>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Turniej Czterech Skoczni 2015/2016 - (28.12.2015 - 06.01.2016)

Status
Zamknięty.
jony-pistolet 48

jony-pistolet

Użytkownik
Dla mnie Prevc to numer 1 na ten moment i jest duża różnic pomiędzy nim a resztą stawki.Stawiam na jego wygraną w Ga-Pa, sytuacja z Oberstdorfu raczej się nie powtórzy tam decydowało porostu szczęście.Wiatr zmienił się dosłownie na moment i tacy zawodnicy jak Freund czy Hayboeck po prostu to wykorzystali,bo są czołowymi zawodnikami.Nie winię tutaj jury bo wyjścia były dwa albo czekać ,aż wiatr zacznie wiać w plecy tak jak przez 98% konkursu albo obniżyć belkę, zdecydowali się na drugą opcję, zastanówmy się co by się stało z Hayboeckiem gdyby nie obniżona belka.Co do dalszej części turnieju myślę, że podrażniony Peter pokaże w Ga-Pa pełnię swoich możliwości.Fakty są takie ,że przy równych warunkach na Słoweńca nie ma mocnych.
 
pablo92 531

pablo92

Użytkownik
Ga-Pa Konkurs HS140​

Na 25 pojedynków aż 12 ma zdecydowanych faworytów a kursy w okolicach 1.01 nie do grania więc zostawiam to i patrzę na pary na których można coś zarobić. Nie będę się rozpisywał bo niedługo początek imprezy sylwestrowej ale napiszę po kilka zdań do każdego typu.

Maciej Kot- Michael Neumayer
Typ: Kot
Kurs: 1.75 Buk: STS ⛔

Analitycy STS dobrze oszacowali kursy, ponieważ także uważam że minimalnym faworytem tego pojedynku będzie Maciek. Maciek dziś 2 lepsze skoki i jutro uważam że powinno być podobnie. Owszem Neumayer u siebie w Niemczech jednak nie pomoże mu to w zwycięstwie nad Kotem. Maciek musi się zrehabilitować po dopiero 32 miejscu w Oberstdorfie. Dziś w 1 treningu pokazał że może osiągać dobre wyniki. Dziś obaj zawodnicy obok siebie w kwalifikacjach i jutro będzie podobnie, jednak to Maciek będzie te kilka pozycji wyżej.

Anders Wellinger- Anze Lanisek
Typ: Wellinger
Kurs: 1.70 Buk:STS ✅

I w tym typie muszę zgodzić się z analitykami STS że faworytem jest Wellinger i kurs na to zdarzenie także poprawnie wystawiony. Widać chłopaki przyłożyli się do roboty aby mieć wolnego sylwestra ;)
Wracając do typu, Wellinger dwa razy lepszy od Laniska w treningach, trochę gorzej poszło mu w kwalifikacjach ale myślę że miejsce w pierwszej 20 to minimum jakie musi osiągnąć Niemiec. Lanisek skacze podobnie do Wellingera jednak to Niemiec moim zdaniem jest faworytem tego pojedynku.
STS wstawił również pojedynki H2H więc podam typy jednak nie mam już czasu na uzasadnianie.
D.A.Tande- J.Hauer 2 @1.70 ⛔ 30-40
Hayboeck- Kraft 2 @ 1.70 ⛔ 5-9
Hayboeck- Gangnes 2 @ 1.70
✅ 5-2
Przy okazji życzę wszystkim osobom które udzielają się w dziale skoków narciarskich Wszystkiego Najlepszego w nowym roku, aby te nasze typy ze skoków przynosiły nam a także graczom którzy z nich korzystają wymierne korzyści czyli pieniążki ????
Ps. I życzę wszystkim którzy grają skoki wytrwałości bo ta cecha jest najważniejsza przy typowaniu skoków narciarskich.
 
macio106 139,8K

macio106

Znawca - MMA
Forfang J.A. (-35.5) - Boyd Clowes M. ✅ 117.6 - 93.3
Typ: 2 @1.80 STS

Ostatnio takie coś nie wpadło, ale próbujemy znowu. Ok Norweg zajął 3 miejsce w kwalifikacjach, dobry wynik zrobił. Z drugiej strony Kanadyjczyk skoczył słabo, ale znowu Kanadyjczyk jest najlepszym zawodnikiem z tamtej półkuli. Punktował już na rozpoczęcie sezonu, w Engelbergu był bardzo bliski wejścia do 30. Forfang osiąga w tym sezonie dobre wyniki, ale zdarzają się gorsze (Engelberg i Lillehammer). W kwalach było 132.2 - 98.6 = 33,6 pkt różnicy. Moim zdaniem handi duże i Kanadyjczyk to wykorzysta.

Prevc P. (-4.5) - Freund S.✅ 129.3 - 127.9
Typ: 2 @1.70 STS

Niemiec wygrał z Prevcem już w pierwszym konkursie, teraz w kwalach nie skakał, ale nie ma się co oszukiwać oboje będą bardzo wysoko i tutaj handi na 4 pkt, może przeważyć szale zwycięstwa na korzyść Niemca.


Kraft S. (-35.5) - Zografski V.⛔ 115.3 - 89.8
Typ: 1 @1.70 STS

Moim zdaniem Austriak pokryje to handi. Bułgar kiedyś był nawet dobrym skoczkiem, punktował w konkursach. Przecież jest byłym mistrzem świata juniorów, ale w tym sezonie jest klapa, tylko dwa razy przebrnął kwale. Teraz zrobił to trzeci raz. Jednak w parze ma Austriaka, który wykręca dobre wyniki. Już w kwalach różnica między nimi wynosiła 36.4 pkt. W konkursie będzie podobnie i pogrom ze strony Krafta.

Kot M. (-1.5) - Neumayer M. ✅ 97.4 - 100.3
Typ: [email protected] STS

I tutaj bym też kierował się w stronę Niemca, który wrócił na TCS, i w pierwszym konkursie od razu 17 miejsce. Teraz troszkę zwalił kwalifikacje, ale z drugiej strony czy Polacy są w dobrej formie? No nie. Kot dwa w miarę przyzwoite występy w Rosji, a potem lipa. Ok Neumayer jest stary i wraca po przerwie, ale to jest TCS i tutaj Niemcy zawsze byli mocni. Chociaż tyle lat czekają na wygraną.
 
dx2 230,5K

dx2

Użytkownik
Freund-P.Prevc 2 @1.47 ✅
Postawie raz jeszcze na Prevca w takiej parze. Mam nadzieje, ze tym razem wiatr nie odegra takiej roli jak w Obesrtdorfie, gdzie nagle 4 czy 5 skoczkow zaczelo wiac w lepszym kierunku. W Oberstdorfie Prevc skoczyl w kazdym skoku -na treningu, kwalifkacjach i 1 serii- bodajze za kazdym razem lepiej niz Freund, a co sie stalo w 2 serii to juz nie komentuje. Oczywiscie trzeba tez oddac Freundowi, ze skoczyl duzo lepiej niz dotychczas. Niemiec wczoraj zrezygnowal z kwalifikacji, a wiec zaczely sie te dziwne podchody zawodnikow, ale to jest co roku. Niemniej jednak na treningu tez Freund byl minimalnie lepszy od Prevca wczoraj. W kwalifikacjach jak juz wspomnialem Nimiec nie skakal, ale Prevc odpalil kolejny swietny skok na 139 metrow i znowu pewnie wygral. Niewatpliwie obydwaj skoczkowie powinni byc w samej czolowce, ale licze ze dzis bedzie mniej loterii i Sloweniec pokaz swoja wyzszosc nad Niemcem, wiec probuje raz jeszcze w strone faworyta w tej parze.

Neumayer-Kot 1 @1.75 ✅
Leciwy weteran z Niemiec przygotowal sie calkiem niezle na TCS. Przede wszystkim on bardzo dobrze zna te skocznie. Ogolnie zreszta zawodnicy skocznie w Ga-Pa lubia duzo bardziej niz ta w Oberstdorfie jezeli pamietam. Neumayer swoje skoczy uwazam na dobrym poziomie. Stawiam tak jednak z zupelnie innego powodu. Powiedzmy, ze w polskich skokach zdarzyl sie fenomen Malysza, swietnie potrafi skoczyc Stoch, ale reszta polskich skoczkow jak przychodzi do czegos duzego to po prostu daje ciala. I gdy jest konkurs glowny i gdy jest renoma turnieju czy konkursu to zawodza na calej linii. I co komu po sukcesach Kubackiego w Letniej GP, dobrym skoku Kota na treningu, jak po raz kolejny przyjdzie turniej glowny i bedzie klapa. Ci &quot;perspektywiczni&quot; Kot czy Kubacki to moga byc jedynie nastepcami Mateji w polskich skokach w mojej opinii. Do bolu, z frustracja i z podejsciem raczej nie przystajacym noworocznemu, ale tak uwazam, wiec w takiej parze stawiam na lepsze miejsce Niemca.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Póki co taki dubel. Rozkminiam jeszcze ofertę milenium bo par mnóstwo i możliwości także wiele...

TCS Ga-Pa konkurs piątek 14:00
Stefan Kraft - Richard Freitag
Typ: Kraft @ 1,50
⛔9-6
Noriaki Kasai top10 @ 1,40⛔12
AKO @ 2,10 betsafe


Lubię ogrywać w tym sezonie Freitaga i nie jest to pierwszy raz kiedy gram przeciwko niemu. Skacze dobrze, ale zawsze tuż za czołówką, Kraft stabilna forma. W Oberstdorfie skakał w tej grupie co miała złe warunki i została skrzywdzona jak Prevc i Tande. Freitag spisał się tam dobrze, ael zajął miejsce 9 czyli za Kraftem i tak. No i Freitag w swoim stylu jeden skok mocny, a drugi słaby jak ten w parze KO na 121m ledwo

Kasai 5 msc w Oberstdorfie, kursy na to, że bedzie w dyszce bardzo sympatyczne. Skacze regularnie, trudno oczekiwać, żeby był poza czołówką dziś. Skoki ma regularne. Do dubla kurs idealnie pasuje.
 
Otrzymane punkty reputacji: +24
Y 90

yrtyr

Użytkownik
Tande D.A. - Hauer J @2 1,75
Ostatnio Tande tym swoim jedynym dobrym skokiem pokrzyżował mi kilka kuponów, no ale pomimo tego dalej stawiam przeciwko niemu. Hauer skakał zarówno w kwalifikacjach jak i treningu lepiej od swojego kolegi, myślę że jest to na tyle stabilny skoczek w tym sezonie, że bez problemu w ogólnym rozrachunku będzie wyżej.
Freitag R. - Prevc D. 1@ 1,40
Rychu może nie ma formy na walkę z drugim Prevcem, ale dobrze, równo skacze, tak na TOP10 na spokojnie. Natomiast D. już zaczyna przeplatać rewelacyjne skoki słabymi, można było się domyślić że tak to się skończy- wiek, doświadczenie nie idą jeszcze w parzę z taką rangą.
Buk: sts
Nie mam siły w tym Nowym Roku na więcej, jak mi się coś rzuci w oczy to opisze :p
 
mjaurvcein 25,1K

mjaurvcein

Użytkownik
Póki co taki dubel. Rozkminiam jeszcze ofertę milenium bo par mnóstwo i możliwości także wiele...
TCS Ga-Pa konkurs piątek 14:00
Stefan Kraft - Richard Freitag
Typ: Kraft @ 1,50
Noriaki Kasai top10 @ 1,40
AKO @ 2,10 betsafe

Lubię ogrywać w tym sezonie Freitaga i nie jest to pierwszy raz kiedy gram przeciwko niemu. Skacze dobrze, ale zawsze tuż za czołówką, Kraft stabilna forma. W Oberstdorfie skakał w tej grupie co miała złe warunki i została skrzywdzona jak Prevc i Tande. Freitag spisał się tam dobrze, ael zajął miejsce 9 czyli za Kraftem i tak. No i Freitag w swoim stylu jeden skok mocny, a drugi słaby jak ten w parze KO na 121m ledwo
Kasai 5 msc w Oberstdorfie, kursy na to, że bedzie w dyszce bardzo sympatyczne. Skacze regularnie, trudno oczekiwać, żeby był poza czołówką dziś. Skoki ma regularne. Do dubla kurs idealnie pasuje.
Na Samuraja są dużo lepsze kursy w innych bukach. Dla przykładu Łónibet ma 1.45 a Marathon 1.65 ????
 
devillo 1,9K

devillo

Użytkownik
spotkanie: Stoch - Hula (1 runda H2H KO)
typ: Hula
kurs: 2.20
bukmacher: Bet365
8 para dzisiejszych zawodów Turnieju Czterech Skoczni w Ga-Pa będzie bratobójczą walką Polaków, w której wystąpią: Kamil Stoch i Stefan Hula. Faworytem jest Kamil, ale tylko na papierze, ponieważ aktualnie wyższą formę ma Stefan, choć wiadomo jak nieregularny bywa Hula stąd chyba taki wysoki kurs. Pobieram kurs do ako z typem na Maćka Kota, który walczył będzie z jednym z gospodarzy- Neumayerem. Stefan prezentował się zarówno w Oberstdorfie jak i na treningach czy kwalifikacjach lepiej od Kamila. Szkoda że nasz najlepszy skoczek po etapie Małysza nie ma formy, bo tylko on w kadrze ma na tyle ułożoną głowę by walczyć z najlepszymi. Zdecydowanie obaj mogą skoczyć podobnie, a Kamil dostanie minimalnie lepsze noty za styl, jednak czym jest teraz punkt więcej za notę gdy można dostać kilkanaście za belkę czy wiatr w plecy, a z nim skoczek bez formy jest skazany na porażkę. Hula dostał dodatkową motywację mając za rywala kolegę od lat uznawanego o dużo od niego lepszego, ma szansę coś udowodnić, a z drugiej strony porażka z Kamilem, uświadomi że jest gorszy nawet od skoczka, który jest bez formy. Szanse 50/50, a może nawet 60/40 na korzyść Stefana, a kursy zachęcają by spróbować właśnie w jego stronę.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Na Samuraja są dużo lepsze kursy w innych bukach. Dla przykładu Łónibet ma 1.45 a Marathon 1.65 ????
Tylko w Uni.bet zapewne nie da się tego połączyć z czymś w dubla, a w marathonie nie mogę grać. Ale dzięki za zwrócenie uwagi i podanie infromacji ;)
bardziej patrzyłem na ten kurs pod kątem tego co oferują ziemni, czyli @1,15 max na Kasaiego w top10.

Jeszcze jeden kupon wymyśliłem na dzisiejszy konkurs.

TCS Ga-Pa konkurs piątek 14:00
(881) Domen Prevc - Anze Lanisek 1 @ 1,40✅18-23
(1016) Boyd Clowes - Zografski 1 @ 1,60✅44-46
(1321) Daniel Andre Tande - Taku Takeuchi obaj 1-30? TAK @ 1,52⛔30-40 obaj beznadziejni choć równo :p
AKO @ 2,99 milenium


Domen Prevc formę ma, w Oberstdofrie zawalił drugi skok, ale ogólnie skacze na poziomie. Lanisek na takiego Stjernena wczoraj czy Poppingera w 1 konkursie starczyło, ale wątpie by dzisiaj wystarczyło.
Domen ma Graneruda w KO, Lanisek z Wellingerem. Znacznie trudniejsza para Laniska, kto wie, może będzie taka opcja, że Lanisek słabo skoczy i odpadnie bo braknie pkt?

Boyd Clowes nie jest rewelacyjny, ale coś tam potrafi, Zografski wielki talent, ale strasznie zagubiony, ileż to razy oklepywał bulę. niby kwalifikacje obaj blisko siebie, ale Zografski w konkursie się pewnie spali i duża szansa, że nawet do 110m nie doskoczy. Kanadyjczyk jednak te 115m powinien ogarnąć. W parach KO obaj szans nie maja.


Tande- Takeuchi to wyrównana para. Obaj powinni awansować do 2 serii. Wiadomo 5 par takich będzie, Prevc - Freund to jedna bankowa.
Przeglądając pary to Tande - Taku, Lanisek - Wellinger, Neuma-Kot, Hula- Stoch i jakoś inne na myśl mi teraz nie przychodzą choć wiadomo ktoś wypali, ktoś zepsuje, ale norwesko - japońska para idealna się wydaje.
 
saltan 3,9K

saltan

Użytkownik
H2H, pierwsza runda K.O.
Klimov - Descombes-Savoie 2✅
Ande Tande - Takeuchi 1✅
@1,81 Bet365 ::: 1,5/10j
✅
Klimov jeszcze jest stosunkowo młody i nic wielkiego w świecie skoków narciarskich nie pokazał. Vincent z kolei już od wielu lat skacze, doświadczenie i regularność tego 31-letniego zawodnika jest zdecydowanie większa. Po niezbyt udanym początku teraz powoli skacze coraz lepiej - 17 miejsce w Niżnym Tagile, tak samo w Oberstdorfie. Klimov właśnie w Tagile zapalił, zajął w pierwszym konkursie 18 miejsce. Ale później można powiedzieć wszystko wróciło do normy. W Oberstdorfie skakał gorzej od Francuza, tak samo w kwalach do dzisiejszego konkursu. Moim zdaniem Descombes znów okaże się lepszy.
Do dubla Tande z Takeuchim. Co mnie cieszy to to, że Daniel należy do zawodników, którzy od treningów przez kwalifikacje do konkursu &quot;rozpędzają się&quot; i z reguły w konkursach notują swoje najlepsze wyniki. Tak było i poprzednim razem, gdy w 1 serii oddał bardzo dobry skok na ponad 130 metrów, jednak później trafił na słabiutkie warunki i nie przekroczył 120 metrów. Taku skacze może i w miarę regularnie, ale słabo, podczas gdy Tande potrafi odpalić. W poprzednim konkursie i w kwalach lepiej skakał Norweg - oby podczas konkursu było podobnie.
Hauer - Lanisek 1⛔
Freund - Kraft 1✅
@2,20 Marathon ::: 1/10j
⛔
Lanisek w drugą stronę niż Tande - w kwalach z reguły nieźle, by podczas konkursów lekko się spalać. W Rosji skakał bardzo dobrze, jednak generalnie melduje się pod koniec drugiej dziesiątki i w trzeciej, chociaż też nie zawsze. Hauer poza konkursem w Engelbergu z reguły plasuje się zaraz za plecami Top 10. Dobrze polatał w kwalach, lepiej od Anze, podobnie było ostatnio i wiele razy wcześniej. Dlaczego by miał tego nie powtórzyć? Słoweniec ostatnio nie potrafi przekuć wyników z kwalifikacji na konkurs. Tak moim zdaniem będzie i teraz.
Freund i Prevc są aktualnie poza zasięgiem wszystkich. Ciężko mi uwierzyć w to, że Kraft da radę przeskoczyć Severina. Musiałby oddać dwa bardzo dobre, równe skoki, a o to będzie niezwykle ciężko. Freund i Prevc - tak widzę pierwszą dwójkę tego konkursu, a w jakiej kolejności - się okaże.
Ogółem wyszedłem na plus, szkoda, że Hauererowi tak skok nie wyszedł bo mogło by być jeszcze lepiej.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
hristo 585

hristo

Użytkownik
Na Samuraja są dużo lepsze kursy w innych bukach. Dla przykładu Łónibet ma 1.45 a Marathon 1.65
a w ziemniakach po 1.13;-)
Kasai w TOP 10 po kursie 1,65 to megabomba!!!z pozostałych proponuję:
Boyd Clowes - Zografski - 1 1,6 milenium✅
Fettner - Kubacki obaj wejdą do 30tki? - NIE 1,2 milenium
✅
D.Prevc - Lanisek 1,4
✅
Para Kanadyjsko -Bułgarska...póki co nie widać efektów pracy Pointnera z Zografskim, chłopak sie pogubił i nic nie wskazuje na jego możliwy przebłysk formy, miejsce 45-50 to jego pozycja w dzisiejszym konkursie (ktoś musi zająć miejsce Żyły heh).
Kanadyjczyk w miarę stabilny, miał wpadkę w Obersdorfie, ale jeśli teraz odda skok na miarę swoich możliwości i aktualnej formy to powinien uplasować się w przedziale 30-40 miejsca.
Fettner z Kubackim i pewny awans Austriaka, Dawid bez szans na awans jako LL, zbyt wielu kandydatów: Freund, Kot/Neumayer, Lanisek/Wellinger, Tande/Taku, czy Hula/Stoch.
Młody Prevc powinien ogarnąć Laniska, Lanisek po pierwsze ma ciężką parę, więc to już jakaś przeszkoda, gdzie Prevc przeskoczy spokojnie Granerunda. Forma Prevca i chęć pokazania się po Obersdofie, będzie jego atutem, a Lanisek delikatnie spada z formą....
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
valverde 9,9K

valverde

Użytkownik
Kto wygra turniej w Ga-Pa? Typ Peter Prevc @ 1.75 Expekt
Peter Prevc od kilku tygodni prezentuje formę zdecydowanie lepszą od całej reszty zawodników. Jednak jak to wiadomo w skokach do zwycięstwa poza formą potrzebny jest też łut szczęścia przy pogodzie, przychylność sędziów przy notach, jak również co okazało się ostatnio również samego Waltera Hofera, która ostatnio robił wszystko, aby ku uciesze niemieckiej publiki, reklamodawców i telefwizji w Obersdorfie mógł wygrać Severin Freund. Dzisiaj mam nadzieję już drugi raz takiej szopki nie ujrzymy, a sportowa złość w połączeniu z aktualną formą pozwoli wygrać Słoweńcowi. Głównym rywalem będzie ponownie Freund, która mam wrażenie może dziś nie wytrzymać ciśnienia. Dalej są nieobliczalni Norwegowie oraz Kraft, którzy jednak są o szczebel niżej od wspomnianej dwójki, a już na pewno samego Prevca.Typ na pewno logiczny, jdnak w skokach logika to czasami za mało..
 
zmogu 6,4K

zmogu

Użytkownik
Ja dziś krótko, nie mam siły, ale i w sumie nie ma za bardzo o czym pisać, bo formę wskazanych skoczków znamy na wylot.
Kasai N. - Freitag R. 1 @ 1.60 sts standardzik, jeden typ z kuponu nie wchodzi
Po raz kolejny przeciwko Rychowi. Do pary dostaje Kasaiego, który skacze każdy swój skok daleko i równo. Obaj być może nawet znajdą się w top10, ale wyżej widzę Japończyka
Wellinger A. - Ammann S. 2 @ 1.60 STS
Ile to razy się na Wellingerze zawiodłem, stawiając na niego, to już nie zliczę. Fatalnie skacze, w K.O ledwo przechodzi, w kwalach jako tako, konkursową parę miałem Wellinger- Tande, to po pierwszej serii pałętał się gdzieś koło drugiej dziesiątki, a Ammann od początku sezonu prezentuje solidną postawę, skacząc co raz to obijając się o czołową dziesiątkę. Była też oferta (nadal jest, kurs maleje do 1.70) na ten sam typ, tylko generalna TCS, za 1.80 wrzuciłem do trebla
Prevc P. - Freund S. 1 @ 1,40 STS
Może to przez sympatię, może przez formę, może przez pierwszy konkurs coś kazało mi zagrać ten typ. Wały, wały i jeszcze raz wały i zwycięstwo dane Freundowi w Oberstdorfie przez panów &quot;u góry&quot;, nie ma co na warunki zwalać, bo można było czekać. Dziś Freund może nawet nie wskoczyć na podium, bo, z grona 5 najlepszych przegranych dalej oczywiście awansuje, tylko pytanie na które miejsce.
Takeuchi T. - Ito D. 2 @ 1.42 STS no i nie zobaczyliśmy w 2. serii
Już raz mnie ta para zawiodła, na odkucie się daje szansę Ito jeszcze raz. Jak dobrze pójdzie, to Takeuchiego możemy nawet nie zobaczyć w drugiej serii, bo skacze z Tande. Jednak na to nie liczę i widzę go jako No.2-3 Lucky Loserów. Jednak Ito skacze bardzo fajnie tutaj i czuje tę skocznię.

// dorzucam jeszcze z biegów Johaug T. - Kowalczyk J. na Norweżkę i AKO wynosi 7.74
Wczorajszego kuponu nie podawałem, 5/6 z pięknym AKO 8.90 spieprzył mi Wank. Miałem go w parze z Leyhe, który to dostał z dupy 8,1pkt rekompensaty, a później skakał Andreas i miał już tylko 7,4, dostając wyższe noty i tak przegrał o 0,2 pkt...
//e:
Do 2. konkursu TCS
19
12
 
Otrzymane punkty reputacji: +22
hristo 585

hristo

Użytkownik
Panowie: nadal dostepny jest kurs na live w bwin przewaga zwyciezcy 16,1 pkt lub wiecej.
grac i to grubo bo czuje nokaut ze strony petera
przy obecnym faworyzowaniu Freunda nie ma opcji aby była taka przewaga...zdecydowanie &lt;16,1 pkt
 
K 43

kuchar2

Użytkownik
Cytat:
Napisał kuchar2 -&gt;
Panowie: nadal dostepny jest kurs na live w Bwin przewaga zwyciezcy 16,1 pkt lub wiecej.
grac i to grubo bo czuje nokaut ze strony petera
przy obecnym faworyzowaniu Freunda nie ma opcji aby była taka przewaga...zdecydowanie &lt;16,1 pkt
__________________
&quot;Trener Włoch rozkłada ręce, trzymając się za głowę.&quot;

ajajaj nie wiele brakło. nad freundem prawie pokrył bo osiągnął 15,9 pkt, zaskoczył na plus gangnes ale 12,6 i tak wyciągnał. zadecydował nieco słabszy skok w pierwszej serii, słabszy jak na petera bo w stosunku do pozostałych i tak najlepszy;) no nic gramy dalej . w biegach polecam zagrać na win: pelegrino oraz Falle
 
biernacky17 518

biernacky17

Użytkownik
Co by nie mówić to dzisiaj super konkurs i w końcu dobre rozstrzygnięcie. Dzisiaj mimo prób sędziów w ciągnięciu Freunda za uszy w notach Prevc pokazał kto rządzi. Przy pierwszym skoku mu zawyżyli te noty, ale przy drugim to już w ogóle. Zachwiane strasznie i po 18 pkt. Dobrze, że dzisiaj nie mieli okazji machać belkami.
Na Innsbruck za Murańke Stękała, szkoda bo nie będzie już można łapać przeciwko niemu kursów :p Innsbruck dość specyficzna skocznia, możemy się spodziewać kilku niespodzianek, ale będą one dotyczyły raczej środka stawki, na tych z top10 raczej nie będzie miało wpływu. Hayboeck dzisiaj troszkę za dużo stracił i ciężko mu będzie w austriackiej części gonić, natomiast myślę że Freund jest spokojnie w jego zasięgu a co za tym idzie 2 miejsce w TCS. Teraz tylko czekać na kursy i widzimy się już jutro na kwali ????
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
nnsbruck dość specyficzna skocznia,
Widze nie tylko ja tak uważam. Strasznie nie lubię tej nowej Bergisel.
Punkt K na 120 metrze, a HS już na 130m strasznie to zbyt krótkie co powoduje, że tylko ktoś odskoczy to od razu mogą być żonglowanie rozbiegiem, a to działa na mnie w irytujący sposób!
Tak więc ocena miedzy dobrym a słabym skokiem na tej skoczni jest bardzo cienka, no i zawodnicy lecą tutaj dość nisko tak nad zeskokiem jak można to tak nazwać, tzn podoba mi się jak kamera jest ustawiona przynajmniej, ale sama skocznia z całego T4S dla mnie najgorsza i najmniej te konkursy lubię (najbardziej Oberstdorf rzecz jasna, super skocznia i super kamera ustawiona z realizacją ;) ). Chyba, że o innym rodzaju specyfiki skoczni w Innsbrucku mówisz?
 
biernacky17 518

biernacky17

Użytkownik
Widze nie tylko ja tak uważam. Strasznie nie lubię tej nowej Bergisel.
Punkt K na 120 metrze, a HS już na 130m strasznie to zbyt krótkie co powoduje, że tylko ktoś odskoczy to od razu mogą być żonglowanie rozbiegiem, a to działa na mnie w irytujący sposób!
Tak więc ocena miedzy dobrym a słabym skokiem na tej skoczni jest bardzo cienka, no i zawodnicy lecą tutaj dość nisko tak nad zeskokiem jak można to tak nazwać, tzn podoba mi się jak kamera jest ustawiona przynajmniej, ale sama skocznia z całego T4S dla mnie najgorsza i najmniej te konkursy lubię (najbardziej Oberstdorf rzecz jasna, super skocznia i super kamera ustawiona z realizacją ;) ). Chyba, że o innym rodzaju specyfiki skoczni w Innsbrucku mówisz?
Tak zgadza się to co mówisz. Akurat co do kamer to mi to jakoś różnicy nie robi, natomiast z tym niskim lotem ma to dużo wspólnego. Jest to spowodowane tym, jak skonstruowano próg na tej skoczni, a mianowicie kątem pod jaki go ustawiono. Próg jest dosyć trudny do wyczucia i dlatego zawodnikom albo &quot;leży&quot; i dobrze się na nim skacze, albo jest utrapieniem. Napisałem, że różnice będzie to robiło nie dla tych walczących o najwyższe cele, bo taki Prevc nie sądze, żeby mu to sprawiało problem.

A inna sprawa, ciekaw jestem co o tym sądzicie
https://www.youtube.com/watch?v=MF96wPq9V3M

Krązy po internecie także zdjęcie ryżego w locie, jak nisko miał krok. Ciekawa sprawa też, że odkąd są dyskwalifikacje, zdarzały się one każdej nacji, Słoweńcom, Norwegom też i to w dużej ilości. A u Austriaków i Niemców ani razu.
 
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
Próg jest dosyć trudny do wyczucia i dlatego zawodnikom albo &quot;leży&quot; i dobrze się na nim skacze, albo jest utrapieniem.
W Ga-Pa rozbieg jest trudniejszy aniżeli na Bergisel (dość krótki moment odbicia), więc jeżeli warunki będą OK to można śmiało sugerować się wczorajszymi wynikami. Macie już jakieś pomysły na kwale? ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom