>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
F 0

filonski

Użytkownik
Witam.
Czy w tym wszystkim chodzi o przestepstwo z art. 107par2kks- granie w rp na zagranicznych stronach? Z tego co czytam celnicy maja przelewy? nie maja infa od bukow? Jak w taim razie taki celnik moze udowodnic przestepstwo? Samo wplacanie i wyplacanie nie jest przestepstwem. Musi byc doeod zawarcia zakladu. Co Wy na to?
 
jagr 5,7K

jagr

Użytkownik
Po pierwsze to nie wydaje mi się żeby celnik tak szybko dostał wykaz tranzakcji z banku.Musi mieć o ile mnie pamięć nie myli nakaz sądowy a sąd musi mieć podstawy do jego wydania.A od pośrednika go nie dostanie wcale takze koło się zamyka jeśli by kogoś oskarżyli to na pewno chwalili by się o tym w mediach a jak na razie cisza .Straszą nas artykułami i cyframi z nieba wziętymi a tak naprawdę to oni sami nie wiedzą ilu tak naprawdę jest aktywnych graczy. I na koniec Ustawa weszła w życie w 2009 roku póżniej były jakieś poprawki w 2011 roku w tym czasie istniały już zagraniczne buki na naszym rynku jeśli w tam tym czasie nikogo nie skazali to nie sądzę by udało im się teraz,dodatkowo wiedzieli gracze tam grają i tak nagle się opamiętali i będą ich ścigać ?? To ja mam pytanko co Celnicy robili przez te 5 lat ??
 
K 2

klek

Użytkownik
Te 6mln polaków to chyba dane przesadzone. Ja nie sądzę żeby było ich więcej niż 700tyś-1mln. Ale i tak Tylu nie da się poprostu ukarać.
Liczbe osob realnie grajacych pomnoz x3 przez wszystkie konta na dziewczyny, rodzenstwo, rodzicow i kolegow. Znam ludzi grajacych na 10 osob, a to nie sa rekordy

Czy w tym wszystkim chodzi o przestepstwo z art. 107par2kks- granie w rp na zagranicznych stronach? Z tego co czytam celnicy maja przelewy? nie maja infa od bukow? Jak w taim razie taki celnik moze udowodnic przestepstwo? Samo wplacanie i wyplacanie nie jest przestepstwem. Musi byc doeod zawarcia zakladu. Co Wy na to?
Nie sledze dokladnie tematu, ale wszystkie przypadki sa chyba powiazane bet at home i raczej stamtad maja liste graczy, a nie z bankow jako pierwszoplanowe zrodlo.
Ciekaw jestem tylko czy w koncu rusza ludzi jak Borek albo Boniek, ktorzy reklamuja hazard, choc to tez jest zabronione, albo kogos pokroju prezesa STS, DeWarsaw, ktorzy publicznie przyznaja sie do gry i maja srodki na dobrych prawnikow. Moze wtedy by to w koncu znalazlo swoj final raz, a dobrze.

p.s. wszystkie te sprawy opieraja sie na kks, nawet przy odmowie zaplaty grzywny i oddania sprawy do sadu, czy wtedy to juz mozna dostac wpis do krk w wypadku skazujacego wyroku?
 
F 0

filonski

Użytkownik
Wszystko i tak zalezy od bukow. Albo buki wsypia swoich klientow udostepniajac ich zaklady celnikowi i wtedy to bedzie dowod na przestepstwo/wykroczenie, albo nieudostepnia a wtedy figa z makiem kapicy ;-)
 
fencyn 584

fencyn

Użytkownik
Wszystko i tak zalezy od bukow. Albo buki wsypia swoich klientow udostepniajac ich zaklady celnikowi i wtedy to bedzie dowod na przestepstwo/wykroczenie, albo nieudostepnia a wtedy figa z makiem kapicy ;-)
Na pewno buki nie kiwną paluszkiem by pomóc służbom , w czymś co mają bardzo duży zysk.Nie oszukujmy się Polska należy do krajów gdzie hazardzistów jest dużo.
 
F 0

filonski

Użytkownik
Panie Klek, moglby mi Pan w miare logicznie wytlumaczyc w jaki sposob kapica ze swoim celnikiem przy pomocy prawa nienotyfikowanego w UE wydobyli od betathome zarejestrowanej na malcie (UE) tzw. liste graczy?
Nadmienie, ze sprytny celnik mogl sobie wziac nr gracza np. z tytulu przelewu :)
 
koneser 339

koneser

Użytkownik
gram spore sumy choc nie w bah-u
czy jakby cos przyszło dostane wpis do krajowego rejestry karnego ?
jak to tylko wykroczenie skarbowe to pikus
pytam bo prace mam panstwowa i w KRK nie moge widniec
jak to wyglada ?
Edi i inni co macie obcykane temat skrobnijcie coś , dzięki z góry
 
B 8

bonusman

Użytkownik
Coś mi się kojarzy, że kapica wypowiadał się iż dane graczy pozyskano przy pomocy policji. Zestaw: policja + internet kojarzy mi jest tylko z operatorami internetu. Tylko, że odwiedzanie stron tego typu to tylko słaba poszlaka. Gdyby mieli twarde dowody to nie karaliby jakimiś śmiesznymi karami w porównaniu do tego co rzeczywiście za to grozi czyli przepadek wygranej + pokrycie kosztów sądowych. Jak ktoś wygrał np 100 tysi to tyle by mu dowalili bo po co mieli by się zadowalać np. 5 000.
 
yaro8 21

yaro8

Użytkownik
Dodaj także Greków: po meczu Grecja - Wyspy Owcze 0-1
Heh, zjebali mi wtedy kupon gdzie miałem do wyjęcie coś koło 1000 PLN na czysto, ostatnio zagrałem dubla Polska + Grecja nie straci bramki i jak już pogodziłem się z porażką okazało się, że jednak zagrałem, że tylko jedna drużyna strzeli gola, więc mi Farerowie kupon wygrali :grin::grin:
???? Jeszcze ∞ razy zobaczysz.
No i przez to nie można tutaj merytorycznie porozmawiać, bo żeby przeczytać jakąś opinię w temacie trzeba przebrnąć przez stek tego typu wpisów...
Co do możliwości Izby Celnej i sądów w tej sprawie to prawnikiem nie jestem, ale moim zdaniem sytuacja wygląda tak: ktoś dostaje wyrok nakazowy (jak ten gość ze słynnego już screena wyroku) i ma 2 opcje:
a) jest frajerem lub wystraszonym człowiekiem bez jakiegoś choćby szczątkowego pojęcia o prawie i bez żadnego sprzeciwu zgadza się z wyrokiem i buli hajs,
b) zgłasza sprzeciw do wyroku (tak jak ten gość) i w ten sposób taki wyrok staje się ***** warty i sprawa idzie w normalnym trybie do sądu - sąd bez twardych danych od bukmachera nie jest w stanie nic udowodnić i wydać jakiegokolwiek wyroku skazującego, a bukmacher bez żadnego prawomocnego wyroku czy nakazu sądowego nie ma obowiązku ujawniać danych z konta gracza (i oczywiście z tego skorzysta, bo nie chce tracić klientów na których zarabia i psuć sobie reputacji) i w ten sposób kółko się zamyka ;) Oczywiście w tym chorym kraju pewnie by wymyślili jakiś sposób, żeby taki nakaz wydać i wymusić na bukmacherze ujawnienie danych, ale nie sądzę aby jakaś potężna firma zarejestrowana na Gibraltarze, w Malcie czy na Wyspie Man przejmowała się jakimś papierkiem z Polski, który w świetle prawa międzynarodowego nic by nie znaczył, gdyż raczej zdają sobie sprawę, że gdyby zaczęli z sądami współpracować to odpływ graczy, a co za tym idzie pieniędzy z Polski byłby ogromny.
Ale tak jak napisałem specjalistycznej wiedzy prawniczej nie mam, więc jeśli ktoś taką posiada to niech mnie poprawi ;)
Pzdr
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
gram spore sumy choc nie w bah-u
czy jakby cos przyszło dostane wpis do krajowego rejestry karnego ?
jak to tylko wykroczenie skarbowe to pikus
pytam bo prace mam panstwowa i w KRK nie moge widniec
jak to wyglada ?
Edi i inni co macie obcykane temat skrobnijcie coś , dzięki z góry
Niestety, ale po ukaraniu grzywną dostaniesz wpis do KRK.
Zatarcie takiego skazania następuje po upływie 5 lat a gdy sam wystąpisz z wnioskiem o wcześniejsze zatarcie, to po 3 latach.

Tego oczywiście nie wiesz, ale jeśli w Twojej sprawie nie toczy się postępowanie, to możesz skorzystać z instytucji tzw. czynnego żalu:
http://www.infakt.pl/blog/czynny-zal/
http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/317871,poddanie_sie_odpowiedzialnosci_pozwoli_uniknac_wpisu_do_krajowego_rejestru_karnego.html
 
koneser 339

koneser

Użytkownik
Niestety, ale po ukaraniu grzywną dostaniesz wpis do KRK.
Zatarcie takiego skazania następuje po upływie 5 lat a gdy sam wystąpisz z wnioskiem o wcześniejsze zatarcie, to po 3 latach.

Tego oczywiście nie wiesz, ale jeśli w Twojej sprawie nie toczy się postępowanie, to możesz skorzystać z instytucji tzw. czynnego żalu:
http://www.infakt.pl/blog/czynny-zal/
http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/317871,poddanie_sie_odpowiedzialnosci_pozwoli_uniknac_wpisu_do_krajowego_rejestru_karnego.html
a czy jest sposób by uniknac krk ?
wprawdzie zawsze robie przelewy przez skrilla ale Bóg wie jak to będzie
a czy sąd od razu do pracodawcy posle ze widnieje w krk czy raczej nie ? jak myslisz ?
trzeba miec nadzieje ze jak w wszystko w tym naszym kraju skonczy sie na strachu a wyroki dostanie kilka ofiar systemu
 
yaro8 21

yaro8

Użytkownik
a czy jest sposób by uniknac krk ?
wprawdzie zawsze robie przelewy przez skrilla ale Bóg wie jak to będzie
a czy sąd od razu do pracodawcy posle ze widnieje w krk czy raczej nie ? jak myslisz ?
trzeba miec nadzieje ze jak w wszystko w tym naszym kraju skonczy sie na strachu a wyroki dostanie kilka ofiar systemu
Człowieku weź wyluzuj, żadnego pisma nie dostałeś i na 99% nie dostaniesz, a panikujesz...
A co do Skrill&#39;a to na pytanie czy na wezwanie Izby Celnej udostępnią dane konta klienta odpowiedzieli, że bez wyroku sądu nic nie udostępniają i że do tej pory żaden taki przypadek z prośbą o udostępnienie danych konta klienta nie miał miejsca.
 
koneser 339

koneser

Użytkownik
Człowieku weź wyluzuj, żadnego pisma nie dostałeś i na 99% nie dostaniesz, a panikujesz...
A co do Skrill&#39;a to na pytanie czy na wezwanie Izby Celnej udostępnią dane konta klienta odpowiedzieli, że bez wyroku sądu nic nie udostępniają i że do tej pory żaden taki przypadek z prośbą o udostępnienie danych konta klienta nie miał miejsca.
jednak są osoby co dostały takowe więc jest ryzyko jakby nie patrzec
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
a czy jest sposób by uniknac krk ?
wprawdzie zawsze robie przelewy przez skrilla ale Bóg wie jak to będzie
a czy sąd od razu do pracodawcy posle ze widnieje w krk czy raczej nie ? jak myslisz ?
No więc wskazałem Ci sposób by uniknąć KRK - uprzedzając skazanie poprzez czynny żal, ale to jest ścieżka skuteczna tylko wtedy gdy nie zostało przeciw Tobie wszczęte postępowanie.
Więc pogorszenia sytuacji Ci to nie przyniesie a może zapobiec skazaniu.
Tu przeczytasz o praktykach Sądów w zakresie powiadamiania pracodawców:
http://forumprawne.org/prawo-karne/503620-zawiadomienie-o-skazaniu-prywatnego-pracodawce.html
 
lockhit 54

lockhit

Użytkownik
...
Większość polskich graczy nie ma pojęcia o portfelach internetowych, więc zobacz gdzie jesteś Ty (z kontem na Skrillu, gdzie nasze organe nie mają dojścia) względem ich.
 
koneser 339

koneser

Użytkownik
No więc wskazałem Ci sposób by uniknąć KRK - uprzedzając skazanie poprzez czynny żal, ale to jest ścieżka skuteczna tylko wtedy gdy nie zostało przeciw Tobie wszczęte postępowanie.
Więc pogorszenia sytuacji Ci to nie przyniesie a może zapobiec skazaniu.
Tu przeczytasz o praktykach Sądów w zakresie powiadamiania pracodawców:
http://forumprawne.org/prawo-karne/503620-zawiadomienie-o-skazaniu-prywatnego-pracodawce.html
tylko że można to uznać za wykroczenie skarbowe a wtedy nie ma wpisu chyba do krs (jak sie przyznam i w us zapłace kare)
 
G 0

gvizdek

Użytkownik
Niestety, ale po ukaraniu grzywną dostaniesz wpis do KRK.
Zatarcie takiego skazania następuje po upływie 5 lat a gdy sam wystąpisz z wnioskiem o wcześniejsze zatarcie, to po 3 latach.


Tego oczywiście nie wiesz, ale jeśli w Twojej sprawie nie toczy się postępowanie, to możesz skorzystać z instytucji tzw. czynnego żalu:
http://www.infakt.pl/blog/czynny-zal/

http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/317871,poddanie_sie_odpowiedzialnosci_pozwoli_uniknac_wpisu_do_krajowego_rejestru_karnego.html
KKS przewiduje jeszcze instytucje dobrowolnego poddania się odpowiedzialności, przyznajesz się do stawianych zarzutów, złożysz na piśmie lub ustnie do protokołu wniosek, ustalisz wysokość grzywny lub nie, organ prowadzący sprawę wystąpi do sądu o wyrażenie zgody na dobrowolne poddanie się odpowiedzialności (warunek: spełnienie przesłanek przewidzianych w przepisach kks), następnie sąd wydaje wyrok który kończy całe postępowanie i stosownie do art. 18 $2 kks nie podlega wpisowi do KRK
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
KKS przewiduje jeszcze instytucje dobrowolnego poddania się odpowiedzialności, przyznajesz się do stawianych zarzutów
A gdzie tu masz u @KoNeSeRa stawiane mu zarzuty ???
W opisanej przez niego sytuacji jedynie może wyprzedzająco skorzystać ze ścieżki czynnego żalu...
.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom