>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

US OPEN 2014 - turniej główny

Status
Zamknięty.
drexler 570

drexler

Użytkownik
Kolejna sprawa...Wczoraj przewaliłem dość konkretna taśmę przez Stefana Johnsona, który skreczował w wygranym meczu...Miał 2-1 w setach z Ito i przełamał w 4 secie i nastąpiła awaria systemu...Gościa ścięło z nóg, nie mógł na nich ustać i krecz, a dziś patrzę w debelku sobie biega w 3 setowym pojedynku...O co chodzi ? Bo oglądając go wczoraj miałem wrażenie, że za chwile odjedzie karetką na badania rezonansem - jakieś zerwanie mięśnia czy coś...Bezsensu.
Skurcze Panie, tak jak u Murraya. Na to nie ma mocnych jak dopadną, nie da się z tym grać. Odpoczął, uzupełnił minerały, głownie magnez, potas, wapń żeby wytworzyć równowagę wodno elektrolityczną (być może podano mu je w kroplówce dożylnie, żeby szybciej i skuteczniej zadziałały) i mógł grać dalej. Kontuzja niegroźna ale uniemożliwiająca kontynuowanie gry.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
dx2 233,9K

dx2

Użytkownik
Fognini-Mannarino 1 @1.3
Fog gral dobrze, ogladalme go w Cincinnati. Mannarino w 1 rundzie trafila na Pere Ribe, wiec awansowac zasadniczo musial. Mysle, ze jezlei chodzi o taki match-up to Mannariono jest tym bardziej dobrym rywalem dla Wlocha. W meczu do wygranych 3 setow to Fognini powienien smialo udowodnic swoja wyzszosc. Do kombinacji.
 
macko18 12,8K

macko18

Forum VIP

29.08.2014 17:00
Typ: Cilic 3:0 1.61 bet365
✅ ✅ ✅
Marin w doskonałej formie, do tego dostał bardzo dobrą drabinkę, gdzie w jego zasięgu jest półfinał. Z racji tego myślę, że Chorwat powinien pierwsze mecze, z banalnymi rywalami rozgrywać jak najszybciej, aby oszczędzać swoje siły. Cilic zyskał ostatnio bardzo dobrą formę, przegrywał jedynie z zawodnikami z samego topu, po 3-setowych pojedynkach(Wawrinka i Federer). Przed US Open zanotował 4 zwycięstwa i 2, wcześniej wspominane porażki. Godne uwagi jest tutaj także to, że jest on notowany na 4. miejscu w rankingu zawodników z największą ilością asów w tourze. Za rywala ma dzisiaj Ilyję Marchenko, zawodnika przeciętnego, tak przeciętnego, ale na Challengery. Do tego Ukrainiec jest słaby psychicznie. Mając przełamanie i serwis na seta potrafi nagle załamać swoją grę i oddać seta. Myślę, że w tym spotkaniu do takiej sytuacji nawet nie dojdzie, Marin nie da się złamać, a i parę razy zdobędzie gema serwisowego przeciwnika.
 
pawel105 2,2K

pawel105

Użytkownik
Janowicz - Anderson
1 @2,20
Unibet
Jerzyk w końcu zaczął grać na dobrym poziomie, dobre spotkanie przeciwko Lajoviciowi w pierwszej rundzie. Anderson powinien odpaść w poprzedniej rundzie gdyby tylko Cuevas miał chłodniejszą głowę. Jak dla mnie małe Volue na naszego rodaka ????
Powodzenia.
Goffin - Sousa(+2,5)
2 @1,56

Unibet
Belg aż takim faworytem w tym spotkanie? no nie wiem.. W pierwszej rundzie dostał ogórka i może dlatego takie kursy. Ładna seria zwycięstw w ostatnim czasie ale to byli głównie Chelenderowi przeciwnicy, tutej mamy wielki szlem i poziom jest zupełnie inny. Sousa dobry serwis i dobry mecz w pierwszej rundzie mimo że zakończyło się w pięciu setach. Po cichu licze tu niespodziankę i zwycięstwo Portugalczyka, 1,56 na seta... pobieram ????
Powodzenia.
Fognini (-4,5) - Mannarino
1 @ 1,79

Unibet
Dla mnie zdecydowany faworyt to Włoch, jest w dobrej formie, gramy w Wielkim Szlemie i pajacowania raczej nie będzie. Mannarino dwie klasy niżej od swojego przeciwnika, spodziewam się tu łatwego zwycięstwa Foga.
Powodzenia.
 
macko18 12,8K

macko18

Forum VIP
Paes/Stepanek-Lu/Vesley
29.08.2014 22:30
Typ: Paes/Stepanek 1.33 WilliamHill
✅ ✅ ✅
Myślałem, że Stepanki są w słabszej formie, jednak w miarę łatwo ograli parę Fognini/Bolleli. Bronią tutaj tytułu, więc o motywację nie ma się co martwić. Za przeciwników mają singlistów, bo nie można o Lu i Veselym napisać, że są deblistami. Tajwańczyk z Czechem nie bez problemów ograli w 1.rundzie parę Ebden/Karlovic(w 3.setach). Umiejętnościami deblowymi, jak i doświadczeniem Stepanki biją na głowę swoich dzisiejszych przeciwników i to są moje główne argumenty za nimi.
Sa/Pavic-Marrero/Verdasco
28.08.2014 20:00
Typ: Marrero/Verdasco 1.45 bet-at-home
✅ ✅ ✅
Spotkanie doświadczonych deblistów hiszpańskich z mieszanką doświadczenia i młodości. Jednak jest to mecz pomiędzy parą z topu i parą dobrą na 250-tki. Chorwacko-brazylijski debel jest kompletnie nieograny na twardej nawierzchni. Występy na tej nawierzchni rozpoczęli dopiero w 1.rundzie US Open, gdzie ograli anonimową amerykańską parę. Hiszpanie ograli bardziej wymagającą parę Young/Monroe i to bez większych kłopotów(6-4,6-4). Nieregularność Verdasco niweluje bardzo dobry Marrero, co powoduje, że ciężko jest przełamać tą parę, a często stwarzają sobie okazję, żeby odebrać serwis przeciwnikom.
 
Otrzymane punkty reputacji: +19
gracek1995 462

gracek1995

Użytkownik
???? R. Federer (-6,5) - S. Groth 1 1.60 FORTUNA ⛔⛔???? troche nie fart
Jak dla Mnie fajny typ z fajnym dosc kursem. Roger jak to Roger wiadomo woli grac na trawie no ale jakies trofeum by mu sie przydalo a taki Groth raczej przeszkoda nie bedzie. Z Matoseviciem wygrał niby 6 gemami no ale jakos w mojej ocenie Groth jest slaby niz wczesniej wymieniony gracz. A Groth niczym nie zaslynol pokonal Ramosa - Vinolasa i tyle. Jezeli Roger bedzie zaczynal serwowac z pewnoscia przelamie wygra swoj serw i zdobedzie minimum 3 gemy w 1 secie. A potem z pewnoscia nie wierze by z takim zawodnikiem mial tie-break. Polecam ????
 
gemsetmecz 927

gemsetmecz

Użytkownik
#15#
Spotkanie: Jerzy Janowicz vs. Kevin Anderson 3j ⛔
Typ: Jerzy Janowicz
Kurs: 2.25​
Jerzyk w pierwszej rundzie zagrał na przyzwoitym poziomie, ale żeby pisać zaraz, że dobry mecz to chyba ktoś nie oglądał tego spotkania. Polak spokojnie mógł zakończyć go w trzech setach, gdyby tylko miał trochę więcej oleju w głowie i nie grał swoich ulubionych dropshotów. Wygrał po czterech partiach i teraz zmierzy się z Andersonem. Kevina tutaj już powinno nie być, ale udało mu się cudem wygrać mecz z Cuevasem. Reprezentant Urugwaju serwował już na mecz i został przełamany, a następnie w tie-breaku zniszczony przez rywala.
Co trzeba przyznać Kevin bardzo regularnie serwował przez cały mecz i tutaj może być to wielkim problemem dla Janowicza. Wiemy, że JJ lubi sobie trochę pogwiazdorzyć, a jak nie będzie szło to po prostu za wszelką cenę będzie szukał niekonwencjonalnych zagrań. Kto oglądał chociaż raz naszego zawodnika ten wie o czym mówię. Co prawda Jerzyk gra od kilku meczów na dość solidnym poziomie i dlatego szukam tutaj jego zwycięstwa. Przełamał się na US Open to myślę, że jest w stanie pójść za ciosem. Sam przyznaje w wywiadach, że czuje się dobrze i pewnie. Na pewno do poprawy jest jego serwis z meczu z Lajovicem. Nie zachwycił mnie tym elementem i jestem pewien, że potrafi grać akurat w tym aspekcie o wiele lepiej. Właśnie to zadecyduje o losach tego pojedynku, bo w wymianach większe szanse daję Andersonowi.
#16#
Spotkanie: Grigor Dimitrov vs. Dudi Sela 5j ✅
Typ: Grigor Dimitrov DW 3:0 Sportingbet
Kurs: 1.91​
Różnica w umiejętnościach ogromna i nie ma tutaj nawet co nad tym dywagować. Dimitrov przewyższa przynajmniej o poziom swojego rywala, jak nie o dwa. Dobry serwis, solidna gra w wymianach i znakomity, jednoręczny backhand. Co może zaoferować Sela? Na hardzie gra dobrze, posiada przyzwoity forehand i potrafi regularnie serwować, ale na Bułgara moim zdaniem to będzie za mało.
John nie zawodził jak dotąd na dokładny wynik, wcześniej stawiałem też podobne zdarzenie na Tsongę i na nim się przejechałem, ale wtedy szła konkretna masówka. Mam nadzieję, że Dimitrov nie będzie odstawiał cyrku i pewnie zwycięży z reprezentantem Izraela. Dudi nie ma w żadnym aspekcie przewagi, więc nie rozumiem jakby mógł wygrać tutaj chociaż jednego seta. Doświadczenie może i jest po jego stronie, ale pamiętajmy, że to przeciętniak w ATP Tour i większość swoich meczów rozegrał w Challengerach. H2H 2-1 dla Bułgara, co ciekawe jedyny mecz na hardzie wygrał właśnie Sela... tylko, że to było 4 lata temu. Tego nie trzeba komentować, jakie ma to teraz znaczenie. Grigor 3-0 niezły kurs, warto grać po średniej stawce.
#17#
Spotkanie: Bernard Tomic vs. David Ferrer 2j ZWROT
Typ: Bernard Tomic
Kurs: 4.00 Od razu zacznę od tego, że szukam tutaj po prostu doga i ten mecz wydaje mi się najbardziej odpowiedni. Tomic grać potrafi, ma wielki potencjał, jednak nie ta głowa. Również jest ten aspekt, że lepiej gra w Australii niż gdziekolwiek indziej. Gdyby to było na AO pewnie kursy nie przekroczyłyby 3.00 na Bernarda. Na hardzie Kangur grać potrafi, w przeciwieństwie do Ferrera, dla którego to jest najgorsza nawierzchnia. Oczywiście powiedzieć, że Hiszpan nie potrafi tutaj nic byłoby kłamstwem. Gra solidnie, ale to nie jest ten David, którego znamy. Nie czuje się tutaj najlepiej i myślę, że Tomic jest w stanie sprawić tutaj niespodziankę, a kurs jest odpowiedni do ryzyka. Kto chce może spróbować ale nie radzę stawiać tutaj grubej kasy, to tylko przeczucie i szukanie doga. Krótko i na temat, bo każdy zna tych dwóch zawodników i wie do czego są zdolni.​
 
Otrzymane punkty reputacji: +28
M 29

m4kers

Użytkownik
Nestor/Zimonjić-Barrientos/Giraldo typ: 1 kurs: 1.22 ✅

Nestory może nie są ostatnio w najwyższej formie, ale z tą parą wygrają na pewno. Są niesamowicie doświadczeni, czego nie można powiedzieć choćby o Giraldo jeśli chodzi o grę deblową. Nastawia się on bardziej na karierę singlową, poza tym jest to typowy clayowiec. Barrientos natomiast jest typowym deblistą, ale nie sądzę, aby byli w stanie przeciwstawić się jednej z najlepszych par deblowych.

Do tego bez analizy: Ferrer (krecz-zwrot), Fognini ⛔, Lipsky/Ram ✅ i ostrożniej Agut ✅, Berdych 3-0 ⛔, Gasquet 3-0 ✅, +3,5 seta w spotkaniu Janowicza ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
Jak przeczytam jeszcze pare analiz na foginiego to padne. Koleś skupia się na szlemach wystarczy spojrzec na jego poprzednie lata i już widać że to fikcja.
Skupia się w tym sensie, ze nie pajacuje tak jak na &quot;zwykłych&quot; turniejach. A wyniki jakie ma takie, ale przynajmniej mu się chce. Albo udaje, ze mu sie chce :]
Skurcze Panie, tak jak u Murraya. Na to nie ma mocnych jak dopadną, nie da się z tym grać. Odpoczął, uzupełnił minerały, głownie magnez, potas, wapń żeby wytworzyć równowagę wodno elektrolityczną (być może podano mu je w kroplówce dożylnie, żeby szybciej i skuteczniej zadziałały) i mógł grać dalej. Kontuzja niegroźna ale uniemożliwiająca kontynuowanie gry.
No tak to by się w sumie zgadzało...Bo wykrzywiało go jak flagę na wietrze. Ale...ktoś musiał coś zawalić...Żeby na takim poziomie w 2 rundzie - czyli początek turnieju - w wygranym meczu i to u siebie poddać taki mecz z powodu skurczy to jest lekka lipa...
 
konar25 2,9K

konar25

Użytkownik
Nestor/Zimonjić-Barrientos/Giraldo typ: 1 kurs: 1.22

Nestory może nie są ostatnio w najwyższej formie, ale z tą parą wygrają na pewno. Są niesamowicie doświadczeni, czego nie można powiedzieć choćby o Giraldo jeśli chodzi o grę deblową. Nastawia się on bardziej na karierę singlową, poza tym jest to typowy clayowiec. Barrientos natomiast jest typowym deblistą, ale nie sądzę, aby byli w stanie przeciwstawić się jednej z najlepszych par deblowych.

Do tego bez analizy: Ferrer, Fognini, Lipsky/Ram i ostrożniej Agut, Berdych 3-0, Gasquet 3-0, +3,5 seta w spotkaniu Janowicza
A propos deblistow to ja nie widzę tu żadnej analizy Ty po prostu napisałeś ze sa lepsi i tyle.
Co do wyżej wymienionych Ferrera i Figninigo nie zdziwię sie jak poleca z turnieju także lepiej w te gowniane kursy to samo Bautista to nie sa ludzie na których sie stawia pieniądze na hardzie.

Dawczan przestań juz przeżywać ten mecz nie rozumiesz ze jak skurcze dopadną to mozna tylko leżeć i pachnieć??? Przykład LBJ z pierwszego meczu ze Spurs.
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
A propos deblistow to ja nie widzę tu żadnej analizy Ty po prostu napisałeś ze sa lepsi i tyle.
Co do wyżej wymienionych Ferrera i Figninigo nie zdziwię sie jak poleca z turnieju także lepiej w te gowniane kursy to samo Bautista to nie sa ludzie na których sie stawia pieniądze na hardzie.
Dawczan przestań juz przeżywać ten mecz nie rozumiesz ze jak skurcze dopadną to mozna tylko leżeć i pachnieć??? Przykład LBJ z pierwszego meczu ze Spurs.
Jak bede chcial to bede przezywal. Swietny przyklad podajesz LBJa po calych playoffach a Johnsona w 2 rundzie...Wiem, ze skurcze to powazna sprawa i ze sie to zdarza ale w tej fazie turnieju zawalic wygrany mecz wlasnie przez skurcze to wg mnie jakis blad w przygotowaniu fizyczno odzywkowym musial zostac popelniony.
 
saltan 3,9K

saltan

Użytkownik
Janowicz - Anderson 2 @1.75 Marathon 1-3✅
Da się zauważyć sporą masówkę na Janowicza. Ja idę w przeciwną stronę i stawiam na Kevina. Co prawda mecz z Cuevasem mu nie wyszedł, był bliski porażki ale wybrnął z tego. Janowicz w pierwszej rundzie wygrał z Lajoviciem 3-1. Mocną stroną obu graczy jest serwis. W pierwszym meczu Anderson zaserwował 29 asów, popełniając przy tym jedynie 5 DF-ów. Jerzyk grał seta mniej, ale i tak zaserwował 20 asów. Popełnił jednak więcej DF - 8. I to może być jego problem. Jeśli serwis nie będzie mu siedział da znać o sobie głowa i zapewne będzie popełniał wtedy całkiem sporo błędów. W wymianach również lepszy jest Kevin. Dużą wadą Polaka jest brak cierpliwości, często zbyt szybko chce kończyć wymianę i wtedy pojawiają się problemy. Janowicz popełnił z Lajoviciem 51 niewymuszonych błędów, Anderson ledwie 2 więcej. Rozgrywał jednak seta więcej. Podsumowując, zapewne będzie tu więcej niż 3 sety, mecz może być wyrównany, ale w końcowym rozrachunku powinien wygrać Kevin Anderson.

Cilić(-2.5 seta) - Marchenko 1 @1.60 Pinnacle 3-0✅

Cilić mierzy się dzisiaj z kwalifikantem Illyą Marchenko. Nie widzę tu innego wyniku niż 3-0 dla Marina. Chorwat w 1 rundzie mierzył się z Baghdatisem. Po pewnym wygraniu 1 seta i przełamaniu na początku 2 Marcos skreczował. Marchenko nie grał dobrze, z 1 serwisu może i zdobył 15/17 punktów, ale z drugiego już tylko 7/20. 1 as i 4 podwójne błędy. Cilić 3 asy i 1 DF. I pierwszy, i drugi serwis mu siedział, w obu przypadkach ponad 80% wygranych punktów. 12 niewymuszonych błędów to nie jest zbyt dużo. Marchenko wygrał w 4 setach z Chudinellim. Swoje sety wygrywał po TB. 3 set w ich wykonaniu to była parodia. Mieliśmy aż 6 przełamań -- WTA się chowa. Illya zaserwował 12 asów, 9 razy miał DF. Dzisiaj wątpię by ugrał chociaż seta.
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
hektor1 703

hektor1

Użytkownik
US Open 2014
1. Jo Wilfried Tsonga - Juan Monaco &gt;analiza&lt;
under 31,5g⛔
2. Yen-hsun Lu - Guillermo Garcia-Lopez &gt;analiza&lt;
Lu -1,5s⛔
3. Lukas Rosol - Borna Coric &gt;analiza&lt;
over 3,5s⛔
4. Jerzy Janowicz - Dusan Lajovic &gt;analiza&lt;
over 3,5s✅
5. Rojer/Tecau - Huta-Galung/Junaid &gt;analiza&lt;
Rojer/Tecau 2:0✅
6. Milos Raonic - Peter Gojowczyk &gt;analiza&lt;
Tie-break w meczu? Nie⛔
Cabal/Farah - Fyrstenberg/Matkowski
Cabal/Farah @ 1,77 Unibet

6:4 4:6 4:6⛔ połamani dwa razy w śmiesznych momentach..
VS.

Cabal z Farahem po French Open zrobili sobie przerwę od gry razem. Farah leczył kontuzję i po 3 miesiącach wrócili na korty. Wrócili i wygrali turniej w Winston Salem w dobrym stylu pokonując w finale 2:0 Murraya i Peersa. W 1 rundzie już w US Open pokonali 2:0 parę Andujar/Carreno-Busta. Przerwa Kolumbijczykom dobrze zrobiła. Wypoczęci pokazują, że są w świetnej dyspozycji. W tym sezonie na hardzie rozegrali w parze 16 meczy, z czego przegrali tylko 4.
Polacy także zastosowali rozłąkę, jednak na niewiele się to chyba zdało. Wrócili do gry razem tak jak dzisiejsi rywale w Winston Salem, wygrali jeden pojedynek, ze słabo wyglądającymi w tym sezonie Flemingiem i Hutchinsem 2:1, aby potem odpaść z Murrayem i Peersem. W 1 rundzie rundzie Fyrstenberg i Matkowski pokonali 2:0 Begemanna i Knowle. Ten sezon Polacy mogą chyba już spisać na straty. Więcej meczów przegrali, niż wygrali. Na hardzie z 11 meczów przegrali 6.
W tym pojedynku stawiam na parę Kolumbijską, która jest w dobrej dyspozycji. Kurs jaki wystawili bukmacherzy jest dla mnie niezrozumiały, jednak trzeba z tego skorzystać!

Ernest Gulbis - Dominic Thiem
Gulbis -5g @ 1,85 Pinnacle Sports

6:4 6:3 4:6 3:6 3:6⛔ dlaczego nie skreczowałeś?!
VS.
Gulbis w meczu z de Schepperem wyglądał naprawdę bardzo solidnie w każdym aspekcie. Stracił tylko 7 gemów. Serwis funkcjonał tak jak trzeba i zaserwował 10 asów. Procent pierwszego podania to aż 65%, a procent wygranych piłek po pierwszym serwisie to aż 87%, co robi dobre wrażenie. Na returnie także bardzo solidnie. Na przekroju całego meczu pokazał spory wachlarz zagrań. Od świetnego forehandu do dropshotów i lobów. Zaliczył 35 winnerów, co jest bardzo dobrym wynikiem. Łotysz w tym sezonie notuje niezłe wyniki. Wydawać by się mogło, że z wiekiem gra co bardziej z głową i nie pęka aż tak często psychicznie, co miało miejsce jakiś czas temu. W roku na hardzie rozegrał 18 meczów, z czego przegrał 7.
Austriak notuje jeden z lepszych sezonów w swojej karierze. Był finale na mączce w Kitzbuhel przegrywając tam z Goffin. Na hardzie wygląda teoretycznie spoglądając statystyki, jednak sporo z tych pojedynków było w kwalifikacjach do turniejów głównych. W samych już turniejach rozegrał łącznie 10 spotkań, z czego przegrał 4. W 1 rundzie w US Open pokonał 3:0 Lacko. Thiem debiutuje w US Open i według mnie 2 runda będzie końcem jego marzeń. Austriak gra dość ofensywnie, a także nieźle serwuje.
Łotysz będąc w takiej dyspozycji jak z de Schepperem bez problemów powinien się rozprawić z Austriakiem. Handi -5g to chyba dobra opcja, z możliwością zwrotu.

Ivo Karlovic - Marcel Granollers-Puyol
Karlovic @ 1,50 Unibet

VS.
Chorwat jak gra każdy wie. Serwis, poprawny forehand i nic poza tym. W dłuższych wymianach popełnia bardzo sporo błędów. Zazwyczaj po jego serwisie mamy as, bądź też przeciwnik nie jest w stanie poprawnie zreturnować. W 1 rundzie pokonał 3:1 Fina Jarkko Nieminena. W tamtym pojedynku posłał 24 asy, a procent pierwszego podania wyniósł 61%, natomiast procent piłek wygranych aż 89%. Przed samym US Open Ivo najlepiej nieszło, chociaż zdołał dojść do finału w turnieju w Bogocie. Na hardzie w tym roku 12/10.
Granollers błysnął w 1 rundzie, pokonując Melzera 3:0. Ale nie wydaje mi się, żeby był w optymalnej formie. Przed USO nie wyglądał zbyt dobrze, w Toronto odpadł w 1R, Cincinnati to także 1R, w Winston Salem zakończył udział w 2 swoim meczu tam. Hiszpan cały ma sezon dość ponad pod kreską. Z 41 meczy rozegranych łącznie na wszystkich nawierzchniach przegrał aż 24. Na hardzie także jest na minusie, bo 5/7.
Myślę, że nie ma czego więcej szukać w tym meczu. Chorwat powinien wyserwować ten mecz.
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
bumbatyper 204

bumbatyper

Użytkownik

Turniej: ATP US Open, twarda.
Data: 29.08.2014, godzina 22:00
Kudryavtsev A. - Gabashvili T.
Typ: Over 3.5 setów
Kurs: 1.50 (Betsson)

⛔
Na koniec 5 dnia US Open zaplanowane jest starcie dwóch Rosyjskich zawodników, po raz drugi z udziałem Kudryavtseva na tegorocznym US Open. W poprzedniej rundzie Alexander mierzył się z innym swoim rodakiem, Donskoyem, gdzie po 5 setach (2:6, 7:6, 3:6, 6:3, 6:4) z nim wygrał. Bardziej doświadczony na poziomie ATP Grand Slam, Teimuraz w I rundzie wygrał z Kolumbijczykiem, Giraldo (6:3, 1:6, 7:6, 6:3). Gabashvili miewa bardzo duże przestoje w swojej grze, można było to zauważyć między innymi w drugim secie z Santiago Giraldo, którego oddał bez walki (1:6). Takich chwil zagubienia Teimuraz miewał w tym meczu dużo więcej, jednak nie będący w optymalnej formie Giraldo, nie potrafił chwilami tego wykorzystywać. Teimuraz, to stara Rosyjska szkoła tenisowa, bardzo ofensywny styl gry, polegający na posyłaniu dużej ilości wygrywających piłek, co wiąże za sobą wiele niewymuszonych błędów. W meczu bilans winnerów, do unforced errors wynosił u niego 45-46. Alexander Kudryavtsev, który głównie gra w turniejach rangi Challanger, osiągał w tym roku niezłe wyniki. Parę finałów, półfinałów tej rangi (na twardych nawierzchniach), pozwoliły mu osiągnąć na tyle dobrą formę, żeby awansować po raz pierwszy do turnieju głównego w Nowym Yorku, a teraz będzie miał szansę na zagranie w III rundzie, do której jego bardzie doświadczony kolega nigdy jeszcze nie dotarł. Kudryavtsev prezentuję bardziej ekonomiczny tenis, nie gra tak ofensywnie, nie popełnia aż tak dużo błędów, co popularny &quot;Gaba&quot;, a to może być kluczem w tym meczu. Opanowanie nerwów, i wykorzystywanie szans, które będą niewątpliwie przed nim stały, mogą zapewnić mu upragniony awans do kolejnej fazy turnieju. Rosyjscy zawodnicy, nie tylko w tenisie, znani są z tego, że miewają &quot;gorące głowy&quot;, ale też potrafią walczyć do ostatniej chwili. Obydwaj do tego kręgu zaliczają się, przegrywają sety gładko, by w następnym powstawać, jak feniks z popiołu, i grać, jak równy z równym ze swoim przeciwnikiem. Teimuraz w tym roku ma rekord 26/24 (10/9 hard), a jeżeli chodzi o Aleksandra 36/18 (31/14 hard). Zawodnicy grali ze sobą 2 razy, jednak ich pierwszego pojedynku nawet nie ma, co brać pod uwagę, bo miał miejsce 10 lat temu, który wygrał &quot;Gaba&quot; 2:0. Warto jednak spojrzeć na ich spotkanie z 2011 roku, gdzie na twardej nawierzchni rozegrali trzysetówkę, którą wygrał bardziej z doświadczonych zawodników. (6:3, 2:6, 6:2). Liczę dzisiaj na emocjonujący pojedynek.
Spodobała Ci się analiza, skorzystałeś na niej? Kliknij &quot;dzięki&quot;, to motywuję do pisania kolejnych analiz.​
US Open 2014:
R.Haase - A.Murray / over 28.5 gemów / 1.90 / ✅
K.Knapp - T.Pironkova / T.Pironkova + 1.5 seta / 1.80 / ✅
S.Stakhovsky - A.Seppi / S.Stakhovsky + 1.5 seta / 1.91 / ⛔
M.Gonzalez - S.Querrey / M.Gonzalez + 2.5 seta / 2.00 / ✅
P.Cuevas - K.Anderson / over 32.5 gemów / 1.87 / ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
hogan 1,4K

hogan

Użytkownik
Bernard Tomic - David Ferrer over 35.5 gema @1.81 Ónibet - zwrot


oglądałem pierwszy mecz Tomica z Brownem i zagrał bardzo dobrze. siedział serwis, w wymianach dość solidnie, nieraz kończył Dustina mocnymi płaskimi piłkami. z Ferrerem nie będzie już tak łatwo bo to wybiegana bestia, ale jak widzimy ostatnio jest daleki od swojej najwyższej formy, co pokazuje choćby stracony set z Dzumhurem. Tomic jak chce to także potrafi długo utrzymywać piłkę w korcie i jeżeli jest skoncentrowany to się nie podpala tak łatwo. Ferrera niestety w pierwszym meczu nie oglądałem, ale tak jak mówię, set stracony z Bośniakiem chluby mu nie przynosi. Mimo, że h2h dla Ferrera to uważam, że Tomic jest w stanie urwać przynajmniej seta, co spokojnie pokryje tę linię. jak dla mnie dużo lepszy zakład niż np Tomic +2.5s po @1.59, bo mogą go pokryć nawet w 3 setach.


Jerzy Janowicz - Kevin Anderson over 3.5 seta @1.44 bet365 ✅✅

Janowicz w meczu z Lajovicem zagrał dość dobrze. Pierwszy serwis robił robotę jeżeli oczywiście Jerzy nim trafiał, o czym świadczy liczba asów. Trochę niepokoją te podwójne, chociaż liczba 8 na 4 sety to dla Janowicza wcale nie jest tak źle. Oczywiście w pewnym momencie odezwała się główka, a raczej jej brak u Janowicza, bo spokojnie mógł tamten mecz skończyć w 3 setach, no ale nie ma sensu się już powtarzać z tym, że Janowicz powinien mocno popracować z psychologiem, albo ewentualnie zamknąć się na jakiś czas na oddziale psychiatrycznym. Anderson z kolei męczył się niemiłosiernie z Cuevasem i na dobrą sprawę powinien odpaść, wystarczyło Urusowi utrzymać swoje podanie w końcówce 5 seta. Mimo tego, że Andersonowi dosyć siedział serwis to i tak miał duże problemy z clayowcem Cuevasem i to nie świadczy o nim dobrze. Może i miał mniej podwójnych niż Janowicz, ale teraz będzie miał w głowie, że po drugiej stronie stoi zawodnik który będzie łatwe serwisy zabijał, a nie głaskał (to samo w drugą stronę). Anderson przesrał sobie u mnie paroma ostatnimi wybrykami, takimi jak ten z Dimitrovem albo z Isnerem gdzie nie potrafił utrzymać swojego podania przez nawet jeden set. Skoro Isner go łamał jak zapałkę, to Jerzy też będzie potrafił. z całego serca życzę wygranej naszemu psycholowi bo jest w jego zasięgu, ale do zera raczej tutaj nie wygra ani Jerzy ani Kevin.
 
gooster 343

gooster

Użytkownik
Goffin-Sousa [email protected] Pinnacle
Kurs na Souse przesadzony i w sumie nie do końca rozumiem dlaczego tak jest. Owszem cały sezon zdecydowanie na minus, ale ostatnio widać że coś zaczyna grać z Janowiczem walka cały czas i zabrakło w sumie nerwów by wygrać. Na us open 5 setowy bój z Dancevicem który przez całe spotkanie grał wyjątkowo dobrze. Co można powiedzieć o Goffinie napewno seria zwycięstw godna podziwu, ale widać już u niego zmęczenie. Wygrana z deseinem nic nie znaczy. Kurs warty gry.
No i znowu coś śmierdzi kursy na souse delikatnie przed meczem podskoczyły oczywiście transmisji z kortu nie ma zobaczymy co będzie dalej...
 
tie-break 7,2K

tie-break

Użytkownik
Tomic Bernard-Ferrer David over 3.5 setów, Bet365 1.80
Ferrer walkower, zwrot
VS.

Czas na drugie rundy US OPEN 2014, wybrałem ten mecz ponieważ liczę na to,że będzie to dobre widowisko mimo,że faworytem jest Ferrer. Hiszpan ma 32 lata i w większości meczów jest nie do zdarcia kondycyjnie, wielki walczak, biega do każdej piłki, ma najbardziej mordercze treningi według większości tenisistów. Nazywane jest to tenisem na wyniszczenie, plusy jego stylu mogliśmy obserwować przez wiele lat i obserwujemy dalej ponieważ David w tym roku również gra na dobrym poziomie. W bieżącym roku ma bilans 44/16,a na hardzie 18/7. Po Wimbledonie miał dłuższy okres gorszej gry ponieważ już tam odpadł sensacyjnie w II rundzie z Kuznetsovem później porażka w II w Bastad z Berloqiem, przegrana finału w Hamburgu z Mayerem Leonardo. Po Hamburgu ponownie wstąpił na hard i w pierwszym takim turnieju w Toronto przegrał w ćwierćfinale z Federerem także wstydu mu to nie przynosi. Chwila przerwy i podróż do Cincinnati gdzie ponownie odpadł z Federerem lecz już w finale. Oglądałem mecze Ferrera w tym roku i mogę rzec,że jest bardzo niestabilny ponieważ może zagrać fenomenalny turniej tak jak w Cincinnati czy na swojej ulubionej mączce w Buenos Aires, Monte Carlo gdzie pokonał Nadala ale też przegrywał w bardzo marnym stylu. Najbardziej w pamięci mam mecz z Berloqiem...oglądając go wtedy miałem wrażenie,że obserwuję zawodnika z 500 rankingiem a nie 5. Ile miał takich wyraźnych wtop w tym roku? Dużo, bo z Brandsem 5.20, Lu 4.75, Dolgopolov 4.75, Gabashvili 11.50, wspomniany Kuznetsov 7.65 czy Berloq 6.00, Mayer 4.80. Co się dzieje z Hiszpanem? Może w końcu jego morderczy styl daje się we znaki organizmowi,a jak wiadomo mięśni oraz fizjologii ciała na dłuższą metę się nie oszukać. Pisząc to nie twierdzę,że piątka rakieta świata jest już wrakiem ale podkreślam, że on coraz częściej zawodzi....może też popalanie papierosków robi swoje? Zostawię to bez komentarza. Jego przeciwnikiem będzie gwiazda dyskotek, Bernard Tomic. W marcu tego roku Tomic przegrał z Nieminenem 6:0, 6:1 i była to najszybsza porażka w erze OPEN męskiego tenisa. Oczywiście jest usprawiedliwiony ponieważ leczył się z kontuzji po AO. Nie życzę żadnemu zawodnikowi urazu, może to zabrzmieć komicznie ale Tomicowi wyszło to na plus. Dlaczego? A dlatego,że Australijczyk znacznie spokorniał,a przynajmniej w moim odczuciu zaczął poważniej traktować to co robi oraz swoje zdrowie. Po ponownym wyjściu na kort długo dochodził do swojego naturalnego grania w tenisa. Można powiedzieć,że okres od marca do czerwca był dla niego okresem martwym ponieważ nie zdołał ugrać nic znaczącego, godnego uwagi. Po Wimbledonie coś ruszyło w jego grze ponieważ wygrał turniej niskiej rangi 250 w Bogocie. Właśnie w tamtym turnieju przyglądałem się jego grze najbardziej i śmiem stwierdzić,że to był ten tenis kiedy wygrał z Djokovicem w 2013 roku podczas Hompan Cup i następnie wygrał Sydney. Niestety jest druga strona medalu ponieważ po wygranej w Bogocie złapał ponownie dołek tj. porażka w II rundzie z Istominem,Toronto w I z Karlovicem, Cincinnati przegrana w I z Simonem i w każdym z tych meczów był faworytem według kursów. Tutaj w US OPEN pokonał 7:6, 6:4, 7:6 Browna i plusem na pewno była tam jego dyspozycja serwisowa ponieważ zaserwował aż 21 asów przy żadnym podwójnym błędzie. Wiadomo, że Niemiec jest znacznie gorszym returnerem od Davida ale na pewno jeśli wyspiarz będzie tak serwować jak w pierwszej swojej rundzie to David będzie miał niezły orzech do zgryzienia. Bernard ani razu nie stracił SERWISU, a Hiszpan w meczu ze znacznie gorszym Dzumhurem stracił seta i przegrał go 6:2,a dodatkowo miał kilka przestojów w grze. Nie twierdzę,że Ferrer dzisiaj pożegna się z US OPEN ale trzeba mieć na uwadze, że BARDZO POWOLI kończy się jego era. Słusznie obywatel Walencji jest faworytem w tym mecz,ale widzę tutaj taki scenariusz,że Tomic urwie minimum jednego seta Davidowi. Chociaż może być zupełnie odwrotnie, może to Ferrer będzie gonił młodszego kolegę...czas okażę. Podsumowując analizę stawiam tutaj na minimum cztery sety.
Tie Break tak typuje US OPEN 2014:
1. Llodra Michael-Gimeno-Traver Daniel 1, Bet365 2.37. Wynik? 6:4, 6:3, 7:5 ✅
2. Ramos-Vinolas Albert-Groth Samuel 2 handicap +1.5 gemów, Pinnacle Sports 1.97. Wynik? 3:6, 6:7, 3:6 ✅
3. Thiem Dominic-Lacko Lukas 1, Pinnacle Sports 1.64. Wynik? 6:3, 6:3, 6:2 ✅
4. Kyrgios Nick-Seppi Andreas 1 handicap -2.5 gemów, Bet365 1.80. Wynik? 6:4, 7:6, 6:4 ✅
5. Tomic Bernard-Ferrer David over 3.5 setów, Bet365 1.80. Wynik? Ferrer walkower, zwrot
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
saltan 3,9K

saltan

Użytkownik
Tomic - Ferrer(-1.5 seta) 2 @1.53 Betsafe ZWROT

Tomic pokonał pewnie w 1 rundzie Browna 3-0. Co zasługuje na uwagę, zaserw
ował aż 21 asów, nie robiąc ani jednego DF. Ponad 80% pierwszego serwisu zamienił na punkty oraz 56% drugiego. Popełnił jedynie 24 niewymuszone błędy. Ferrer pokonał 3-1 Dzumhura. Serwis z pewnością nie będzie jego mocną stroną - 5 asów, 4 DF-y. 69% 1 serwisu i 47% drugiego. Dość średnie to wyniki trzeba przyznać. Jednak bardzo dobrze returnował - 48/94, 51% z returnu. Ferrer ostatnio jednak w niezłej formie, ćwierćfinał w Toronto i finał w Cinci. W obu przypadkach odpadł z Federerem, z którym nie potrafi grać. Tomic wygrał w Bogocie, ale później znacznie obniżył loty. 2 runda w Waszyngotnie i 1 w Toronto i Cinci. Dzisiaj seta Ferrerowi może urwać, ale moim zdaniem nie więcej.
 
arquisek 7,4K

arquisek

Użytkownik
Fognini(-1,5s) - Mannarino 1 @ 1,85⛔ rzucanie rakietą w 5 gemie ????
Unibet

Oj..kursy poszły w górę na Fabio i nie wiem w sumie czemu, w pierwszej rundzie szybkie 3-0 i naprawdę jestem zdziwiony. Oczywiście można mówić, że to nie nawierzchnia dla Włocha, ale Fabio poczynił spory postęp i już nie jest tak słaby, jak jeszcze 3/4 lata temu na hardzie. Dobrym przykładem tego może być turniej w Cincy.
Rywal nie jest jakiś wymagający, wyniki słabe. Co prawda wygrał Challenger, ale nie ma co porównywać, w UsO series 2-2, z tym, że ani wygrana z Gironem ani z Dzumhurem chwały nie przynoszą. Pierwsza runda to wygrana 3-1 nad ogórkiem, Ribą...strata seta to trochę lipna sprawa i to mi daje do zrozumienia, że nie jest w najlepszej formie.
Francuz posiada całkiem niezły serwis, ale nie taki, żeby Fog nie mógł go połamać, do tego jest bardzo nieregularny i bez zagotowania Włoch może to ogarnąć w 3 setach.
Po takim kursie naprawdę warto!
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
saltan 3,9K

saltan

Użytkownik
Fognini - Mannarino 1 @1.47 Marathon⛔
Fognini(-1.5 seta) - Mannarino 1 @1.90 Tipico
⛔
Fabio w 1 rundzie pewnie pokonał Golubeva 3-0. Wcześniej prezentował dobrą formę, przed USO osiągnął ćwierćfinał w Cinci. Mannarino słabo, w Cinci odpadł w kwalach, w Winston-Salem już w 2 rundzie. W 1 rundzie pokonał Ribę 3-1. 72% pierwszego serwisu zamienił na punkty i jedynie 46% drugiego. Fognini wypadł tutaj lepiej, trafił 80% pierwszego serwisu i 59% drugiego. Włoch popełnił w całym spotkaniu 14 niewymuszonych błędów. Mannarino ledwie 5. Stawiam dzisiaj na wygraną będącego w dobrej formie Fabio. Moim zdaniem jego rywal zdobędzie dzisiaj maksymalnie 1 seta więc handi jest jak najbardziej do pokrycia ????
Groth - Federer DW: 0-3 @1.29 Marathon✅
Groth - Federer(-7.5 gema) 2 @1.87 Betsson⛔

Typ na podbicie kursu, ale jak najbardziej do gry. Fedex przed szlemem wziął udział w 2 turniejach i w obu zagrał w finale. A w jednym zwyciężył. Groth pokonał Ramosa-Vinolasa w 3 setach. Jednak nie jest on dobrym zawodnikiem na hardzie. Wcześniej wygrał tylko z Kozlocem i Cabalem. Nie potrafił przejść dalej niż do 2 rundy w Bogocie, w Waszyngtonie przegrał 2 razy a w W-S odpadł już w kwalach. Dzisiaj wieszczę szybkie 3-0.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom