>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

SHL, Liiga, Metal / Get Ligaen - Skandynawia / Finlandia 2020/2021

Status
Zamknięty.
patryk7 554,5K

patryk7

Typer
AIK - Modo i niby wszystko jasne. Ale..........🤫
Nie raz pisałem o MODO, sile zespołu i fatalnych wynikach. Nie pomogła zmiana trenera, wzmocnienia, ale.......nadal jest szansa na uratowanie sezonu. Dzisiaj ekipa z Ornskoldsvik zawita do Sztokholmu mecz z AIK, które ma dużą pewność siebie po ostatnich zwycięstwach z tuzami tej ligi Timra (wyjazd 2:1 w ET) i Bjorkloven (dom 3:1). Ostatnie trzy zwycięstwa z rzędu dały "Gnaget" wysokie 5 miejsce w tabeli Hockey Allsvenskan (to obecnie jedna z najsilniejszych drużyn w lidze). Modo zmaga się z formą - 4 przegrane z rzędu (w tym 3 u siebie) i 7 spotkań pod rząd bez kompletu punktów. Ale nadal chce powalczyć o coś więcej, niż tylko utrzymanie. Było "bardzo agresywne" na rynku transferowym ostatnio pozyskując pięciu nowych graczy - skrzydłowi Valentin Zykov, Marcus Persson i Villiam Haag oraz obrońcy Alexander Ytterell i Tomislav Lovric (wszyscy są gotowi do gry, z wyjątkiem Valentina Zykova). Obrońcy Tobias Viklund, Jesper Dahlroth i Frank Corrado nie zagrają (kontuzje).
Oczywiście AIK jest mega faworytem do zwycięstwa. Modo gra fatalnie, ale w najlepszych swoich momentach potrafi zagrać też znakomicie (bo ma kim postraszyć rywali). I dlatego też nie powinno być pozbawione szans na win (przynajmniej nie wtedy, gdy wydaje się być już "skreślone" przed meczem).
Modo (3.45) Forbet

Było blisko (4:4)
 
Ostatnia edycja:
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
No to gramy dalej. Dzisiaj jak zwykle będzie ciekawie na taflach SHL. A tak przy okazji warto zajrzeć na hockeybladet gdzie wstawili garść ciekawych statystyk odnośnie bramkarzy.

Dzisiaj liczę na Frolundę. Dwie ostatnie porażki przyszły raczej nieoczekiwanie. W obu meczach zabrakło przede wszystkim skuteczności. Sytuacji stworzyli sporo, ale nie chciało wpadać. Przynajmniej w spotkaniu z Malmo, bo z Leksands bramkę zaczarował Juvonen. Pamiętam poprzednie spotkanie Frolundy z Linkoping i wtedy mistrz zagrał strasznie niemrawo. Mam nadzieje, że dzisiaj będzie to zupełnie inna drużyna. W Szwecji Frolunda ma opinię ekipy, która lubi zlekceważyć słabszego rywala....i coś w tym jest. Różnica jakości składu pomiędzy Indians a Linkoping nie podlega dyskusji, ale determinacja gospodarzy może sprawić, że to będzie ciekawy i jednocześnie trudny mecz dla Fro. Czekam żeby goście pokazali dziś pazur, żeby wrzucili ten wyższy bieg. Frolunda jak poczuje "krew" jest w stanie rozbić rywala w ćwierć tercji ( jak to było nie tak dawno z Orebro ).

Linkoping - Frolunda - 2 RT - 1.85 - fortuna ❌
EDIT - najlepszym komentarzem będzie....brak komentarza

Ciekawi mnie też delegacja Malmo. Moim zdaniem wcale nie są bez szans w spotkaniu z Oskarshamn. Obie drużyny nie słyną z dobrej defensywy :ROFLMAO: . Ostatnio chodzą ploty, że dwóch Duńskich obrońców Malmo może sie pożegnać z drużyną. Goalie na korzyść Malmo. Atak również. Oskar posiada w obwodzie graczy, którzy mogą zrobić różnice, jak np Olofsson, Palmberg czy Dahlstrom, ale dziś liczę, że to goście rozwiną skrzydła, zagrają solidnie z tyłu i wyjadą z punktami z Be-Ge.

Oskarshamn - Malmo - 2 ML - 1.95 - fortuna ✅
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +83
C 1,8K

chemik1983

Użytkownik
saipa-hemeenlinna - 2 handi 1,5
dziś moją uwagę przykuł mecz na przełamanie dla hemeenlinna która zawita na lodowisko saipa.
goście jak do tej pory są jedyną drużyną w lidze bez zwycięstwa na wyjeździe w regulaminowym czasie. to "0" troszkę musi im już ciążyć tym bardziej, że same wyniki nie są takie beznadziejne i potrafili wygrać po dogrywce z bardziej wymagającymi rywalami niż dzisiajszy. w myśl zasady kiedy jak nie dziś idę w gości po kursie 3.2 w fortuna lub 4.85 z handi.
 
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
Mecze zaraz więc krótko. Myślę że liderzy Rauma może trochę zwolnić a dodatkowo jest po ciężkim meczu i widzę szanse dla Kalpy

Kalpa z x kurs 1,92

Kookoo zwolniło ostatnio, dziś rywal zdeterminowany i nie bez szans więc próbuje coś w kierunku gości

Sports z x kurs 2,23
 
Otrzymane punkty reputacji: +21
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Ilves ostatnio przerwało serię ekipy z Oulu. Dzisiaj obie drużyny zagrają trzecie spotkanie między sobą w ciągu tygodnia. Mamy remis :) ale myślę, że po dzisiejszym meczu będzie 2:1 dla Oulu. Na temat składów, potencjału i sytuacji obu klubów pisałem już sporo. Tutaj nic się nie zmienia. Wszystko jest po stronie Karpat. Obraz ostatniego meczu w skrócie wyglądał mniej więcej tak: Łasice atakowały, a bramę Ilves zaczarował 21 letni Makiniemi. To może być znaczący bramkarz za dwa, czy trzy sezony. Pierwsze kroki stawił w Kiekko gdzieś w 2013, czy 2014 roku, ale szybko jego talent zauważyli skauci Jokeritu, gdzie przeszedł wszystkie szczeble U16,U18....Ograny w Mestis już jako senior w końcu trafił do Liiga. Można powiedzieć, że trochę tylnymi drzwiami, ale jednak. Zwróćcie na niego uwagę. Ilves zaczyna grać trochę lepiej. Może już pomału zaczynają sie odnajdować w nowej "rzeczywistości". Osłabienia odbiły się na ich formie dość widocznie. Graczy takich, jak Ruotsalainen , czy Dostal ciężko zastąpić. Puzzle trzeba było na nowo poukładać i to zaczyna funkcjonować. Karpat z kolei mam nadzieje, że wszystko co złe mają za sobą. Drużyna jest w rytmie, jest w formie. Miejsce w tabeli nadal do poprawy, a więc dzisiaj będzie pełne zaangażowanie. Łasicom co prawda ciężko sie gra z Rysiami, ale dziś kusi opcja RT. Z drugiej strony opcja ML po takim kursie, jest w porządku, więc....

Ilves - Karpat - 2 ML - 1.85 - fortuna ✅

Tak na szybko wymyśliłem sobie też coś takiego.

JYP - TPS - 2 RT over 4.5 - 2.13 - fortuna ⭕

TPS po okresie bardzo dobrej gry miało słabszy tydzień, ale przełamali się w Pori i mam nadzieje, że teraz będzie już z górki. Obrona JYP to katastrofa, a bramkarze obu zespołów popełniają sporo grzechów. Co prawda Kareyev ostatnio lepiej, Ramo też dobrze sie zaprezentował, ale wątpię, żeby TPS zagrało na zero. JYP lubi łapać trochę kar i tu szansa dla Pajuniemi, czy Kestnera.

Ciekawe jak zagra nieobliczane HIFK.......
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +206
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Bardzo niewiele brakło do szczęścia w meczu JYP - TPS. Goście mieli wiele szans żeby to wygrać w regulaminowym. Defensywa gospodarzy zagrała katastrofalnie, a z drugiej strony Kareyev też bardzo przeciętny. Miałem wrażenie, że zarówno TPS jak i Karpat wczoraj grały z zaciągniętym ręcznym, a dziś w spotkaniu między sobą pokażą wszystko co najlepsze. W drugim baaaaardzo ciekawie zapowiadającym się spotkaniu do Ice Hall przyjedzie drużyna Lukko. Wypoczęta drużyna Lukko :) HIFK po czterech spotkaniach w delegacji w końcu wracają na swój lód. Różnie to bywa z tymi come back'ami. Rywal bardzo mocny, a gospodarze chimeryczni. Bez głębszej analizy dziś biorę z Liiga takiego dubla.

HIFK - Lukko - 2 ML - 1.83 - fortuna ⭕
TPS - Karpat - 2 ML - 1.78 - fortuna ✅


🏒
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +192
patryk7 554,5K

patryk7

Typer
Ostatni dzień lutego i szalenie bardzo ciekawy mecz w szwedzkiej HockeyAllsvenskan pomiędzy Sodertalje - Timra
Sodertalje w dobrej formie (dwa zwycięstwa z rzędu i wygrane pięć z ostatnich sześciu meczów). Z dziesięcioma punktami na ostatnich 15 możliwych SSK jest czwartym najsilniejszym zespołem w HockeyAllsvenskan. W tabeli 4 lokata ze stratą 4 "oczek" do BIK Karlskoga i 3 przewagi nad Vastervik. Bardzo dobrze w zespół wkomponował się wypożyczony z Linkoping goalie Jussi Rynnas. Doświadczony fiński bramkarz odnalazł formę w nowym środowisku i w ośmiu rozegranych meczach potwierdził swoje duże umiejętności. Do gry po kontuzji powrócił kluczowy środkowy Christopher Bengtsson i natychmiast zaliczył asysty i strzelone bramki.
Timra ma fenomenalny sezon. Na 7 kolejek przed końcem rozgrywek jest już decydowanym zwycięzcą sezony zasadniczego! Do pobicia rekordu punktowego Bjorkloven z zeszłego sezonu jeszcze 13 punktów, ale czy to interesuje "Red Eagles"? Z 45 rozegranych meczów Timra wygrała aż 36 z nich, a różnica bramek 179-82 także jest imponująca. Kluczowy defensor Marcus Hardegard nadal leczy kontuzję.
Timra wygrała w piątek w derbach hrabstwa z Modo na wyjeździe 4:0 i jako zwycięzca sezonu regularnego nie ma dzisiaj za wiele do zrobienia przeciwko Sodertalje. Teraz w grę wchodzi mała motywacja do gry z dobrą jakby nie patrzeć drużyną, może to przeszkadzać "Red Eagles". Sodertalje wygrało z Timra w trzech z ostatnich czterech wizyt gości w Scaniarinken. Czy dzisiaj motywacja pobije klasę?
Sodertalje DNB (2.8) Forbet
Zwrot Stawki
 
Ostatnia edycja:
patryk7 554,5K

patryk7

Typer
Dzisiaj w szwedzkiej SHL tylko jeden mecz, ale za to bardzo ciekawy.............
Odrodzone Farjestad wygrywa (cztery ostatnie mecze wygrane) i strzela po kilka bramek rywalom (Leksand, Lulea, HV71 i Rogle ostatnio poznały siłę ofensywną "Fajerek"). W tabeli lokata 8, ale do Frolundy (6 miejsce dające bezpośredni udział w play-off) tylko 6 "oczek" straty. I co ważne, dwa rozegrane mecze mniej od tego rywala. W Lofbergs Arena "Fajerki" zawsze są nastawione ofensywnie.
Linkoping po trzech porażkach z rzędu przełamało ostatnio niemoc domową wygraną z Orebro. Jednak pomimo nowych punktów na koncie "Linki" mają tylko 2 "oczka" przewagi nad przedostatnim w tabeli (kwalswrien o utrzymanie) Brynas. Na niekorzyść "Linków" przemawia fakt, że mają 4 mecze więcej
rozegrane od będącego tuż za nimi w tabeli Oskarshamn i aż 5 od Brynas!
W tym sezonie Linkoping to "upadek rangi" tego zasłużonego klubu. Trener Bert Robertsson został zwolniony po 26 rundach rozgrywek, ale zmiana na Johana Akermana nie pomogła zespołowi. Kilka aspektów wpływa na fatalny sezon Linkoping, ale dwa najważniejsze to bramkarz i gra defensywna. Dotychczasowy doświadczony pierwszy goalie Jonas Gustavsson zakończył karierę w lecie, a jego następca David Rautio broni słabo. Paniczna rekrutacja i pozyskanie fińskiego bramkarza Jussi Rynna z Krefeld Pinguine okazała się niewypałem (został wypożyczony do SSK). Jest Niklas Lundstrom (ale to już jednak nie ten sam "rozmiar kapelusza") i junior Hugo Havelid. Drugi aspekt to urazy kluczowych graczy (choćby skrzydłowy Alekxander Johansson, kanadyjski skrzydłowy Andrew Gordon, obrońca Hampus Larsson, czy środkowy Markus Ljungh) - lista jest długa.
Obie drużyny muszą dzisiaj szukać kompletu punktów i nie mogą sobie pozwolić na przegraną. W obu zespołach cechy ofensywne dominują, a gra defensywna pozostaje nieco na uboczu (Linkoping straciło
najwięcej bramek w całej lidze).
Trzy z ostatnich czterech wzajemnych spotkań obydwu zespołu zakończyło się wynikiem powyżej 5,5 strzelonych bramek. I dzisiaj nie powinno być inaczej..............
Farjestad BK - Linkopings over 5.5 (1.9) Fortuna
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +22
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Wczoraj Farjestad przegrało z Linkopings co na pewno jest jakimś zaskoczeniem, a jak będzie dzisiaj ? Oby bez niespodzianki.
Orebro jeszcze dwa sezony temu było tłem dla najlepszych. Dziś jest zupełnie inaczej. Orebro należy do drużyn, których absolutnie nie można lekceważyć. Począwszy od bramki, przez obronę....wygląda to dość ciekawie, a sam atak to szeroki top SHL. Mocny, skuteczny i nieco egzotyczny. W pierwszych dwóch linkach mamy pary, które dostarczają Obebro mase punktów: Rendulic/Leino i Abols/Kovacs. Młodzi Szwedzi również dokładają swoje. Całość daje nam obraz naprawdę dobrej drużyny. Dziś po drugiej stronie ekipa Brynas. Drużyna nie ma takiego arsenału, ale będą walczyć do końca o pozostanie w lidze. SHL jako jedna z nielicznych lig ma w tym sezonie PLAY OUT. W drużynie gości na tafli widzieliśmy już Billinsa. Berglund też wrócił do drużyny. Rodin już też trenował, więc jest trochę dobrych wiadomości. Do pełnego garnituru trochę brakuję, ale ten skład też może trochę namieszać. Zdeterminowani goście na pewno powalczą, ale rooster i hala ( Orebro bardzo waleczne u siebie ) to dwa argumenty żeby pograć jedynkę. Orebro powinno takie spotkania wygrywać. Trzeba się utrzymać w pierwszej szóstce na koniec RS.

Orebro - Brynas - 1 RT - 1.8 - fortuna ⭕
 
Ostatnia edycja:
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
W Liiga jest dzisiaj w czym wybierać. Nie jest to łatwa kolejka do typowania, ale hokej w ogóle nie jest prosty ;) . Lukko spokojne na fotelu lidera, ale od drugiego miejsca w tabeli sporo sie dzieje. Super meczycho zapowiada się w Helsinkach, ale o tym zaraz....Spoglądam w stronę Vassa i myślę, że HPK może mieć problem w tej delegacji ( mimo całkiem dobrej gry ostatnio ). Obrona gości wzmocniona Luke'em Greenem z Manioba Moose ( grajek kontraktowy Jets ). Drużyna z Vassa od dawna chciała "doładować" obronę i to kolejny krok w tym kierunku. Sport mocny u siebie i dzisiaj liczę, że HPK straci punkty. ✅ Ciekawie będzie w Kuopio, ale nie podejmuje sie wskazać kierunku ( Kalpa, czy Assat ). Najciekawiej zapowiada się spotkanie w Helsinkach. Nie spodziewałem się tak dobrej gry IFK i aż takich problemów Karpat ( na przestrzeni całego sezonu ).Do drużyny gospodarzy dołączył z Saipy Dawid Bernhardt. Bardzo dobry luty rozegrał Leskinen. Pikkarainen ma powody do zadowolenia, bo i miejsce w tabeli super i gra bardzo dobra. Dzisiaj będzie ciężko, bo Karpat kadrowo to pierwsza trójka całej Finlandii. Aż sprawdziłem i na ostatnie 15 spotkań Łasice 12 spotkań wygrały. Dzisiaj do boju Karpat posyła praktycznie wszystko co ma najlepsze. Układ sił w miarę porównywalny, ale Łasice grają bardziej poukładany hokej. Atak HIFK co prawda robi w ostatnich tygodniach sporo zamieszania, ale goście mają lepszą defensywę. Liczę, że gospodarze odbiją się od ściany i Karpat ogra wicelidera.

HIFK - Karpat - 2 ML - 2.17 - fortuna ⭕
 
Ostatnia edycja:
patryk7 554,5K

patryk7

Typer
Szalenie ciekawy mecz "na szczycie" tabeli szwedzkiej HockeyEttan Sodra ........
Kalmar nadal ma szansę na wygranie HockeyEttan Sodra, ale musi dzisiaj pokonać u siebie lidera tabeli
Halmstad. Strata do tej drużyny to obecnie 3 punkty, zatem jest duża szansa na upragnione pierwsze miejsce w tabeli (znakomita pozycja wyjściowa w nadchodzącej fazie play-off). Ale jest jedna rzecz, która musi stać się dziś wieczorem - zwycięstwo za trzy punkty. W przypadku przegranej Halmstad odskoczy, a ma o jeden mecz mniej rozegrany. Kalmar w bardzo dobrej formie (trzy zwycięstwa z rzędu) co pokazało w ostatnich tygodniach (pięć wygranych w ostatnich sześciu meczach)
Halmstad gra nierówno (wyjazdowa porażka z ostatnim w tabeli Boras 2:4, czy ostatnio także z dala od domu z Hanhals 2:3 w rzutach karnych). Czy to jest ekipa na awans? Kadrowo "na papierze" Kalmar jest silniejsze (choćby doświadczone ofensywne trio Runermark-Jarlefelt-Dahlstedt).
Kalmar (2.46) Forbet
 
Ostatnia edycja:
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Jutro wycieczka na północ, ale ja pobieram już dzisiaj, bo kursy pewnie nieco spadną. Po głowie chodzi mi taki dubel:

Djurgarden - Leksand - 1 ML - 1.79 - fortuna ⭕
HV - Frolunda - 2 ML - 1.81 - fortuna ✅


Djurgarden trochę spuściło z tonu. Z kolei Leksand jakby odżyło. Zwłaszcza w swoim najmocniejszym linku wróciła komunikacja i skuteczność. Djur dysponuje lepszą i szerszą kadrą. Pare dni przerwy na pewno dobrze im zrobiło. Można było spokojnie potrenować, złapać oddech i jutro myślę, że nie oddadzą swojej tafli. Motywacji ze strony zawodników na pewno nie zabraknie. Mam nadzieje, że trenerowi Ohlssonowi również jej nie zabraknie. Już wiemy, że to jego ostatni sezon z Djurgarden. W szatni Leksand lepsze nastroje, bo udało się przedłużyć kontakty Jonasa Ahnelöva i Cartera Campera. Bardzo podobał mi sie nagłówek jednego z tygodników sportowych w Szwecji, który po ostatnim meczu napisał " Leksand wygrało impreze bramkową w Gävle". Faktycznie wynik i samo spotkanie z Brynas, to było szaleństwo. Djur musi trzymać na smyczy pierwszy link gości, nie pozwolić im na chaotyczną grę i wtedy są szanse na wygranie spotkania.

Walczące o SHL HV podejmie będąca na granicy pierwszej 6stki Frolunde. HV nie dość, że zamyka tabele, to jeszcze ma rozegrane więcej spotkań, niż drużyny wyżej...Ciężko będzie wygrzebać się z tej ostatniej pozycji. W dodatku krążą plotki, że w przypadku spadku z SHL paru graczy spakuje walizki....Każdy ich mecz jest teraz, jak walka o życie. Mistrz również ma ciężki sezon. Z jednej strony drużynie o takich możliwościach jest w zasadzie wszystko jedno z którego miejsca wystartuje do PO, a z drugiej strony nie zmieszczenie się w pierwszej szóstce, to trochę cios....Kadra baaaardzo mocna i świadoma swojej wartości na tyle, że niektóre mecze olali - pisząc wprost. Jutro liczę, że zagrają na serio, a przynajmniej na tyle, że strzelą jedną bramkę więcej.

W Liiga kusi mnie trochę kierunek Tappara. Buki trochę przesadziły z kursem na gości. Kadrowo Tappara jest mocniejsza. Może kierowali się formą na tu i teraz ? W każdym razie gdzieś osobno spróbuję kierunku gości pod warunkiem, że na lód wyjedzie Heljanko, a nie Hrachovina. Z czeskim bramkarzem będzie po prostu trudniej o win....Albo inaczej - z Heljanko może być ciężko, a z Hrachowiną na pewno będzie ciężko :) ⭕
Zwycięstwo powinny odnieść Łasice. Sport miał ostatnio ciężkie spotkanie z Tapparą - to raz. Podróż do Oulu dość daleka - to dwa. Poza tym goście ostatni raz na tafli Karpat wygrali 5 lat temu .Ostatnie 8 spotkań Łasice rozstrzygnęły na swoją korzyść w czasie regulaminowym. Nie musi to być reguła, ale ta statystyka swoje nam mówi....

Karpat - Sport - 1 RT - 1.7 - fortuna ✅
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +342
patryk7 554,5K

patryk7

Typer
Czy historia wzajemnych gier ma znaczenie? Zobaczymy dzisiaj w meczu Visby/Roma - Mariestads....
Visby pokonało Mariestad na wyjeździe 6:0 w styczniu, ale dzisiaj nie będzie takich liczb. Ostatnie trzy mecze to porażki (i to w regulaminowym czasie gry), a co za tym idzie, gospodarze wypadli z pierwszej szóstki tabeli. Faza play-off jednak nadal "w zasięgu ręki", bo mają tyle samo punktów, co 6 w rankingu Morrums GoIS (i jeden mecz rozegrany mniej od tego rywala).
Mariestad rozegra dzisiaj swój trzeci mecz w ciągu czterech dni i zapewne "w nogach" to zawodnicy poczują. Forma słabiutka (trzy porażki w ostatnich czterech meczach), choć w tabeli tyle samo punktów co Visby.
Trochę niepokojące jest to, że Visby nie grało od dziewięciu dni i forma może nie być na najwyższym poziomie. Mariestad to przeciętna ekipa, choć wczoraj zagrało dobry mecz z Huddinge (wyjazdowa porażka 3:4). Historia wzajemnych gier przemawia na korzyść Visby (5 ostatnich spotkań wygranych) i fakt, że jest mocne u siebie (nawet jeśli ostatnio trochę punktów pogubili w domu).
Mariestad ma problemy poza domem w tym sezonie, gdzie nie zdobywa raczej punktów. No i trudny harmonogram gier (trzeci mecz w bardzo krótkim czasie).
Visby mimo ostatnio słabszej formy poprawiło swoją grę od czasu przybycia fińskiego zaciągu (obrońca Niko Mikkola z SaPKo oraz środkowi Ville Heikkinen z RoKi i Sami Tamminen z Hokki). Czas na przełamanie passy porażek i zwycięstwo, bo play-off może szybko "odjechać'...........
Visby/Roma (2.16) Forbet
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +3
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Dzisiaj prochu nie wymyślę :) Bez rozpisywania się wybieram z SHL taki dubel

Vaxjo RT - 1.72 💚 plus Frolunda ML - 1.73 - fortuna ⭕

Edit : Frolunda straciła na 46 sekund przed końcem regulaminowego

Mam nadzieje, że któraś z ekip sie nie potknie. Vaxjo ostatnio bardzo dobre spotkanie w Karlstad. Bardzo dobrą formę złapał Fasth...( czasem tak mam, że jak kogoś pochwale, to potem zrypie mecz ;) ). Ostatnio kręci cyfry powyżej 93% i to bardzo dobra wiadomość przed PO. Może Vaxjo zakończy RT na pozycji lidera. Kto by przypuszczał jeszcze 2 miesiące temu. Generalnie bardzo dobrze zbudowana drużyna ze sporymi szansami na coś dużego w tym roku.
Frolunda z kolei ostatnio pokonała HV. To żadne zaskoczenie, ale fajnie, że zagrali mądrze, spokojnie i skutecznie. Bardzo aktywni byli Carlsson i Rosseli Olsen. Trochę pachnie bramką któregoś z nich dzisiaj....gdyby ktoś chciał sie pobawić. Dziś rywal na pewno trudny. Grający o jak najlepsze rozstawienie. Mogą sprawić trudności gospodarzom, ale Frolunda powinna się rozpędzać. No i wypada sie zrewanżować za styczniową srogą porażkę.


🏒
 
Ostatnia edycja:
patryk7 554,5K

patryk7

Typer
Ważny i bardzo ciekawy mecz w szwedzkiej HockeyEttan Sodra..........
Tranas wraca dzisiaj do gry po 10 dniach przerwy spowodowanej koronawirusem. W jakiej będzie formie?
Po Bożym Narodzeniu Tranas grało nierówno przeplatając bardzo dobre mecze słabiutkimi.
Kalmar? Obecnie jest na bezpiecznym 2 miejscu w tabeli ze stratą 5 "oczek" do Halmstad (play-off o awans) i przewagą 7 nad drużynami, które będą walczyły o utrzymanie w tej lidze. I to właśnie Tranas ściga w tabeli Kalmar do którego te 7 punktów straty. A biorąc pod uwagę, że ma 3 mecze rozegrane mniej........., wszystko może się zdarzyć. W lidze kilka drużyn miało już przerwę w rozgrywkach spowodowaną COVID-19 w tym sezonie i prawie wszystkie z nich zaczynały nieco powolnie w 1-2 meczach. Dzisiaj Tranas musi niemal a dnia na dzień wznieść się na wysoki poziom, jeśli chce ugrać jakikolwiek punkt z Kalmar na ich terenie. Będzie to trudne, gdyż obecnie gospodarze na swoim lodzie grają bardzo dobrze (wygrali trzy z czterech ostatnich gier domowych).
Kalmar ma jeszcze szansę (niewielkie, ale ma) na zajęcie pierwszego miejsca w tabeli. Ale priorytetem jest oczywiście uniknięcie trudnych kwalifikacji o utrzymanie.
Kalmar ML (1.75) Forbet
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +324
patryk7 554,5K

patryk7

Typer
W szwedzkiej AllEttan Norra jeszcze grają o play-off.............
Dla Forshagi im dłużej trwa sezon, tym gra lepiej. Ostatnie cztery mecze to zwycięstwa (i to w regulaminowym czasie gry). Pitea także ma udany sezon, ale gra "w kratkę".
Różnica między tymi zespołami jest taka, że Pitea ma kilku młodych utalentowanych graczy, natomiast Forshaga jako zespół ma większą wartość. Do tego Pitea ma za sobą tylko kilka dni treningowych przed dzisiejszym meczem w związku z przebytym koronawirusem u wielu graczy (dotknęło to aż dwunastu graczy). Przerwa w treningach i grze trwała dwa tygodnie.
Forshaga mocna szczególnie u siebie i w tym sezonie zasługuje na więcej, niż pokazuje to obecnie tabela.
Forshaga (2.0) Forbet
 
Ostatnia edycja:
patryk7 554,5K

patryk7

Typer
Czy Bajen wykorzysta szansę?
Hammarby czekają kwalifikacje utrzymanie do których musi się przygotować. I dziaj ma zagrać prawie w kompletnym składzie. Z kolei Stromsbro nie ma już o co grać i podróżuje dzisiaj do SDC-hallen z połową drużyny juniorów (kilku kluczowych graczy odpoczywa). Jakby nie patrzeć skład jest znacznie osłabiony.
Kurs na win Bajen bardzo fajny i w zaistniałej sytuacji wart ryzyka gry (ale z opcją zwrotu stawki przy remisie)
Hammarby DNB (2.34) Forbet
 
Ostatnia edycja:
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Hejka.

Ostatnio trochę słabo z czasem. Śledzę to co dzieje się na taflach Skandynawii tylko wpisów brak...

Parę drużyn nam wypadło....z Liiga, SHL, jak i niższych szczebli rozgrywek. No ale cóż - takie są realia. Na szczęście jest z czego wybierać. Chociaż mecze trudne do typowania.
Prawdziwy rollercoaster zaliczyła ekipa TPS. Jednego dnia ograli Tappara zostawiając na lodzie kawał zdrowia, a nastepnego dnia nie podjęli ŻADNEJ walki z Łasicami. Nogi nie chciały działać....W tym szalonym sezonie nie wszystko jest planowane. Sytuacja wymusza niektóre scenariusze. Normalnie nikt by nie ułożył takiego kalendarza. Dzisiaj na drodze TPS stają Pelikany. Obie drużyny mają ciężki kalendarz w ostatnim czasie. W zasadzie tylko dwa dni odpoczynku i trzeba walczyć dalej. TPS jest w bardzo dobrym okresie, jeśli chodzi o poziom gry. Pajuniemi sie rozstrzelał, Kestner, czy Jasu dokładają swoje. Mnie osobiście cieszy dobra gra 20 letniego Iskhakova. Chłopak naprawdę ma sporo talentu. Kareyev też poprawił swoją dyspozycję. W zasadzie każdy link TPS niesie duże, albo bardzo duże zagrożenie dla rywali. Pelikany walczą o pierwszą szóstkę. Drużyna ma kim straszyć.
Pelikanom najlepiej wychodzę spotkania, których nie grają pod presją....( a chyba już takich nie będzie w sezonie regularnym :D ). Jeśli rozwiną skrzydła, to są naprawdę groźni. Głównie za sprawą bardzo dobrego Cervenego, czy filigranowego doskonałego technika Kangasmieni. Taki mały paradoks, że w drużynie opartej na Finach sporo zależy od Czechów, bo przecież poza wspomnianym Cervenym w bramce mamy Bartosaka, który potrafi zaczarować bramkę, ale i wpuścić babola....Dzisiaj wybieram kierunek TPS, ale chyba nie będzie łatwo.

TPS - Pelikans - 1 ML - 1.71 - fortuna ✅

Ciekawe spotkanie zapowiada się w Kuopio, gdzie Kalpa spróbuje urwać punkty Łasicom. Faworytem buków są gospodarze...Wygrali oba spotkania w 2021 roku. Nie bardzo wiem dlaczego, ale Karpat ma często problemy z Kalpą. Łasice mają lepszą drużynę i chyba nieco lepszą formę, więc jak nie dzisiaj to kiedy (?). Karpat sporo kosztowało przebicie sie na czwarte miejsce w tabeli, ale przy takim ścisku w zasadzie jedna porażka może ich zepchnąć o 2/3 pozycje. Celem będzie utrzymanie pozycji, natomiast Kalpa powinna sie poprawić. Gospodarze ostatnio mieli problemy ze skutecznością. Trudno powiedzieć, czy pare dni przerwy przyniesie dobry skutek. Na pewno dużo więcej argumentów przemawia za Karpat, ale hokej już nie raz nas zaskoczył.

Kalpa - Karpat - 2 ML - 1.98 - fortuna ✅

Mam też nadzieje, że Sport nie da się Jukuritowi.





🏒
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +433
patryk7 554,5K

patryk7

Typer
Bardzo ciekawy mecz w szwedzkiej HockeyAllsvenskan ............
AIK po wygranej 4:2 na wyjeździe w Nelson Garden z Tingsryds w pierwszym spotkaniu dzisiaj będzie chciało ponownie pokonać tego rywala. W trakcie sezonu zasadniczego te dwie drużyny spotkały się ze sobą czterokrotnie i AIK zdobyło 9 z 12 możliwych punktów. Przez lata dla Tingsryd ekipa SIK była bardzo trudnym rywalem z którą na jego lodzie w Hovet nie wygrało od 24 listopada 2019 roku
AIK jest znacznie lepszym zespołem w domu w Hovet, niż na wyjeździe.
AIK (2.15) Fortuna
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +346
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Dzisiaj w Oulu drużyna Karpat podejmie Pelikany :). Jakość gospodarzy i styl gry gości ( jakość trochę też ) gwarantują emocjonujące spotkanie. Styl gry Pelikanów jest naprawdę widowiskowy, aie nie zawsze idzie to w parze z wynikami. Ostatnio forma gości nie jest najlepsza i do głowy przychodzi mi jedno pytanie: czy to już przygotowania do PO, czy coś sie sypie w drużynie ? Zaglądając tu i tam nasuwa mi sie wniosek, że raczej ta pierwsza opcja wchodzi w grę.....Z drugiej strony cały top Liiga już pomału zaczyna myśleć o PO. Na pewno Pelikany nie odpuściły walki o szóstkę, ale w obecnej formie ciężko będzie ograć Łasice. Jestem przekonany, że drużyna Karpat byłaby w nieco innym miejscu, gdyby nie "problemy" które w tym sezonie dotknęły ich bardzo mocno. Ścisk w tabeli, że aż miło, ale zwróćcie uwagę na pewną prawidłowość. Już od kilku sezonów w Liiga mamy co roku wyraźnego lidera. Tappara, Karpat, czy teraz Lukko....kończą sezon regularny ze sporą przewagą. Chociaż w tym roku trochę jeszcze zależy od IFK, którzy kilka spotkań będą mieli do nadrobienia i kwestia tego, czy potraktują je na serio, czy raczej treningowo. Wracając do typu - dzisiaj idę w Karpat. Po małym dołku wydaje się, że wszystko wróciło na właściwe tory i dziś nie oddadzą Oulun Energia Areeny.

Karpat - Pelicans - 1 RT - 2.1 - fortuna ✅
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +225
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom