>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Skoki narciarskie 2013/2014 - TCS (28.12 - 06.01.2013)

Status
Zamknięty.
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
Betsson póki co zamula z wystawieniem par, ale Unibet już wystawił ofertę dlatego warto coś napisać.
Prevc - Freund @ 1 @ 1,55 Unibet
Słoweniec prezentuje dobrą i stabilną formę. Pisałem już w analizie pary Prevc - Ito, że mimo ciężkich warunków jakie panują nad Innsbruckem, Petera stać na dobry wynik. To nie jest typ zawodnika, który przy gorszych lub zmiennych warunkach kładzie skok tylko wyciska maksimum co pokazał dziś w kwalifikacjach. Freund znajduje się zdecydowanie pod formą, a w każdym dzisiejszym skoku czy to podczas treningu czy kwalifikacji plasował się niżej aniżeli Słoweniec. Tutaj mimo wszystko niespodzianki być nie powinno i jeżeli naprawdę Prevc nie dostanie huraganu w plecy a Freund wiatru pod narty zwycięzca może być tylko jeden.
Bardal - Takeuchi @ 1 @ 1,35 Unibet
Może kurs jest mały, ale nispodzianki być nie powinno. Bardal na Bergisel oddawał skoki dobre a w drugim treningu i kwalifikacjach nawet bardzo dobre. Takeuchi póki co przeciętnie chociaż warunki też go nie rozpieszczały ( w drugim treningu w beznadziejnych warunkach zaledwie 97m). Obaj skaczą jutro w parze tak więc warunki będą mieli porównywalne a jako, że w znacznie lepszej formie jest ten pierwszy na niego też polecam grać.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
Z 2

zaqtab

Użytkownik
A jeśli postawiłem na Stocha under 1100 punktów i wiadomo, że jeśli się odbędą 3 konkursy to nie ma szans tej granicy przekroczyć, ale czy buki nie zwrócą tego zakładu argumentując, że odbyły się tylko 3 konkursy?
 
sandacz121 1

sandacz121

Użytkownik
Murańka - Ziobro @ 1 1,65 Unibet
Sugeruje sie głównie treningiem i kwalifikacjami w których Klemens był lepszy o odpowiednio
3 i 3.5m i lepiej radził sobie w gorszych warunkach. W całym turnieju skacze równiej i gram śmiało ten typ.
 
r-o-b-i-n-h-o 1,4K

r-o-b-i-n-h-o

Użytkownik
Cały konkurs:
Morgenstern vs Stoch |1| kurs:1,37⛔
Tutaj dla mnie nie ma wątpliwości kto jest faworytem w tej parze.Morgi na przestrzeni całego TCS w wybornej formie,dużo lepiej wygląda od Stocha.Jest na tyle mocny,że olał kwalifikacje.W treningach pokazał,że jutro będzie walczył o wygraną w całym konkursie.W obu próbach dziś zdecydowanie lepiej od Kamila.Morgenstern poradzi sobie nawet jeśli będzie skakał w trochę gorszych warunkach od Polaka.Jeśli nie dostanie huraganu w plecy to Stocha powinien łyknąć na spokojnie.
Ammann vs Schlierenzauer |1| kurs:1,35✅
Posypuje głowę popiołem i przyznaje się bez bicia,że absolutnie nie doceniłem Szwajcara.Simon będzie bił się podobnie jak Morgi do końca jeśli chodzi o triumf w całym TCS.Skacze cały czas regularnie i dobrze.Podobnie jak Thomas odpuścił sobie kwale,a w treningach pokazał klasę,a Gregora pokonał a dobre pare metrów w każdej z prób.Schlierenzauer pod formą ewidentnie,nie walczy o nic w tym TCS.Stawiam zdecydowanie na Szwajcara.
Prevc vs Hayboeck |1| kurs:1,40✅
Podobnie jak @pestka idę w kierunku Słoweńca.Austriak widać,że formą ani regularnością z Prevcem równać się nie może.Słoweniec w trudnych warunkach raczej sobie poradzi.Hayboeck ciężko powiedzieć.Dziś wszystkie trzy próby zdecydowanie na korzyść Prevca.Jutro liczę na powtórkę z rozrywki.
Wank vs Kraft |1| kurs:1,50⛔
Wyżej cenie Niemca.Kraft nie potrafi ustabilizować formy,wszystkie dzisiejsze trzy próby przegrał z Andreasem jeśli chodzi o odległości.Wank myślę,że jest solidniejszy i bardziej przewidywalny.Ostatnio prezentował się przyzwoicie,liczę,że jutro pokaże to samo.Austriak absolutnie w jego zasięgu.

Ziobro vs Dellasega |2| kurs:2,90⛔

Widzę value w tej parze.Janek przez pryzmat całego sezonu zdecydowanie lepszy ale jeśli popatrzymy na to jakie próby oddawali na tej skoczni obaj zawodnicy nie jest aż takim faworytem jak wskazuje nam to buk:
1 trening-0,5 metra lepszy skok Dellasegi,nota 1,6 punktu wyższa u Janka
2 trening-4 metry lepszy skok Dellasegi,nota 0,8 punktu wyższa u Janka
Kwalifikacje-Obaj po 118 metrów,nota 1 punkt wyższa u Dellasegi.
Uważam,że biorąc pod uwagę warunki jakie będą panować na skoczni plus to jak na styku wyglądały ich dzisiejsze próby jest to para z cyklu 50/50 i dlatego spróbuje zagrać w stronę Włocha.
Bardal vs Loitzl |2| kurs:2,70⛔
Tutaj też uważam,że mamy niezłe value.Bardal zaprzepaścił swoje szansę występem w Ga-Pa,nie wierzę aby osiągnął tutaj jakiś super wynik.Loitzl powolutku z konkursu na konkurs wchodzi na wyższy poziom.Ich dzisiejsze rezultaty prezentowały się tak:
1 trening-6 metrów lepszy skok Loitzla,nota 5,6 punktu wyższa u Austriaka
2 trening-12,5 metra lepszy skok Bardala,nota 22,5 punktu wyższa u Norwega(tu nokaut fakt)
Kwalifikacje-3 metry lepszy skok Lotzla,nota 3,3 punktu wyższa u Austriaka
Widać,że Loitzl nie stoi w tym pojedynku na straconej pozycji.Biorąc pod uwagę to,że Austriak potrafił 2 razy skoczyć dalej od Bardala warto spróbować zagrać w jego kierunku.Para uważam 55/45 na korzyść Norwega ale spróbować można.
Bukmacher:STS
 
pawacki 2,1K

pawacki

Użytkownik
2007/2008

Zaplanowane na 3 stycznia kwalifikacje zostały przeniesione na dzień następny, lecz wówczas z powodu złych warunków również nie udało się ich rozegrać, w związku z czym podjęto decyzję o rozegraniu dwóch konkursów w Bischofshofen.

Być może zobaczymy taką powtórkę.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
2007/2008
Zaplanowane na 3 stycznia kwalifikacje zostały przeniesione na dzień następny, lecz wówczas z powodu złych warunków również nie udało się ich rozegrać, w związku z czym podjęto decyzję o rozegraniu dwóch konkursów w Bischofshofen.
Być może zobaczymy taką powtórkę.
Lepiej niech odwołają będzie przynajmniej podstawa do ubiegania się o zwrot za podium Szlirencałera.
Rok temu w Bwin np było uwzględnione że muszą odbyć się wszystkie konkursy aby zakład na cały turniej był ważny. Nie wiem jak w innych i nie chce mi się sprawdzać.
 
pablo92 531

pablo92

Użytkownik
Innsbruck 130 H2H

Fannemel - Wellinger
Typ: Fannemel
Kurs: 1.42 Buk: STS ⛔


Nie ma co się rozpisywać bo Fannemel w lepszej formie i powinnien łatwo wygrac z Niemcem

Bardal - Loitzl
Typ: Bardal
Kurs : 1.35. Buk : STS ✅


Bardal musi wygrać bo jest poprostu w lepszej formie.

Sorki że tak mało dziś opisałem Ale nie mam jak dziś bardziej uzasadnić ????

dawid.400// mimo wszystko w działach sportowych trzeba ciut więcej napisać o typach, teraz zostawiamy ale następnym razem musi być więcej ;)
 
maite-radar 25,5K

maite-radar

Użytkownik

Ziobro vs Dellasega |2| kurs:2,90


Widzę value w tej parze.Janek przez pryzmat całego sezonu zdecydowanie lepszy ale jeśli popatrzymy na to jakie próby oddawali na tej skoczni obaj zawodnicy nie jest aż takim faworytem jak wskazuje nam to buk:
1 trening-0,5 metra lepszy skok Dellasegi,nota 1,6 punktu wyższa u Janka
2 trening-4 metry lepszy skok Dellasegi,nota 0,8 punktu wyższa u Janka
Kwalifikacje-Obaj po 118 metrów,nota 1 punkt wyższa u Dellasegi.
Uważam,że biorąc pod uwagę warunki jakie będą panować na skoczni plus to jak na styku wyglądały ich dzisiejsze próby jest to para z cyklu 50/50 i dlatego spróbuje zagrać w stronę Włocha.

Bukmacher:STS
Kubacki skacze z Dellasegą. Ziobro z Kotem.

Z mojej strony suchy bet, myślę że Thomas nie da się presji i podtrzyma rewelacyjną formę, a więc...
Diethart na podium @ 2.0 Bet365
O ile konkurs w ogóle się odbędzie...
 
enrico 1,4K

enrico

Użytkownik
Murańka-Ziobro 1 @ 1,55 Betcity✅ 20-24

Na chwilę obecną pod kątem formy Klemens jest chyba drugi z naszych. Lepszy od Ziobry w Oberstdorfie, w Ga-Pa również, kwalifikacje też dla Murańki. Jedynie w pierwszym treningu Ziobro skoczył dalej, ale gdy będą startować jeden po drugim, w podobnych warunkach to Murańka powinien być lepszy. Typ na cały konkurs, więc mógłby Janek odrobić w drugiej serii nawet gdyby przegrał, ale wątpi by jako LL się dostał, bo dwa miejsca już niejako zarezerwowane dla przegranych z ostatnich dwóch par.

Neumayer-Watase 1 @ 1,60 Unibet✅ 29-40

Choć w żadnym piątkowym skoku Niemiec nie był lepszy, to jemu daję więcej szans. Jako rywala ma przeciętnego Słoweńca Roka Justina, którego powinien raczej bezproblemowo pokonać. Watase skacze z Finem Maeattae, który w pierwszych dwóch konkursach TCS zaskoczył całkiem pozytywnie (23 i 36 miejsce). Watase w obu konkursach gorzej. Choć w Innsbrucku wiedzie mu się na razie dobrze, to w parze z Finem moim zdaniem niekoniecznie jest znacznym faworytem. Tym samym niekoniecznie musi znaleźć się w drugiej serii, czego jestem praktycznie pewien w przypadku Neumayera.
 
lubiekebab 997

lubiekebab

Użytkownik
Kursy z ziemniaka Milenium.
Morgenstern - Diethart @ 1,58 ⛔
Diethart ostatnio miał zawody życia, ale na tej skoczni już się tak fenomenalnie nie czuje, o czym świadczą głównie krótkie skoki na treningach. Morgi jest słusznie głównym faworytem do wygrania dzisiaj, prędzej zagrozi mu Ammann czy na przykład Bardal, aniżeli młodszy rodak.

Stoch - Schlierenzauer @ 1,55 ✅
Kamil ostatnio troszkę obniżył loty, ale nadal skacze bardzo równo i stylowo. Nasz lider Pucharu Świata musi gonić czołówkę, żeby zająć wysoką lokatę w klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni, choć o podium już prawie nie ma mowy. Gregor zawodzi i mocno wątpię, że odda dwa lepsze skoki od Polaka, daleko mu do swojej normalnej dyspozycji.

Grupa: Bardal, Fannemel, Schlierenzauer, Prevc @ 2,40 ⛔
Anders ostatnio trochę w cieniu tych naj-najlepszych podczas TCS, ale nie ma mowy o pogorszeniu się formy. Po prostu paru mu na chwilę odskoczyło, ale nadal jest mega groźny. Wczoraj nie wyszedł mu jedynie skok w pierwszym treningu, w drugim już zajął trzecią lokatę tuż za faworytami turnieju (Ammannem i Morgensternem), potem było niezłe, 5-te miejsce w kwalifikacjach. W tym gronie nie widzę zawodnika, który może być przed nim.
 
pawacki 2,1K

pawacki

Użytkownik
Unibet trzyma oferte do 14
Deschwander-Kubacki typ 2 ( kurs 1,65) Unibet ⛔
Mocne wybicie Dawida na tej skoczni daje dobre rezultaty jeśli dojdzie do tego szczeście naprawdę jest w stanie odleciec,Szwajcar natomiast jest bardzo niestabilny trafił na świetne warunki w kwalifikacjach dlatego taka wysoka pozycja, której myślę nie powtórzy.

Diethart-Ammann typ 2 ( kurs 1,72) Unibet ✅
Młody ma jeszcze czas na najlepsze sukcesy myślę że psychicznie jest dobry ale nie odpowiada mu ta skocznia.
Ammann bardzo dobry skok w treningu kwale odpuścił ale jest moc.
Murańka-Ziobro typ 1 ( kurs 1,45) Unibet ✅
Klemens bardzo stabilny,Ziobro po tych dobry występach w Englebergu notuje znów słabe wyniki i cos czuje że na następne zawody PŚ wraz z Biegunem nie pojadą.
 
pawacki 2,1K

pawacki

Użytkownik
Morgi wygra ( kurs 2,50) Unibet
wygrane wczoraj 2 treningi odpuszczone kwalifikacje oraz wygrana seria próbna.
Wszystko za nim przemawia nawet loteryjne warunki mi nie przeszkadzają żeby to zagrać.
e@Te problemy z forum są straszne:| juz kilka analiz straciłem przez te problemy ( narciarstwo alpejskie)
czasem szkoda czasu tu cos pisac zanim dany post trafi w końcu na strone, trzeba cos z tym zrobic bo bedziedmy tracic uzytkowników.
 
adhemar 374

adhemar

Użytkownik
Zastanawiam się czy nie lepiej ,a na pewno bezpieczniej byłoby rozegrać te zawody za pomocą losowania,albo może w karty?
Ruski przewrócił się bo słabo wylądował,a nie przez podmuchy wiatru,ale dał pretekst do anulowania drugiej serii na 9 skoków przed końcem.
Stoch skoczył fajnie,tylko -2,5 punktu,podczas gdy Ammann i Koivuranta ponad -12,kolejny raz w tym turnieju ci zawodnicy dostają rewelacyjne warunki, zwłaszcza Fin chyba powinien zacząć grać w totka.
Stoch,Morgerstern,Diethart i Kasai bankowo awansowaliby w drugiej serii, a tak godzina podczas której próbowałem zamieścić typy do konkursu poszła na marne bo równie dobrze mogłem podać wczoraj 5 losowych typów.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
r-o-b-i-n-h-o 1,4K

r-o-b-i-n-h-o

Użytkownik
Kwalifikacje:
Loitzl vs Kraft |2| kurs:2,80✅
Liczę na Sztefana.Jego skocznia,tu się wybił w zeszłym sezonie.Loitzl skacze nieźle ale bez szału.Uważam,że nie jest tu aż takim faworytem.Spodziewam się,że Kraft tutaj będzie skakał lepiej niż w poprzednich konkursach.Myślę,że można spróbować.
Wellinger vs Kasai |2| kurs:1,35⛔
Myślę,że weteran nie zawiedzie.Podchodzi poważnie do każdego skoku,czy to trening,kwale czy konkurs i co najważniejsze wszędzie wypada dobrze.Wellinger ostatnio lepiej wygląda ale myślę,że nie jest w stanie skoczyć lepiej od Noriakiego.
Bukmacher:STS
 
lubiekebab 997

lubiekebab

Użytkownik
Kwalifikacje:
Jacobsen - Ahonen @ 1,60 (Milenium) ✅
Nie wiem skąd tak duży kurs. Jacobsen powoli się budzi i zaczyna skakać coraz lepiej, a Ahonen przeplata średnio dobre skoki ze słabymi. Ma taryfę ulgową u sędziów, bo często dostaje za wysokie noty. Zdecydowanie stawiam na Norwega, który jeszcze wczoraj prezentował się wyraźnie lepiej od człowieka w masce.
 
A 24

aereesteeo

Użytkownik
Lepsza pozycja w klasyfikacji końcowej TCS:
Ammann-Morgenstern @ 1,76 bet365
Jak dla mnie to pewniak po bardzo wysokim kursie. Ammann w swojej karierze nie wygrał jedynie tego turnieju i będzie walczyć o zdecydowane zwycięstwo by odrobić stratę do Dietharta (około 10pkt). Morgenstern zadziwiająco dobrze prezentuje się po upadku, ale nie tak dobrze jak Ammann który w sezonie olimpijskim jest niezwykle groźny. Nie widzę opcji by Morgenstern wyprzedził Ammanna. Bo nawet jeżeli Thomas wygrałby jutro z Szymonem to wątpię by był w stanie odrobić stratę. Simi to zawodnik który kiedy ma wygrać to wygrywa i nic go nie powstrzyma ????
Miejsce na podium:
Simmon Amman @ 2,15 unibet
Wow, jeszcze lepszy zakład ???? Dla porównania na Morgensterna kurs 1,75. Troszkę mnie to dziwi, ale nie narzekam tylko korzystam ????
 
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
Kwalifikacje:

Loitzl vs Kraft |2| kurs:2,80

Liczę na Sztefana.Jego skocznia,tu się wybił w zeszłym sezonie.Loitzl skacze nieźle ale bez szału.Uważam,że nie jest tu aż takim faworytem.Spodziewam się,że Kraft tutaj będzie skakał lepiej niż w poprzednich konkursach.Myślę,że można spróbować.

Bukmacher:STS[/color][/b]
nie polecam.

Loitzl wygrał w zeszłym roku kwalifikacje w Bischofschofen, ogólnie potrafi skakać tu, obecnie jest w wyższej formie od młodszego kolegi. Ten miał szczęście wczoraj a tak poza tym z formą u niego kiepsko.
 
kunciapek 896

kunciapek

Użytkownik
Koivuranta A. - Wank A. 2 @ 2,00 STS
Fin po ostatnim wygranym konkursie nagle stał się dość mocnym faworytem tej pary (1,60). Nie bardzo rozumiem dlaczego. Jak przebiegał wygrany przez niego konkurs to każdy wie. Wankowi akurat nie powiało i skończył bez pkt w tym konkursie. Nie mniej jednak to Niemiec prezentuje równiejszą formę o Fina i kurs taki jak dla mnie jest delikatnie za duży. Nawet po odjęciu podatku można próbować singlem
 
lubiekebab 997

lubiekebab

Użytkownik
Czas na ostatni konkurs Turnieju Czterech Skoczni. Gram konsekwentnie te same typy, co w Innsbrucku. Tam była tylko jedna seria i kilku zawodników trafiło na trudne warunki. Morgi trafił na słabiutkie, Diethart na dobre i był wyżej, ale przy wyrównanym poziomie konkursu nie będzie już to tak korzystnie wyglądało dla młodszego Thomasa. Życzyłbym sobie, żeby Diethart nie wygrał tego prestiżowego turnieju, a zaszkodzić mogą mu jedynie Morgenstern i Ammann. Podium już niestety nikt mu nie zabierze - no, chyba, że upadek po krótkim skoku.
Stoch natomiast także miał teoretycznie gorszy wiatr od Schlierenzauera, gdyż wyprzedził go skacząc aż 5 metrów mniej (z tej samej belki oczywiście i obaj pięknie stylowo, także punkty za wiatr zdecydowały). Kamilek ma szanse walczyć jeszcze o awans o parę miejsc w górę, oby się to udało.
Kursy powinny spaść po dzisiejszym treningu i kwalach.

Morgenstern
- Diethart @ 1,70 (bwin) ⛔
Stoch - Schlierenzauer @ 1,72 (bwin) ✅
 
semprebarca 566

semprebarca

Użytkownik
Ludzie odpuście sobie kwalifikacje bo moga tu być cuda na kiju !

Morgenstern albo Diethart może zastosować tzw. &quot;taktykę&quot; Ammana, który stosował ją z powodzeniem w Bischofschofen, czyli nieco krótszy skok w kwalifikacjach, tak żeby uplasować się na miejscach 20-30. Ta grupa skacze pierwsza, a nie od dziś wiadomo, że w Bischofschofen ruchy wiatru są takie, że pierwsi mają korzystne warunki, a potem wiatr spada w dolinę i z biegiem konkursu może być coraz gorzej.
Taktyka z zasadzie mało ryzykowna, bo Kasai i Prevc tracą do trzeciego miejsca 20 pkt., a Morgenstern jeśli plan by się powiódł 0 mółgłby zaatakować pierwsze miejsce w generalce. W równych warunkach byłoby ciężko.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom