>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<
Fortuna bonus

Turniej Czterech Skoczni 2015/2016 - (28.12.2015 - 06.01.2016)

Status
Zamknięty.
hristo 585

hristo

Użytkownik
kwalifikacje Obersdorf:
✅Kasai - Amman 1 1,58
✅ Fettner - Poppinger 1 1.45
✅Lanisek - Kranjec 1 1,37
Ako:3,14 millenium (te same zdarzenia dają w fortunie ako 3,2)
IZZI ;-)

Na kwale wybrałem tylko 3 zdarzenia, ale za to w mojej ocenie zdarzenia obarczone minimalnym ryzykiem....ot tak żeby powiększyć kapitał na sam konkurs;-)
Nori vs Simi.....obu skoczków opisywałem już wiele razy, nie będę się sam dublować, za Szwajcarem przemawia jedynie chęć wygrania po raz pierwszy TCS, niestety sama chęć to za mało. Wierzę, że na turnieju będzie skakał lepiej niż na początku sezonu, jednak na weterana z Japonii to będzie wciąż za mało. Forma nadal jest wyższa po stronie Kasaiego, do tego standardowo parę pkt za styl i te kilka miejsc zapasu powinno spokojnie być. Nori w kwalach spokojnie TOP5 powinien ogarnąć.
Cieszy mnie dobry wynik Poppingera w drugim konkursie z Engelbergu, dlatego, że buki zaczęły go mocno przeceniać, jeden dobry (w dziwnych warunkach) konkurs wiosny nie czyni i zestawienie Manu z będącym w stabilnej formie Fettnerem to błąd bukmachera, żeby nie powiedzieć wielbłąd, kurs 1,45 biorę z pocałowaniem ręki.
Na koniec dwóch Słoweńców, postanowiłem skorzystać ze słabszego startu Laniska w Szwajcarii, po którym buki zestawiły go z synonimem nieprzewidywalności czyli Robertem, nie wierzę, że Lanisek będzie skakał w TOP10, pomimo że miał już jeden bardzo udany weekend, mimo to jestem przekonany, że na takiego przeciwnika spokojnie jego forma wystarczy. Parę dni temu Lanisek został vicemistrzem Słowenii, skakał równo i daleko, na podium rozdzielił braci Prevców (Kranjec nie startował)
 
Otrzymane punkty reputacji: +72
hristo 585

hristo

Użytkownik
Typy na cały cykl TCS:
Hula 1-20? NIE 1,45 BET SEZONU?!
Kasai 1-10 1,55
Kraft 1-6 1,45
Kraft - Gangnes 1 1,62
Kraft - Freitag 1 1,55
Freund - Forfang 1 1,38
Kasai - Fannemel 1 1,6
Hauer - Lanisek 1 1,42

Żeby być w TOP20 cyklu trzeba oddać min 7 skoków, nie ma opcji żeby Stefan 3x wszedł do 2 serii, raz nie zakwalifikuje się do konkursowej 50tki i typ wchodzi, kurs powinien oscylować ok 1,02.
Kasai czyli 8 skoków, tyle skoków oddaje w cyklu średnio 12-15 skoczków, jeśli dodamy fakt, ze wszystkie skoki Noriego będą w okolicach 10tki da mu to spokojnie dużo wyższe w ogólnym rozrachunku.
3 typy na Krafta..... (Tak Robson United, na niego ;p ), TOP6 ogarnie, mimo wszystko ufam mu bardziej niż Hayboeckowi (sezon temu było odwrotnie), ale myślę, że obaj będą wysoko, pieniądze jednak powierzam Stefanowi. Do TOP 6 pewniakiem jest dla mnie P.Prevc, Freund i Kraft o resztę miejsc powalczą: D.Prevc, Kasai, Hayboeck i stado Norwegów.
W Gangnesa nie wierzę i TCS to zawsze taki moment sezonu gdzie niwelowane są różnice w sprzęcie i jakieś wyskoki formy z poprzednich konkursów, więc pora na równie pochyłą o Kenetha, na 8 skoków nie liczę również u Ryśka i widzę go poza TOP10 w ogólnym rozrachunku.
Mając na uwadze powyższe, uważam, że Kraft, który potrzebuje tylko stabilizacji (pokazywał już świetną formę na treningach w Szwajcarii) i trochę więcej szczęścia z pogodą niż ostatnio, spokojnie ogarnie te 2 pary, widzę go nawet na podium cyklu, chociaż takiego typu nie daję, bo zawsze jakieś niespodzianki się zdarzają.....no i wierzę w Kasaiego;-)
Freund trochę usunął sie w cień z formą, ale 1,38 z mocno przecenianym Forfangiem chętnie wezmę....ktoś przede mną dał typ, że Severin wygra jakiś konkurs z 4, myślę, ze też powinno wejść.
To jeszcze nie ten etap, żeby Forfang czy Tande, skakali tak stabilnie - tyle razy, w tak krótkim czasie. Jeśli szukałbym niespodzianki w postaci młodych wilków w czołówce cyklu to stawiałbym na D.Prevca i Hauera.
Kasai vs. Fannemel - krótko...Norweg nie odda 8 skoków, a jeśli już mu się zdarzy, to z pewnością będzie miał konkurs z miejscem w 3 dziesiątce, ubiegły sezon miał najlepszy w karierze, a i tak w TCS nie zabłyszczał. Kasai jest świeży i wypoczęty, jest mocny, za mocny...
Hauer to mój czarny koń na ten cykl, rozwija się powoli, skacze coraz lepiej, szczyt formy przed nim, skacze dobrze w kwalach, a to powinno dać mu dobre rozstawienie w KO, Lanisek skacze nieźle, ale nie ma tego błysku, na pojedyncze starty można szukać fajnych par z nim (jak np z Kranjcem), ale w całym cyklu Słoweniec nie zabłyszczy, nie obejdzie się bez słabszego konkursu.
Dla szukających wysokich kursów, bez analizy, daję typy, które też pograłem w różnych kombinacjach:
Kasai TOP6 3,0
Hauer TOP10 2,3
Kraft TOP3 2,5
Hlava - Janda 2 1,82
Gangnes - D.Prevc 2 2,14
Forfang- Kasai 2 2,05
Forfang 1-7? NIE 1,75
Fannemel - Hauer 2 2,37

najlepszy z Rosjan: Klimov 3,00
najlepszy z PL (bez Stocha) : Kot 3,5
typy z millenium
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
Typy długoterminowe TCS
Severin Freund wygra chociaż jeden konkurs? Tak @ 2,10 Unibet ✅
Super zdarzenie i wydaje mi się, że kurs jest mocno zawyżony (dla odmiany jak podał @belcio w Bwin mamy po @1,85). Niemiec to obok Prevca główny faworyt nadchodzącego turnieju TCS. Pierwsze dwa konkursy rozgrywamy w Niemczech a jak gorąca atmosfera tam panuje nie trzeba nikomu ze świata skoków tłumaczyć. Warto przypomnieć, że tylko raz jednemu zawodnikowi (Sven Hannawald) udało się wygrać wszystkie 4 konkursy i nic nie wskazuje na to by teraz historia się powtórzyła. Ok Prevc jest w niesamowitym gazie, ma na koncie serię 3 wygranych z rzędu ale ta passa w końcu się zakończy. TCS charakteryzuje się tym, że jest bardzo duże natężenie skoków i rzadko który zawodnik potrafi utrzymać piekielnie wysoką formę. Może Severin w Szwajcarii niczego wielkiego nie pokazał (8 i 6 miejsce), ale jak wielkie umiejętności ma ten zawodnik wie chyba każdy kto choć trochę interesuje się tą dyscypliną.
TCS zwycięzca? P.Prevc @ 2,25 Unibet 2,10 Betsson ✅
Dominator. To słowo chyba najlepiej oddaje formę w jakiej znajduje się w tym sezonie Słoweniec. Tak prezentował się Peter w tym sezonie:
Klingenthal (drużynowo) - 2 miejsce + najwyższa indywidualna nota zawodów.
Klingenthal - 2 miejsce (3.1pkt straty do 1msc)
Lillehammer - 11 miejsce (mega loteryjny konkurs)
Lillehammer - 2 miejsce (1.8 pkt straty do 1msc)
Niżny Tagił - 2 miejsce (11.5 pkt straty do 1msc)
Niżny Tagił - 1 miejsce (przewaga 7pkt nad 2 msc)
Engelberg - 1 miejsce (przewaga 13.6 nad 2msc)
Engelberg - 1 miejsce (przewaga 19.4 nad 2msc)
7 konkursów indywidualnych w których tylko raz nie znalazł się na podium. Wynik IMPONUJĄCY i trudno szukać drugiego tak dobrego i równego zawodnika na ten moment. Przewagi w jakich wygrywał w Engelbergu są wręcz niewiarygodne bo przypomnijmy 1,8pkt = 1m. Ja dla mnie Peter to &quot;number one&quot; do tytułu i dlatego gram tak:
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
Y 90

yrtyr

Użytkownik
Możemy się spodziewać że w tym roku turniej czterech skoczni, nas również czymś zaskoczy ???? być może jakiś Austriak się przebudzi i wskoczy na wyżyny, być może Kasai po raz kolejny zaszokuje świat skoków (jest niesamowicie niebezpieczny, bo naprawdę lubi to co robi, do niczego się nie zmusza, nic już nie musi udowadniać). Co do wtorkowego konkursu, musze powiedzieć że bywały konkursy zdecydowanie łatwiejsze do typowania:
Leyhe S. - Kraus M. 1@ 1,50
Najbardziej tu bazuje na ostatnich konkursach, ponieważ nie są to zawodnicy za których dałbym uciąć sobie rękę. Layhe w ostatnim czasie może nie skakał jakoś oszałamiająco, ale zdecydowanie lepiej od Krausa który totalnie zgasł. Kraus pomimo niezłego wyniku w Lillehammer, po w miarę obiecującym początku, w ostatnich konkursach nawet nie potrafił się zakwalifikować, Layhe natomiast regularnie punktował.
Hayboeck M. - Kraft S. 1@ 1,80

Hayboeck się zdecydowanie obudził, nie wiem czy to chwilowa pobudka, ale prezentuje się mocniej od swojego najlepszego kolegi. Kraft może odpalić na TCS, co do tego nie mam wątpliwości, udowodnił to rok temu, ale z drugiej strony Hayboeck wcale nie ustępował mu pola. Wydaje mi się że Hayboeck szybciej złapał formę i jej tak po prostu nie puści, może zamieszać w czołówce, natomiast Krafta jak już to widzę bardziej w konkursach na swojej ziemi.
Prevc D. - Kasai N. @ 2 1,90 e:// powtórzyłem!
Według buków Kasai nie jest faworytem w tej parze, ale ja na niego postawie. Tak jak wspominałem, nic nikomu nie musi udowadniać, co skutkuje tym że (jeżeli są w miarę sprawiedliwe warunki) zazwyczaj jest bardzo wysoko, dla mnie jest takim gwarantem ładnego, dalekiego skoku. Domen jest ciekawym przypadkiem, bo skacze jakby w ogóle nie odczuwał stresu, wydaje mi się że trochę było to spowodowane brakiem jakiejkolwiek presji, teraz zapewne media będą go kreowały na jednego z faworytów TCS, a jak wiadomo oczekiwania rodzą stres, co też odbije się na wynikach, zwłaszcza w tym wieku.

Ako: 5,13 Sts
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
f.gonzalez 65

f.gonzalez

Użytkownik
Hula 1-20? NIE 1,45 BET SEZONU?!
Nie przesadzałbym z tym &quot;betem sezonu&quot;, wydaje mi się że patrzysz na ten typ przez pryzmat całej kariery Huli i ogólnej formy Polaków, a nie na jego akualną formę.
Hula moim zdaniem jak na niego w tym sezonie prezentuje się dość stabilnie, 5 konkursów w tym 3 w granicach 20 miejsca, 1 konkurs z 10 miejscem i w jednym się nie zakwalifikował do drugiej serii (brakło 2 pozycje).
nie ma opcji żeby Stefan 3x wszedł do 2 serii, raz nie zakwalifikuje się do konkursowej 50tki i typ wchodzi
Nie masz żadnej podstawy do tego żeby liczyć na to że Hula nie wejdzie w którymś z konkursów do 50.. Tak samo możemy powiedzieć o każdym zawodniku że jak nie wejdzie do 50-tki to będzie na końcowej pozycji w turnieju Czterech Skoczni.
Hula spokojnie może w każdym konkursie zająć miejsce w granicach 20-25, a wtedy typ nie wchodzi.
1,45 - uważam że to jest jak najbardziej odpowiedni kurs do tego zdarzenia, myślę jednak że Hula zajmie w klasyfikacji turnieju czterech skoczni miejsce ok 24
 
hristo 585

hristo

Użytkownik
Hula spokojnie może w każdym konkursie zająć miejsce w granicach 20-25, a wtedy kurs wchodzi.
nie zapominajmy o systemie KO, Hula w każdej parze będzie miał kogoś przynajmniej równego sobie, a bardziej skłaniałbym się do stwierdzenia, że lepszego od siebie, w kwalach maksymalnie miejsca 15-25, przy mega dobrych warunkach i po dobrych skokach, a to duzo warunków do spełnienia jak na Stefka. Na lucky loosera bym nie liczył bo Stefan nie nalezy do tych co odpalą jakieś petardy i mimo porażki wejdą jako LL, tu prym będą wiedli pewnie Norwegowie, taki Lanisek czy choćby Stoch. Nie raz ktoś z czołówki odpuści kwale i z urzędu zabierze jedno z 5 miejsc dla lucky looserów.
10 miejsce w loteryjnym konkursie nie jest dla mnie żadnym odnośnikiem, chociaż cieszyłem się z jego miejsca;-).
Nie masz żadnej podstawy do tego żeby liczyć na to że Hula nie wejdzie w którymś z konkursów do 50.
mam podstawy:
- wszystkie kadry wystawiły najmocniejsze składy (wcześniej zawsze kogoś brakowało)
- kwoty narodowe Niemców czy Austriaków....Niemcy mają solidne zaplecze, młodzi plus chociażby Neumayer. Austriacy mimo kryzysu też u siebie nie wystawią ogórków, Kofler zaczął coś skakać, paru młodych jest.....oni wszyscy będą kandydatami do wejścia do konkursu głównego.
Jeszcze raz zwracam uwagę na system KO plus słaba głowa Huli, czy on potrafi się serio wyłączyć i skoczyć swoje nie zważając jak skoczył przeciwnik? wątpie...
 
Y 90

yrtyr

Użytkownik
Jeszcze na jutrzejsze kwalifikacje:
Kot M. - Asikainen L. 1@ 1,70
Koudelka R. - Poppinger M. 1@ 1,45
Kasai N. - Fannemel A. 1@ 1,75
Wank A. - Janda J. 1@ 1,62

Buk: Sts
E:// parę groszy wpadło ???? oby tak dalej ????
Tak pokrótce. Polacy w strasznej formie, skaczą nierówno itp. ale nie zmienia to faktu że to co prezentują Finowie to totalna porażka, Asikainen miał przebłyski, ale w ostatnim czasie wrócił do poziomu pozostałych Finów, będą tylko tłem nawet dla takiego tła jak Polacy. Koudelka skacze średnio, ale w miarę stabilnie, wydaje się silniejszy od Poppingera, który ma przebłyski, ale raczej brak przesłanek że będzie wielkim dominantem (tak trochę na wyrost, bardziej kieruje się przeczuciem). O Kasaim już pisałem, Fannemel zapewne zajmie wysokie miejsce, coś bez wątpienia tej formy ma, trochę w cieniu swoich kolegów w tym sezonie, ale myślę że około TOP6 się zakręci w kwalifikacjach, co moim zdaniem nie wystarczy na Japończyka. Janda fajnie zaczął, aż byłem zaskoczony, no ale myślę że na tyle by było w tym sezonie, już w ostatnim czasie zaczął pikować w dół, natomiast Wank większość konkursów w TOP30, na dodatek skacze u siebie, także ta para wydaje mi się najpewniejsza.
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
biernacky17 518

biernacky17

Użytkownik
Wcześniej wypowiedziałem się na temat naszych orłów, dzisiaj rozpocznę rzeczywiste typowanie ???? Ten turniej lubię najbardziej mam nadzieję, że i uda się na nim zarobić. Zacznę od typów na cały TCS, potem będę wrzucał poszczególne typy na konkursy.
Najlepszy Niemiec - R.Freitag @4,5 /Milenium

Jeśli chodzi o Niemców to tylko 2 nazwiska w tym zakładzie mam w głowie. Freund i Freitag. Jednak patrząc na obecne formy to ten drugi jest w lepszej, a kursy bardzo rozrzucone. Freund ewidentnie ostatnio pod formą, w TCS nigdy nic nie wywalczył, a Rysiek coś czuje że powalczy o top6 minimum.

Najlepszy Austriak - Hayboeck @2,25/ STS
Przy tym typie najwieksze szanse buki dają Kraftowi i Hayboeckowi. Ja gram tego drugiego. I nie boję się o Krafta, tylko o Schlirenzauera, który może odpalić. Austriacy zawsze potrafili kogoś wynaleźć na tcs, może teraz postawili na nogi Gregora? ;d Typ grany ale bardziej 4fun za minimum ;d

Najlepszy Słoweniec(bez P.Prevca) - Lanisek @3,75/STS
Tutaj kurs zachęcający, a trzeba powiedzieć że ten turniej jest bardzo ciężki nie tylko psychicznie, ale i fizycznie. Myślę, że to właśnie fizycznie Domen może nie dać rady w 4 konkursach w tak krótkim odstepie czasu.

Najlepszy Rosjanin - Klimov @3 /Milenium

Hazetdinov jest faworytem i to mnie strasznie dziwi. Tylko dwóch skoczków w tym sezonie awansowało do 30.Był to właśnie wspomniany Hazetdinov i Klimov. Zawodnicy dość podobni poziomowo, dlatego idę w stronę wyższego kursu.
Najlepszy Norweg - Forfang @4/ STS
 
zmogu 6,4K

zmogu

Użytkownik
Dzisiaj takie pary, że aż trudno cokolwiek wskazać w tych kwalifikacjach, ale znalazłem coś mimo wszystko.

Stoch K.-Schlierenzauer G. @ 1 1.85
STS
Kwalifikacje, czyli skaczemy bez spiny, z chłodną głową, a tak to Kamil potrafi. Poza jedną wpadką, gdzie się nie zakwalifikował do konkursu, właśnie w kwali bardzo dobrze mu idzie. Tego typu na konkurs bym nie powielił, ale tutaj, gdzie zajmuje w kwalifikacjach miejsca w pierwszej dziesiątce? Czemu nie. Gregor wraca po długiej przerwie i nikt nie zna jego formy, ale ja rewelacji się nie spodziewam. Miał problemy ze zdrowiem, był w szpitalu, a to dobrze nie wróży. Ledwo się wykurował na TCS.
Boyd Clowes - Zografski @ 1 1.40 STS
Bułgar poza świetnymi warunkami do skakania jeśli chodzi o wzrost/wagę niczego poza tym nie prezentuje. Lata świetności odeszły, a miał taki sezon, gdzie przypominając najlepsze skoki Jandy, latał z głową pomiędzy nartami skok za skokiem minimum za punkt K. Dziś nic już z tego nie pozostało. W parze z, jak mniemam najlepszym zawodnikiem Ameryki Płn., który skacze bardzo równo, do czego już zresztą nas przyzwyczaił. Chyba, o ile się nie mylę - do tej pory w każdym skoku Kanadyjczyk lepszy od Zografskiego.
Tutaj wspomniany typ długoterminowy, do podbicia kursu idealny:
najlepszy z Ameryki Płn.
Boyd Clowes 1.18
STS

Koudelka - Poppinger @ 1 1.45
STS
Ciekawa para, w zestawieniu z Poppingerem Romana się nie spodziewałem, raczej jakiegoś Wanka, czy Deshwandena, ale biorę co jest. Czech do wielkich imprez nie zwykł się nie kwalifikować, dlatego powinien spiąć poślady i skoczyć na miarę swoich możliwości, czego niewątpliwie brakuje w ostatnich skokach. Ma już przebłyski wielkiego skakania, co prawda, no i liczę na dobry występ z jego udziałem w całym TCS. Poppinger wielka niewiadoma(?) raz skoczy pod HS, a drugim razem na bulę. Młodziak powinien się spokojnie zakwalifikować, jednak na tym bym jego udział w kwali zakończył.
 
Otrzymane punkty reputacji: +15
dawcamocywnocy 1,3K

dawcamocywnocy

Użytkownik
Na konkurs proponuje od siebie taką oto pare:
Ito - Takeuchi typ: 1 @1,57
Obaj nie zachwycają w tym sezonie, w generalce są w okolicach 30 miejsca jednak mimo wszystko dla mnie Ito lepiej prezentuje się podczas skoków, w powietrzu jest pewniejszy, w Engelbergu przydarzyła mu sie klapa w drugim konkursie ale jednak na TCS powinien sie zmobilizować i wygrać ze swoim kolegą z Japonii.
 
jarza 66

jarza

Użytkownik
To i ja coś podrzucę z dzisiejszych kwalifikacji ???? .
Matura - Peier 1 @1.50 ✅
Pojedynek dwóch średniaków z obecnego sezonu. Jednak mi wydaje się,że lepiej zaprezentuje się Czech od Szwajcara. Dlatego stawiam dzisiaj na Mature.
Żyła - Murańka 2 @2.25 ⛔ gdyby nie te słabe noty Klimka..
Spróbuje jeszcze wytypować pojedynek naszych dwóch skoczków. Obaj ten sezon słabo,ale dla mnie Żyły to w TCS w ogóle nie powinno być. A,że szanse oceniam po 50% to idę w stronę Klimka.

Kursy z sts. Dzisiaj spokojnie ze stawką. Powodzenia ;)
 
biernacky17 518

biernacky17

Użytkownik
Kwalifikacje Oberstdorf 1 konkurs:

Kot - Asikainen -1 @1,7 \efortuna
Matura - Peier - 1 @1,6 \efortuna

Edit. Easy, dobry prognostyk na TCS ????

Na początek rywalizacji taki dubelek na zarobienie odrobine przed samym właściwym konkursem. Asikainen w tragicznej formie jak wszyscy z Finlandii, jest ona tak słaba że nie boję się go zagrać nawet w parze z Kotem, który różnie potrafi skakać. Druga para to stawiam zdecydowanie na doświadczenie Matury i że spokojnie sobie poradzi ze Szwajcarem ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +21
jarza 66

jarza

Użytkownik
No to startujemy z TCS! Już na początku szykują się wielkie emocje! ????

Descombes Sevoie - Larinto 2 @2.25 - Para KO ⛔
Tutaj szanse obu zawodników oceniam po 50% a skąd takie kursy to ja Tego nie wiem. W treningu lepszy zawodnik z Finlandii natomiast w kwalifikacjach reprezentant Francji, jednak nie były to jakieś bardzo duże przewagi.. Dlatego dziwie się na takie kursy.. Osobiście 1.50 na reprezentanta trójkolorowych nigdy bym nie pograł.. Skłaniam się bardziej do zawodnika z Finlandii i sądzę,że to on wygra tą pare KO.
Forfang J.A. - Prevc D. [email protected] ✅
Wank A. - Poppinger M. [email protected] ✅
Hayboeck M. - Kraft S. 2 @1.60 ⛔ nigdy więcej nie gram na Krafta​
Forfang złapał formę i widać to po jego skokach. Dla mnie jest on takim czarnym koniem turnieju,w którym może sporo namieszać. Dzisiaj bardzo dobre skoki 130 i 139 metrów. Domen rewelacja Tego sezonu, skacze bardzo dobrze i cały czas plasuje się w czołowych miejscach. Dzisiaj skoki również na bardzo wysokim poziomie 135,5 oraz 126,5 metra. Moim zdaniem zwycięzcą z tej pary będzie Norweg i jutro namiesza w konkursie.
Kolejna para to Wank z Poppingerem. Mnie jakoś Poppinger nie przekonuje swoimi skokami, Wank też nie jest nie wiadomo jakim zawodnikiem,ale ostatnimi czasy lepszym od zawodnika z Austrii. W treningu jeszcze był lepszy Poppinger,ale w kwalifikacjach dzieliło obu zawodników 24 miejsca na korzyść Wanka. Dla mnie zwycięzca w tej parze jest Tylko jeden.
No i ostatnia para. Szczerze to wahałem się pomiędzy Freund - Hayboeck a Kraft - Hayboeck no i wybrałem tą drugą parę.. Chociaż nie wiem czy to nie błąd,ale konkurs oceni. Na Stefanie już trochę się przejechałem w tym sezonie mam nadzieje,że podczas TCS już mnie nie zawiedzie. Rok temu tutaj zwyciężył własnie przed Hayboeckiem. Dzisiaj skoki na podobnym poziomie, jutro będzie zapewne podobnie,ale liczę na to,że przynajmniej jedną pozycję wyżej będzie Stefan.
Jeszcze czekam na kursy z fortuny,bo może coś lepszego wystawią na razie widzę Tylko te typy.
Powodzenia wszystkim. Prevc jak na razie dominuje trening i kwalifikacje jego. Ciekawe czy upora się jutro w konkursie ze stresem,który jakiś na pewno będzie. Jak jutro wygra tutaj to myślę,że turniej jest jego.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
P 190

przemek62200

Użytkownik
słabo będzie z analizami na Obersdorf u mnie, bo brak narazie oferty, a jutro kompletny brak czasu na pisanie. Dlatego wrzucam to co jest na daną chwilę, a właściwie jeden typ godny polecenia wg mnie

Freund - Kraft 2 @2.1 - betsyfy ⛔ spełniły się wszystkie warunki, których się obawiałem przed tym typem - jakieś cyrki z belkami, punkty za wiatr = parodia.

Fajny kurs do grania singla. Kraft jest tutaj mocny, rok temu wygrał, dzisiaj bardzo solidnie w średnich warunkach - dwa razy 4 msc. Jestem spokojny o jego dobre skoki, jeżeli nie dostanie jakiegoś wyjątkowo kiepskiego wiatru i wróżę mu TOP3 (ale po @2.75 nie gram tego, może w jakimś buku będzie lepszy kurs to się skuszę). Jego rywal w tej parze - Freund, nie przepada za tą skocznią. W ostatnich latach 12, 10, 3 miejsce. Właściwie podejrzewam, że po prostu Niemcy nie wytrzymują presji na zwycięstwo w TCS i już u siebie, przed własną publiczność dają uciec głównym rywalom do zwycięstwa w całym turnieju, a później nie da się tego odrobić = skaczą na luzie dużo lepiej w części austriackiej. Dziwne to trochę, bo powinno im się dobrze skakać u siebie, a jest kompletnie na odwrót. Co do dzisiejszych skoków - 7 miejsce w treningu i 2 w kwalifikacjach. Kraft skacze tutaj dalej, jednak Freund przez obnizone belki nadrabia trochę punktów w końcowym rozrachunku. Nie wspominam już o pkt za wiatr, bo bardziej irytującej rzeczy w skokach dla mnie osobiście nie ma. Jutro będą skakać blisko siebie, mam nadzieję z tej samej belki, w takich warunkach jestem spokojny o wyższość Krafta, po takim kursie gram z przyjemnością ;)

jeszcze przed snem w ónibecie się pojawiła oferta a tam dla mnie szok

Ganges - Hayboeck 2 @2.1 ✅

W tym sezonie nie raz już się przejechałem na niedoszacowaniu Norwegów, ale tym razem jestem spokojny. Ganges ogólnie mnie nie przekonuje, nie rozumiem jego fenomenu. Dzisiaj przy korzystnych warunkach, rzeczywiście odleciał, ale i odległy skok pozwolił jedynie minimalnie wyprzedzić Austriaka w kwalifikacjach. W treningu słabo.Fakt obniżona belka, średnie warunki, ale trzeba zwrócić uwagę, że Hayboeck skakał w gorszych warunkach, wprawdzie o jedną belkę wyżej miał rozbieg, ale i jego skok był nieporównywalnie lepszy. Jutro będą potrzebne dwa solidne skoki - to jest atut Hayboecka, po nim mozemy się takowych spodziewać. Po Gangesie? Niekoniecznie. Przy gorszych warunkach może być różnie u niego, przy lepszych będą porównywalnie, także nie rozumiem faworyzowania w tej parze Norwega. Dodatkowym argumentem jest to, że Hayboeck czuje tą skocznie, rok temu drugi, dwa lata siódmy, dobrze mu się tutaj skacze. Dlatego gram mocniej.

Amman - Hauer 2 @2.4
✅

Tutaj trochę się wahałem, ale po takim kursie muszę spróbować. Wahałem się, bo cały czas mam nadzieję że Simi odpali i zacznie rywalizować z najlepszymi. Jednak to chyba złudna nadzieja ???? dlatego spróbuje wykorzystać jego słabszą formę w parze z młodym Norwegiem. Patrząc na dyspozycję dzisiejszą oraz ostatnią formę kursy powinny być wyrównane, bądź trochę w kierunku Norwega. Jest zupełnie inaczej, więc korzystam i próbuje. Nie lubię się powtarzać, ale przy typach przeciwko Ammanowi należy wspomnieć o lądowaniu i straconych pkt. Praktycznie w każdej parze w jakiej by go nei zestawić musi skoczyć kilka metrów dalej, żeby nadrobić pkt stracone za styl. Tutaj, dużej różnicy w odległości się nie spodziewam między tymi dwoma zawodnikami, warunki powinny być podobne, dlatego pewnie będą niedaleko siebie w końcowym rozrachunku. Delikatnie można spróbować.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
Fettner - Kot @ 1 @ 1,60 Unibet ✅
Brać póki mają to w ofercie i kurs jeszcze nie jest zabity.Przecież Austriak jest na chwilę obecną o klasę lepszy od Maćka. Powtarzalność dobrego skakania, brak wpadek, zimna głowa to cechy które charakteryzują obecnie Austriaka. W treningu wypadł gorzej od Kota bo skakał z rozbiegu o 1 belkę niżej oraz przy wietrze -0,85 z tyłu przy zaledwie -0,39 Maćka. W kwalach już Austriak o 5metrów dalej co dało mu 5,3pkt przewagi nad Polakiem. Jutro obaj skaczą w parze więc warunki będą mieli bardzo zbliżone. Austriak na chwilę obecną jest zdecydowanie lepszym skoczkiem i tę parę powinien spokojnie wygrać. Dla porównania w ziemniakach macie na Fettnera zaledwie 1,37 - podatek. POBIERAĆ bo zabije na amen. ;)
Dorzucam jeszcze takiego tripla:

Prevc podium? Tak @ 1,25 ✅
1 seria K.O Fettner - Kot @1 @ 1,40 ✅
1 seria K.O Sakuyama - Leyhe @ 1 @ 1,30 ⛔ Japoński podrabianiec.
AKO: 2,28 Betsson

Super tripel na system KO + podium. Prevc zdominował trening i kwale tak jak poprzednie konkursy. Słoweniec jest w fenomenalnej formie i bardzo przyjemnie patrzy się na to jak bawią go te skoki. Jutro powinien spokojnie wygrać o ile natura nie zrobi psikusa. Zabezpieczam się jednak TOP 3 bo różnie bywa, ale patrząc na dyspozycje pozostałych zawodników obecnie wygląda to tak Prevc -&gt;....---... -&gt; pozostali skoczkowie.
Fettnera i Kota opisałem wyżej więc nie będę dublował. Sakuyama dziś super skoki. Forma wzrosła i Japończyk dość nieoczekiwanie plasował się w okolicach najlepszej dziesiątki PŚ (10 w treningu i 11 w kwalach). Leyhe słabiutko. 47 w treningu i 39 w kwalach super obrazują w jakiej formie na TCS jest Niemiec. Skoki o ponad 10 metrów słabsze od Samuraja najlepiej obrazują różnicę w formie obu panów.
 
Otrzymane punkty reputacji: +66
galgan23 521

galgan23

Użytkownik
Domen Prevc - Gregor Schlierenzauer 1 @ 1.25 ✅ 125.7 - 116.9
Richard Freitag - Taku Takeuchi 1 @ 1.65 ✅ 131.1 - 125.2

AKO: @ 2.06 B.win ✅

h2h I seria
Pierwsza para nie powinna w ogóle zostać wystawiona, Domen mimo młodego wieku naprawdę ustabilizowana forma i jeśli jutro znajdzie się poza TOP10 będzie można mówić o lekkiej niespodziance. Gregor mimo, iż parę lat temu był absolutnym dominatorem to teraz jest cieniem samego siebie, ledwo co dostał się w ogóle do konkursu w kwalifikacjach, na treningu też mizernie, Domen musiałby się mocno zdeprymować prestiżem TCS, a Gregor oddać najlepszy skok sezonu by wygrać w tej parze.
Richard w tym sezonie prezentuje się znacznie lepiej od Taku i mamy taką parę wystawioną, bo obaj zawodnicy znaleźli się blisko siebie w obu dzisiejszych skokach. Z tym, że Freitag jest w stanie zmobilizować się na konkurs i tam powalczyć o wysokie lokaty, a Japończyk co pokazują jego dotychczasowe tegoroczne lokaty, pewnego poziomu nie przeskoczy. Należy również dodać, że nawet jeśli osiągną podobną odległość w tych samych warunkach, to Freitag przy swoim normalnym lądowaniu zyska 1,0-2,0pkt na notach.

Richard Freitag TOP3 @ 21.00 B.win ⛔ 9
W przeszłości Niemiec nie skakał najlepiej na Schattenbergschanze w TCS, w dzisiejszych dwóch skokach również bez rewelacji, ale przy dobrej dyspozycji dnia podium jak najbardziej w zasięgu i taki kurs to w mojej opinii nieporozumienie. To, że potrafi nawet wygrywać gdy nie jest wymieniany w szerokim gronie faworytów pokazywał już w przeszłości, chociażby rok temu, gdy przerwał serię 47 konkursów TCS bez Niemca na pierwszym stopniu podium swoją wygraną w Innsbrucku.

Co do czołówki - Peter Prevc ostatnimi swoimi skokami zdominował resztę stawki w PŚ, ale w mojej opinii obecne kursy na jego jutrzejsze zwycięstwo, czy h2h z pierwszych serii są nie do grania. Pięknie ogląda mi się jego dominację, kibicuję mu od długiego czasu i liczę na jego jutrzejsze zwycięstwo, ale mistrzem skakania pod presją to z pewnością on nie jest. Często zdarzało mu się w końcówce poprzedniego sezonu chociażby, skoczyć gorzej w I serii i później piąć się w górę po o wiele lepszym występie w drugiej (np. 18. --&gt; 3., Oslo 2015). Na dodatek mimo trzymania się w absolutnej czołówce skoków od całkiem długiego czasu, jego wygrane w poprzednich 3 konkursach PŚ były jego kolejno siódmym, ósmym oraz dziewiątym. Jeśli chodzi o jutrzejszy konkurs to bliżej byłoby mi do szukania niespodzianki po większym kursie niż do grania mocno wygranej Słoweńca, ale kibicuję mu i nie decyduję się na nic w tej kategorii. Podzielam zdanie wyżej, że Hayboeck może być mocny, parę dni temu zagrałem parę zakładów na jego lokaty jutro oraz na koniec TCS, choć wyskoku formy Krafta się nie spodziewałem. Przy sprawiedliwych warunkach jutro powinniśmy być świadkami arcyciekawego konkursu, nawet jeśli Słoweniec pokaże klasę i podtrzyma zwycięską passę, to na pewno o pozostałe lokaty na podium reszta stawki stoczy zacięty bój.
 
Otrzymane punkty reputacji: +15
ofensywnie 990

ofensywnie

Użytkownik
Freund - Kraft 2 @ 2,1 Ónibet ⛔
Gangnes - Hayboeck 2 @ 2,1 Ónibet ✅

Kraft i Hayboeck są tutaj mocni.Przed rokiem zajęli w Obersdorfie kolejno 1 i 2 miejsce.W tym również powinni powalczyć o czołowe lokaty co widać było po ich skokach na treningu i w kwalach.Kraft lata tutaj daleko i bardzo swobodnie oddaje te skoki.Widać,że świetnie czuję się na tej skoczni i może namieszać w konkursie.W kwalach minimalnie lepszy Freund,na treningu za to wyżej Kraft,gdzie skoczył 5m dalej od Niemca.
Co do drugiej pary to kurs na Hayboecka to pomyłka i to on powinien być faworytem tak jak w innych bukach.Norweg ładnie odpalił w kwalach ale potrafi też ostro zepsuć swój skok,na treningu tylko 124,5m.Hayboeck tutaj wygląda solidnie i spodziewam się po nim równych i dalekich lotów.

Kasai - Wellinger 1 @ 1,6 Betsyfy ✅

Ostatnio Kasai jest w dobrej formie i może powalczyć o wysokie lokaty,rok temu był 8 w Obersdorfie.Na treningu i w kwalach minimalnie lepszy od Wellingera.Stawiam tutaj na doświadczenie oraz dobrą dyspozycję Japończyka.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
dx2 250,9K

dx2

Użytkownik
P.Prevc-Freund 1 @1.35 ⛔
Dominator. Prevc oczywiscie kandydatem glownym tez do wygrania. Rok temu jako wielki faworyt na TCS przyjezdzal Fannemel i byla kompletna klapa, ale to nie ten przypadek. Wczoraj wOberstdorfie Prevc z wiatrem czy bez i z krotszej bleki i tak deklasowal. Freund przeciez mimo ze tez bodajze belke obnizyl, lae i tak sa inni zawodnicy, ktoryz skacza dalej niz Niemiec. Turniej przed wlasna publicznoscia ok, ale najlepszy w tej chwili jest Prevc.

Kraft TOP6 @1.4
⛔
A Kraft to chyab najrowniej skaczacy obo kPrevca zawodnik, zachowujacy oczywiscie bardzo dobre odleglosci przy swoich skokach. Niby skakali dalej taki Forfang czy Ganges dalej w kwalifkacjach, ale ze skoki sa dwa to stawialby Krafta nawet na podium, a tu jest nawias bezpieczenstwa moim zdaniem niezly.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom