>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Skoki narciarskie 2013/2014 - TCS (28.12 - 06.01.2013)

Status
Zamknięty.
pablo92 531

pablo92

Użytkownik
Dorzucam jeszcze jeden typ bo patrzę że jeszcze go nie ma a moim zdaniem jest bardzo ciekawy po średnim kursie ale wartym pogrania.

Najlepszy z Austriaków
Typ: Schlierenzauer
Kurs: 1.42 ! Buk: STS

W porówaniu z kursami na Kamila i Bardala po 1.10 kurs na Gregora wygląda bardzo przyzwoicie . Gregor jest w trójce zawodników którzy powinni walczyć o wygraną w TCS pozostałą dwójkę już wymieniłem .
Owszem jest Morgi oraz groźny Diethart ale moim zdaniem nie dadzą oni rady wygrać z Gregorem .
 
r-o-b-i-n-h-o 1,4K

r-o-b-i-n-h-o

Użytkownik
Klasyfikacja generalna h2h:

Stoch vs Amman |1| kurs:1,30

Krótko.Kamil będzie się bił o wygraną,skacze ostatnimi czasy najlepiej z całej stawki i wydaje się,że zbudował porządną formę na TCS.Szwajcar nie jest regularny,potrafi jeden skok oddać przeciętny by w drugim wystrzelić.W pojedynczym konkursie może namieszać ale myślę,że w tej dyspozycji w jakiej znajdują się obaj skoczkowie to Kamil na przestrzeni czterech konkursów powinien być zdecydowanie lepszy.Nie widzę Ammana w walce o czołowe lokaty tego turnieju.TOP 6 raczej nie dla niego,TOP 10 może bardziej.

Kasai vs Ito |1| kurs:1,70

Noriaki mnie bardziej przekonuje. Ito nie odstawał od starszego kolegi tak bardzo jeśli popatrzymy na poszczególne konkursy PŚ jednak notował niższe miejsca.Nie spodziewam się aby na koniec Kasai miał jakąś dużą przewagę pkt nad Ito ale uważam,że w tym ostatecznym rozrachunku okaże się lepszy.Obaj są dość regularni,nie liczę,że któryś bardzo zawali jedną z prób.Dwóch godnych siebie rywali,stylowo też oboje skaczą ładnie.Zacięty pojedynek ale tak jak wspominałem wyżej stawiam na Noriakiego.

Polecam także:

Najlepszy z grupy &quot;młokosów&quot;:Wellinger kurs:1,35

Wszystko ładnie już opisał wyżej @blaise.Nic dodawać nie trzeba.Zgadzam się w pełni.Kurs już spadł ale mimo wszystko dalej można grać.

Najlepszy z grupy &quot;dziadków&quot;:Loitzl kurs:6,00

Myślę,że kurs zachęca na grę w kierunku Austriaka.Nie wydaje mi się aby Kasai czy Ahonen byli o tyle lepsi od Loitzla na ile wskazują na to kursy.Wiadomo,że Kasai będzie się liczył ale myślę,że Wolfgang wypracował odpowiednią formę na ten TCS i jest w stanie być przed Noriakim.Ahonen też nie skacze jakoś nad zwyczaj dobrze.Jest solidny ale nic po za tym.Janda słaby sezon,ostatnio trochę lepiej ale nie wierzę,że powalczy tu o jakieś wysokie lokaty.Neumayer i Vassiliev też raczej nie.Jeśli Loitzl będzie skakał tak jak w Szwajcarii to spokojnie może być w TOP 10 każdego konkursu.Liczę na to i gdy spełni ten warunek będzie w ostatecznym rozrachunku przed najgroźniejszym z tej stawki Kasaim.W każdym bądź razie warto spróbować.

Bukmacher:STS
 
pawacki 2,1K

pawacki

Użytkownik
Ziobro-Freitag typ 2 ( kurs 1,80) betsafe
Janek kilka skoków fatalnych w PŚ i nagle rewelacja w Englebergu , fajnie ciesze się z wygranej ale ta skocznia jest bardzo podobna do naszej dlatego takie rezulaty.
Jakoś nie widzę naszego w top 20.
Jak to mówią jedna jaskółka wiosny nie czyni więc wole być ostrożny do naszej jaskółki.
Wank-Neumayer typ 2 ( kurs 1,86) betsafe
Dwóch zawdników &quot;tej&quot; skoczni lecz jednak bardziej stawiam na Michała,który notuje tu czołowe miejsca.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
r-o-b-i-n-h-o 1,4K

r-o-b-i-n-h-o

Użytkownik
Kwale:
Hazedtinov vs Okabe |1| kurs:1,50✅
Okabe chyba będzie skakał do siedemdziesiątki tak jak Kasai:grin: ale forma obu panów to niebo,a ziemia oczywiście z wskazaniem na Noriakiego.Ale do rzeczy.Hazedtinov to na pewno nie jakiś skoczek wybitny ale w niektórych skokach pokazuje,że Rosjanie będą mieli z niego pożytek.Na pewno różnica pomiędzy nim,a Japońskim weteranem jest duża na korzyść Ruska.Trening potwierdził to.Ilmir zaprezentował się dobrze,oddając skok na odległość 128,5 m,a Okabe skoczył bardzo słabo,116 czyli o 12,5 metra mniej.Myślę,że do czasu kwalifikacji nie zmieni się za wiele.Hazedtinova powinniśmy obejrzeć w jutrzejszym głównym konkursie,Japończyka już nie koniecznie.
Ziobro vs Kraus |2| kurs:1,80⛔0,6 ????
Przed treningiem można było pobrać Krausa po 3,10 co było wyborną opcją.Jednak kurs 1,80 też spokojnie do gry.Kraus miał ostatnio słabszą dyspozycję w Szwajcarii,Janek tam błyszczał.Jeśli jednak szerzej popatrzymy na ten sezon to Polak wypada dużo słabiej od talenciaka z Niemiec.Kraus jest moim zdaniem równiejszy,na tej skoczni czuje się dobrze,a w treningu pokonał Ziobre o całe 6 metrów.W kwalifikacjach zanosi się na powtórkę.Marinus myślę,że zajmie w nich czołowe miejsce.
Bukmacher:STS
 
gawlak 289

gawlak

Użytkownik
Dzisiejsze kwalifikacje do konkursu w Oberstdorfie wygrał Bardal, jednak zaskoczyła mnie bardzo wysoka forma Morgensterna po powrocie ze szpitala. We wszystkich oddanych dzisiaj skokach plasował się w czubie stawki. W kwalifikacjach oddał najdłuższy skok na odległość 137m. Kursy na wygraną Morgiego są bardzo wysokie np. Unibet: 10 . Jak dla mnie jest to spore value i moim zdaniem warto coś pograć w stronę Morgiego.
Typy: Morgerstern: win kurs: 10 Unibet
coś pewniejszego Morgestern: 1-3 kurs: 2,5 Unibet
 
pablo92 531

pablo92

Użytkownik
No to zaczynamy typowanie .
Po dzisiejszych treningach i kwalifikacjach mamy rozeznanie w jakiej formie są zawodnicy więc trzeba zacząć typować .

Anders Bardal w Top 3
Typ: TAK
Kurs: 1.95 Buk: Unibet
✅


Stawiam na Andersa ponieważ jest jednym z faworytów do wygrania całego cyklu TCS.
W dzisiejszych treningach Anders był 5 i 20 oraz wygrał kwalifikacje . Uważam również że jutro Norweg może powalczyć o zwycięstwo jednak wolę zagrać trochę zachowawczo stąd mój typ na podium Bardala w jutrzejszym konkursie .
 
A 709

arkadiuszch

Użytkownik
Ok w STSIe jest juz oferta, a wiec pora podac typy:
Ja to widze następująca. Czołowa czwórka będzie sie biła o podium: Stoch, Bardal, Schliri, Morgi. Do tego bardzo dobrze skacze tutaj Kasai, ktora przezywa druga, a moze i trzecia mlodosc i jest w fanstatycznej formie.
H2H:
Bardal A. - Freund S. [email protected]
Morgenstern T. - Diethart T. [email protected]
Kasai N. - Takeuchi T. [email protected]
Schlierenzauer [email protected]
Stoch [email protected]
AKO: 4.99, po zlodziejskim podatku 4.39
Po kolei. Bardal w gazie. Dzisiejsze kwalifikacje wygrał i jest zdecydowanie jednym z fawotytów do wygrania jutrzejszego konkursu. Freund poza pierwszym treningiem nic wielkiego nie pokazał. Bardal zakreci sie pewnie kolo podium. Dla Niemca nie widze miejsca w czolowej 6. Publicznosc bedzie bardzo na niego liczyla, jednak nie przyniesie on im wiele radosci.
Morgi pokazuje skokami tutaj, ze ani sladu po kontuzji. Po co komu palec przy skakaniu ???? Jego młodszy kolega ostatnio bardzo dobre wyniki, jednak TCS to dla niego za wysokie progi, musi zaplacic frycowe. Morgi zawsze w czolowce, jutro wykona dwa bardzo dalekie i rowne skoki. Na młodszego Austriaka powinno wystarczyc.
O Kasaim juz pisalem. Przezywa kolejna mlodosc. Jest w swietnej formie i zaliczam go do grona faworytow na jutrzejszy konkurs. Taku w kazdej probie tutaj byl plasowany nizej od Kasaiego. Noriaki skacze rowno i bardzo daleko. Bez problemu powineni sobie poradzic w tej patrze.
Ostatnie dwa typy to TOP6 dla Kamila i Gregora. Obaj sa faworytami do wygrania TDS, wiec nie moga sobie pozwolic na wpadke w zadnym z konkursow. Tak jak pisałem wczesniej, nie ma zbytnio wielu zawodnikow, ktorzy moga zagrozic im. Jest Bardal, Morgi czy Noriaki. Reszta raczej nie ma szans z nimi. Sam Kamil w wywiadzie mowil, ze zostawil powera na jutro i nie skakal na 100% swoich mozliwosci. A Gregor jak to Gregor na konkurs zepnie sie na 150% i bedzie walczyl o win.
W treningach obaj rowno i zawsze kolo siebie. I trening: obaj po 132.5m i odpowiednio 7 i 8 miejsce, a w II treningu obaj po 131.5m co dało im 8 i 9 miejsce. W kwalifikacjach zajeli 6 i 7 miejsce, wiec powtarzalnosc jest a odleglosc w konkursie przyjdzie.
 
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
Treningi i kwalifikacje za nami, więc można spokojnie pisać analizy co do jutrzejszych zawodów. Na początek coś z oferty STS ,który wystawił zakłady par KO.
Ziobro - Kornilov @ 1 @ 1,30 ✅
Żyła - Hajek @ 1 @ 1,22 ✅
Wank - Matura @ 1 @ 1,30 w betsson na Wanka 1,86 :!: ✅
AKO: 2,04

Zarówno Polacy jak i Niemiec są mocniejsi, więc tu nie dopatrywałbym się niespodzianek. Może i Żyła zawalał treningi, ale w kwalifikacjach skoczył już swoje. Hajek jest zawodnikiem słabym, w tym sezonie zgromadził zaledwie 4 punkty i przy Piotrku po prostu wymięka. Matura też sezon póki co słabiutki. To już nie ten sam Janek co w ubiegłym sezonie i przy równym, a co ważniejsze dobrym Wanku ma znikome szanse na awans. Ziobro potwierdza swoją dobrą dyspozycję z Engelbergu i jeżeli jutro się nic nie zmieni możemy ponownie liczyć na pierwszą 10 / 15.

Schlierenzauer - Freund @ 1 @ 1,56 Betsson
Austriak jest zawodnikiem lepszym co pokazał dziś w treningach i kwalifikacjach. Chyba każdy, kto choć trochę interesuję się skokami wie jakimi umiejętnościami dysponuje Gregor. Ostatnio niby forma lekko opadła, ale jestem przekonany, że właśnie podczas TCS Austriak zaczanie &quot;robić&quot; swoje. Freund to taki typowy skoczek na pierwszą 10. Niby dobry, ale zawsze czegoś brakuje. Kursik przyzwoity, więc można pobrać do grania.
Kasai - Takeuchi @ 1 @ 1,41 Betsson
Formy w jakiej obecnie jest Noriaki, mógłby pozazdrościć nie jeden zawodnik. Kurde chłop ma 41 lat, a lata niesamowicie. Piękna technika to główny atut Japończyka, który nieoczekiwanie może stać się jednym z głównych kandydatów do zwycięstwa w TCS. Taku też mocny, ale po świetnym początku sezonu teraz forma lekko opada. Faworytem jest Noriaki i to jego pobiorę.
Kasai - Prevc @ 1 @ 1,45 Unibet
Powtarzać się nie będę. Japończyk obecnie w lepszej dyspozycji nie tylko na tej skoczni, ale i od początku sezonu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
pablo92 531

pablo92

Użytkownik
Oberstdorf HS137 H2H
Wellinger - Kraus
Typ: Kraus
Kurs: 2.25
Buk: STS ✅


W tej parze wystąpi dwóch młodych skoczków niemieckich ja stawiam na tego starszego.
Wellinger w dzisiejszym dniu skakał moim zdaniem jak na niego słabo w treningach na 10 i 44 miejscu w kwalifikacjach również nie zachwycił zajął 26 miejsce i będzie skakał w KO z Damjanem powinnien wygrać tą parę . Z kolei Kraus prezentował dziś bardzo wyrównany poziom na 1 treningu był 9 , na 2 zajął 22 miejsce , potem powtórzył to miejsce w kwalifikacjach i będzie skakał w KO ze swoim bardzo doświadczonym kolegą z reprezentacji Neumayerem według mnie faworytem jest Kraus i powinnien on przejść do najlepszej 30 .

Podsumowując stawiam na Krausa bo prezentuje się lepiej niż Wellinger . Kurs jest wysoki ale to pewnie dlatego że Kraus ma groźniejszego rywala w systemie KO i bukmacherzy uważają że może on po 1 serii pożegnać się z konkursem z czym ja osobiście się nie zgadzam.

Kamila Stoch - Anders Bardal
Typ: Bardal
Kurs: 1.85 Buk: STS
✅

W pojedynku &quot;na szczycie&quot; stawiam na Norwega który według mnie lepiej prezentuje się w Oberstdorfie . Kamil owszem w dzisiejszym dniu prezentował stabilną formę zajmując 7 i 9 pozycję na treningach oraz 6 w kwalifikacjach .Z kolei Bardal owszem zepsuł swój drugi skok w treningu ale widać że ma formę i jutro postara się to udowodnić .

Podsumowując stawiam na Norwega który według mnie lepiej prezentuje się w Niemczech , a Kamil może w następnych zawodach będzie lepszy .
 
pablo92 531

pablo92

Użytkownik
Jeszcze dwa typy z systemu KO

Kot - Freitag
Typ: Kot
Kurs: 1.57 Buk: STS
✅


Stawiam na Polaka bo po tym co wyprawiał dziś Niemiec to aż strach nie pograć takiego kursu . Niemiec zupełnie bez formy w treningach kompromitujące go wyniki 66 i 67 miejsce w stawce 71 zawodników to wstyd. Maciek może też nie skakał aż tak rewelacyjnie ale na Niemca powinno to wystarczyć .

Biegun - Deschwanden
Typ: Deschwanden
Kurs: 2.05 Buk: STS
⛔


Wielu pewnie się zdziwi dlaczego stawiam na Szwajcara postaram się to objaśnić.
Biegun sprawił na początku sezonu wielką niespodziankę wygrywając zawody w Klingenthal potem już było znacznie gorzej w 2 konkursie w Klingenthal zajął 18 miejsce ale już Lillehammer w dwóch konkursach nie awansował nawet do pierwszej 30 .
w treningach też słabo 40 i 47 miejsce pokazuje że Krzysiek jest w słabej formie owszem 13 miejsce w kwalifikacjach ale jeden skok jaskółki nie czyni .
Natomiast bardzo zadziwił mnie dziś młody Szwajcar w treningach skakał bardzo dobrze zajmując 11 i 7 pozycję gorzej wypadł w kwalifikacjach gdzie zajął 38 miejsce jednak uważam że Szwajcar może jutro pokrzyżować plany Polakowi i wygrać tą rywalizację .
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Kasai TOP 3 @3,75 Unibet
W Unibecie lubią spać więc korzystamy.W Betsson kurs 1,75???? a w Bet365 @2,75. W jakiej jest formie Samuraj to każdy widzi.Przerwa mu nie zaszkodziła zupełnie.Jak powtórzy jutro dzisiejsze skoki to będzie bardzo wysoko.Kurs to na pewno value,więc kto lubi niech gra.
 
Otrzymane punkty reputacji: +23
r-o-b-i-n-h-o 1,4K

r-o-b-i-n-h-o

Użytkownik
1 seria:
Murańka vs Hilde |1| kurs:1,70✅
Według mnie Klimek wyjdzie z tego pojedynku zwycięsko.Hilde w bardzo przeciętnej dyspozycji,nie skacze nic nadzwyczajnego.Polak pokazał swoją wyższość w kwalifikacjach ale też już podczas zawodów w Engelbergu skakał lepiej od Norwega.Klimek nie ma takiej regularności jak czołówka ale forma jaką prezentuje powinna wystarczyć w starciu z Hilde.
Żyła vs Hajek |1| kurs:1,20✅
Zdecydowanie gram w stronę Piotrka.Kurs nie zachwyca ale różnica pomiędzy oboma panami jest bardzo duża oczywiście na korzyść Polaka.Hajek ani nie ma wybitnej formy ani regularności.Żyła skacze cały czas równo i solidnie.To na Czecha powinno wystarczyć.Jeśli popatrzymy szerzej na cały sezon,to zobaczymy,że zwycięzca tego pojedynku może być tylko jeden.
Ziobro vs Kornilov |1| kurs:1,27✅
Ziobro w lepszej formie,skacze dalej równo.Rusek nie prezentuje niczego specjalnego.Janek lepszy tutaj w każdej próbie.Jutro liczę na podobny scenariusz i pewne zwycięstwo w tej parze reprezentanta Polski.
Cały konkurs:
Bardal vs Freund |1| kurs:1,40✅
Anders,mój faworyt do końcowego triumfu udowadnia w Niemczech swoją dobrą formę i regularność.Wygrana w kwalifikacjach,piękny skok zapewne będzie bił się o zwycięstwo w dzisiejszym konkursie.Freund nie skacze najgorzej ale do ścisłej czołówki w której oczywiście znajduje się Bardal trochę mu brakuje.TOP 10 w zasięgu Severina jak najbardziej ale z Norwegiem szans większych mu nie daje.Bardal półka wyżej i myślę,że to on wyjdzie z tego pojedynku zwycięsko.
Kasai vs Ammann |1| kurs:1,55⛔
Noriaki w mega gazie,wygrał jeden z treningów,w kwalifikacjach zaraz za Bardalem.Japończyk będzie bił się o podium.Ammann skaczę na swoim poziomie ale na Noriakiego to za mało.Według mnie zwycięsko z tej pary wyjdzie Japończyk.
Bukmacher:STS
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Kot - Freitag 1 1,61 Betsson✅

Kurs na Kota uważam,że jest zdecydowanie przesadzony. Typ bardziej przeciwko Freitagowi bo skacze bardzo słabo a Maciek jednak swoje skacze i to wystarczy na Niemca.W każdym wczorajszym skoku Maciek zdecydowanie lepiej więc nie sądzę aby dzisiaj nagle się coś odmieniło i Freitag zaczął skakać o wiele dalej.

Bardal - Stoch 1 2,20 Unibet✅

Patrząc na wczorajsze skoki minimalnie lepszy Norweg. Para uważam,że należy do tych 50/50 a kurs na Bardala zdecydowanie za wysoki. Norweg jest jednym z faworytów do wygrania TCS podobnie jak Kamil. Ale dlaczego faworyzowany jest Polak? Bo w Engelbergu skakał lepiej? Teraz jest inna skocznia kilkanaście dni minęło więc nie ma to znaczenia dla mnie. Po treningach i kwalifikacjach stawiam na Bardala.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
pablo92 531

pablo92

Użytkownik
Oberstdorf HS137 H2H

Żyła - Kot
Typ: Kot
Kurs: 1.90 Buk: STS ⛔


W pojedynku Polaków stawiam na Kota który lepiej prezentuje się w Oberstdorfie .
Maciek w treningach na 18 i 31 miejscu , natomiast Żyła był w nich 39 i 66 odrazu widać kto lepiej czuje się na Schattenbergschanze . W kwalifikacjach obaj Polacy spisali się dość przyzwoicie Żyła zajął 19 miejsce , z kolei Kot był 12 .W systemie KO obaj zawodnicy powinni dać radę swoim przeciwnikom , oczywiście groźniejszego rywala ma Kot lecz po tym co prezentuje Freitag powinniśmy być spokojni o jego występ, no chyba że nagle Freitag przypomni sobie że potrafi dobrze skakać .

I jeszcze jeden typ na sucho naprawdę warty pogrania

Takeuchi - Wellinger
Typ: Takeuchi
Kurs: 1.45 Buk: STS
✅
 
J 12

jacht94

Użytkownik
Ja dzisiaj popróbuję trochę wyższych kursów, nie ma ryzyka nie ma zabawy, a uważam że w kursach value .
Bardal wygra @6@ Millenium ⛔ blisko, blisko ;)
Jak już poprzednicy mówili forma Bardala wysoka, a przede wszystkim równa. W dniu wczorajszym treningi może jeszcze bez szału, ale myślę że nie ma co zbytnio tym się przejmować. Jak przyszło do najważniejszego skoku sobotniego popołudnia Norweg pokazał na co go stać wygrywając kwalifikacje. Kompletnie nie rozumiem czemu np taki Stoch jest według bukmacherów bardziej ceniony w tym konkursie od Bardala. :?
Amman top 3 @7@ Millenium ✅
Forma u Szwajcara na pewno jest z tymże małe ale... nie jest ona z pewnością równa. Bardzo dobre skoki potrafi przeplatać z nieco gorszymi. Wczoraj 3 miejsce w kwalifikacjach skłania mnie żeby delikatnie pograć ten kurs. Ziemniak chyba lekko zaspał bo w u zagranicznych bukmacherów kursy na to zdarzenie oscyluje mniej wiecej w przedziela 3 -3,5.
Powodzenia ;)
Edit po konkursie: Wszystko niby zarąbiście,ale zagrałem tripelka dla funu Bardal wygra, Amman top 3 i Kot lepszy od Freitega i omalże by kurs przeszło 60 w AKO wszedł ????
 
rajdowiec75 1,8K

rajdowiec75

Użytkownik
Niektórzy już zagrali Kasaiego z Takeuchim po @1.40 a tutaj na SB wystawili @2.7, obecnie @2.45 ;) Pociśnięte limitem.
W Sts po odjęciu tax @1.25 ???? :mrgreen:
Diethart vs Ziobro @1.50 SB ✅
Austriak w każdym z oddanych tutaj 3 skoków lepszy od Janka. W treningach 11 i 14 miejsce, Ziobro 23 i 21. W kwalifikacjach przewaga o ponad 13 pkt. zakończył je na 4 miejscu, natomiast Polak został sklasyfikowany na 19 miejscu ex aequo z Garbikiem-Fajeczką. Tomek D. wystrzelił z formą na T4S, patrząc na to co skacze w Niemczech i na 4 i 5 miejsce w Engelbergu. Czyżby następca starszego Tomka Morgensterna :?: Kto wie, chyba tylko Pointner. JZ ok, w Engelbergu super występy, ale tamta skocznia jest bardzo podobna do tej w Zakopanem. Oberstdorf to inna historia i nie przewiduje dzisiaj znacznej poprawy Janka w stosunku do wczoraj chociaż nie można tego wykluczyc, natomiast TD wygląda bardzo pewnie i moim zdaniem w najlepszej 10 dzisiejszego konkursu powinien się znalezc. A ta para tylko ze względu na właśnie udany weekend Janka w Szwajcarii.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
tarki16 5,2K

tarki16

Użytkownik
Krzysztof Biegun - Gregor Deschwanden : Typ. 1 2.20 Bet365 ✅✅✅

Bardzo fajne zdarzenie wystawił Bet365, a mianowicie pojedynek 1 rundy między Polakiem, a Szwajcarem. Dziwi mnie nieco przesadzony kurs na Polaka, może dlatego, że w treningach skakał słabo, a już lepszy skok oddał w kwalifikacjach, gdzie zajął 13 miejsce. Już początek sezonu pokazał, że Krzysiek będzie punktował, bardzo szczęśliwe zwycięstwo, przy zmiennym, silnym wietrze w Klingenthal, dało mu nawet prowadzenie w klasyfikacji generalnej przez 2 konkursy, ostatnio bardzo dobrze skakał na Uniwersjadzie, wiadomo, to zupełnie inny poziom, ale pokazał się tam z bardzo dobrej strony i był najlepszym skoczkiem. Widać, że na początku sezonu Polacy skaczą bardzo dobrze, wczoraj wszyscy przeszli kwalifikacje, a najgorzej wypadł Klimek Murańka, który zajął 23 miejsce. Już dawno nie widziałem tak dobrze skaczących Polaków, nawet zaryzykuje stwierdzenie, że nigdy tak dobrze nie było. A Szwajcar? Dobre skoki na treningach, jednak w kwalifikacjach już słabiej, dopiero 38 miejsce, ogólnie w tym sezonie skacze dosyć dobrze, jednak na prawdę nie sugerowałbym się skokami treningowymi, kwalifikacje już pokazały jak jest, a konkurs to tylko potwierdzi, sądzę, że Krzysiek spokojnie wygra dzisiaj ze Szwajcarem, a kurs na prawdę wysoki i jak dla Mnie pewniak! GL
 
karmol2 6,8K

karmol2

Użytkownik
Jacobsen - Hvala
Jacobsen ✅✅
1.65
Milenium


Po odjęciu podatku jakieś 1,55 jak dla mnie bardzo satysfakcjonujące!
Najpierw cyferki... Pierwszy trening Jacobsen 12, Hvala 34. Drugi trening odpowiednio 17miejsce Norwega i 57! Hvali. Kwalifikacje to znów 17miejsce Andersa i 24 Słoweńca.
Jak widać w każdej próbie Jacobsen prezentował się lepiej od Hvali.
Dla mnie ważnym czynnikiem jest fakt, że Jacobsen to facet, który na pewno jest mocno zmotywowany by w tak prestiżowym turnieju znów pokazać klasę. Ma gen zwycięzcy, Hvala to przeciętniak, który w tej chwili pewnego poziomu nie przeskoczy. Biorę ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
L 40

lukasz-ogl

Użytkownik
1ko KRAUS-NEUMAYER-1 kurs 1.7 ✅Fortuna Starszy z niemcow w slabszej formie do tego himeryczny Kraus skacze na stabilnym poziomie ..1ko MURANKA-HILDE-1.58✅ Fortuna Norweg zupelnie bez formy Klimek skacze lepiej i pewniej...Cs do ako z CHANCE AS AMMAN-JACOBSEN-1.45 KRAFT-HILDE-1.8 KASAI-ITO-1.38 1ko WANK-MATURA-1.65 MORGENSTERN-PREVC-1.4 AKO8.35⛔
 
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
da się na tym ... forum coś napisać? Podejmuję chyba ją 5 próbę. 2 razy skasowało mi całkiem sporo.

Zupełnie nie pojmuję waszych typowań w parach Wank-Matura i⛔ Deschwanden-Biegun. Typowe 50/50, a chyba ostro ludzie walą na Niemca i Polaka skoro w STS już 2,90 na Czecha i 2,35 na Szwajcara.. Sprawa tu jasna - w treningach zdecydowanie lepsze &#39;dogi&#39;, w kwalach już &quot;faworyci&quot;, ale warto zauważyć, że warunki były różnie. Niby nie namieszały dużo, ale niektórzy mieli mocny wiatr w plecy.
Biegun przed wycofaniem z PŚ prezentował się bardzo mizernie i tu w treningach potwierdzał to. W kwalach odleciał trochę, ale wg mnie prawdziwy Krzyś to ten z treningów. Gregor z kolei ostatnio całkiem fajnie, równo i dla mnie to on jest niewielkim faworytem. Matura podobnie jak reszta Czechów jest jakiś progres, dobre treningi i też nie na straconej pozycji z Wankiem. 1,30 na Niemca to żart. Te kursy to naprawdę spore valju.
e: w serii próbnej Matura znacznie gorsze warunki od Wanka, 4 m bliżej, ale tylko 0,6 pkt za nim, a Deschwanden nokaut Bieguna, więc sprawdza się to na razie co pisałem ????

Nie ma już czasu się rozpisywać, więc ponadto proponuję:
Murańka - Biegun @ 1,70✅

Klimek w niezłej dyspozycji, skacze dosyć równo. O Biegunie wyżej.

Diethart - Kofler/Jacobsen @ 1,57✅/1,40✅

Młody Austriak objawienie ostatnich tygodni. Wczoraj skakał naprawdę dobrze, może się liczyć w walce o top6. Rywale doświadczeni panowie, próbujący wrócić do formy, raz na kilka skoków wyjdzie całkiem dobry, ale bardzo nie równo. Raczej poza dyszką.


Wszystko STS
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom