>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
fencyn 584

fencyn

Użytkownik
Ludzie dajcie już spokój , robicie tak niesamowite zamieszanie a 99 % wypowiedzi tutaj to jakiś bullshit , piszą ludzie którzy nie mają zielonego pojęcia o czym piszą a udaję ekspertów. Musicie sobie uświadomić jedną rzecz, aby celny lub skarbówka udowodniła wam grę i wygrywanie u buków zagranicznych musiało by się wydarzyć szereg rzeczy : banki musiały by się rozpruć przed odpowiednimi organami , zagraniczni bukmacherzy musieli by podać odpowiednim organom dane graczy , podgląd kont , naprawde wierzycie że takie rzeczy się wydarzą ? jestem wstanie uwierzyć ze urząd celny ma na oku jakąś grupe graczy ale tak naprawde nic nie są wstanie zrobić . Dlatego w najgorszym razie będą straszyć wezwaniami do celnego i ugodami czyt. przyznaniem się do winy + kara ( ktoś wyżej pisał 5k plus jakieś drobne za sprawe) . Naprawde dla gracza który wygrywa dobry hajs na zakładach 5 tysiecy za cene spokoju i zamknięcie sprawy to jakiś wielki problem ? nie ma opcji aby skarbówka żądała zwrotu wygranych bo na 1000% nie bedzie wstanie tego udowodnić. Więc grzywna i sprawa zamknięta - to jest najgorsze co się może wydarzyć. Więc wyluzujcie ludzie , idzcie pobiegać , do kina z dziewczyną zamiast pisać o rzeczach o których nie macie zielonego pojęcia.....
To powinno zostać a reszta to śmieci, ja yebie cały ten temat wziąć i można nakręcić.
 
P 12

pefkohori6

Użytkownik
ustawa była napisana na kolanie i ostateczny kształt nabrała 19.11.2009 weszła w życie miesiąc po ogłoszeniu w Dzienniku Ustaw

wpadli Ci co wypłacali bezpośrednio na konto bankowe i podejrzewam, że tutaj też złamano prawo a tak w ogóle trzeba było śledzić temat na forum
moje pytanie bylo celowe ;) bo nie wiem czy masz swiadomosc ale wyrok nakazowy ktory byl tutaj przedstawiony dotyczyl grania od 1 stycznia 2009 ;)
 
P 12

pefkohori6

Użytkownik
skąd te statystyki , masz jakiś link?
Jak informowaliśmy przed tygodniem, szef tego urzędu Jacek Kapica (także zamieścił wyrok na swoim Twitterze) ujawnił, że namierzono już 24 636 graczy łamiących w sieci przepisy ustawy hazardowej, a 17,7 tys. z nich uzyskało wygrane na łączną kwotę 27 mln zł.

nie ale mam kalkulator ;)
 
C 445

cristovao

Użytkownik
moje pytanie bylo celowe ;) bo nie wiem czy masz swiadomosc ale wyrok nakazowy ktory byl tutaj przedstawiony dotyczyl grania od 1 stycznia 2009 ;)
post #2405
http://forum.bukmacherskie.com/f98/ustawa-hazardowa-prawo-hazardowe-cz-2-a-58266-121.html
jaki 1 stycznia o czym Ty mówisz, nie widziałeś tego wyroku nakazowego, syf się tutaj robi niesamowity przez przestraszonych, &quot;niczego nie świadomych&quot; graczy, łamali prawo od 2009 a teraz się obudzili bo zamiast użyć Skrill to lepiej na konto bankowe od razu
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
moje pytanie bylo celowe ;) bo nie wiem czy masz swiadomosc ale wyrok nakazowy ktory byl tutaj przedstawiony dotyczyl grania od 1 stycznia 2009 ;)
Przed Ustawą hazardową z 2009 roku, nie było spalonej ziemi a obowiązywała poprzednia
Ustawa o grach i zakładach wzajemnych* z dnia 29 lipca 1992 r. , która przecież także jasno zakazywała gry w zagranicznych firmach.
* http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19920680341
Jednolity jej tekst po poprawkach z 2003 roku:
http://www.e-play.pl/File/Ustawa%20o%20grach%2029%20lipca%201992.pdf
Art. 119 paragraf 1.
Kto uczestniczy w grach losowych i zakładach wzajemnych urządzanych bez wymaganego zezwolenia, podlega karze grzywny do 50.000.000 zł
.
 
P 12

pefkohori6

Użytkownik
Przed Ustawą hazardową z 2009 roku, nie było spalonej ziemi a obowiązywała poprzednia Ustawa o grach i zakładach wzajemnych z dnia 29 lipca 1992 r. , która przecież także jasno zakazywała gry w zagranicznych firmach.

.
dokladnie !! ale sprobuj to wytlumaczyc koledze ktory oskarza wszystkich o syf a sam robi najwiekszy nie majac zielonego pojecia o niczym :;/:
 
perek99 22,6K

perek99

Użytkownik
Przed Ustawą hazardową z 2009 roku, nie było spalonej ziemi a obowiązywała poprzednia
Ustawa o grach i zakładach wzajemnych* z dnia 29 lipca 1992 r. , która przecież także jasno zakazywała gry w zagranicznych firmach.
niby tak, ale po wstąpieniu Polski do UE a szczególnie przyjęcie traktatu z Lizbony w 2008 roku wiele zmienia w tej sprawie...
 
B 482

bmoran

Użytkownik
Naprawde dla gracza który wygrywa dobry hajs na zakładach 5 tysiecy za cene spokoju i zamknięcie sprawy to jakiś wielki problem ?
To jest wlasnie najgorsze podejscie jakie moze byc. Co z tego, ze przez ta kwote nikt nie umrze, ale z jakiej racji placic? Ja w swojej firmie mialem kilka kontroli ze skarbowki i nie jestem latwa osoba pod tym wzgledem bo znam prawo np. dostalem telefon, ze bedzie kontrola, to powiedzialem, ze przez telefon to nie wiem kto dzwoni i chce listem na pismie (awizo odebralem po 12 dniach), musialem udostepnic miejsce do pracy urzedasa... tylko ze wstawilem tam zarowke najslabsza, a na pytania niedotyczace kontroli odpowiadalem, ze tego kontrola nie dotyczy. W efekcie kontroler powiedzial, ze musi za cos wystawic mandat (mimo, ze nie znalazl) i zaproponowal 50zl. Jako, ze nagrane wszystko mialem dyktafonem to stracil prace. I prosze mi wierzyc urzedasy nie lubia takich ludzi jak ja, bo od tamtego czasu (jakies 2 lata) mialem tylko 1 kontrole, ktora przebiegla szybko i sprawenie. No, ale jak chcecie placic to placcie...
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
A 294

art300

Użytkownik
To jest wlasnie najgorsze podejscie jakie moze byc. Co z tego, ze przez ta kwote nikt nie umrze, ale z jakiej racji placic? Ja w swojej firmie mialem kilka kontroli ze skarbowki i nie jestem latwa osoba pod tym wzgledem bo znam prawo np. dostalem telefon, ze bedzie kontrola, to powiedzialem, ze przez telefon to nie wiem kto dzwoni i chce listem na pismie (awizo odebralem po 12 dniach), musialem udostepnic miejsce do pracy urzedasa... tylko ze wstawilem tam zarowke najslabsza, a na pytania niedotyczace kontroli odpowiadalem, ze tego kontrola nie dotyczy. W efekcie kontroler powiedzial, ze musi za cos wystawic mandat (mimo, ze nie znalazl) i zaproponowal 50zl. Jako, ze nagrane wszystko mialem dyktafonem to stracil prace. I prosze mi wierzyc urzedasy nie lubia takich ludzi jak ja, bo od tamtego czasu (jakies 2 lata) mialem tylko 1 kontrole, ktora przebiegla szybko i sprawenie. No, ale jak chcecie placic to placcie...
Tak, tylko Ty mówisz o kontroli dupka żołędnego na najniższym szczeblu.
Rzecz wygląda trochę inaczej na wyższych szczeblach.
Co z tego, że ludzie wygrywają procesy po n-latach, gdy firma dawno nie istnieje, a ludzie na bruku?
To oczywiście nie jest argument, aby cokolwiek darować pieskom skarbówki, ale konieczne są zmiany systemowe..
I jednoczesnie - mało prawdopodobne. Bo ogłupianie ludzi trwa w najlepsze.
 
A 294

art300

Użytkownik
Przeciez te argumenty, jakie wysuwa Kapica na twitterze, to jest prymitywny zresztą populizm. I to taki, że gdyby zmienił fotel, do którego przyspawał tyłek, równie dobrze operowałby argumentami przeciwnymi.
Taki &quot;live&quot; ;)
 
sylwek2012 1,1K

sylwek2012

Użytkownik
Ale oni mowia ze dzialaja w Polsce legalnie.To jak tak niejest to dlaczego Polske sluzby nic nierobią zeby zamknac takie strony ,tylko czepiaja sie nieswiadomych graczy
Dopalacze też działają w Polsce niby legalnie ( jak zadasz to pytanie to tak dopowiedzą) tylko firmy przeniosły swoje siedziby za granice m.in do Holandi. Możesz kupić przez internet co tylko zechcesz z dostawą do domu. Nigdzie nie ma informacji że środki które sprzedają są nie legalne a wszystkie strony sklepów są po Polsku.
Myślisz że kogo będą ścigać ?

Jeżeli chodzi o bukmacherów to co mają mówić ? Mają licencje na unie więc mogą powiedzieć że działają legalnie wg ich jurysdykcji, pozatym w regulaminie każdego masz wyraźnie napisane drukowanymi literami że do obowiązku gracza należy zorientowanie się czy gra na danym terenie jest legalna czy nie a oni nie ponoszą za to żadnej odpowiedzialności.
 
sylwek2012 1,1K

sylwek2012

Użytkownik
Pytanko. Czy taki szary Janusz może spokojnie wypłacić np. 100 zł z bet-at-home i się do niego nie przyczepią?
Taka moja opinia w tej sprawie, sorry że trochę się rozpisałem, ale chciałem kompleksowo przekazać moje myślenie w tym temacie, bo już nie mogłem patrzeć na każdej stronie tego tematu na pytania &quot;Czy jak wpłacę 100 zł, a za miesiąc wypłacę 200 to dostanę 5000 grzywny&quot;
???? Jeszcze ∞ razy zobaczysz.
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Witam, mam pytanie czy przerzuciwszy się z zagranicznego buka netowego na legalnego buka w necie jest bezpiecznym rozwiązaniem?
i tak juz jesteś namierzony,to tak jakbyś okradł sklep a tydzień później oddał towar i chciał wyjść z tego wolno:]
 
twojprzyjaciel 70

twojprzyjaciel

Użytkownik
No dobra. My gramy u buków za grosze, a co z borkiem i zibim? reklamują te &quot;złe&quot; buki w tv i w necie i co jest to ok? Ciekawe czy borek tez puszczał taśmy w betclicu.. może i jemu pisemko przyjdzie ???? hehe ????
a ten cały Kapica to już nie wie co ma robić chyba...
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom