>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
perek99 20,9K

perek99

Użytkownik
Paradoks polega na tym, że teoretycznie gra u bukmacherów internetowych jest niezgodna z polskim prawem, ale jest zgodna z prawem unijnym. W przypadkach gdy jest konflikt z prawem międzynarodowym, nadrzędnym prawem jest to ostatnie.
 
C 445

cristovao

Użytkownik
ale nagle panika, co się stało? ktoś się czegoś obawia czy w gaciach pełno jak się słyszy, że mają dane, zaraz zapukają do Ciebie, wezwania, przesłuchania, sprawy w sądach, skarbówka, ktoś się czegoś obawia?
a czy to właśnie nie miało działać tak od 1 dnia obowiązywania tego bubla prawnego? no to się doczekaliśmy po 4 latach efektu i Kapica ucieszony, że 17 tys. graczy będzie się spowiadać ...
tyle razy na tym forum czytałem, nie siej paniki, nikt nikomu nic nie zrobi więc mnie już nic nie zaskoczy tym bardziej, aha no i to forum to także niezła baza danych, wymiany kuponów, &quot;chwalenie&quot; się ile kto do przodu ... a podobno nie ma inwigilacji a banki i Skrill nie będą klepać na klientów, jak w sprawie sądowej wyjdzie, że bank mnie sprzedał to gdzie tajemnica bankowa? klienci uciekną i koniec zarabiania na lokatach, przelewach, kartach, kredytach ... Polska
no ale nie bójcie się to tylko straszak ; ) 17 tys. co to jest jak graczy znacznie więcej ...
 
jagr 5,7K

jagr

Użytkownik
przeciez oni i tak nic nie mogą zrobić , na forum była juz opisywana sprawa i gość został uniwinnionmy a gotowka uznana za &quot;legalna&quot;
Jeśli tak to Kowalski może spać spokojnie jak i 16999 podobnych do pana x ????
Jestem ciekaw co z tym będzie i jaki będzie finał :?
 
zksstal 5,4K

zksstal

Użytkownik
Panowie, spokojnie. Ten artykuł jest na 90% sponsorowany przez polskie buki stacjonarne (a w szczególności przez pana Juroszka - prezesa sts i funfla ministra Kapicy) i ma na celu wystraszenie graczy, żeby ci zaczęli przenosić interesy do &#39;państwowych&#39; buków. Nie wiem jakim cudem niby SC miałaby dane tych 17k ludzi którzy niby odnosili korzyść na graniu u zagranicznych buków.
 
czoker 122,1K

czoker

Użytkownik
Panowie, spokojnie. Ten artykuł jest na 90% sponsorowany przez polskie buki stacjonarne (a w szczególności przez pana Juroszka - prezesa sts i funfla ministra Kapicy) i ma na celu wystraszenie graczy, żeby ci zaczęli przenosić interesy do &#39;państwowych&#39; buków. Nie wiem jakim cudem niby SC miałaby dane tych 17k ludzi którzy niby odnosili korzyść na graniu u zagranicznych buków.
To Kapica sobie to wymyslil w czasie obrad ?
http://orka.sejm.gov.pl/zapisy7.nsf/0/B511C46628A43828C1257D810046E0EB/%24File/0385207.pdf
15 strona
 
jagr 5,7K

jagr

Użytkownik
Panowie zobaczymy czy ktoś za to zostanie skazany ???? Na razie straszą a co będzie dalej tego nikt nie wie .Jednak jedno wiem na pewno na tym forum nie jednemu zrobiło się ciepło w majtkach ponieważ jestem przekonany że ponad 80% zarejestrowanych użytkowników tego forum przynajmniej raz wygrało u internetowych bukmacherów ;)
 
zksstal 5,4K

zksstal

Użytkownik
No i co on takiego powiedział? że policja (????) i prokuratura zlokalizowały ileś tam tysięcy osób i nawet mają każdego z imienia i nazwiska. Jak ktoś rozsądnie dysponuje gotówką to raczej nie ma się czego obawiać, bo na moje to nie mają jak tego udowodnić. A nawet jak wobec kogoś zostanie wszczęte jakieś tam postępowanie to jak ukazały to przypadki na tym forum bardzo możliwe że zostanie ono umorzone.
 
jagr 5,7K

jagr

Użytkownik
Współczuję tym co zajmują się tym zawodowo albo wygrywają grubszą kasę. Swoją drogą nie sądzę, żeby była możliwość dojścia do danej osoby grającej u buków jeśli używa Skrilla.
Jeśli choć raz zapłaciłeś bezpośrednio z banku to mogą to zrobić. :grin:
 
C 445

cristovao

Użytkownik
apropo finansów, kolejny absurd ...
http://www.tvp.info/17568220/klamka-zapadla-lekarze-i-fryzjerzy-kupia-kasy-fiskalne
Rozporządzenie przewiduje, że od 1 stycznia 2015 r. obowiązkowi ewidencji na kasach fiskalnych bez względu na wysokość osiąganych obrotów będzie podlegać sprzedaż perfum i wód toaletowych oraz zapisanych i czystych nośników danych cyfrowych i analogowych.
Kasy będą musiały też zainstalować warsztaty motoryzacyjne, wulkanizatorzy, stacje badań technicznych pojazdów; obowiązek ten będzie dotyczyć także lekarzy, dentystów, doradców podatkowych, prawników (z wyjątkiem notariuszy), zakładów fryzjerskich i kosmetycznych.
 
perek99 20,9K

perek99

Użytkownik
apropo finansów, kolejny absurd ...
http://www.tvp.info/17568220/klamka-...-kasy-fiskalne
Cytat:
Rozporządzenie przewiduje, że od 1 stycznia 2015 r. obowiązkowi ewidencji na kasach fiskalnych bez względu na wysokość osiąganych obrotów będzie podlegać sprzedaż perfum i wód toaletowych oraz zapisanych i czystych nośników danych cyfrowych i analogowych.
Kasy będą musiały też zainstalować warsztaty motoryzacyjne, wulkanizatorzy, stacje badań technicznych pojazdów; obowiązek ten będzie dotyczyć także lekarzy, dentystów, doradców podatkowych, prawników (z wyjątkiem notariuszy), zakładów fryzjerskich i kosmetycznych.
dramat co się w tym kraju dzieje, na wszystko kasy fiskalne, wszędzie biurokracja. Nie dziwię się, że miliony wyjechały, bo w Polsce uczciwie nie da się zarobić dobre pieniądze.
Niedługo wprowadzą kasy fiskalne na sranie w kiblu, jedno sranie 2 zł dla Państwa...
 
bizziss 1,7K

bizziss

Użytkownik
Panowie,Polska już od 10lat nie jest suwerennym krajem(czyt.znów straciła niwpodleglosc!!!) Licza się w pierwszej kolejności prawa unijne,potem polskie.Prawo unijne ma pierwszenstwo przed prawem polskim,wiec spijcie spokojnie.Cytujecie Borka czy Boñka,ze graja w reklamach bukow--oni już dawno to wiedza.Zblizaja sie wybory wiec obiecanki pełną para
 
5xharoldx5 1,5M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Jeśli choć raz zapłaciłeś bezpośrednio z banku to mogą to zrobić. :grin:

No to jeśli ktoś raz przelał kasę bezpośrednio na konto, to co najwyżej skonfiskują mu te pieniądze, ale tego co wygrał i wypłacił na Moneybookers nikt mu nie odbierze i nikt się o tym nie dowie.
 
doberman 4,8K

doberman

Forum VIP
Rozmawiałem wczoraj z jednym źródłem którego nie moge ujawnić ale to jest czysta propaganda polegająca na tym aby odstraszyć graczy grających nacodzień w bukach Zagranicznych, widać powoli zaczyna mieć to przesłanie bo mniej doinformowani gracze zaczynają wracać do &#39;&#39;ZIemniaków&#39;&#39; ponieważ od tygodnia nastąpił wzrost graczy także będą takie akcje coraz częściej bo ludzi zaczyna ogarniać panika.....
Pozdrawiam.
 
perek99 20,9K

perek99

Użytkownik
Rozmawiałem wczoraj z jednym źródłem którego nie moge ujawnić ale to jest czysta propaganda polegająca na tym aby odstraszyć graczy grających nacodzień w bukach Zagranicznych, widać powoli zaczyna mieć to przesłanie bo mniej doinformowani gracze zaczynają wracać do &#39;&#39;ZIemniaków&#39;&#39; ponieważ od tygodnia nastąpił wzrost graczy także będą takie akcje coraz częściej bo ludzi zaczyna ogarniać panika.....
Pozdrawiam.
to było wiadomo, akcja czysto propagandowa, która ma tzw. cykorów zmusić do przejścia do STS itp, jak sam pisałeś już jest wzrost.
Polska jest w UE, prawo UE jest nadrzędne do prawa Polskiego jeśli jest konflikt, w kraju UE jest to legalne, koniec kropka
Zgodnie z zasadą pierwszeństwa prawo wspólnotowe ma wartość nadrzędną nad prawem krajowym państw członkowskich, Państwa członkowskie nie mogą więc stosować przepisu krajowego, który jest niezgodny z prawem wspólnotowym.
Pierwszeństwo prawa wspólnotowego nad prawem krajowym jest absolutne.
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Zgodnie z zasadą pierwszeństwa prawo wspólnotowe ma wartość nadrzędną nad prawem krajowym państw członkowskich, Państwa członkowskie nie mogą więc stosować przepisu krajowego, który jest niezgodny z prawem wspólnotowym.
Pierwszeństwo prawa wspólnotowego nad prawem krajowym jest absolutne.
Prawo Unii Europejskiej a zakłady sportowe
Część przemysłu rozrywkowego obejmująca zakłady wzajemne (a także loterie i gry losowe) nie jest objęta jednolitymi przepisami UE.

Państwa członkowskie mają więc dużą swobodę w zakresie regulacji tego rynku.
Mogą wprowadzać zliberalizowane warunki funkcjonowania rynku albo ograniczać zakres usług czy liczbę operatorów. Istotne jest jednak, że nakładane ograniczenia:
  • powinny służyć określonym celom (np. kontroli szarej strefy lub ochronie dobra obywateli)
  • muszą być proporcjonalne do celów, którym służą
  • nie mogą dyskryminować poszczególnych uczestników rynku ze względu na kraj pochodzenia.

http://www.lex.pl/czytaj/-/artykul/bukmacherskie-zaklady-sportowe-takze-w-internecie-ale-pod-kontrola?refererPlid=52224
 
perek99 20,9K

perek99

Użytkownik
nie mogą dyskryminować poszczególnych uczestników rynku ze względu na kraj pochodzenia.
tu masz odpowiedź, dlaczego mają mnie dyskryminować, bo jestem Polakiem ? ale jestem też obywatelem UE...
i sorry, ale gdyby to było nielegalne to taki Borek by chyba już dawno w pace siedział, bo reklamuje Betclic na lewo i prawo ! To samo Boniek z Expekt
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
@Perek99, czy nie potrafisz podać źródła tego tekstu - i mnie podajesz jako autora?
Przecież już wczoraj zwracałem na to uwagę koledze @bmw14.5 że to nie ja napisałem, co on podał jako cytat z mojej wypowiedzi.
A teraz i Ty zamieszczając cytat z niby to mojej wypowiedzi - popełniasz nadużycie...
Jasno bowiem podałem, że jest to wypowiedź pochodząca z:
http://www.lex.pl/czytaj/-/artykul/bukmacherskie-zaklady-sportowe-takze-w-internecie-ale-pod-kontrola?refererPlid=52224
i do tego proszę się odnosić.
P.s: a tak ogólnie, to Ty mało wiesz o sprawach, o których tu gardłujesz.
Boniek ma podwójne włosko/polskie obywatelstwo a reklamy z udziałem Borka prezentowane są w mediach/telewizjach, które nie emitują z Polski i nie podlegają naszym regulacjom prawnym.
.
 
perek99 20,9K

perek99

Użytkownik
@Perek99, czy nie potrafisz podać źródła tego tekstu - i mnie podajesz jako autora?
Przecież już wczoraj zwracałem na to uwagę koledze @bmw14.5 że to nie ja napisałem!

Więc zamieszczając cytat z niby to mojej wypowiedzi - popełniasz nadużycie...
sorry, tak jakoś z rozpędu mi się zaznaczyło ;)
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Polska jest w UE, prawo UE jest nadrzędne do prawa Polskiego jeśli jest konflikt, w kraju UE jest to legalne, koniec kropka
Zgodnie z zasadą pierwszeństwa prawo wspólnotowe ma wartość nadrzędną nad prawem krajowym państw członkowskich, Państwa członkowskie nie mogą więc stosować przepisu krajowego, który jest niezgodny z prawem wspólnotowym.
Pierwszeństwo prawa wspólnotowego nad prawem krajowym jest absolutne.
Z tego co wiem, to Czechy są w UE - a jednak obywatel tego kraju grający w necie wbrew czeskim przepisom, został skazany na karę grzywny w wysokości ~130k zł:
Jak donosi czeska prasa, właśnie zapadł wyrok w sprawie użytkownika nielegalnego portalu bukmacherskiego. Został on obciążony rekordowo wysoką karą, która wyniosła 850 tysięcy czeskich koron, co jest równowartością niemal 130 tysięcy złotych.
http://www.e-play.pl/component/k2/item/3458-czy-polskich-graczy-czekaj%C4%85-surowe-grzywny?
Ponadto kraje takie jak Hiszpania czy Włochy także chyba są w UE - a jednak ścigają graczy, którzy
wbrew ich regulacjom prawnym nie grają np. w Bet.es czy Bet.it ( czyli w firmach płacących podatki w tych krajach ) a w Bet.com który z tytułu podatków grosza nie daje do budżetu tych państw.
Zatem powoływanie się na to, że kraje członkowskie UE nie mogą wprowadzać swoich własnych przepisów, jest niepoważne a nawet śmieszne...
.
 
C 445

cristovao

Użytkownik
dodam, że nigdzie nie napisano i potwierdzono, że taki bet365 wejdzie na polski rynek z polską domeną, dopiero co na Wyspach zmieniono ustawę, podniesiono podatek i co taki bet365 wejdzie na polskie zasady? poza tym on i tak ma polskich graczy, nie musi Polsce płacić podatków, ze sponsoringiem też sobie radzie więc dlaczego miałby nagle wejść do Polski skoro i tak legalnie sobie działa na terenie UE?
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom