>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
fencyn 584

fencyn

Użytkownik
No tak bo własciciele przechowują twoje logi. Swoją drogą nawet korzystanie z TORA nie jest bezpieczne w 100%. Nie dawno było o gosciu który wysyłał meile przez TORa do różnych instucji państwowych o podłożnych bombach.
Działał przez kilka miesiecy aż wkoncu na niego trafili.
Bo nie każdy tak naprawdę zdaje sobie sprawę jak działa przeglądarka TOR.
Tor ma swoje adresy IP z którymi łączysz się ty i sprawdzenie z jakich adresów korzystasz nie jest czymś skomplikowanym, dodatkowo korzystając np o 2-3 w nocy gdzie mało osób w tym czasie łączy się z Tor-em łatwo jest rozszyfrować z jakimi adresami TOR-a korzystało twoje IP i co robiłeś.
 
sylwek2012 1,1K

sylwek2012

Użytkownik
Bo nie każdy tak naprawdę zdaje sobie sprawę jak działa przeglądarka TOR.
Tor ma swoje adresy IP z którymi łączysz się ty i sprawdzenie z jakich adresów korzystasz nie jest czymś skomplikowanym, dodatkowo korzystając np o 2-3 w nocy gdzie mało osób w tym czasie łączy się z Tor-em łatwo jest rozszyfrować z jakimi adresami TOR-a korzystało twoje IP i co robiłeś.
Typek działał pare miesiecy zanim go złapali.Podejrzewam że złapali go nie przez samo to że korzystał z TORA ale doszli po jakichś innych szczegółach.
 
G 0

greener

Użytkownik
No to wierzcie sobie, ze wyplacal nawrt 100mln i jest bogaty w uj, ale prosi o porade forumowiczow i udostepnia swoje dane publicznie nieznajomym osobom. W kazdym badz razie bojcie sie tam dalej i trzescie gaciami za to, ze wyplaciliscie lacznie z 1000zl. Beka ????
Można prosić adminów o bana dla tego użytkownika :-(? Dłużej już nie potrafię czytać tej dziecięcej ignorancji a zarazem ogromnej pewności siebie.
 
fencyn 584

fencyn

Użytkownik
Typek działał pare miesiecy zanim go złapali.Podejrzewam że złapali go nie przez samo to że korzystał z TORA ale doszli po jakichś innych szczegółach.
Być może ale niekoniecznie.
Przeglądarka TOR to nic dobrego, pierwsza rzecz to taka, że jeżeli nie ma się pewnej wiedzy to sam możesz sobie krzywdę zrobić. Jeżeli już raz skorzystasz z TOR-a, a masz stałe IP i nie ustawisz pewnych szczegółów po instalacji TOR-a, to twoje IP będzie wykorzystywane przez inne osoby korzystające i dajmy na to dana osoba akuratnie popełni przestępstwo używając właśnie twojego IP to bekniesz właśnie ty Bogu Ducha winny. W ostatnich kilku latach tego typu sytuacji było mnóstwo. Nagłośniejsza sprawa 2-3 lata temu gdzie pewni młodzi Austriacy skorzystali z TOR-a nie robiąc krzywdy nikomu, pewnego dnia o 5:00 zapukali panowie w (kominiarkach), oskarżając chłopaków o handel Narkotykami oraz praniu brudnych pieniędzy.
Co do sprawy, dajcie już sobie spokój, już jest po sprawie szum kilku dniowy o to chodziło
koniec.
Dodatkowo przeglądarka TOR jest monitorowane przez Władze(nie w Polsce) gdzie mają prawo sprawdzać wszystko co się pisze głównie podglądane są e-maile dlatego niekiedy można całkowicie przypadkowo wpaść
Po raz kolejny apeluję do władzy forum, zamknijcie ten Burdel!
 
kuerten 138

kuerten

Użytkownik
Cytat:
Napisał kuerten -&gt;
Bez wchodzenia w szczegoly bo kazdy kumaty wie o co chodzi /dwa kompy, dwa nety-karty/


Teraz tak zmiana adresu MAC nic ci nie da, i przede wszystkim trzeba uważać bo przy takiej sztuczce 1 twój błąd i wpadasz jak śliwka w kompot.

ehh kolego nie rozumiemy sie, jeden komp czysty drugi...
Karta 1gb na miesiac tmobile w biedronce koszt 5pln pozniej do... ehh
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
jesli teoretycznie chroni nas prawo UE, bo jestesmy obywatelami kraju nalezacego do UE, a prawo tego kraju jest niezgodne z prawem UE, do ktorej nalezymy wiec chyba sprawa jest jasna?
Traktat Ustanawiający Wspólnotę Europejską (Traktat WE) nie zawiera żadnych postanowień dotyczących gier losowych i zakładów wzajemnych.
W związku z tym UE nie może posiadać żadnych wyłącznych kompetencji w tej dziedzinie ani też żadnego wspólnego celu.
Określenie popytu na gry losowe i zakłady wzajemne oraz stopnia, w jakim są one lokalnie akceptowane, należy przede wszystkim do zakresu władz państwowych lub regionalnych, a dopiero potem do organów UE.
Art. 3b Traktatu WE wyraźnie wprowadza zasadę działania pomocniczego: ˝W zakresie, który nie podlega jej wyłącznej kompetencji, Wspólnota podejmie działania zgodnie z zasadą subsydiarności, tylko wówczas i tylko w takim zakresie, w jakim cele proponowanych działań nie mogą być zrealizowane w sposób wystarczający przez państwa członkowskie, natomiast z uwagi na skalę lub skutki proponowanych działań, mogą zostać lepiej zrealizowane przez Wspólnotę˝.
Gry hazardowe w państwach członkowskich UE są tradycyjnie objęte reglamentacją. Zezwolenia udzielane są tylko wyjątkowo i na warunkach określonych przez ustawodawstwo państw członkowskich, które decydują o rodzajach oferowanych gier, stawkach, alokacji zysków oraz tym, kto może nimi kierować. Tego typu ustawodawstwo nie jest dyskryminacyjne, pomimo faktycznego monopolu poszczególnych państw członkowskich.

Oznacza to również, że zezwolenia są ograniczone do terytorium podlegającego jurysdykcji tego organu władzy, który ich udzielił.

Władze jednego państwa nie są uprawnione do modyfikowania lub interpretowania prawa publicznego innego państwa.

Władze państwowe i regionalne UE mogą dowolnie wybierać organizatorów i współorganizatorów gier losowych, zgodnie z przepisami krajowymi, z zachowaniem zasady jednakowego traktowania podmiotów krajowych i zagranicznych, zawartej w traktatach, prawie pochodnym oraz praktyce Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości.

Władze państwowe lub władze niższego szczebla, zgodnie z przepisami krajowymi, są władne odstępować od zasady zakazu prowadzenia działalności w zakresie gier losowych.
Harmonizacja tych przepisów na poziomie UE, która zmuszałaby je do zatwierdzania lub odrzucania gier losowych, ich organizatorów, rodzajów gier lub sposobów wykorzystania zysków, stanowiłaby pogwałcenie zasady sprawowania suwerennej władzy państwowej przez oficjalne władze.


http://orka2.sejm.gov.pl/IZ3.nsf/main/4E4172B2
Ponadto: http://www.finanse.mf.gov.pl/documents/766655/1188990/zielona_ksiega_ke.pdf
.
 
kuerten 138

kuerten

Użytkownik
1. Komornik, nawet tylko taka ewentualność, po to aby nie mieć historii w banku.

(Mój dopisek: trochę źle się wyraziłem. Chodzi o brak historii albo właśnie o historię, w zależności od Twojego &quot;bajeru&quot; przed ewentualnym komornikiem. Tu nie tyle chodzi o stan faktyczny, tylko o Twoje o tym stanie wyobrażenie, które może być &quot;dziwne&quot; . W ogóle chodzi o to, zeby niekumatemu sędziemu podsunąć całą gamę ewentualnych powodów wpłat/wypłat innych niż gra po to, aby sobie to w ogóle uświadomił. To czy w to uwierzy, to już inna sprawa, być może nawet warunek niekonieczny i może to być języczkiem u wagi w sądzie pierwszej instancji na przykład...)

2. Inny wierzyciel, nawet tylko &quot;słowny&quot;.
3. Rodzina, przed którą chciałeś ukryć pieniądze.
4. Co wyobraźnia podsunie
Dzięki, o tym nie pomyślałem
Może ktoś jeszcze ma powód?
konto u buka w dolarach/euro spadki-wzrosty

ogladanie za free transmisji

brak zaufania do polskich bankow

trzymanie duzej ilosci kasy w roznych miejscach a nie w jednym etc
 
M 0

mat72

Użytkownik
Szanowni koledzy. Zajrzałem na to forum pierwszy raz w życiu w celu zapewne podobnym co wielu graczy mnie podobnych. Tym powodem był artykuł na WP na temat wiadomo czego. Nie powiem żebym panikował, ale sytuacja jest dla mnie mało komfortowa ponieważ nie lubię brać udziału w niczym co jest wąpliwe prawnie. W moim przypadku cała afera osiągneła zakładany przez prowodyrów skutek i zastanawiam się nad przeniesieniem do &quot;ziemniaka&quot; ale necie bo nie chce mi się ganiać do stacjonarnego punktu. Zwracam się jednak z gorącą prośbą o to, abyście odpowiedzieli mi na kilka moich wątpliwości / może być na priva / lub maila. Zatem zaczynam:
1. konto na BaH mam od ponad 1,5 roku i od tegoczasu gram regularnie, choć ze skutkiem żadnym bo cały czas dokłam do interesu. Raz mi się zdarżyło wypłacić kwotę 1100 zł którą wcześniej kilka dni wpłaciłem. Wypłaciłem ponieważ stwierdziłem że są granice przegrywania i się wycofałem zanim nie będzie za późno.
Jak myślicie czy z takim &quot;dorobkiem&quot; mogę być chwycony za kark?
2. Zostało mi na koncie około 700zł. Jak je bezpiecznie wypłacić z konta?
3. Czytałem tu już, że rejestracja u &quot;ziemniaka&quot; i podanie im, łącznie z numerem konta, takich samych danych co przy rejestracji w BaH to strzał w kolano.
Czy w rejestrując się u &quot;ziemniaka&quot; na te same dane osobowe ale na inny numer konta bankowego już nie ma &quot;strzału w kolano&quot; czy jest jednak dalej.
4. W moim banku w ramach mojego rachunku mam 3 różne numery kont / nie są to trzy różne konta zakładane w różnym czasie ale wszystkie trzy otrzymałem od razu w trakcie otwierania konta / z różnymi numerami. Czy jak podam jeden z tych trzech, z którego nigdy nie dokonywałem przelewu do &quot;Buka&quot; to wyczają jakoś to czy nie?
Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
 
wojtas84 90

wojtas84

Użytkownik
Traktat Ustanawiający Wspólnotę Europejską (Traktat WE) nie zawiera żadnych postanowień dotyczących gier losowych i zakładów wzajemnych.
W związku z tym UE nie może posiadać żadnych wyłącznych kompetencji w tej dziedzinie ani też żadnego wspólnego celu.
Określenie popytu na gry losowe i zakłady wzajemne oraz stopnia, w jakim są one lokalnie akceptowane, należy przede wszystkim do zakresu władz państwowych lub regionalnych, a dopiero potem do organów UE.
Art. 3b Traktatu WE wyraźnie wprowadza zasadę działania pomocniczego: ˝W zakresie, który nie podlega jej wyłącznej kompetencji, Wspólnota podejmie działania zgodnie z zasadą subsydiarności, tylko wówczas i tylko w takim zakresie, w jakim cele proponowanych działań nie mogą być zrealizowane w sposób wystarczający przez państwa członkowskie, natomiast z uwagi na skalę lub skutki proponowanych działań, mogą zostać lepiej zrealizowane przez Wspólnotę˝.
Gry hazardowe w państwach członkowskich UE są tradycyjnie objęte reglamentacją. Zezwolenia udzielane są tylko wyjątkowo i na warunkach określonych przez ustawodawstwo państw członkowskich, które decydują o rodzajach oferowanych gier, stawkach, alokacji zysków oraz tym, kto może nimi kierować. Tego typu ustawodawstwo nie jest dyskryminacyjne, pomimo faktycznego monopolu poszczególnych państw członkowskich.

Oznacza to również, że zezwolenia są ograniczone do terytorium podlegającego jurysdykcji tego organu władzy, który ich udzielił.

Władze jednego państwa nie są uprawnione do modyfikowania lub interpretowania prawa publicznego innego państwa.

Władze państwowe i regionalne UE mogą dowolnie wybierać organizatorów i współorganizatorów gier losowych, zgodnie z przepisami krajowymi, z zachowaniem zasady jednakowego traktowania podmiotów krajowych i zagranicznych, zawartej w traktatach, prawie pochodnym oraz praktyce Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości.

Władze państwowe lub władze niższego szczebla, zgodnie z przepisami krajowymi, są władne odstępować od zasady zakazu prowadzenia działalności w zakresie gier losowych.
Harmonizacja tych przepisów na poziomie UE, która zmuszałaby je do zatwierdzania lub odrzucania gier losowych, ich organizatorów, rodzajów gier lub sposobów wykorzystania zysków, stanowiłaby pogwałcenie zasady sprawowania suwerennej władzy państwowej przez oficjalne władze.


http://orka2.sejm.gov.pl/IZ3.nsf/main/4E4172B2
Ponadto: http://www.finanse.mf.gov.pl/documents/766655/1188990/zielona_ksiega_ke.pdf
.
No i 117 stron o dupę Wam rozbić, nawet komentarz G. Łabudy... trzeba było w sts grać!!:grin::grin::grin::cool:
 
B 8

bonusman

Użytkownik
Cytat:
Napisał kuerten -&gt;
ehh kolego nie rozumiemy sie, jeden komp czysty drugi...
Karta 1gb na miesiac tmobile w biedronce koszt 5pln pozniej do... ehh
O to to to właśnie - najlepszy manewr.
Co do ustawy hazardowej to już chyba dla wszystkich stało się jasne, że mogą na jej podstawie próbować karać. Tylko najpierw muszą udowodnić co łatwe nie będzie. No chyba, że mają dane z buka gdzie jescze na dodatek potwierdzałeś tożsamość to wtedy będzie ciężej - tu już nie zaprzeczysz, że nie grałeś i kwestie telekomunikacyjne stają się drugorzędne albo w ogóle nieistotne ale zawsze pozostaje sprzeczność ustawy hazardowej z innymi. Można powiedzieć, że nam konto ukradli ale jak wpłacane była za pomocą karty to ciężko żeby w to uwierzyli bo kartę też musieliby ukraść a ubytek kasy na koncie chyba zauważalny by był. I o ile skradzonie konto buka mogło komuś nie przeszkadzać bo nie gra ale nie uwierzą, że nic nie zrobiłeś w kwestii karty.
Oczywistym tu jest też, że wina leży po obu stronach. My graliśmy choć nie można. Natomiast Państwo Polskie nam na to pozwoliło. Dlaczego wpuścili na rynek firmę działająca nielegalnie. Odpowiedzą, że musieli bo tak stanowi prawo unii. OK, w takim razie co zrobili żeby ustrzec przed tym obywateli. Przecież operatorzy mogli by mieć obowiązek katalogowania stron przy wchodzeniu na które pokazywałby się komunikat np. Korzystanie z niniejszej strony/oferowanych usług jest niezgodne z prawem i stanowi przestępstwo z artukułu bla bla bla - mniejsza o komunikat. A tak czekano sobie na odpowiedni moment i teraz się przerzuca winę na nieświadomych ludzi, którzy swoją skryliard razy opadtakowaną i ozusowaną kasę mogą wydać jak chcą. Nie martwcie się - za dużo ludzi żeby to przeszło bez echa i precedensu a jak zaczną sobie na za dużo pozwalać to pójdziemy pod sejm i zrobimy im wesołe miasteczko. Widzieliście wyniku wyborów wczoraj. Jak myślicie co może zrobić PO żeby zyskać elektorat a my to spora grupa wyborców.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
betowiec 12,7K

betowiec

Użytkownik
Zrodla tych informacji ( od edi8) pochodza z 1998 roku ;) przez 16 lat moglo sie sporo pozmieniac, mamy sporo zrodel za i przeciw tym teoriom z prawem UE i naszym panstwowym. Mysle ze powinnismy zamknac te rozwazania i czekac spokojnie na rozwoj spraw. Swoja droga na stronce surebety jest link do seminarium z tego roku prowadzonego przez prawinkow na temat ustawy hazardowej i jej stosunku do przepisow UE gdzie jasno jest powiedziane ze jest masa niescislosci miedzy nimi co w rezultacie czyni polska ustawe &quot;martwa&quot;. Dodam ze seminarium to oparte jest wlasnie na zalozeniach zielonej ksiegi. I polecam zaprzestanie prowadzenia tutaj porad prawniczych, symulacji rozpraw sadowych bo i tak jak na kogos juz trafi UC to nikt nie skorzysta z tego co tu jest napisane tylko uda sie do prawnika ;).
 
perek99 20,9K

perek99

Użytkownik
na temat ustawy hazardowej i jej stosunku do przepisow UE gdzie jasno jest powiedziane ze jest masa niescislosci miedzy nimi co w rezultacie czyni polska ustawe &quot;martwa&quot;
masz rację, by ustawa działała to musi być notyfikowana przez Komisję Europejską a nie jest, bo KE miała mnóstwo zastrzeżeń i uznała ją za bubel. To samo mówiło nawet tych dwóch posłów z niedawnej konferencji w sejmie
Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu orzekł, że tzw. ustawa hazardowa nie była notyfikowana przez Komisję Europejską. Polskie władze nie skonsultowały ustawy z przedstawicielami Komisji.
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Zrodla tych informacji ( od edi8) pochodza z 1998 roku ;) przez 16 lat moglo sie sporo pozmieniac
U kolegi jakieś poważne problemy okulistyczne chyba występują, gdyż w swoim wpisie podałem także i to źródło:
http://www.finanse.mf.gov.pl/documents/766655/1188990/zielona_ksiega_ke.pdf
KOMISJA EUROPEJSKA
Zielona księga w sprawie gier hazardowych w Internecie
Bruksela, 24.03.2011
a tam m.in. czytamy :
Pojawienie si ę Internetu oraz szybki rozwój mo ż liwo ś ci uprawiania gier hazardowych w
Internecie w powi ą zaniu ze zró ż nicowanymi przepisami w poszczególnych pa ń stwach
doprowadziło nie tylko do rozszerzenia legalnej ofe rty usług w zakresie gier hazardowych w
niektórych pa ń stwach członkowskich, ale równie ż do znacz ą cego rozwoju rynku
transgranicznego, na którym oferowane s ą gry bez odpowiednich zezwole ń . Mowa tutaj zarówno o czarnym rynku (na którym odnotowuje si ę zawieranie zakładów i korzystanie z gier losowych, w tym równie ż pochodz ą cych z pa ń stw trzecich, na które nie wydano zezwole ń) , jak również o tzw. szarej strefie (operatorzy posiadaj ą cy zezwolenie w jednym lub kilku pa ń stwach członkowskich promuj ą lub udost ę pniaj ą usługi w zakresie gier hazardowych obywatelom w innych pa ń stwach członkowskich, nie uzyskawszy nale ż ytego zezwolenia w tych pa ń stwach.
.............
Wcześniej tu przeze mnie podawane przykłady działań na swych wewnętrznych rynkach przez państwa UE takie jak choćby Dania, Francja, Hiszpania czy Włochy ( które to w zgodzie ze swoimi własnymi regulacjami obszaru gier hazardowych i zakładów wzajemnych, dopuszczają funkcjonowanie u siebie jedynie tych podmiotów jak np. Bet365.es czy Bet365.it , które chcąc tam legalnie działać - założyły w/w spółki w ich państwach i tam rozliczają się z fiskusem ) dobitnie chyba świadczy o w tym względzie suwerenności państw UE.
.
 
agarak 27

agarak

Użytkownik
Edi, nie chce mi się wrzucać innych fragmentów zielonej księgi, ale to dokument opasły i naprawdę &quot;każdy może w nim znaleźć coś dla siebie&quot;. Poza tym pamiętajmy, że to nie akt prawny, lecz tylko zielona księga. Natomiast wyroki SN (polskiego) zapadłe na tle ustawy hazardowej i podnoszące okoliczność braku notyfikacji - są faktem.
 
A 294

art300

Użytkownik
Edi, nie chce mi się wrzucać innych fragmentów zielonej księgi, ale to dokument opasły i naprawdę &quot;każdy może w nim znaleźć coś dla siebie&quot;. Poza tym pamiętajmy, że to nie akt prawny, lecz tylko zielona księga. Natomiast wyroki SN (polskiego) zapadłe na tle ustawy hazardowej i podnoszące okoliczność braku notyfikacji - są faktem.
Więc właśnie. Warunkeim koniecznym jest ustalenie jurysdykcji wspólnej, której podlegałyby wszystkie podmioty.
Najprawdopodobniej będzie to dopiero ETS, o ile ktoś się będzie odwoływał
( skarżący, oskarżony, sąd).
O ile jednak buk z racji swojego &quot;siedzenia&quot; może zlewać wezwania jurysdykcji, którą kwestionuje, o tyle Kowalski - nie może. I musi, o ile będzie chciał, bronić się &quot;od podstaw&quot;.
 
C 445

cristovao

Użytkownik
Na jakim etapie w RCL jest obecna nowelizacja ustawy (ta która zakłada tworzenie spółek córek przez zagraniczne &quot;NIELEGALNE&quot; buki w Polsce?), warto będzie śledzić prace komisji ,to co kto w niej mówi.
Jak będzie rozegrana kwestia podatku bo rozumiem, że nie tak jak obecnie czy tak? W sumie oddział w Polsce to niby jak kwestie rozwiązać? Płacenie podatku bet365, bwin tak jak w STS, Fortunie? czy też tylko podatek od dochodu buka?
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
@Cristovao, otóż w toku tej dyskusji przytaczałem wypowiedzi naszych polityków, którzy informowali iż nie są prowadzone/planowane żadne prace nad zmianą obecnie funkcjonującego modelu podatkowego rynku gier i zakładów wzajemnych.
Podawałem tu także opinie firmy Ladbrokes, iż ten obecny model nie pozwala im na wejście na nasz rynek, choć są nim mocno zainteresowani zarówno w formie otwarcia sieci punktów stacjonarnych oraz przyjmowania zakładów w Internecie.
Są oni gotowi uzyskać legalność wg polskiego prawa i założyć Ladbrokes.pl z siedzibą w Polsce - ale nie mogą zaakceptować aktualnych podatków.
Tak więc sytuacja jest na ten moment patowa - a traci na tym zarówno budżet jak i gracze.
.
 
C 445

cristovao

Użytkownik
@edi8 czyli nic z tego?
https://www.premier.gov.pl/wydarzenia/decyzje-rzadu/projekt-ustawy-o-zmianie-ustawy-o-grach-hazardowych.html
Warszawa, 21.10.2014 (ISBnews) - Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy o grach hazardowych, zakładający wprowadzenie regulacji, które przede wszystkim doprecyzowują przepisy ustawy i usprawniają jej funkcjonowanie, podało Centrum Informacyjne Rządu (CIR).
&quot;Najważniejsze rozwiązania: wyraźnie wskazano, że spółki akcyjne lub spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, które mają siedzibę w państwie Unii Europejskiej lub państwie należącym do EFTA - będą mogły prowadzić w Polsce - za pośrednictwem utworzonego oddziału - działalność dotyczącą określonych gier hazardowych. Wprowadzono wyraźny zakaz sumowania podstaw opodatkowania podatkiem gier. Obecne przepisy nie przewidują możliwości sumowania. Jednak z uwagi na wątpliwości interpretacyjne i praktykę funkcjonowania niektórych podmiotów urządzających gry hazardowe, wprowadzono ten zakaz&quot; - czytamy w komunikacie.
Wątpliwości związane ze zgodnością ustawy o grach hazardowych z 2009 r. z prawem UE związane są m.in. z wprowadzonym przez ustawę zakazem gry na automatach. Rząd nie notyfikował tej ustawy Komisji Europejskiej, choć – zdaniem niektórych ekspertów - należy ją postrzegać jako przepisy techniczne, które podlegają obowiązkowi takiej notyfikacji.
Dlatego część branży hazardowej kwestionowała w polskich sądach decyzje wydane na jej podstawie. Jeden z sądów zwrócił się o rozstrzygnięcie w tej sprawie do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, a ten w orzeczeniu z 2012 r. nie wydał jednoznacznego wyroku i zostawił decyzję polskim sądom.
Jak mówił PAP wiceminister finansów Jacek Kapica, choć resort uważa wątpliwości branży hazardowej za nieuzasadnione, to zdecydował się doprecyzować przepisy i notyfikować je Komisji Europejskiej.
zrezygnowano z tego a wprowadzono tylko ostatnio poprawki na temat urządzania tych loterii małych fantowych?
***
ktoś ostatnio tutaj napisał o bet365
http://www.thinkgaming.je/bet365-relocate-to-gibraltar/
 
sylwek2012 1,1K

sylwek2012

Użytkownik
Podawałem tu także opinie firmy Ladbrokes, iż ten obecny model nie pozwala im na wejście na nasz rynek, choć są nim mocno zainteresowani zarówno w formie otwarcia sieci punktów stacjonarnych oraz przyjmowania zakładów w Internecie.
Są oni gotowi uzyskać legalność wg polskiego prawa i założyć Ladbrokes.pl z siedzibą w Polsce - ale nie mogą zaakceptować aktualnych podatków.
Jeżeli ktoś myśli że kiedyś nastąpi spadek podatków to gratuluje optimizmu.
Puki co mamy jedne z największych podatków w europie.
Dziwi mnie fakt że taki Ladbrokes byłby zainteresowany wejsciem na Polski rynek, chyba jeszcze nie zorientował się jak on funkcjonuje.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom