>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
D 50

doradcapr

Użytkownik
Witam.
Na prośbę, w sprawie w której aktualnie doradzam sytuacja wygląda dość identycznie jak to było przedstawiane we wcześniej zamieszczanych tutaj postach. Poglądowo dla zainteresowanych tematem jak wygląda standardowa procedura w sprawach inicjowanych przez UC na przykładzie prowadzonej sprawy:
kwiecień - wszczęcie postępowania w sprawie,
maj - przesłuchanie w charakterze świadka (odmowa odpowiedzi na pytania)
czerwiec - przesłuchanie w charakterze podejrzanego (odmowa składania wyjaśnień)
lipiec - końcowe zaznajomienie się z materiałami postępowania
wrzesień - przesłanie aktu oskarżenia do sądu (art. 107 par. 2 kks)
październik - wyrok nakazowy (500 zł + koszty)
listopad - sprzeciw od wyroku nakazowego
Czekamy na dalszy rozwój sprawy, czyli zawiadomienie o rozprawie, wyrok I instancji ew. odwołanie do sądu II instancji, dalej ETS itd. ????
P.S. Dziś została ogłoszona ustawa o zmianie ustawy Kodeks karny i niektórych innych ustaw, w tym art. 107 par. 2 Kodeksu karnego skarbowego. W świetle nowych uregulowań za naruszenie powyższego przepisu pozbawienie wolności już nie grozi ???? Jedyną sankcją jest grzywna do 120 stawek dziennych. Nowe przepisy wejdą w życie za 3 miesiące w lutym 2016 r.
P.S.2 Jutro piątek 13, dzisiejsza dymisja premiera obliguje niejakiego Kapicę również do podania się do dymisji. Przestrzegałbym przed hurraoptymizmem, w tej sprawie, bo zapewne wróci tam skąd przybył do swojej mrówczej urzędniczej pracy w szczecińskiej izbie ????
 
koneser 339

koneser

Użytkownik
P.S. Dziś została ogłoszona ustawa o zmianie ustawy Kodeks karny i niektórych innych ustaw, w tym art. 107 par. 2 Kodeksu karnego skarbowego. W świetle nowych uregulowań za naruszenie powyższego przepisu pozbawienie wolności już nie grozi ???? Jedyną sankcją jest grzywna do 120 stawek dziennych. Nowe przepisy wejdą w życie za 3 miesiące w lutym 2016 r.
czy dalej jest za takie coś groźba wpisu do KRK ?
jeszcze pytanie czy jak dostałeś wyrok nakazowy 500 to do tego też byłby KRK czy nie ?
 
A 294

art300

Użytkownik
P.S.2 Jutro piątek 13, dzisiejsza dymisja premiera obliguje niejakiego Kapicę również do podania się do dymisji. Przestrzegałbym przed hurraoptymizmem, w tej sprawie, bo zapewne wróci tam skąd przybył do swojej mrówczej urzędniczej pracy w szczecińskiej izbie
Dymisja jest, o ile się nie mylę, ze stanowiska podsekretarza stanu, czyli ministra w centralnej administracji rządowej. A to chyba nie oznacza jeszcze automatycznego spadku ze stołka Szefa Służby Celnej...
Kapica w sprawie jest bez znaczenia.
Zostanie zapamiętany jako ten, co straszył. Nieudolnie zresztą. I tyle.
 
A 294

art300

Użytkownik
I to jeszcze straszył w oparciu o co... w oparciu o dane, które psim swędem dostał na biurko, jako odprysk innej sprawy.
Sama SC nic nie zdobyła i niczego nikomu własnym działaniem nie udowodniła.
 
R 1

rozkos

Użytkownik
Dymisja jest, o ile się nie mylę, ze stanowiska podsekretarza stanu, czyli ministra w centralnej administracji rządowej. A to chyba nie oznacza jeszcze automatycznego spadku ze stołka Szefa Służby Celnej...
Kapica w sprawie jest bez znaczenia.
Zostanie zapamiętany jako ten, co straszył. Nieudolnie zresztą. I tyle.
Pozwolę sobie nie zgodzić się z art300. Kapica w w/w sprawie ma znaczenie to typowy karierowicz podlizujący się każdej władzy,
http://biznes.pl/kraj/krajowy-wyspecjalizowany-us-moglby-sciagac-podatek-bankowy/spjgml
zajmujący się sprawami podatków o których nie ma pojęcia np
- ustawa hazardowa (napisana aby ścigać ludzi, którzy grają przez internet jak przestępców) i wielka akcja ścigania graczy zakończyła się wielką klapą całą akcja to strata czasu i pieniędzy podatników,
- wpływy podatkowe w Polsce maleją mimo wzrostu gospodarki,
- do tego dochodzi brak kultury osobistej.
BYE BYE general
 
A 294

art300

Użytkownik
@ rozkos
Z czym się konkretnie nie zgadzasz, bo jedno nie wyklucza drugiego.
Kapica dostał na biurko z prokuratury plik kilkunastu tysięcy nazwisk. I MUSIAŁ zareagować. Musiał, bo do tego go zobowiązuje prawo.
Natomiast nie musiał tego robić w taki sposób, w jaki to zrobił.
Paradoksalnie wyobraźmy sobie sytuacje, w której nie ma w ogóle szumu medialnego i nagle poszczególne osoby dostają wezwania. To by dopiero były domysły, obawy i teorie spiskowe: kto, gdzie, dlaczego, który buk/dostawca neta/bank &quot;sypie&quot; ?
A tak, paradoksalnie, wiemy, że SC sama z siebie, nie ma instrumentów prawnych, aby &quot;od zera&quot; dobrać się jakiemuś grajkowi do skóry. I jest ( względny) spokój.
 
G 8

gizberg

Użytkownik
,,Dziś została ogłoszona ustawa o zmianie ustawy Kodeks karny i niektórych innych ustaw, w tym art. 107 par. 2 Kodeksu karnego skarbowego. W świetle nowych uregulowań za naruszenie powyższego przepisu pozbawienie wolności już nie grozi Jedyną sankcją jest grzywna do 120 stawek dziennych. Nowe przepisy wejdą w życie za 3 miesiące w lutym 2016 r.&quot;
czy będzie można teraz się starać o dobrowolne poddanie się karze bez wpisu do krk??
 
M 12

midify

Użytkownik
Witam, wczoraj otrzymałem wyrok nakazowy z sądu. Potrzebowałbym drodzy użytkownicy waszej pomocy w napisaniu sprzeciwu od wyroku nakazowego. Na przesłuchaniu w UC nie przyznałem się do niczego, i odmówiłem składania wyjaśnień w sprawie.
W załączniku skan wyroku oraz dowodów przedstawionych w sprawie.
Pomożecie ? ????
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Tak patrzę na ten wyrok Midify,podpunkty 4 i 5-wychodzi na to,że mają dwa wyciągi z Twojego konta.Jeśli Ty im tego nie udostępniłeś to musiał to zrobić bank tak?
 
R 1

rozkos

Użytkownik
Witam, wczoraj otrzymałem wyrok nakazowy z sądu. Potrzebowałbym drodzy użytkownicy waszej pomocy w napisaniu sprzeciwu od wyroku nakazowego. Na przesłuchaniu w UC nie przyznałem się do niczego, i odmówiłem składania wyjaśnień w sprawie.
W załączniku skan wyroku oraz dowodów przedstawionych w sprawie.
Pomożecie ? ????
Sprzeciw od wyroku nakazowego
Tu masz opisane
http://www.surebety.pl/artykul/wezwanie-do-izby-celnej
Dz.U.1997.89.555 - Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks postępowania karnego
Art. 506. Sprzeciw od wyroku nakazowego
§ 1. Oskarżonemu i oskarżycielowi przysługuje prawo wniesienia sprzeciwu do sądu, który wydał wyrok nakazowy, w terminie zawitym 7 dni od doręczenia tego wyroku.
Termin 7 dni jest istotny.
 
M 12

midify

Użytkownik
Na 99% tak - kątem oka widziałem na przesłuchaniu wydrukowane przelewy oraz dokumenty sygnowane akurat w moim przypadku przez BZWBK.
Ogólnie gdzieś tam po drodze w akcie oskarżenia była łączna suma na ponad 6 tys z tytułu Gewinnauszahlung. Generalnie od momentu skierowania przez UC sprawy do sądu, nadaniu sygnatury sprawy oraz wyroku - wszystko w 2 tygodnie poszło ;)
 
P 12

pefkohori6

Użytkownik
Czyli caly czas gniota sprawy po lipcu 2011r.
czy byl jakis przypadek z przed tego okresu ??
Bo co chwila jakis uzytkownik wrzuca skan i tak z ciekawosic patrze czy roznia sie jakos bardzo okresy grania ale wychodzi na to jak napisalem -- wszystko po lipcu 2011
 
aloen 20

aloen

Użytkownik
Witam. Ja właśnie otrzymałem wezwanie do UC na przesłuchanie w charakterze świadka (art. 170 &amp; 2) Sprawa BaH. Przebrnąłem przez posty pisane przez Was przez ostatni rok i mam nadzieję, ze jestem przygotowany. Obawiam się trochę sprawy sądowej (kwestia sporządzania odpowiednich pism itp.), ale oczywiście jeśli UC zdecyduje się przedstawić mi zarzuty to podejmę walkę ???? Z tego co czytałem nikt jeszcze nie przegrał sprawy w sądzie, więc szanse są duże. Wezwanie mam na 17.11.2015. Oczywiście dam znać czym to się skończyło.
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
A może ktoś napisać jak to się odbywa,że bank udostępnia organom nasze wyciągi z rachunku? Wystarczy takie coś jak przelew na 50 zł do buka(w sensie to co mają celnicy na papierze) i prokurator wyraża zgodę na uchylenie tajemnicy bankowej?
 
L 35

lolu

Użytkownik
Trup PO wypada z szafy. Gniot Kapicy meczy ludzi. Taka spuścizna po nieudolnych rządach. Dziwi fakt wysyłania wezwań. Może liczą ze ktoś sie złamie.
 
A 294

art300

Użytkownik
A może ktoś napisać jak to się odbywa,że bank udostępnia organom nasze wyciągi z rachunku? Wystarczy takie coś jak przelew na 50 zł do buka(w sensie to co mają celnicy na papierze) i prokurator wyraża zgodę na uchylenie tajemnicy bankowej?
Prokurator nie wyraża zgody na zwolnienie banku z tajemnicy bankowej, tylko sąd na wniosek prokuratora, zgodnie z art. 106b prawa bankowego.
Prawo jest niedoskonałe, delikatnie mówiąc.
W sprawie powyżej, sąd udzielił zgody, inny sąd wydał wyrok nakazowy, a jeszcze inny sąd zapewne uniewinni. A przecież we wszystkich tych przypadkach następuje ocena prawna materiału dowodowego.
I to ma być spójny system..?
 
A 294

art300

Użytkownik
@ levy42
A tu masz odpowiedź z pracy doktorskiej w interesującej nas sprawie:
&quot;Stąd istotną rolę przypisuje się tu sądom okręgowym, jako właściwym do rozpoznania wniosków, o których mowa w art. 106b Prawa bankowego. Sądy te powinny ograniczać i stać na straży dostępu prokuratora do informacji stanowiących tajemnicę bankową. Uchylanie tajemnicy bankowej przez Sądy Okręgowe apelacji białostockiej ma jednak charakter mechaniczny. Teza ta została poparta analizą i badaniami wydanych przez te Sądy postanowień.&quot;
http://repozytorium.uwb.edu.pl/jspui/bitstream/11320/2438/1/Agata%20Osinska_Rozprawa%20doktorska.pdf
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom