>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

taśmy piłkarskie:)

juvepany 435

juvepany

Użytkownik
Uff, kotłuje mi się w głowie milion pomysłów na rozkręcenie tego mojego forum. Wstrzymuję się, bo nie mam pewności ile osób tu zagląda. Niby widzę liczbę &quot;wjazdów&quot;, ale...
MAM PYTANIE: jak to jest z tymi statystykami? jak liczyć te wejścia?
Nie mam pewności, więc wolę zapytać ????
Jak to jest naliczane?...
Będę bardzo wdzięczy za sensowną podpowiedź! ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
Chemnitzer - Mainz @ 2 (1,73) ⛔ co za frajerzy!!!
Horn - LASK @ 2 (1,83) ✅
Caen - Lille @ 2 (2,15) ✅
FC Kopenhaga - Midtjylland @ DNB 2 (2,50) ✅
stawka: 80zł
EWK: 1361zł

Żeby nie było, że piszę po fakcie ????
Myślę jeszcze o Stromsgodset, Legii, Kapfenbergu (że wysoko nie przegra), Dukli (że nie przegra), Kubaniu [wczesne czerwo i d... ; remis] i Slovanie ???? oraz o... Irlandii i Belgii ????
Chyba założę jeszcze jeden wątek z moimi głupimi pomysłami ????
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
Covilha - FC Porto B @ DNB 2 (1,75)⛔
Podbrezova - Żilina @ 2 (2,20)⛔
Pasching - Gurten @ 1 (1,80)⛔ do 80 min było 2:0!!!!!!!!!!!
Radnicki - Partizan @ 2 (1,62)✅
stawka: 80zł
EWK: 898zł

----------------
Viktoria Koln - Hertha @ 2 (1,50)
Zagłębie S. - Okocimski @ 1 (1,85)⛔
ROW - Nadwiślan @ 1 (1,50)⛔
Academica - Sporting L. @ 2 (1,67)⛔ czerwona dla moich i gol dla rywala w doliczonym czasie gry
Ujpest - DVSC @ DNB 2 (1,67)⛔ czerwona dla moich i gol dla rywala w doliczonym czasie gry
Worskła - Metalurg Donieck @ DNB 2 (1,91)⛔ do 87 min. moi prowadzili pomimo gry w 10-tkę!!!!!!!!!!
stawka: 40zł
EWK: 887zł

edit: PRZERWA DO WTORKU
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
NIE NO, NIE WIERZĘ, HEHEHE ????
Muszę się do tego odnieść, bo to jest przezabawne ????
Covilha - FC Porto B @ DNB 2 (1,75) tu czerwona kartka dla moich niczego nie zmieniła????
Pasching - Gurten @ 1 (1,80) tu do 80 min było 2:0!!!!!!!!!!!... a kończy się w doliczonym czasie remisem ???? ????
Academica - Sporting L. @ 2 (1,67) czerwona dla moich i gol dla rywala w doliczonym czasie gry ???? ????
Ujpest - DVSC @ DNB 2 (1,67) czerwona dla moich i gol dla rywala w doliczonym czasie gry ???? ????
Worskła - Metalurg Donieck @ DNB 2 (1,91) czerwona dla moich, a i tak do 87 min. moi prowadzili!!!!!!!!!! potem dwa gole dla rywala ???? ????
W jeden dzień złapałem pięć takich spotkań ???? Przecież to się nie dzieje naprawdę!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
S 5

sobus

Użytkownik
To może powinieneś pomyśleć o graniu na żywo w końcówkach meczów przeciwko swoim :p
Kursy pewnie wyśmienite ;)
A tak poważnie, to bardzo przyjemnie czyta się Twój temat i z miłą chęcią do niego powraca. ????
Fajnie, że jest ktoś komu chce się w wolnym czasie przeglądać te wszystkie statystyki i wgl ;P
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
To może powinieneś pomyśleć o graniu na żywo w końcówkach meczów przeciwko swoim :p
Kursy pewnie wyśmienite ;)
A tak poważnie, to bardzo przyjemnie czyta się Twój temat i z miłą chęcią do niego powraca. ????
Fajnie, że jest ktoś komu chce się w wolnym czasie przeglądać te wszystkie statystyki i wgl ;P
Witam ????
Hehe, może masz rację ???? Właściwie może to jest klucz [bez ironii] ????
Nie wiem dlaczego, ale nie lubię grać LIVE. To chyba przyzwyczajenie ze szczeniackich lat ???? Nie było takiej możliwości. A ponieważ jestem dość konserwatywny, długo przyzwyczajam się do nowości ???? Pewnie często na tym tracę, ale tak już mam i nic z tym nie zrobię, bo nawet się za to lubię:razz: Taki niegroźny masochizm ????
Ale chyba historia Vitesse skłoni mnie do zmiany moich skostniałych zapatrywań ???? To co oni odwalają, jest wręcz niepojęte. Ostatnio znów to samo - remis w wygranym meczu, na samym finiszu ????
Jest mi niezmiernie miło, że mogę czytać takie opinie jak Twoja. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie ????
A szperanie w tych różnych historyjkach po prostu lubię. Lubię też się dzielić. Taki tego efekt ???? Fajnie, że doceniasz. Szacunek!
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
WTOPY PUCHAROWICZÓW

Jak zwykle w weekend poprzedzający zmagania w europejskich pucharach, dochodzi do pewnych dziwnych rezultatów z udziałem pucharowiczów.

Nie trzeba dodawać, że walczący o Ligę Mistrzów czy Ligę Europy, są przeważnie faworytami na swych krajowych podwórkach (oczywiście nie zawsze).

Częstokroć na boiska ligowe trenerzy takich drużyn wysyłają tzw. drugi garnitur. Choć z reguły bukmacherzy mają tę wiedzę, to i tak kursy przeciw tym &quot;eksportowym&quot; ekipom potrafią być zawyżone. Czasem ma to uzasadnienie w faktach, czasem nie. A jeśli nie, to mamy klasycznego VALUEBETA [różnie zapisywane] ????
-----------------------------

Nie wchodząc w technikalia, sprawdźmy po prostu, kto &quot;dał plamę&quot; w ten weekend w lidze.

UCZESTNICY PLAY-OFF LIGI MISTRZÓW
⚽
STANDARD LIEGE ---&gt; przegrana 2:5 w wyjazdowym (Away) meczu z Mouscron Peruwelz ---&gt; w pewnym momencie kurs na Mouscron wynosił 5,10. Ostatecznie stanęło na 3,20!!!
⚽
FC KOPENHAGA ---&gt; (Home) 1:2 z Midtjylland ---&gt; 4,00 ---&gt; 3,45
⚽
MARIBOR ---&gt; (A) 1:3 z Celje ---&gt; 4,80 ---&gt; 4,75
⚽
Dodatkowo, swoje mecze zremisowały Aalborg BK (DEN) i Malmo FF (SWE).
-----------------------------

Reasumując, spośród 20 uczestników zbliżającej się fazy play-off LM, w swych ligach rywalizuje jak na razie 15 drużyn.

Ciągle przed inauguracją krajowych rozgrywek są:
  • Besiktas (TUR)
  • Napoli (ITA)
  • APOEL (CYP)
  • Athletic Bilbao (ESP)
  • oraz Bayer Leverkusen (GER) ---&gt; oni w ten weekend rozegrali mecz w ramach krajowego pucharu, gdzie wysoko zwyciężyli.

Wygląda na to, że na wspomnianych 15 zespołów, 10✅ swe mecze ligowe wygrało, 2:-| - zremisowało, a 3⛔ ekipy przegrały.

Nie dysponuję w tym momencie analogicznymi &quot;weekendami&quot; i nie potrafię z całą pewnością stwierdzić, jak te ostatnie wyniki prezentują się na tle innych, ale mam wrażenie, że był to dość klasyczny schemat; taki wypośrodkowany ????

Jeśli ktoś z Was potrafi zweryfikować moje przypuszczenia, to zachęcam do pisania i podzielenia się jakimiś statystykami ????

Pozdrawiam!
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
WTOPY PUCHAROWICZÓW 2
Teraz o Lidze Europy. Tu już jest więcej sprawdzania, bo i drużyn dużo więcej ???? Ale damy radę ????
W fazie play-off LE rywalizować będą aż 62 drużyny ???? Z tego aż 13 nie miało jeszcze okazji sprawdzić się w tym sezonie w lidze (2 zagrały w krajowych pucharach: Bor. M&#39;Gladbach i Mac. Tel-Awiw; oba swe mecze wygrały).
Pozostało więc do zbadania 49 ekip ????
Trzeba będzie wprowadzić pewien podział. Tu czasami nasi bohaterowie nie są wcale faworytem w meczu ligowym. Dlatego najpierw omówimy takie ewidentne wtopy:
-----------------------
&quot;NORMALNIE&quot;, PEWNIE BY WYGRALI ????
⚽
SZACHTIOR SOLIGORSK (BLR) ---&gt; (A) 1:2 z Belshiną ---&gt; 5,75 ---&gt; 5,25
⚽
RAPID WIEDEŃ (AUT) ---&gt; (H) 0:1 z Altach ---&gt; 4,95 ---&gt; 5,75!!!
⚽
NACIONAL (POR) ---&gt; (H) 0:1 z Moreirense ---&gt; 5,50 ---&gt; 4,50
⚽
DEBRECZYN VSC (HUN) ---&gt; (A) 0:1 z Ujpestem ---&gt; 2,75 ---&gt; 2,90
⚽
SPARTA PRAGA (CZE) ---&gt; (H) 0:1 z Banikiem Ostrawa ---&gt; 10,00 ---&gt; 11,00!!!
⚽
OLYMPIQUE LYON (FRA) ---&gt; (A) 1:2 z Toulouse ---&gt; 3,00 ---&gt; 2,35
cdn.
 
C 3

chemia82

Użytkownik
Witaj. Wniosek jaki mi się rzuca tak od razu to to, że drużyny które już rozpoczęły rozgrywki ligowe ewidentnie oszczędzały się przed pucharami. I teraz trzeba poczekać na wyniki w pucharach żeby zweryfikować je przed ligą. Wiadomo że jeśli mecz się nie ułoży będą drużyny znowu oszczędzać w lidze grajków żeby na rewanż wyjść na świeżości.
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
WTOPY PUCHAROWICZÓW 3
Tu też w dalszym ciągu mowa będzie o Lidze Europy ????
Te drużyny nie zrobiły nic wielce niespodziewanego. Po prostu przegrały trudne ligowe spotkania. ????
----------------------
&quot;NORMALNIE&quot;, PEWNIE TEŻ BY PRZEGRALI ????
FK ROSTÓW (RUS) ---&gt; (H) 0:2 z FK Krasnodar ---&gt; 2,50 ---&gt; 2,00
ZIMBRU KISZYNIÓW (MDA) ---&gt; (A) 1:2 z FC Tyraspol ---&gt; 2,30 ---&gt; 2,50
RNK SPLIT (CRO) ---&gt; (A) 0:1 z Dinamo Zagrzeb ---&gt; 1,40 ---&gt; 1,29
Dodatkowo, spośród 49 grających już w ligach pucharowiczów, swoje mecze remisowało 12 ekip.
---------------------
Reasumując:
  • 62 drużyny zagrają w tym tygodniu o awans do fazy grupowej LE
  • 13 nie gra jeszcze w swych ligach
  • 2 z tych 13 zagrały w weekend w pucharach krajowych i wygrały
  • spośród pozostałych 49 drużyn:
    • 28 wygrało w swych ligach w weekend ✅
    • 12 zremisowało :-|
    • 9 przegrało ⛔
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
Witaj. Wniosek jaki mi się rzuca tak od razu to to, że drużyny które już rozpoczęły rozgrywki ligowe ewidentnie oszczędzały się przed pucharami. I teraz trzeba poczekać na wyniki w pucharach żeby zweryfikować je przed ligą. Wiadomo że jeśli mecz się nie ułoży będą drużyny znowu oszczędzać w lidze grajków żeby na rewanż wyjść na świeżości.
Witam!
Pełna zgoda!
Kurcze, gdybym tylko miał pełne statystyki takich weekendów, to można by poszaleć z analizami/dywagacjami ???? A tak muszę spekulować ????
Nigdy oczywiście nie ma pewności, że drużyna X przegra mecz, nawet jeśli gra &quot;drugi garnitur&quot;, ale... fajnie by było znać taki &quot;wytrych&quot; ???? Takie moje pobożne życzenia.
Wracając do tego co napisałeś. Najgorsze jest to, że te drużyny tak różnie startują. Jedni w lipcu, drudzy niemal we wrześniu (mówię o inauguracji ligowej). Łatwiej chyba byłoby to ogarnąć przy równym starcie.
Druga kwestia, to priorytety. Jedni ewidentnie olewają (tu akurat tylko LE), inni czują, że nie dadzą rady na dwóch frontach (średniaki z mocnych lig). Jeszcze następni podchodzą do sprawy ambiwalentnie: jak się uda to fajnie, jak nie, to też się przeżyje, a i tak liga jest ważniejsza.
To wszystko jest oczywiście do ogarnięcia w węższym zakresie. Jeśli jednak chce się grać taśmy (tak jak ja) to problem jest trochę zbyt obszerny. Musiałbym śledzić strony klubowe Neftczi Baku i Tottenhamu, Slovana i Athleticu Bilbao etc. ????
To co napisałem, nie jest oczywiście żadną krytyką Twojej wypowiedzi (z którą się zgadzam w 100%). Po prostu głośno myślę ????
Fajnie, ze zareagowałeś. Dzięki Ci za to!
Pozdrawiam ????
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
WTOPY PUCHAROWICZÓW 4
Przeanalizuję teraz pokrótce, szerokość kadr drużyn, które przegrały swe ligowe mecze. Będzie to mocno pobieżna analiza, ale może coś się z tego &quot;urodzi&quot; ????
Kompletnie na tę chwilę nie wiem, co z tego wyniknie. Może nic, a może &quot;coś&quot; ???? Zobaczymy &quot;w praniu&quot;.
Pomijam drużyny, które zremisowały (pewnie wiele z nich powinno wygrać i... wygrałoby w innym terminie). Skupię się jednak tylko na tych ewidentnych &quot;wtopach&quot;.
Tak więc mamy 6 takich przypadków z &quot;LE&quot; i 3 z &quot;LM&quot;. Wiadomo, że przeciwnicy wszystkich przytoczonych za chwilę drużyn byli różni pod względem trudności, same mecze też przeróżnie przebiegały, a nasi pucharowicze z różną &quot;intensywnością&quot; się oszczędzali.
Ponieważ tych RÓŻNIC jest aż tyle (i każdy &quot;ścisłowiec&quot; powie, że to nie ma sensu ???? ), ja spróbuję czegoś karkołomnego, czyli... znaleźć jeden, wspólny mianownik ????
Nie będzie to nic wielce odkrywczego.
Mam na myśli wspomnianą szerokość składów. Ponieważ jednak proste przełożenie ILOŚĆ---&gt;JAKOŚĆ nie ma tu racji bytu, zrobimy trochę inaczej ????
Weźmiemy oczywiście pod uwagę głębię kadr pucharowiczów, uśrednioną wartość zawodników oraz ich wiek, ale później... porównamy to z liczbami dotyczącymi najmocniejszej &quot;dwudziestki&quot; piłkarzy z danego klubu.
W ten prostacki sposób chcę zweryfikować jakość tego II a może nawet III garnituru ????
Pogmatwałem, ale może ktoś coś zrozumiał ???? Najważniejsze, że ja jak dotąd się nie pogubiłem:razz:
cdn.
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
WTOPY PUCHAROWICZÓW 5
SCHEMAT: DRUŻYNA / LICZBA ZAWODNIKÓW W KADRZE / ŚR.WARTOŚĆ ZAWODNIKA / ŚR.WARTOŚĆ ZAWODNIKA &quot;PIERWSZEJ DWUDZIESTKI&quot; / PROCENTOWY PRZYROST WARTOŚCI
LM:
STANDARD LIEGE / 30 / 1,42 mln euro / 2,16 mln euro / +52,11%✅
FC KOPENHAGA / 25 / 1,09 mln euro / 2,23 mln euro / +104,59%✅
MARIBOR / 28 / 0,39 mln euro / 0,46 mln euro / +17,95%✅
-------------
LE:
SZACHTIOR SOLIGORSK (BLR) / 24 / 0,28 mln euro / 0,33 mln euro / +17,86%✅
RAPID WIEDEŃ (AUT) / 25 / 0,66 mln euro / 0,78 mln euro / +18,18%✅
NACIONAL (POR) / 34 / 0,78 mln euro / 1,12 mln euro / +43,59%✅
DEBRECZYN VSC (HUN) / 28 / 0,36 mln euro / 0,42 mln euro / +16,67%✅
SPARTA PRAGA (CZE) / 25 / 1,06 mln euro / 1,21 mln euro / +14,15%✅
OLYMPIQUE LYON (FRA) / 33 / 3,10 mln euro / 4,09 mln euro / +31,94%✅
---------------
W zasadzie zamiast plusów powinny być minusy ⛔...
Jak na razie widzimy, że szerokość kadr jest przeróżna. Znamy nominalną wartość zawodników (co jest w zasadzie kluczowe). Ale na podstawie procentowych wskaźników widzimy jak równe/nierówne są kadry poszczególnych ekip.
Oczywiście czym innym jest duża różnica w kadrze składającej się z 35 graczy, a czym innym - w klubie mającym 23 zawodników.
Wszystko to do wglądu dla wnikliwych analityków. Kategorycznych wniosków nie wyciągam, bo musiałbym pisać do rana ????
cdn.
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
WTOPY PUCHAROWICZÓW 6
Skoro już tak &quot;wnikliwie&quot; analizuję sytuację tych, którzy pokpili sprawę w ligowych zmaganiach, nie mogę pominąć kwestii wieku. Ta, szczególnie w rozgrywkach pucharowych, ma znaczenie!
Tu znów muszę jednak poczynić małe zastrzeżenie. Nie jest oczywiście tak, że młody zawodnik nie ma pojęcia, co się wokół niego dzieje ???? Bywają i tacy, którzy w młodym wieku są nad wyraz dojrzali i doświadczeni (obrońca reprezentacji Iranu ma bodaj 24 lata i ponad 100 meczów w kadrze!!! mogłem coś pomieszać w liczbach, ale chodzi mi o proporcję).
Nie mając jednak czasu i warunków na tak wnikliwą analizę, ograniczę się do ogólników. Będzie o wieku całych kadr oraz o wieku tego &quot;trzonu&quot; (dwudziestu najdroższych zawodników poszczególnych ekip).
SCHEMAT: DRUŻYNA / ŚR.WIEK ZAWODNIKA / ŚR. WIEK ZAWODNIKA &quot;PIERWSZEJ DWUDZIESTKI&quot;
LM:
STANDARD LIEGE / 23,7 / 24,7
FC KOPENHAGA / 25,5 / 26,5
MARIBOR / 24,8 / 25,5
-------------
LE:
SZACHTIOR SOLIGORSK (BLR) / 29,0 / 28,8
RAPID WIEDEŃ (AUT) / 23,1 / 24,2
NACIONAL (POR) / 23,7 / 24,3
DEBRECZYN VSC (HUN) / 28,1 / 27,2
SPARTA PRAGA (CZE) / 26,3 / 26,4
OLYMPIQUE LYON (FRA) / 24,1 / 25,0
Wychodzi na to, że &quot;trzon&quot; zespołu jest prawie wszędzie (poza Soligorskiem i Debreczynem) starszy niż statystyczny zawodnik szerokiego składu każdej z drużyn. Oznacza to, że doświadczenie na pewno nie jest nieważne ????
Najmłodsze z omawianych drużyn to: Rapid Wiedeń, Standard Liege i Nacional.
Najstarsze natomiast kadry to: Szachtior i DVSC.
Najrówniejszą wiekowo kadrą dysponuje Sparta Praga.
Konfigurując te wyniki z &quot;efektami&quot; z poprzedniego postu, można już jakieś konkluzje budować ???? Pewnie nie oddadzą one całkowicie realnych szans poszczególnych zespołów, ale uważam, że warto we własnym zakresie prześledzić i porównać to wszystko ????
Możliwe, że pokuszę się o opublikowanie moich własnych wniosków, ale muszę to wszystko przemyśleć ????
Nic nie obiecuję. Zapraszam jednak do lektury ????
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
Steaua - Łudogorec @ BTS TAK (2,00)⛔ 1:0
FC Kopenhaga - Bayer @ [HT/FT] 2/2 (2,90) ✅ 2:3 (2:3)
Napoli - Athletic @ 1 (2,00)⛔ 1:1

stawka: 100zł
EWK: 1160zł


edit: beznadzieja!!!
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
WTOPY PUCHAROWICZÓW 7
W uzupełnieniu wątku dotyczącego potknięć pucharowiczów w rozgrywkach ligowych poprzedzających występy w europejskich pucharach, przytoczę dla porównania analogiczny etap poprzedniego sezonu.
Tak więc w sezonie 2013/14, w kolejce ligowej granej w &quot;przeddzień&quot; pierwszych meczów fazy play-off, sytuacja wyglądała następująco:
Liga Mistrzów 13/14:
Pierwsza zauważalna różnica pomiędzy obecnym sezonem a poprzednim jest taka, że spośród 20 drużyn walczących o fazę grupową LM, aż 19 miało ligową inaugurację już za sobą!!! (tylko włoska Serie A jeszcze nie grała; AC Milan).
Wynikało to zapewne z tego, że trzeba było pogodzić rozgrywki klubowe ze zbliżającym się MUNDIALEM.
Choć polska ekstraklasa miała na tamten moment rozstrzygnięte już 4 serie spotkań, to akurat w weekend przed pamiętnym pierwszym meczem ze Steauą Legia Warszawa rywalizowała w PP z Rozwojem Katowice (wygrała 3:0).
Podobnie rzecz się miała w Szwajcarii, tyle że tam FC Basel męczyło się z III-ligowcem i niemal nie doszło do sensacji. Ostatecznie faworyt wygrał po dogrywce.
-------------------------
Pozostaje omówić wyniki 17 zespołów.
⚽
Największą plamę w lidze dał Arsenal, który zdecydowanie przegrał wówczas u siebie z Aston Villą (1:3).
⚽
Druga w kolejności &quot;wtopa&quot; to chyba Fenerbahce, które nie popisało się w wyjazdowym meczu z Konyasporem (przegrana 2:3), choć prowadziło już dwiema bramkami!
⚽
Porażka Schalke z mocnym Wolfsburgiem w wyjazdowym meczu, to nie była jakaś wielka niespodzianka, ale już jej rozmiary (0:4) nie przynoszą chwały.
⚽
Przegrało również Pacos de Ferreira (u siebie z Bragą, 0:2), ale w tym pojedynku nie byli oni stawiani w roli faworyta.
⚽
Był także jeden remis: Viktoria Pilzno w meczu na szczycie podzieliła się punktami ze Spartą Praga (0:0).
-------------------------
Pozostałe 12 zespołów swoje ligowe mecze przed pucharami zwyciężyło.
-------------------------
Jak więc łatwo zauważyć, odsetek &quot;wtop&quot; zarówno w tym jak i poprzednim sezonie był bardzo podobny:
2013/14 ---&gt; 4 porażki i 1 remis
2014/15 ---&gt; 3 porażki i 2 remisy
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
Odważny ten kuponik ale jak wejdzie to przebicie piękne, trzymam kciuki i zaczynam śledzić temat. Pozdrawiam
Hehe, no dość trudne te zdarzenia, ale z samych dzisiejszych spotkań dużo więcej bym nie wycisnął ????

Dzięki, wzajemnie!

Zapraszam ????
 
Do góry Bottom