>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Puchar Świata w siatkówce mężczyzn - Japonia 2011

Status
Zamknięty.
wojtas_ 77

wojtas_

Użytkownik
tak czytam te pelne obiektywizmu posty Tadzina i postanowilem skrobnac posta, bo noz sie w kieszeni otwiera normalnie, wystarczy spojrzec na avatar i wszystko jest jasne ...

Polska - Argentyna
W pierwszym swym meczu Argentynczycy zdemolowali Serbów, ktorzy trzeba dodac ze grali slabo popelniajac sporo bledow, jednakze wynikalo to z dobrej zagrywki i momentami kapitalnej gry De Cecco. Z Japonia mecz wygladał jak wyglądał za sprawą o wiele słabszje gry Argentyny w przyjęciu(dobra zagrywka Japonii), oraz momentami bardzo dziwnych decyzji De Cecco ktory probował na siłę grać dziwne krótkie, bardzo mało było pajpa.

Co do Polaków to mecz z Kubą był bardzo łatwy za sprawą tragicznego przyjęcia Kuby, beznadziejnego środka i fatalnego rozegrania (nie weim czemu sypał Diaz, o wiele gorszy od Hierezuello). Mecz z Serbami tak naprawdę miał tylko miejsce w 1. secie gdzie grali oni naprawdę dobrze, pozniej zaczeli popelniac tyle błędów że głowa mała i przewagi tracone przez Polaków były po prostu śmieszne.
no tak Serbia slabo przyjmowala, bo Argentyna dobrze serwowała, a Kuba niby przez co zle przyjmowala i slabo grala srodkiem i miala slabe rozegranie? podpowiem Ci to słowo zaczyna się na &quot;s&quot; i wlasnie tym elementem Polacy taktycznie rozbili Kubanczyków

W Argentynie z kolei rowniez głowna rolę odgrywa pozycja rozgyrwajacego i od niego zalezy ogromnie duzo. Dzis De Cecco sie nie popisał, jednakze juz wielokrotnie pokazywal, ze mimo kunsztu Zagumnego i mlodego wieku przewyższa go dokładnością i finezją. Conte, Quiroga i Peryera to siła większa, nie ma tu duzej roznicy jednakże skrzydła przemawiają za Argentyną.
ta skrzydla za Argentyna, a DeCecco ma wieksza precyzje niz Guma... :grin: ani Quiroga ani Pereyra nie sa lepsi od polskich odpowiednikow, a jedynie Conta moze rownac sie z Winiarskim, ciesz sie, ze Kurek nie gra, bo ta teorie bym jeszcze latwiej obalil

Argentyna Serbów rozbiła w każdym calu, Polska w 2.,3.,4. secie miała sporo momentów gdzie wyraźnie męczyła się nie potrafiąc dowieźć przewagi do końca seta czy też bardzo szybko ją tracąc. Dobra gra De Cecco + swoje doda Bartman i Argentyna wygra mecz całkiem na luzie.
z wczorajszymi Serbami to nawet Japonia by wygrala i dziwie im sie, ze nie dali sobie na poczatek ktorejs z ekip, ktora przybyla w piatek dopiero... ale nie o tym, bardzo wybiorczo sobie porownujesz, widac ze jak sie chce to pod kazdy typ sie napisze analize, ale nie na tym to polega, jestes nieobiektywny, przeceniasz to co grali Argentynczycy, dzisiaj powinienes dostac razem z nimi kubel zimnej wody na glowe, gdyz Japonia sprowadzila ich na ziemie, Serbowie grali dzis duzo lepiej niz w spotkaniu z Argentyna, a po wejsciu mlodych gniewnych to juz w ogole sie zaczela gra, iskrzylo bardzo mocno, brakowalo mi u nich wlasnie tej iskry, oni potrzebowali takiego sygnalu do ataku, ten turniej zaczal sie dla nich wlasnie dzisiaj i teraz powinni juz grac na swoim poziomie, dodatkowa sprawa to w meczu z Arg nie gral filar druzyny Kovacevic, z Polakami juz gral, mimo iz moze nie jest jeszcze w pelni sil to trener uznal, ze sobie lepiej poradzi niz mlodzi Terzic i Uros


Bartman w aktualnej formie jest na poziomie podobnym do Jarosza. Czemu Jarosz tak &quot;swietnie&quot; gral z ARG w LS? Bo uwazali go za ostatnia mozliwosc w ataku i z reguly blok byl dosc marny na nim ????
no tak jak juz zdazyles nas do tego przyzwyczaic, wszystko lezy po stronie Argentyny i to od nich zalezy czy ktos z Polakow zagra dobry mecz czy nie, takze Jarosz gral dobrze, bo mu Argentyna na to pozwolila, ciekawe czy Zygadlo sie pytal o pozwolenie, zeby do niego wystawiac albo czy Argentynczycy wstrzymywali reke w ataku, aby Igla mogl wybronic

Teraz Zibi to sobie atakuje ale na pojedycznym bloku dzieki Gumie, a jak nawet dostanei dobra pile w stresowej sytuacji to tez sie gubi.
i kolejna teoria, Bartman konczyl pilki dzieki Zagumnemu, a Argentynczyzy koncza pilki nie dzieki DeCecco tylko zawdzieczaja wszystko sobie samym, sami sobie przyjmuja wystawiaja, przy tym rozrzucaja blok i atakuja


Porownywanie meczu Argentyny z F8 do aktualnej sytuacji, to jak porównywać Grunwald do kampanii wrześniowej.
tutaj musze przyznac Ci racje, tam Argentyna grala duzo lepiej, tutaj juz z Japonczykami pokazali, ze moga nie wytrzymac trudniejszych meczow i ze jednak zwiazek naklada na nich ta presje, a taki trudny mecz wlasnie bedzie jutro, Polacy goruja doswiadczeniem, cierpliwoscia, opanowaniem i cwaniactwem nad mlodymi Argentynczykami, dodatkowo mamy przewage psychiczna po ostatniej LS no i lepszy sklad niz na ostatnej LS, a jako ciekawostke dodam tez, ze Polacy juz w samolocie wyrobili sobie podwaliny przewagi psychicznej pod ten mecz lecac w klasie biznes, kiedy to Argentyna leciala tym samym samolotem, lecz musiala Nasze Orzelki ogladac z klasy ekonomicznej :grin:

ja przed turniejem otwarcie pisalem, ze najbardziej z tych trzech pierwszych meczow obawiam sie meczu z Serbami, o Kube i Argentyne jakos sie nie balem, teraz, kiedy jestesmy juz po dwoch meczach z kompletem zwyciestw, do meczu z Argetyna przystepuje spokojny, nie twierdze, ze bedzie to latwy mecz, ale nie robmy z nich az takiej potegi, ja z Polski nie robie zadnej potegi, ale widze ich przewage w wielu aspektach i jesli jutro wszystko zagra na odpowiednim poziomie, to o wynik meczu jestem spokojny

dodatkowo, jesli wygramy z Argentyna jutro, to wedlug mnie bedziemy w top3, mecz bardzo wazny dla obu ekip, takze zobaczymy kto go lepiej wytrzyma

:cool:
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
K 0

karmello

Użytkownik
Hmm Włosi na chwilę obecną nic rewelacyjnego nie grają. Z Rosją bardzo dużo własnych błędów(coś koło 50 z tego co pamiętam) i gra opiera się na Łasko(zdobył około 25pkt). Dzisiaj mimo wygranej 3-0 ich gra też nie wyglądała jakoś rewelacyjnie. Mnie osobiście ich gra nie przekonuje. Widoczny jest też brak Bariego. Ja proponuję poczekać na live i zobaczyć jak tam będzie to wyglądało początkowo. Bo jeśli od pierwszego seta Brazylia będzie grać swoje a u Włochów tylko Łasko to może skończyć się szybkim 3-0.
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Najlepsze co może być, przegrali bo im się nie chciało grać
Nie chciało im się grać bo się nie zaaklimatyzowali, logiczne ;).
To po co w ogóle przyjeżdzali na Puchar Świata?
Bo &quot;musieli&quot; jako zwycięzca ME.
to ewidentnie błąd sztabu szkoleniowego bo aklimatyzacje trzeba odbyć, a to się odbija czkawką w pierwszych meczach gdzie Serbia już dwukrotnie przegrała.
Błąd sztabu bo nie traktują tego turnieju poważnie, nie oszukujmy się, jakby chcieli tu coś wielkiego ugrać przylecieliby tutaj tydzień przed rozpoczęciem.
Oczywiście z dnia na dzień będą grać coraz lepiej, żeby nie było kompromitacji.
Po prostu chciałem dowieść, że ta demolka Argentyny nad Serbią to nic nadzwyczajnego. Bo już Japonia zweryfikowała umiejętności &quot;niebieskich&quot;.
 
faro09 2

faro09

Użytkownik
Akurat Serbia nie musi tu o nic walczyć bo kwalifikacje w Londynie mają już zapewnione.

a niby dlaczego i jakim cudem Serbia ma juz zapewniony awans ? jak nie masz zielonego pojecia o siatkowce i zasadach to sie nie wypowiadaj ???? jedyny zespol jaki ma zapewniony udzial na IO to Wielka Brytania. Serbia musi to sobie wywalczyc ...
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP


Spotkanie Włochów z Brazylią zapowiada się fascynująco. Faworytami są Canarinhos, ale podopieczni Trenera Berutto mają spory potencjał i już teraz zaliczają się do ścisłej, światowej czołówki.

Włosi jak na razie zagrali tylko jeden ciężki mecz z Rosją, który przegrali 1:3. Trochę dziwi mnie to, że na środku siatki występuje Alessandro Fei, który kiedyś występował na tej pozycji, ale najlepiej radzi sobie grając po przekątnej z rozgrywającym. Możliwe, że z jakimś urazem zmaga się Birarelli i dlatego siedzi na trybunach. W dobrej dyspozycji jest Michał Łasko i naprawdę skutecznie zagrał z Rosjanami gdzie miał sporo trudnych piłek na podwójnym i potrójnym bloku. Włosi mają duży potencjał w ataku, którego czasami nie potrafi wykorzystać Dragan Travica. W spotkaniu z Rosją w dużej mierze wystawiał, a nie rozgrywał. Ciekawą parę przyjmujących tworzą Zaytsev i Savani. Zaytsev jest chyba wszechstronniejszym zawodnikiem, bo oprócz mocnego ataku nieźle radzi sobie na przyjęciu. Cristian to przede wszystkim potężny atak. Chociaż ma również w swoim repertuarze inne zagrania.

Brazylijczycy po dwóch spotkaniach mają komplet punktów, ale podobnie jak Italia zagrali tylko jeden mecz z wymagającym rywalem. Dosyć łatwo poradzili sobie z Amerykanami, którzy już pokazywali, że potrafią z nimi wygrywać. Mocną stroną Canarinhos jest zespołowość i poukładana gra. W dobrej dyspozycji jest atakujący Vissotto, który czasami w reprezentacji zawodził. Wszyscy znają już klasę Murilo, który doskonale przyjmuje i do tego naprawdę w ataku potrafi chyba wszystko. Mocnym punktem tego zespołu jest oczywiście środek. Sidao, Lucas i Rodrigao to świetni zawodnicy, którzy są bardzo skuteczni w ataku.

Włosi muszą narzucić swój styl gry. Mają sporo atutów, szczególnie na siatce, ale najważniejsze według mnie będzie ich przyjęcie i postawa Dragana Travicy. Jeżeli w ataku będą zaangażowani wszyscy zawodnicy to jestem pewien, że nawiążą zaciętą walkę z podopiecznymi Trenera Rezende. Włosi muszą się postarać omijać swoim serwisem Murilo, który według mnie przyjmuje nawet lepiej od Sergio.

Typy:
Włochy (+2.5 seta) @ 1.45 Betsafe ✅
Włochy (+1.5 seta) @ 2.55 Betsafe ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
jajs 67,3K

jajs

Użytkownik
Polska - Argentyna 1 @ 1,55 Milenium ✅ (3-1) pięknie ????
Jak na razie Polska mnie nie zawiodła i oby tak zostało. Oglądałem powtórkę meczu z Serbami i początek meczu kapitalny w wykonaniu Bartmana, później trochę gorzej ale suma sumarum dobry występ. Po raz kolejny świetnie spisał się Zagumny, dobrze Winiarski. Igła bardzo dobrze przyjmował, Możdżonek był skuteczny a Nowakowski wbijał gwóźdź za gwoździem ;) po 1 słabym secie przede wszystkim ogarnęli się środkowi bo w 1 secie nie pokazali nic, reszta meczu bardzo dobrze. Polska gra jak narazie bardzo równo i nie ma dziur, oby tak dalej.
Argentyna po łatwej wygranej z Serbami poniosła nieoczekiwaną porażkę po tiebreaku z Japonią i troche zimny prysznic bo chyba poczuli się zbyt pewnie. Problemem Argentyńczyków może być to, że grali oni dosyć wyczerpujące 5 setowe spotkanie i to o 10:20 naszego czasu a Polacy o 9 byli już po meczu ???? może to mieć wpływ ale niekoniecznie musi. Jeżeli Polacy to spotkanie wygrają będą w świetnej sytuacji i nie zachłysną się na pewno bo są w tej drużynie mądrzy zawodnicy, &quot;z głową&quot; i doświadczeni.
USA - Rosja -1.5 seta 2 @ 1,55 Milenium ✅ (0:3)
2 mecz jaki wziąłem pod uwage to Handicap -1.5 na Rosje. Rosjanie zaczęli podobnie jak Polska od dwóch zwycięstw z Włochami 3:1 i łatwe 3:0 z Chinczykami. W drużynie bryluje oczywiście Michajłow a Grankina godnie zastępuje Butko. Jak narazie bardzo dobrze prezentuje się powracający kapitan Tietuchin oraz 2 z przyjmujących Biriukov. Rosjanie jak na każdej imprezie są bardzo mocną drużyną i sądzę, że są w stanie na spoko poradzić sobie za 3 pkt. z reprezentacją USA.
Co do Amerykanów to pokonali na start Chińczyków i ugrali seta Brazylii. Co rzuca się w oczy to problem Amerykanów z dobrym rozgrywającym od Igrzysk Olimpijskich kiedy to po zdobyciu złota z kadry zrezygnował LLoy Ball. Miotają się i próbują przeróżnych graczy: Hansen, Suxho, Thornton i znów powrócili do Hansena. Stanley to nie ten sam Stanley co choćby na IO, jak dla mnie już się skończył a teraz pozostał już tylko wrak tego Claytona, jedyne co mu zostało to doskonała zagrywka :cool: Priddy też jakby nie mógł odnaleźć rytmu ale i pierwszych meczach Zenitu nie grał rewelacji, wydaję się, że bardzo solidnie prezentuje się Matthew Anderson dysponującym stabilnym przyjecięm, mocnym atakiem i dobrą zagrywką. Na środku David Lee i chyba Ryan Millar choć tam ostatnio Knipe mieszał. Sądzę jednak, że nieustabilizowana i często szarpana gra reprezentacji USA nie pozwoli im na ugranie czegoś więcej niż 1 seta aczkolwiek nie skreślałbym ich bo potrafią grać nawet najlepszą siatkówke.
Teraz krótko bo już nie ma czasu:
Brazylia -1.5 seta - Włochy 1 @ 1,5 Milenium ⛔ (2-3) aż jestem ciekaw co tam się działo w tym meczu bo zapewne było na co popatrzeć, powtórka Polsat Sport 15:40 ???? Jak zwykle PS daje dupy i pokazuje tylko 2 sety retransmisji...
Brazylia to marka sama w sobie i jak wiadomo zawszę gwarancja pewnego poziomu. Bardzo dobra gra Murilo i Lucasa pozwalają pokonywać swoich rywali choć USA zdołało ugrać seta.
Włosi mnie nie przekonują, z Rosją nic szczególnego nie pokazali. Savani nie pokazuje do końca tej znakomitej formy jaka była podczas ME. Sam Łasko na dłuższą tego nie pociągnie.
Iran - Serbia -1.5 seta 2 @ 1,4 Milenium ⛔ (3-2) no cóż Iran znów solidnie a Serbia już sam nie wiem czy robi sobie jaja czy jest tak dramatycznie słaba, jednak widziałem ich na tym turnieju i nie pokazują nic. Na ME też nie zachwycali tylko mieli więcej szczęścia niż rozumu ????
Iran po pokonaniu Japończyków w kiepskim stylu uległ Kubańczykom. Wątpie by inaczej było jutro z mistrzami Europy.
Serbowie żeby pozostać w turnieju muszą pokonać Iran i to za 3 pkt. Z Polską już gra w miare się kleiła więc powinno być tylko lepiej. Dalej zagubiony i bez formy jest Milijković ale może wreszcie będzie mógł liczyć na wsparcie innych bo tak jak pisałem przed meczem z Polską sam Milijković nie urobi. Jednak teraz to spotkanie muszą wygrać zdecydowanie i nie mai nne możliwości ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
To teraz Polska powinna wygrać swoje kolejne następne mecze.
Polska - Iran (+1,5) 24.11
Iran solidna azjatycka marka, seta mogą urwać, ale czy doprowadzić do tie breaku? Wątpliwe czy takiej formie Polski.
Japonia - Polska (-1,5) 25.11
Tu pewnie będzie 0:3 dla Polski, choć nie wykluczone, że gospodarz turnieju urwie set.
Polska - Chiny (+1,5) 27.11
Tu raczej bezproblemowo powinno być 3:0 dla naszych, choć wiadomo jak to bywa w siatce.
Polska - USA 28.11
Zobaczymy jeszcze po paru meczach jak Stany będą radzić sobie na turnieju. Ale z tego co aktualnie widać, nie mają zbytnio silnej ekipy na tym turnieju. Powinniśmy z nimi spokojnie wygrać.
Polska - Egipt (+1,5) 29.11
Tu jak w powyższych meczach przewidywany wynik 3:1/3:0.
Moim zdaniem te powyższe mecze Polska powinna spokojnie wygrać. Kluczowymi meczami będą te z Brazylią, Rosją i Włochami.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
midel 189

midel

Użytkownik
To teraz Polska powinna wygrać swoje kolejne następne mecze.
Polska - Iran (+1,5) 24.11
Iran solidna azjatycka marka, seta mogą urwać, ale czy doprowadzić do tie breaku? Wątpliwe czy takiej formie Polski.
Japonia - Polska (-1,5) 25.11
Tu pewnie będzie 0:3 dla Polski, choć nie wykluczone, że gospodarz turnieju urwie set.
Polska - Chiny (+1,5) 27.11
Tu raczej bezproblemowo powinno być 3:0 dla naszych, choć wiadomo jak to bywa w siatce.
Polska - USA 28.11
Zobaczymy jeszcze po paru meczach jak Stany będą radzić sobie na turnieju. Ale z tego co aktualnie widać, nie mają zbytnio silnej ekipy na tym turnieju. Powinniśmy z nimi spokojnie wygrać.
Polska - Egipt (+1,5) 29.11
Tu jak w powyższych meczach przewidywany wynik 3:1/3:0.
Moim zdaniem te powyższe mecze Polska powinna spokojnie wygrać. Kluczowymi meczami będą te z Brazylią, Rosją i Włochami.
Jeżeli nasi wygraliby wszystkie wymienione przez Ciebie spotkania za 3 pkt. to byłaby szansa awansować nie wygrywając z nikim z trójki BRA, ROS, ITA. Liczę, że Serbowie wreszcie obudzą się i urwą punkty Amerykanom, Włochom, może Rosjanom.
 
ivvan 2,8K

ivvan

Użytkownik
I niech ktoś teraz powie (nie żebym miał na myśli Tadzina), że Bartman jest słaby. Zagrał znów trochę nierówno bo nie szło mu w 1 secie, ale wszystkim szło jak po gródzie, potem Zibi zagrał dobre spotkanie, kończąc piłki bardzo często nawet na potrójnym bloku. Błędy co prawda się zdarzały, ale nawet najlepszemu atakującemu mogą się zdarzyć 2 ataki w aut. Niech mi ktoś teraz powie, że nie miałem racji. Po 1 polski blok, po 2 zagrywka (mam tu na myśli przede wszystkim flooty w Quiroge, który jak już wczoraj mówiłem nie radzi sb z tego rodzaju zagrywką).
Argentynie niestety wyszedł mecz, ale naszych w takiej formie mało kto jest w stanie zatrzymać. Wymęczyli nas solidnie. Wielkim plusem na następne spotkania jest postawa zmienników. Żygadło dziś sypał na prawdę dobre piłki (odziwo)... Natomiast Kurek pomału wraca do Formy. Jest wielka szansa na zwycięstwo w całym turnieju, mogą nam w tym pomóc Serbowie, którzy wg mnie mogą jeszcze powalczyć z najmocniejszymi, mam taką nadzieję i w tym w 100% popieram poprzednika. ????
 
gystlik 13,2K

gystlik

Użytkownik
Dyscyplina: Siatkówka, Puchar Świata - Japonia
Spotkanie: Argentyna - Kuba
Typ: Argentyna
Kurs: 2.210
Bukmacher: Pinnacle
Analiza:
Polacy zrobili swoje - właśnie oglądam retransmisje meczu z Argentyną i naszła mnie ochota aby sprawdzic kursy na czwartkowe spotkania. I mamy bardzo fajną opcję na zwycięstwo Argentyny nad chłopakami z gorącej wyspy. Bawiłem się trochę w typowanie podczas Igrzysk Panamerykańskich - a właśnie tam w spotkaniu grupowym lepsza okazała się drużyna prowadzona przez Orlando Samuelsa Blackwooda 3:2. - Jednak w tych zawodach drużyna Argentyny grała bez swoich podstawowych zawodników: Luciano De Cecco oraz Facundo Conte. Także na te zawody Argentyna poleciała raczej młodzieżą ( mam na myśli tą młodszą młodzież ) - kapitanem pomimo obecności Rodrigo Quirogi był środkowy Sebastian Sole. Należy nadmienic - że Rodrigo Quiroga bardzo rzadko pojawiał się na boisku - nie mówiąc już o pierwszej szóstce - także miał niezbyt duży wkład w zdobycie przez podopiecznych Javiera Webera brązowego medalu tychże Igrzysk.
Kubańczycy ulegli dopiero w finale drużynie Brazylii - jednak oni grali w takim samym składzie w jakim występują obecnie w rozgrywkach o Puchar Świata. Także wynik 3:2 w takim składzie - w odniesieniu o kurs jaki zaoferowali nam obecnie bukmacherzy - to moim zdaniem lekkie value. Kursy powinny się odwrócic - przynajmniej myślę tak ja. - Nie ukrywam, że wyżej wymienione drużyny są moimi ulubionymi - więc spróbuje uargumentowac - dlaczego w tym meczu zwycięstwo odnieśc powinni Argentyńczycy?
Atakujący:
Federico Pereyra* 7:8 Ferdnando Hernandez
Tutaj mamy przewagę atakującego Reprezentacji Kuby - nie lubię może jego stylu - ale jeżeli ma dobrze dograną piłkę to niestraszny mu podwójny blok - dobrze wybiera kierunki ataków, jest bardzo dynamiczny, posiada bardzo dobrą zagrywkę - i co bardzo ważne - jest to zawodnik leworęczny, co jest lekkim utrudnieniem jeżeli chodzi o obronę ze stronę Argentyńczyków. Ma 196cm wzrostu - nie dużo - ale przy 200cm Federico Pereyry - nie ma się czego wstydzic. A więc Federico - no cóż - z próżnego i Salomon nie naleję - tak więc w meczu z Polakami - więcej pograł sobie młody Castellani - bo Federico nie mógł poradzic sobie z polskim blokiem. Jego atutem (Pereyry) jest bardzo mocny i dynamiczny atak - niestety przy większej liczbie zawodników w bloku przeciwnika niż 1 - ma spore problemy z przebiciem się na drugą stronę. Jednak przy dobrej dyspozycji De Cecco - powinien grac na dużej skuteczności i zdobyc kilkanaście punktów dla swoich.
Przyjmujący:
Vilfredo Leon &amp; Henry Bell 8:8 Facundo Conte &amp; Rodrigo Quiroga
Tak tak, tutaj się będzie działo. Leon i Conte - młodzi i jeszcze bardzo perspektywiczni zawodnicy - jedne z największych gwiazd światowej siatkówki. Leon jak i Conte sa motorami napędowymi swoich drużyn narodowych - i to zazwyczaj oni zdobywają największe ilości punktów w spotkaniach, do nich też mają największe zaufanie swoi rozgrywający - posyłając do nich najcięższe i sytuacyjne piłki. Jednak dla mnie bardziej wszechstronnym zawodnikiem z tej dwójki jest Argentyńczyk Conte - oj nie rozumiem włodarzy Lube Banci Macerata - zmiana Conte - na Parodi po ciężkiej kontuzji - źle. Henry Bell oraz Rodrigo Quiroga - przy swoich kolegach na pozycji - lekko bledną - mają w swoich drużynach mniej do roboty. Quiroga - często ma przestoje - popełnią większą ilośc błędów własnych niż pozostali - jednak jeżeli ma dzień potrafi byc niezwykle groźny i dorównuje poziomem gry do kolegi Conte - do którego jest w charakterystyce swojej gry bardzo podobny. Dobra zagrywka, mocna i regularna. Henry Bell - no cóż - gracz jednego z tureckich zespołów - muszę poszukac jak on się tam miewa - jak to Kubańczyk - skoczny i dynamiczny - bardzo regularny zawodnik - mimo, że to Kubańczyk - myślę, że ma on coś z Michała Winiarskiego. Do takiej stabilizacji formy jaką on prezentuje powinna równac reszta zespołu Kuby, a jak wiemy z tym jest u nich bardzo ciężko. Zagrywka Bella także regularna, atak może niezbyt mocny, ale jest dobrze wyszkolony technicznie. Jednak moim zdaniem więcej sprytu i &quot;tego&quot; boiskowego cwaniactwa mają Albicelestes - w meczu z Kubańczykami myślę, że blok przeciwnika nie będzie im tak straszny jak to miało miejsce w spotkaniu z Polską, więc przewaga Conte i Quirogi.
Rozgrywający:
Luciano De Cecco 9:7 Raydel Hierrezuelo*
Na Igrzyskach Panamerykańskich pierwszym rozgrywającym był dobrze nam znany leworęczny Raydel, jednak ostatnio Orlando Samuels Blackwood strasznie miesza na tej pozycji - dając także pograc Diazowi - nie podoba mi się taka sytuacja, gdyż rotacja w takim zespole jakim jest Kuba... a z resztą... Stawiam 9tkę przy De Cecco - ale takiego De Cecco ze spotkań z Serbia i Polską, bo w spotkaniu z Japonią zagrał poniżej oczekiwań i dostałby ode mnie za to spotkanie max 5. Wiemy, co chłopaczek potrafi, jednak nie jest maszyną i zdarzają mu się słabsze spotkania. Jednak jeżeli zagra na swoim poziomie to z tego spotkania może przywieźc kilka Kubańskich Wiatraków i sprzedac je na jednym z bazarków w Santa Fe, jak wpadnie do domu na święta. Świetnie działa maszyna De Cecco - środek, De Cecco - lewe skrzydło, De Cecco - prawe skrzydło, De Cecco - 6ta strefa, De Cecco - kiwka przez plecy. Jest fenomenem jak na swój wiek i w najbliższej dekadzie - ze świecą szukac drugiego takiego jak on. Hierrezuelo oraz Diaz - dobrzy grajkowie, jednak nie potrafią osiągnąc takiej szybkości o dokładności gry co jego vis a vis. Mają trochę polotu i finezj, jednak w tej smutnej kadrze Kuby, bez Simona Atiesa oraz Leala Hidalgo to nie to samo. Brakuje mi tych gwoździ Simona Atiesa by Raydel Hierrezuelo. Ale cóż - taki kraj, taki ustrój - ubolewam nad losem Kubańczyków, ale... Luciano oferuje bardzo dobrą, mocną i regularną zagrywkę - obok Conte najlepsza w Argentyńskiej reprezentacji. Raydel ma raczej flota - uczulony jest na niego Quiroga - tam musi celowac. A Diaz raczej mocno - ale to raczej tyle o jego zagrywce. Dobry De Cecco o wiele lepszy od Hierrezuelo bez formy lub rzemieślnika Diaza.
Środek:
Yassel Perdomo &amp; Isbel Mesa 7:8 Pablo Crer &amp; Sebastian Sole
Pozycja środkowego bloku, przy której bardzo ważna jest dyspozycja dnia zawodnika na pozycji rozgrywający. W bloku - oczywiście lepiej sprawują się Crer&amp;Sole - dobrze czytają grę przeciwnika a przy dynamicznym nagraniu De Cecco przeciwnicy nie mają wiele do powiedzenia - mogą tylko wystawic swoje długie łapki by następnie je rozłożyc w geście bezradności - tak wygląda siła szybkiego poruszania się żółto-niebieskiej Mikasy wzdłuż siatki po stronie Argentyny. Mesa&amp;Perdomo - no cóż tu powiedziec o młodych chłopakach, nie za dużo - szczerze - nie zwracałem ostatnio na nich większej uwagi, nie rzucili mi się za bardzo w oczy - dalej brakuje mi sympatycznego Simona. Blokiem przy tempie Argentyny raczej nie postraszą, przy dobrym dniu Hierrezuelo będą mogli próbowac dorównac chłopakom na przeciw - jednak tylko będą mogli. Cała czwórka oferuje raczej flota, tak więc Kubańczyk celuje w Quiroge, a Argentyńczyk stara się wyłączyc z ataku kapitana Leona Venero.
Libero:
Alexis Gonzalez 9:7 Keibel Gutierrez
Bardziej obciążony w ostatnich spotkaniach był Argentyńczyk, jednak mimo to popełnił mniej błędów, poza tym - zapadły mi w pamięc jego bardzo dobre obrony - zapewne te po których Argentyńczycy potrafili jeszcze wyczarowac skuteczną kontrę. Keibel - zdarzają mu się błędy, jednak w przyjęciu będzie najpewniejszym zawodnikiem - więc Argentyńczycy niech lepiej przy celowaniu zagrywką omijają go szerokim łukiem.

Reasumując
- sytuacje na pozycjach opisałem tak jak mi się w miarę obiektywnie uważa. Potencjał jednego jak i drugiego jest ogromny. Zespoły mają ze sobą rachunki do wyrównania, jednak od ostatniego spotkania drużyna Argentyny zostanie wzmocniona Conte i Quirogą. Co tam jeszcze? Blok - boją się bloku polskiego, jednak Kubańczyk nie powinien w tym aspekcie zaliczyc więcej niż 2punktowe bloki na set. Mentalnośc/Psychika - stopniujemy: Polska - Argentyna - Kuba... Z całej stawki najbardziej zagotowac mogą się głowy chłopaków z... gorącej wyspy. Chociaż i Albicelestes mają ogromne przestoje - patrz set z Japonią. Mimo wszystko - KOLEKTYW - ten tworzy drużyna prowadzona przez Javiera Webera - i to w nich upatruję zwycięzce czwartkowego spotkania.
* Na tych pozycjach można upatrywac zmian w przypadku słabszej gry lub chwilowej niedyspozycji.​
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
buzero 59

buzero

Użytkownik
a ja się nie zgodzę z typem powyżej i gram na KUBE - 1,80 gamebookers

wg mnie mimo iz jeszcze dużo meczy to wygrany z tego meczu + jeszcze Włochy mogą się włączyć do 3 walczacej o awans czyli BRA,ROS, POL.
Kuba która 1 mecz chyba przespała widać że mocno wzieła sie w garsc i weszła na swój poziom mimo słabych rywali i szybkich 3-0 uwazam ze zaspol zaskoczyl a szczegolnie Hernandez ktory zaskoczyl ewidentnie i jest obecnie najlepszym atakaujacym turnieju !!! wykonal najwiecej atakow 53 !!! grajac zaledwie 9 setow... gra na imponujacej skutecznosci 59,55% , zawodzi troche BELL ale mysle ze zagra w najblizszym meczu po tym 1 dniowym odpoczynku lepiej - obecnie 40% zaledwie...
od czasu zmiany rozgrywajacego w Kubie widac inna gre i mysle ze 1 mecz to byla pomylka trenera z ktorej wyniklo szybkie 3-0...
 
wer890 300

wer890

Użytkownik
I niech ktoś teraz powie (nie żebym miał na myśli Tadzina), że Bartman jest słaby. Zagrał znów trochę nierówno bo nie szło mu w 1 secie, ale wszystkim szło jak po gródzie, potem Zibi zagrał dobre spotkanie, kończąc piłki bardzo często nawet na potrójnym bloku. Błędy co prawda się zdarzały, ale nawet najlepszemu atakującemu mogą się zdarzyć 2 ataki w aut. Niech mi ktoś teraz powie, że nie miałem racji. Po 1 polski blok, po 2 zagrywka (mam tu na myśli przede wszystkim flooty w Quiroge, który jak już wczoraj mówiłem nie radzi sb z tego rodzaju zagrywką).
Argentynie niestety wyszedł mecz, ale naszych w takiej formie mało kto jest w stanie zatrzymać. Wymęczyli nas solidnie. Wielkim plusem na następne spotkania jest postawa zmienników. Żygadło dziś sypał na prawdę dobre piłki (odziwo)... Natomiast Kurek pomału wraca do Formy. Jest wielka szansa na zwycięstwo w całym turnieju, mogą nam w tym pomóc Serbowie, którzy wg mnie mogą jeszcze powalczyć z najmocniejszymi, mam taką nadzieję i w tym w 100% popieram poprzednika. ????
jestes chyba huraoptymistą , Zbyszek zagrał straszny piach w 1 secie ... potem troche farcił... jak na Bartka to słabo ... Zygadło ok dobrze rozgrywał zgodze się, przejde do meritum:
Brazylia - Rosja
Ekipa Alekny, zmierzy się wielką Brazylią , nie ma wątpliwości że będzie to spotkanie na wysokim sportowym poziomie. Rosjanie w swoim skladzie mają samych graczy nietuzinkowych, na rozegraniu występuje Budko który zastępuje Grankina ale idzie mu całkiem dobrze. Atak moim zdaniem najlepszy atakujący na świecie Maxim Mikhaylov , wspierany jest przez starszego bardzo doświadczonego Tetuchina ( skuteczność 50 % w ataku ) , drugi przyjmujący to Berukov Denis , ktory tez gra bardzo skutecznie , duża potęga wyskoku ( choć osobiście wole Khteya). Środkowi to klasa światowa jeżeli nasz Piotr Nowakowski bije na 2 pietrze to Vołkov na 3 a do tego jego kąty w ataku mm coś pięknego. Co dziwne najlepszym blokujacym jak i w całym turnieju jest rozgrywacz ???? . Zagrywka u Rosjan to potega każdy potrafi tam zagrać petarde powyżej 100 km/h (nie wiem jak zagrywa Apalikov) ale zawsze może wejśc Muserskiy i ostraszyć swoją bombą. Tak naprawde jedyną przewagę jaką widzę to gdzie gra Sokołov a u Brazylijczykow Sergio.
W ekipie Kanarków, Leo Visotto jest pod formą tak samo jak Giba i Murilo co było widać na tle dobrze dysponowanych Włochów... Uważam ze Brazylijczycy będą mieć jeszcze większy problem ze sforsowaniem rosyjskiej ściany niz w starciu z Włochami. Jeszcze jedna istotna rzecz to ławka rezerwowych, o wiele bardziej wartościowszych ma drużyna rosyjska
Brazylia - Rosja 2 @ 1.85 panbet
under 186.5 1.95
 
ivvan 2,8K

ivvan

Użytkownik
Argentyna- Kuba
Gystlik powiem szczerze, że Ci gratuluję. Analiza całkiem niezła, ale ja nie zaryzykowałbym postawieniem na ten mecz. Gdyby w Kubie grał Simon i Leal sprawa byłaby przesądzona bo środek Kuba miała by o niebo lepszy i przyjęcie również. W tej sytuacji naprawdę nie wiadomo jaki będzie wynik tego meczu. Dziś rano wylegując się jeszcze na miękkiej poduszce tak sobie myślałem o tym meczu i przyszła do mnie intuicja typera, bez patrzenia na kursy, bez analiz i przeczucie mówi mi że argentyna może sobie poradzić. Z jednym się nie zgodzę. Leon na pewno nie jest gorszy od Conte. Wzrost Leona: 201 wzrost Conte: 198 różnica faktycznie nie wielka, ale zobaczmy na zasięg w ataku i bloku: Conte 340, 320, natomiast Leon: 350 i 346. Tu już różnica większa a 10 cm więcej w ataku czasem może zdziałać cuda. Jedynym argumentem przemawiającym za Conte może być to, że jest starszy, a Leon ma dopiero 18 lat. Jednak debiut w kadrze Leon zaliczył jako 14-latek, więc argument ten jest mizerny. Bell w tym turnieju jest na poziomie Quirogi i tu miałeś rację, jednak w tym elemencie przeważa leciutko, ale Kuba.
Pierwszoplanową rzeczą będzie postawa rozgrywających. Myślę, że De Cecco lepiej poprowadzi grę. Boję się tylko o to, że Argentyna może zagrać na przyjęciu jak w meczu z Japonią, wtedy posypie się cała gra bo De Cecco z trudnych piłek nie potrzebnie próbuje rozgrywać w jakiś finezyjny sposób i czasem z tym przesadza. Kluczem do zwycięstwa bd w obu drużynach przyjęcie i zagrywka, ten kto będzie w lepszej dyspozycji w tym dniu ten wygra. Zobaczymy kto wykaże się lepszą grą i na pewno, bez względu na wszystko wstanę o 3 nad ranem żeby oglądać ten mecz.
 
buzero 59

buzero

Użytkownik
popieram gre na Rosje ja złapałem jeszcze kurs 1,95 na gamebookers - wg mnie jestesmy swiadkami konca super reprezentacji Brazylii nie jest juz to ten sam zespol co lata temu; ja zawsze wychodzilem z zalozenia bij mistrza i czekalismy lata az ktos zdetronizuje BRA mysle ze to bedzie 2 duzy turniej z rzedu gdzie BRA go nie wygra...i konczy sie po woli to okreslenie wszyscy odbijaja a i tak wygrywa BRAZYLIA - czyli takie same jak w pilce noznej jest na NIEMCY...

wg mnie obecnie w siatkowce najlepszym zespolem jest ROSJA i tylko poprzez drobne szczegoly nie wygrala ME - pamiętam koncowke meczu i atak Nikica ale to historia ... na Me zawazyly szczegoly ze Rosja ich nie wygrala a Serbia zagrala turniej zycia...
obecnie wg mnie dominuje Rosja nawet bez Grankina co pokaza w meczu z BRA...
 
ivvan 2,8K

ivvan

Użytkownik
Brazylia- Rosja
jestes chyba huraoptymistą , Zbyszek zagrał straszny piach w 1 secie ... potem troche farcił... jak na Bartka to słabo ... Zygadło ok dobrze rozgrywał zgodze się, przejde do meritum:
To nie huraoptymizm. To zaprzeczenie tezy Tadzina akurat. Fakt to jeszcze nie poziom Bartmana i to nie ulega wątpliwości, ale Tadzin usilnie próbował wszystkim wmówić, że Bartman jest gorszy lub na takim samym poziomie jak Jarosz, a takie porównanie woła o pomstę do nieba.
nie ma wątpliwości że będzie to spotkanie na wysokim sportowym poziomie.
nie zgodzę się, może i to dziwny typ, ale jak Rosja zagra na swoim poziomie to wygra 3:0 bez większego wysiłku i bd tu stawiał handicap bo to co gra Brazylia w tym turnieju to żenada. Popełniają masę błędów i to może być pogrom. Na skrzydłach 0 formy, a na środku nikt nie może się równać z Rosją. Ewentualnie Polska ma taki potencjał, ale tylko z Musersym w takiej formie bo jeżeli wróci do normalnej dyspozycji o rywalizacji z Rosjanami na środku możemy zapomnieć.
nie wiem jak zagrywa Apalikov
Apalikov również ma bardzo dobrą zagrywkę, Rosja jest najlepsza na świecie w tym elemencie, musi w tym elemencie tylko wszystko dobrze zaskoczyć.
Tak naprawde jedyną przewagę jaką widzę to gdzie gra Sokołov a u Brazylijczykow Sergio.
Fakt i to jest ogromna przewaga Brazylii bo Sergio rozgrywa lepiej niż nie jeden rozgrywający i bez wątpienia jest najlepszym libero na świecie.
Jednak sam meczu nie wygra, bo cała Brazylia na tym turnieju gra bardzo słabo i nie wiem jak oni ugrali te dwa sety z Włochami... O meczu z Usa nie ma co mówić w ogóle bo ta drużyna również gra bardzo słabo.
W grze Brazylii nie widać błysku i polotu. Jest za to starość, błędy i nawet strach Murillo i Giby w najważniejszych piłkach w których nigdy ręki nie wstrzymywali. Poza tym Rosja już 2 razy pokonała Brazylię, ale tą wielką nie ten zlepek kiedyś świetnych zawodników bez formy.

Mój typ to: Rosja handi -1,5 kurs: 2,65
 
toudi 715

toudi

Użytkownik
Brazylia - Rosja
Rosja 1.85 bwin

Przyznam, ze Sergeya Tetyukhina juz praktycznie nie brałem pod uwagę w kontekście reprezentacji Rosji, tym bardziej, ze w obwodzie byli tacy gracze jak Berezkho czy Spiridonov. Sergey ma juz 36 lat, łokieć miał składany po wypadku samochodym prawie jak Kubica a mimo to forma wciąz świetna. Sergey &quot;łata&quot; przede wszystkim element, który jest bolączką Rosji czyli przyjęcie (w obronie tez daje radę) przez co ta druzyna stała się jeszcze bardziej kompletna. Jeszcze większą sensacją jest powrót do druzyny Jakowlewa ale akurat to nie jest szczególnie istotne w kontekście meczu z Rosją bo Roman raczej nie pogra. W reprezentacji Rosji nie widać braku Grankina, Butko co prawda rozgrywa dosyć prosto ale robi to na tyle dokładnie, ze pozwala swoim partnerom atakować na odpowiednim zasięgu i z odpowiednią siłą. Świetnie w bloku grał z USA Apalikov, pozostali zawodnicy utrzymali formę z Ligi Światowej. Wygrana nad USA robi wrazenie a szczególnie trzeci set, w którym Rosjanie wręcz upokorzyli Amerykanów punktując ich w końcowce seta jak jakichś juniorów. (widok jak Priddy siedzi zamyślony po meczu i patrzy przed siebie - bezcenne)
Brazylia nie jest juz ekipą nieosiągalną dla pozostałych, aktualnie jest po prostu czołową druzyną świata. Najlepszym zawodnikiem w tej chwili jest moim zdaniem Lucas, który szczególnie w ataku robi ogromne wrazenie. Moim zdaniem atak ze skrzydeł nie jest juz tak skuteczny jak kiedyś. Visotto nigdy mnie nie przekonywał, ma wielki potencjał ale jest bardzo niestabilny i wygląda jakby grał na lekach uspokajających. Giba wciąz jest mentalnym liderem druzyny ale w atau nie jest juz to tak dobry zawodnik jak kiedyś. Murilo jest świetnym przyjmującym i ogólnie jest świetnie wyszkolony technicznie ale w ataku nie jest wybitnym zawodnikiem. Podobają mi się natomiast ataki Lucasa i Sidao ze środka.
Moje subiektywne porównanie graczy:
Butko 8 -8 Marlon/Bruno Rezende
Michajłow 9-7 Visotto
Biryukov/Tetyukhin 9-8 Giba/Murilo
Volkov/Muserskiy(Apalikov) 9-9 Lucas/Sidao
Sokolov 7-9 Sergio
 
buzero 59

buzero

Użytkownik
a co myślicie o Polsce ? 1,20 na podbicie całkiem kurs ok....niestety zadnego ich meczu nie widziałem pytanie czy nie straca motywacji ?
jak to widzicie ten Iran moze namieszać nam w tym meczu ? 1,20 kurs ok biorąc pod uwage kurs jest ok - nawet 1,25 było
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Niby czemu mają stracić motywację po 3 wygranych z kluczowymi przeciwnikami. Teraz wystarczy ograć tych słabeuszy Iran, Chiny, Japonia itd.
Trudno powiedzieć na co stać Iran, ale moim zdaniem set mogą urwać i to by było max. Kuba pojechała ich gładko 3:0, my też nie powinniśmy mieć problemu.
1,20 to więcej niż lokata w banku, a mecz wydaje się bardzo pewny.
Zapewne w każdej formacji jesteśmy od nich lepsi.
Krótko mówiąc, jeżeli przegramy z takim Iranem wyjdziemy na buraków.
 
T 16,4K

tadzin

Użytkownik
I niech ktoś teraz powie (nie żebym miał na myśli Tadzina), że Bartman jest słaby.
miałem się nie wypowiadać w tym dziale (między innymi z powodu twoich wpisow ktore sa jakie sa), jednakze jak ktos pisze totalne kłamstwa i bzdury wyssane z palca to ja prawo do obrony posiadam.
i teraz uważnie przeczytaj co ponizej (jesli nie umiesz czytać to się naucz)
Bartman meczy sie na ataku bo to nie jego pozycja, a ze tu musi tak grac to nie chce mis ie tlumaczyc bo zdaje sobie z tego sprawe. Gracz to swietny ale to nei jego pozycja..
Czy według ciebie świetny = słaby, czy tez mowa o jakims innym jezyku polskim gdzie oznacza to co innego?
reszty twoich wpisow nie chce mi sie komentowac bo to mowa trawa.
 
psotnick 902,9K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
I niech ktoś teraz powie (nie żebym miał na myśli Tadzina), że Bartman jest słaby.
Pewnie ze nie jest słaby, gdyby był slaby to by nie grał w reprezentacji. W ogóle nie o to chodzi, chodzi o to ze on jest zaprzeczeniem pojęcia &quot;stabilność formy&quot;. Jeden mecz to każdemu może wyjść, przecież nawet Jarosz zagrał jak młody Bóg w meczu z Rosją o brązowy medal w ME. Super ze są 3 wygrane za 3 pkt na początek, ale i tak uważam, że formę Bartmana ocenimy po meczach z Rosją, Brazylią, Włochami czy USA, kiedy będzie miał okazję pozbijac przy prawdziwym bloku, wysokim, szybko przesuwającym się, szczelnym itd. Bo umówmy się, przy pojedynczym bloku, a tak wystawiali mu Guma z Żygadłą w pierwszych meczach, to każdy zawodnik sobie nie tylko powinien, ale nawet musi radzić na tym poziomie.
Ale on i tak musi być bardzo zadowolony ze Wlazły zrezygnował, bo bez tego to za dużo by sobie pewnie nie pograł. Na przyjeciu nie ma mowy żeby wygryzł z szóstki Winiarskiego czy Kurka, a na zmianę by wchodzili Kubiak i Ruciak, którzy mają dużo lepsze przyjecie, więc kiedy trzeba będzie je poprawić, to oni by wtedy wchodzili. itd
Tak, że ja bym jeszcze poczekał z tymi ochami i achami nad Bartmanem na następne mecze, bo może zgasnąć po jednym słabym meczu. Psycha to jednak jego najsłabsza strona, w przeciwieństwie do Kubiaka na przykład.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom