>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

SHL, Liiga, Metal / Get Ligaen - Skandynawia / Finlandia 2020/2021

Status
Zamknięty.
patryk7 555,8K

patryk7

Typer
Ciekawy mecz w Vallentuna Ishall........
Pitea jedzie do Sztokholmu z "szokującym" zakończeniem gier w AllEttan Norra. Epidemia koronawirusa bardzo mocno zachwiała rytmem meczowym gości, którzy po długiej przerwie w rozgrywkach przegrali trzy mecze z rzędu tracąc w nich aż 16 bramek.
Z drugiej strony Vallentuna przystępuje do gier Alletan play-off z ośmioma zwycięstwami z rzędu w HockeyEttan Ostra. Weteran i "obieżyświat", bramkostrzelny skrzydłowy Stefan Soder jest obecnie jednym z najlepszych graczy w Ettan (były zawodnik między innymi Djurgarden ma na swoim koncie aż 62 punkty w 40 meczach) na którego bardzo dzisiaj liczy szkoleniowiec gospodarzy Mikael Osterblom.
Pierwsze starcie w tej parze ćwierćfinałowej powinno należeć dzisiaj do gospodarzy.
Vallentuna (2.36) Forbet
 
Ostatnia edycja:
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Pytanie na dziś jest jedno ;) Lukko, czy Tappara ?

Gospodarze prawie na pewno zakończą sezon regularny na pierwszym miejscu. Szybko licząc wystarczy wygrać 3 z 8 spotkań które pozostały im do końca RT. Myślę, że drużyna pomału zaczyna się szykować do walki w PO. Tappara jest w zupełnie innej sytuacji. Co prawda znajdą sie w PO, ale z którego miejsca, to kwestia otwarta. Dzisiaj więcej determinacji powinni mieć właśnie goście. Oba zespoły ostatnio lepsze mecze przeplatają słabszymi. Rola gospodarza ma dziś zupełnie inne znaczenie, niż....dawniej. Według buków Lukko jest faworytem. Według mnie już niekoniecznie. Więcej jakości widzę w roosterze Tappary, ale trzeba przyznać, że grają w zasadzie jednym bramkarzem, który pokazuje w miare dobrą formę. W Lukko między dwójką Setanen/Lehtinen można postawić znak równości ( jak chodzi o dyspozycję ). W polu Lukko też ma solidną pakę, ale oni już nic nie muszą......

Lukko - Tappara - 2 ML - 2.35 - fortuna ❌
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +111
Shl00 132,1K

Shl00

Użytkownik
Djurgardens vs Linkoping
Typ zwycięstwo gospodarzy
Kurs 1.83 fortuna
Idę tutaj w kierunku miejscowych, którzy jeszcze potrzebują punktów żeby zapewnić sobie baraz o Play off. Djurgardens pomimo porażki zagrał dobry mecz przeciwko Linkoping które w tym okresie jest w bardzo dobrej formie. Nie idę w czysty win bo nie wiem w jakiej dyspozycji są przyjezdni. Nie grali od 9 marca więc sporo czasu... niemniej nie sądzę żeby było optymalnie przygotowani na ten.moment bo najważniejsze mecze przed nimi i to raczej tam będą szukać piku formy.

Kookoo vs Assat
Typ 1
Kurs 1.85 Fortuna
Gospodarze mają moim zdaniem mocniejszy skład niż świadczy o tym zajmowane obecnie pozycja. Problemy z covid spowodowały że zespół pauzował i zgromadziło mu się kilka spotkań do rozegrania. Jeśli zgarnie w tych meczach komplet to włącza sie realnie w walkę o czołową 6. Co do przyjezdnych to ostatnie tygodnie są wręcz dramatyczne w ich wykonaniu. Nie maja praktycznie już szans na Play off, bo nie sądzę żeby zniwelowali 9 punktów do Sportu.
Post automatycznie złączony:

HV71 vs Lulea
Typ 2/over 4.5
Kurs 1.99 fortuna
Niedźwiedzie jadą po komplet bo go potrzebują i moim zdaniem można tutaj postawić kropkę. Hv71 jest w fatalnej dyspozycji i widać że zespół mentalnie jest już myślami przy meczach barażowych o utrzymanie w lidze. Niemniej nie sądzę że zagrają znowu na zero z przodu. Będą chcieli zmazac źle wrażenie po ostatnich wysokich porażkach. Pamiętajmy że jest to klub z dość fajnymi sukcesami w swojej historii i po prostu trzeba grać do końca na lepszym.poziomie. myślę że wszyscy w klubie mają tego świadomość.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +215
patryk7 555,8K

patryk7

Typer
AllEttan play-offs i bardzo ciekawy mecz w Visby ishall .....
Forshaga jest w tym sezonie gigantyczną niespodzianką in plus i do 1/8 fazy play-off wchodzi z sześcioma zwycięstwami z rzędu (i 28 bramkami zdobytymi w tych grach). Kadrowo mocna ekipa z bardzo dobrymi zawodnikami jak choćby obrońca David Lennartsson, środkowy Anton Klint, czy skrzydłowy Joel Kallstrom Englund.
Visby / Roma musiała zadowolić się ósmym miejscem na koniec sezonu zasadniczego i dlatego grała w kwalifikacjach do play-off. W kwalserien pokonała raczej niespodziewanie faworyzowane Halmstad w dwóch meczach. Największym zmartwieniem gospodarzy w tym sezonie są mecze u siebie (tylko 3 zwycięstwa w ostatnich 14 grach domowych to katastrofa).
Forshaga to zdecydowanie lepsza kadrowo ekipa, niż Visby/Roma. I ich dzisiejsza wygrana wygląda bardzo interesująco.
Forshaga (2.7) Forbet
 
Ostatnia edycja:
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Brynas - Vaxjo - 2 RT - 2.1 - fortuna 💚✅

Gospodarze ścigają Oskarshamn w drodze do bezpiecznego miejsca i uniknięcie play out. Będą mieli jeszcze w tej kampanii bezpośredni pojedynek, ale to za chwile. Dziś Vaxjo.
Z obozu gospodarzy brak dobrych wieści. Za to tych złych aż za dużo. Nadal z drużyną nie trenują: Persson i Asklof.. Problem jest z Danielssonem i Andersenem. Natomiast amerykanie Billins i Harper są "chorzy". Formacje trochę rozbite i to w momencie, kiedy ważą się losy pozostania w SHL. Drużyna zapowiada walkę, ale braki kadrowe mocno komplikują całą sytuację. Po drugiej stronie baaaardzo mocne Vaxjo, które dziś ma szanse zostać liderem tabeli. Ostatnie pięć spotkań bezpośrednich na korzyść dzisiejszych gości. Jakość także po stronie Vaxjo.
Wskazuje kierunek goście, ale trochę sie obawiam. Są pewne "związki" między tymi klubami o których tu nie napiszę :) . Mam tylko nadzieję, że drużyna Vaxjo zagra ze 100% zaangażowaniem.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +126
damiaannn 1,5K

damiaannn

Użytkownik
Cześć, skoro dwie drużyny o coś walczą zważając na potencjał ofensywny Vaxjo czy można sie spodziewać overowego spotkania ? np o 4,5 Jak wiadomo takie mecze lubią niespodzianki szczególnie w końcowej fazie ligi- Czy nie bedzie to bezpieczniejszą opcją w takim schemacie? Jak sie zapatrujesz na to ?
 
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Cześć, skoro dwie drużyny o coś walczą zważając na potencjał ofensywny Vaxjo czy można sie spodziewać overowego spotkania ? np o 4,5 Jak wiadomo takie mecze lubią niespodzianki szczególnie w końcowej fazie ligi- Czy nie bedzie to bezpieczniejszą opcją w takim schemacie? Jak sie zapatrujesz na to ?
Rozumiem, że masz na myśli sam over bramkowy bez wskazania zwycięzcy ? Trudno powiedzieć co jest bezpieczniejsze w przypadku tego spotkania. Przez chwilę myślałem nawet o typie Vaxjo RT + over 4,5, ale rzadko się bawię w bramki. To trochę loteria. W tym przypadku over możliwy, ale ile to już razy brakło jednej bramki.... Determinacja po stronie Brynas i coś strzelą, ale ile ? Rooster po stronie Vaxjo i tutaj ta sama historia i to samo pytanie ;) . Pamiętaj, że Vaxjo straciło najmniej bramek w całej lidze.
 
patryk7 555,8K

patryk7

Typer
Niezwykle trudna sytuacja Hammarby.........
Hockeyettan Ostra i mecz pomiędzy Segeltorps, a Hammarby.
Gospodarze zdobyli 7 punktów w czterech meczach, podczas gdy Bajen tylko 2 po domowej wygranej z ....Segeltorps 2:1 (ET). Czy jest jeszcze nadzieja nadzieja dla Hammarby na 2 miejsce w tabeli? Dwie wysokie porażki po 2:6 z Sollentuną postawiły drużynę w niezwykle trudnej sytuacji. I teraz nie wystarczą już zwycięstwa w ostatnich dwóch meczach, ale także wyniki w innych grach muszą "pójść po myśli" Bajen. Zasadne pozostaje zatem pytanie czy jeszcze wierzą, że ten cel można zrealizować?
Segeltorp to w zasadzie przeciętny zespół mający w swoim składzie tylko trio ciekawych graczy (duński skrzydłowy Dietz-Larsen, środkowy Anton Larsson i estoński skrzydłowy Christopher Usov).
Poziom kadrowy Hammarby jest wysoki, choć nie potwierdzają tego obecne wyniki. Dzisiejszy mecz to już ostatnia szansa dla Bajen, które stać na zwycięstwo z Segeltorps (i to w regulaminowym czasie gry).
Hammarby (3.25) Forbet
 
Ostatnia edycja:
Shl00 132,1K

Shl00

Użytkownik
Frolunda vs Vaxjo
Typ under 5.5
Kurs 1.62 Fortuna
Początkowo chciałem iść w kierunku gospodarzy, którzy powinni być nieco do przodu w cyklu przygotowawczym do play off. Niemniej zdanie zmieniłem bo do listy kontuzjowanych dołączy zawieszony Ehn co dodatkowo ograniczyło sile rażenia. Frolunda w ostatnim meczu straciła 2 bramki po błędach w wyprowadzeniu krążka... Trochę słabo, ale myślę że im bliżej do barazy to w tyłach będzie lepiej. Ostatni mecz przeciwko Vaxjo mógł zakończyć się inaczej ale w kluczowym momencie meczu zawiódł PP - 3 kolejno nie wykorzystane przewagi od 13 minuty w 2 tercji. Dzisiaj rewanż... Vaxjo pomimo dwóch ostatnich zwycięstw nie gra swojego najlepszego hokeja. Klepneli zwycięstwo w lidze w sezonie zasadniczym... Można się skupić na play off. Nie sądzę że jakoś lajtowo podejda dzisiaj, ale jeśli Miejscowi postawia opór w defensywie to Vaxjo naprawdę nie będzie się w tej fazie sezonu zabijać. Wiemy jak są poukładani w tyłach więc też nie liczę na jakieś ewentualne duże straty. Ważnym aspektem jeszcze jest to że Frolunda potrzebuje minimum punktu żeby utrzymać pozycje. W przypadku porażki w regulaminowym czasie może ich wyprzedzić Farjestad.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +351
Shl00 132,1K

Shl00

Użytkownik
Orebro vs Farjestad
Typ zwycięstwo gości
Kurs 2.05 fortuna
Idę w kierunku przyjezdnych z dwóch powodów. 1. Są cały czas w rytmie meczowym, wyglądają bardzo dobrze i zaczynają od przyszłego tygodnia baraże o udział w play off. 2 powód to sytuacja Orebro. Jeśli wygrają nawet za dwa punkty to przeskakują w lidze Lulea i w pierwszej rundzie zmierza się z bardzo groźna Skelleftea z dużym doświadczeniem w tej fazie rozgrywek. Jeśli przegrają utrzymują pozycje i grają z Leksands, które jedna moim zdaniem jest słabsze niż wspomniana wcześniej Skelleftea.

HV71 vs Linkoping
Goście powyżej 2.5 gola
Kurs 1.87 fortuna
Goście mają dobry okres... Nawet ostatnia wysoka porażka nie zmienia mojej oceny. Strata punktów z Niedźwiedziami definitywnie zabrała szanse na play off. Lwy dobrze zaczęły mając nawet kilka dobrych szans, ale błędy w defensywie popełnione w 2 tercji rozbiły mentalnie zespół i generalnie było po meczu. Dzisiaj spodziewam się jednak dobrego pożegnania z liga. Myślę że obie ekipy pokażą dzisiaj fajny i ofensywny hokej.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +170
Shl00 132,1K

Shl00

Użytkownik
Oskarshamn vs Brynas
Typ 1
Kurs 2.05
Pzbuk
Na szubko jeszcze dorzucam 1 na gospodarzy. Brynas bez swoich liderów którzy odpoczywają i pomieszanymi formacjami. Miejscowi powinni to ogarnąć.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +115
Shl00 132,1K

Shl00

Użytkownik
Djurgarden vs Frolunda
Typ zwycięstwo gospodarzy
Kurs 2.08 fortuna
krótko bo za chwilę mcze. Gospodarze mają bardzo mocny skład ale ten sezon grali różnie. Play off to jednak inna bajka. Indianie moim zdanie trafili na ciężki orzech i wcale nie muszą wyjść z tej rywalizacji zwycięsko. Djurgarden ma ogromną siłę rażenia plus mocna obsadę bramki. Jeśli przez te parę dni zdołali poprawić obronę to argumentu są po ich stronie. Frolunda to przede wszystkim organizacja gry. Bardzo dobra defensywa i w chwili obecnej nieco słabszy atak. Niemniej grają bardzo niewygodnie. Od rana chodził mi po głowie ten mecz. Próbujemy.
 
Ostatnia edycja:
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
W Finlandii HIFK wraca na tafle po blisko miesiącu przerwy....i od razu ciężki egzamin przed nimi, bo za przeciwnika mają Łasice z Oulu. Drużyna z Helsinek grała porywający hokej przed pauzą. Bilans ostatnich 15 spotkań prezentuje się tak: 12-3 ! Trudno powiedzieć jaka będzie dyspozycja drużyny po miesiącu bez grania. Treningi, treningami, ale walka o punkty, to zupełnie inna bajka. Na pewno będzie brakowało timingu, bo jednak rytm meczowy został mocno zaburzony. Paka jest naprawdę solidna, ale tak długa przerwa przeważnie negatywnie wpływa na styl. Łasice ostatnio nie grają dobrego hokeja, ale nadal mają bardzo realną szanse na pierwszą szóstkę. Tutaj też trzeba spojrzeć na Tappare, która dziś gra z HPK ( mającą tylko matematyczne szanse na PO ). Karpat to przede wszystkim doskonała organizacja gry. Dziś praktycznie pełny garnitur i myślę, że mają spore szanse na zwycięstwo. Punkty są nadal potrzebne, a IFK prawdopodobnie zostanie na drugim miejscu. Dwa ostatnie spotkania między tymu drużynami na korzyść ekipy z Helsinek ( jedna naprawdę kompromitująca ). Ostatnie spotkanie zawalił Annunen, ale dziś liczę na poprawę

IFK - Karpat - 2 RT - 3.00 - fortuna


Spotkanie sie nie odbędzie....Zgodnie z regulaminem Liiga Karpat zostają dopisane punkty, a wynik meczu wynosi 0:1
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +26
Shl00 132,1K

Shl00

Użytkownik
Brynas vs HV71
Typ zwycięstwo gości
Kurs 1.94 betclic
Obie ekipy z podobnym potencjałem kadrowym, ale nieco inaczej przygotowane do kluczowych spotkań o zachowanie ligowego bytu. Brynas do końca miało szanse uniknąć baraży ale kontuzje, choroby i inne zdarzenia doprowadziły do sporych osłabień w końcowej fazie sezonu. W ostatnim meczu część zawodników odpoczywała i trudno nie zgodzić się z decyzją trenera, bo widać było na lodzie pewne zmęczenie. Dzisiaj zapowiada się nam sporo walki na lodzie co pewnie przełoży się liczby kar. HV71 w ostatnich dwóch meczach wyglądało fajnie. Widać że są przygotowani. Bardzo mocne PP które dzisiaj może być decydujące. Biorąc pod uwagę wszystkie zawirowania przy brynas, myślę że spokój i przygotowanie HV71 zaprocentuje.
 
Ostatnia edycja:
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Ale nam sie wczoraj meczycho zrobiło w Gavle. Dawno nie widziałem tak skupionej defensywy Brynas. Mimo wielu braków drużyna zostawiła kawał zdrowia i serducha na lodzie. Zresztą HV podobnie....Bramkarze na 95/96%...ale też część strzałów "szła" ze średnio przygotowanych pozycji. Dzisiaj dalej seria Frolunda - Djur. Dla mnie to też trochę rywalizacja bramkarzy. Armalis jest bardzo, bardzo dobry chociaż ostatnio nie do końca stabilny. Mattsson nie ma takiego talentu, ale od paru spotkan trzyma równą, wysoką formę. Shl00 Shl00 już wspominał o tej rywalizacji, a ja dodam od siebie, że ławka Frolundy mocniejsza i ten atak też powinien sie rozpędzać. Chciałbym, żeby dziś zrobił się remis w serii. Są argumenty, żeby wybrać taki kierunek, ale jest to ryzykowne. Z drugiej strony Djurgarden, to nie jest ulubiony rywal Frolundy.

To może tak:


Frolunda - Djurgarden - x2 - 2.1 - fortuna ✅

A Wy co myślicie ?


🏒
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +127
Shl00 132,1K

Shl00

Użytkownik
To prawda że wczorajszy mecz można chwalić... Za to kocha się SHL... Dwie drużyny walczą o pozostanie w lidze i grają takie zawody. Super. Jutro wiem że będę szedł znowu w kierunku HV71, ale to jutro...

Dzisiaj nieco inaczej widzę mecz w Geteborgu. Djurgarden mnie mocno zawiodl. Zespół ma jakiś dołek fizyczny i raczej się z tego nie wygrzebie. Ogólnie ten sezon przy takim roosterze.... Dramat. O wspomnianym wyżej Armalisie można pisać tylko w superlatywach. Gdyby nie on to Frolunda zamknęłaby mecz z jakieś 1:6. Pomimo mojej szczerej sympatii do Djurgarden, nie widzę dla nich dzisiaj szans i myślę że Miejscowi zamkną serię.
Frolunda - 1.5
Kurs 2.22 Fortuna jakieś jaja... Tak to tylko skomentuje
 
Ostatnia edycja:
patryk7 555,8K

patryk7

Typer
Frolunda - Djurgarden - x2 - 2.1 - fortuna
A Wy co myślicie ?
🏒
Frolunda w pierwszym meczu była zdecydowanie lepszą drużyną, ale dziś wieczorem zapowiada się wyrównany mecz. Bowiem Frolunda u siebie zawsze otrzymywała ogromne wsparcie od swoich licznych fanów, a dzisiaj jej zabraknie. Mimo to powinna wygrać, gdyż Djurgarden po bardzo słabym sezonie regularnym nie jest to drużyną na ćwierćfinał.
 
M 8,5K

mario72k

Użytkownik
patryk7 patryk7
Sorry, ale nie rozumiem tego wywodu...Frolunda była lepsza na wyjezdzie , ale dziś gra u siebie i nie będzie wsparcia kibiców? Na wyjeździe było wsparcie kibicow i dlatego grała lepiej, a u siebie nie będzie wsparcia więc mecz będzie raczej wyrównany ??
 
patryk7 555,8K

patryk7

Typer
Czas na trzeci mecz pomiędzy Vastervik i Timra i może na niespodziankę?
Vastervik zajęoł 5 miejsce w tabeli po bardzo dobrej jak na ten zespół serii podstawowej (chyba najbardziej pozytywne zaskoczenie in plus w tym sezonie). W meczach przeciwko mocnej ekipie
Sodertalje wygrało 3:1 w serii (i to jak najbardziej zasłużenie). Dwa mecze z Timra przegrane. Ale o ile w pierwszym była to porażka w regulaminowym czasie gry 1:3, o tyle w drugim była już to przegrana po bardzo wyrównanym spotkaniu 3:4 po dogrywce. Obydwa te mecze zostały rozegrane na wyjeździe, a dzisiaj VIK zagra wreszcie u siebie (tutaj w sezonie regularnym zanotowało sześć zwycięstw w ostatnich siedmiu meczach).
W tym sezonie dwukrotnie VIK rywalizowało u siebie z Timra, wygrało 3:1 oraz przegrało 2:3 po dogrywce. Jak widać gospodarze potrafią "zdenerwować", a nawet urwać punkty najlepszym zespołom. Mattias Karlin ma do swojej dyspozycji ciekawy zespół z kilkoma wielce interesującymi graczami (jak choćby kanadyjski środkowy Ryan Gropp, skrzydłowy Victor Ohman, kanadyjski skrzydłowy Kellen Jones, amerykański obrońca Michael Kapla, czy amerykański skrzydłowy Zach Budish).
Timra wyraźnie wygrała serię podstawową i wszyscy byli pod wrażeniem jej gry przez cały sezon. Ale w ćwierćfinale z AIK Fredrik Andersson i jego ekipa musieli "przełknąć gorycz porażki" u siebie 1:2. Kilka
meczów było bardzo wyrównanych, ale ostatecznie "Orły Czerwone" wygrały 3:1 w serii całkiem zasłużenie. Skład bardzo mocny (między innymi z takimi tuzami tej ligi jak choćby środkowy Albin Lundin, skrzydłowi Jonathan Dahlen, Sebastian Hartmann i Jens Looke, czy środkowy Viktor Lodin), a zespół kompletny. Jednak z Vastervika w tym sezonie mieli problemy, które i dzisiaj mogą się pojawić.
Västervik jet bardzo mocne u siebie i powinno być w stanie dzisiaj "stawić czoła" głównemu faworytowi do awansu.
Vastervik lub remis (2.22) Fortuna
 
Ostatnia edycja:
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
Moze tez wrzuce trzy grosze od siebie. Oglądam SHL ale ani razu nie widziałem w zadnym meczu tego sezonu kibicow na trybunach( na poczatku sezonu tylko nieliczni sie łapali) wiec temat kibicow i jej braku trzeba schować na półkę. Póki co w Szwecji przygotowuja sie do wpuszczenia kibiców na mecze piłkarskie i to jeszcze z ograniczeniami a w halach hokejowych jest i bedzie narazie pusto wiec z tego tytułu zadnych handikapów nie bedzie, pomocy , badź tez presji.
Co do samego meczu, każda z druzyn ma świadomosc, że jest to gra do dwóch wygranych. Djurgarden trafiło troche pechowo bo na obecnie panujacego mistrza, kolega wyzej wspomniał o długiej ławce Frolundy i taka tez jest. Bardzo mocne 3 i 4 formacje i to one moga dzis zdecydowac o wyniku. Ja zagram na zwyciestwo Frolundy , bo i forma, ktora sadze ze jest przygotowana na tą część i doswiadczenie w takich własnie meczach , ze trzeba wykorzystac wszystko co sie da po stronie graczy z Geteborga.

Frolunda RT kurs 1,72 fortuna ⛔
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom