>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Tenis by Dawid - analizy

Tenis by Dawid 1,1M

Tenis by Dawid

Znawca - Tenis
04.01. (czwartek) 🎾

ATP Brisbane
Humbert vs. Thompson

Spotkanie o ćwierćfinał turnieju na Antypodach, który jest częścią cyklu przygotowawczego do Australian Open. Faworytem bukmacherów jest Francuz, z czym nie zamierzam dyskutować, choć na pewno nie można lekceważyć bardzo doświadczonego gospodarza. Australijczycy zazwyczaj na swoim kontynencie grają najlepszy tenis, co już nie raz widzieliśmy w wykonaniu choćby Popyrina, Kokkinakisa czy Millmana. Poprzedni sezon dla Jordana był całkiem niezły i na pewno ma aspirację by zaliczyć mocny start kolejnego sezonu. W I rundzie pokonał Vukicia, co nie było dużym wyzwaniem i ten mecz na pewno będzie wiele trudniejszy, gdyż Humbert wyglądał bardzo solidnie w końcówce ubiegłego sezonu, szczególnie w hali i tutaj na start ograł Michelsena, który zapowiada się bardzo dobrze. Jakbym musiał obstawiać to minimalnie bliżej mi do Ugo, choć mam nadzieję, że mecz trochę potrwa, a co za tym idzie zobaczymy over gemów jak i asów. Moją uwagę zwróciły asy Francuza i najniższą linię na rynku wystawił forBET, a konkurencja aż o dwa oczka wyżej, co jest dość sporą różnicą, patrząc o jak niskich wartościach rozmawiamy. Humbert w poprzednich meczach zaliczył kolejno 5, 8, 4 i 4 asy, więc zawsze ponad linię, lecz pamiętajmy, że większość z tych wyników zaliczył w hali, gdzie teoretycznie łatwiej o asy, więc przy szybkiej wygranej może być o over bardzo trudno. Istnieje jednak dodatkowy argument, a mianowicie defensywa Thompsona, która jest zwyczajnie średnia i można tam znaleźć luki. Przewagą Humberta jest też lewa ręka i to zazwyczaj spore utrudnienie dla graczy praworęcznych. Francuz lubi szukać kątów i przy dobrym dniu i w miarę długim meczu ta linia powinna zostać pokryta. Polecam także zajrzeć na tenisbydawid.pl, gdzie znajdziecie raport dotyczący asów i średnie obu panów są zdecydowanie ponad wskazaną przeze mnie linię.

👉 Humbert powyżej 3,5 asów @1,55 (forBET) 🔄 ZWROT

Typy bez analizy:
👉 Linette vs. Kasatkina powyżej 2,5 asów @2,2 betclic ✅
👉 Fruhvirtova B. vs. Gauff powyżej 16,5 gemów @1,42 superbet ❌
👉 Ostapenko powyżej 3,5 asów @1,75 (vs. Pliskova Ka.) forBET ✅
👉 Routliffe/Hourigan wygrają seta @2,3 (vs. Mattek-Sands/Bouzkova) superbet ❌

Moje analizy znajdziesz także na DISCORD!
 
Ostatnia edycja:
Tenis by Dawid 1,1M

Tenis by Dawid

Znawca - Tenis
05.01. (piątek) 🎾

United Cup
Zverev vs. Tsitsipas

Spotkanie o półfinał drużynowych rozgrywek United Cup. Zmagania rozpocznie pojedynek zawodników, którzy znają się już bardzo dobrze i pojedynek stać bezpośrednich jest zdecydowanie po stronie Greka i to w zasadzie główny argument na jego korzyść. Niewątpliwie Stefanos ma charakter do uprawiania sportu i nadrabia tym pewne braki techniczne, ale na dziś Alexander ma obowiązek takie mecze wygrywać. Tsitsipas poprzedni sezon kończył z kontuzją, a po ostatnich decyzjach oraz występach widać, że nie do końca się wyleczył. Problem dotyczył dolnej części pleców, ale raczej nie tylko, bo w grę wchodziły też nadgarstki. Ograł tutaj tylko Dieza, a inne mecze singlowe odpuścił i próbował sił w mikście z różnym skutkiem i bywało bardzo źle. Jestem ciekaw jak będzie wyglądać z wiele lepszym graczem niż Kanadyjczyk, a dokładnie jak wypadnie na serwisie i bekhendzie, które ostatnio najbardziej szwankowały. Szczerze myślałem, że kurs będzie niższy, a jest co najmniej podejrzany może ze względu na H2H. Porażka Niemca będzie niewątpliwie niespodzianką, a jeśli tak się stanie to raczej dzięki Saszy. Drugą opcją są podwójne błędy, a wystarczy jeden po stronie Greka (co ciekawe taka sama linia jest na Niemca, a na obu 1,5). Wybrałem Stefanosa głównie ze względu na wspomniany problem. W poprzednich meczu singlowym zaliczył dwa błędy, a przecież rywal był z niższej półki, a mecz dość krótki. Ponadto dołożył kilka sztuk w mikście i pod względem jest spory potencjał. Presja na returnie też nie będzie mała, więc podanie musi być w miarę solidne.

👉 Zverev wygra @1,55 (STS) ✅
👉 Tsitsipas powyżej 0,5 podwójnych błędów @1,47 (forBET) ✅

Typy bez analizy:
👉 Niemcy wygrają @2,31 (vs. Grecja) betfan ✅
👉 Nadal powyżej 2,5 asów @1,47 (vs. Thompson) forBET ✅
👉 Andreeva vs. Noskova powyżej 18,5 gemów @1,53 superbet ✅

Moje typy/analizy znajdziesz także TUTAJ!
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +70
Tenis by Dawid 1,1M

Tenis by Dawid

Znawca - Tenis
06.01. (sobota) 🎾

WTA Brisbane
Sabalenka vs. Azarenka

Spotkanie o finał australijskiego turnieju, który jest przedostatnim punktem przygotowań do Australian Open. Zestawienie bardzo ciekawe z kilku względów. Spotkają się rzecz jasna rodaczki, co dodaje smaku, ale co ważne obie grają ofensywny, energiczny tenis, który się dobrze ogląda. Zobaczymy wymianę ognia i sporo krzyku, lecz to didaskalia. Faworytką jest oczywiście Aryna, która w tym turnieju rozgromiła już trzy zawodniczki, a najwięcej straciła pięć gemów, co tylko potwierdza jak mocno dominuje, lecz warto mieć na względzie, że wszystkie rywalki to co najmniej jedna półka niżej, a były to Bronzetti, Zhu oraz Kasatkina. Teoretycznie Rosjanka mogłaby namieszać, ale ona bazuje głównie na błędach rywalek, a jeśli Aryna ma dobry dzień to zawodniczka pokroju Daszy nie ma prawa niczym odpowiedzieć. Azarenka jest bardziej wszechstronna, gdyż do dobrej defensywy, dokłada elementy ofensywne oraz serwis, choć oczywiście podanie jest atutem Aryny. Bardzo trudno jest grać przeciwko Sabalence, ale spróbuję poszukać przełamania, także pod kątem H2H, gdyż w ostatnich trzech spotkaniach między tymi paniami także mieliśmy wyraźne undery 16, 16 i 18 gemów, choć trzeba podkreślić, że grały dość dawno, bo kilka lat temu. Warto dodać, że Vika miała trudniejsze rywalki jak Ostapenko, a jeśli będzie serwować w podobny sposób to jestem przekonany, że pokryje ten over. Z Łotyszką zanotowała aż 17 asów, choć we wcześniejszych meczach inkasowała ich po kilka, lecz potencjał i tak jest spory. Jeśli mecz potrwa dłużej niż wspomniane 17 gemów to wzrośnie też szansa na podwójne błędy. Sabalenka w ostatnich meczach zaliczyła zaledwie 1, 2 i 2 df-y, co brzmi abstrakcyjnie i jest to niewątpliwie pierwszy turniej od lat z tak niską średnią. Nie ukrywam, że szukam przełamania także pod tym względem i tutaj potencjał jest spory. Poprzednie spotkania były dla Sabalenki łatwe, więc nie miała żadnej presji przy podaniu, lecz teraz powinno być trudniej pod każdym względem. Aryna na podaniu potrafi być bardzo rozregulowana i to, że w ostatnich starciach serwowała bardzo dobrze, nie znaczy, że teraz też tak będzie. Patrząc na historię ich spotkań, w trzech z czterech spotkań Saba wyraźnie pokrywała tę linię. Podsumowując, oba typy nie bronią się pod kątem liczb, szczególnie patrząc na ten turniej, ale z racji, że potencjał jest dość spory, szczególnie w drugiej propozycji to jestem w stanie zaryzykować. Oczywiście istnieje możliwość deklasacji na korzyść faworytki, szczególnie, że dwa ostatnie spotkania właśnie miały taki przebieg. Obie propozycje też są od siebie zależne w pewien sposób, gdyż nie wejście pierwszej opcji, prawdopodobnie wykluczy drugą.

👉 powyżej 17,5 gemów @1,4 (superbet) ✅
👉 Sabalenka powyżej 3,5 podwójnych błędów @2,0 (betfan)* ❌

*raczej będzie dostępna linia 2,5 ✅ więc bardziej polecam tę opcję (sprawdzać rano superbet/fortuna)!

Typy bez analizy:
👉 Hurkacz vs. Mannarino powyżej 21,5 gemów @1,44 forBET ✅
👉 Noskova vs. Rybakina powyżej 18,5 gemów @1,42 superbet ❌
👉 Pouille vs. Vacherot powyżej 19,5 gemów @1,5 superbet 🔄 ZWROT

Moje typy/analizy znajdziesz także TUTAJ!
 
Ostatnia edycja:
Tenis by Dawid 1,1M

Tenis by Dawid

Znawca - Tenis
07.01. (niedziela) 🎾

WTA Brisbane
Sabalenka vs. Rybakina

Kolejny raz biorę pod lupę mecz Białorusinki, ale jest to tak ciekawy mecz, że wypada powiedzieć o nim kilka słów. Obie panie są w wysokiej formie i mam wrażenie, że widzimy powtórkę z ubiegłego roku, kiedy to obie na początku sezonu wręcz brylowały, a Iga była nieco w cieniu. W Brisbane obie wygrywają swoje mecze bardzo gładko, po wyraźnych underach i w pełni zasłużyły na finał. Bardzo trudno je przełamać, choć jak grają ze sobą to bardzo często tracą serwisy i stąd pierwsza w moich propozycji, gdyż linia jest bardzo niska jak na kobiecy tenis, a często u panów są znacznie wyższe, więc dziś mamy ewenement na skalę WTA i w żadnym innym zestawieniu taka linia nie miałaby prawa bytu. W poprzednich roku zagrały ze sobą cztery oficjalne mecze i w każdym z nich przełamań było bez liku, wyraźnie pokrywając wskazaną linię. Dziś liczę na podobny obrót spraw i brak przełamania pod tym kątem. Oczywiście nie będzie niespodzianką jak padnie under, ale wydaje się, że tutaj akurat bukmacher przesadził. Finał to dodatkowy ładunek emocjonalny, a w repertuarze obu pań return jest także bardzo ważny. Obie wywierają dużą presją na returnie i tym głównie argumentuje drugą propozycję czyli podwójne błędy Sabalenki. W tym turnieju popełnia najmniej błędów odkąd pamiętam i jest to sytuacja niecodzienna, gdyż zaliczała od 1 do 3 df-ów na mecz, więc bardzo mało i tutaj bukmacherzy mogą się w końcu sparzyć, choć i tak wystawili wyższą linię niż wcześniej, gdyż wyczuwają to co ja czyli możliwość dłuższego meczu, a co za tym idzie więcej możliwości na popełnienie błędu. Warto zauważyć, iż najdłuższy mecz Aryny trwał 18 gemów, więc serwowała stosunkowo mało. Tutaj nie dopuszczam opcji, że mecz będzie aż tak krótki. Do tego dochodzi wspomniany argument presji na returnie, a do tego presji samego finału, które rządzą się swoimi prawami. Myślę, że paniom zadrży czasem ręka, z naciskiem na Białorusinkę. Kierunek poniekąd pod przełamanie serii, ale i bez tego wybrałbym tę opcję. W czterech spotkaniach między paniami w 2023 roku Sabalenka popełniła najmniej 7 podwójnych błędów.

👉 powyżej 3,5 przełamań @1,95 (fortuna) ✅
👉 Sabalenka powyżej 3,5 podwójnych błędów @1,83 (forBET) ❌

Typy bez analizy:
👉 Hurkacz powyżej 10,5 gemów @1,44 (vs. Zverev) fortuna ✅
👉 Dimitrov wygra seta @1,4 (vs. Rune) superbet ✅

Moje typy/analizy znajdziesz także TUTAJ!
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +230
Tenis by Dawid 1,1M

Tenis by Dawid

Znawca - Tenis
08.01. (poniedziałek) 🎾

ATP Adelajda
Kokkinakis vs. Lajovic

Zaczynamy tydzień poprzedzający Australian Open czyli zawody, w których szansę na pokazanie się i zrobienie życiowego wyniku mają gracze, będący zazwyczaj w cieniu lub gospodarze tacy jak choćby bohater dzisiejszej analizy. Na pewno trzeba uważać w takich tygodniach i raczej nie szaleć, gdyż nigdy nie wiemy jakie podejście będą mieli konkretni zawodnicy, lecz tym z dalszych miejsc rankingowych powinno teoretycznie zależeć. Kokkinakis to ciekawy przypadek, gdyż jest graczem w dobrym wieku do robienia dużych wyników, a przy okazji jest bardzo doświadczony, lecz jego karierę torpedują liczne kontuzje oraz choroby. Zazwyczaj pokazuje się z bardzo dobrej strony kilka razy w sezonie, szczególnie na swoim kontynencie i taki turniej rozegrał właśnie tutaj przed rokiem, dochodząc do półfinału po otrzymaniu dzikiej karty. Rozegrał kilka znakomitych spotkań z zawodnikami teoretycznie lepszymi, a wygrał m.in. z Rublevem i Kecmanoviciem, a przegrał dopiero z Bautistą Agutem po trzech setach i był o włos od finału. Thanasi to zawodnik miejscowy, co na pewno dodaje smaczku i będzie mógł liczyć na ogromny doping kibiców, a przecież zagra w meczu dnia na głównym korcie. W poprzednim tygodniu niespodziewanie przegrał gładko ze swoim rodakiem Hijikatą i teraz ma idealny moment na rehabilitację. Rywal jeszcze nie grał w tym sezonie i na pewno ustępuje ograniem na kortach twardych, które na pewno nie leżą mu tak dobrze jak mączka, ale na pewno nie można go lekceważyć, gdyż końcówkę miał niezłą i urwał seta choćby de Minaurowi oraz ograł serwismena Halysa. Korty w Adelajdzie są dość szybkie, co powinno sprzyjać gospodarzowi, który w ostatniej edycji serwował od 11 asów w górę, a kilka meczów miał z wynikiem ponad 20. Przed tygodniem mimo, że przegrał 0-2 to i tak zaliczył 16 asów, co robi wrażenie i na ten kierunek też bym spojrzał, gdyż jeśli ten mecz nie będzie zbyt krótki to ta linia powinna zostać pokryta mimo dość dobrej defensywy Dusana. Jeśli wierzycie, że Serb nawiąże walkę to opcja asów wydaje się nawet lepsza, gdyż nie wyobrażam sobie, że Kokki przegra 0-2 i nie wejdzie żaden z podanych kierunków - po prostu tutaj nie wypada, choć biorąc pod uwagę jego problemy i historię to wszystko jest możliwe. Bardzo ciekawie i niepokojąco wygląda statystyka ich bezpośrednich spotkań, gdyż Lajovic wygrał wszystkie 3/3 mecze i nawet nie stracił seta, więc gdzie jak nie tutaj przełamać fatalną serię? Oczywiście można gdybać czy ma na niego jakiś patent, więc przy dłuższym spotkaniu asy wydają się idealne, tym bardziej, że wskazania jest najniższa na rynku i inni bukmacherzy mają o kilka oczek wyżej.

👉 Kokkinakis wygra @1,53 (betclic) ❌
👉 Kokkinakis liczba asów 9+ @1,45 (betfan) ❌

❗ Analiza drabinki kwalifikacyjnej Australian Open mężczyzn TUTAJ

Moje typy/analizy znajdziesz także TUTAJ!
 
Ostatnia edycja:
Tenis by Dawid 1,1M

Tenis by Dawid

Znawca - Tenis
09.01. (wtorek) 🎾

WTA Adelajda
Kudermetova vs. Krueger

Spotkanie I rundy w Adelajdzie czyli turnieju poprzedzającego Australian Open, który jest okazją na solidne zapunktowanie, więc teoretycznie żadna zawodniczka nie powinna odpuszczać, szczególnie te z dolnych rejonów rankingu. Oczywiście wyraźną faworytką jest Rosjanka i kursy są na tyle niskie jak na WTA, że nie warto ich rozpatrywać i po cichu liczę, że jednak Amerykanka nawiąże walkę, choć nie ma ku temu przesłanek. Wygrała łatwo tylko z Rachimową, a uległa Bronzetti oraz Boulter, która na United Cup wyglądała bardzo dobrze. Rosjanka pokonała z kolei Schmiedlovą i przegrała z Potapovą, więc bez niespodzianki. Tak czy inaczej najciekawiej na ten mecz wyglądają asy, na które najniższą linię znajdziecie w STS, a jest dość atrakcyjna. Wystarczy spojrzeć jak serwowały panie w tym roku, a po stronie Kudermetovej było to 9 i 12 asów, a jej sufit jest bardzo wysoko, a Krueger dołożyła 4, 6 i 3 asy, co jest dobrym wynikiem na dość krótkie boje. Faworytka ma potencjał, by tę linię pokryć nawet indywidualnie i według mnie przeszkodzić może tylko bardzo wysoka niedyspozycja serwisowa obu pań lub bardzo krótki mecz. U innych bukmacherów linie nawet o 2-3 oczka wyżej, więc różnica dość spora.

👉 powyżej 6,5 asów @1,75 (STS) ❌

Typy bez analizy:
👉 Kasatkina vs. Liu liczba asów 2+ @1,5 (betfan) ✅
👉 Linette vs. Alexandrova powyżej 19,5 gemów @1,52 (betclic) ✅

Analiza drabinki kwalifikacyjnej Australian Open TUTAJ i więcej analiz na www.tenisbydawid.pl

Moje typy/analizy znajdziesz także TUTAJ!
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1270
Tenis by Dawid 1,1M

Tenis by Dawid

Znawca - Tenis
Kto wygra więcej szlemów w 2024?
Jesteśmy na początku roku i tuż przed wielkim szlemem w Melbourne, gdzie króluje Novak Djokovic. Serb prawdopodobnie będzie faworytem wszystkich turniejów, ale największe szanse ma właśnie w Australii i na Wimbledonie, gdzie ostatnio triumf wydarł mu Carlos Alcaraz. Niestety po ostatnich meczach nie mam przekonania do Serba, gdyż mocno narzekał na łokieć i często nawet nie dobiegał do piłek z Lehecką czy De Minaurem. Jeśli ten stan się nie zmieni to może być problem z AO, a w przyszłość bardzo trudno wybiegać. Według mnie może skończyć z zerem jak i z wszystkimi szlemami. Jednak porównując go do Igi Świątek i patrząc na jej aktualną formą to rozbieżność kursowa jest dość duża, a była jeszcze zdecydowanie większa (na kanale patronów ten typ podawałem z kursem prawie 5,0 kilka dni temu). Polka będzie także poważną kandydatką do triumfu w każdym szlemie, poza Wimbledonem, gdyż cały czas uczy się trawy. Jest w stanie wygrać trzy szlemy i to bez przesadzania. Na pewno głównymi rywalkami będą Sabalenka i Rybakina oraz być może Gauff. Na ten moment oprócz nich nie widać dużej konkurencji, a ta u panów wydaje się znacznie większa. Serbowi bez zdrowia będzie bardzo ciężko, choć już wielokrotnie bywało, że coś mu dolegało i w trakcie turnieju uraz znikał, a z meczu na mecz grał coraz więcej. Kurs jeszcze wysoki i do spróbowania za niespecjalnie wysoką stawkę, bo typy na cały sezon mają to do siebie, że jedno zdarzenie losowe może zawalić dany kierunek.

👉 Iga Świątek więcej niż Novak Djokovic @3,5 (betclic)

Zakład znajdziecie w zakładce Tenis 👉 Tenis by Dawid

Moje typy/analizy znajdziesz także TUTAJ!
 
Otrzymane punkty reputacji: +1023
Tenis by Dawid 1,1M

Tenis by Dawid

Znawca - Tenis
10.01. (środa) 🎾

ATP Adelajda
Lajovic vs. Lehecka

Spotkanie, które na papierze wydaje się dość przeciętne, ale jeśli ktoś obejrzał obu panów w poprzedniej rundzie, z naciskiem na Serba to trzeba przyznać, że grał długimi momentami bardzo dobrze i popełniał niewiele niewymuszonych błędów. Smaku dodaje fakt, że grał z faworyzowanym gospodarzem, który jest zresztą miejscowym. Przed rokiem rozegrał tu fantastyczny turniej walcząc do samego końca o finał. Umiejętności niewątpliwie ma wysokie, lecz tym razem czegoś zabrakło na czele ze skutecznym pierwszym serwisem. W wymianach jednak też nie miał przewagi, bo Lajovic zagrał bardzo dobre zawody. Na pewno Czech będzie groźniejszy pod tym względem, a przynajmniej tak mi się wydaje, bo właśnie pod tym względem brylował w I rundzie, ogrywając gładko innego gospodarza - Waltona, który jeszcze nie ma żadnego doświadczenia na tym poziomie. Jiri przed rokiem dobrze zaczął sezon i teraz był tego bliski, gdyż był w stanie urwać seta Djokoviciowi, lecz należy pamiętać, że ten nieco cierpiał przez uraz i przegrał po równym meczu z Zhangiem. Na pewno w wymianach szanse będą wyrównane, a może nawet z lekkim wskazaniem na Lajovicia, lecz pod kątem serwisu wyżej stawiam Leheckę. Beton to na pewno bardziej sprzyjająca nawierzchnia dla faworyta niż dla underdoga, a kursy do tego jeszcze spadają czyli bukmacherzy i ogólna tendencja jest właśnie na korzyść zawodnika zza naszej południowej granicy. Alternatywną opcją jest set underdoga, który też wydaje się jak najbardziej realny. Będzie to pierwszy mecz między tymi zawodnikami i liczę na dobry mecz niczym ten z Kokkinakisem.

👉 powyżej 20,5 gemów @1,5 (betclic) ✅

Typy bez analizy:
👉 Kasatkina vs. Kalinskaya powyżej 1,5 asów @1,6 betclic ❌
👉 Putintseva wygra seta @1,74 (vs. Bouzkova) betclic ✅

Moje typy/analizy znajdziesz także TUTAJ!
 
Ostatnia edycja:
Tenis by Dawid 1,1M

Tenis by Dawid

Znawca - Tenis
11.01. (czwartek) 🎾

ATP Australian Open (Q)
Millman vs. Molcan

Spotkanie drugiej rundy kwalifikacyjnej do turnieju wielkoszlemowego w Melbourne, choć to zestawienie, które równie dobrze moglibyśmy oglądać w turnieju głównym, nawet rok temu, kiedy obaj byli w wiele lepszej sytuacji. Dziś Molcan musi walczyć w kwalifikacjach do wielkiego szlema, gdyż poprzedni sezon był dla niego wiele słabszy, poniekąd przez problemy zdrowotne, lecz nie ulega wątpliwości, że to zawodnik, który ma potencjał robić bardzo solidne wyniki w głównym cyklu. Brakuje mu warunków fizycznych, ale za to nadrabia techniką, a jego handicapem jest lewa ręka, która wielu rywalom sprawia ogromne problemy. Ponadto zawodnik radzący sobie na betonie, jak i na cegle. W tym roku zaliczył falstart przegrywając w Canberze z Yevseyevem, lecz już tutaj pokonał pewnie Brouwera, który w poprzednim turnieju wyglądał bardzo dobrze, więc nie można jeszcze powiedzieć czy jest w formie. Bardzo dobrą dyspozycję w I rundzie pokazał Millman, który pewnie ograł Giannessiego, lecz Włoch to raczej mocno przeciętny zawodnik na nawierzchni twardej i teraz zadanie będzie wiele trudniejsze. Trudno powiedzieć jak zaprezentuje się Australijczyk, który po australijskim cyklu w 2023, później zagrał tylko jeden mecz w challengerze we Francji i na US Open, co spowodowane było kontuzją. Dlatego jego dyspozycja fizyczna jest zagadką. Millman w Melbourne może nigdy nie odnosił znakomitych wyników, ale w siedmiu ostatnich edycjach, tylko raz nie przebrnął I rundy turnieju głównego, więc jak na zawodnika z szerokiego zaplecza radził sobie tutaj dobrze. Technicznie nie powinien odstawać, fizycznie ciężko powiedzieć, ale na pewno dodatkowym handicapem będzie publiczność. Bardzo ważną informacją jest fakt, że John kończy karierę na Australian Open i trochę się dziwię, że nie dostał dzikiej karty do turnieju głównego. Pewnie jak na mecz kwalifikacyjny zbierze dużą publiczność, gdyż raczej wszyscy są świadomi, że nie jest faworytem tego meczu. Oczywiście ja nie twierdzę, że nie ugra seta czy nawet całego meczu, ale jeszcze za mało wiemy, gdyż ogranie Włocha nie było dużym wyzwaniem. Over gemowy wydaje się optymalnym kierunkiem, bo gładka porażka będzie niemiłym finałem kariery, a rywal na pewno jest do ugryzienia, a też nie podejrzewam go, że wygra ten mecz bardzo gładko, choć bardzo chciałbym oglądać go dalej.

👉 powyżej 19,5 gemów @1,47 (betclic) ❌

Typy bez analizy:
👉 Diallo wygra @1,4 (vs. Herbert) betclic ✅
👉 Winter vs. Nagal powyżej 18,5 gemów @1,52 betclic ❌
👉 De Jong wygra @1,6 (vs. Alves) betclic ✅

Analiza na żywo kobiecej drabinki AO odbędzie się w piątek, a męskiej w sobotę na kanale YouTube TUTAJ.

Moje typy/analizy znajdziesz także TUTAJ!
 
Ostatnia edycja:
Tenis by Dawid 1,1M

Tenis by Dawid

Znawca - Tenis
Analiza długoterminowa na Australian Open
Novak Djokovic vs. inni gracze

Dziś podejmę się analizy na najbliższy wielki szlem czyli turniej w Melbourne, gdzie wyraźnym faworytem bukmacherów i nie tylko jest Novak Djokovic. Kursy na jego triumf są niskie i wręcz nieopłacalne do gry, a wynika to z kilku faktów. Po pierwsze poprzedni sezon miał znakomity i tylko Alcaraz zburzył mu cały plan podczas Wimbledonu. Serb grał wyśmienicie praktycznie od początku do końca roku i nie było wątpliwości, że to właśnie on był najlepszy i zarazem najrówniejszy w sezonie 2023. Ponadto broni tytułu, a w Melbourne czuje się jak w domu, ponieważ wygrywał tu już dziesięć razy czyli najwięcej spośród wszystkich turniejów tej rangi. Nigdzie nie gra mu się tak dobrze, więc notowania nie mogą być inne. Ja jednak przedstawię argumenty, które mogą sprawić, że Nole nie wygra kolejnego szlema, a mianowicie chodzi o zdrowie. Serb od lat męczył się z kontuzją łokcia, choć ubiegły sezon przebiegł bardzo dobrze i nie było nic widać. Jednak też zaczął niepokojąco, a tym razem chodziło o nadgarstek. W efekcie zagrał słabszy mecz z Lehecką, który ostatecznie wygrał w trzech setach, a następnie poległ i to zdecydowanie z De Minaurem w dwóch setach, praktycznie nie istniejąc na returnie. Po tym Novaka nie widzieliśmy już na korcie i pewnie oszczędza rękę na najważniejszy start pierwszego kwartału sezonu. Czeka go kilka spotkań na dystansie co najmniej trzech setów, a przecież konkurencja jest niemała. Co prawda nie zagra Nadal, lecz on raczej i tak by się nie liczył. Za to mamy Alcaraza, głodnego sukcesu w Australii, a także Medvedeva, który jeszcze za wiele nie pokazał, lecz lubi grać na kortach w Melbourne, a do tego będących w wysokiej formie Zvereva, Ruuda, Rubleva czy znakomitego pod koniec 2023 roku Sinnera. Obsada jest mocna i szeroka, a przecież jeszcze niewiele wiemy o formie niektórych graczy z czołówki. Na pewno każdy będzie miał ogromną chęć na pokonanie mistrza i nie lada wyzwanie przed Serbem, by temu sprostać. Zaryzykuję i typuje, że zdrowie może nie pozwolić na kolejny triumf.

👉 Inni gracze @1,72 (betclic)

Zakład można łączyć, a znajdziecie go w zakładce Tenis 👉 Tenis by Dawid
https://www.betclic.pl/tenis-s2/tenis-by-dawid-c34301/australian-open-2024-m3002191252

Moje typy/analizy znajdziesz także TUTAJ!
 
Tenis by Dawid 1,1M

Tenis by Dawid

Znawca - Tenis
12.01. (piątek) 🎾

Przed nami decydujące fazy turniejów poprzedzających Australian Open oraz finałowa runda kwalifikacji do drabinki głównej, lecz oferta nie rozpieszcza. Dziś przygotowałem kilka typów bez analizy, bardziej na przeczucie, a do końca soboty napiszę kilka słów o KAŻDYM spotkaniu I rundy mężczyzn!

Opisy wszystkich spotkań znajdziecie TUTAJ!

👉 Valkusz vs. Vavassori powyżej 19,5 gemów @1,47 betclic ❌
👉 Shelton powyżej 2,5 podwójnych błędów @1,65 (vs. Taro) forBET ✅
👉 Fils vs. Tabilo powyżej 19,5 gemów @1,4 superbet ✅

Ponadto na naszym kanale YouTube obejrzycie analizę na żywo:
➡ kobiecego Australian Open w piątek o godz. 19.00
➡ męskiego Australian Open w sobotę o godz. 11.00
LINK: TUTAJ

Moje typy/analizy znajdziesz także TUTAJ!
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1026
Tenis by Dawid 1,1M

Tenis by Dawid

Znawca - Tenis
Kolejna Analiza długoterminowa na Australian Open 🎾

Zwyciężczyni I ćwiartki

Losowanie dla Igi Świątek było trudne, a może nawet najtrudniejsze w historii jej gier wielkoszlemowych. Przeanalizujmy po kolei z jakimi zawodniczkami może się spotkać w drodze do półfinału, bo to nas dziś konkretnie interesuje. Losowanie jest trudne z tego względu, że nie ma na swojej drodze łatwych zawodniczek jak to już bywało, a same solidne nazwiska, które mają spore sukcesy na swoich kontach, także w Melbourne. W I rundzie zmierzy się z dość nieprzewidywalną Sofią Kenin, która kilka lat temu niespodziewanie wygrała ten turniej. Później miała jeszcze kilka świetnych startów, ale zazwyczaj zawodziła. Ten sezon też zaczęła od nieregularnej gry i nie powinna być dużą przeszkodą dla Igi, lecz pamiętajmy, że potrafiła tu grać świetnie. W drugiej rundzie prawdopodobnie zagra z kolejną triumfatorką AO czyli Angie Kerber, która wróciła po dłuższej przerwie od tenisa i już zaliczyła pierwsze zwycięstwo. Zagrała z Igą w ramach United Cup, choć w I secie zaprezentowała się bardzo przyzwoicie. A jeśli Angie nie wygra, to rywalką Igi będzie Danielle Collins czyli następna zawodniczka z mocną przeszłością na tym szlemie, gdyż dwa lata temu grała tutaj w finale. Amerykanka ogrywała już Igę, właśnie na tych kortach, choć wejście w sezon ma mocno poniżej oczekiwań i nie spodziewam się dyspozycji z poprzednich edycji. To dopiero druga runda, a jak widać nazwiska robią wrażenie. W trzeciej może być teoretycznie łatwiej, ponieważ Polka prawdopodobnie zagra z którąś z Czeszek Noskova/Bouzkova. Ta pierwsza wydaje się być bardziej utalentowana, ze zdecydowanie większym potencjałem, ale nie wyobrażam sobie porażki w tym meczu. W IV rundzie będzie trudniej, bo możliwe jest starcie ze Svitoliną lub Kudermetovą, lecz w obecnej formie obie raczej mocno odstają od Igi i Polka musiałaby mieć bardzo zły dzień, by przegrać z którąś z nich. W ewentualnym ćwierćfinale raszynianka może spotkać się z Ostapenko, Vondrousovą lub Azarenką. Nie ukrywam, że tu mam największe obawy, szczególnie tego pierwszego nazwiska. Łotyszka może mieć zarówno dzień konia i wszystko trafiać, jak i totalnie przejść obok. Inna sprawa czy w ogóle dotrze do tej rundy, bo stać ją na wpadki. Mniejsze obawy mam co do Czeszki i Białorusinki. Obie sezon zaczęły raczej przeciętnie, choć Vika musiała ostatnio uznać tylko wyższość Sabalenki, a miała spore szanse na wygranie drugiej partii. Oczywiście może przydarzyć się sporo niespodzianek i Iga w konkretnych rundach czyli III i wyżej może zmierzyć z innymi rywalkami, a ja wymieniłem te najbardziej prawdopodobne i na papierze najsilniejsze. Najcięższe zadanie będzie na początku i na koniec, ale to rzecz jasna zweryfikuje kort. United Cup powiedziało nam, że Świątek jest w bardzo wysokiej formie i kontynuuje serię zwycięstw rozpoczętą w końcówce ubieglego roku. W Perth i Sydney wyglądała znakomicie i straciła tylko jednego seta z Garcią. Wydaje się, że to idealny moment, by poprawić najlepszy wynik w Melbourne, choć półfinał będzie bardzo trudny. Wygranie ćwiartki wydaje się za to bardzo realne. Zaklad znajdziecie w zakładce Australian Open i zakłady długoterminowe. Zaklad można łączyć z ofertą regularną.

👉 Świątek wygra I ćwiartkę @1,6 (betclic)

Od 19.00 analiza kobiecej drabinki AO na żywo TUTAJ!

Moje typy/analizy znajdziesz także TUTAJ!
 
Tenis by Dawid 1,1M

Tenis by Dawid

Znawca - Tenis
Analiza długoterminowa na Australian Open nr 3 🎾

Kto popełni najwięcej podwójnych błędów?

Kandydatów w tej kategorii jest kilku, lecz w tego typu zakładach dużo zależy od tego jak daleko dany zawodnik dojdzie. Dlatego musimy przeanalizować także drabinkę, a w drugiej kolejności potencjał do inkasowania podwójnych błędów. Kandydatów teoretycznie jest wielu, ale pod uwagę trzeba wziąć głównie tych, którzy dojdą do drugiego tygodnia turnieju. Dlatego raczej wykluczyłbym Bublika, Tsitsipasa i może też Sheltona, których potencjał jest wysoki, ale grają zbyt nierówno. Jeszcze niedawno dobrym kandydatem byłby Zverev, ale mocno poprawił ten element i nie dość, że gra dobrze, to popełnia raczej mało podwójnych błędów. Djokovic i Alcaraz czyli główni faworyci turnieju inkasują dość niskie liczby podwójnych błędów i w sumie to samo można powiedzieć o Sinnerze i Hurkaczu, lecz Polak może mieć problem, by wejść do drugiego tygodnia. Tak naprawdę z wyraźnych faworytów pozostaje nam Medvedev czyli swego rodzaju hybryda, która idealnie pasuje do tego kierunku. Po pierwsze jest to zawodnik, który od lat walczy o najwyższe laury na szlemach, zazwyczaj dochodzi dość daleko, a po drugie inkasuje dość spore liczby podwójnych błędów, choć są od tej reguły wyjątki. Potrafi wejść w polemikę z kibicami czy też arbitrem, a w kluczowych momentach popełnia bolesne błędy. Jeśli wejdzie do drugiego tygodnia turnieju to jest prawie przekonany, że będzie liderem tej klasyfikacji, chyba że przebudzi się któryś z serwismenów wymienionych we wstępie czyli Shelton lub Bublik. Drabinka Rosjanina jest dość ciekawa i łatwo nie będzie, bo na wstępie spotka się z kwalifikantem Atmane, a następnie prawdopodobnie z Ruusuvourim, który zrobił finał w Hongkongu i tu mogą być pierwsze problemy. W III rundzie może czekać Auger-Aliassime, o ile poradzi sobie z Thiemem. IV runda to jeszcze trudniejszy bój, a mianowicie Davidovich Fokina lub Dimitrov, a ćwierćfinał to miejmy nadzieję, że Hurkacz lub ewentualnie Rune. To z jednej strony dobra informacja, bo mecze będą czasami dość bliskie i pojawi się sporo szans na popełnienie błędów, a z drugiej zwiększone ryzyko porażki. Nie ma co się oszukiwać, bez awansu do chociaż IV rundy nie ma co marzyć o pokryciu overu podwójnych błędów. Oczywiście może nabić ich sporo w pierwszych rundach i odpaść, ale nie będą to na tyle duże liczby, by wystarczyło na zwycięstwo pod tym względem w całym turnieju. Na pewno nie jest to pewny typ, tym bardziej, że niewiele wiemy o dyspozycji Medvedeva, ponieważ w tym roku nie zagrał nigdzie i widzieliśmy go tylko w turnieju pokazowym, gdzie zresztą przegrał dwa razy. Pamiętajmy jednak, że rzadko schodzi poniżej pewnego poziomu, a po drugie lubi ten turniej i zagrał tu kilka świetnych edycji. Myślałem jeszcze o Tsitsipasie, który ma swoje problemy zdrowotne, ale bardzo dobrze wylosował i jeśli przejdzie Berrettiniego bez problemu to droga do drugiego tygodnia jest otwarta i jego podwójne błędy też będą się mocno liczyć.

👉 Medvedev najwięcej podwójnych błędów @3,0 (betclic)

Za drobne można spróbować też Tsitsipasa @50,0 bo kurs jest przesadzony!

Jeśli chodzi o turniej kobiet i podwójne błędy to mam dwie główne kandydatki i wiele będzie zależeć od tego, która dojdzie dalej w turnieju. Amerykanka w ostatnim czasie jest bardziej overowa, a Białorusinka mocno underowa, ale potencjał ma ogromny.

➡ Aryna Sabalenka najwięcej podwójnych błędów @2,75 (betclic)
lub
➡ Cori Gauff najwięcej podwójnych błędów @5,0 (betclic)

Wszystkie zakłady znajdziecie w Betclic, w zakładce Tenis - Tenis by Dawid.

❗PONADTO KAŻDY MECZ I RUNDY MĘSKIEGO AO OPISAŁEM NA "X" TUTAJ!

A jeśli chcecie obejrzeć analizę wideo męskiej drabinki AO to znajdziecie ją TUTAJ!
 
Tenis by Dawid 1,1M

Tenis by Dawid

Znawca - Tenis
14.01. (niedziela) 🎾

Australian Open
Djokovic vs. Prizmic

Zaczynam wielkiego szlema od analizy meczu, którego można by było spokojnie nazwać pojedynkiem Dawida z Goliatem. Z jednej strony zdecydowany faworyt turnieju, w zasadzie wszystkich turniejów, który w Melbourne czuje się jak w domu i wygrywał tu aż dziesięć razy. To zdecydowanie jego ulubiony szlem i wydaje się, że zgubić go może tylko pewność siebie lub zlekceważenie rywala. Prizmic to młody gniewny, który debiutuje w wielkim szlemie. Przeszedł w dobrym stylu kwalifikacje i od ponad sezonu walczy w turniejach rangi ATP Challenger już z pierwszym sukcesami i raczej kwestią czasu jest kiedy wejdzie do czołowej setki i na długi czas z niej nie wyjdzie, o ile zdrowie dopisze. I właśnie na zdrowiu opierać się będzie dzisiejsza analiza i typy, ponieważ Djokovic w ostatnim czasie był w gorszej dyspozycji z powodu nadgarstka, a wcześniej przecież cierpiał na łokieć tenisisty. Oczywiście można powiedzieć, że Serb wielokrotnie na coś narzekał, a później wychodził na kort i weryfikował wszystkie teorie. Teraz pojawił się mały znak zapytania, a gorsza forma była widoczna choćby w starciach z Lehecką, z którym stracił seta i z De Minaurem, z którym nawet nie ugrał seta, a przecież United Cup to dość ważny turniej, a reprezentowanie kraju dla Serba jest niezwykle ważne, więc nie było mowy o tankowaniu. Ten mecz to dość spora niewiadoma, choć już strata seta będzie dość dużą niespodzianką. Pytanie jak na tak dużym korcie będzie się czuć Prizmic i czy ulegnie presji wielkiego turnieju czy może zagra na luźnej ręce i wejdzie na swoje wyżyny, a potencjał ofensywny jest tam dość spory. W kwalifikacjach nie miał ciężkich rywali, praktycznie brak doświadczenia w głównym tourze jak i w wielkich szlemach, a trudno znaleźć argument poza tymi około sportowymi na korzyść Chorwata. Jeśli wszystko będzie w porządku z Serbem to prawdopodobnie wygra dość gładko, ale nie byłbym sobą, gdybym nie spróbował najniższej możliwej linii na przełamanie, a czasu będzie dość sporo. Ponadto można spróbować pójść w podwójne błędy, skoro Serb ma problemy z ręką, tym bardziej, że zdarzają mu się spotkania, w których zalicza po kilka podwójnych błędów. Jednak większy potencjał pod tym względem ma Prizmic, któremu czasem zdarzają się serie błędów. Tutaj będzie musiał nieco zaryzykować, by nie zostać skarconym na returnie. Już w tym roku zdołał dobić do pięciu podwójnych błędów w meczu. Ciekawą propozycją są też przełamania w pierwszym secie, gdyż wystarczą tylko dwa do pokrycia linii, a sam Serb jest w stanie ją pokryć, szczególnie, że obaj raczej mają lepszy return niż serwis.

👉 Prizmic przełamie co najmniej raz @1,5 (betclic) ✅
👉 powyżej 5,5 podwójnych błędów w meczu @1,85 (forBET) ✅
👉 powyżej 1,5 przełamania w I secie @1,55 (forBET) ✅

Pierwszy zakład można znaleźć w zakładce Tenis -> Tenis by Dawid.

Moje typy/analizy znajdziesz także TUTAJ!
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2066
Tenis by Dawid 1,1M

Tenis by Dawid

Znawca - Tenis
15.01. (poniedziałek) 🎾

Australian Open
Bergs vs. Tsitsipas

Spotkanie I rundy w Melbourne, która rozłożona jest na aż trzy dni. Bardzo wyraźnym faworytem bukmacherów jest Grek, co nie może dziwić, ale rozkład kursów już trochę tak i po cichu liczyłem, że jednak będą nieco bliższe. Belg awansował do turnieju kuchennymi drzwiami, gdyż odpadł w kwalifikacjach, w decydującej rundzie i warto przybliżyć dlaczego tak się stało. Grał z gospodarzem Sweenym, z którym prowadził i zmierzał już po zwycięstwo, lecz padł fizycznie, bo warunki tego dnia były bardzo ciężkie. Nie było tam raczej żadnej kontuzji, a wycieńczenie. Czysto tenisowo był lepszy i zabrakło niewiele do awansu. Zizou ma potencjał by odnosić dobre wyniki w głównym tourze, ale zawsze czegoś brakowało, szczególnie głowy i w tym aspekcie może być gorszy od rywala. W drabince głównej znalazł się dzięki Berrettiniemu, który cały czas nie doszedł do siebie po kontuzji. Jednak urazy także nie oszczędzają Tsitsipasa, który w tym roku grał niewiele i w zasadzie problemy ma od ubiegłego sezonu, a na finałach w Turynie musiał kreczować. Ostatnio jego problemem były dolne plecy, nawet wycofał się z jednego singla i głównie grywał w mikście w ramach United Cup. Ze Zverevem nie wyglądał najgorzej, ale w formule best of 5 może być różnie i ciekaw jestem czy wystarczy mu regularności na dłuższy mecz. Bergs jeśli zagra mądrze i będzie obijać mu bekhend to może nawiązać momentami wyrównaną walkę. Dla mnie dyspozycja Tsitsipasa to duża niewiadoma. Z jednej strony ma atrakcyjną drabinkę i może nawet zagrać w drugim tygodniu szlema, ale też nie zdziwi dość szybka porażka. Dlatego kursy są do przesady zaniżone i szukałbym zakładu w stronę underdoga. Jeśli odezwą się plecy to mogą pojawić się szanse na przełamanie, lecz musi działać mental, a tego obawiam się najbardziej.

👉 Bergs powyżej 0,5 przełamań @1,5 (betclic) ✅

Typy bez analizy:
👉 Lestienne vs. Fokina powyżej 1,5 przełamań w 1. secie @1,5 betclic ❌
👉 Goffin wygra seta @1,43 (vs. Humbert) betclic ✅

UWAGA: powyższe typy znajdziesz w zakładce Tenis 👉 Tenis by Dawid 🇵🇱

Bardzo ciekawy typ z analizą na stronie TUTAJ ✅ na mecz Hurkacz vs. Jasika!

Moje typy/analizy znajdziesz także TUTAJ!
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1545
Tenis by Dawid 1,1M

Tenis by Dawid

Znawca - Tenis
16.01. (wtorek) 🎾

Australian Open
Purcell vs. Valkusz

W trzeci dzień turnieju w Melbourne pod lupę wezmę teoretycznie jeden z najmniej ciekawych spotkań, przynajmniej w teorii. Z jednej strony mamy doświadczonego deblistę, gospodarza, który poprzedni sezon miał zdecydowanie najlepszy w karierze singlowej przedzierając się od challengerów do głównego cyklu, a z drugiej zaprawionego w bojach challengerowca, który debiutuje w szlemie i w dobrym stylu przebrnął kwalifikacje. Więcej argumentów stoi po stronie Australijczyka, który nie dość, że ma wiele większe doświadczenie na tym szczeblu, zna te korty jak własną kieszeń, to do tego ma broń w postaci serwisu oraz woleja, a w wymianach także zaliczył dość spory progres. W tym sezonie już zdążył urwać seta Rune, więc nie można powiedzieć, że forma uciekła. Węgra miałem okazję oglądać w kwalifikacjach i mógł się podobać, szczególnie dzięki swojemu ofensywnemu usposobieniu nie dając większych szans choćby Vavassoriemu. Mate atakować praktycznie większość piłek i raczej nie bawił się w wolniejsze wymiany, a także nie bał się grać bekhendem po prostej czy też krosem. Widać, że w wymianach ma spory repertuar i liczę, że pod tym względem zagrozi doświadczonemu rywalowi, któremu będzie na pewno łatwiej utrzymywać podanie. Valkusz zdecydowanie więcej będzie musiał włożyć energii w swoje gemy i ciężko poza warsztatem technicznym szukać argumentów w jego stronę. Oczywiście jest underdogiem, a kursy nawet na niego już trochę spadły, więc po cichu liczę, że będzie grał na luźnej ręce i to pozwoli dotrzymać kroku rywalowi. Także nie można wyolbrzymiać dokonań Maxa - to jest cały czas zawodnik z ograniczonym repertuarem zagrań, któremu raczej nie jest na rękę przedłużanie wymian, a raczej wolałby je szybko kończyć, choćby przy siatce. Oczywiście jego przewagą będzie serwis, ale także trybuny i klimat, który mu sprzyja. Kondycja fizyczna będzie niezwykle ważna i tu pojawia się mały znak zapytania. Mam nadzieję, że Węgier pokaże charakter i będzie trzymał serwis, bo ten go czasem zawodzi. Alternatywnie można spróbować seta Valkusza z nieco wyższym kursem.

👉 powyżej 33,5 gemów @1,55 (betclic) ✅

Typy bez analizy:
👉 Rune vs. Nishioka powyżej 1,5 przełamań w I secie @1,4 betclic ✅
👉 Shang vs. McDonald powyżej 1,5 przełamań w I secie @1,5 betclic ❌

❗UWAGA: powyższe typy znajdziesz w zakładce Tenis 👉 Tenis by Dawid 🇵🇱

Moje typy/analizy znajdziesz także TUTAJ!
 
Ostatnia edycja:
Tenis by Dawid 1,1M

Tenis by Dawid

Znawca - Tenis
17.01. (środa) 🎾

Australian Open
Shelton vs. O'Connell

Przechodzimy sprawnie do II rundy turnieju w Melbourne i wybrałem te, które według mnie może nie jest na tyle emocjonujące dla kibica z Polski, ale dla miejscowych jest to świetne połączenie, ponieważ zagra gospodarz z ogromnym talentem, który przed rokiem doszedł tutaj do ćwierćfinału. Ben to zawodnik z dużym potencjałem, by robić wielkie rzeczy, grający szalony tenis, ultra ofensywny, ale też bardzo nierówny, trochę z racji stylu, ale także wieku i charakteru. Niczego się nie boi i nie zwalnia ręki. Podejrzewam, że turniej w Auckland trochę sobie odpuścił przegrywając z Taro Danielem i tutaj w I rundzie zagrał na pełnych obrotach z Bautistą Agutem, dla którego Australia zazwyczaj była szczęśliwa. Mecz był dość krótki, a Amerykanin popełnił jedynie dwa podwójne błędy, co mu się dość rzadko zdarza. W poprzednich meczach inkasował ich zazwyczaj po trzy w krótkich dwu-setowych spotkaniach, a tu przecież zobaczymy co najmniej trzy partie. Oczywiście jest też nadzieja, że pograją dłużej, ale raczej nie liczyłbym na to oglądając ostatni mecz O'Connella i istnieje ryzyko, że ten mecz, podobnie jak z Agutem w I rundzie będzie zwyczajnie za krótki. Warto jednak wiedzieć, że Ben lubi ryzykować drugim serwisem, nawet w bardzo ważnych momentach, ale też robi to w tych najmniej istotnych i to niewątpliwa jest szansa. W betclic mamy na to zdarzenie najniższą linię na rynku i co najmniej cztery podwójne błędy wcale nie wyglądają źle. Ostatnie mecze na dystansie trzech setów były równoznaczne z pokryciem overów i było to w tym roku, w których zaliczył cztery i sześć podwójnych. Obaj panowie bazują na serwisie, więc liczę, że trochę postrzelają i nie będą wchodzić w przesadnie długie wymiany.

👉 Shelton powyżej 3,5 podwójnych błędów @1,5 (betclic) ✅

Typy bez analizy:
👉 Popyrin powyżej 0,5 przełamania @1,45 (vs. Djokovic) betclic ✅
👉 Baez vs. Galan powyżej 1,5 przełamań w 1. secie @1,5 betclic ✅

❗UWAGA: powyższe typy znajdziesz w zakładce Tenis 👉 Tenis by Dawid 🇵🇱

Moje typy/analizy znajdziesz także TUTAJ!
 
Ostatnia edycja:
Tenis by Dawid 1,1M

Tenis by Dawid

Znawca - Tenis
18.01. (czwartek) 🎾

Australian Open
Paul vs. Draper

Spotkanie o III rundę w Melbourne czyli turnieju, który dla Amerykanina jest szczęśliwy, gdyż w poprzedniej edycji osiągnął tutaj półfinał i przegrał tylko z późniejszym triumfatorem Djokoviciem. Mam wrażenie, że Tommy nie gra tak dobrze jak w poprzednim sezonie i trochę poszedł w cień, ale to cały czas groźny i bardzo mocny zawodnik, który jest bardzo solidny w każdym elemencie. Jednak stricte tenisowo cenię go mniej niż dzisiejszego rywala. Draper to zawodnik bardzo utalentowany, z ogromnym potencjałem na jeszcze więcej niż osiągnął, a do tego z większym arsenałem ofensywnym od rywala. Jednak na szlemach nigdy nie osiągał świetnych wyników, wydaje się, że z prostego powodu, a mam na myśli przygotowanie fizyczne. Wielokrotnie nie wytrzymywał dłuższych spotkań i to nawet w formule best of 3, a co dopiero w szlemach, gdzie często gra się nawet po 4-5 h w pięciu setach. Biorąc to pod uwagę oraz fakt, że dopiero grał w finale innego turnieju, przyleciał bezpośrednio do Melbourne z Adelajdy i zaraz rozegrał mecz I rundy, który kosztował go masę sił, a przecież rywalem był tylko Giron czyli bardzo przeciętny gracz, bez wyraźnych atutów. Mecz był bardzo długi i wyczerpujący, a Jack bezzwłocznie po podaniu ręki rywalowi pobiegł do pobliskiego kosza na śmieci i wymiotował. Jestem bardzo ciekaw jego formy fizycznej, bo jednak ma dość duży przebieg i to może był główny handicap w stronę faworyta. Co ciekawe grali ze sobą przed tygodniem i w dwóch setach wygrał Brytyjczyk. Równo rok wcześniej także grali ze sobą w Australii i też wygrał Draper, więc można powiedzieć, że potrafi z nim grać, ale dziś jest idealna okazja by tę fatalną serię przełamać. Grają w formule, która powinna odpowiadać Amerykaninowi, a rywal jest zmęczony i jeśli nie wygra pierwszej partii to będzie arcytrudno o cokolwiek. Oczywiście dużym minusem jest H2H, ale także umiejętności, które stoją raczej po stronie underdoga, ale dziś muszę postawić na faworyta, bo jeśli tego nie zrobię, a wygra to będę mocno żałować. Kursy są dość podejrzane, bo bliskie i bukmacherzy doceniają wysoką formę Drapera. Ja od siebie proponuję też opcję za drobne czyli Draper 1 set/Paul mecz na co mamy kurs w okolicach @6,5. Jednak dość pewne zwycięstwo Paula nie będzie żadnym zdziwieniem. Kluczowa będzie regeneracja Drapera i pogoda, lecz ta zapowiada się dość łagodnie, więc dla nas to raczej średnia informacja i lepiej by było upalnie. Alternatywnie over setów.

👉 Paul wygra @1,69 (betclic) ✅

Typy bez analizy:
👉 Fokina vs. Borges powyżej 1,5 przełamań w 1. secie @1,5 betclic ✅
👉 Mensik powyżej 0,5 przełamań @1,4 (vs. Hurkacz) betclic ✅

❗UWAGA: powyższe typy znajdziesz w zakładce Tenis 👉 Tenis by Dawid 🇵🇱

Moje typy/analizy znajdziesz także TUTAJ!
 
Ostatnia edycja:
Tenis by Dawid 1,1M

Tenis by Dawid

Znawca - Tenis
19.01. (piątek) 🎾

Australian Open
Fritz vs. Marozsan

Przechodzimy bardzo sprawnie do III rundy wielkiego szlema w Melbourne i pod lupę wziąłem bardzo ciekawe spotkanie, w którym wyraźnym faworytem jest Amerykanin, lecz nie do końca się z tym zgodzę i osobiście wystawiłbym znacznie bliższe kursy. Spójrzmy jak radził sobie Fritz w turnieju. W I rundzie wymęczone zwycięstwo z zawodnikiem bez większego doświadczenia na betonie jak i w szlemach, a musiał kończyć je w pięciu setach. Ponadto doszedł uraz stopy i po cichu liczyłem, że jednak Gaston powalczy, lecz jego pasywny styl bardzo pasował Taylorowi i ogólnie Hugo był niezbyt zmotywowany do tego meczu. Taki niestety jest urok Francuza, więc tak naprawdę Amerykanin dalej nie zaliczył testu z kimś chociażby solidnym. Z kolei Marozsan miał wiele trudniejsze sprawdziany, które zdał bardzo dobrze. W I rundzie stracił tylko seta z cały czas groźnym Ciliciem, a w II rundzie pokonał będącego w niższej formie Cerundolo, lecz to cały czas zawodnik, którego nie można lekceważyć. Fabian byłby zawodnik z szerokiej czołówki, gdyby nie miał co jakiś czas problemów ze zdrowiem. Jednak, jeśli nic mu nie dokucza, to jest graczem, którzy może robić duże rzeczy, a przecież w ubiegłym sezonie potrafił ograć choćby Alcaraza. Węgier ma argument w postaci serwisu, ale także w wymianach potrafi grać bardzo dobrze, nawet lepiej niż podawać. Według mnie jest to mecz znacznie bardziej bliższy niż wskazują kursy, a przy gorszej dyspozycji Fritza, jak w I rundzie to może być ciekawie. Na pewno będę zawiedziony zwycięstwem 3-0 faworyta. Będzie to pierwszy mecz tych zawodników. Podsumowując, obaj mają spore argumenty po swojej stronie, nieco mniej potrafią w defensywie, a dziś bazuje głównie na argumencie formy, która wydaje się zwyżkować u underdoga, a u faworyta ciężko powiedzieć, w którą to pójdzie stronę, bo dwa poprzednie mecze były całkowicie odmienne, lecz zaznaczmy, że nie miał zbyt poważnych rywali.

👉 Marozsan wygra seta @1,46 (betclic) ✅

Typy bez analizy:
👉 Shelton powyżej 3,5 podwójnych błędów @1,5 betclic ✅
👉 Djokovic vs. Etcheverry powyżej 1,5 przełamań w 1. secie @1,45 betclic ❌ (zabrakło w zasadzie punktu)

❗UWAGA: powyższe typy znajdziesz w zakładce Tenis 👉 Tenis by Dawid 🇵🇱

Moje typy/analizy znajdziesz także TUTAJ!
 
Ostatnia edycja:
Tenis by Dawid 1,1M

Tenis by Dawid

Znawca - Tenis
20.01. (sobota) 🎾

Australian Open
Auger-Aliassime vs. Medvedev

Spotkanie o IV rundę w Melbourne, które teoretycznie zapowiada się mocno jednostronnie i wiele argumentów przemawia za zdecydowanym faworytem bukmacherów, na którego kursy spadły poniżej 1,2 więc z góry można rzec, że nie warto patrzeć w tym kierunku. Z drugiej strony nie mam żadnego zaufania do underdoga, który praktycznie cały sezon 2023 zawodził i obudził się pod koniec roku i od tamtej pory gra całkiem dobrze, lecz dalej nie jest to dyspozycja, do jakiej przyzwyczaił w jeszcze wcześniejszych sezonach. Ponadto męczył się tutaj z Thiemem i Grenierem czyli zawodnikami będącymi raczej w słabszej formie, z naciskiem na tego pierwszego, a przecież to całkiem inna półka niż Medvedev. Żeby tego było mało to H2H jest wręcz zatrważające, bo wynosi 6-0 na korzyść Daniila, a Felix urwał jedynie trzy sety. Z czego dwa właśnie tutaj przed dwoma laty, gdy prowadził 2-0 w setach i w ostatniej chwili stracił prowadzenie. Taka też właśnie była poprzednia runda dla Rosjanina, który wrócił z dalekiej podróży z Ruusuvuorim. Fin prowadził 2-0 i grał znakomity tenis, a Rosjanin do tego brał przerwę medyczną ze względu na odciski. Wydawało się, że trzecia partia to już formalność, lecz popularna ośmiornica zaczęła grać swój tenis jak za najlepszych czasów i wypunktował Emila, który nie mógł utrzymać już tak wysokiej intensywności. Grał cały czas nieźle, ale nie było to to samo. Dziś nie jestem przekonany czy Felix zbliży się do poziomu Emila i to może być łatwiejsze spotkanie dla faworyta. Wie jak z nim grać, ma przewagę psychologiczną, także wyższą formę, choć to nie jest jeszcze do końca zweryfikowane, bo z Atmane grał wiele gorzej i Francuza wykończyły skurcze, które spowodowane były dużą dawką emocjonalną. Rosjanin ma mało gier w tym sezonie i jeszcze może być nierówny, a jeszcze żadnego spotkania nie wygrał pewnie. Jeśli FAA poczuje luz i zagra podobnie jak dwie edycje temu to może znów być groźny, choć szczerze mówiąc nie bardzo w niego wierzę. Głęboka defensywa Rosjanina, który będzie starał się mijać i wciągać rywala w wymiany. Potrzebny będzie perfekcyjny serwis i wtedy być może coś się będzie działo, bo bez tego raczej skończy się 3-0 i brak niespodzianki. Wtedy będzie też ciężko o pokrycie mojej propozycji na przełamania, bo linia wydaje się dość ciekawa i nawet jeśli będzie 3-0 to potrzeba tylko lub aż dwóch przełamań na set. Bardzo potrzebne będzie tu przełamanie serwisu na korzyść Kanadyjczyka, a najlepiej wygranie seta, choć może obędzie się bez tego. Linia raczej najniższa na polskim rynku bukmacherskim z potencjałem, choć jeden set bez przełamań może przekreślić wszelkie nadzieje.

👉 powyżej 5,5 przełamań @1,5 (betclic) ✅

Typ bez analizy:
👉 Norrie vs. Ruud powyżej 1,5 przełamań w 1. secie @1,6 betclic (40-0...) ❌

❗UWAGA: powyższy typ znajdziesz w zakładce Tenis 👉 Tenis by Dawid 🇵🇱

Moje typy/analizy znajdziesz także TUTAJ!
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom