>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Puchar Świata w siatkówce mężczyzn - Japonia 2011

Status
Zamknięty.
marcinglg 268

marcinglg

Użytkownik
VS

USA - Egipt
3:0 (-19, -20, -20)​


Tutaj bardzo ale to bardzo dziwne kursy wystawione na wygranie chociaż seta przez Egipcjan albo dodatnie handi punktowe. Oba zespoły z 3 punktami na koncie, oba grały ze słabiutkimi Chinami i pewnie wygrały 3:0. Amerykanie do Japonii polecieli w bardzo przyzwoitym składzie. W pierwszym meczu pewna wygrana z Chińczykami jednak II i III set to już nerwówka co pokazuje wynik -23 -21 . Drugie spotkanie to mecz z wielką Brazylią która jak się okazuje taka wielka nie jest. Rozluźnienie Brazylii w III secie spowodowało zdobycie seta przez ekipę USA ale ostatecznie bardzo pewnie 3:1 wygrali Canarinhos. Wczoraj mecz z Ruskimi którzy chyba bez porażki przejdą ten turniej. Rosyjski blok i Maxim ustawili wynik na 3:0 i tylko w III partii Amerykanie mieli szansę wygrać seta. Porażki z Brazylią i Rosją były chyba wliczone już przed tym turniejem jednak ja nie spodziewałem się aż takiego lania szczególnie od Rosjan. Egipcjanie mistrzowie Afryki do Japonii przyjechali po honor który już chyba uratowali zwycięstwem bardzo ładnym zresztą z Chinami 3:0 w każdym secie wysoko wygrywając. Tą wygraną dedykowali swoim rodakom i zapowiedzieli że są z nimi i nie odpuszczą żadnego meczu na tym turnieju. Ogólnie ekipa Egiptu z roku na rok spisuje się coraz lepiej w 2010 roku II runda MŚ i ładny występ w LŚ gdzie grali właśnie z USA i wyniki były na styku 0:3,1:3, 2:3, 2:3. W tym roku tylko mistrzostwa kontynentu na których pokonali wszystkich bardzo pewnie a w LŚ nie startowali z powodu rewolucji w swoim kraju. W Japonii słaby mecz z Brazylią troszkę lepszy z Włochami i bardzo dobry z Chinami. Liderem Egipcjan jest Abdelhay Ahmed który jest drugim atakującym jak na razie tej imprezy ze skutecznością 57% co biorąc po uwagę fakt meczy z Włochami i Brazylią wynik naprawdę bardzo dobry. Do tego dorzuca 0.44 asa na set i gracz ten może wzbudzić zainteresowania Europejskich ekip. Szukając zawodnika z USA który się jakoś wyróżnia trzeba szukać na dalekich miejscach jednym zawodnikiem prezentującym w miarę dobry poziom jest Stanley ale 45% to słabiutki wynik.

Ogólnie ekipy Egiptu bym nie skreślał na pewno ich podbuduje wygrana z Chinami i na seta w meczu z USA ich stać. USA na tym turnieju wiele nie zwojuje słaba gra rozgrywających i średni atak nie dadzą Amerykanom miejsca w trójce. Jeśli Egipt będzie miał średnie przyjęcie a Ahmed dostawał będzie więcej piłek niż w poprzednich meczach o urwanie seta czy też +15.5 jestem spokojny. Trener Egiptu zapowiedział po wczorajszym meczu że chcą na tym turnieju sprawić chociaż jedną niespodziankę. Być może jutro...

Propozycje:

▶Egipt +15.5 1.85 ⛔ 1pkt..
▶Egipt +2.5 2.02⛔
▶Over 135.5 1.65 ⛔ 2pkt..



VS

Argentyna - Kuba
3:1 (17, -16, -21, -17)​


Tutaj już o tym meczu wszystko chyba napisane. Z mojej strony dodam tylko że Argentyna jest jeszcze mało ograna i ma malutkie doświadczenie i po wygranej ze słabiutką Serbią szykowali się na awans na IO jednak Japonia i Polska sprowadzili ich chyba na ziemię. Kubańczycy to dla mnie klasa światowa od zawsze świetny środek i atak zawsze dają pewność dobrej gry szczególnie z Argentyną. Kuba zwykła po słabiutkim początku z każdym meczem się rozkręcać i tak powinno być i tym razem.

Propozycje:

▶Kuba 1.80⛔
▶Kuba -1.5 2.55⛔
▶Kuba +1.5 1.45⛔

VS

Polska - Iran
2:3 (-23, 26, -8, 24, 11)​

No nasze Orły zrobiły nie lada niespodziankę 9 punktów po 3 meczach się nie spodziewałem. Marzyłem o 5 może 6 ale dziewięciu się nie spodziewałem. Widać że Guma i Winiar dają tej drużynie o 30% więcej niż w LŚ czy ME. Mecz z Kubą wygrany 3:0 to głównie dzięki konsekwentnej grze na zagrywce i w bloku. Słabe przyjęcie Kubańczyków i dobra gra naszego środka dała nam dość łatwe 3pkt. Mecz ze zdemolowanymi Serbami wyglądał podobnie I seta przegraliśmy na życzenie popełniając bardzo głupie błędy. Kolejne trzy sety to coraz lepsza nasza gra uruchomienie środka i bardzo dobra gra Bartmana który kończył naprawdę dużo ważnych piłek. Spotkanie z Argentyną to kolejny raz popis środka i bardzo pewna gra naszych przyjmujących. Iran do tej pory zdobył &quot;aż&quot; 5 punktów. Po wygranej z Japonią gdzie tego można było się spodziewać nadeszło lanie od Kubańczyków. Jednak mistrzowie Azji zdołali dobić mistrzów Europy i wygrali 3:2 z Serbami którzy tak rotowali składem i tak są już chyba załamani że porażka z Iranem była bardzo prawdopodobna.

Cel polaków na II rundę 6 punktów i spokojne oglądanie innych meczów. Najważniejsze już zrobiliśmy teraz każdy punkt i set będzie ważny, dlatego wątpię aby Anastasi rotował składem i dawał odpocząć swoim podstawowym graczom szczególnie że po dniu przerwy czekają ich dość łatwe ale jak bardzo ważne mecze. Główną rolę odegra chyba wzrost i środkowi. Nasi Możdżonek i Nowakowski grają chyba turniej życia. Problematyczny Bartman też kiedy musi kończy jednak jego forma jest przeciętna i Winiarski czy Kubiak muszą bardzo często wyręczać go ze zdobywania punktów. Jedną zmianę jaką widzę u nas to Kubiak - Kurek i obojętne kto wyjdzie na boisko ten powinien spokojnie zapewnić polskiej ekipie cenne punkty. O koncentrację nie ma się co bać sparing przed tym turniejem wygrali Irańczycy 3:2 i Polacy na pewno to pamiętają i będą chcieli pokazać że to był tylko sparing. Nasi rodacy uwierzyli w siebie są doświadczeni i po tym meczu nie widzę innej opcji niż + 3 pkt dla Polski.

Propozycje:

▶Polska -1.5 1.35⛔
▶Polska -2.5 2.10⛔
▶Polska -12.5 1.85⛔ 2pkt..







VS

Brazylia - Rosja
3:0(-16, -19, -21)​

Wydawało by się , mecz o to kto zdobędzie puchar świata a jednak chyba nie.. Brazylijczycy którzy do Japonii przyjechali w prawie optymalnym składzie na wstępie byli umieszczani razem z Rosją na pierwszych dwóch miejscach. Rzeczywistość pokazała że Brazylię też da się pokonać czego dokonali Włosi wygrywając z Brazylią 3:2 wcześniej 3:0 z Egiptem i 3:1 z USA nie zrobiło na nikim większego wrażenia. W meczu z Włochami grali bardzo nie równo i chaotycznie i przegrali chyba zasłużenie. Vissotto 48% Murilo 44% to wyniki jakich Brazylijczycy dawno nie osiągali. Jednak widać chyba lekki spadek formy tej wielkiej reprezentacji. W LŚ dwie porażki z Rosją 0:3 i 2:3 oraz nie pewne wygrane np. z Kubą 3:2. Na mistrzostwach Ameryki oczywiście złoto ale finał z bardzo osłabionymi Argentyńczykami wygrali tylko 3:1. Teraz widać że nie grają tak fenomenalnie jak rok czy dwa lata temu. Same klubowe mistrzostwa świata pokazały że Brazylijczycy są w dołku. Rosja po bardzo nie udanych ME przyjechała do Japonii wygrać chyba dosłownie wszystko. Na Brazylię potrafią się zmotywować przykład przywołany finał LŚ 3:0 i 3:2 robią wrażenie. Pewne 3:1 z Włochami i rozbicie po 3:0 USA i Chin dają Rosjanom pierwsze miejsce w tabeli. Maxim Mikhalyow w porównaniu do ME trochę obniżył loty ale z meczu na mecz gra coraz lepiej. Na kolejną gwiazdę wyrasta rozgrywający Butko który już 11 razy zablokował swoich rywali na tym turnieju. II mecz w tej fazie zagrają z Egiptem dlatego wszystkie siły pójdą na mecz z Brazill..

Jak Brazylijczykom nie idzie to zaczynają się kłócić kombinować i robić z siebie wielkie gwiazdy jak np. Murillo który jest bardzo słaby na tym turnieju 50% w przyjęciu.. Po przegranej z Włochami muszą wygrać z Rosją chociaż za 2pkt ale jak wiadomo Rosja tylko na to czeka. Nerwowość od pierwszej piłki, gra z myślą że porażka za 3pkt może im bardzo skomplikować awans na IO pewnie zniszczy Brazylijczyków od środka. Ta ekipa jest słaba psychicznie a ekipa Alekny wie jak to wykorzystać. Rosjanie mają wszystko świetny atak blok serwis, wszystko. Atmosfera u Rosjan w jak najlepszym porządku a wygrana w tym meczu może już przesądzić chyba o ich awansie na IO. Typuję dość wyrównane sety ale wygrana Rosji za 3 pkt oni mają receptę na Brazylię.

Propozycje:

▶Rosja 1.75⛔
▶Rosja -1.5 2.20⛔
▶Rosja +1.5 1.35 ⛔
▶Rosja - 0.5p 1.85⛔





VS

Włochy - Chiny
3:0 (-10, -18, -14)​


Oj szkoda że Michał gra dla makaroniarzy szkoda.. Poziom jaki Michał Łasko prezentuję na tym turnieju jest naprawdę światowej klasy 53% w ataku i 12 punktów zdobytych blokiem pokazuje jak dobrze radzi sobie ten gracz w Japonii. Po próbie nawiązania walki z Rosjanami i porażce 1:3 przyszły dwa wygrane mecze przez Włochów. O ile meczu z Rosją wygrać się nie dało o tyle z Brazylią która jest bardzo rozkojarzona na tym turnieju dało. Walka do końca świetny serwis Zaytseva i bardzo dobra atmosfera w drużynie pozwoliło Włochom na wygraną 3:2 z wielką Brazylią. Jedyny mankament ekipy Włoskiej to libero, jednak brak Bariego jest bardzo widoczny ale może na końcówkę turnieju Bari wróci do składu. Chińczycy którzy powinni wygrać z Egiptem dostali od Afrykańczyków lanie 3:0 i z bilansem 0:9 zajmują ostatnie miejsce. Wysoko przegrywali każdy set co pokazuje ich ratio 0.764. Włosi którzy zrobili mały kroczek do przodu jeśli chodzi o awans nie mogą pozwolić sobie na jakiekolwiek rozluźnienie szczególnie że po wczorajszym meczu ich szanse na awans na IO wzrosły i to znacznie. W ostatecznej tabeli ważne będą sety i punkty dlatego wątpię aby nawet mistrzowie wałków odpuścili tutaj seta czy nawet pozwolili na zdobycie 20 punktów przez Chińczyków. Różnica kilku klas i liczący się każdy punkt do tabeli powinny dać wynik 3:0 dla Włochów.

Propozycje:

▶Włochy -2.5 1.40✅
▶Włochy -18.5 1.85✅
▶Under 160.5 1.40✅
▶Under 135.5 1.85✅





VS

Japonia - Serbia
2:3 (21, 22, -18, -22, 12)​

Tutaj krótko.

Gospodarze Pucharu Świata zagrają z Mistrzami Europy.. No właśnie mistrzami którzy z 1 punktem zajmują 11 miejsce w tabeli. Japończycy na ten turniej szykowali się od dawna słaby występ w LŚ , mistrzostwach Azji spowodował że wszystkie siły zostały rzucone na Puchar Świata. Ale mimo powrotu Shimizu i jego dość przyzwoitej gry Japończycy radzą sobie średnio. O ile porażek z Kubą 0:3 i Argentyną 2:3 można się było spodziewać o tyle mecz z Iranem był tylko z lekkim wskazaniem na Iran. Jednak i tam zostali pokonani dość wyraźnie 1:3. Serbowie jak grają każdy wie bardzo słaba forma Miljkovicia i młodzież która samym charakterem meczów nie wygra. Wątpię aby Serbowie poprawili grę porażka z Iranem na dobre przesądziła ich losy w tym PŚ. Japończycy podrażnieni porażkami mogą wykorzystać bardzo słabą grę Serbów i urwać chociaż seta. A coś mi się nie wydaje aby gospodarze pozwolili sobie tak gładko przegrywać z każdą ekipą...

Propozycje:

▶Japonia +2.5 1.35✅
▶Japonia +1.5 2.0✅
▶Over 160.5 1.40✅

 
Otrzymane punkty reputacji: +12
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik
Gystlik powiem szczerze, że Ci gratuluję. Analiza całkiem niezła, ale ja nie zaryzykowałbym postawieniem na ten mecz. Gdyby w Kubie grał Simon i Leal sprawa byłaby przesądzona bo środek Kuba miała by o niebo lepszy i przyjęcie również. W tej sytuacji naprawdę nie wiadomo jaki będzie wynik tego meczu. Dziś rano wylegując się jeszcze na miękkiej poduszce tak sobie myślałem o tym meczu i przyszła do mnie intuicja typera, bez patrzenia na kursy, bez analiz i przeczucie mówi mi że argentyna może sobie poradzić. Z jednym się nie zgodzę. Leon na pewno nie jest gorszy od Conte. Wzrost Leona: 201 wzrost Conte: 198 różnica faktycznie nie wielka, ale zobaczmy na zasięg w ataku i bloku: Conte 340, 320, natomiast Leon: 350 i 346. Tu już różnica większa a 10 cm więcej w ataku czasem może zdziałać cuda. Jedynym argumentem przemawiającym za Conte może być to, że jest starszy, a Leon ma dopiero 18 lat. Jednak debiut w kadrze Leon zaliczył jako 14-latek, więc argument ten jest mizerny. Bell w tym turnieju jest na poziomie Quirogi i tu miałeś rację, jednak w tym elemencie przeważa leciutko, ale Kuba.
Na pewno jest gorszy , bo... to w ogóle nie jest przyjmujący , On nie ma pojęcia o przyjmowaniu nawet najprostrzego flota , w ataku genialny , ale gra na pozycji na której mimo wszystko wymaga się od niego aby trzymał przyjęcie. Conte techniką bije na łeb Leona , do tego doskonale rozumie się z De Cecco , jeśli dostanie od niego swoją ulubioną przyspieszoną piłke do lewego skrzydła to jest praktycznie nie do zatrzymania . Argentyna przewyższa Kube kulturą gry , moim zdaniem ten kurs na druzyne z Ameryki Płd to promocja , jeśli zagrają tak jak z nami to Kubany nie mają czego szukać.
Tutaj już o tym meczu wszystko chyba napisane. Z mojej strony dodam tylko że Argentyna jest jeszcze mało ograna i ma malutkie doświadczenie i po wygranej ze słabiutką Serbią szykowali się na awans na IO jednak Japonia i Polska sprowadzili ich chyba na ziemię. Kubańczycy to dla mnie klasa światowa od zawsze świetny środek i atak zawsze dają pewność dobrej gry szczególnie z Argentyną. Kuba zwykła po słabiutkim początku z każdym meczem się rozkręcać i tak powinno być i tym razem.
Ludzie przestańcie oceniać Argentyne na podstawie 2-3 meczów , włączcie sobie ich występy np. LŚ i zobaczcie że to nie jest żaden przypadek że rozbili Serbów. Polska sprowadziła ich na ziemie? jaki Ty mecz oglądałeś? Polacy mieli pełno w gaciach po pierwszym secie , nie wiedzieli co się dzieję . Fart że mecz potoczył się tak a nie inaczej i wygraliśmy to spotkanie , zaważyły końcówki setów 3 i 4 mimo że mecz był mega wyrównany i o żadnym sprowadzaniu na ziemie nie może być mowy. Kuba daje pewność dobrej gry? to chyba najbardziej nietrafne stwierdzenie jakie słyszałem , ta drużyna jest tak nie pewna że bardziej się nie da , nigdy nie wiadomo co im strzeli do łba i czy znow nie zaczną strzelać fochów.
 
marcinglg 268

marcinglg

Użytkownik
Ludzie przestańcie oceniać Argentyne na podstawie 2-3 meczów , włączcie sobie ich występy np. LŚ i zobaczcie że to nie jest żaden przypadek że rozbili Serbów. Polska sprowadziła ich na ziemie? jaki Ty mecz oglądałeś? Polacy mieli pełno w gaciach po pierwszym secie , nie wiedzieli co się dzieję . Fart że mecz potoczył się tak a nie inaczej i wygraliśmy to spotkanie , zaważyły końcówki setów 3 i 4 mimo że mecz był mega wyrównany i o żadnym sprowadzaniu na ziemie nie może być mowy. Kuba daje pewność dobrej gry? to chyba najbardziej nietrafne stwierdzenie jakie słyszałem , ta drużyna jest tak nie pewna że bardziej się nie da , nigdy nie wiadomo co im strzeli do łba i czy znow nie zaczną strzelać fochów.
Oczywiście że nie uważam że Argentyna to słaba ekipa a ty od razu napinka. Jeśli chodzi o mecz z Polakami o których napisałeś na początku turnieju żę mają iluzoryczne szanse na awans. W II secie Polacy prowadząc chyba 18:11 w II secie mieli po gaciach? i tak dobrze że 20 zdobyli Argentyńczycy w tym secie. III set to oczywiście równy set ale ciągle to nasze było na wierzchu punktem dwoma ciągle prowadzenie. A w IV secie to nic innego tylko lepsza koncentracja trochę szczęścia i błędy Argentyny.
Wiem że niektórzy tutaj KOCHAJĄ Argentynę i ciągle o nią są jakieś problemy ale nikt nie pisze że ona jest słaba tylko na tle Polaków czy też innych ekip jest gorsza kogoś zdaniem i tyle.
A co do Kuby to ataki Leona czy Hernandeza są wspaniałe i moim zdaniem Kuba na tym turnieju nie powiedziała ostatniego słowa i namiesza w czołówce...
Na pewno jest gorszy , bo... to w ogóle nie jest przyjmujący , On nie ma pojęcia o przyjmowaniu nawet najprostrzego flota , w ataku genialny , ale gra na pozycji na której mimo wszystko wymaga się od niego aby trzymał przyjęcie.
Leon to jest przyjmujący ale co tam ????
 
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik
Oczywiście że nie uważam że Argentyna to słaba ekipa a ty od razu napinka. Jeśli chodzi o mecz z Polakami o których napisałeś na początku turnieju żę mają iluzoryczne szanse na awans. W II secie Polacy prowadząc chyba 18:11 w II secie mieli po gaciach? i tak dobrze że 20 zdobyli Argentyńczycy w tym secie. III set to oczywiście równy set ale ciągle to nasze było na wierzchu punktem dwoma ciągle prowadzenie. A w IV secie to nic innego tylko lepsza koncentracja trochę szczęścia i błędy Argentyny.

Wiem że niektórzy tutaj KOCHAJĄ Argentynę i ciągle o nią są jakieś problemy ale nikt nie pisze że ona jest słaba tylko na tle Polaków czy też innych ekip jest gorsza kogoś zdaniem i tyle.

A co do Kuby to ataki Leona czy Hernandeza są wspaniałe i moim zdaniem Kuba na tym turnieju nie powiedziała ostatniego słowa i namiesza w czołówce...



Leon to jest przyjmujący ale co tam ????
Nie umiesz czytać ze zrozumieniem ale co tam . Co do Polaków to napisałem tak i nie zmieniam zdania , Włosi , Rosja i Brazylia to ekipy które na 90 % znajdą się na 3 miejscach premiowanych awansem do IO. Gdzie ja człowieku napisałem że w drugim secie Polska miała &quot;po gaciach&quot;? napisałem wyraźnie : &quot;Polacy mieli pełno w gaciach po pierwszym secie&quot; . 3 i 4 set to sety równe , w których zaważyła gra w końcówkach , równie dobrze to Argentyna mogła wygrać ten mecz. Co do tego jarania się atakami Leona to nie mogę zaprzeczyć , też uwielbiam patrzeć jak wbija gwoździe ponad blokiem , ale co z tego? On rujnuje gre w przyjęciu Kubańczykom i jest główną ofiarą serwujących praktycznie w każdym meczu (tylko nie tłumacz mi znowu że to jest przyjmujący ???? ) , dlatego to co daje w ataku zabiera (i to ze sporą &quot;nawiązką&quot;) kalecząc przyjęcie , dlatego nie jest to żaden silny punkt tego zespołu. Co do Hernandeza to już wypowiadałem się na jego temat , to jest cienki atakujący , dostanie kilka czap i przestaje grać , za wysoko zadziera nos ten zawodnik , za cienki w uszach jest żeby udawać taką gwiazdeczkę i psuć atmosferę w drużynie.
 
ivvan 2,8K

ivvan

Użytkownik
Do Tadzina
Tadzin rzadko mi się to zdarza ale źle zrozumiałem twój post to po pierwsze. Faktycznie nie napisałeś, że Bartman jest słaby i za to cię przepraszam.
Poza tym w moim poście miałem na myśli Bartmana na ataku o którym napisałeś że sobie na tej pozycji nie radzi bo to nie jego pozycja. Nie radzi sobie na pozycji= słaby na pozycji atakującego, stąd ten wniosek. Nie kłóćmy się o postawę zawodnika. O nim porozmawiamy po pucharze świata bo faktycznie macie rację oceniłem go trochę na wyrost. A jeśli chodzi o moje posty, do których zauważyłem masz jakieś zastrzeżenia to są one nie gorsze niż twoje analizy. Niestety muszę ci powiedzieć, że moja analiza była bardziej trafna w odniesieniu do meczu Polski z Argentyną, kurcze ale ty oczywiście do błędu się nie przyznasz tylko piszesz, że moje posty są jakie są. Jeśli masz do nich zastrzeżenia napisz dlaczego bo wygląda to tak jakbyś po prostu nie przyjmował krytyki. Jeżeli napiszesz konstruktywnie dlaczego poziom moich postów ci nie odpowiada będę ci wdzięczny. I nie powołuj się na 2 zdania o Bartmanie bo przyznałem, że popełniłem błąd. Każdy ma prawo je popełniać jeżeli potrafi się do nich przyznać.
Co do Japonii z Serbią to mimo wszystko uważam, że Serbia sobie poradzi, ale nie postawiłbym na to dużej sumy. W końcu coś na tym turnieju muszą ugrać. A o Polskę wcale nie byłbym taki pewien, powinni wygrać, ale na pewno nie będzie to spacerek.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
manager91 66

manager91

Użytkownik
Siatkówka
Egipt - USA
Typ: 1
Kurs: 8,00
Bukmacher: bet365
Analiza: USA zdecydowanie bez formy, słaba gra całego zespołu w szczególności zawodzi &quot;Pridy&quot;, który w dotychczasowych pojedynkach zaprezentował fatalną skuteczność w ataku oraz poprawną w zagrywce oraz odbiorze. Jeżeli chodzi o środkowych Stanów Zjednoczonych również popełniają wiele błędów, nie grają nic specjalnego. Można z całą pewnością powiedzieć, że tylko Stanley mało wiele trzyma poziom a &quot;mało wiele&quot; ponieważ również wiele razy jest łapany blokiem - fakt być może dlatego, że rozgrywający USA z konieczności gra na niego nawet na potrójnym bloku, mimo wszystko jeden czy dwóch grajków to mało... Jeżeli chodzi o ekipę Egiptu być może nie jest to zespół klasy światowej jednak poczynili ostatnimi laty ogromne postępy, wiele niespodzianek zdarza się zarówno w rozgrywanym teraz turnieju panów jak i poprzedzającym turnieju kobiet. Jestem przekonany, że kurs zaproponowany przez bet365 jest zdecydowanie zawyżony i warty zagrania! Powodzenia
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Egipt - USA


Amerykanie to nie jest już ten zespół co na Igrzyskach w 2008 roku. Przede wszystkim Trenerzy zapomnieli chyba o odmłodzeniu składu. Millar, Lee, Lambourne, Stanley i Priddy lepiej już chyba grać nie będą. Oczywiście nie można zapominać, że są to bardzo dobrzy, doświadczeni zawodnicy. Według mnie Priddy jest tutaj zupełnie bez formy. Sporym problemem tego zespołu są rozgrywający. Kevin Hansen do wirtuozów na pewno nie należy. O Thorntonie nie będę nawet wspominał. Najciekawszym zawodnikiem, który powinien być przyszłością tej reprezentacji jest Matthew Anderson. Niezłe przyjęcie i ogromne możliwości w ataku.

Egipt nie należy do potęg, ale w siatkówkę grać potrafi. Kluczową postacią jest atakujący Ahmed Abdelhay (Salah). Lewa ręka, spora siła w ataku, dobra dynamika i niezła współpraca z rozgrywającym. Według mnie jest w naprawdę dobrej dyspozycji na Pucharze Świata. Podobać się może również rozgrywający Abdalla Ahmed. Stara się grać kombinacyjnie, posiada dobry serwis i świetne warunki fizyczne. Poza tym często uderza z drugiej piłki i robi to skutecznie.

Nie liczę na niespodziankę. Wydaje mi się, że Amerykanie w tej dyspozycji mogą mieć trochę problemów z Egiptem. Nie wiem czy Mistrzowie Afryki zdobędą tutaj jakieś punkty, ale stać ich na pewno na wyrównaną walkę i przy odrobinie szczęścia mogą ugrać seta. Ahmed Abdelhay jest w dobrej formie, a to w głównej mierze od niego zależy to jak prezentuje się reprezentacja Egiptu.

Typ:
Over 135.5 pkt @ 1.65 Betsafe ⛔
Egipt (+2.5 seta) @ 2.10 Betsafe ⛔




Serbia po 3 spotkaniach nie ma ani jednego zwycięstwa. Porażki z Polską i Argentyną można było przewidzieć, ale przegrany mecz z Iranem to spora niespodzianka. Przede wszystkim nie widać w tej drużynie determinacji, zaangażowania i woli walki. To właśnie dzięki temu niedawno wygrali w Mistrzostwach Europy. W kiepskiej dyspozycji jest Ivan Miljkovic i to jest ogromny problem dla Vlado Petkovica, który jest przeciętnym rozgrywającym. Trener Kolakovic narzekał, że mieli mało czasu na przygotowanie się do PŚ i na to, że w zespole jest kilku zawodników, którzy mają problemy zdrowotne. Podstawową parę przyjmujących tworzą Nikic i Nikola Kovacevic, ale obecnie Nikic jest slabo dysponowany, a Nikola Kovacevic po kontuzji nie pokazuje pełni swoich możliwości. Najjaśniejszym punktem są zdecydowanie środkowi.

Po pierwszym spotkaniu Japończyków z Iranem stwierdziłem, że są bardzo słabym zespołem. W spotkaniu z Argentyną i Kubą pokazali się jednak z dobrej strony. Przede wszystkim widać, że potrafią grać szybką, kombinacyjną siatkówkę. Jeżeli wyjdzie im kilka akcji to wyraźnie się nakręcają i wtedy ciężko ich powstrzymać. Oprócz wspominanego przeze mnie atakującego Shimizu całkiem nieźle w ataku radzi sobie dynamiczny Tatsuya Fukuzawa.

Japończycy to nie jest zespół z czołówki, ale podejrzewam, że będą urywać punkty teoretycznie lepszym ekipom. Serbowie radzą sobie tutaj słabo i jakoś nic nie zapowiada poprawy w ich grze. Punkt jest jak najbardziej w zasięgu Azjatów. Muszą tylko grać solidną siatkówkę i powstrzymać się od popełniania prostych, niewymuszonych błędów.

Typ:
Japonia (+1.5 seta) @ 2.10 Betsafe ✅
Japonia (+2.5 seta) @ 1.35 Betsafe ✅
 
waniak 179

waniak

Użytkownik
Mecz: Włochy-Chiny
Typ: Włochy -2.5 ✅
Buk: Pinnacle
Kurs: 1,44
Dziś o 10:20 naszego czasu Włosi zmierzą się ze słabymi Chinami, sądzę, że Włosi powinni gładko wygrać 3:0 dlatego też dałem typ na Włochów -2.5 seta przy kursie 1.44, Włosi po wygranej z Brazylią (3:2) pójdą za ciosem, w zespole panuje świetna atmosfera a do tego nie mogą już więcej tracić setów jeżeli myślą i zakwalifikowaniu się do olimpiady, tym bardziej typ zdaje się pewny, ponieważ Chiny to nie jest jakiś wymagający przeciwnik.
Włosi są zmotywowani i podbudowani dlatego stawiam na ten mecz większą kaskę.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Po przegranej z Włochami muszą wygrać z Rosją chociaż za 2pkt ale jak wiadomo Rosja tylko na to czeka. Nerwowość od pierwszej piłki, gra z myślą że porażka za 3pkt może im bardzo skomplikować awans na IO pewnie zniszczy Brazylijczyków od środka. Ta ekipa jest słaba psychicznie a ekipa Alekny wie jak to wykorzystać. Rosjanie mają wszystko świetny atak blok serwis, wszystko. Atmosfera u Rosjan w jak najlepszym porządku a wygrana w tym meczu może już przesądzić chyba o ich awansie na IO
Nie potrafię się z tym zgodzić jakoś.
Niby Rosjanie mają wszystko, ale to właśnie oni są słabi psychicznie, a nie Brazylijczycy. Świadczy o tym wiele wiele meczów na przestrzeni ostatnich lat. Pierwszy lepszy przykład to ME tegoroczne i to jak Rosja na nich zagrała, może to też pochodna formy poszczególnych graczy itp. Trudno ocenić.
Brazylia słaba psychicznie nie jest na pewno. Jest wręcz przeciwnie, czują swoją siłę, bądź co bądź z każdym rokiem mniejszą (tu się zgadzamy bez dwóch zdań;)) bo ile razy już udowadniali, że mogą przegrywać poszczególne sety 4-5pkt to gdy przychodzi decydujący moment i wchodzimy w fazę końcówki seta to ogarniali sytuacje i po prostu wygrywali. Również kilka przypadków kiedy od stanu 0-2 w setach potrafili ogarnąć wynik meczu na 3:2.
Blok to teoretycznie rzeczywiście Rosja ma lepszy, ale popatrz na to pod innym kątem, skrzydłowi brazylijscy czyli Giba i Murilo potrafią współgrać z tymże blokiem i go skutecznie omijać. Owszem Giba to już 2/3 tego wielkiego Giby albo i jeszcze mniej więc może mu nie iść i dostanie tyle czap pod nogi, że się nie pozbiera bo taka możliwość też istnieje.
Blok brazylijski wcale gorszy nie jest bo Sidao, Vissotto i Lucas też mają zasięg i wszystko by skutecznie blokować.
Co do zagrywki to także nie widzę aż takiej znaczącej przewagi Rosjan jeżeli takowa w ogóle jest. Sidao, Lucas, Murilo potrafią zagrywać seriami punktowe serwisy.
Wyniki Rosjan robią wrażenie na razie, Canarinhos niby nie bardzo, ale mimo ich braku już takiej wielkości jak za czasów Ricardo, Andre Nascimento, wielkiego Giby, Gustavo, Rodrigao, Sergio itd nie ma.
Mecz może mieć różne scenariusze. Wszyscy walą na Rosjan wyżej widziałem. A ja jednak się wyłamię i sądze, że to Brazylia okaże się lepsza bo tak poprostu czuję ;) Szczególnie, że takich kursów często na Canarinhos się nei spotyka.

Brazylia - Rosja

Typ : Brazylia @ 2,150 Pinnacle✅3:0
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Ależ przegraliśmy jak ostatni frajerzy. W 4 secie mieliśmy już Iran na widelcu. O ile dobrze sobie przypominam w około końcówce IV mieliśmy już prowadzenie 4-5 punktowe, ale potrafiliśmy przegrać.
Teraz sprawę sobie bardzo skomplikowaliśmy. Tak moglibyśmy być jedyną drużyną bez porażki. Ehh...
 
S 2,5K

skazany10

Użytkownik
Mi się wydaje, że zabrakło koncentracji i po prostu po 3 secie zaczeliśmy lekceważyć zawodników z Iranu. Zdaje się, że było juz 23-21 a wcześniej 16-12 itd. Jest po 24 a BArtman głupek ryzykuje i oczywiście w siatę... Szkoda bo może brakować tych 2 pkt.
 
marcinglg 268

marcinglg

Użytkownik
Po meczu Polski trzeba w końcu zrozumiec że w naszej drużynie nie ma atakującego ani lidera który zawsze ciągnął by grę. To co dziś zrobił Bartman to totalne dno... We wcześniejszych meczach grał przyzwoicie ale dziś to chyba 30% w ataku w tym z 10 bloków jakie mu dali Irańczycy do tego z 5 albo więcej zepsutych zagrywek i wszystko jasne. Jarosz to też cienki zawodnik na chyba 5 piłek żadnej nie skończył. Iran zagrał z wiarą i nie przejmowali się wynikiem 25:8. Cóż naszym chłopakom jeszcze brakuje pokory i spokoju. Szkoda straconych aż 2 punktów bo one mogą zaważyc o awansie na IO jednak z taką grą 5 miejsce to chyba wszystko na co nas stac.
 
marian78 20

marian78

Użytkownik
Ludzie, zrozumcie, że to trener i przedmeczowe założenia kazały tak grać .. normalnie Iran kwiczałby na deskach
zawodnicy wykonują jedynie polecenia, nie ma tak że nagle większość olewa kiedy w założeniach mieliby grać normalnie
po prostu taktyka beznadziejna - nie dla Polaków
zwróciłem uwagę na Anastasiego, który cały czas przytakiwał że jest dobrze, że nic się nie dzieje, że jest to mecz pod kontrolą ... i długie okresy czasu Polacy tak grali - z uśmieszkiem, natomiast umieli sie też sprężyć
 
P 46

probet-65708

Użytkownik
Tym meczem przegraliśmy awans na IO, bo tych punktów na pewno zabraknie, a jeszcze mamy na rozkładzie Rosję, Włochy i Brazylię, więc minimum dwie porażki spokojnie można dopisać, wystarczy że jesteśmy trochę odrzuceni od siatki i już jest spory problem, w sumie wychodzą stare grzechy, czyli słaby atak.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Tym meczem przegraliśmy awans na IO, bo tych punktów na pewno zabraknie, a jeszcze mamy na rozkładzie Rosję, Włochy i Brazylię, więc minimum dwie porażki spokojnie można dopisać,
Nie ma to jak polskie zmienne podejście do sprawy. Po trzech wygranych wszyscy wieścili już awans na Igrzyska itp, byli zachwyceni, a wystarczy jedna porażka i atmosfera 180 stopni w drugą strone. Że szans już nie ma ...
Jak to nie ma? Przecież do końca jeszcze mamy 7 meczów jak dobrze liczę. No i co z tego, że czekają nas boje z Rosją, Włochami i Brazylią?
Rosję ograliśmy w znacznie gorszym personalnie składzie na ME więc czemu nie teraz ? Włochów owszem można uznać za mocnego przeciwnika, ale czy nie są do ogrania ?
Jedynie kompleks Brazylijczyków może dać znać o sobie bo jak wiemy nie ważne gdzie i o jakiej porze to i tak od Canarinhos dostajemy łupnia zawsze.
A teraz jeszcze mecz z Japonią, Egiptem, Chinami więc nie gadajcie, że nagle po jednej porażce szans już nie ma bo tak nie jest.

zwróciłem uwagę na Anastasiego, który cały czas przytakiwał że jest dobrze, że nic się nie dzieje, że jest to mecz pod kontrolą
Anastassi tak zachowuje się od początku kiedy objął naszą kadrę. Bardzo rzadko krzykiem i nerwami motywuje naszych siatkarzy. Tak więc mnie to nie dziwi, że uspokajał zespół by grali i patrzeli to co przyniesie kolejna akcja.
Piszecie o złej taktyce obranej przez Andreę na ten mecz. A nie doceniacie chyba tego jak zagrali Irańczycy. Przecież to co podbijali w defensywie to była bajka! Co atak to Nasi już próbowali z większą siłą uderzać a tu wyrastał i tak jakiś zawodnik i piłka dalej w grze. Patrząc z boku i na chłodno to było coś pięknego.
Nie ma co się łamać po tej porażce, psy szczekają a karawana jedzie dalej ;)
 
jagr 5,7K

jagr

Użytkownik
Powiem tak na własne życzenie ten mecz przegralismy moglismy go spokojnie 3:0 wygrać jednak zbyt szybko trfonimy zdobytą przewagę w konsekwencji dalismy się rozegrać Iranczykom co spowodowało naszą porażkę,nie konczylismy pierwszego ataku w secie 2,4,5.Nie wiem jak to zadziała na nasz zespół jutro czeka Japonia zespół który gra podobnie jednak ma niższych zawodników myśle że nasz blok tu powinien górować o ile Japonczycy nie będą sprytnie obijać nasz blok.Czy stracilismy szanse na awans ?? Nie sądze o ile wygramy za trzy z Japonią,USA i Chinami. Jesli tak sie nie stanie to cięzko będzie co kolwiek ugrać z Włochami,Rosjanami i Brazylijczykami. Jestem jednak optymistą wszystko sie wyjasni jutro jesli nie wygramy a co gorsze przegramy to w ten czas skreślimy sie w walce o IQ w Londynie.
 
marian78 20

marian78

Użytkownik
taaaaa
ale namawianie do oszczędnej gry tak bardzo widoczne w tym spotkaniu to jest całkiem co innego
jak polepszanie swym spokojem psychiki zespołu : &gt;
jeżeli ktos uważa że Iran grał czasami bajkę tu i tam, to wystarczy popatrzeć na jeden set: 25:8, który myślę że wszystko w temacie tego meczu wyjaśnia : &gt;
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Przecież to co podbijali w defensywie to była bajka!
jeżeli ktos uważa że Iran grał czasami bajkę tu i tam, to wystarczy popatrzeć na jeden set: 25:8, który myślę że wszystko w temacie tego meczu wyjaśnia : &gt;
Patrz wyżej co napisałem ;) Ich gra w defensywie to była bajka. Szczególnie mam tu na myśli 4 i 5 set.
A jeden set w siatkówce o niczym nie świadczy. Można wygrać go nawet do 8 a jak widać można i przegrać mecz. W koszykówce czy piłce ręcznej po takim prowadzeniu w danej kwarcie cięzko by było przegrać,ale jednak w siatkówce jest to możliwe, bo każdy set od początku zaczyna się i jeżeli dany zespół zapomni o tym co &quot;wyczyniał&quot; wcześniej i się skoncentruje to jak widać można się pozbierać co dzisiaj pokazał Iran. Przecież udane akcje obronne w 4 i 5 secie tak ich nakręcały pozytywnie, że potem w ataku robili już co chcieli. Doszły do trego też błędy naszych i mecz się ułożył jak widzieliśmy. W statystykach w kazdym elemencie niemal przeważają Nasi zawodnicy. W bloku, zagrywce, ale to pewnie ten wysoko wygrany set do 8 tak nabił te liczby.
 
niccolo7 1,8K

niccolo7

Użytkownik
Być lepszym w praktycznie każdym elemencie i przegrać mecz, to trzeba być zdolnym. Nasi mieli 3 punkty na wyciągnięcie ręki, ale jednak sfrajerzyli. Iran zagrał z niesłychana wolą walki, bronili piłki w niesamowitych sytuacjach, dużo mieli wybloków, ale i tak największe wrażenie zrobiła na mnie ich gra środkiem, bo byli w tym elemencie znakomici. U nas niestety skrzydła nie funkcjonowały jak trzeba, bo Kurek nie kończył, podobnie Bartman, który dodatkowo irytował tymi swoimi plasami, które albo lądowały w siatce albo były podbijane przez Irańczyków z uśmiechem na ustach. Może warto było dać szanse na dłużej Jaroszowi? Jednak największe pretensje po meczu mam do naszego kapitana, który dwukrotnie w kluczowych momentach 2 i 4 seta, przy grze na przewagi, ładuje swojego flota w aut. Nóż się w kieszeni otwiera widząc coś takiego, bo to są juniorskie błędy.
Po świetnych meczach z Serbią, Kubą i Argentyną, nasi reprezentanci najwyraźniej uznali, że Azjaci nic im nie zrobią, a tu niespodzianka. To też dobra lekcja na przyszłość i mam nadzieję, że już nikogo nie zlekceważymy. Wielka szkoda tych straconych punktów, bo może ich potem zabraknąć. Oby nie.
 
P 46

probet-65708

Użytkownik
Nie ma to jak polskie zmienne podejście do sprawy. Po trzech wygranych wszyscy wieścili już awans na Igrzyska itp, byli zachwyceni, a wystarczy jedna porażka i atmosfera 180 stopni w drugą strone. Że szans już nie ma ...
Akurat nigdzie nie pisałem, że jestem zachwycony, ale po tych trzech zwycięstwach otworzyliśmy sobie drogę do awansu, ale wiadomo, że do niego jeszcze było bardzo daleko, ale tych punktów na pewno będzie brakować. Z Brazylią w meczu o punkty nie wygraliśmy od lat, nawet gdy Brazylia grała słabo. Z Włochami też grać nie potrafimy, a że mają piekielną zagrywkę, to sobie raczej z nimi nie poradzimy. Jedynie z Rosjanami może powalczymy, ale jak dla mnie braknie nam właśnie tych punktów z Iranem.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom