>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Skoki narciarskie 2013/2014 - TCS (28.12 - 06.01.2013)

Status
Zamknięty.
r-o-b-i-n-h-o 1,4K

r-o-b-i-n-h-o

Użytkownik
1 seria:
Ziobro vs Kot |1| kurs:1,40⛔
Myślałem,że Maciek zacznie skakać tu lepiej ale się rozczarowałem.Skacze tak jak skakał w Oberstdorfie czyli przeciętnie.Janek trzyma poziom,skacze dalej od Maćka,widać gołym okiem,że jest w lepszej dyspozycji od Kota.Ziobro obok Murańki i Stocha najlepszy z naszych.Kot od nich odstaje.Jutro nie widzę innej opcji niż zwycięstwo Janka w tej parze.
Hayboeck vs Wellinger |1| kurs:1,35⛔
Wellinger jak skakał słabo w Oberstdorfie tak dalej skacze w Ga-Pa.Hayboeck na TCS widać,że złapał fajną formę,w pierwszym konkursie w TOP 10,tu też skacze całkiem dobrze,na pewno lepiej niż Niemiec.Jeśli Austriak nie będzie za bardzo świętował nowego roku to nie ma tutaj innej opcji niż zwycięstwo Michaela:grin:.
Takeuchi vs Freund |1| kurs:1,47✅
Kolejny typ przeciwko Niemcom,tym razem przeciwko Freundowi.Japończyk jest na przestrzeni sezonu dużo regularniejszy a i tutaj oddaje lepsze skoki od Niemca.Freund bez błysku,nie wierze żeby dziś miał nagle odpalić.Taku pewnie ogarnie TOP 10 na spokojnie i przede wszystkim okaże się lepszy od Severina.
Cały konkurs:

Ammann vs Diethart |2| kurs:1,50✅

No cóż wyrównana para ale skoro Diethart wygrywa wszystko jak leci w Ga-Pa do tej pory to aż żal na niego nie postawić.W Oberstdorfie przegrał ze Szwajcarem o te kilka punktów ale tu wydaje się,że jest jeszcze mocniejszy.Po za tym dalej nie wiem czy Ammann to jest zawodnik który potrafi powtórzyć drugi taki sam wyczyn z rzędu jak to zwycięstwo w Oberstdorfie.Diethart natomiast od Engelbergu jest jak nakręcony,ciężko doszukiwać się u niego jakichś słabszych prób.Liczę,że młody Austriak udźwignie presje i pokona Szwajcara,bo w formie jest niesamowitej,skacze na luzie i wszystko bardzo łatwo mu przychodzi.Według mnie walka o zwycięstwo w konkursie rozegra się właśnie między nim,a Stochem.
Schlierenzauer vs Stoch |2| kurs:1,57✅
Nie przekonuje mnie Gregor.Skacze dobrze ale bez rewelacji.Stoch natomiast lubi tą skocznie,widać,że skakanie w Oberstdorfie,a skakanie w Ga-Pa to dwa inne poziomy jeśli chodzi o Kamila.Tak jak napisałem wyżej myślę,że on i Diethart rozstrzygną między sobą kto wygra te zawody.Schlierenzauera w tej rywalizacji nie widzę,na pewno nie w tej dyspozycji.
Bukmacher:STS
 
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
Na początek taki tripelek od bet365 na pierwszą serię.
Schlierenzauer - Neumayer @ 1 @ 1,16 bet365
Fajnie,że bet365 wystawił kilka par KO jutrzejszej I serii. Gregor mimo słabszej (?) ostatnio dyspozycji ciągle potrafi odfrunąć. Niemiec to nie jest zawodnik, który może mu zagrozić. Neumayer ustępuje przecież Austriakowi pod każdym względem narciarskiego rzemiosła, tak więc po primo reprezentacja naszych zachodnich sąsiadów na skoczni w Ga-Pa póki co mocno zawodzi, a po ultimo Michael nigdy nie był czołowym zawodnikiem, a jedynie typowym skoczkiem drugiej dziesiątki. Schlieri to klasa sama w sobie i mimo słabszej dyspozycji z Niemcem jutro wygra. Nie przewiduję tu niespodzianki.
Anders Jacobsen - Jakub Janda @ 1 @ 1,22 bet365
Norweg po zerwaniu więzadeł krzyżowych, w końcu wraca do formy. Już podczas wczorajszych kwalifikacji i treningów pokazał się z bardzo dobrej strony, a napewno już lepszej aniżeli Janda. Czech ma &quot;chwiejną&quot; formę i jedynie czasem odda pojedyńcze, dobre skoki. Może i konkurs w Engelbergu mu wyszedł ,ale teraz na TCS już tak dobrze nie jest. Norweg jest lepszy dlatego w jego kierunku można grać.
Wank - Deschwanden @ 1 @ 1,40 bet365
Niemiec póki co jest najjaśniejszą postacią swojej reprezentacji. Wszystkie trzy skoki, które oddał wczoraj na Große Olympiaschanze były równe i stabilne. Jego jutrzejszy rywal w każdym skoku mu znacznie ustępował i podejrzewam, że tak jak w Oberstdorfie Szwajcar zakończy zawody na pierwszej serii.

Unibet wystawił bardzo ciekawą parę a mianowicie:
Prevc - Kofler @ 1 @ 1,40 Unibet (cały konkurs)
No kurde Słoweniec jest przecież obecnie w kilka razy lepszej formie od Austriaka. Widać, że Andi po upadku nie może dojść do optymalnej dyspozycji i skacze mocno w kratkę. Prevc póki co mocno zaskakuje. Trzecie miejsce w Oberstdorfie to nie dzieło przypadku co potwierdzał we wczorajszych skokach plasując się w ścisłej czołówce. Słoweniec może jutro sporo namieszać w pierwszej trójce, Austriak zdecydowanie nie.
Wank - Biegun @ 1 @ 1,50 Unibet (cały konkurs)
O Niemcu pisałem wyżej. Krzysiowi póki co mocno dopisuje szczęście. Wczoraj na treningach słabo by nie powiedzieć bardzo słabo. Na moje nieszczęście (obstawiłem parę Kot-Biegun na tego pierwszego) Krzysiowi w kwalifikacjach powiałao mocno pod narty co umiejętnie wykorzystał. Poza tym nic wielkiego Biegun nie pokazuję i wydaję mi się, że wyżej aniżeli Wank jutro nie będzie.
Prevc - Ito @ 1 @ 1,68 Betsson
Słoweńca pogram jeszcze w zestawieniu z Japończykiem, a sytuacja ma się identycznie co do pojedynku Prevc - Kofler. Słoweniec obecnie w gazie i Japończyk nie powinien mu tu zagrozić. Obok Dietharta, Peter to rewelacja pierwszej części TCS więc typ na niego. Daiki Ito mimo wszystko jest obecnie słabszy od Słoweńca i trudno się tu dopatrywać sensacji.

Oczywiście co do stawek to radzę dobierać je rozważnie. Skoki to dyscyplina bardzo trudna do typowania bowiem każdy lekki podmuch może zadecydować o tym, że nasz typ nie wejdzie. Mam nadzieję, że ten nowy 2014 rok zaczniemy na zielono. ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
adhemar 374

adhemar

Użytkownik
Cóż,dwa prowadzące przed turniejem w tabeli pucharu narodów reprezentacje póki co rozczarowują, reszta nadrabia straty zwłaszcza zawsze tradycyjnie mocni na TCS Austriacy.
Poważnie się zastanawiam czy na Dietharcie nie testują czegoś, i niekoniecznie mam na myśli nowy lek na astmę,ale chociażby kombinezon,wiązania czy jakiś element treningowy,podobna sytuacja miała miejsce w zbliżonym punkcie poprzedniego sezonu z Kraftem - przyszedł z PK i zaczął mieszać w czołówce(w Wiśle nawet zrobił rekord skoczni),a potem równie szybko przygasł.
Wiadomo,że Soczi zweryfikuje wszystko i jeśli wygra Koreańczyk Kim to jego trener i tak będzie opowiadał,że czesanie buli w każdych zawodach było elementem przygotowań,tak samo Kruczek może powiedzieć,że sinusoidalna forma Żyły jest czymś naturalnym - tak jak dosyć niemrawe wchodzenie w sezon przez Schliernzauera czy nagła petarda Dietharta,ale jak dla mnie to Piotrek już powinien być w Zakopanem.
Diethart, Ammann,Stoch,Bardal,Morgerstern - typowanie między nimi to loteria,ja liczę też,że dziś lepiej pokaże się Takeuchi - przed turniejem sądziłem,że to on a nie Kasai będzie najlepszym samurajem na TCS - być może już dziś się to zacznie odwracać.
Jakos ciężko widzę pary H2H konkursu(a nie pierwszej serii) - Wank lekkim faworytem w parze z Murńką(@1,9) w bet365 E:no i lekko wygrał o 0,5 metra- to może być ciekawe - Niemiec ma relatywnie mocnego przeciwnika - Deschwanden z wiatrem pod narty potrafi być naprawdę groźny,tymczasem no jeśli chodzi o Murańke to chciałem przed turniejem zaproponować go H2H z Ziobro w STS było na niego 2,7-2,9,ale forum nie działało.
Dziś myślę,że poszedłbym o krok dalej i zaryzykował,że w przekroju całego sezonu w generalce będzie Klimek wyżej niż nie tylko Ziobro czy Biegun,ale nawet Kot czy Żyła.
Ok, nie ma jeszcze powtarzalności czy jakiejś wielkiej stabilizacji,ale w jego skokach widać naprawdę duży potencjał.
 
pablo92 531

pablo92

Użytkownik
Garmisch-Partenkirchen HS140 H2H

Kraus - Kranjec
Typ: Kraus
Kurs: 2.20 Buk: Unibet ⛔


Dziwny typ wystawił Unibet faworytem jest Niemiec owszem w kwalifikacjach skoczył źle ale żeby odrazu go skreślać to przesada. Kraus w treningach 7 i 24 natomiast w kwalifikacjach 29 miejsce i w systemie KO zmierzy się z Veltą . Natomiast Kranjec w treningach 33 i 43 natomiast w kwalifikacjach skoczył jak na niego bardzo dobrze i zajął 5 miejsce.

Podsumowując gram na Niemca bo jest w stabilniejszej formie , owszem kurs duży ale to dlatego że Kraus ma groźniejszego przeciwnika w KO.
 
dx2 248,9K

dx2

Użytkownik
Kot-Ziobro 2 @1.47
Kot jest bardzo nierowny, skacze jeden co najwyzej dobry skok na kilka. Forma poszla zdecydowanei w dol od poczatku sezonu. Ziobro ma poziom duzo bardziej ustabilizowany, a odleglosci tez kreci lepsze, wiec wychodzi i tu wygrana Ziobry w tej parze.
 
valderrama 145

valderrama

Użytkownik
Prevc - Ito 1 1,68 betsson✅
Rewelacyjny Peter 4 w kwalifikacjach 3 w pierwszym konkursie wraca do najwyższej formy. Daiki solidny dobre treningi 2 i 12 miejsce 12 w kwalifikacjach mysle ze tak skończy.
Freund - Takeuchi 2 betsson✅
Niemiec bardzo słabe trzy skoki nigdy nie błyszczał na tej skoczni.Japończyk solidny wyniki koło 10 miejsca mam nadzieje ze to wystarczy
 
hristo 585

hristo

Użytkownik
Anders Jacobsen - Jakub Janda @ 1 @ 1,22 Bet365 Norweg po zerwaniu więzadeł krzyżowych, w końcu wraca do formy. Już podczas wczorajszych kwalifikacji i treningów pokazał się z bardzo dobrej strony, a napewno już lepszej aniżeli Janda. Czech ma &quot;chwiejną&quot; formę i jedynie czasem odda pojedyńcze, dobre skoki. Może i konkurs w Engelbergu mu wyszedł ,ale teraz na TCS już tak dobrze nie jest. Norweg jest lepszy dlatego w jego kierunku można grać.
Kolego uważałbym z tą parą. Po pierwsze kurs bardzo niski a Anders jak mało kto lubi niefajnie zaskakiwać. Nawet w czasach sprzed kontuzji, będąc w niezłej formie potrafił spadać nagle na bule i kończyć zawody na 50-tym miejscu.
JJ wiadomo w jakiej formie, ale gdzieś tam na tym niskim poziomie jest stabilny i nie zdarzają mu się totalne babole.
Jednym słowem pomimo, że Jacobsen jest oczywistym faworytem to mając na uwadze jego skłonności do wpadek, aktualną formę oraz b.niski kurs radziłbym odpuścić granie za większą kase.pozdrawiam;-)
 
kamil1989 963

kamil1989

Użytkownik
Za Nami seria próbna. Po niej zdecydowałem się na poszukiwanie niespodzianek. Kursy z milenium na 1 serię (KO)
Maeaettae J.-Kofler A. 6,00
Deschwanden G.-Wank A. 4,00
Janda J. - Jacobsen A. 4,00
Wg. mnie te pary są bardziej wyrównane niż wskazują na to kursy. Kofler jest nierówny a Fin może nie skacze bardzo daleko ale za to regularnie. Nie ufam Jacobsenowi a Jandę stać na dobry skok. Deschwanden na tej skoczni spisuje się dobrze, a z Wanka, jak i z pozostałych Niemców, jakby zeszło powietrze.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
w marathonie jest para kto lepszy w TCS:
Fannemel - Żyła @ 1,15
Oni chyba nie wiedzą, że Piotruś już nie skacze, bo inaczej by nie wystawiali. Kurs malutki jak na prawie sąsiadujące miejsca w klasyfikacji, więc pewnie już ktoś ostro przyrżnął i dlatego tak spadł. Fannemel oczywiście przed Żyłą, więc lokata, tylko ciekawe jak oni to potraktują - czy porobią zwroty czy co. Ogólnie czy Piotr by skakał dalej czy nie, to będzie klasyfikowany normalnie, więc powinni rozliczać. Mi się jednak nie chce dla tak marnego kursu zamrażać kasy na kilka dni, w dodatku jeśli nie wiadomo jak to się skończy w sensie formalnym.
 
Otrzymane punkty reputacji: +23
r-o-b-i-n-h-o 1,4K

r-o-b-i-n-h-o

Użytkownik
Wstępne propozycje na jutrzejsze kwalifikacje:
Murańka vs Vassiliev |1| kurs:1,15 ZWROT
Typ który można dodawać do jakichś kombinacji.To jak skacze Klimek to każdy wie.Solidna forma,równe skoki,najlepszy z naszych po Stochu.Vassiliev to jakaś żenada,nie wiem dlaczego ten gość startuje do kolejnych zawodów.Patrząc na to co robił w Ga-Pa to wydaje mi się,że gdyby wylosowali jakiegoś kibica z widowni to ten skoczyłby lepiej od Dimy.Dla mnie zdecydowana wygrana Murańki w tej parze i stawiam na niego.
Matura vs Hilde |1| kurs:1,50✅
Janek wreszcie złapał odpowiednią dyspozycję.W Ga-Pa wszystkie próby równe i na bdb poziomie.Norweg nierówny,skacze zazwyczaj przeciętnie.W Ga-Pa nie przebrnął nawet kwalifikacji.Myślę,że jutro Czech potwierdzi swoją dobrą dyspozycję i pokona Tomka;)
Kofler vs Velta |1| kurs:1,30⛔
Tutaj również stawiam na solidność.Kofler w ostatnich konkursach wyglądał na prawdę dobrze.Velcie nie wiadomo co się urodzi w głowie.Może skoczyć dobrze,a może też zawalić skok.Jest nieprzewidywalny.Uważam mimo wszystko,że w lepszej formie jest Andi i stawiam na jego zwycięstwo w tym pojedynku.Zawody dodatkowo w Austrii,więc to powinno być tylko in plus dla Koflera.
Bukmacher:STS
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Może się okazać,że kwalifikacje to będzie jedyna rzecz do typowania w Innsbrucku.Jak pisze Paweł Wilkowicz:
Wygląda na to, że w Innsbrucku będziemy kolejny raz tej zimy oglądać konkurs ciągnący się w nieskończoność, o ile w ogóle uda się go rozegrać. Prognozy pogody wyglądają fatalnie, do miasta zbliża się miejscowy halny. Dziś już wiało mocno, jutro podczas kwalifikacji wiatr ma się uspokoić, ale prawdziwa wichura zapowiada się w dniu konkursu. Ma wiać z prędkością nawet 100 km na godzinę i według danych na dzisiaj, szans na rozegranie zawodów nie ma. A przesunąć konkursu na jutro się nie da, nie zgodzą się telewizje. Pozostaje liczyć na to, że prognozy jednak się nie sprawdzą.
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
Na wstępie chciałbym przypomnieć to o czym pisał levy. Pogoda jeszcze jutro ma być w miarę stabilna, ale w sobotę ma być halny dlatego już dziś FIS rozważało przełożenie konkursu na niedzielę (zamiast treningów i kwalifikacji w Bischofshofen). Nie mniej jednak podam jeden typ, ale radzę nad wyraz szczególnie dobrać do niego stawkę, bo chyba każdy wie jak łatwo w skokach o niespodziankę, a tym bardziej przy takich warunkach.

Jeżeli ma być wiatr, który będzie mocno kręcił z każdej strony warto rozważyć typy przeciwko Daiki Ito. Japończyk skakać potrafi, jednak gdy na skoczni panują ciężkie warunki a tym bardziej zawiewa od boku lub z tyłu skok poprostu jest nieudany. Dobry przykład mieliśmy podczas ostatniego konkursu w Ga-Pa. Warunki owszem były sprawiedliwe jednak reprezentant kwitnącej wiśni dwukrotnie trafił na lekki podmuchy co poskutkowało krótszymi skokami, które dały mu dopiero 28 pozycję.

Dlatego też taka propozycja ode mnie:

Prevc - Ito @ 1 @ 1,80 Betsson✅✅✅

Taką parę pograłem w konkursie rozgrywanym na Große Olympiaschanze i weszło. Teraz również to pogram i uważam, że powinno być podobnie. Nie dość,że Prevc znajduję się w lepszej formie to nie należy do tych zawodników, którzy przy gorszych warunkach odrazu oddają słabszy skok. Peter już niejednokrotnie pokazał przy gorszych warunkach, że umie utrzymać się w powietrzu i wyciągnąć całkowite maksimum. Najlepszym tego dowodem jest fakt, że Słowenieć dostał nagrodę &quot;skoku roku&quot; ,a więc najdłuższej sumy skoków w 28 konkursach indiwidualnych.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
adhemar 374

adhemar

Użytkownik
Jutrzejsze zawody chyba się nie odbędą ,a i o dzisiejsze kwalifikacje bym się obawiał,a wiało to już na pewno będzie(w ogóle są jeszcze jakieś bezwietrzne dni?).
W takich okolicznościach przyrody granie czegokolwiek z kursami 1,1 - 1,15 to jak rosyjska ruletka.
Jeśli grać to wysokie kursy za małe stawki, w STS na kwali są 4 pary gdzie kurs na &quot;słabszego&quot; wynosi więcej niż 4,ale w dwóch są megamocni Austriacy: Diethart i Morgernstern ,w trzeciej Jacobsen i Watase i tu już można ryzykować,bo jeśli będzie wiało w plecy Norweg nie odleci,ale najlepsza para to wg mnie Koivuranta - Korniłov.
Startują blisko siebie, Fin to nie jest nie wiadomo jaki skoczek, w Ga-Pa stawiałem,że przegra w KO ze Schmittem,który startował być może w kadrze A ostatni raz w karierze i skoczył całkiem dobrze,ale Fin dostał najlepsze warunki z całej stawki i odleciał.
Jak na sytuację w fińskich skokach jest w formie całkiem niezłej,ale nie jest aż takim faworytem,zwłaszcza,że z wiatrem jest 50/50 - albo dostanie lepszy albo gorszy niż konkurent,jeśli lepszy wygra,jeśli słabszy przegra bo jest podatny na warunki co pokazał drugim skokiem w środę.
Kurs 4,15 na Rosjanina✅ (który jest słabszy oczywiście na ten moment,ale nie o tyle słabszy) to tzw value ,chyba najlepsze jakie widzę na te kwalifikacje mocno zagrożone przez wiatr.

E:Nie oglądałem,więc nie wiem czy komuś wiatr podwiał,ale widzę pozycje 9-22.
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
pawacki 2,1K

pawacki

Użytkownik
Kwale
Freitag-Ito typ 2 ( kurs 1,91) betsafe ✅
Niemiec powoli wykopuje się z porządnego bagna teoretycznie z każdym konkursem jest co raz lepiej lecz te kwalifikacje mu nie wychodzą zbytnio.
Ito wydaje mi się pewnym punktem szczególnie że lubi skakać na skoczni w Insbrucku.
Kranjec-Heyboeck typ 2 ( kurs 1,66) betsafe ✅
Stawiam na gospodarza, który powinnien spokojnie wejść w &quot;10&quot;
Ziobro-Janda typ 1 ( kurs 1,66) betsafe ✅
Janek troszkę skaczący w kratke lecz powinnien sobie z czechem poradzić.
Kot-Murańka typ 1 ( kurs 1,91) betsafe ⛔
Maciek tą skocznie lubi.

Typy praktycznie bez żadnych konkretów bo czas goni.
 
pablo92 531

pablo92

Użytkownik
Innsbruck HS 130

Morgenstern
Typ:Zwycięstwo Morgenstern
Kurs: 5.00 Buk: Unibet ⛔


Gram na zwycięstwo Thomasa bo widać że jest w formie . W dzisiejszych treningach 1 i 2 w kwalifikacjach nie skakał bo widać że czuję się świetnie . Ciężko jest wytypować jutrzejszy konkurs ze względu na wiatr ale gram Thomasa może nie dużą stawką ale spróbować zawsze trzeba.
 
pawacki 2,1K

pawacki

Użytkownik
Nie oglądałem,więc nie wiem czy komuś wiatr podwiał,ale widzę pozycje 9-22.
Kręciło i to bardzo mocno ???? niektórzy dostawali +15 pkt żeby zaraz ktoś dostał - 7 pkt.
Zawody się prawdopodobnie nie odbędą więc nie ma sensu analizować można szukać jakieś wyższe kursy na ewentualną 1 serie.
 
radhu21 4K

radhu21

Użytkownik
A to niby dlaczego ? Nawet jak jutrzejsze zawody się nie odbędą, to klasyfikacja ogólna przecież zostaje i są jeszcze ostatnie zawody, najwyżej na podstawie 3 konkursów zostanie wyłoniony zwycięzca. Wszystkie tego typu zakłady są dalej ważne.
 
adhemar 374

adhemar

Użytkownik
rozumiem, ze gdy zawody się nie odbędą to lecą zwroty na wszystkie zakłady typu &quot;Stoch na podium TCS&quot; ?
Na pewno nie, zawody przełożą,przeniosą lub w ostateczności będzie to 3-skoczniowy turniej 4 skoczni,ale klasyfikacja generalna ze wszystkimi konsekwencjami będzie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom