>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
[...] i założyć Ladbrokes.pl z siedzibą w Polsce - [...]
Na miejscu L a d b r o k e s wytoczyłbym natychmiast sprawę o nieuprawnione posługiwanie się znakiem towarowym, rodzaju słownego, &quot;L a d b r o k e s&quot;.
Powoli i mnie, choć mam wiele wyrozumiałości, zaczyna ta firemka wk ... iać bo za dużo cwaniaczą.
NAZWA DOMENY:
l a d b r o k e s. p l
[...]
ABONENT:
firma:
Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne sp. z o.o.
ulica:
ul. Porcelanowa 8
miasto:
40-246 Katowice
lokalizacja:
PL
telefon:
+48.603804031
ostatnia modyfikacja:
2014.09.23
Mało tego! Będą miały zastosowanie przepisy dotyczące nieuczciwj konkurencji. Domena l a d b r o k e s . p l jest wykorzystywana w tej samej branży, reklamując konkurencyjną firmę.
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Ministerstwo Finansów nie prowadzi obecnie prac legislacyjnych mających na celu zastąpienie obowiązującego systemu opodatkowania, podatkiem od dochodów firm bukmacherskich, tzw. GGR - poinformował minister w odpowiedzi na interpelację poselską nr 26764/14.
Podstawą opodatkowania podatkiem od gier w przypadku zakładów wzajemnych, w tym zakładów wzajemnych urządzanych przez sieć Internet, jest suma wpłaconych stawek.
http://www.podatki.abc.com.pl/czytaj/-/artykul/mf-nie-wprowadzi-podatku-od-dochodow-firm-bukmacherskich
................
......................
Polska powinna wzorem innych państw UE pobierać podatek od przychodów firm bukmacherskich, a nie od obrotu – uważają eksperci.
Przedstawiciele branży uważają, że więcej firm mogłoby podjąć oficjalną działalność, gdyby w miejsce dzisiejszego 12-procentowego podatku od obrotu firm bukmacherskich, wprowadzić daninę obliczaną od przychodu pomniejszonego o wypłacone wygrane. Taka podstawa opodatkowania w branżowym żargonie nosi nazwę GGR (od ang. Gross Gaming Revenue – przychód brutto z gier).
http://prawo.rp.pl/artykul/1114492.html
.............
.....................
Brytyjska firma bukmacherska Ladbrokes jest zainteresowana powrotem na polski rynek. Jej przedstawiciele podkreślają jednak, że niezbędna jest jednak zmiana ustawy hazardowej oraz zmiana sposobu opodatkowania.
– Ladbrokes jest zainteresowany polskim rynkiem, przyglądamy się mu i chcemy na niego wejść. Naszym zdaniem w tej chwili nie pozwala na to opodatkowanie. Wejście nowej firmy przy obecnym podatku i ograniczeniach reklamy jest zbyt ryzykowne, wręcz niemożliwe. Dlatego też staramy się pokazać, że te zmiany są potrzebne – tłumaczy w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes Michał Kopeć, business development manager w Ladbrokes.
http://www.podatki.abc.com.pl/czytaj/-/artykul/firmy-bukmacherskie-oczekuja-zmian-w-podatkach-od-gier?doAsGroupId=5137659&amp;amp;refererPlid=5227698
 
sylwek2012 1,1K

sylwek2012

Użytkownik
Na miejscu L a d b r o k e s wytoczyłbym natychmiast sprawę o nieuprawnione posługiwanie się znakiem towarowym, rodzaju słownego, &quot;L a d b r o k e s&quot;.
Powoli i mnie, choć mam wiele wyrozumiałości, zaczyna ta firemka wk ... iać bo za dużo cwaniaczą.

Mało tego! Będą miały zastosowanie przepisy dotyczące nieuczciwj konkurencji. Domena l a d b r o k e s . p l jest wykorzystywana w tej samej branży, reklamując konkurencyjną firmę.
Podaj link do serwisu gdzie to znalazłeś, na polskich nie potrafię znaleść a tutaj
http://www.whois.net/whois/ladbrokes.pl jest napisane co innego
[Querying whois.dns.pl] [whois.dns.pl] DOMAIN NAME: ladbrokes.pl registrant type: organization nameservers: ns-pl.1and1-dns.biz. ns-pl.1and1-dns.com. ns-pl.1and1-dns.org. ns-pl.1and1-dns.pl. created: 2013.07.23 19:41:36 last modified: 2014.11.05 02:33:59 renewal date: 2015.07.23 19:41:36 no option dnssec: Unsigned TECHNICAL CONTACT: company: Michau Enterprises Limited street: Chytron 26, Office 21 city: 1075 Nicosia location: CY handle: mjp_tech phone: +357.22761649 last modified: 2012.04.06 REGISTRAR: Michau Enterprises Ltd. Chytron, 26 Street, Office 21, P.C. 1075 Nicosia, Cypr tel.+357.22761649 fax:+357.22767543 e-mail:[email protected] http://www.AfterMarket.pl/contact.php
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Podaj link do serwisu gdzie to znalazłeś, na polskich nie potrafię znaleść a tutaj [...]
Tutaj masz stronę naszego narodowego rejestru ;)
http://www.dns.pl/
----
Edit: w moich poprzednich postach, miałem dużo wyrozumiałości dla tego bukmachera ponieważ uważam, że winny jest system a nie firma.
Teraz coraz mniej mi ich &quot;żal&quot; bo widzę, że przeginają.
I naprawdę proponuję skuteczne zagranie u nich w celu nadepnięcia na odcisk.
Można też powysyłać screen&#39;y zarówno zawartości strony l a d b r o k e s . p l jak i właściwości domeny we &quot;who is&quot;.
Mają przerąbane moim zdaniem - jeśli tylko ta informacja dojdzie do L a d b r o k e s.
 
sylwek2012 1,1K

sylwek2012

Użytkownik
Tutaj masz stronę naszego narodowego rejestru ;)
http://www.dns.pl/
ok
Wynik poszukiwań


NAZWA DOMENY:
ladbrokes.pl
typ abonenta:
organizacja
serwery nazw:
ns-pl.1and1-dns.biz.

ns-pl.1and1-dns.com.

ns-pl.1and1-dns.org.

ns-pl.1and1-dns.pl.
utworzona:
2013.07.23 19:41:36
ostatnia modyfikacja:
2014.11.05 02:33:59
koniec okresu rozliczeniowego:
2015.07.23 19:41:36

opcja:
brak

dnssec:
brak

ABONENT:
firma:
Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne sp. z o.o.
ulica:
ul. Porcelanowa 8
miasto:
40-246 Katowice
lokalizacja:
PL
telefon:
+48.603804031
ostatnia modyfikacja:
2014.09.23

KONTAKT TECHNICZNY:
firma:
Michau Enterprises Limited
ulica:
Chytron 26, Office 21
miasto:
1075 Nicosia
lokalizacja:
CY
telefon:
+357.22761649
ostatnia modyfikacja:
2012.04.06


REJESTRATOR:

Michau Enterprises Ltd.

Chytron, 26 Street, Office 21, P.C. 1075 Nicosia, Cypr

tel.+357.22761649

fax:+357.22767543

e-mail:[email protected]

http://www.AfterMarket.pl/contact.php
http://www.co.pl/o-nas/kim-jestesmy/
a to cwaniaczki, swoją drogą można było sie nieźle nachapać...
@Edi8 jak tak przeglądasz te artykuyły nie masz zadnego info czy jakiś inny bukmacher nie interesuje się polskim rynkiem ?
 
sylwek2012 1,1K

sylwek2012

Użytkownik
Wierz mi, ta domena może prowadzić tylko i wyłącznie do problemów ;)
Własnie sprawdzałem inne domeny najpopularniejszych bukmacherów. Wszystkie które sprawdzałem są zarejstrowane przez osoby fizyczne.
Podjerzewam że ta ladbrokes.pl tez była tak zarejstrowana a sts ją odkupił, niezły pomysł na biznes.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Własnie sprawdzałem inne domeny najpopularniejszych bukmacherów. Wszystkie które sprawdzałem są zarejstrowane przez osoby fizyczne.
Podjerzewam że ta ladbrokes.pl tez była tak zarejstrowana a sts ją odkupił, niezły pomysł na biznes.
Nie sprawdzałem innych domen. Wiem tylko, że b e t 3 6 5 . p l należy do bukmachera i wiem mniej więcej, w jakich okolicznościach została mu przekazana.

Każda domena zostanie potraktowana jako znak towarowy jeśli jest dokładnie taki jak keyword domeny i gdy znak ten ma prawną ochronę.
Oprócz bezprawnego posługiwania się, a tutaj chodzi o coś najgorszego ???? . O posługiwanie się w tej samej klasie bo w odniesieniu do bukmacherki.

Jest jeszcze kwestia potencjalnych: rejestracji albo odkupienia w złej wierze.

Jeśli w podobnej sytuacji jakaś firma nie egzekwuje inaczej swoich praw, jak poprzez sąd to dlatego, że albo jej nie stać na rozprawę albo jej się nie chce bawić w takie rzeczy, strata czasu.
I czasem oczywiście bywa, że firma odkupuje domenę stawiając sprawę wprost: albo sprzedasz za tyle, za ile my chcemy kupić albo sąd.
Podczas rozprawy sądowej (arbitraż ds. domen) , przegrywasz sprawę, odbierają Ci domenę i opłacasz koszta procesowe.
Najczęściej nie ma ceregieli. Krótka piłka: arbitraż - przegrywasz - oddajesz - płacisz.
 
sylwek2012 1,1K

sylwek2012

Użytkownik
A np to
NAZWA DOMENY:
paddypower.pl
typ abonenta:
osoba fizyczna
serwery nazw:
ns1.extelia.com.

ns2.extelia.com.
utworzona:
2007.08.03 02:17:37
ostatnia modyfikacja:
2014.06.17 02:12:47
koniec okresu rozliczeniowego:
2015.08.03 02:17:37
Przekierowanie jest na główną stronę paddy power a zarejstrowana jest w Polsce przez osobę fizyczną.
Paddypower działa już na rynku włoskim jako paddypower.it i co się stanie jeżeli by chciała wejść teraz na ryne kPolski a włascicielem domeny jest osoba fizyczna która podejrzewam że już teraz czerpie jakieś zyski z tego ?
Włascicielem włoskiej domenty jest pp
Organization: Paddy Power PLC Address: Airton House Airton Road Tallaght Dublin 24 - IE Created: 2012-08-12 00:56:25 Last Update: 2012-08-12 00:56:25
 
wincent 150

wincent

Użytkownik
No i 117 stron o dupę Wam rozbić, nawet komentarz G. Łabudy... trzeba było w sts grać!!:grin::grin::grin::cool:
Podsekretarz stanu Maria Karasińska-Fendler
Warszawa, dnia 20 sierpnia 1998 r.

III kadencja (sejmu)

Tak edi8... nie ma to jak podpierać się dokumentami sprzed 16(!) lat kiedy Traktat WE został dawno zastąpiony kolejnymi traktatami i nie_obowiązuje :zoltakartka: bo traktakt z Maastricht został w całości zastąpiony przez traktat z Lizbony, a UE z 1993roku i UE z 2009 roku to dwa_zupełnie_inne_twory pod względem prawnym
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
A np to
NAZWA DOMENY:
paddypower.pl
[...] zarejstrowana jest w Polsce przez osobę fizyczną.
[...] i co się stanie jeżeli by chciała wejść teraz na ryne kPolski a włascicielem domeny jest osoba fizyczna która podejrzewam że już teraz czerpie jakieś zyski z tego ?
[...]
Nie czerpie. Żadnych.
Tutaj dałeś odpowiedź:
[...] Przekierowanie jest na główną stronę paddy power
Chłopczyk lub dziewczynka bardzo grzecznie, najprawdopodobniej jak tylko się zorientował(a) jaką głupotę zrobił(a), przekierował(a) serwery domeny na stronę firmy.
Korzyści (ruch internetowy) czerpie z tego tylko i wyłącznie bukmacher.
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Tak edi8... nie ma to jak podpierać się dokumentami sprzed 16(!) lat kiedy Traktat WE został dawno zastąpiony kolejnymi traktatami i nie_obowiązuje :zoltakartka: bo traktakt z Maastricht został w całości zastąpiony przez traktat z Lizbony, a UE z 1993roku i UE z 2009 roku to dwa_zupełnie_inne_twory pod względem prawnym
U kolejnego kolegi jakieś poważne problemy okulistyczne chyba występują, gdyż w swoim wpisie podałem także i to źródło:
http://www.finanse.mf.gov.pl/documents/766655/1188990/zielona_ksiega_ke.pdf
KOMISJA EUROPEJSKA
Zielona księga w sprawie gier hazardowych w Internecie
Bruksela, 24.03.2011
bazujące w tym opracowaniu na stanie prawnym z roku 2011
a tam m.in. czytamy :
Pojawienie si ę Internetu oraz szybki rozwój mo ż liwo ś ci uprawiania gier hazardowych w
Internecie w powi ą zaniu ze zró ż nicowanymi przepisami w poszczególnych pa ń stwach
doprowadziło nie tylko do rozszerzenia legalnej ofe rty usług w zakresie gier hazardowych w
niektórych pa ń stwach członkowskich, ale równie ż do znacz ą cego rozwoju rynku
transgranicznego, na którym oferowane s ą gry bez odpowiednich zezwole ń . Mowa tutaj zarówno o czarnym rynku (na którym odnotowuje si ę zawieranie zakładów i korzystanie z gier losowych, w tym równie ż pochodz ą cych z pa ń stw trzecich, na które nie wydano zezwole ń) , jak również o tzw. szarej strefie (operatorzy posiadaj ą cy zezwolenie w jednym lub kilku pa ń stwach członkowskich promuj ą lub udost ę pniaj ą usługi w zakresie gier hazardowych obywatelom w innych pa ń stwach członkowskich, nie uzyskawszy nale ż ytego zezwolenia w tych pa ń stwach.
.............
Wcześniej tu przeze mnie podawane przykłady działań na swych wewnętrznych rynkach przez państwa UE takie jak choćby Dania, Francja, Hiszpania czy Włochy ( które to w zgodzie ze swoimi własnymi regulacjami obszaru gier hazardowych i zakładów wzajemnych, dopuszczają funkcjonowanie u siebie jedynie tych podmiotów jak np. Bet365.es czy Bet365.it , które chcąc tam legalnie działać - założyły w/w spółki w ich państwach i tam rozliczają się z fiskusem ) dobitnie chyba świadczy o w tym względzie suwerenności państw UE.

Traktat lizboński wszedł w życie 1 grudnia 2009 r. i obecnie obowiązujące regulacje prawne wewnętrznych rynków gier i zakładów wzajemnych w/w państw, powstały po tej dacie ????
Czyżbyś zatem @wincent suponował, iż te kraje wprowadzając u siebie ustawy i rozporządzenia blokujące firmy które nie płacą u nich podatków, złamały tym samym prawo UE wynikające z Traktatu lizbońskiego:
http://ec.europa.eu/archives/lisbon_treaty/glance/index_pl.htm
a autorzy Zielonej Karty z roku 2011 nie znali tekstu Traktatu lizbońskiego obowiązującego od grudnia roku 2009?
.
 
agarak 27

agarak

Użytkownik
Jak już wyżej pisałam to tylko zielona księga. A sądy przy orzekaniu nie posiłkują się zapisami takich aktów, natomiast literaturą prawniczą, w tym komentarzem do uks G. Łabudy jak najbardziej.
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Jak już wyżej pisałam to tylko zielona księga. A sądy przy orzekaniu nie posiłkują się zapisami takich aktów, natomiast literaturą prawniczą, w tym komentarzem do uks G. Łabudy jak najbardziej.
Może tego nie wiesz lub nie rozumiesz, ale ta Zielona Księga jednoznacznie odnosi się do aktualnego stanu prawnego opisywanego zagadnienia rynku gier hazardowych dla zakładów zawieranych poprzez Internet w UE, na dzień jej czyli ZK powstania - więc z wiosny 2011.
 
agarak 27

agarak

Użytkownik
Może tego nie wiesz lub nie rozumiesz, ale ta Zielona Księga jednoznacznie odnosi się do aktualnego stanu prawnego opisywanego zagadnienia rynku gier hazardowych dla zakładów zawieranych poprzez Internet w UE, na dzień jej czyli ZK powstania - więc z wiosny 2011.
Jak też już dzisiaj pisałam w tej zielonej księdze są różne zapisy, o różnej wymowie - ty cytujesz tylko dwa zdania wyrwane z kontekstu, a to dokument o bardzo dużej objętości. Jak sobie życzysz, mogę ci z niego zacytować fragment stanowiący zaprzeczenie zacytowanego przez ciebie. Więc nie upierałabym się przy tych &quot;twoich&quot; dwóch zdaniach.
 
G 34

george300

Użytkownik
jeden z największych cwaniaczków w postaci prezesa STSu w postaci Juroszka,który na każdym kroku domaga się zablokowania nielegalnych bukmacherów w jednym z wywiadów z tego roku przypadkiem się pochwalił o swojej grze u zagranicznych buków,ma ktoś pomysł jak konkretnie przeciw niemu to wykorzystać? nie można przepuścić takiej okazji

&quot;&quot;Igrzyska to także pojedynek pomiędzy samymi bukmacherami, grającymi przeciwko sobie. Juroszek zatrudnia kilku analityków od wyłapywania pomyłek konkurencji. Jeden z włoskich bukmacherów nie zamknął zakładów na skoki narciarskie, pomimo rozpoczęcia się treningów. Podczas skoków treningowych świetne rezultaty uzyskał wcześniej nieznany Michael Haybock.
– Dobry trening mówi dużo o formie podczas danej imprezy. Obstawiłem że Austriak będzie w pierwszej trójce zawodów – mówi. I jak już wiemy pomylił się niewiele, Haybock był piąty. Gdyby typ się sprawdził, włoski bukmacher zapłaciłby mu 16 do 1.&quot;
 
M 0

mat72

Użytkownik
Szanowni koledzy. Zajrzałem na to forum pierwszy raz w życiu w celu zapewne podobnym co wielu graczy mnie podobnych. Tym powodem był artykuł na WP na temat wiadomo czego. Nie powiem żebym panikował, ale sytuacja jest dla mnie mało komfortowa ponieważ nie lubię brać udziału w niczym co jest wąpliwe prawnie. W moim przypadku cała afera osiągneła zakładany przez prowodyrów skutek i zastanawiam się nad przeniesieniem do &quot;ziemniaka&quot; ale necie bo nie chce mi się ganiać do stacjonarnego punktu. Zwracam się jednak z gorącą prośbą o to, abyście odpowiedzieli mi na kilka moich wątpliwości / może być na priva / lub maila. Zatem zaczynam:

1. konto na BaH mam od ponad 1,5 roku i od tegoczasu gram regularnie, choć ze skutkiem żadnym bo cały czas dokłam do interesu. Raz mi się zdarżyło wypłacić kwotę 1100 zł którą wcześniej kilka dni wpłaciłem. Wypłaciłem ponieważ stwierdziłem że są granice przegrywania i się wycofałem zanim nie będzie za późno.
Jak myślicie czy z takim &quot;dorobkiem&quot; mogę być chwycony za kark?

2. Zostało mi na koncie około 700zł. Jak je bezpiecznie wypłacić z konta?

3. Czytałem tu już, że rejestracja u &quot;ziemniaka&quot; i podanie im, łącznie z numerem konta, takich samych danych co przy rejestracji w BaH to strzał w kolano.
Czy w rejestrując się u &quot;ziemniaka&quot; na te same dane osobowe ale na inny numer konta bankowego już nie ma &quot;strzału w kolano&quot; czy jest jednak dalej.

4. W moim banku w ramach mojego rachunku mam 3 różne numery kont / nie są to trzy różne konta zakładane w różnym czasie ale wszystkie trzy otrzymałem od razu w trakcie otwierania konta / z różnymi numerami. Czy jak podam jeden z tych trzech, z którego nigdy nie dokonywałem przelewu do &quot;Buka&quot; to wyczają jakoś to czy nie?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Panowie gorąco proszę o pomoc i próbę odpowiedzi na moje pytania. Jak wspomniałem może być na maila lub priva.
 
P 12

pefkohori6

Użytkownik
@mat72

tutaj kazdy ma inne zdanie wiec pomocy raczej nie otrzymasz bo juz jest 117 stron o niczym ... :;/:

napisze Ci moje zdanie (powtarzam MOJE ) zdroworozsadkowe bo pewnie mnie zaraz zarzuca tysiacem przepisow i innych glupot...

1) teoretycznie moga ale praktycznie nie sadze bo raczej chodzi o graczy regularnie dokonujacych wyplaty - no chyba zeby ta jednorazowa byla 100tys ;)

3) BZDURA i przeginanie w druga strone - znam mnostwo osob ktore na to samo konto bankowe zakladali w takiej sytuacji jak Ty. Do tej pory przyklady tutaj opisywane nie pokazuja korelacji miedzy posiadaniem konta u ziemniaka a bycie zlapanym.
Z wiadomych wzgledow w interesie wladz jest gra u bukmachera stacjonarnego wiec nawet moze byc tak ze wlasnie Ci sa bardziej chronieni zeby nie zniechecac innych.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
sylwek2012 1,1K

sylwek2012

Użytkownik
@mat72
tutaj kazdy ma inne zdanie wiec pomocy raczej nie otrzymasz bo juz jest 117 stron o niczym ... :;/:
napisze Ci moje zdanie (powtarzam MOJE ) zdroworozsadkowe bo pewnie mnie zaraz zarzuca tysiacem przepisow i innych glupot...
1) teoretycznie moga ale praktycznie nie sadze bo raczej chodzi o graczy regularnie dokonujacych wyplaty - no chyba zeby ta jednorazowa byla 100tys ;)
3) BZDURA i przeginanie w druga strone - znam mnostwo osob ktore na to samo konto bankowe zakladali w takiej sytuacji jak Ty. Do tej pory przyklady tutaj opisywane nie pokazuja korelacji miedzy posiadaniem konta u ziemniaka a bycie zlapanym.
Z wiadomych wzgledow w interesie wladz jest gra u bukmachera stacjonarnego wiec nawet moze byc tak ze wlasnie Ci sa bardziej chronieni zeby nie zniechecac innych.
Jak by kolega @mat72 przeczytał choćby tylko ten temat znalazl by conajmniej kilkadziesiąt odpowiedzi na swoje pytanie i nie zadawał by tak bez sensownych pytań.
Podejrzewam że twoja odpowiedź nie wiele da, a na następnej stronie znów padnie to pytanie.
 
W 4

wisnia1254

Użytkownik
Krótkie podsumowanie tematu od strony prawniczej.
Po pierwsze granie u bukmacherów zagranicznych to przestępstwo z art. 107 Kodeksu Karnego Skarbowego ( &quot;Kto wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia urządza lub prowadzi grę losową, grę na automacie lub zakład wzajemny, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczy w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie wzajemnym&quot; ).
Po drugie, granie u buków innych niż STS, Fortuna, Millenium czy Totolotek jest deliktem administracyjnym i zgodnie z art. 89 ustawy o grach hazardowych uczestnik gry prowadzonej bez koncesji lub zezwolenia podlega karze pieniężnej w wysokości 100% wygranej.
Za nielegalną bukmacherkę internetową można odpowiadać tylko z tych dwóch przepisów.
Ważne orzeczenia sądów dotyczące art. 107 kodeksu karnego skarbowego:
- II SA/Bk 871/11: &quot;W przypadku ukarania lub skazania osoby fizycznej za czyn zabroniony w rozumieniu art. 107 k.k.s. nie jest prawnie dopuszczalne wydanie decyzji o nałożeniu kary pieniężnej na podstawie art. 89 ust. 1 ustawy z 2009 r. o grach hazardowych za zachowanie stanowiące naruszenie tego przepisu, jeżeli zachowanie to jest tym samym, które zostało już poddane prawnokarnej ocenie w postępowaniu karnoskarbowym. W takim przypadku ustalenie kary pieniężnej w postępowaniu administracyjnym stanowi o naruszeniu zawartej w art. 2 Konstytucji RP zasady demokratycznego państwa prawnego oraz zasady proporcjonalności&quot;
- VI SA/Wa 1539/11 - &quot;Przepis art. 89 ustawy z 2009 r. o grach hazardowych nie może być zastosowany do osoby fizycznej w sytuacji, gdy osoba ta wcześniej dobrowolnie poddała się karze z art. 107 k.k.s. i poniosła odpowiedzialność karnoskarbową&quot;.
Wynika z tego bardzo ważna rzecz. NIE MOŻNA BYĆ W PRAKTYCE UKARANYM NA PODSTAWIE OBYDWU PRZEPISÓW! ( takie informacje pojawiały się w artykułach na temat słynnych 17 tys. podejrzanych ).
Oskarżyciel publiczny będzie, więc stawiał zarzut z art. 107 kks.Dopóki przestępstwo się nie przedawni ( 5 lat od momentu popełnienia czynu zabronionego - wtedy już nie można wszcząć postępowania w sprawie ) należy się liczyć z wezwaniem na przesłuchanie w charakterze osoby podejrzanej. ALE: W praktyce jedynym źródłem dowodowym dla organów ścigania ( w tej sytuacji służba celna ) mogą być tylko i wyłącznie INFORMACJE OD BUKMACHERA! Wszystkie inne informacje mogą być tylko poszlakami ( przelewy od/do Skrill, czy bezpośrednio od/do bukmachera ). Należy więc czytać regulamin bukmacherów ( większość, jeżeli nie wszystkie, zastrzegają, że mogą przekazać potrzebne informacje urzędom/organom państwowym ).\
Trudno sobie wyobrazić, że ktoś jest stawiany w roli podejrzanego, a później oskarżonego jeżeli oskarżenie opiera się tylko na poszlakach ( chociaż wiadomo, że przelewy bezpośrednio z konta bankowego do bukmachera internetowego są mocną poszlaką i służba celna może zaryzykować prowadzenie postępowania w tego typu sprawie).
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom