>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Puchar Świata w siatkówce mężczyzn - Japonia 2011

Status
Zamknięty.
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Według mnie bardzo fajnie opisał wszystko DawidBarça. Nie będę się powtarzał, bo i tak nikt nie będzie tego czytać.

Propozycje na jutro:
Kuba (+1.5 seta) @ 1.45 Betsafe ⛔
Argentyna (+1.5 seta) @ 2.00 Unibet ✅
Włochy (+1.5 seta) @ 2.00 Unibet ⛔

Myślę, że nie ma sensu na razie się rozpisywać, bo będą to pierwsze mecze i może się zdarzyć naprawdę wszystko. Nie mamy tak naprawdę pojęcia w jakiej dyspozycji są zespoły i przede wszystkim poszczególni zawodnicy. Po jutrzejszych spotkaniach na pewno będziemy mądrzejsi.

Iran - Japonia


Myślę, że warto bliżej przyjrzeć się temu spotkaniu.

Japończycy występują w roli gospodarza i na pewno żywiołowo reagująca publiczność będzie ich atutem. Co do nazwisk to rywale będą musieli zwrócić uwagę przede wszystkim na atakujacego Kunihiro Shimizu. Zawodnik leworęczny, który sporo widzi na parkiecie. Ciekawym zawodnikiem jest również przyjmujący Yu Koshikawa, który jak ma swój dzień to naprawdę potrafi sporo zdziałać w ataku.

Iran ostatnio zajął 1 miejsce w Mistrzostwach Azji. Jest to spory sukces tej reprezentacji. Myślę, że wszyscy pamiętają zespół Paykanu, który na poprzednich KMŚ pokazał się z bardzo dobrej strony. Myślę, że fajnie grę prowadzi Amir Hosseini, który preferuje bardzo szybkie rozegranie. Zespół prezentuje naprawdę fajną, dynamiczną grę w ataku. Warto przyglądać się takim zawodnikom jak Kamalvand i Mousavi.

Na wspomnianych Mistrzostwach Azji reprezentacja Iranu pokonała Japończyków 3:0. Nie wiem czy będą w stanie powtórzyć taki wynik na Pucharze Świata, ale jest to naprawdę ciekawy zespół, który z takimi rywalami jak Japonia może spokojnie walczyć o zwycięstwo.

Typy:
Iran @ 2.00 Unibet ✅
Iran (+1.5 seta) @ 1.50 Unibet ✅

Koshikawy nie ma jednak w składzie na Puchar Świata.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
hopkirk 3,2K

hopkirk

Forum VIP
Zdarzenie: Japonia - Iran✅(1:3)
Typ: Iran
Kurs: 2,00
Stawka: 4j /10j
Bukmacher: Bet365, Unibet

Data spotkania: 20.11.2011 godz. 10:15
Iran w tym roku zdobył mistrzostwo Azji u siebie, dosyć łatwo poradził sobie z przeciwnikami. Pod wodzą Velasco grają nieźle, na turnieju wystąpią w pełnym składzie. Reprezentacja narzekała, że Japończycy utrudniają im przygotowania do turnieju i złożyła w tej sprawie skargę do FIVB, ale nie powinno mieć to znaczenia. Japonia na mistrzostwach Azji grała bez najlepszego gracza Shimizu i wyglądało to bardzo słabo. Shimizu ma grać przeciw Iranowi, ale wraca po poważnej kontuzji kolana. Trener Japończyków na konferencji prasowej narzekał właśnie na problemy z kontuzjami. Według mnie powinno to mieć duże znaczenie dla postawy gospodarzy. Według mnie Iran powinien wygrać ten mecz.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
jagr 5,7K

jagr

Użytkownik
Zaskoczyła mnie dobra postawa Polaków w tym meczu wprawdzie nie oglądałem całego meczu tylko początek 3 seta.To musze powiedziec że zwycięstwo nad aktualnymi wice mistrzami świata robi wrażenie ,Kubanczycy nie mieli argumantów by zagrozić naszym z czego jestem bardzo zadowolony jutro czekają na nas ME Serbowie którzy dzisiaj zagrali słabo :grin: zobaczymy jak nam z nimi pójdzie.

Redwitz // Pozwoliłem sobie poprawić błędy ortograficzne, które raziły w oczy.

Oczywiście bardzo chętnie widziałbym tutaj dyskusję, ale musi to być dyskusja na poziomie. Wszelkie nic nie wnoszące uszczypliwe komentarze będą usuwane.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik
Jutro o godzinie 10.20 czasu Polskiego rozpocznie się spotkanie gospodarzy turnieju z Argentyną , każdy inny wynik niż wygrana Argentyńczyków 3:0 będzie dla mnie ogromną niespodzianką.
- Argentyna zaczeła ten turniej fenomenalnie , na sam początek zmasakrowali Mistrzów Europy Serbów , nie pozwalając im na wyjście z 20 w żadnym secie , kapitalny mecz rozegrał genialny rozgrywający Luciano De Cecco , znakomicie spisywał się na ataku Pereyra , świetnie grał również Facundo Conte który został MVP spotkania . Na tak grającą Argentyne mogą nie wystarczyć największe potęgi siatkówki , Japonia która ma obecnie ogromne problemy nie ma z nimi żadnych szans , baty od Iranu tylko potwierdzają że gospodarze nie mają czego szukać na tym turnieju , Argentyńczycy powinni wbić ich jutro w parkiet a z kursu jaki oferują nam buki nie można nie skorzystać.
----------------------------------
Typ: Argentyna -1.5 seta
Kurs: ok.1.45
-------------------------------------------------------------------------

-
Jutro kolejny mecz rozegra również reprezentacja naszego kraju , po znakimitym spotkaniu z Kubańczykami i po absolutnym rozbiciu swojego rywala słusznie jesteśmy stawiani w roli faworyta w meczu z mającą swoje problemy Serbią.
-
Polacy zagrali bardzo dobry mecz z Kubą , po rywalach nie było czego zbierać , ale mimo wszystko to jednak Kuba zawiodła niemiłosiernie w tym meczu , co jak co , ale z drużyną która nie potrafi przyjąć łatwego flota to wygrywać musimy . Na duży ✅ zasługuje na pewno Nowakowski , zagrał znakomite spotkanie i nie popełnił chyba nawet jednego błędu w ataku , dobrze grał zagumny , przyjęcie świetnie trzymał Winiarski a Kubiak grał na swoim poziomie. Możliwe że w meczu z Serbami zobaczymy już Bartosza Kurka , z nnim w zespole na pewno będzie nam dużo łatwiej w ataku bo mimo wszystko pBartman nie jest chyba w jakiejś szczytowej formie.
-
Gra Polaków nie zrobiła na mnie jakiego wielkiego wrażenia , ale to co zaprezentowała sobą Serbia pozwala mi spokojnie na naszych jutro zagrać . Serbia ma poważny problem , jej przyjmujący praktycznie nie atakują , nie ma Kovacevica , zastepuje go słaby Terzic który dostał tyle czap od Argentyńczyków że aż go głowa zabolała , Miljkovic również zagrał słaby jak na siebie mecz a wiadomo ze ta reprezentacja bez niego nie istnieje , Petkovic po raz kolejny pokazał że małe ma pojęcie o dobrym rozgrywaniu. Jednym słowem drużyna Serbii zaprezentowała się jak na razie dramatycznie i nie sądze aby do jutra coś ruszyło się w tym zespole , z takimi drużynami musimy wygrywać jeśli śni nam się awans na IO już z tego turnieju.
-------------------------------------------------------------------------
-Typ: Polska
-Kurs : Ok.1.70
Polecam również zagrać Włochów -2.5 seta (ok.1.40) i Rosje -2.5 seta (kurs podobny jak Włosi) , Chińce i Egipcjanie zagrali beznadziejne pierwsze mecz i nie wyobrażam sobie aby urwali sety świetnie grającym Włochom i Rosjanom.
 
power30 18K

power30

Forum VIP
Argentyna (-1.5) @ 1.52 Betsson
Na zakończenie drugiego dnia Pucharu Świata Japonia podejmie Argentynę. Albicelestes w fenomenalnym stylu rozbili aktualnych Mistrzów Europy - Sebię. Sety wygrane do 12 czy 18 potwierdzają absolutną dominację. Jest to bardzo młody zespół budowany od lat i efekty już widać. Na pierwszy plan wysuwa się rozgrywający De Cecco, który świetnie rozdziela piłki między zawodników i gra kombinacyjną siatkówkę. Na wyróżnienie zasługuje również atakujący - Pereyra czy przyjmujący - Conte, którzy rzadko się mylą. Japończycy będą mieli naprawdę ciężki orzech do zgryzienia i ugranie nawet jednego seta było by dla nich wielkim sukcesem. W dzisiejszym meczu, grę gospodarzu trzymał Shimuzu, który najlepiej punktował. Nie sądzę, aby on pociągnął Japończyków do wygrania meczu z grającą siatkówkę kilka klas lepszą Argentyną...Jak dla mnie jest ten kurs mocno zawyżony i warto grać, bo po niedługim okresie na pewno zleci ????
 
dzordzo 43

dzordzo

Użytkownik
Ja chciałbym tylko potwierdzić to co napisali koledzy wyżej o meczu Argentyny z gospodarzami turnieju. W Betcic znalazłem świetny typ na under 182,5 po kursie 1,9. Jest to typ podobny do -1,5 na Argentynę, ponieważ nawet gdy Japonia wygra jednego seta to under spokojnie może wejść. Wystarczy, że Argentyna w jednym secie się zepnie i wygra większą ilością punktów.
Reasumując, typ z równorzędnym ryzykiem do -1,5, a kurs o niebo lepszy. Polecam wszystkim! ????
/EDIT: Nie wiem, czy expert Betclic zobaczył post, czy jakaś inna okoliczność, ale po pół godzinie od mojego posta kurs spadł niestety na 1,75. :cool:
 
jajs 67,3K

jajs

Użytkownik
Serbia - Polska 2 @ 1,67 Milenium ✅ (1-3)
2 mecz naszej kadry na tym turniej i mecz z mistrzami Europy którzy nie pokazali dziś zupełnie nic. Na rozegraniu nie radził sobie Petković, w ataku Nikić oraz młody Uros Kovacević i Milos Terzić. Dosyć dobry mecz zagrał Stanković, Milijković starał się ciągnąć ale to nie ten sam Ivan co na ME. Ogólnie Serbowie mówiąc delikatnie zagrali słaby mecz, Argentyna ich zmiotła, Serbowie nie pokazali w ogóle nic pozytywnego swoją grą i liczę, że do jutra nic się nie zmieni ????
Polacy zgodnie z moimi oczekiwaniami poradzili sobie z Kubą. Kapitalne spotkanie zagrali Winiarski, Nowakowski i Zagumny. Bardzo dobrze Bartman i Możdżonek. PO słabym początku ogarnął się Kubiak więc braku Kurka widać nie było. Igła kilka słabych przyjęć floatów ale mocne zagrywki i obrony były już na stałym dobrym poziomie. Gra Polaków do jutra na pewno nie straci na jakości, jestem o to spokojny bo zadba o to Zagumny, byle dograć w miare dobrze do siatki. Jestem pewny wygranej naszych tak jak i przed meczem z Kubą, oby mnie nie zawiedli :cool:
Rosja - Chiny Under 135.5 pkt @ 1,8 Milenium ✅ 133 pkt.
Drugi mecz jaki proponuje to Rosja - Chiny under 135.5 pkt. Zaczne moje wypociny od Azjatów. Chińczycy zgodnie z planem ulegli dosyć gładko mistrzom Olimpijskim reprezentacji Stanów Zjednoczonych. Meczu Chinek nie oglądałem bo wszystkich się nie da więc patrząc w statystyki dobry mecz zagrał Bian Hongmin zdobywca 10 pkt oraz zdobywcy 9 pkt Liang Chunlong oraz Zhong Weijun. Chińczyków pamiętam często z LŚ kiedy grali z reprezentacją Polski, powiedzmy sobie szczerze, że oni nigdy nie byli jakimiś potentatami i nie radzili sobie z tak świetnymi drużyną jak Rosja.
Co do Rosji to można ją spokojnie nazwać świetną ekipą. Fakt, że w swoim stylu zagotowali się podczas ME gdzie zawiedli na pewno: kibiców, związek, Alekne i także samych siebie. Drużyna poleciała do Japonii bez podstawowego rozgrywającego Sergeya Grankina jednak nie widzę tutaj braku jakości gry ponieważ Aleksander Butko rozgrywa bardzo dobrze i nie można mieć do niego zastrzeżeń. Tak jak kilku już pisało na ataku występuje najlepszy atakujący świata - Maksim Michajłow. Kapitalny zawodnik, bardzo młody a już potrafi wszystko i zdobył niemal wszystko. Na każdym większym turnieju trafia do niego jakaś nagroda: najlepszego atakującego/punktującego/zagrywającego czy zdarzyło się nawet za najlepszego blokującego ???? Łapie piłke wysoko dzięki czemu na pewno dużo łatwiej mu atakować, z łatwością mija blok, często atakuje nad blokiem czy też z łatwością obija blok. Jest świetny dziś w hicie z Włochami tylko to udowodnił. Na środku są także bardzo dobrzy zawodnicy o świetnych parametrach: Aleksander Wołkov (2,10m) oraz Dmitrij Muserskij (2,18m), na przyjęciu dziś zagrali powracający do kadry doświadczony i świeżo upieczony kapitan Siergiej Tietiuchin oraz Denis Biriukov. Na libero dalej próżno szukać przez wielu uznawanego za najlepszego na świecie Alexeya Werbova. Jest za to Alexey Obmochaev który zastąpił grającego na LŚ i ME Sokołova. Jestem pewien bardzo dużej siły Rosji i liczę, że nie dojdą dojść Chińczykom do słowa choćby na chwile ;)
 
bonk87 15

bonk87

Użytkownik
Jutrzejsze mecze wyglądają na w miarę łatwe do wytypowania. Wszyscy tutaj stawiają na Polskę, na Argentynę z handicapem, 3-0 Włochów i Rosjan, kolejny &#39;oczywisty&#39; typ to zwycięstwo Brazylii. Jedyną niewiadomą wydaje się być mecz Kuby z Iranem.
Jak jednak wiadomo, to jest sport, to nie my rozbijemy bank jutro, bo najprawdopodobniej zdarzy się jakaś większa lub mniejsza niespodzianka. O ile utraty seta przez Włochów ciężko oczekiwać, o tyle już jakaś mała wpadka (3-1, tylko to mam na myśli) w wykonaniu Rosjan nie może zostać określona wielką sensacją, bo wszyscy wiemy, jak chimeryczna jest to drużyna.
Argentyna sądząc po tym, co zaprezentowała dzisiaj, nie powinna mieć problemów z pokonaniem gospodarzy (-1.5 seta), podobnie pewnie wygląda wygrana Polaków z Serbami, którzy jednak są zawsze groźni. Sam zagrałem ten dubelek (1.52 x 1.7) i przyznam, że wygląda on zadziwiająco gładko, ale nikt nam za darmo kursu 2.5 nie da, nie? ;)
 
jajs 67,3K

jajs

Użytkownik
Japonia - Argentyna Under 182.5 @ 1,6 Milenium ⛔ 196 pkt.
Tak jak koledzy wyżej postanowiłem zagrać coś podobnego a jest to samo co zagrał Dżordżo czyli poniżej 182.5. Tylko, że u mnie kurs 1,6 (zaraz jak sie pojawiły kursy około 11:20 kurs był 1,8 :grin ???? . Na to zdarzenie kurs 1,9 to skarb ;)
Argentyńczycy dosyć szybko poradzili sobie z mistrzami Europy - Serbami. Sądzę, że tak samo będzie jutro. Świetny mecz De Cecco, Conte i Pereyry. W bloku brylowali środkowi 5 bloków Creca, 2 Sole + 3 Conte. Czyli Serbowie zostali zamurowani przez świetny blok Argentyńczyków. Liderzy zespołu czyli Conte i Pereyra bardzo dobrze wywiązali się ze swojego zadanie odpowiednio: 15 i 14 pkt. Młodzi i pełni zabawy na boisku Albicelestes grają po prostu pięknie i ich gra musi sie podobać, dlatego kibicuje im bardzo mocno i oby nie zawiedli i jutro ????
Gospodarze turnieju ulegli solidnym Irańczykom co także nie było dla mnie jakąś niespodzianką. Gre Japończyków jako tako trzymał tylko Kunihiro Shimizu zdobywca 16 pkt. Azjaci nigdy do końca mnie nie przekonywali, co innego Japonki bo to czołówka światowa ale teraz nie o Japonkach. Gracze &quot;z kraju kwitnącej wiśni&quot; tak jak i Chińczycy nigdy nie byli potęga i ciężko będzie żeby nimi zostali, przed nimi jeszcze wiele pracy. Argentyna jest niesamowicie mocną ekipą i Japończycy się o tym przekonają :grin:
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Kuba - Iran​


Kubańczycy bardzo słabo zaczęli swoją przygodę z Pucharem Świata. Nie byli w stanie przeciwstawić się bardzo mądrze grającej reprezentacji Polski. Obecnie w składzie nie ma klasowych środkowych i rozgrywający bardzo rzadko ich uruchamia. Zwłaszcza, że przyjęcie nie jest najmocniejszą stroną Kubańczyków. Fajnie w ataku prezentowali się Leon i Hernandez. Według mnie bardzo często Leon dostawał od Diaza piłkę do ataku za plecy. Leworęczny atakujący Hernandez udowodnił, że ma mega potencjał. Zupełnie nie podobała mi się postawa rozgrywającego Diaza i nie rozumiem dlaczego nie pojawił się Hierrezuelo.

Irańczycy beznadziejnie zagrali w pierwszym secie z Japonią, ale z czasem było już co raz lepiej. Bardzo fajnie rozgrywa Amir Hosseini. Stara się grać szybkie piłki i dobrze współpracuje ze środkowymi. Dzisiaj mogła się podobać postawa leworęcznego atakującego Bazargarda, który pojawił się na parkiecie w trakcie spotkania. Również przyjmujący Kamalvand zaprezentował niezłą skuteczność i efektowne ataki.

Oceniając spotkanie Iranu na spokojnie wydaje mi się, że ich dzisiejszy występ nie był jednak najlepszy. Sporo chaosu na parkiecie i aż 30 punktów po błędach rywali. Obie reprezentacje mają podobny problem. Ich gra potrafi się momentalnie załamać i wtedy pojawiają się niepotrzebne dyskusje między zawodnikami. Według mnie wszystko rozstrzygnie się nie siatce. Obie drużyny mają spory potencjał, ale wyżej cenię jednak Kubańczyków.

Typy:
Kuba @ 1.35 Unibet ✅
Kuba (-1.5 seta) @ 1.72 Unibet ✅




Japończycy według mnie niczego szczególnego tutaj nie ugrają. Grają w roli gospodarza i jest to według mnie ich jedyny atut w starciu z Argentyną. Fajnie radzą sobie w przyjęciu, ale na siatce nie są w stanie nawiązać walki z dobrymi zespołami. Kluczową postacią jest oczywiście atakujący Kunihiro Shimizu, który ma potężne uderzenie z lewej ręki. Co ciekawe dzisiaj Japończycy skutecznie grali w bloku. Zaskoczyła mnie trochę ilość błędów własnych w ich wykonaniu.

Argentyna zaskakująco łatwo pokonała w swoim pierwszym spotkaniu Serbów. Uważam, że jest to zespół, który spokojnie może wskoczyć do ścisłej światowej czołówki i utrzymywać się tam przez kilka najbliższych lat. Dzisiaj bardzo dobrze grę musiał prowadzić De Cecco, bo liczba punktowych bloków Serbów była po prostu śmieszna (1 punktowy blok Serbów w całym spotkaniu.). Uważam, że trochę brakuje tej drużynie klasowego atakującego. Federico Pereyra miewa spotkania świetne, ale nie potrafi takiej dyspozycji utrzymać przez kilka meczy. Może tym razem będzie inaczej ? Fajną parę przyjmujących tworzą Conte i Quiroga. O Conte już kiedyś pisałem i chyba wszyscy znają moje zdanie na temat tego zawodnika. Według mnie Quiroga to bardzo solidny zawodnik. Pamiętam, że na Final Eight w najważniejszych spotkaniach zawodził, ale naprawdę sporo potrafi.

Nie widzę tutaj żadnych szans dla Japonii. Argentyna przy dobrym przyjęciu będzie wyprowadzała mnóstwo skutecznych akcji, głównie za sprawą De Cecco. Myślę, że minimalnym mankamentem podopiecznych Trenera Webera jest jednak atak z wysokiej piłki. Conte i Quiroga są świetnie wyszkoleni technicznie, ale na dłuższą metę to może nie wystarczyć. Zwłaszcza z lepszymi zespołami. Argentyńczycy czują się mocni i są w dobrze przygotowani do tego turnieju. Inny wynik niż 3:0 dla Argentyny byłby jednak sporym zaskoczeniem.

Typ:
Argentyna (-2.5 seta) @ 2.30 Betsafe ⛔
 
S 11

skorp

Użytkownik
Kompletnie nie rozumiem waszej pewnosci co do stawiania na naszych na kazdym forum wszyscy graja PL na jakiej podstawie? 2,10 jest na Serbow moim zdaniem absolutnie nie warto grac na polakow.Argentyna gra jeszcz lepiej i szybciej niz na lidze swiatowej weszli na niewyobrazalny poziom i oceniac Serbow na podstawie meczu z nimi to nieporozumienie.Moim zdaniem to moze byc 5 setow a nawet sklanial bym sie do gry na Serbow po takim kursie.
Sam proponuje
Kuba (-1,5) 1,80
Argentyna (-1,5) 1,48
 
jajs 67,3K

jajs

Użytkownik
Kompletnie nie rozumiem waszej pewnosci co do stawiania na naszych na kazdym forum wszyscy graja PL na jakiej podstawie? 2,10 jest na Serbow moim zdaniem absolutnie nie warto grac na polakow.Argentyna gra jeszcz lepiej i szybciej niz na lidze swiatowej weszli na niewyobrazalny poziom i oceniac Serbow na podstawie meczu z nimi to nieporozumienie.Moim zdaniem to moze byc 5 setow a nawet sklanial bym sie do gry na Serbow po takim kursie.
Sam proponuje
Kuba (-1,5) 1,80
Argentyna (-1,5) 1,48
Choćby dlatego, że Serbowie w fatalnym stylu przegrali 1 spotkanie, całkowicie bez walki. Nie mają siły ognia, sam Milijković chyba nie urobi. Warto dodać, że do Japonii przylecieli... dzień przed 1 meczem więc póki się zaaklimatyzują minie trochę czasu. Ja się dziwiłem na jakiej podstawie wszyscy byli pewni Kubańczyków z Polakami? Że nie ma Kurka? Argument żenujący bo mamy dość armat żeby poradzić sobie ze słabą Kubą nawet 3:0.
 
jagr 5,7K

jagr

Użytkownik
Polacy zagrali dobre spotkanie,widac mały kryzys wśród Serbów zobaczymy jak im pójdzie dalej gra jak dla mnie jutro czytsa jedynka na Polaków z Argentyną ,gracze blankos nie mają czym postrzaszyć naszych siatkarzy za naszymi grajkami przemawiają tez statystyki na 11 rozegranych spotkan wygralismy 10 i jeden przegralismy do tego 3:2 .Dla tego sądze że Argentyna ma nie wielkie szanse na zwycięstwo z Polakami którzy od początku grają solidną siatkówkę kurs na Polaków pewnie będzie sie wahał między 1,45-&gt;1,51 i tak myśle że to dobry kurs.
 
alexdamiao 392

alexdamiao

Użytkownik
Polska - Argentyna(+1,5) 1.86 Pinnacle
Dla mnie to bardzo dobry kurs po którym opłaca się zagrać w stronę graczy z Ameryki Południowej. Oglądałem oba mecze Polaków: Z Kubą nasi zagrali bardzo dobrze, chociaż dużo punktów uzyskaliśmy po błędach Kubańczyków. Zwłaszcza para naszych środkowych świetnie czytała kubańskie rozegranie. Z Serbią Polacy zagrali już nieco gorzej, zdarzały się serie kilku punktowych strat, wizualnie bardzo słabo wypadł Bartman, który był również najsłabszym z naszych w meczu z Kubą.
Rozgrywający Kuby i Serbów to jest zupełnie inna liga niż sypacz Argentyny, De Cecco.
Przy pozytywnym przyjęciu biało-niebieskich nasi już tak nie będą czytać bloku i Luciano z pewnością wszystko ładnie porozrzuca po skrzydłach.
U Bartmana widać tendencję spadkową, będzie zmieniany przez Jarosza jutro.
Nie widziałem meczów Albicelestes ale wobec powyższych rozważań wierzę, że są w stanie tutaj ugrać 2 sety.
 
nocnybelt 57

nocnybelt

Użytkownik
Nie lubię się kłócić ale jeśli ktoś piszę, że w dzisiejszym meczu słabo wypadł Zbyszek Bartman to chyba oglądał jakiś inny mecz. Oczywiście przyznam się, że oglądałem 2 pierwsze sety i końcówkę 4, ale w 1 secie skończył wszystkie ataki. Dzisiaj zdobył 21 pkt najwięcej z naszego zespołu. Zagrywka jak na razie mu niespecjalnie idzie, ale myślę, że jest ona do poprawy. Mogę jedynie się zgodzić, że z Kubą grał słabo, ale dzisiaj naprawdę na przyzwoitym poziomie.
 
L 0

longeri

Użytkownik
Popieram poprzednika Zbyszek dziś kończył naprawdę bardzo dużo ważnych piłek a w I secie kończył wszystko. Pod koniec meczu zabrakło mu doświadczenia i spokojnej głowy i wywalał piłki po autach. Moim zdaniem dziś słabo MVP czyli Kubiak który oprócz kilku asów psuł ataki niemiłosiernie. A Paweł grał mu ciągle na przełamanie a z tym bywało też różnie. MVP to chyba za tą obronę dostał bo niby za co..
Jutro Polska powinna wygrać z Argentyną za 3pkt i pewnie zrobią wszystko żeby tak było bo chyba wiedzą jaką mają II fazę turnieju i 9pkt na 9 w tej serii może dać polakom bardzo dużo pewności siebie i spokój w grze.
 
P 46

probet-65708

Użytkownik
De Cocco nie przeceniałbym, wprawdzie ma ogromny talent, ale jeszcze go zbyt często ponosi i przez to utrudnia życie swoim kolegom z drużyny, jeśli będzie miał dobrze przyjęcie to może i będzie łatwo gubił blok, ale jak nie będzie przyjęcia, to będzie popełniał proste błędy, a Argentyna przecież w tym elemencie wcale nie jest stabilna. Polska jako drużyna wygląda znacznie lepiej.
 
edyp 186

edyp

Użytkownik
Moim zdaniem jeśli jutro wygramy z Argentyną za 3 pkt to awansujemy na Igrzyska! Będziemy mieć 9 pkt i przed sobą mecze z potęgami pokroju Iranu, Chin, Japonii, Egiptu oraz mecz z USA. W których myślę, że komplet zwycięstw będzie tylko formalnością jeśli zachowamy zdrowie i skupienie przez cały okres turnieju. Jest więc szansa nawet na to, że na 3 mecze przed końcem będziemy mieli komplet punktów. Na koniec będzie morderczy maraton, w którym zagramy z Brazylią, Włochami i Rosją. I uważam, że w tych 3 meczach wystarczy 1 wygrana i jesteśmy na podium. ???? Oczywiście to daleko idące przemyślenia i to dopiero początek turnieju, ale uważam, ze jesteśmy w fenomenalnej sytuacji po pierwszych dwóch meczach i nie można tego zmarnować!
 
gystlik 13,2K

gystlik

Użytkownik
Jeżeli chodzi o postawę rozgrywającego reprezentacji Argentyny - Luciano De Cecco - to po obejrzeniu spotkania Japonia - Argentyna jestem zaskoczony słabą postawą De Cecco w tym spotkaniu. W spotkaniu z Serbami zrobił różnicę, ale w meczu z gospodarzami zagrał o wiele słabiej - i śmiem twierdzic, że gdyby nie dobra postawa Facundo Conte i Rodrigo Quirogi w ważnych momentach - szczególnie w TB - to Albicelestes ten mecz po prostu by przegrali. Bardzo dobra postawa Japończyków - będzie trzeba na nich bardzo uważac - w dzisiejszym spotkaniu pokazali, że potrafią grac szybką i kombinacyjna siatkówkę - która momentami była bardziej efektowna i co ważniejsze efektywna od gry podopiecznych Javiera Webera.
Co do jutrzejszego spotkania Polska - Argentyna:
Jeżeli Polacy zagrają w pełni skoncentrowani tak jak w spotkaniu z Kubańczykami - to młoda ekipa Argentyny sama przegra to spotkanie - wystrzelają się własnymi błędami. Z Japończykami mięli ogromny przestój w trzecim secie - ogólnie bardzo mała ilośc punktowych bloków, katastrofalne przyjęcie... A jak dobrze wiemy MY - na środku siatki mamy Możdżonka i Nowakowskiego - chłopaki mają świetne statystyki w elemencie bloku + znakomitą zagrywkę. Wygramy jutro ten mecz bez straty punktów, jeżeli odrzucimy Argentyńczyków od siatki, De Cecco ma wzloty i upadki - nie z każdej piłki wyczaruje dogodne rozegranie.
Myślę, że mamy przewagę we wszystkich formacjach oprócz atakującego - na tej pozycji stawiam remis.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
ivvan 2,8K

ivvan

Użytkownik
Polska- Argentyna
Siatkówka: Puchar świata
Polska- Argentyna
Polska
1.48- bwin
Polska zdecydowanie wygra mecz z Argentyną. Wszystkie argumenty przemawiają za nami. Jedynym bardzo jasnym atutem Argentyny jest De Cecco, ale nawet najlepszy rozgrywający przy śłabym odbiorze cudów nie zdziała. Argentyńczycy grają za sprawą rozgrywającego cudowną siatkówkę, kombinacyjną i ładną dla oka. Ale wystarczy odrzucić ich od siatki, co możemy zrobić za sprawą przyjmujących z bardzo silną zagrywką, Bartmana (przyp. na pucharze św atakujący) który zagrywkę poprawił oraz zagumnego i nowakowskiego z uszczypliwym flootem. przy dobrym rozegraniu zaś wystarczy iść do bloku opcją bo przy normalnej grze blok przy szybkiej wystawie na pewno nie nadąży. Świetnymi blokującymi są Nowakowski i Możdżonek. Za nami też są wyniki ostatnich meczów. W LŚ z o wiele słabszym składem wygraliśmy z nimi 2-krotnie. Argentyńczycy będą zmęczeni po 5 setowym boju z Japonią, która pokazała że nie taki diabeł straszny... Polska zdecydowanym faworytem, dla odważniejszych handi -1.5 seta na Polskę, ja jednak się z tym wstrzymam bo nie jestem ryzykantem. Nie zgadzam się z przedmówcą. Na ataku mamy o wiele lepszego zawodnika, zaś na rozegraniu jest walka młodości i finezji, z doświadczeniem i konsekwencją.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom