>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

SHL, Liiga, Metal / Get Ligaen - Skandynawia / Finlandia 2020/2021

Status
Zamknięty.
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
Chyba już czas pomyśleć nad typami długoterminowymi 🏒 jak o SHL chodzi. Zakładam ( zobaczymy, czy słusznie ) że Vaxjo i Skelle awansują dalej....i tu może być wojna. Tak przy okazji dzisiaj bym szedł w Skelleftea, ale nie bez wątpliwości ! Rogle i Orebro też wydają się być jedną nogą w drugiej rundzie. Rogle w zasadzie obiema nogami. Życzę Fro, żeby ta seria sie dzisiaj dla nich skończył, bo mimo, że nie jestem kibicem Indians, to ciężko się patrzy na to co obecnie grają. W przypadku pary Leksand - Orebro brakuje mi przede wszystkim lepszej gry Juvonena. PO to już nie są żarty ;) .
Zatem widzę to w ten sposób: Vaxjo - Skelle i Rogle - Orebro. Co wy myślicie ?
Szczęscie , że Rogle odpuściło wczorajszy mecz bo by było 0-10 ;)
A tak całkiem powaznie to nie spodziewalem sie takiego dramatu Indian, w trzeciej tercji wygladali jakby im sie nie chciało nic bo w sumie przy takim prowadzeniu gosci to im sie nie dziwie, choc paradoksalnie to w tej czesci patrzac na strzały mieli przewage, tylki iskry brakowało. Być może dzis pozegnamy utytuowany klub jednak te kursy tak wystawione jakoś mi sie to nie widzi rozumiem 3 Fro i 2 na gosci w RT byłoby dobrze . Czy po raz czwarty Rogle bedzie tak skuteczne? hmm O ile np Vaxio potencjałem przewyższa Farjestad to w tej parze takie roznicy nie ma. Frolunda dobrze zaczeła mecz, zamkneli Rogle w ich tercji. Nieststy interwencje bramkarza słabe, krazek wypluty praktycznie kilka razy na napastnikow Rogle, pierwsze dwie bramki stracone pechowo, pierwsza frajersko a druga w zasadzie 5-3 , zaraz trzecia i było po herbacie. moze jakby krazek jakby zamiast przeleciec blisko obok wpadł do sieci to moze byłby impuls dla Fro bo z 1-2 lub 1-3 mozna gonic ale jak pada czwarta bramka to traoche jakby prad wyłączyli. Nie ma czasu za duzo pisac a mozna by naprawde te mecze dobrze opisac ale co do meritum, gram Vaxio RT, Skele z x , Frolunde RT ( wiem, wiem szaleństwo ) i Leksand RT. ⛔
Co do Leksand słusznie piszesz, ze Juvonen do poprawy ale stac go na to, trzecie i czwarte formacje tez stac na duzo wiecej , w poprzednim meczu naprawde zabrakło skutecznosci a wynik mógł byc w druga strone
To tyle opowieści dziwnej treści ode mnie ;)
 
Ostatnia edycja:
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Zaczynamy PO w Liiga 🏒

Sport - Karpat - 2 ML - 1.71 - fortuna ✅

Nagrody i wyróżnienia za sezon regularny zostały przyznane, a teraz zaczyna się walka na całego. Do Vassa zawitają Łasice z Oulu i jakoś trudno mi znaleźć jakikolwiek argument na win gospodarzy ( dzisiaj, czy w serii ). Z drugiej strony Sport nie ma nic do stracenia. Na przeciw mają drużynę, która na każdej pozycji, w każdym linku ma mocniejszego zawodnika. Liczę, że Karpat wejdzie na wyższy poziom, szybko zamknie tą serie i zobaczymy co dalej. Na pewno sporo pracy przed nimi, jeśli chcą zaznaczyć swoją obecność w tym sezonie. Sama marka nic nie znaczy. Widzieliście co stało sie z Frolundą. Sport na pewno nie przegra meczu przed meczem i spróbują powalczyć. Dysproporcje między obiema drużynami są znaczne. Z drugiej strony hokej nie raz nas zaskoczył. Wydaje mi się jednak, że nie dziś i nie w tej serii. Trochę kusi RT i dwójka, ale kurs ML jest w porządku, więc na wszelki wypadek wybieram tą opcję.
Druga para znacznie bardziej wyrównana. KooKoo miało bardzo mocną końcówkę sezonu. Z kolei Rysie trochę odpuściły. Dla mnie ten mecz no bet.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +31
patryk7 555,6K

patryk7

Typer
Czy Skelleftea się podniesie po dwóch porażkach z rzędu?
Lulea po wyjazdowej porażce w pierwszym spotkaniu (2:3 ET) wygrała kolejne dwa mecze (wyjazd 3:2 oraz dom 1:0) i brakuje jej już "tylko" 2 zwycięstwa do awansu. Trzeba jednak powiedzieć, że rywalizacja była (i zapewne będzie) bardzo wyrównana. Ciekawostką jest fakt, że Lulea nigdy nie pokonał Skelleftea w trzech meczach z rzędu od sezonu 2012-2013.
Skelleftea ma lepszy zespół, niż Lulea (spora grupa młodych i utalentowanych graczy wsparta doświadczeniem między innymi Joakima Lindstrama, Oscara Möllera, czy fińskiego skrzydłowego Tuomasa Kiiskinena. W ekipie gospodarzy jest także sporo jakości, ale swoją grą nie potrafili mnie przekonać w sezonie zasadniczym.
Skelleftea z ostatnich jedenastu wizyt ligowych w Norbotten zwycięstwem zakończyła aż dziewięć z nich.
Skelleftea ML (2.17) Fortuna
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +18
Shl00 132,1K

Shl00

Użytkownik
Lulea vs Skelleftea
X2
HV71 vs Brynas
X2
Ako 2.78 Fortuna

Derby północy zawsze charakteryzowały się dużą zaciętością i sporą dawką walki na lodzie. Dodatkowo smaczku nadają play off bo wiadomo, kto przegra rywalizację to odpada i kończy sezon. AIK był praktycznie w ostatnich dwóch meczach ekipą lepszą, ale za każdym razem schodził z tafli pokonany. Dzisiaj liczę na zmianę trendu, ale wcale nie będzie to takie proste, bo szwankuje ewidentnie skuteczność. Niedźwiedzie nie bronią się wybitnie, AIK ma mnóstwo sytuacji ale nie trafiają. Mam wrażenie, że albo będzie na styku albo AIK wygra wysoko tym razem... zobaczymy

W drugim meczu idę w kierunku gości. Trochę śmieszny jest fakt, że ostatni mecz HV71 zagrało chyba najsłabszy a udało im się wygrać. Niemniej dzisiaj mam wrażenie, że Brynas, które wygląda nieźle i mam przy tym parę indywidualności wróci do przewagi dwóch wygranych. Dobrze funkcjonują formacje specjalne. Bramkarz tez jakiś błędów nie popełnia... typowy mecz 50 na 50 więc idę w kierunku wyższego kursu.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +65
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Hejka.

Zrobiłem sobie wolny weekend od typowania. Kolega wyżej pyta o PRE PO w Liiga, ale już chyba wszystko jest jasne. Dwa mecze i drużyna z lepszym bilansem idzie dalej.
Dzisiaj kompletny brak czasu na pisanie analizy, ale wczoraj przez chwile pochyliłem sie kolejną rundą play off w Fińskiej. Najbardziej intryguje spotkanie w Helsinkach. To nie będzie krótka runda. Pierwsze spotkanie postaram sie obejrzeć, a następne może już zagrać.
Dziś spróbuję takiego dubla:

Tappara plus TPS ml - 3.6 - fortuna ⛔

Roostery obu drużyn baaaardzo solidne, ale forma bramkarzy różna. Zobaczymy na ile sie poprawi w PO. Obie drużyny w sezonie zasadniczym straciły dużo bramek. Nie jest to efektem słabej obrony, bo jedni i drudzy pod tym względem wypadają nieźle ( zwłaszcza TPS ) ale zarówno Kareyev jak i Hrachovina nie spełnili w tym sezonie oczekiwań....O ile w Tapparze Heljanko potrafił momentami wejść na wysoki poziom, o tyle w TPS brakuje zmiennika dla Rosyjskiego goalie. Przy tak dużej sile ognia liczę, że mimo problemów z tyłu obie ekipy pokonają swoich rywali zarówno dziś, jak i w serii.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +19
Shl00 132,1K

Shl00

Użytkownik
Lulea vs Skelleftea
Typ zwycięstwo gości
Kurs 2.09 Fortuna
Idę tutaj w kierunku AIK który co prawda zaskoczył mnie ostatnia wysoka porażka ponieważ sądziłem że po odrobieniu strat wyjdą na prowadzenie w serii. Niemniej dzisiaj trzeba walczyć o pozostanie w play off i doprowadzenie fo 7 meczu. Myślę że spokojnie są to wstanie zrobić bo generalnie ich dyspozycja w tej rundzie jest naprawdę dobra. Owszem były mecze w których brakowało skurecznosci ale sytację są. Jeśli zagrają w defensywie na dobrym poziomie, a są ku temu przesłanki to ogarna dzisiaj win.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +39
Shl00 132,1K

Shl00

Użytkownik
Skelleftea vs Lulea
Typ under 4.5
Kurs 2.11 fortuna

No i mamy 7 mecz... super rywalizacja na niesamowitej intensywności i z dużą dozą walki na lodzie. Wczoraj mecz otwarty że spora ilością okazji, ale dzisiaj spodziewam się znacznie innego przebiegu. Przede wszystkim obie ekipy z pewnością będą zmęczone po wczorajszym... nie da się grać na takiej intensywności cały czas. Myślę że zagrają też nieco bezpieczniej w tyłach bo na odrabianie wyniku może po prostu zabraknąć paliwa. Wczoraj 7 goli, ale ze dwa to przysłowiowe widły przy których bramkarze nie mieli szans... czy dzisiaj takie strzały są do powtórzenia...pewnie tak, ale prawdopodobieństwo że ta będzie jest małe. Próbuję under.
 
Ostatnia edycja:
patryk7 555,6K

patryk7

Typer
Bitwa o ostatnie miejsce w półfinale szwedzkiej SHL dzisiaj dla Skelleftea AIK?
Skelleftea jest faworytem dzisiejszego spotkania, choć Lulea zapewne "postawi trudne warunki" (wygrała dwa z trzech wyjazdowych spotkań w tej ćwierćfinałowej serii i jest zespołem z dużym charakterem). Z drugiej strony Skelleftea ma mocniejszy i bardziej wyrównany skład (tacy zawodnicy jak choćby skrzydłowi Jesper Froden, Melker Karlsson i Joakim Lindstrom, czy środkowi Par Lindholm i Oscar Moller). Dużo (nawet bardzo) jakości (szczególnie w ofensywie). W ostatnim spotkaniu Skellefte przegrywała 2:3 na lodzie rywala w połowie III tercji. Jednak pokazała siłę i odwróciła losy meczu strzelając dwie bramki. I dzisiaj u siebie w tym szalenie ważnym spotkaniu (tak dla gospodarzy jak i gości) zagra o zwycięstwo. Trudno było ich pokonać w sezonie zasadniczym u siebie (wygrali 19/26 meczów w serii podstawowej) i dzisiaj nie będzie inaczej.
Lulea miała wszystko "w swoich rękach", ale przegrała ostatni mecz na swoim lodzie. Co ciekawe między słupkami stał młodziutki, ledwo 18-oletni Jesper Wallstedt. I chociaż grał dobrze, to wypuścił jednego "babola". Dzisiaj prawdopodobnie do bramki wróci dużo bardziej doświadczony Joel Lassinatti, ale czy to na plus dla zespołu? Wydaje się, że i tak będzie ciężko. Z dala od domu Lulea wygrała w tym sezonie tylko 12 z 26 meczów w sezonie regularnym (co jest raczej słabym wynikiem dla zespołu takiego jak Lulea). Do awansu potrzeba czegoś więcej, a to wszystko ma Skelleftea.
Skelleftea (2.15) Fortuna
 
Ostatnia edycja:
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
A w Liiga trzecią runde, czyli ćwierćfinały gramy do 3 wygranych. No właśnie...i co tu sie dzisiaj wydarzy ? Mam nadzieje, że Łasice nie znajdą się poza grą, ale HIFK szalenie mocne. Życzeniowo bym chciał, żeby zwycięstwo odniosły Tappara i TPS, ale bramkarze obu ekip nie są wartością dodatnią w PO. Kareyev ostatnio co prawda na zero, ale Pelikany oddały coś koło 15 strzałów przez całe spotkanie. Rybar z Karpat też ostatnio złamany prez napastników HIFK. Dzisiaj mecz o życie. Uważam, że w hokeju wygrywa sie obroną, a w tym elemencie Tappara, TPS i Karpat do poprawy. O ile dwie pierwsze ekipy mają jeszcze margines błędu o tyle Karpat weszło w system zero jedynkowy. Myślę, że Łasice dziś nie przegrają, ale obawiam się, że w serii już tak. HIFK pomału wyrasta na faworyta rozgrywek, ale jeszcze różnie może być. Historia pokazywała nam różne zrywy.
Dziś tak nieśmiało
Kalpa - Tappara - 2 ml - 2.07 - fortuna ✅
Karpat - HIFK - 1x - 1.63 - fortuna ⛔
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +26
Shl00 132,1K

Shl00

Użytkownik
Rogle vs Vaxjo
Typ Over 4.5
Kurs 1.88 fortuna

Przed startem finału więcej szans dawałem Rogle bo wydawali mi się lepiej przygotowani... Wynik jest 2:0 dla Vaxjo 😁 mam dziwne wrażenie że mogą dzisiaj znowu być lepsi. Wydaje mi się że Rogle ma nieco problemów z nierówna forma Rifalka. Bramkarz Rogle niby staty ma dobre z rundy finalowej ale ostatnie mecze są w jego wykonaniu rozne... Coś zawsze wpada co powinien wyjąć. Vaxjo w ataku jest pieronsko mocne, wydaje mi się że coś strzeli, w obronie grają przynajmniej w tej serii przeciętnie bo Rogle ma sporo z przodu. Piec bramek wydaje mi się bardzo możliwe.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +56
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Hejka 🏒

Sezon w Liiga i SHL dobiegł końca. Osobiście bardzo się cieszę, że w Szwecji na tron wróciła drużyna której kibicuje. Generalnie był to bardzo ciekawy sezon i jak zwykle ( hokej ) nie raz nas zaskoczył. W Finlandii liczyłem na nieco inne rozwiązanie, ale jest, jak jest. Teraz zobaczy jak i na ile pozmieniają się roostery poszczególnych drużyn. Jeszcze będzie czas o tym napisać. Póki co dziękuję wszystkim którzy udzielali się w temacie. Nie zawsze wszystko poszło po mojej i Waszej myśli, ale z drugiej strony nie raz i nie dwa oszukaliśmy buka :) Za chwilę mistrzostwa świata elity....Potem sezon ogórkowy i znów czytamy się we wrześniu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +258
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom