>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

siłownia/kulturystyka

radek03 90

radek03

Forum VIP
Odświeżam bo mam pytanie:

Ćwiczę już pare miesięcy, efekty są, ale chciałbym popracować szczególnie nad mięśniami klatki, brzuchem i bicepsem, więc czy mogę tak robić, że ćwiczę intensywnie tylko te mięśnie a reszty nie, czy lepiej ćwiczyć całe ciało?
 
ted 9,5K

ted

Forum VIP
cale ciało a te miesnie klatki intensywniej, jest to duza partia ciała wiec &#39;klate&#39; mozesz robic 3razy w tyg. Biceps dwa cwiczenia (tak zeby bylo z 6seri) a pod koniec tygodnia tylko &#39;pompowac&#39; lekkimi ciezarami. Na brzuchol to mam swoje metody ale wiem że są one złe :twisted: z tego co wiem to nie mozna go zbytnio meczyc, 2razy w tyg cwicz albo zacznij 6weidera
 
magiki 42

magiki

Użytkownik
kup sobie serwatkę ???????? pół kilo za 10 zł ? jakoś tak .... wpieprzaj ile się da to będziesz gruby jak Agata Wróbel ( bez obrazy, tylko przywołałem przykład. W jej profesji jest to jak najbardziej wskazane)
 
kostek1916 237

kostek1916

Użytkownik
Przez dwa miesiące robiłem masę. Z efektów jestem zadowolony, bo +5kg, a brzuch płaski, więc doszła czysta masa mięśniowa:-D Teraz miałem przerwę 3 tyg z powodu matur, ale przede mną 4 miesiące wakacji, więc powracam do treningu.
Co myślicie o takim planie:
3x w tyg bieganie, 3 x w tyg siłka, trening na rzeźbę, do tego spalacz tłuszczu, dietka i jakieś białko potreningowe?:-D
 
malkolm 2

malkolm

Użytkownik
Po dwóch miesiącach masowania raczej za wcześnie na rzeźbę. Jednak nie wiem jak wyglądasz więc też mogę złej rady udzielić ;)
 
kostek1916 237

kostek1916

Użytkownik
Spokojnie, ćwiczę od 2 lat:-D Tylko przez te 2 miesiące była konkretna dietka na masę+gainerek. Myślę, że jest już co rzeźbić:spokodfhgfh:
 
L 209

lukbor10

Użytkownik
Odświeżam bo mam pytanie:

Ćwiczę już pare miesięcy, efekty są, ale chciałbym popracować szczególnie nad mięśniami klatki, brzuchem i bicepsem, więc czy mogę tak robić, że ćwiczę intensywnie tylko te mięśnie a reszty nie, czy lepiej ćwiczyć całe ciało?
można wiedzieć jakim planem ćwiczysz?
 
uzytkownik-15140 306

uzytkownik-15140

Użytkownik
cale ciało a te miesnie klatki intensywniej, jest to duza partia ciała wiec &#39;klate&#39; mozesz robic 3razy w tyg. Biceps dwa cwiczenia (tak zeby bylo z 6seri) a pod koniec tygodnia tylko &#39;pompowac&#39; lekkimi ciezarami. Na brzuchol to mam swoje metody ale wiem że są one złe :twisted: z tego co wiem to nie mozna go zbytnio meczyc, 2razy w tyg cwicz albo zacznij 6weidera
Ted ćwicząc 3x w tygodniu klatke nie zrobisz masy?
nikt dla kogo priorytetem jest masa tak nie ćwiczy, 1raz w tygodniu klata(12 do 15 serii) wystarczy, więcej tylko spali mięśnie, na najważniejsze w budowaniu masy są . Dieta, oraz odpoczynek.
Polecam forum SFD.pl tam wszystkiego się można dowiedzieć...
 
L 209

lukbor10

Użytkownik
Ted - nie wprowadzaj kolegi w błąd tymi bzdurami.
Sam sobie zaprzeczasz. Piszesz, że mięśni brzucha nie należy przemęczać, a chwile później, żeby ćwiczył A6W, w której codziennie (przez kilka tygodni) robi się baaardzo ciężki trening.

radek03 - wklej swój trening to zobaczymy i coś poradzimy.
 
radek03 90

radek03

Forum VIP
można wiedzieć jakim planem ćwiczysz?
Ćwiczę 3 razy w tygodniu:
poniedziałek-na ławce 4 serie, potem na skośnej 4x, dwa ćwiczenia na triceps po 4 serie, rozpiętki na maszynie 4x, jeszcze jedno ćwiczenie na maszynie na mięsnie klaty

środa: na maszynie biceps 4x, biceps hantelkami, dwa ćwiczenia na plecy

piątek: brzuszki na dwóch łatkach (skosnej i zwyklej), da ćwiczenia na barki 4x, dwa ćwiczenia na nogi 4x

Aha, nie wiem jak się nazywają niektóre ćwiczenia dlatego nei ma precyzji w okreśłeniu ich nazw.
 
L 209

lukbor10

Użytkownik
plan do dupy.

główne założenia planu treningowego na siłownie sa takie:
1. Łączymy duże partie (klatka, plecy, nogi) z małymi partiami (biceps,triceps, barki, przedramie)
2. Na duże partie robimy 12-15serii. Na małe partie robimy 8-12 serii. Oczywiście nie ma reguły ilości serii, po pewnym czasie wyczujesz ile serii robić abys czuł efekty.
3. Na każda partie robimy 3,4 ćwiczenia.
4. Staraj się jak najmniej ćwiczyć na maszynach, gdyż jesteś początkujący i musisz ćwiczyć technikę. jak najwięcej wolnych ciężarów (sztangi, hantle).
5. Przed każdym ćwiczeniem zrób serie rozgrzewkową na małych ciężarach aby rozgrzać stawy.

Przykładowy plan:

Poniedziałek
klata+biceps

Sroda
Plecy+triceps

Piątek
nogi+barki+przedramie

brzuch po każdym dniu, jakieś brzuszki, unoszenie nóg na drabince itp.


Zastosuj się do tych punktów i ułóż plan dostosowując go do siebie.
http://www.kulturystyka.pl/atlas/ - tutaj masz wykaz ćwiczeń, dopasuj pod sprzęt , na którym możesz ćwiczyć.
To co napisałeś wyżej to tragedia i daleko tak nie zajdziesz.
 
radek03 90

radek03

Forum VIP
No dzięki za wskazówki, to muszę zmienić plan, bo jak mówisz ten mój do dupy, no ja właśnie w tej tematyce jestem zielony, więc się nie zdziwiłem, że coś może być nie tak.
 
uzytkownik-15140 306

uzytkownik-15140

Użytkownik
Nie powinno sie łączyć klatki z bicepsem(bardziej tric), jesli ćwiczysz na mase to tylko i wyłącznie wolne ciężary, zero maszyn.

małe partie miesniowe(bic, tric 9-12 serii)
duże partie mięśniowe(klata, nogi, plecy 12-15 seri)
barki to specyficzna grupa mięsni i tutaj trzeba robić wiecej powtorzeń w serii)
np: jak n klatke ćwiczysz progresją 12-10-8-6
barki powinieneś robić 14-12-10-8.

Najlepiej połaczyć partie w taki sposób(oczywiście po góra 2 miesiącach musisz zmienić trening, nie mozesz monotnonnie ćwiczyć tym samycm treningiem bo będzie to bez sensu.
Proponuje ci tak ćwiczyc
pon:
Klatka+tric
środa:
barki+bic
piątek:
Plecy+kaptury
sobota:
Nogi
Ćwiczenie przedramion to głupota, poniewaz przy większości ćwiczeń na inne partie ćwiczysz także przedramiona.
Najważniejsze Plecy, Nogi, i to postaw sobie jako priorytet.
 
matifart 0

matifart

Użytkownik
witam, widze ze temat nabrał kształtu to i ja sie dołacze. jestem w podobnej sytuacji jak radek czyli pasuje mi przytyc pare kilo i szukam planu treningowego.
dysponuje sztangą, hantlami, drązkiem, ławka prosta/skośna.. więc powinno wystarczyc do planu podanego przez Mistrza. dzieki ;)
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
No ja tam chodzę ze 2 miechy na rozruszanie się po zimie poszedłem, robiłem taką ogólnorozwojówkę. Po takiej ogólnorozwojówce nie jest źle trochę tłuszczyku spadło, tam gdzie miałem mniej mułów trochę się uwidoczniły, robiłem ćwiczenia z Weidera, seryjkę albo 2 dziennie (czasem zapomniałem albo impreza i nie dałem rady).
A teraz zaczynam takie typowe ACT + do tego rowerek albo bieganie czasem + seryjka albo 2 dziennie ćwiczeń z Weidera, żeby trzymać brzuch trochę. I wg mnie spoko.
 
Do góry Bottom