>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

  • Pierwszy taki konkurs na Forum, zapraszamy na
    Grand Prix Węgier 2024 [21.07.2024 - 15:00] w puli nagród 150 zł od forBET + punkty reputacji!
    Nie masz konta w forBET? Nic straconego założysz je w kilka minut TUTAJ!

taśmy piłkarskie:)

juvepany 435

juvepany

Użytkownik
MOJE PRZYGOTOWANIA DO LIGI MISTRZÓW ????
Co miałem postawić na niedzielę, to postawiłem, a ponieważ jest trochę czasu, przygotuję się trochę na III rundę el.LM. Ciekawe czy Legioniści są już na treningu z myślą o Celtiku ????
Przetestuję ten nowy, krytykowany przeze mnie ostatnio, Transfermarkt ???? To czego będę potrzebował nie jest akurat popsute, bo to ich modus vivendi - WYCENY GRACZY I KLUBÓW. ????
We wtorek i środę pierwsze mecze w tej fazie zagra 30 zespołów. Porównamy więc te 15 par pod względem wartości i - co chyba jeszcze ważniejsze - zmiany wartości. Mówiąc po ludzku, chcę sprawdzić na ile wyceniana była kadra każdego z uczestników PRZED i POD KONIEC okienka transferowego. Zobaczymy w ten sposób jak bardzo się zbroiły owe teamy w obliczu eliminacji. A może ktoś się osłabił?
W tym temacie brylowały długi czas nasze &quot;potęgi&quot; klubowe. Stając przed wrotami do Sezamu, nie szukały wejścia, nie wymyślały zaklęć tylko cieszyły się ze znalezionej pod tym wejściem &quot;dychy&quot; i... szły do domu ????
SCHEMAT: NAZWA KLUBU // WARTOŚĆ W MAJU&#39;14 [MLN EURO] // DO DZIŚ ZYSKAŁ/STRACIŁ ? [%] // WARTOŚĆ DZIŚ [MLN EURO]
SPARTA PRAGA --------------// 26,95 // -3,3% ⛔ // 26,05
MALMO FF -------------------// 11,40 // -0,7% // 11,33
SLOVAN BRATYSŁAWA --------// 7,50 // +17,3% ✅✅ // 8,80
SHERIFF TYRASPOL --------// 8,05 // +53,4% ✅✅✅ // 12,35
DVSC DEBRECZYN -------------// 9,60 // +16,7% ✅✅ // 11,20
BATE BORYSÓW -----------// 18,35 // -0,8% // 18,20
FK AKTOBE -----------------// 9,93 // +6,5%✅ // 10,58
STEAUA BUKARESZT -----// 37,83 // -10,2% ⛔⛔ // 33,95
KARABACH AGDAM -----------// 8,70 // +22,1% ✅✅✅ // 10,63
RED BULL SALZBURG ------// 52,1 // +27,6% ✅✅✅ // 66,50
AEL LIMASSOL -------------------// 9,50 // ---------- // 9,50
ZENIT ST.PETERSBURG -------// 206,30 // +10,4% ✅✅ // 227,85
DNIPRO DNIEPROPIETROWSK --// 92,30 // -10,4% ⛔⛔ // 82,70
FC KOPENHAGA -----------------// 23,55 // +13,9% ✅✅ // 26,83
[wytłuszczone - drużyny o wyższej wartości nominalnej]
cdn.
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
cd.
HJK HELSINKI --------------------// 6,73 // +0,4% // 6,75
APOEL NIKOZJA --------------// 15,65 // +1,3% ✅ // 15,85
GRASSHOPPERS ZURYCH --------// 19,65 // -4,7% ⛔// 18,73
OSC LILLE -------------------// 70,05 // +6,2%✅ // 74,40
FEYENOORD ROTTERDAM -------// 56,20 // -32,7% ⛔⛔⛔// 37,85
BESIKTAS STAMBUŁ ---------// 101,80 // -8,7%⛔ // 92,95
LUDOGOREC RAZGRAD -------// 32,60 // +3,4% ✅ // 33,70
PARTIZAN BELGRAD ---------------// 21,75 // +5,3% ✅ // 22,90
STANDARD LIEGE -------------// 59,50 // -20,1% ⛔⛔⛔ // 47,85
PANATHINAIKOS ATENY --------// 22,10 // - 9,5% ⛔⛔// 20,00
AALBORG BK ----------------------// 10,53 // -2,9% ⛔// 10,23
DINAMO ZAGRZEB ------------// 36,85 // +32,4% ✅✅✅// 48,78
NK MARIBOR ---------------------// 10,95 // +12,3% ✅✅// 12,30
MACCABI TEL AWIW ---------// 12,75 // +11,8% ✅✅// 14,25
LEGIA WARSZAWA ------------// 20,43 // +5,3% ✅ // 21,50
CELTIC FC -----------------// 51,88 // -0,7% // 51,53
[wytłuszczone - drużyny o wyższej wartości nominalnej]
Nie oznacza to oczywiście aż tak prostego przełożenia, że wszyscy z plusikami czy też wytłuszczeni wygrają w cuglach ???? Chodziło mi bardziej o to, że każdy ze śledzących ligi europejskie, ma jakieś wyobrażenie o drużynie X czy Y. Analizując mecze szczególnie w tym okresie, dowiadujemy się dodatkowo, że kogoś kupiono a kogoś sprzedano. Ale z reguły skupiamy się na tych najważniejszych transferach, a możemy przeoczyć te pomniejsze. Efekt może być taki, ze źle ocenimy siłę zespołu. A mając takie informacje jak powyższa zauważamy - jasno i czytelnie - czy jest jakaś zmiana i w którą stronę ???? Mamy sygnał, że coś się dzieje i trzeba się temu przyjrzeć z bliska ????
To tyle ????
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
ZE SKRAJNOŚCI W SKRAJNOŚĆ:razz:
Użyłem tego powiedzenia w nieco innym kontekście niż zazwyczaj się to robi ???? Miałem na myśli pełną paletę rozwiązań w trakcie sezonu transferowego ????
Idąc za ciosem (mówię o poprzednim wpisie), sprawdzę jak zmienia się układ sił w ważniejszych ligach Europy w trakcie tego okienka. Ograniczę się do procentowych przyrostów i ubytków wartości klubowych kadr. Ostatnimi laty tak dużo się dzieje w każdym dniu MERCATO, że niemal nie sposób ogarnąć tego umysłem ???? Dlatego takie zestawienie może być cenną wskazówką. Oczywiście to jeszcze nie koniec transferów, ale jesteśmy bliżej niż dalej jego zamknięcia ????
A ja pewnie i tak bym to prześledził na własną potrzebę, ale publikując to tutaj, jest szansa, że ktoś jeszcze skorzysta ????
PROCENTOWY PRZYROST/SPADEK WARTOŚCI KADRY W LIGACH EUROPY
[po 3 przykłady]
ANGLIA
Chelsea +35,1%✅/Hull City +19,1%✅/QPR +16,7%✅
Everton -29,5%⛔/Sunderland -22,5%⛔/Crystal Palace -14,9%⛔
NIEMCY
1.FC Koln +80,8%✅/Paderborn +57,9%✅/Hoffenheim +45,6%✅
HSV -25,9%⛔/Eintracht Frankfurt -22,9%⛔/Freiburg -22,7%⛔
HISZPANIA
Cordoba +147,8%✅/Deportivo +49,5%✅/Valencia +40,9%✅
Rayo -42,0%⛔/Almeria -23,1%⛔/Elche -16,9%⛔
WŁOCHY
Empoli 50,9%✅/Cesena +50,6%✅/AS Roma +42,1%✅
Hellas -22,5%⛔/AC Milan -11,8%⛔/Cagliari -11,8%⛔
FRANCJA
Caen +32,3%%✅/OM +22,9%✅/Guingamp +13,6%✅
SC Bastia -29,4%/Montpellier -25,0%/Saint-Etienne -22,3%✅
PORTUGALIA
Penafiel 50,9%✅/FC Porto 24,1%✅/Boavista +10,7%✅
Maritimo -29,7%⛔/Setubal -25,8%⛔/Estoril -22,0%⛔
HOLANDIA
-----:grin: [brak]
Heerenveen -44,1%⛔/Feyenoord -32,7%⛔/Zwolle -31,9%⛔
ROSJA
Ufa +76,6%✅/Mordovia +69,6%✅/Torpedo +64,7%✅
Amkar -30,8%/Rostov -18,1%⛔/Dynamo Moskwa -3,8%⛔
UKRAINA
Worskła +10,5%✅/Metalist +8,7%✅/Shachtar +7,5%✅
Howerła -44,2%⛔/Mariupol -28,4%⛔/Metalurg Donieck -25,8%⛔
TURCJA
Balikesirspor +90,7%✅/Istanbul BB +52,1%✅/Rizespor +23,0✅
Gaziantepspor -52,1%⛔/Bursaspor -8,8%⛔/Besiktas -8,7%⛔
cdn.
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
ZE SKRAJNOŚCI W SKRAJNOŚĆ 2
W zasadzie powinienem krzyknąć: EUREKA! ???? Autentycznie! ???? Dopiero po prześwietleniu tych statystyk dostrzegłem kilka bardzo ważnych niuansów. Gdybym to zrobił 2 tygodnie temu, uniknąłbym kilku &quot;wtop&quot;. Ehhh, teraz będę czujniejszy. Poszerzone wnioski zamieszczę na końcu tego wątku.
GRECJA
Panthrakikos +37,2%✅/Levadiakos +31,4%✅/Panetolikos +31,1%✅
Panionios -36,6%⛔/OFI Kreta -32,0%⛔/Skoda Xanthi -26,2%⛔
BELGIA
Mouscron-Peruwelz +392,1%✅/Oostende +88,8%✅/Westerlo 76,2%✅
Cercle Brugge -14,3%⛔/Kortrijk -12,1%⛔/Genk -11,2%⛔
DANIA
FC Kopenhaga +13,9%✅/Brondby +10,5%✅/Hobro +7,4%✅
Esbjerg -31,8%⛔/Odense -28,4%⛔/Randers -17,2%⛔
CYPR
Othellos +154,2%✅/Doxa +34,7%✅/Agia Napa +20,0%✅
Nea Salamis -22,3%⛔/Ethnikos Achnas -2,4%⛔/Anorthosis -0,2%⛔
AUSTRIA
RB Salzburg +27,6%✅/Altach +19,9%✅/Wolfsberger +10,1%
Sturm Graz -21,2%⛔/Neustadt -20,7%⛔/Austria -17,8%
CZECHY
Jablonec +34,7%✅/Viktoria Pilzno +31,7%✅/Mlada Boleslav +29,4%✅
Pribram -25,2%⛔/Banik -13,9%⛔/Vysocina -9,6%⛔
ANGLIA (2.)
Wolverhampton +55,8%✅/Rotherham +41,1%✅/Brentford +19,1%✅
Blackpool -75,0%⛔/Brighton -39,4%⛔/Fulham -30,7%⛔
NIEMCY (2.)
RB Lipsk +100,8%✅/Darmstadt +94,2%✅/Karlsruhe +51,9%✅
Nurnberg -49,6%⛔/Kaiserslautern -43,4%⛔/Fortuna Dusseldorf -30,7%⛔
POLSKA
Łęczna +34,6%✅/Lechia +32,3%✅/Bełchatów +17,8%✅
Jagiellonia -24,5%⛔/Piast -22,5%⛔/Górnik Zabrze -22,4%⛔
cdn.
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
ZE SKRAJNOŚCI W SKRAJNOŚĆ 3
UWAGI:
Zmiana wartości drużyny może wynikać z całej masy powodów. Jeśli jest to różnica rzędu 1-5% (w obie strony✅⛔), może się po prostu okazać, że wzrosła wartość kilku grających od dawna w tym klubie zawodników.
Oczywiście trzeba mieć na uwadze wartość nominalną danego składu: 6% w skali Chojniczanki to nie to samo co 6% w Realu Madryt. W przypadku tego ostatniego, prędzej oznaczać to będzie, że kogoś solidnego właśnie pozyskano na Bernabeu. W przypadku bogatych klubów, korekty rzędu 6%+ oznaczają więc zwykle sprzedaż/kupno piłkarza(-y), często wartych grube miliony.
Czasem dochodzi do większych wahań (10-20%), a i tak nie musiało to oznaczać zmian personalnych. Dzieje się tak w klubach, które akurat spadły (wycena spada) lub awansowały (wycena rośnie).
Oczywiście taka wycena nie zależy w prostej linii od pieniędzy, jakie poszły w ruch przy podpisywaniu umów. W dobie kryzysu wielu graczy przemieszcza się między drużynami bezgotówkowo, ale - co ważne - nasz wskaźnik też to odnotowuje, bo każdy gracz niesie za sobą jakąś wartość przecież.
Paradoksalnie jednak, zasugerowanie się - przykładowo - ogromnym &quot;plusem&quot;, widniejącym w bilansie zysków i strat, może być równie zgubne. Drużyna jest - owszem - silniejsza &quot;na papierze&quot;, jeśli jej wycena podniosła się o 50-70%. Co z tego jednak, skoro często potrzeba czasu na spasowanie tych &quot;klocków&quot;. Tak duże wahnięcie in plus oznaczało zapewne jakąś rewolucję kadrową i zanim się to wszystko poukłada, to taka ekipa może się w pierwszym okresie prezentować nawet gorzej niż poprzednio.
Generalnie, omawiane przeze mnie narzędzie ma pomagać w analizie meczów. Pamiętać jednak należy, że te wartości liczbowe mają być tylko wskazówką dla NAS, że coś się zmieniło. Ma to być sygnał do bardziej wnikliwego zbadania tematu, a nie jedyna przesłanka przy obstawianiu!!! ????
WNIOSKI:
Według mnie, szczególnie w tym momencie sezonu, gdy dochodzi do tylu przetasowań w składach, przydatne jest zwrócenie uwagi na taki czynnik jak zbiorcza wycena kadr i jej ruchy.
Nie sposób zauważyć i zapamiętać tego wszystkiego. Zwłaszcza jeśli nie jest się skupionym tylko na jednych, konkretnych rozgrywkach ligowych, a chce się typować np. europejskie puchary.
Nawet znając te głośniejsze ruchy transferowe danego klubu (a może nawet szczególnie wtedy) można się przeliczyć. W głowie koduje się informacja, że klub X kupił dobrego grajka. W tym czasie jednak, z tego samego klubu mogło odejść kilku innych, o czym już nie pamiętamy, i problem gotowy ????
Ja tak właśnie zrobiłem w tym miesiącu kilka razy ???? Grałem twardo kilkukrotnie na ekipy, o których wiedziałem, że są ambitne (słyszałem co chwilę, ze znowu ktoś ich wzmocnił), ale okazało się, że w ostatniej chwili skusiły się na ofertę bogatszych od siebie i pozbyły się kluczowego ogniwa. Nie wiedząc tego, nie mogłem wyjść ze zdziwienia, co się z nimi dzieje ???? Jeden rzut oka na taki bilans zysków i strat wystarczyłby mi za odpowiedź.
Teraz, przez najbliższe tygodnie, obstawianie meczów będę zaczynał od tych wycen. Za jakiś czas sytuacja okrzepnie, nowe trybiki się dotrą i wyjaśni się prawdziwy potencjał poszczególnych teamów. Ale jeszcze na pewno nie teraz ????
 
A 356

arminvanbuuren

Użytkownik
@juvepany
Wniosek jest też inny. Na przykładzie Mistrzostw Świata 2014 naukowcy (chyba niemieccy ;)) opracowali algorytm. Jaki ?
Ponoć taki: uwzględnia się wiek,wartość piłkarzy zespołu i czynnik czy gra u siebie czy na wyjeździe.
Algorytm był skuteczny tak w 80-90 %. Głównie z powodu słabych wyników Hiszpanii. Tak czy siak coś w tym jest :grin:
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
@juvepany

Wniosek jest też inny. Na przykładzie Mistrzostw Świata 2014 naukowcy (chyba niemieccy ;)) opracowali algorytm. Jaki ?

Ponoć taki: uwzględnia się wiek,wartość piłkarzy zespołu i czynnik czy gra u siebie czy na wyjeździe.

Algorytm był skuteczny tak w 80-90 %. Głównie z powodu słabych wyników Hiszpanii. Tak czy siak coś w tym jest :grin:
Tak, tak słyszałem o tym, ale - choć jestem inżynierem ???? - nie jestem tak biegłym matematykiem żeby stworzyć coś podobnego na nasze potrzeby ????
Ale FAKT, coś jest na rzeczy!
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
NA SZPICY:grin:
Robert Lewandowski przeniósł się niedawno do potentata Bundesligi - Bayernu Monachium, o czym wiedzą wszyscy ???? Natomiast jak wypadnie ta przeprowadzka - tu zdania są podzielone ????
Ja od początku twierdzę, że da radę, a w sparingach przed nadchodzącym sezonem Lewy tylko mnie w tym przekonaniu utwierdza ????
Rola &quot;dziewiątki&quot; w Bayernie to szczególny zaszczyt. Numer ten otrzymują tylko Ci, na których się naprawdę liczy. Najsłynniejszym był oczywiście Gerd Muller!
NAJLEPSI STRZELCY BAYERNU W HISTORII
1. Gerd Muller 525 goli (w Bundeslidze 365)
2. Karl-Heinz Rummenigge 218 (162)
3. Roland Wohlfarth 155 (119)
4. Dieter Honess 145 (102)
5. Giovane Elber 139 (92)

Zawodnicy Bayernu 15 razy zdobywali koronę króla strzelców. Najwięcej razy uczynili to:
Gerd Muller - 7 razy
K-H Rummenigge - 3 razy
Roland Wohlfarth - 2 razy
Licząc tylko wewnętrzną rywalizację w klubie, najlepszym egzekutorem na koniec sezonu najwięcej razy byli (wszystkie rozgrywki w sezonie):
Gerd Muller - 12 razy
K-H Rummenigge - 4 razy
Roland Wohlfarth - 4 razy
Roy Makaay - 4 razy

Robert przyszedł do FCBM (takiego skrótu podobno się używa), aby strzelać bramki. Zobaczmy, kto był tam najlepszym strzelcem w kolejnych sezonach XXI wieku. Uwzględnię wszystkie rozgrywki.
2000/01 Giovane Elber 21
2001/02 Giovane Elber 24
2002/03 Giovane Elber 31

2003/04 Roy Makaay 31
2004/05 Roy Makaay 34
2005/06 Roy Makaay 20
2006/07 Roy Makaay 18
2007/08 Luca Toni 39
2008/09 Miroslav Klose 20
2009/10 Arjen Robben 23
2010/11 Mario Gomez 39
2011/12 Mario Gomez 41
2012/13 Thomas Muller 23
2013/14 Thomas Muller 26

Sprawdźmy jeszcze, jak się czuje człowiek mający spełniać te wygórowane wymagania. Jak to jest być świeżo namaszczonym supersnajperem superklubu z superaspiracjami??? ????
cdn.
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
cd. NA SZPICY
MÓJ PIERWSZY RAZ ???? , CZYLI DEBIUTANCKIE SEZONY NAJLEPSZYCH SNAJPERÓW BAYERNU XXI WIEKU:
Mowa o pierwszym sezonie w barwach bawarskiego klubu. Chcę zbadać w ten sposób jak trudne są początki w tak wielkiej i wymagającej drużynie.
[nazwisko/wiek wówczas/rok transferu/klub z którego przyszedł/liczba meczów i goli w lidze w debiutanckim sezonie]
  • GIOVANE ELBER /25 lat/1997/VfB Stuttgart/28 meczów ---&gt;11 goli
  • ROY MAKAAY /28 lat/2003/Deportivo La Coruna/32 mecze ---&gt;23 gole
  • LUCA TONI /30 lat/2007/Fiorentina/31 meczów ---&gt;24 gole
  • MIROSLAV KLOSE /29 lat/2007/Werder/32 mecze ---&gt;9 goli
  • ARJEN ROBBEN /25 lat/2009/Real Madryt/24 mecze ---&gt;16 goli
  • MARIO GOMEZ /24 lata/2009/VfB Stuttgart/29 meczów ---&gt;10 goli
  • THOMAS MULLER*** /20 lat/2009/wychowanek/34 mecze ---&gt;13 goli

[***T.Muller jest wychowankiem; miał on już przed 2010 rokiem na swoim koncie mecze w pierwszej drużynie, ale dopiero w sezonie 09/10 został na stałe włączony do kadry; dlatego też wziąłem pod uwagę właśnie ten sezon]
Widzimy wyraźnie, że początki bywają trudne. Najlepiej w debiucie wypadali doświadczeni gracze: Toni i Makaay. Młodszym było trudniej. Taki Gomez czy Elber, którzy później weszli do ścisłej czołówki historycznych strzelców Bayernu, zaczynali od marnych 10-11 goli. Jestem przekonany, że Robert bez problemu poprawi te wyniki.
Dodatkowym smaczkiem jest fakt, iż FCBM nie kupił nikogo jako alternatywę dla RL9 ???? A to się rzadko zdarza. Trzeba to odczytywać jako duże wotum zaufania dla naszego gracza.
Bayern do biednych nie należy, a przez lata przyzwyczajał do tego, że kupuje tzw. DOPPELPACKI ???? Nie rozdrabniał się i stąd w jednym okienku potrafił kupić Robbena + Gomeza lub Klose + Toniego, a tu teraz proszę... nikogo ????
Zostaje mocno doświadczony Pizarro, wszechobecny Muller, nieopierzony Weihrauch i NASZ ROBERTO. Może jeszcze zostawią sobie drobniutkiego Greena (ten który strzelił dla USA tego fajnego gola z Belgią), bo ten ponoć bardzo o to zabiega, ale to nic pewnego.
Lewandowski ma wyjątkową okazję zapisać się w historii światowej piłki nożnej. Bayern będzie faworytem na wszystkich frontach. Wierzę, że nie zmarnuje tej okazji! ????
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
RÓWNAĆ DO NAJLEPSZYCH
Uparłem się dziś na tego naszego Roberta Lewandowskiego ???? Zapisuje on piękną kartę w historii futbolu, więc uważam, że warto poświęcić mu dłuższą chwilę.
RL9 jest w Niemczech od 4 lat i choć wielu mówiło, że mu się nie uda, on pokazał klasę. Tytuł króla strzelców to nie byle co. 74 gole i 31 asyst w 131 meczach Bundesligi to też nie są żarty.
Obcokrajowcowi nigdy nie jest tak łatwo jak &quot;tubylcowi&quot;, szczególnie na początku. A w Niemczech te wymagania wobec auslanderów (nie mam niemieckich znaków diakrytycznych) są jeszcze wyższe niż gdzie indziej.
Są jednak tacy, którym się ta sztuka udała do tego stopnia, ze stali się idolami tamtejszych kibiców. Najlepszym strzelcem nie-Niemcem w całej historii BL jest Claudio Pizarro. I on ciągle te wyniki poprawia, zresztą właśnie w FCBM ????
A jak wyglądały jego (i kilku innych) początki nad Renem i Łabą? Uwzględnię osiągnięcia z pierwszych 4 sezonów pobytu, z samej ligi:
⚽
(1.) CLAUDIO PIZARRO (PER) 117 meczów⛔ / 59 goli⛔⛔ / 20 asyst⛔⛔ [2 lata Werder + 2 lata Bayern]
⚽
(2.) GIOVANE ELBER (BRA) 113 meczów⛔ / 52 gole⛔⛔ / 31 asyst:-| [3 lata w Stuttgarcie + 1 rok w Bayernie]
⚽
(3.) AILTON (BRA) 105 meczów⛔ / 44 gole⛔⛔⛔ / 19 asyst⛔⛔ [4 lata w Werderze]
⚽
(4.) STEPHANE CHAPUISAT (SUI) 120 meczów⛔ / 54 gole⛔⛔ / 29 asyst⛔ [0,5 roku w Uerdingen + 3,5 roku w Borussii Dortmund]
⚽
(14.) ROBERT LEWANDOWSKI (POL) 131 meczów✅ / 74 gole✅✅✅ / 31 asyst✅ [4 lata w Borussii Dortmund]

To są najlepsi obcokrajowcy w historii Bundesligi!!! A Robert ich bije na razie na głowę. I pod względem eksploatacji, i pod względem skuteczności, i pod względem zespołowego myślenia.
Lewandowski już jest na tę chwilę 14. pod względem liczby bramek strzelonych w BL wśród obcokrajowców, a 95. wśród wszystkich piłkarzy, jacy kiedykolwiek zagrali tam w piłkę!!!
A infantylni hejterzy i tak będą bredzić na forach internetowych i wylewać żale ???? No cóż.. ????
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
TYMCZASEM NA SAKSACH... ????
Niemcy to cel i marzenie wielu piłkarzy. W Polsce jest to trendem od wieeeelu lat ????
Już w czasach kwitnącego socrealizmu nasi gracze funkcjonowali w tamtych rozgrywkach. Ale były to odosobnione przypadki. Zresztą nawet teraz trwają spory, jak niektórych klasyfikować narodowościowo, bo albo pochodzili z Górnego Śląska, albo też mieli rodziców z obu wspomnianych krajów itp.
Pierwszym był na pewno Waldemar Słomiany (w 1967 roku).
Od tamtego czasu grało NAS tam w sumie 98!!! Sporo ????
Jesteśmy więc piątą siłą Bundesligi!!! Czołówka wygląda tak:
⚽
1. Niemcy 3852 zawodników
2. Brazylijczycy 135
3. Duńczycy 112
4. Chorwaci 102
5. Polacy 98✅

W sumie reprezentowanych w BL były aż 93 nacje. Nasz wynik wygląda wobec tego jeszcze bardziej okazale!!! ????
Jeśli chodzi o gole strzelane przez naszych rodaków, to też nie mamy się czego wstydzić. Znów lokata nr 5 ????
⚽
1. Niemcy 33944 bramek
2. Brazylijczycy 1256
3. Duńczycy 744
4. Holendrzy 736
5. Polacy 732✅

Wystarczy, że Robert nie będzie podawał do Robbena przez parę kolejek i awansujemy :razz:
Za to w asystach jesteśmy na PODIUM!!!
⚽
1. Niemcy 15192 asyst
2. Brazylijczycy 1026
3. Polacy 505✅
4. Czesi 473
5. Austriacy 469

Jak każdy szanujący się &quot;portal&quot;, muszę nawiązać do naszej TRÓJKI Z DORTMUNDU ???? Uzyskali oni w sumie na niemieckiej ziemi, w samych tylko rozgrywkach ligowych:
  • 110 bramek ---&gt; 15,0% całego naszego dorobku!✅
  • 99 asyst ---&gt; 19,6% całego naszego dorobku!✅

Naprawdę solidny wkład!!!
cdn.
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
cd.
TYMCZASEM NA SAKSACH 2:grin:
LICZBA POLAKÓW W 1.BUNDESLIDZE W KOLEJNYCH LATACH:
⚽
LATA 80. [począwszy od sezonu 80/81] ---&gt; 0 / 2 / 2 / 3 / 3 / 4 / 8 / 8 / 7 / 8
⚽
LATA 90. ---&gt; 7 / 7 / 7 / 6 / 10 / 9 / 12 / 14 / 13 / 16
⚽
LATA 2000-10 ---&gt; 16 / 12 / 18 / 11 / 14 / 8 / 11 / 13 / 8 / 12
⚽
LATA 2010-15 ---&gt; 8 / 10 / 8 / 9 / 13(?)
Zestawienie uwzględnia też wypożyczenia, stąd czasem duże wahania na małym odcinku czasu.
Lata 80. rozpoczęły się - w omawianym względzie - dość &quot;spokojnie&quot;. Natomiast odwilż polityczna w PRL w roku 1986 spowodowała zauważalne zmiany również w tej kwestii. Liczba Polaków stopniowo zaczęła więc rosnąć.
Najwyższa dotąd liczbę Polaków w BL obserwujemy w sezonie 2002/03, co wynika z obecności naszej reprezentacji na azjatyckim mundialu po wielu latach przerwy.
Kolejne lata to jednak powolny spadek zainteresowania usługami polskich piłkarzy (trochę zawoalowany przez &quot;rozdawanie&quot; polskich paszportów).
Na tę chwilę wydaje się, że trend się odwraca. Kilku nowych zawodników zagra w tym sezonie w BL i to właśnie od nich będzie zależeć reputacja polskiej piłki oraz ewentualne kolejne transfery naszych piłkarzy do tej ligi.
LICZBA POLAKÓW W 1.BUNDESLIDZE WG KLUBÓW:
  • Bayer Leverkusen, 1.FC Koln - 9
  • HSV - 8
  • Energie Cottbus, Eintracht Frankfurt, VfL Wolfsburg - 7
  • Borussia Dortmund, VfL Bochum - 6

LICZBA WYSTĘPÓW - TOP 10
Tomasz Wałdoch - 248
Artur Wichniarek - 215
Marek Leśniak - 213
Tomasz Hajto - 201
Tomasz Zdebel - 201
Jan Furtok - 188
Andrzej Buncol - 185
Andrzej Juskowiak - 184
Jakub Błaszczykowski - 184
Łukasz Piszczek - 181

LICZBA GOLI - TOP 10
Robert Lewandowski - 74
Jan Furtok - 60
Andrzej Juskowiak - 56
Artur Wichniarek - 49
Marek Leśniak - 42
Janusz Turowski - 28
Jakub Błaszczykowski - 27
Euzebiusz Smolarek - 25
Jacek Krzynówek - 24
Andrzej Buncol - 21

Myślę, że warto się zapoznać. Ja sam - pisząc to - nie przypuszczałem, że np.:
  • w HSV było aż 8 &quot;naszych&quot;
  • był taki zawodnik jak J.Turowski (który sobie b.dobrze zresztą radził)
  • Kuba już zdążył nastrzelać więcej niż Ebi (notabene Smolarek właśnie dziś ogłosił zakończenie kariery [teraz słyszę, że jednak nie kończy ???? ]; wróżyłem mu większą; szkoda)... itd.

Człowiek się ciągle uczy i nie powinien w tym ustawać ????
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
pierwsza myśl
zagram, bo zapomnę
Legia - Celtic @ DNB 2 (1,80)⛔
GZ - Lille @ DNB 2 (1,73)✅
DVTK - Krasnodar @ 2 (1,55)✅
Apollon - Zenit @ 2 (1,50)
⛔
stawka: 100zł
EWK: 740zł
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
Legia - Celtic @ DNB 2 (1,80)⛔
Ruch - Esbjerg @ DNB 2 (2,10):-|
Stjarnan - Lech @ DNB 1 (3,90)✅


stawka: 100zł
EWK: 1474zł
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
Nie pamiętam kiedy liczyłem statystyki w tym temacie ????
Wprawdzie to jest dział bez statystyk, ale tak z ciekawości chciałem to sprawdzić ????

Wychodzi na to, że MÓJ WYNIK NETTO TO +2145zł ???? ✅✅✅

A myślałem, że będzie minus:razz:
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
ZBIERAM NA MIESZKANIE:razz:

Takiej taśmy chyba jeszcze tutaj nie zagrałem ???? Będzie szał ???? Jeśli ktoś ma ochotę, to za 2 zł można zaszaleć ????

Legia - Celtic @ DNB 2 (1,80)⛔
Ruch - Esbjerg @ DNB 2 (2,10):-|
Stjarnan - Lech @ DNB 1 (3,90)✅
GZ - Lille @ DNB 2 (1,73)✅
DVTK - Krasnodar @ 2 (1,55)✅
Apollon - Zenit @ 2 (1,50)⛔
Karabach - RB Salzburg (-1) @ 2 (2,00)⛔
Trencin - Hull City @ 2 (1,73)
⛔

stawka: 50zł
EWK: 10258zł ????


edit: wycofałem Szeryfa, żeby już nie przeginać wszędzie ???? Musiałem przez to podnieść stawkę.

Już mi takie kupony wchodziły, tyle że za śmieszne kwoty, więc zanim ktoś się puknie w głowę, niech sobie odpuści i rzuci to za &quot;dwójkę&quot;. Zabawa przednia, a koszt żaden ????
Nie obiecuję, że na 100% wejdzie ????

Zaraz to puszczę jeszcze w systemie i podam na forum ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
6z8
28 KOMBINACJI

A
Legia - Celtic @ DNB 2 (1,80)⛔
B
Ruch - Esbjerg @ DNB 2 (2,10):-|
C
Stjarnan - Lech @ DNB 1 (3,90)✅
D
GZ - Lille @ DNB 2 (1,73)✅
E
DVTK - Krasnodar @ 2 (1,55)✅
Apollon - Zenit @ 2 (1,50)⛔
F
Karabach - RB Salzburg (-1) @ 2 (2,00)⛔
G
Slovan (-1) - Sheriff @ EH 2 (1,75)⛔
H
Trencin - Hull City @ 2 (1,73)⛔

stawka: 100zł
EWK: 141zł - 8691zł ????
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
Masz dwa razy zakład GZ - Lille, po dwóch kursach... Pewnie pusciles cos innego, a tutaj ci się po*ebalo;)
Ajjjjj, bo kopiowałem, dzięki ???? Jeszcze tego nie zagrałem, a chodziło mi o Szeryfa w handi. Sam nie wiem teraz czy powielać ????
 
Do góry Bottom