>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

  • Pierwszy taki konkurs na Forum, zapraszamy na
    Grand Prix Węgier 2024 [21.07.2024 - 15:00] w puli nagród 150 zł od forBET + punkty reputacji!
    Nie masz konta w forBET? Nic straconego założysz je w kilka minut TUTAJ!

taśmy piłkarskie:)

juvepany 435

juvepany

Użytkownik
ATAK MARZEŃ ????
Szkocka piłka ligowa przeżywa prawdziwe trzęsienie ziemi ostatnimi laty. Wiąże się to oczywiscie z pieniędzmi, a konkretnie - ze światowym kryzysem finansowym, który tam akurat mocno dał się we znaki. Po wielu latach prosperity i życiu ponad stan, nadeszło biblijne siedem lat chudych.
Już degradacja Rangersów w 2012 roku wydawała się być kataklizmem. I była. Liga nie mogła pozostać w tej sytuacji taka jak wcześniej. Rywal zza miedzy - Celtic, stracił jedynego w praktyce konkurenta do tytułów. Nie ma co przytaczać liczb. Od stu kilkudziesięciu lat te dwie marki dzieliły ten szkocki &quot;tort&quot; między siebie, z rzadka tylko dopuszczając kogoś trzeciego do stołu ???? I byłoby tak nadal, gdyby nie problemy ekipy z Ibrox.
Zaczynający się za kilka dni sezon Scottish Premiership, będzie więc trzecim bez słynnych, najstarszych na świecie derbów - OLD FIRM DERBY.
Ale pojawiło się światełko w tunelu. Rangersi, rok po degradacji na czwarty poziom rozgrywkowy, momentalnie uzyskali promocję o szczebel wyżej. Co ciekawe, wierni kibice nie odwrócili się od drużyny. Pomimo że była to zaledwie IV liga, a w rolę piłkarzy wcielili się niemal zupełnie anonimowi ludzie, stadion pękał w szwach. Ustanowiono rekord świata pod względem liczby widzów na meczu takiej rangi (ponad 51 tys. osób) i nie był to jednorazowy wyskok. Co mecz graczy oklaskiwały rzesze fanów i na pewno pomogło to w kolejnych zwycięstwach. Rok później ta sama historia - gracze niewiele lepsi niż poprzednio, a awans uzyskany w cuglach.
Teraz mamy właśnie trzeci z rzędu sezon, gdy fani &quot;Niebieskich&quot; liczą na zwycięstwa i powrót do elity. Nie będzie jednak o to tak łatwo. Klub nie chce popełnić starych grzechów i nie szasta już pieniędzmi na prawo i lewo. Doszło wprawdzie do paru ciekawych ruchów transferowych, ale czy to wystarczy... nie mam pewności. O tych wzmocnieniach wspomnimy zresztą na koniec ????
Tak się przedstawia sytuacja protestanckiej ekipy z Glasgow. Wydaje się, że taki obrót spraw to powrót do normalności i świetności całej ligi, ale niestety nie jest tak do końca. Te same grzechy co Rangers, popełniły dwie inne wielkie szkockie marki.
Edynburg jest w żałobie, bo stało się coś niespotykanego w skali świata. Oba zasłużone stołeczne kluby spadły z ekstraklasy... i to w jednym sezonie! Powód ten sam - finanse. Mamy w ten sposób na zapleczu Premiership 3 wielkie firmy: Rangers, Hibernian i Hearts!!! Rozgrywki będą zapewne pasjonujące i wiele się może wydarzyć. Tyle że ta najwyższa liga jeszcze bardziej zblaknie, przynajmniej na rok. A o sile tamtejszych rozgrywek w ostatnich latach może zresztą świadczyć występ Celtów w Warszawie. Jeszcze 3 lata temu byłoby to nie do pomyślenia.
Wracając jeszcze na momencik do aktualnych wydarzeń, właśnie dziś dojdzie do spotkania, które 4-5 lat temu śmiało mogłoby być finałem Pucharu Szkocji. Tymczasem już w I rundzie mało prestiżowego Challenge Cup spotkają się tuzy szkockiej piłki, Rangers i Hibernian. Ci pierwsi to wciąż raczej tylko &quot;nazwa&quot;, choć stopniowo wracają na właściwe tory. Natomiast stołeczni są świeżo po traumie związanej ze spadkiem i zapaścią finansową. Kursy na mecz są bardzo stronnicze. Sam nie wiem, co jest ich przyczyną. Może to, o czym postanowiłem napisać na sam koniec ????
Kris Boyd (30 lat) i Kenny Miller (34) - bo ich dotyczy mój tytuł, wracają na stare śmieci. Dwie legendy założą ponownie ciemnoniebieskie trykoty dumnego klubu. Dokładnie tak - jeszcze niedawno - wyglądał atak reprezentacji Szkocji.
Ten pierwszy z wymienionych ciągle błyszczy w tamtejszej piłce ligowej, a w zeszłym roku był czołowym strzelcem ekstraklasy, więc jego przejście w tym momencie na drugi front rozgrywek należy uznać za odważny wybór.
Tymczasem Miller wraca z wojaży po Ameryce. A trzeba przyznać, że nie pełnił w MLS funkcji maskotki. Tu chyba również o powrocie do kraju zadecydował sentyment do Ibrox.
Ci dwaj panowie grali w barwach Rangers wiele lat, ale razem mieli okazję występować przez 2 sezony. I były to bardzo udane chwile, a zabójczy duet między 2008 a 2010 rokiem strzelił we wszystkich rozgrywkach w sumie aż 91 bramek!!! Czy powtórzą te osiągnięcia prawie pięć lat później? ???? Pierwsza okazja żeby to sprawdzić nadarza się już dziś! ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
WOJNA NA DWA FRONTY 3
Prześledźmy jeszcze, jak zachowywały się drużyny w tygodniach pucharowych. Czy odpuszczały ligę, czy odpuszczały puchary, a może ani tu, ani tam nie były w stanie za dużo zdziałać z przyczyn obiektywnych ???? Jedynym wyznacznikiem trudności meczu będzie tu kurs na omawianą drużynę (podany w nawiasie)
[KLUB / MECZE W LIDZE (L) I W PUCHARACH (P) (kurs i wynik)]
LILLE -&gt; [liga jeszcze nie ruszyła] P✅(2,20/0:2) // P*???(1,39/???)
GZ -&gt; L⛔(2,65/1:0) // L*⛔(1,85/2:3) // P*⛔(3,85/0:2) // L*:-|(2,05/0:0) // P??? (9,00/???)
-----------------------------------------------------------
PANATHINAIKOS -&gt; [liga jeszcze nie ruszyła] P:-|(3,90/0:0) // P*???(2,00/???)
LIEGE -&gt; L*✅(1,58/3:0) // P*:-|(2,05/0:0) // L✅(2,70/2:3) // P???(4,00/???)
-----------------------------------------------------------
MACCABI -&gt; [liga jeszcze nie ruszyła] P✅(1,13/0:1) // P***✅(1,11/2:0) // P⛔(2,70/1:0) // P***???(2,07/???)
MARIBOR -&gt; P:-|(2,00/0:0) // L*✅(1,44/1:0) // P*✅(1,41/2:0) // L*✅(1,18/3:2) // P*✅(2,80/1:0) // P***???(3,76/???)
-----------------------------------------------------------
BATE -&gt; [4 ostatnie kolejki] L✅(1,25/1:2) // L*✅(1,20/4:0) // L*:-|(1,30/1:1) // P*:-|(1,16/0:0) // L✅(1,53/1:3) // P:-|(1,85/1:1) // P⛔(2,80/1:0) // P*???(1,68/???)
DVSC -&gt; SP**:-|⛔(1,55/0:0k.) // P:-|(1,65/0:0) // P*✅(1,25/2:0) // L:-|(1,57/1:1) // P*✅(2,73/1:0) // L⛔(3,10/1:0) // P???(5,50/???)
-----------------------------------------------------------
*-spotkanie u siebie
**-Superpuchar Węgier (teren neutralny)
***-mecz na terenie neutralnym (Larnaka, Cypr)
✅-zwycięstwo omawianej ekipy
:-|-remis
⛔-porażka
:-|⛔-porażka po karnych
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
WOJNA NA DWA FRONTY 4
Takie proste zestawienie pokazuje bardzo dużo ciekawych i przydatnych informacji.
Aż 3 drużyny nie miały okazji zagrać w lidze i ich forma była jeszcze tydzień temu zagadką:
-Lille trafiło jednak na przetrzebiony kontuzjami GZ, który zresztą już w lidze pokazywał, że coś jest nie tak. Dokładając do tego różnicę potencjałów, efekt mógł być tylko jeden - awans Lille.
-Panathinaikos, który też jeszcze w lidze nie zagrał, mierzy się z mocno wyprzedanym i odmłodzonym Liege. Ten dwumecz był i jest znacznie równiejszy niż poprzedni, ale faworytem moim zdaniem jest Panatha, która utrzymała skład, a nawet się nieco wzmocniła. Gracze o dużej jakości, mający duże doświadczenie w pucharach powinni sprostać Belgom, choć tym ostatnim wystarczy jedna bramka z kontry i plany Greków spalą na panewce.
Standard zaczął już zresztą zmagania ligowe i zanotował (szczęśliwie) komplet, co pokazuje, że nie są bez szans, morale na pewno wzrosło i - co ważne - była okazja sprawdzić się w meczach o stawkę.
-Trzecim klubem, rozpoczynającym dopiero teraz sezon jest Maccabi. Mocne, mocniejsze nawet niż ostatnio (w tamtym sezonie dotarli do 1/8 LE) straciło jednak swój atut - własny stadion. Z powodów politycznych nie można tego meczu zagrać w Tel Awiwie. Spotkanie odbędzie się na Cyprze, co zabiera Izraelczykom największy atut (niepokonani u siebie od 1,5 roku). Awans będzie się ważył do końca, a Słoweńcy nie są w tym układzie bez szans.
Maribor miał wręcz &quot;luksusowe&quot; mecze w kraju (zdecydowany faworyt każdego spotkania) i zyskał w ten sposób komplet punktów oraz solidne przetarcie przed tym dwumeczem. Szczęśliwe rozstrzygnięcie pierwszego pojedynku z Maccabi daje im sporo nadziei, choć wcześniejsza rywalizacja z bośniackim Zrinjskim może pozostawiać pewne obawy.
Jedyną parą, która już zdążyła się rozpędzić w swych krajowych rozgrywkach, jest zestawienie BATE - DVSC. Białorusini są już nawet w połowie sezonu (inny system). Wskazówka z poprzedniego postu ewidentnie pokazuje, że BATE odpuściło chwilowo ligę, choć ich sytuacja w tejże wcale nie jest komfortowa (2. miejsce; 3 pkt. straty do lidera). Mieli 4 łatwe mecze w kraju, a aż dwa razy się potknęli.
Tak się szczęśliwie dla nich złożyło, że drużyna z którą powinni grać w tamten weekend - Dinamo Mińsk również ma b.ważne spotkanie w pucharach i wspólnie postanowiono te zmagania przełożyć, aby skupić się na Europie.
Inną kwestią, która łączy Węgrów i Białorusinów (to samo można w zasadzie powiedzieć o poprzedniej parze) jest to, że &quot;doczołgali się&quot; do tej fazy rozgrywek w męczarniach.
To tyle takiego ogólnego SCREENU:p
Pozdrawiam ????
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
MIKROTAŚMA ????
SUPERHARD ????
Panathinaikos - Liege @ 1 (1,95)⛔ 1:2 kontry wystarczyły
Maccabi - Maribor @ 1 (2,10)⛔ 2:2 w Izraelu by wygrali
Rangers - Hibernian @ 2 (8,00) ???? ⛔ 1:1 czyli, że kurs był od czapy; tak czułem ????
stawka: 30zł
EWK: 983zł

edit:
Hehe, hardkorowe wyniki. Jeśli ktoś przewidział wszystkie te rezultaty (1X2), to duży szacun ode mnie ???? ????
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
HUMAN VERSUS MACHINE:p
Ilu z Was miało zamiar przewidzieć wyniki wszystkich meczów MUNDIALU przed jego rozpoczęciem? ???? Pewnie wielu ???? Ja też próbowałem szczęścia i choć już po pierwszej serii wiadomo było, że późniejsze wypadki potoczą się inaczej, to fajnie było patrzeć, ilu człowiek rzeczy nie może z takim wyprzedzeniem odgadnąć ????
Początkowo byłem trochę zdruzgotany ilością i jakością moich chybień, ale pocieszające było to, że maszyna radziła sobie pewnie niewiele lepiej. A miała ona ogromne fory, bo podawała typy na 2-3 dni przed meczem, po naniesieniu poprawek i uwzględniając nowe okoliczności. Mówię o portalu WHOSCORED [http://www.whoscored.com/] współpracującym z najpotężniejszą firmą w dziedzinie analiz piłkarskich - OPTĄ ????
Zobaczmy kto wygrał ????
[Oczywiście moje typy podałem kiedyś właśnie w tym wątku i można to sprawdzić ???? ]
Moja prywatna punktacja:
5 pkt. - dokładny wynik
4 pkt. - za trafienie remisu
3 pkt. - trafny typ 1 lub 2
1 pkt. - trafienie OVER/UNDER 2,5
1 pkt. - trafienie BTS TAK/NIE
W sumie za jeden mecz można zgarnąć nawet 11 pkt. (np. wynik 1:1 to 5 + 4 + 1 + 1). Autentycznie, nie znam przewidywań tego portalu oprócz pierwszego meczu. Musiałbym kilkaset razy klikać (być może na darmo) żeby je sprawdzić, bo każdy podają tam osobno. Będę to robił na bieżąco, a zachęcił mnie ich pierwszy typ, gorszy od mojego ???? z meczu otwarcia BRA - CRO ????
Już dawno temu miałem to sprawdzić, ale teraz dopiero sobie przypomniałem ???? Zobaczymy, ile warta jest ta strona i kto ma lepszy research:p
[MECZ / MÓJ TYP / TYP WHOSCORED / WYNIK MECZU / NASZ WYNIK ???? ]
BRA-CRO 3:1 / 2:1 / 3:1 / 10:5 :grin::grin::grin:
MEX-CMR 1:1 / 2:0 / 1:0 / 1:5 uuu⛔
ESP-NED 2:1 / 1:0 / 1:5 / 2:0 :grin:
CHI-AUS 2:0 / 2:0 / 3:1 / 3:3 :-|
COL-GRE 1:0 / 1:1 / 3:0 / 4:0 :grin:
URU-CRC 3:0 / 1:0 / 1:3 / 1:0 :grin:
ENG-ITA 1:1 / 1:1 / 1:2 / 1:1 :-|
CIV-JAP 2:2 / 2:2 / 2:1 / 2:2 :-|
SUI-ECU 2:0 / 2:1 / 2:1 / 3:10 uuu⛔
FRA-HON 4:0 / 2:0 / 3:0 / 5:4 :grin:
ARG-BIH 3:1 / 3:1 / 2:1 / 5:5 :-|
GER-POR 2:1 / 1:1 / 4:0 / 4:0 :grin:
IRN-NIG 0:2 / 0:0 / 0:0 / 2:11 uuuuuuuuuu⛔
GHA-USA 2:1 / 1:1 / 1:2 / 2:1 :grin:
BEL-ALG 3:0 / 2:0 / 2:1 / 4:3 :grin:
----------------------------------------
No i teraz podliczenie ???? Trochę się obawiam, bo miałem 2 duże wtopy ????
WYNIKI: JUVEPANY VS. WHOSCORED+OPTA ???? ---&gt; 49:50 !!! ????
Ehhh, jednak byli lepsi, ale grali we dwóch, a w zasadzie w 500 albo 1000 na jednego ???? I jeszcze mieli fory, bo obstawiali dużo później, mając dużo więcej info ???? Czuję się moralnym zwycięzcą ????
Czyli równie dobrze, a może nawet lepiej zaglądać do mnie niż do nich:grin::grin::grin: #skromność ????
Aż zrobię porównanie II serii. ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
HUMAN VERSUS MACHINE 2
Teraz poprzeczka podniesiona jest jeszcze wyżej. Niemożliwe przecież, żeby ktoś siedząc sobie w domu kilkanaście dni przed meczami, lepiej wytypował wyniki spotkań, niż cała machina z modelami matematycznymi i dziesiątki osób zajmujących się tym zawodowo ???? I te osoby robią to na 2-3 dni przed meczem, znając dokładnie wyniki poprzednich spotkań, wiedząc o formie grających ekip i biorąc pod uwagę poznane wypadki losowe.
Ciekawe jak tym razem to wyjdzie ???? Już połowa wyniku WHOSCORED w moim wykonaniu byłaby dobrym rezultatem.
Moja prywatna punktacja:
5 pkt. - dokładny wynik
4 pkt. - za trafienie remisu
3 pkt. - trafny typ 1 lub 2
1 pkt. - trafienie OVER/UNDER 2,5
1 pkt. - trafienie BTS TAK/NIE
[MECZ / MÓJ TYP / TYP WHOSCORED / WYNIK MECZU / NASZ WYNIK ???? ]
BRA-MEX 2:0 / 3:1 / 0:0 / 1:0 :grin:
RUS-KOR 1:0 / 2:0 / 1:1 / 1:1 :-|
AUS-NED 0:3 / 0:4 / 2:3 / 4:4 :-|
ESP-CHI 2:1 / 3:2 / 0:2 / 0:0 hehe
CMR-CRO 1:3 / 0:2 / 0:4 / 4:4 :-|
COL-CIV 2:2 / 3:2 / 2:1 / 2:5 uuuuu⛔
URU-ENG 2:1 / 1:2 / 2:1 / 10:2 :grin::grin::grin:
JAP-GRE 2:1 / 2:1 / 0:0 / 0:0 hehe
ITA-CRC 2:0 / 2:0 / 0:1 / 2:2 :-|
SUI-FRA 1:1 / 2:2 / 2:5 / 1:2 uuu⛔
HON-ECU 1:2 / 0:2 / 1:2 / 10:3 :grin::grin::grin:
ARG-IRN 5:0 / 2:0 / 1:0 / 4:5 uuu⛔
GER-GHA 3:1 / 3:0 / 2:2 / 2:1 :grin:
NIG-BIH 1:1 / 1:2 / 1:0 / 1:0 :grin:
BEL-RUS 2:1 / 2:0 / 1:0 / 3:5 uuu⛔
KOR-ALG 1:1 / 1:1 / 2:4 / 1:1 :-|
USA-POR 1:2 / 1:1 / 2:2 / 2:5 uuu⛔
-----------------------------------------------------
&quot;...sensacja wisi w powietrzu!!!&quot;, jak to mawiał klasyk ????
WYNIKI: JUVEPANY VS. WHOSCORED+OPTA:grin: ---&gt; 48:40!!! pogrom ???? Victoria ????
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
HUMAN VERSUS MACHINE 3

Trzecia część minisagi o walce ludzi z maszynami ???? Teraz pełny HARDCORE - typowanie III serii spotkań. Wiadomo jak bardzo są one uzależnione (te serie) od wcześniejszych wyników. Część drużyn walczy o życie, część odpoczywa przed kolejną rundą i się oszczędza, a jeszcze inni grają o &quot;pietruszkę&quot;. Nie mając tej wiedzy w momencie typowania, jestem skazany na klęskę ????
Aż z chęcią to sprawdzę ????

Moja prywatna punktacja:
5 pkt. - dokładny wynik
4 pkt. - za trafienie remisu
3 pkt. - trafny typ 1 lub 2
1 pkt. - trafienie OVER/UNDER 2,5
1 pkt. - trafienie BTS TAK/NIE

[MECZ / MÓJ TYP / TYP WHOSCORED / WYNIK MECZU / NASZ WYNIK]

AUS-ESP 0:3 / 0:2 / 0:3 / 10:4:grin::grin::grin:
NED-CHI 2:2 / 2:2 / 2:0 / 0:0 hehe
CMR-BRA 1:2 / 0:3 / 1:4 / 5:4 :grin:
CRO-MEX 2:1 / 1:0 / 1:3 / 2:0 :grin:
CRC-ENG 0:3 / 2:2 / 0:0 / 1:4 uuu⛔
ITA-URU 1:1 / 2:1 / 1:2 / 1:2 uuu⛔
JAP-COL 1:1 / 0:2 / 1:4 / 1:3 uuu⛔
GRE-CIV 0:2 / 1:2 / 2:1 / 0:2 uuu⛔
NIG-ARG 1:3 / 1:2 / 2:3 / 5:5 :-|
BIH-IRN 3:1 / 1:1 / 3:1 / 10:1 :grin::grin::grin:
HON-SUI 1:3 / 1:3 / 0:3 / 4:4 :-|
ECU-FRA 0:2 / 1:2 / 0:0 / 2:0 :grin:
POR-GHA 1:1 / 2:3 / 2:1 / 1:2 uuu⛔
USA-GER 0:2 / 1:3 / 0:1 / 5:3 :grin:
ALG-RUS 0:2 / 1:1 / 1:1 / 1:11 uuuuuuuuuu⛔
KOR-BEL 0:4 / 0:2 / 0:1 / 4:5 uuu⛔
------------------------------------------------------
Kto się lepiej zna na piłce??? Zaraz się okaże ????

WYNIKI: JUVEPANY VS. WHOSCORED+OPTA ---&gt; 52:50!!!

Na koniec mam w zasadzie tylko jedno pytanie: ile w tych firmach się zarabia??? ????

-----------------------------------------------------
PODSUMOWANIE:

WYNIKI: JUVEPANY VS. WHOSCORED+OPTA ---&gt; 149:140!!!
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
HUMAN VERSUS MACHINE 4
Żeby mi nie zarzucano, że sam sobie wymyśliłem reguły gry ???? (punktację ???? ), dopowiem jeszcze słówko o mojej wirtualnej rywalizacji z &quot;maszyną&quot;.
Na 48 spotkań fazy grupowej zarówno WHOSCORED jak i moja skromna osoba wytypowaliśmy prawidłowo po 21 wyników 1X2 ???? Czyli remis ???? Tyle że ja robiłem wszystko w godzinę, i to 8. czy 9. dnia czerwca, a ONI na bieżąco ???? :-|
Na 48 spotkań fazy grupowej WHOSCORED wsparty przez OPTĘ wytypował 3 dokładne wyniki. Ja zrobiłem to 5 razy!!! ???? Czyli tu też wygrałem ???? ✅
Na 48 spotkań fazy grupowej WHOSCORED wsparty przez OPTĘ wytypował 25 prawidłowych BTS-ów, a ja zrobiłem to 29 razy!!! Czyli tu też wygrałem ???? ✅
Na 48 spotkań fazy grupowej WHOSCORED wsparty przez OPTĘ wytypował 21 prawidłowych betów UNDER/OVER 2.5, a ja zrobiłem to 29 razy!!! Czyli tu też wygrałem ???? ✅
Na 16 spotkań fazy grupowej, kończących się minimum czterema bramkami, WHOSCORED wsparty przez OPTĘ wytypował 2 prawidłowe bety OVER 3.5, a ja zrobiłem to 5 razy!!! Czyli tu też wygrałem ???? ✅
Na 12 spotkań fazy grupowej, kończących się maksimum jedną bramką, WHOSCORED wsparty przez OPTĘ wytypował 1 prawidłowy bet UNDER 1.5, a ja zrobiłem to 0 razy!!! Czyli tu doznałem jedynej i &quot;ogromnej&quot; klęski ???? ⛔
Na 18 spotkań fazy grupowej kończących się minimum dwoma golami przewagi którejś z drużyn, zarówno WHOSCORED jak i JA przewidzieliśmy po 7 prawidłowych HANDICAPÓW EUROPEJSKICH (EH 1, EH 2). Czyli remis ???? Pamiętajmy jednak o tych forach, jakie tamci mieli ???? :-|
-----------
Reasumując, albo ja jestem tak dobry, albo oni tak słabi ???? Dostali łomot w prawie każdej rundzie ???? Jestem z siebie dumny:razz:
Jeśli ktoś pomyślał, że się chwalę, to miał rację, ale tylko połowicznie ???? Pokazuję na tym przykładzie, że na całe szczęście piłka nożna nie jest nauką ścisłą i nawet modele matematyczne zawodzą. Jest jeszcze kilka ukrytych wniosków (bardzo pomocnych), ale zachęcam każdego do wyciągania swoich ????
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
POKAŻ MI, JAKICH MASZ BRAZYLIJCZYKÓW, A POWIEM CI DOKĄD ZAJDZIESZ:p
[Dziś swobodna twórczość, wybaczcie ???? Taki mam nastrój. Kilka cennych informacji można tu jednak znaleźć!]
Z takiego chyba założenia wychodzi się obecnie w Chińskiej Republice Ludowej ???? Tamtejsze rozgrywki, po burzliwym okresie wszechogarniającej korupcji, wyszły na prostą. Liga się profesjonalizuje, budują się stadiony, poziom wzrasta, przybywa kibiców, rośnie rozgłos. Ogólnie - postęp! ???? Nie byłoby to możliwe bez hucznych, elektryzujących nazwisk. A więc znów pomówimy o personaliach w świecie piłki ????
Motywem przewodnim, zachęcającym do napisania tego postu, był rzut oka na tabelę strzelców, a tam... zatrzęsienie Brasileiros.
Należy wiedzieć, że przezorna Chinese Super League ustrzegła się błędów poprzedników i zastosowała pewne obostrzenia. Dotyczyć one miały - rzecz jasna - liczby obcokrajowców. Nie trzeba być wróżką, by się domyślić, że rozrzutni i łasi na uwielbienie tłumów włodarze chińskich klubów, mogliby się nieco zapomnieć w kupowaniu stranierich, gdyby nie wspomniany limit. A wygląda on mianowicie tak:
  • w klubie może być zakontraktowanych pięciu obcokrajowców, z tym że jeden musi pochodzić z kraju azjatyckiej federacji AFC (co oznacza, że także Australijczycy nie są bez szans [należą od kilku lat właśnie do AFC] , z czego skrzętnie korzystają ???? )
  • na boisku może natomiast przebywać jednocześnie trzech obcokrajowców [Anglicy mogą tylko pomarzyć; kibice BPL mogą dziękować Bogu ???? ] , ale jeśli mowa o zawodniku &quot;AFC&quot;, to ma on zapewnione dodatkowe miejsce
  • piłkarze z Tajwanu, Hongkongu i Makau nie są uznawani za obcokrajowców

Gdy już poznaliśmy &quot;okoliczności przyrody&quot;, pora przejść do sedna tej sprawy.
Jeśli czyta to niejaki Robak Marcin (lat 31) [ta formuła stawiania nazwiska przed imieniem to jakiś relikt socrealizmu; zastosowałem go tylko jako figurę stylistyczną; w innych okolicznościach jest karygodna i pokazuje jak bardzo nasze społeczeństwo zostało swego czasu stłamszone przez system; musiałem to dodać, wybaczcie] , to bardzo dobrze się składa ???? Będzie też (między wierszami) odrobinkę o naszym KRÓLU ???? [bardzo Go szanuję; żeby nie było wątpliwości]
No więc w tej ichniejszej ekstraklasie mamy obecnie 16 drużyn. Łatwo policzyć, że liczba miejsc dla AUSLANDERÓW NIE-AZJATÓW (i nie-Australijczyków) jest mocno ograniczona [16x4=[B]64[/B], ale jednocześnie na placu 16x3=48] . Dla porównania, w &quot;miliard razy&quot; mniejszej Polsce gra aktualnie 120 stranierich! Czyli, że tam się pilnują, a u nas nie ????
Żeby być precyzyjnym: na ten moment (choć to się ciągle zmienia) jest 80 obcokrajowców, z czego 61 to gracze spoza AFC. Oznacza to, że wolnych miejsc jest tyle, co w indyjskim PKP, czyli niewiele:razz: [odsyłam do grafik Google https://www.google.pl/search?q=koleje+w+indiach&amp;amp;espv=2&amp;amp;source=lnms&amp;amp;tbm=isch&amp;amp;sa=X&amp;amp;ei=InPjU5LcM4Kp7AbQm4BI&amp;amp;ved=0CAYQ_AUoAQ&amp;amp;biw=1024&amp;amp;bih=653#facrc=_&amp;amp;imgdii=_&amp;amp;imgrc=jdxHXvqyfLxNjM]].
Wertując informacje o omawianych nie-Chińczykach, można odnieść wrażenie, że bardziej ceni się tam usługi Czarnogórców (2 zawodników) niż Niemców czy Hiszpanów (po jednym). Tak źle z ich orientacja &quot;w terenie&quot; jednak nie jest. Chiny są ciągle traktowane przez silne piłkarsko europejskie nacje jak zsyłka (dobrze płatna zsyłka). Ulegają głównie Latynosi!
W ten sposób dobrnąłem jakoś do clue mojego wywodu.
Co z tymi Południowcami? Żyją bidulki i mają się dobrze pod pagodami i o ryżu [moje prostackie stereotypy ???? ; oczywiście żart, nawet mam siostrę w Chinach i szanuję tamtejsze obyczaje] . Co więcej, stanowią siłę tych rozgrywek! Przodownikami są tam, nie kto inny, jak właśnie piewcy Samby ???? [karkołomne zdanie, ale nie zmieniam; rozkminiajcie, co autor miał na myśli ???? ]
Tak więc, spośród 61 naśladowców Marco Polo, aż 24 jest z &quot;Ipanemy i Copacabany&quot; [tak pokręconego wpisu chyba jeszcze nie było; przerost formy nad treścią, ale nie zmieniam ???? ; jeśli ktoś wysili się na powtórne czytanie TO NIECH OMIJA NAWIASY KWADRATOWE. BĘDZIE ZNOŚNIEJ] .
Skoro więc tak mało miejsca użyczono tym OBCYM, to wypadałoby się obstawić takimi, którzy robią różnicę! I tak - w rzeczy samej - jest! ????
W pierwszej piętnastce strzelców jest dwóch Chińczyków, reszta to przyjezdni! W pierwszej trzydziestce mamy tylko siedmiu tubylców. Wszystko to oznacza, że najprawdopodobniej stranieri ten poziom podnoszą (gdyby tak nie było, to bez sentymentu by ich pożegnano).
Samych tylko Brazylijczyków jest 24, czyli 30% wszystkich wysoko opłacanych przybyszów. Najgłośniejszym nazwiskiem jest wg mnie Vagner Love (Shandong Luneng) [podobno przydomek &quot;Love&quot; dostał w Moskwie, gdzie w pierwszych godzinach pobytu przygruchał sobie jakąś recepcjonistkę czy panią z obsługi lotniska ???? ; nie pamiętam, ale anegdota fajna] . Natomiast najbardziej wyróżniającym się jest jednak Elkeson (Guangzhou).
I tych 24 Brasileiros strzeliło w tym sezonie już 106 bramek co oznacza 28% wszystkich trafień. Nieźle, co?
U nas w obecnym sezonie ludzie z Kraju Kawy strzelili 2 gole, co stanowi niespełna 3% całokształtu, ale może to wynikać z naszego zamiłowania do tamtejszych defensorów raczej:p... albo po prostu bierzemy kogo nam dają:razz:
Zresztą nieważne, chciałem żebyście po prostu o tym wszystkim wiedzieli ????
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
POKAŻ MI, JAKICH MASZ BRAZYLIJCZYKÓW, A ... cz.2

Obcokrajowcy w Chinese Super League (80 zawodników; spoza AFC - 61):
  • Brazylijczycy - 24 (30% wszystkich obcokrajowców**)
  • obywatele Korei Południowej - 10
  • Argentyńczycy - 5
  • Australijczycy [AFC] - 5
  • Kolumbijczycy - 4
  • Szwedzi - 4
  • Nigeryjczycy - 3
  • Chorwaci - 2
  • Włosi - 2
  • Libańczycy - 2
  • obywatele Tajwanu* - 2
  • Czarnogórcy - 2
  • obywatele Hongkongu* - 2
  • oraz po jednym obywatelu: Angoli, Belgii, BIH, WKS, Niemiec, Ghany, Iraku [AFC], Jamajki, Maroka, Polski, Zambii, Sierra Leone, Słowenii, Hiszpanii, Węgier, Uzbekistanu [AFC] i Serbii

*obywatele Tajwanu, Hongkongu i Makau nie są uznawani przez federację za obcokrajowców
**obywatele Tajwanu i Hongkongu nie zostali uwzględnieni
cdn.
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
POKAŻ MI, JAKICH MASZ BRAZYLIJCZYKÓW, A ... cz.3
Shandong Luneng (3 Brazylijczyków):
  • Vagner Love (30 lat / napastnik (striker) / 4,5 mln euro / w tym sezonie we wszystkich rozgrywkach 21 meczów---&gt;14 goli)
  • Aloisio (26 / ST / 2,2 mln / 31-9)
  • Junior Urso (25 / DM / 1,0 mln / 19-2)

Shanghai Shenxin (3):
  • Everton (31 / ST / 1,5 mln / 3-1)
  • Jailton Paraiba (23 / ST / 0,4 mln / 14-3)
  • Johnny (29 / CD / 0,33 mln)

Tianjin Teda (3):
  • Andrezinho (31 / AM / 0,75 mln / 17-1)
  • Eder Lima (28 / LB / 0,6 mln / 18-1)
  • Bare (32 / ST / 0,3 mln / 8-0)

Guangzhou Evergrande (2):
  • Elkeson (25 / ST / 4,5 mln / 28-21)
  • Rene Junior (25 / CM / 1,2 mln / 14-6)

Harbin Yiteng (2):
  • Dorielton (24 / ST / 0,58 mln / 16-9)
  • Rodrigo Paulista (29 / AM / 0,3 mln / 16-0)

Shanghai Greenland (2):
  • Paulo Henrique (25 / ST / 2,8 mln / 4-1)
  • Paulo Andre (30 / CD / 0,5 mln / 18-0)

Hangzhou Greentown (2):
  • Anselmo Ramos (26 / ST / 0,85 mln / 17-8)
  • Gilberto Macena (30 / ST / 0,65 mln / 14-2)

Jiangsu Guoxin-Sainty (2):
  • Elias (27 / ST / 0,75 mln / 17-4)
  • Eleison (29 / CD / 0,4 mln / 16-4)

Dalian Aerbin (1):
  • Bruno Meneghel (27 / ST / 1,0 mln / 15-7)

Changchun Yatai (1):
  • Eninho (33 / AM / 1,0 mln / 16-6)

Guangzhou R&amp;F FC (1):
  • Davi (30 / AM / 0,8 mln / 15-9)

Guizhou Renhe FC (1):
  • Hyuri (22 / ST / 0,75 mln / 16-6)

Henan Jianye (1):
  • Rafael Marques (31 / ST / 0,55 mln / 9-0)

podkreśleni - gracze ofensywni
na niebiesko - czołowi strzelcy ligi
Trochę się rozpisałem, ale dzięki temu poznałem kilku nowych, ciekawych graczy.
Wychodzi na to, że spośród brazylijskiego zaciągu (24 graczy), aż 19 to zawodnicy ofensywni, z których co najmniej dziesięciu się świetnie sprawdza.
Polecam lekturę ????
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
Taśma na czuja, bez kompletnie żadnej rozkminki ???? Brak czasu i weny
Esbjerg - Ruch @ 1 (1,62)⛔ nasz rekordzista pogrążył mnie w 95 minucie ????
Krasnodar (-1) - DVTK @ EH 1 (2,20)✅ 3:0
Slovan - Astra @ 2 (3,00)✅ 2:3
St.Polten - PSV @ 2 (1,50)✅ 2:3
stawka: 50zł
EWK: 802zł

edit: hehe, brakło może z 10 sekund; to jest to moje szczęście; ale ponieważ Nasi awansowali, to aż tak mnie to nie boli ???? A forma chyba nawet wraca. Kolejna taśma last minute do kolekcji:p
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
UŚCIŚLIJMY ????
Tyle się tego ostatnio dzieje, że - nie wiem jak Wy - ale ja mam mały chaos w głowie ???? Mam na myśli europejskie puchary - rzecz jasna ????
LIGA EUROPY; TYLKO III RUNDA; PODZIAŁ WG FEDERACJI:
odpadli:
SZWECJA - 3!!!
CZECHY - 3!!!
DANIA - 2
NORWEGIA - 2
SZKOCJA - 2
POL, UKR, GER, HUN, SVK, MKD, AUT, GRE, BEL, MDA, ISR, CYP, ISL, FRO, ROU, GEO, KAZ - PO JEDNEJ DRUŻYNIE ODPADŁO

awansowali:
CHORWACJA - 3!!!
RUMUNIA - 2
ROSJA - 2
BIAŁORUŚ - 2
TUR, SVK, GRE, FRA, ENG, CYP, ITA, NED, ISL, UKR, BIH, ESP, KAZ, AUT, POL, SUI, SWE, AZE, POR, BEL - PO JEDNEJ DRUŻYNIE AWANSOWAŁO

------------------------------------------------
w fazie PLAY-OFF zagra w sumie:
CHORWACJA - 4!!!
HOLANDIA - 4!!!
ROSJA - 4!!!
CYPR - 3!!!
SZWAJCARIA - 3!!!
UKRAINA - 3!!! (+ 1 czekająca już w fazie grupowej)
GRECJA - 3!!!
HISZPANIA - 2 (+ 1 czekająca już w fazie grupowej)
ANGLIA - 2 (+ 1 czekająca już w fazie grupowej)
WŁOCHY - 2 (+ 1 czekająca już w fazie grupowej)
FRANCJA - 2 (+ 1 czekająca już w fazie grupowej)
PORTUGALIA - 2 (+ 1 czekająca już w fazie grupowej)
RUMUNIA - 2
TURCJA - 2
BELGIA - 2
POLSKA - 2
BIAŁORUŚ - 2
MOŁDAWIA - 2
KAZACHSTAN - 2
AZERBEJDŻAN - 2
GER (+ 1 czekająca już w fazie grupowej), BIH, HUN, CZE, SVK, ISR, FIN, AUT, SRB, SWE, ISL, DEN - PO JEDNEJ DRUŻYNIE W FAZIE PLAY-OFF

Celowo się rozpisałem aż tak, żeby pokazać, że taki Kazachstan, Mołdawia czy Azerbejdżan osiągnęły dokładnie tyle samo, co nasze kluby, jak na razie!!!
Część federacji ma oczywiście z urzędu drużyny, które bez eliminacji czekają na rozstrzygnięcia, będąc już w fazie grupowej [uwzględnione w nawiasach].
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
UŚCIŚLIJMY 2
Ta sama historia, tyle że w odniesieniu do III eliminacji do LIGI MISTRZÓW.
nie awansowali*:
UKRAINA - 1
HOLANDIA - 1
GRECJA - 1
CHORWACJA - 1
SZWAJCARIA - 1
CYPR - 1
CZECHY - 1
SERBIA - 1
POLSKA - 1
IZRAEL - 1
WĘGRY - 1
FINLANDIA - 1
KAZACHSTAN - 1
MOŁDAWIA - 1
AZERBEJDŻAN - 1

*te drużyny zagrają w fazie play-off eliminacji do Ligi Europy (co zostało uwzględnione na niebiesko w poprzednim poście)
awansowali:
DANIA - 2!!!
FRANCJA - 1 (+ 2 czekające już w fazie grupowej)
ROSJA - 1 (+ 1 czekająca już w fazie grupowej)
RUMUNIA - 1
TURCJA - 1 (+ 1 czekająca już w fazie grupowej)
BELGIA - 1 (+ 1 czekająca już w fazie grupowej)
AUSTRIA - 1
SZWECJA - 1
BUŁGARIA - 1
SŁOWACJA - 1
BIAŁORUŚ - 1
SZKOCJA - 1
SŁOWENIA - 1
CYPR - 1

Dodatkowo 5 zespołów z pięciu najsilniejszych federacji rozpoczyna zmagania dopiero od fazy play-off (ENG, ESP, GER, ITA, POR)
Są oczywiście jeszcze zespoły z urzędu grające w fazie grupowej. W sumie jest ich 22. Oprócz dwóch francuskich oraz po jednej: rosyjskiej, tureckiej i belgijskiej, są to jeszcze:
HISZPANIA - 3
ANGLIA - 3
NIEMCY - 3
WŁOCHY - 2
PORTUGALIA - 2
UKRAINA - 1
HOLANDIA - 1
GRECJA - 1
SZWAJCARIA - 1
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
UŚCIŚLIJMY 3
Patrząc całościowo na dotychczasowe kwalifikacje w obu pucharach, niektóre federacje mogą mówić o prawdziwej klęsce. Z liczących się w Europie nacji najbardziej zdziesiątkowani lub kompletnie rozbici zostali:
[federacja / liczba miejsc w pucharach / liczba drużyn grających dalej]
NORWEGIA / 5 / 0
CZECHY / 4 / 1
IZRAEL / 4 / 1
SZWECJA / 5 / 2
SZKOCJA / 4 / 1
BUŁGARIA / 4 / 1
SERBIA / 4 / 1
SŁOWENIA / 4 / 1
WĘGRY / 4 / 1

Są też federacje, które pomimo poważnych ubytków, awans którejkolwiek z drużyn mogą chyba jednak uznać za duży sukces:
FINLANDIA / 5 / 1
BIH / 4 / 1
ISLANDIA / 4 / 1

Spośród mniej renomowanych piłkarsko nacji, przygodę z pucharami zakończyli ponadto:
GRUZJA / 4 / 0
IRLANDIA / 4 / 0

Ogółem 17 najniżej notowanych związków nie ma już przedstawicieli w pucharach. Doliczając Norwegów i Gruzinów, w tym roku aż 19 państw już na początku sierpnia zakończyło wojaże ????
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
UŚCIŚLIJMY 4
Tylko 7 federacji zachowało komplet drużyn w pucharach:
HISZPANIA / 7 / 7
ANGLIA / 7 / 7
PORTUGALIA / 6 / 6
WŁOCHY / 6 / 6
FRANCJA / 6 / 6
ROSJA / 6 / 6
CHORWACJA / 4 / 4

Spośród dziesięciu najmocniejszych związków piłkarskich, straty zanotowały:
NIEMCY / 7 / 6
UKRAINA / 6 / 5
HOLANDIA / 6 / 5
BELGIA / 5 / 4

---------------------
I na koniec ???? Kiedyś jedna z rozgłośni radiowych prowadziła listę przebojów zatytułowaną HOP BĘC ???? (może ciągle prowadzi; nie śledzę). W każdym razie, korzystając z pomysłu, można stworzyć taką listę na okoliczność tegorocznych eliminacji. I tak właśnie uczynię ????
HOP:
1. CHORWACJA / 4 / 4
2. CYPR / 5 / 4
3. BIAŁORUŚ / 4 / 3
4. KAZACHSTAN / 4 / 2
5. AZERBEJDŻAN / 4 / 2
6. MOŁDAWIA / 4 / 2
7. RUMUNIA / 4 / 3
8. GRECJA / 5 / 4
9. SŁOWACJA / 4 / 2
10. ISLANDIA / 4 / 1

BĘC:
1. NORWEGIA / 5 / 0
2. CZECHY / 4 / 1
3. GRUZJA / 4 / 0
4. IZRAEL / 4 / 1
5. SZKOCJA / 4 / 1
6. BUŁGARIA / 4 / 1
7. SERBIA / 4 / 1
8. FINLANDIA / 5 / 1
9. SZWECJA / 5 / 2

To takie moje subiektywne odczucia ????
Szczególnie dobre wrażenie w tym roku (spośród &quot;kopciuszków&quot;) zrobili na mnie Kazachowie i Islandczycy.
Natomiast prawdziwa hekatomba miała miejsce w Norwegii i Czechach.
Reasumując, nie jesteśmy najgorsi, a gdyby nie błazenada z udziałem Legii, to można by nawet mówić o małym postępie, ale będący w naszym &quot;rankingowym sąsiedztwie&quot; Cypryjczycy, Chorwaci czy Białorusini punktują na potęgę, a my ewentualne awanse wywalczamy gubiąc przerażająco dużo punktów. To mnie martwi.
BILANS POLSKICH KLUBÓW W TYM SEZONIE PUCHAROWYM:
4 zwycięstwa✅
5 remisów:-|
5 porażek⛔
Szału nie ma!:;/:
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
Szaleniec średnio przemyślany, doradzam ewentualne małe stawki ????

Wigry - Bytovia @ DNB 2 (2,10):-|
Reims - PSG (-1) @ EH 2 (2,05)⛔
Shamrock - Derry @ DNB 2 (3,00)⛔
Seraing - Eupen @ 2 (1,81)✅
Zwolle - Utrecht @ OVER 2,5 (1,70)⛔
Kubań - Rostów @ 1 (1,73)
⛔
stawka: 30zł
EWK: 2062zł


edit: zaje.iście!!!????
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
&quot;DERBOWE&quot; MIASTA ????
Mam trochę czasu do meczów, które mnie najbardziej interesują, więc sobie popiszę ????
Wszyscy znamy derby Londynu, Mediolanu, Rzymu czy Madrytu. Czasem jednak coś tam umyka, zwłaszcza w &quot;mniejszych&quot; ligach. Takie zestawienie dotyczące klubów ekstraklasowych z jednego miasta, to oczywiście istotna informacja również dla typujących.
Trochę wyświechtane powiedzenie: &quot;Derby rządzą się swoimi prawami&quot; jest prawdziwe. Drużyny rywalizujące o prymat w jednym mieście, mające często mocno zantagonizowane grupy kibiców, to dodatkowy bodziec do walki. Atmosfera w trakcie takiego spotkania jest wtedy dużo gęstsza, a na murawie lecą wióry ???? Wyniki takich spotkań często są niespodzianką dla postronnych ????
No to zaczynamy!
ANGLIA:
6 - Londyn (Chelsea, Arsenal, Tottenham, QPR, WHU, Crystal Palace)
2 - Liverpool (Liverpool FC, Everton)
2 - Manchester (Manchester United, Manchester City)
WŁOCHY:
2 - Rzym (Lazio, AS Roma)
2 - Turyn (Juventus, Torino FC)
2 - Mediolan (AC Milan, Inter)
2 - Verona (Chievo, Hellas)
2 - Genua (Sampdoria, Genoa CFC)
HISZPANIA:
4 - Madryt (Real, Atletico, Rayo Vallecano, Getafe)
2 - Barcelona (FC Barcelona, Espanyol)
2 - Walencja (Valencia CF, Levante)
NIEMCY:
---
FRANCJA:
---
HOLANDIA:
2 - Rotterdam (Feyenoord, Excelsior)
TURCJA:
5 - Stambuł (Galatasaray, Fenerbahce, Besiktas, Istanbul BB, Kasimpasa)
PORTUGALIA:
3 - Lizbona (Benfica, Sporting, Belenenses)
2 - Porto (FC Porto, Boavista)
2 - Funchal (Maritimo, Nacional)
UKRAINA:
3 - Donieck (Shachtar, Metalurg, Olimpik)
ROSJA:
5 - Moskwa (CSKA, Spartak, Lokomotiv, Dinamo, Torpedo)
2 - Krasnodar (FK Krasnodar, Kubań)
DANIA:
2 - Kopenhaga (Brondby, FC Kopenhaga)
BELGIA:
2 - Brugia (Club Brugge, Cercle Brugge)
cdn.
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
Zrobiłem eksperyment i wziąłem pierwszy raz w życiu typy z Facebooka. Efekt... zajeb... po prostu. Przestałem wierzyć w swoje rozkminy po tym, jak się naczytałem o tamtych &quot;łamańcach&quot;, które wchodzą jak w masło. Od dziś koniec z tym, nie gadam o żadnych płatnych typach, a jeśli ktoś w tej sprawie chce mi coś przekazać, to proszę to robić na PRIV. Nie chcę promować ściemy w moich tematach!
Tylko jeden typ był mój, ten z Irlandii, na razie jest 0:0 zobaczymy jak wyjdzie. No i Bytovia pie...
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
&quot;DERBOWE&quot; MIASTA 2

No nic, trzeba żyć dalej. Wczorajszy dzień wiele mnie nauczył, również o sobie!

Wracam sobie do mniej stresującego tematu: miast derbowych. Wiele drużyn awansowało, równie wiele spadło. Sprawdźmy na jakie &quot;święte wojny&quot; możemy trafić w tym sezonie. Teraz mniej eksponowane rozgrywki.

SZWAJCARIA:
2 - Zurych (Grasshoppers, FC Zurych)

CZECHY:
4 - Praga (Sparta, Slavia, Bohemians, Dukla)

GRECJA:
3 - Ateny (Panathinaikos, Atromitos, Panionios)
*5 - tzw. Wielkie Ateny (Panathinaikos, Atromitos, Panionios, Olympiakos Pireus, AEL Kallonis)
2 - Heraklion (OFI, Ergotelis)

RUMUNIA:
4 - Bukareszt (Steaua, Rapid, Dinamo + Vitorul Constanta [gościnnie])
2 - Ploeszti (Petrolul, Astra)
2 - Kluż-Napoka (CFR Cluj, Univeristatea Cluj)

AUSTRIA:
2 - Wiedeń (Austria, Rapid)

IZRAEL:
2 - Tel-Awiw (Maccabi, Hapoel)
2 - Petah Tikva (Maccabi, Hapoel)
2 - Netanya (Maccabi + Hapoel Ra&#39;anana [gościnnie])

CYPR:
4 - Larnaka (AEK, Anorthosis, Ermis Aradippou, Nea Salamina)
2 - Nikozja (APOEL, Omonia)
2 - Limassol (Apollon, AEL)

CHORWACJA:
3 - Zagrzeb (Dinamo, NK Zagreb, Lokomotiva)
2 - Split (Hajduk, RNK Split)

POLSKA:
2 - Kraków (Wisła, Cracovia)
 
Do góry Bottom