>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<
Fortuna bonus

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
W 858

woffi2013

Użytkownik
Ściganie wygrywających jest absurdem. Wygrywający ściąga obcy kapitał do Polski, przegrywając - odwrotnie. Czyli wygrywający de facto napędza gospodarkę jako konsument, płacąc przy tym podatki (VAT, akcyza i wiele innych).
Zresztą absurdem jest cała polska administracja, cała ta ustawa, więc co mnie tu ma dziwić?
Absurdem jest też stwierdzenie, że obrót buków netowych w jakikolwiek sposób &quot;okrada&quot; państwo. Gdyby ludzie nie grali w sieci, to w większości - nie graliby wcale. To już bardziej Państwo okrada ten kto wprowadził tak absurdalny podatek (12% od stawki), który ogranicza popyt na grę u buków naziemnych, a tym samym wpływy do budżetu. Przy 5% stawce, albo podatku od wygranych netto w skali roku, jednostkowy przychód od pojedynczej gry - byłby niższy, ale całościowo - znacznie wyższy. Okrada też zarówno polskie Państwo, jak i polski sport, ten kto wprowadza zakaz powszechnego reklamowania bukmacherów, gdzie i tak reklamy można obejrzeć w języku polskim np. na Eurosporcie - a skoro są po polsku, to do kogo są kierowane? To jedna wielka paranoja, gdzie z uczciwych ludzi robi się przestępców/oszustów/cwaniaków.
Boniek trafnie porównał to do listy Schindlera.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Zamiast histerii, obserwujcie &quot;nowego&quot;.
Kilka cytatów, charakteryzujących osobę a właściwie poglądy. Źródła można znaleźć w necie.
Uważam, że można mieć nadzieję. Co się robi przed przygotowywaną zmianą? Wymienia się ludzi na takich, którzy pasują do &quot;nowego&quot;.
Może pan Kapica nie będzie miał już kogo ścigać na tym swoim celnym poletku. Najprawdopodobniej w ogóle nie będzie już wtedy tematu ministra Kapicy bo nie będzie takiego ministra.
&quot;Gazeta&quot; pierwszy raz opisała proceder internetowego hazardu w styczniu 2004 r. Ministerstwo Finansów zastanawiało się co z tym zrobić. - Byłem zwolennikiem zmiany przepisów, ale urzędnicy resortu przekonali mnie, że to nie jest najlepsze wyjście - tłumaczy wiceminister finansów Jarosław Neneman. Dlaczego? - Boją się m.in. prania brudnych pieniędzy. Przepisy zostały więc te same.
Wysłano: 2005-01-06
Natomiast wiceminister finansów Jarosław Neneman, w rozmowie z dziennikarzem &quot;GW&quot; zapewnił, iż Ministerstwo dopiero zastanowi się jak zmienić przepisy żeby nie robić z internetowych graczy przestępców skarbowych...

Edit: Neneman odpowiadający za &quot; rynek gier&quot; to jest dla nas informacja podstawowa.
Prawdopodobnie oznacza to, że w jego gestii będzie sfera związana z Ustawą o grach hazardowych.
 
blum 70

blum

Użytkownik
Poseł Górczyński poruszył w swej wypowiedzi ciekawy wątek - dane osobowe mogły wyciec od operatorów Internetu (do tej pory pisało się tu tylko o bankach i ew. BAH-u).
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Jakoś .., intuicyjnie mam większe ale oczywiście ograniczone, zaufanie do człowieka, który ukończył uczelnię mającą w nazwie słowo &quot;socjologia&quot; ????
Pomijając, że jest ministrem formacji, która zupełnie wykończyła w Polsce termin &quot;liberalizm&quot; a uwieczniła się w historii Polski jako posiadająca niebywałe zdolności &quot;pogodzenia&quot; interesów gangsterskich z narodowymi, i że chciał niestety wprowadzić pewien podatek, który dotyczy właścicieli nieruchomości ...
Może nawet łyknął trochę z socjologii i wie co nieco o procesach zachodzących w społeczeństwach, reakcjach na działania rządzących. I jak te działania oraz reakcje społeczne determinują ekonomię.
Na miejscu (wice)ministra Nenemana, parłbym w kierunku &quot;okrągłego stołu&quot; zainteresowanych.
My w takiej sytuacji, musimy polegać na środowisku pokerzystów (po części sami pewnie do tego środowiska należymy).
Oni są zorganizowani. Miejmy nadzieję, będą za nas chcieć walczyć.
My, jesteśmy Chaosem.
 
P 0

pechowiec21

Użytkownik
Witam,
Mam pytanie odnośnie tej ustawy całej hazardowej. Czego ona tak właściwie zakazuje?
1) Obywatel Polski nie może grać u buków zagranicznych(przebywający poza granicami PL)?
2) Obywatel Polski nie może grać u buków zagranicznych na terytorium Polski?
3) Osoba(nie ważne jakiej narodowości) przebywająca na terenie Polski nie może grać u zagranicznych buków?
Chcę spojrzeć na sprawę od strony technicznej na to jako wykształcony od spraw sieci komputerowych i ich bezpieczeństwa.
PS. Ja jak na razie wpłacam i wypłacam bezpośrednio na konto co najwyżej używając przy wpłacie dotpaya. Dziś oczywiście postawiłem sobie kuponik na maltańskiej ziemi więc teoretycznie jestem narażony ???? . Jak mi przyjdzie jakiś papier chętnie będę się tutaj dzielić.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Ile jeszcze razy ten skan będzie pokazywany?
To jeden jedyny skan, którym się wokół macha.
[...]
Ćwierka bardzo cienkim głosem i wywija skanem, który ze strachem w oczach przekazują sobie w Sieci, grający.
Pikanterii w tej śmieszności dodać może dosyć prawdopodobny scenariusz, że pan minister po skan ów sięgnął do tego samego źródła co spanikowani Użytkownicy kont bukmacherskich a mówiąc bardziej prosto: sięgnął po ten dokument do źródeł, które próbuje z taką zawziętością wysuszyć.
Może warto to zapamiętać:
Sygn. akt II K 621/14
z dnia 02.10 2014 r.

... aby przestać szerzyć mit
o &quot;Czarnej Wołdze&quot;.
Mamy 20 listopada 2014 r. czy ktoś jeszcze słyszał o podobnym wyroku? Widział jakiś inny wyrok w postaci odczytywalnej?
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Tak jak to widzimy na Twitterze, skan wyroku podesłał panu ministrowi prawie, że z ukłonami, niejaki

Zdzisław Kostrubała

Pan Kosturbała natomiast, ściągnął ten skan z portalu znanego nam i bukmacherskiego mianowicie s . . . . ty.pl.
I tak sobie krąży ten jeden dokument siejąc panikę i powodując mokre gacie u grających.
Zapytacie, kim jest ów Kostrubała? Jest on prokurentem (pełnomocnik) firmy Star-Typ-Sport.
Czaicie bazę?

----
Edit: sorry za post pod sobą. Chciałem, żeby było czytelnie.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
To może choć zrozumieją absurd sytuacji,
gdy minister Rządu RP, panujący nad wszystkim i wiedzący wszystko w omawianym zakresie, biega ze wzrokiem wilczym i kłapiąc paszczą drapieżnika po Polsce wymachuje glejtem opieczętowanym przez organa państwowe a otrzymanym wprost z portalu, na którym siedzą ci, których pan minister ze złowrogą miną ściga?
Glejt ów natomiast, został panu ministrowi dostarczony pospiesznie przez wazeliniarzy z STS.
Nadwornych klakierów pana ministra Kapicy.
Edit: jak ktoś się czuje na siłach i jest mocny w te klocki to naprawdę namawiałbym do grania w STS.
Poza tym, do wysyłania do l a d b r o k e s . c o m screen&#39;ów zawartości jaka znajduje się pod domeną l a d b r o k e s . p l.
Od tego się nie wywiną a słono mogą zapłacić moim zdaniem.
 
sylwek2012 1,1K

sylwek2012

Użytkownik
To może choć zrozumieją absurd sytuacji,
gdy minister Rządu RP, panujący nad wszystkim i wiedzący wszystko w omawianym zakresie, biega ze wzrokiem wilczym i kłapiąc paszczą drapieżnika po Polsce wymachuje glejtem opieczętowanym przez organa państwowe a otrzymanym wprost z portalu, na którym siedzą ci, których pan minister ze złowrogą miną ściga?

Glejt ów natomiast, został panu ministrowi dostarczony pospiesznie przez wazeliniarzy z STS.
Nadwornych klakierów pana ministra Kapicy.
NIE zrozumieją ???? za trudne to jest dla nie których
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Zabawną taką sytuację Twitter uchwycił, gdy klakier usiłując się już dyskretnie schować, jeszcze raz czołobitnie przeprasza swojego Pana za, cytuję: &quot;źródło&quot; ????
 
I 365

iczasopisma

Użytkownik
Z Kapicą i jego partyjnymi kolegami mamy szansę policzyć się za rok w wyborach. On chyba nie zdaje sobie sprawy z jak liczną grupą zadarł. Ale oprócz PO za całym złem stoją STS, Fortuna i TotoMix - to oni wylobbowali to, co mamy w tej chwili. Teraz liczą, że skoczą im obroty. Taki ch... Powinniśmy właśnie teraz ogłosić bojkot ich bud. Żadnego obstawiania biathlonu i skoków u nich zimą, niech zostaną im dziadki łupiące po 2 złote, a pracowniczki niech malują paznokcie i wołają o podwyżki. I niech zdychają. Tylko ciekawy jestem jak by ta solidarność naszego środowiska wyglądała w praktyce. Dużo łatwiej dać lajka pod tekstem je*iącym Kapicę, niż zrobić coś konkretnego.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Jakiś czas temu, napisałem o samoorganizowaniu się, a o Forum jako platformie.
Jeśli chodzi o polskich buków, to uważam, że to nie ich wina tylko obecnego polskiego prawa.
Zależy im na status quo i każdemu biznesmenowi zależałoby na podtrzymaniu podobnej sytuacji. Nie wylobbowali takiego stanu. Są zbyt ciency w dupie. To jest sytuacja wielowątkowa.
Natomiast STS ostatnimi działaniami, w moich oczach przekroczył Rubikon.
I uważam wprost przeciwnie. Jeśli ktoś twierdzi (grający), ze jest mocny w bukmacherce, to ma okazję to udowodnić. W niedawnym wywiadzie, szefo STS powiedział co go zabolało. Okazało się, że duże wygrane (wypłaty) jednak bardzo go bolą. I pamięta ten ból do dzisiaj.
Dlaczego nie chcecie zrujnować STSu, &quot;miszcze&quot;?
 
blaum 651

blaum

Użytkownik
@Yar000
chłopak, ja tylko wrzuciłem co znalazłem, bo jest to w temacie i tyle w temacie, a nuż ktoś nie widział. dzięki za wyjaśnienie, jesteś w swoim żywiole widać i to twój czas. czekam na dalsze wieści od ciebie i tobie podobnym, bo widzę, że ogarniacie temat i chwała wam za to. pozdrawiam.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom