>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Puchar Świata w siatkówce mężczyzn - Japonia 2011

Status
Zamknięty.
ivvan 2,8K

ivvan

Użytkownik
Zdziwienie
Szkoda, że tak późno założyłem konto bo już przed turniejem napisałbym że Polska namiesza bo tak bd. Wrócił Winiarski i Zagumny, a są to niemałe wzmocnienia. Zagumny będzie lepszy od Żygadły nawet do 60 ???? . A Winiara nikomu nie trzeba przedstawiać. Bartman zaś rozgrywa sezon życia w JW. O wiele słąbszym składem namieszaliśmy w LŚ i ME. To pełni szczęścia brakuje mi tylko Pliny. Ale skład i tak jest piekielnie mocny i tylko 2 drużyny mogą się przeciwstawić naszemu potencjałowi. Rosja oraz Brazylia z którą grać nie umiemy. Problem bd jeszcze z Włochami, ale przy maksymalnej koncentracji damy radę.
 
jagr 5,7K

jagr

Użytkownik
Jeżeli chodzi o postawę rozgrywającego reprezentacji Argentyny - Luciano De Cecco
De Cecco może smiało czyścic buty Zagumnemu i nosic za nim ręcznik.Na siatce mamy ogromną przewagę zresztą było to dzisiaj widać nawet na tle Serbów ,pare razy Serbowie nie wiedzieli co zrobic w konsekwencji Polacy mieli pustą siatkę ,Polska jest klase lepszym zespołem od Argentyny nie raz to udowodnili w tym roku w meczu o 3 miejsce rozbili Argentynczyków 3:0 i tym razem tak będzie,możliwe że damy Blancos wygrac jednego seta ale na tym sie skonczy,nie ma co tu dużo pisac Polska ten mecz wygra i będzie miała komplet punktów.Anastasi z pewnoscia powaznie potraktuje Argentyne .Jesli przegrają to sprawią ogromną niespodzianke jednak nie sądze by im sie udało znami wygrali jak do tej pory tylko raz.

Polska:Argentyna typ 1,kurs:1,49
 
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik
De Cecco może smiało czyścic buty Zagumnemu i nosic za nim ręcznik.Na siatce mamy ogromną przewagę zresztą było to dzisiaj widać nawet na tle Serbów ,pare razy Serbowie nie wiedzieli co zrobic w konsekwencji Polacy mieli pustą siatkę ,Polska jest klase lepszym zespołem od Argentyny nie raz to udowodnili w tym roku w meczu o 3 miejsce rozbili Argentynczyków 3:0 i tym razem tak będzie,możliwe że damy Blancos wygrac jednego seta ale na tym sie skonczy,nie ma co tu dużo pisac Polska ten mecz wygra i będzie miała komplet punktów.Anastasi z pewnoscia powaznie potraktuje Argentyne .Jesli przegrają to sprawią ogromną niespodzianke jednak nie sądze by im sie udało znami wygrali jak do tej pory tylko raz.

Polska:Argentyna typ 1,kurs:1,49
???? Ile razy ty widziałeś De Cecco w akcji? bo podejrzewam że pierwszy raz był dzisiaj z Japonią. Argentyna to świetna ekipa z najlepszym rozgrywającym świata , ale zgadzam się że z Polakami po prostu nie powinni wygrać , brakuje im doświadczenia na wielkich iprezach i często palą się w najważniejszych meczach . Z Argentyną nigdy nic nie wiadomo , nie grają jeszcze równo, nie sądze abyś oglądał ich mecz na LŚ z Włochami , ale wierz mi że wtedy nie wyszlibyśmy z 20 jeśli byśmy z nimi zagrali , to samo ich spotkanie z Brazylią a z Polakami o 3 miejsce zagrali już beznadziejnie . Takie uroki młodości niestety , ich czas jeszcze nadejdzie , ale teraz rzeczywiście Polacy powinni ich pokonać.
 
T 16,4K

tadzin

Użytkownik
Polska - Argentyna
Oba zespoły mają na swoim koncie po 2 zwycięstwa, kolejno Polska z Kubą i Serbią, zaś Argentyna z Serbią i Japonią. W pierwszym swym meczu Argentynczycy zdemolowali Serbów, ktorzy trzeba dodac ze grali slabo popelniajac sporo bledow, jednakze wynikalo to z dobrej zagrywki i momentami kapitalnej gry De Cecco. Z Japonia mecz wygladał jak wyglądał za sprawą o wiele słabszje gry Argentyny w przyjęciu(dobra zagrywka Japonii), oraz momentami bardzo dziwnych decyzji De Cecco ktory probował na siłę grać dziwne krótkie, bardzo mało było pajpa. Jak dla mnie Argentyna była myślami już w meczu z Polakami i stad wynikala taka postawa, na dodatek Japonia grała od drugiego seta &quot;na fazie&quot;, na co lekarstwa nie potrafili znalezc Argentyczycy. Mimo to udało im się przełamać impas i wyjść zwyciesko wygrywajac 3-2.
Co do Polaków to mecz z Kubą był bardzo łatwy za sprawą tragicznego przyjęcia Kuby, beznadziejnego środka i fatalnego rozegrania (nie weim czemu sypał Diaz, o wiele gorszy od Hierezuello). Mecz z Serbami tak naprawdę miał tylko miejsce w 1. secie gdzie grali oni naprawdę dobrze, pozniej zaczeli popelniac tyle błędów że głowa mała i przewagi tracone przez Polaków były po prostu śmieszne. U nas genialnie rozgyrwa Guma, dzieki czemu nasi atakuja bardzo bardzo czesto na pojedynczym bloku. Bardzo zastanawiajace jest ze pomimo tak swietnych piłek, kończymy naprawde mało na skrzydłach. Bartman zagrał słabe mecze (pomimo że statystyki mowia troche inaczej) to kluczowych piłek on nie kończył, praktycznie od początku 3. seta przestał grać. Winiar i Kubiak to porzadni zawodnicy jednak bardzo duzo kiwali, nie maja oni sily przy atakach sytuacyjnych (watpie w Kurka ktory jest strasznie eksploatowany, chyba ze zagra cos na poziomie LS czy ME gdzie grał cały czas kapitalnie, jednakze w lidze juz tak nie blyszczal bo nei mozna byc caly czas w formie). Srodek dziala kapitalnie, przyjecie z Igłą z reguly rowniez dobre, jednak siła skrzydeł jest mała.
W Argentynie z kolei rowniez głowna rolę odgrywa pozycja rozgyrwajacego i od niego zalezy ogromnie duzo. Dzis De Cecco sie nie popisał, jednakze juz wielokrotnie pokazywal, ze mimo kunsztu Zagumnego i mlodego wieku przewyższa go dokładnością i finezją. Conte, Quiroga i Peryera to siła większa, nie ma tu duzej roznicy jednakże skrzydła przemawiają za Argentyną.
Argentyna Serbów rozbiła w każdym calu, Polska w 2.,3.,4. secie miała sporo momentów gdzie wyraźnie męczyła się nie potrafiąc dowieźć przewagi do końca seta czy też bardzo szybko ją tracąc. Dobra gra De Cecco + swoje doda Bartman i Argentyna wygra mecz całkiem na luzie.
Argentyna win⛔ ;)
Argentyna+1,5⛔ ;)
@Dawidbarca

nie przejmuj sie bzdurami ktore niektorzy tu pisza, szkoda zdrowia na takie debilizmy ????
BTW
jak to sie mowi &quot;Argentyna Lokata IZZI ???? &quot;
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
To już jutro awans po 3 meczach ? Panowie, spokojnie... Tu trzeba mieć ze 25pkt, a mamy póki co 6;) Aczkolwiek 3.miejsce będzie nasze:razz:
Kuba -10,5 pkt @ 1.85 Tobet⛔ 3:0, ale brakło punktów
Japonia jest słaba i nikt mnie nie przekona, że jest inaczej... LŚ wyjazdowa cała, ale np. mecze z Rosją a nawet Bułgarią pokazywały jaka jest różnica między nimi a najlepszymi.
MŚ z ub. roku też to pokazały i wszyscy lepsi gładko ich jechali.
Kuba po porażce z Polską dziś przeszła się po Irańczykach i jutro będzie podobnie.
O szczegółach personalno-taktycznych można poczytać w poście Redwitz&#39;a : http://forum.bukmacherskie.com/f32/puchar-swiata-w-siatkowce-mezczyzn-japonia-2011-a-66829.html#post2530509
 
T 16,4K

tadzin

Użytkownik
Tak apro po ludzie przestańcie pisać te uklapeną i fajną regułkę że teraz mamy superświetny skład zdecydowanie lepszy od LŚ i ME bo warto zauważyć jedną rzecz:
Tam był Kurek który grał kapitalnie, prawie zawsze na co najmneij 50% w ataku z świetną zagrywką i kończącego często niemożliwe piłki sytuacyjne. Teraz kogoś takiego nie mamy, mocnej zagrywki nie mamy, chyba że coś w końcu zacznie Kubiak zagrywać (Bartmana zagrywka jest marna). Ok mamy Gumę który gra genialnie, ale jak da piłkę na dwublok to na skrzydle idą jakieś śmieszne kiwanki i zabawy, nawet młot na podwójnym gra fatalnie, to co my zrobimy przy gorszym przyjęciu bez Kurka to ja wolę nie wiedzieć.
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Argentyna ograła Serbów z palcem w dupie bo tym nie chciało się grać i to widać. Do tego przecież grali 1 dzień po przylocie do Japonii. Więc zwycięstwo nad Serbami nie powinno o niczym świadczyć.
Przyszło im grać z Japonią (która de facto dostała później z Iranem 3:1) to już męczyli się z nimi niemiłosiernie. Iran dostał lanie od Kuby którą mu ograliśmy z kolumbijskim palcem.
Może głupi tok myślenia, ale moim zdaniem Polska jest o wiele bardziej ułożonym zespołem niż nieobliczalna Argentyna.
 
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik
Obserwator - Kuba jeśli zacznie przyjmować tak jak z Polakami to Japońce ich mogą pocisnąć , dziś niby Argentyna zrobiła mase błędów , ale to Japonia ich do tego zmusiła swoją konsekwencją w grze i świetną grą w obronie , jesli Kubany się zdeprymują po kilku nieudanych akcjach to zaczną gwiazdorzyć i przestaną grać (coś tak jak 3 set z Polską) . Problemem tej drużyny jest jej za wysoko zadarty nos , jeśli graliby na 100% i w każdą akcje wkładali by całych siebie to ich wyniki byłyby dużo lepsze , ale jeśli takie pajace jak Hernandez który mimo że nie pokazuje na parkiecie nic ciekawego , psuje atmosfere w drużynie , strzela fochy podczas meczu i po kilku zwalonych akcjach udaje nie wiadomo jaką gwiazde grają w zespole to wyniki są jakie są.
-------------------------------------------------------------------------
Na jutro najciekawszym typem wydaje się być Rosja -1.5 seta z USA , Amerykańce nie pokazują zupełnie nic i to już od kilku lat , ich jedyna taktyka to poleganie na ogromnej sile atakujących , Priddy jest bez formy a Stanley skończył się już kilka lat temu , ogólnie repra jest stara , słaba i wypalona , w takim wypadku kurs na Ruskich to prezent. Kolejnym zawyżonym kursem jesy kurs na Włochów , Brazylia jest mocna , ale nie aż tak mocna żeby w meczu z Włochami dawać na nią śmieszne 1.25 , Włosi mogli nawet wygrać z Rosją gdyby troszeczkę inaczej potoczył się ten mecz , myślę że są jutro spokojnie wstanie powalczyć o wygraną z Brazylią .
 
jagr 5,7K

jagr

Użytkownik
Ile razy ty widziałeś De Cecco w akcji? bo podejrzewam że pierwszy raz był dzisiaj z Japonią. Argentyna to świetna ekipa z najlepszym rozgrywającym świata
Prosze cie nie porównuj tego rozgrywającego do Zagumnego lub do kogo innego z wielkich zespołów np:rozgrywający Brazyli czy Rosji bo to sie po prostu mija z celem :grin: jesli o mnie chodzi to daleko mu jeszcze do elity może i Argentyna gra dobrze jednak na Polską to mało za mało.Moga namieszać ale żeby wygrali na to raczej bym nie liczyl. ;)
 
ivvan 2,8K

ivvan

Użytkownik
Komentarz
Tak apro po ludzie przestańcie pisać te uklapeną i fajną regułkę że teraz mamy superświetny skład zdecydowanie lepszy od LŚ i ME bo warto zauważyć jedną rzecz:
Tam był Kurek który grał kapitalnie, prawie zawsze na co najmneij 50% w ataku z świetną zagrywką i kończącego często niemożliwe piłki sytuacyjne. Teraz kogoś takiego nie mamy, mocnej zagrywki nie mamy, chyba że coś w końcu zacznie Kubiak zagrywać (Bartmana zagrywka jest marna). Ok mamy Gumę który gra genialnie, ale jak da piłkę na dwublok to na skrzydle idą jakieś śmieszne kiwanki i zabawy, nawet młot na podwójnym gra fatalnie, to co my zrobimy przy gorszym przyjęciu bez Kurka to ja wolę nie wiedzieć.
Podstawową rzeczą która dała jakość naszej grze jest rozgrywający ZAGUMNY. Żygadło to nie rozgrywający tylko odbijacz, który rozgrywa piłki wysokie i mało dynamiczne, w porównaniu do Zagumnego marne. Kurek jest graczem świetnym i przekonasz się kolego o tym jak wykuruje się do końca i zagra z Włochami albo Rosją ???? . Po co ma grać Kurek skoro bez niego i tak damy sb radę z Argentyną i większością drużyn? Niech będzie gotowy na największe wyzwania ???? . A piłki sytuacyjne kończy Bartman i to niewiarygodne, jeszcze nie miał okazji tego pokazać bo nie było trudnego wyzwania przed naszymi bo nasza gra nie pozwalała żadnemu przeciwnikowi odskoczyć. Ale dałbym sobie rękę uciąć, że Bartman w takich sytuacjach utrzyma zespół, a nie chcę widzieć co będzie jak będziemy mieli ich 2 w jednym składzie. Co do zagrywki to zapomniałeś o tym, że Winiar zagrywa fantastycznie, a Kubiak też ma niezłą zagrywkę, dziwię się, że nasz trener trzyma na ławce Ruciaka, a gra Kubiak. Ruciak ma lepszą zagrywkę od Kurka i w tej chwili gra cudownie. A poza tym na Argentynę nie jest potrzebna nawet silna zagrywka bo floot sprawia im duże kłopoty i zawsze tak było. Nie pewny w odbiorze palcami jest przede wszystkim Quiroga na którego prawdopodobnie będą celować nasi flootowcy.

Nie chce mi się pisać w osobnym poście, ale Jagr proszę nie ośmieszaj się. De Cecco to jest rozgrywający marzeń, jeden z najlepszych na świecie. (Dawid przesadziłeś) lepszy od niego jest między innymi Lloy Ball. De Cecco jest rozgrywającym z polotem i niewyobrażalną finezją (jak nikt inny) ale ponosi go czasem młoda ułańska fantazja przez co utrudnia grę. A jak już wspominałem Argentyna ma nierówne przyjęcie co doszczętnie wykorzysta Winiarski i Kubiak jeżeli ustabilizuje zagrywkę, swoje 3 grosze dołoży flot Nowakowskiego i Gumy oraz od czasu do czasu Bartman coś dołoży. De Cecco nie będzie miał z czego zagrywać, a wtedy będzie pracował nasz blok.
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Tam był Kurek który grał kapitalnie, prawie zawsze na co najmneij 50% w ataku z świetną zagrywką i kończącego często niemożliwe piłki sytuacyjne. Teraz kogoś takiego nie mamy, mocnej zagrywki nie mamy, chyba że coś w końcu zacznie Kubiak zagrywać (Bartmana zagrywka jest marna). Ok mamy Gumę który gra genialnie, ale jak da piłkę na dwublok to na skrzydle idą jakieś śmieszne kiwanki i zabawy, nawet młot na podwójnym gra fatalnie, to co my zrobimy przy gorszym przyjęciu bez Kurka to ja wolę nie wiedzieć.
Oczywiście był Kurek i długo nic, a zaraz potem Kubiak i dłuuuuugo dłuuugo nic i dopiero cienias Jarosz na ataku więc nie ma się co dziwić, że Żygadło większość piłek grał Kurkiem. Sam podkreślał nawet, że kreuje lidera i nie owijał w bawełne posyłając mu większość piłek.
Teraz sytuacja jest diametralnie inna. Ok, Kurek z urazem i oszczędza się go jak tylko się może. Ale czyż Zagumny nie ma większego komfortu na rozegraniu? Bartman w ataku bije na głowę Jarosza, który zamyka oczy i bije przed siebie po omacku. Bartman owszem to nie Wlazły, ale lepszego na ten moment od Bartmana nie widzę w orbicie zainteresowań do kadry. A już pisanie, że dzisiaj zasługuje na antyMVP to herezje... 21pkt, ciągnął gre w ataku jak tylko mógł.
Ponadto duet Winiar - Kubiak świetnie się uzupełniają. Szczególnie Kubiak może się podobać, pójdzie nawet jak dzik w żołędzie :mrgreen: jeśli będzie trzeba. No i Nowakowski na środku, ten chłopak z każdym meczem gra coraz lepiej. LŚ miał dobrą, udane ME i teraz na PŚ też świetnie.
Co do zagrywki to może i nie mamy mocnej, ale kto powiedział, że taką trzeba mieć? Jeżeli miałbym wybierać co drugi serw psuty, ale wykonany z serii &quot;siła razy ramię&quot; to wolę floty Zagumnego i Nowakowskiego. Nie powiesz mi, że przyjmujący rywali ot tak sobie je przyjmują bo tak nie jest. A Argentyna na Final Six w LŚ miała właśnie jak sobie przypominam kłopoty z tymi flotami Polaków.

Argentyna to świetna ekipa z najlepszym rozgrywającym świata
Prosze cie nie porównuj tego rozgrywającego do Zagumnego lub do kogo innego z wielkich zespołów np:rozgrywający Brazyli czy Rosji bo to sie po prostu mija z celem jesli o mnie chodzi to daleko mu jeszcze do elity
De Cecco to klasowy rozgrywajacy, którego z pełną świadomością można przyporządkowć to Top5 obecnych graczy z tej pozycji. Więc z obiema wyżej wymienionymi Waszymi tezami się nie zgodzę. Bo najlepszego cieżko wskazać jednoznacznie, a to, żeby go nie porównywać do rozgrywaącego Brazylii czy Rosji to nie wiem kogo masz Jagr na myśli, bo samo myslenie, że Brazylia musi miec lepszego sypacza z nazwy to błąd. Bruno Rezende i Marlon nie wiem czy są tak bardzo aż świetni, owszem są dobrzy, ale nie powalają też na kolana by pisać o nich n ajlepsi. A Rosja owszem Grankina ma, ale o ile się orientuje to jego na PŚ nie ma i gra Butko. Więc pisanie by pisać takie tezy też nie ma sensu.
Zagumny i De Cecco to bez wątpienia świetni rozgrywający więc nie ma sensu się sprzeczać;)
Argentyna ograła Serbów z palcem w dupie bo tym nie chciało się grać i to widać. Do tego przecież grali 1 dzień po przylocie do Japonii. Więc zwycięstwo nad Serbami nie powinno o niczym świadczyć.
Najlepsze co może być, przegrali bo im się nie chciało grać ????
To po co w ogóle przyjeżdzali na Puchar Świata? Ludzie, tu walczą o kwalifikacje olimpijską, a nie o pierwszy lepszy puchar prezydenta jakiegoś miasta :razz:
A to, że grali pierwszy dzień po przylocie to ewidentnie błąd sztabu szkoleniowego bo aklimatyzacje trzeba odbyć, a to się odbija czkawką w pierwszych meczach gdzie Serbia już dwukrotnie przegrała. Ale to nadal Serbia więc jeszcze nie jednemu odbierze pkt.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
ivvan 2,8K

ivvan

Użytkownik
Prosze cie nie porównuj tego rozgrywającego do Zagumnego lub do kogo innego z wielkich zespołów np:rozgrywający Brazyli czy Rosji bo to sie po prostu mija z celem :grin: jesli o mnie chodzi to daleko mu jeszcze do elity może i Argentyna gra dobrze jednak na Polską to mało za mało.Moga namieszać ale żeby wygrali na to raczej bym nie liczyl. ;)
zależy o kim mówisz w Brazylii... Bo w tej chwili w reprezentacji grają tam rozgrywający gorsi od De Cecco... Jakby nie on to Argentyny by nie było, bo nie miałby kto nadać jakości ich grze. Fenomen ich gry polega na tym, że Argentyna ma bardzo często czystą siatkę, a ich ataki są przeciętne. Pokazali to dizś Japończycy, świetnie broniący się czasem nawet bez bloku, za dużo techniki a za mało siły w ataku.
Dziękuję ci ???? . Idealnie uzupełniłeś to co miałem na mysli robson United xD ???? . Widzę żę mamy podobne zdanie na te tematy.
 
T 16,4K

tadzin

Użytkownik
Podstawową rzeczą która dała jakość naszej grze jest rozgrywający ZAGUMNY.
z duza checia przeczytam cos co napisalem sam w poscie wczesniej, napisz jeszcze ze u nas nei gra wlazly bo tego nie wiem.
Bartman w ataku bije na głowę Jarosza, który zamyka oczy i bije przed siebie po omacku. Bartman owszem to nie Wlazły, ale lepszego na ten moment od Bartmana nie widzę w orbicie zainteresowań do kadry. A już pisanie, że dzisiaj zasługuje na antyMVP to herezje... 21pkt, ciągnął gre w ataku jak tylko mógł.
Bartman w aktualnej formie jest na poziomie podobnym do Jarosza. Czemu Jarosz tak &quot;swietnie&quot; gral z ARG w LS? Bo uwazali go za ostatnia mozliwosc w ataku i z reguly blok byl dosc marny na nim ????
Teraz Zibi to sobie atakuje ale na pojedycznym bloku dzieki Gumie, a jak nawet dostanei dobra pile w stresowej sytuacji to tez sie gubi.
Z ciekawosci sobie policzylem ile pilek skonczyl w 4. teoretycznie najrowniejszym secie i wyszło że
4 skończył 3 nie skończył 3 bloki 2 auty
Z tego UWAGA : skończone 3 na pojedycznym i 1 (!) na podwojnym.
Bartman meczy sie na ataku bo to nie jego pozycja, a ze tu musi tak grac to nie chce mis ie tlumaczyc bo zdaje sobie z tego sprawe. Gracz to swietny ale to nei jego pozycja..
Nie wiem czy teraz Bartman jest tak mocno lepszy od Jarosza, śmiem wręcz wątpić.
O ile Milijkovic gra bardzo słabo ale najważniejsze akcje kończy o tyle Bartman przy pojedycznym zdobywa punkt a w waznych sytuacjach wali 15 metrowy aut (vide piłka sytuacyjna przy 23-22 w 4. secie). Zagrywka Bartmana to szkoda słów już w ogóle... Ni to z wyskoku ni to flot ni to cholera wie co.
Porownywanie meczu Argentyny z F8 do aktualnej sytuacji, to jak porównywać Grunwald do kampanii wrześniowej.
Robson // Oszczędze sobie czasu i nerwów i nie odpisze nic, bowiem każdy ma swoje &quot;racje&quot; ;) Ale to dobrze, bynajmniej jeżeli dyskusja toczona na poziomie i przytaczane odpowiednie argumenty, a nie puste słowa a&#39;la Jagr...
Ważne by Polska wygrywała i z tego się cieszmy, a tutaj chyba niektórym to przeszkadza mam wrażenie :-|
Pozdr
 
ivvan 2,8K

ivvan

Użytkownik
z duza checia przeczytam cos co napisalem sam w poscie wczesniej, napisz jeszcze ze u nas nei gra wlazly bo tego nie wiem.

Bartman w aktualnej formie jest na poziomie podobnym do Jarosza. Czemu Jarosz tak &quot;swietnie&quot; gral z ARG w LS? Bo uwazali go za ostatnia mozliwosc w ataku i z reguly blok byl dosc marny na nim ????
Teraz Zibi to sobie atakuje ale na pojedycznym bloku dzieki Gumie, a jak nawet dostanei dobra pile w stresowej sytuacji to tez sie gubi.
Z ciekawosci sobie policzylem ile pilek skonczyl w 4. teoretycznie najrowniejszym secie i wyszło że
4 skończył 3 nie skończył 3 bloki 2 auty
Z tego UWAGA : skończone 3 na pojedycznym i 1 (!) na podwojnym.
Bartman meczy sie na ataku bo to nie jego pozycja, a ze tu musi tak grac to nie chce mis ie tlumaczyc bo zdaje sobie z tego sprawe. Gracz to swietny ale to nei jego pozycja..
Nie wiem czy teraz Bartman jest tak mocno lepszy od Jarosza, śmiem wręcz wątpić.
O ile Milijkovic gra bardzo słabo ale najważniejsze akcje kończy o tyle Bartman przy pojedycznym zdobywa punkt a w waznych sytuacjach wali 15 metrowy aut (vide piłka sytuacyjna przy 23-22 w 4. secie). Zagrywka Bartmana to szkoda słów już w ogóle... Ni to z wyskoku ni to flot ni to cholera wie co.
Porownywanie meczu Argentyny z F8 do aktualnej sytuacji, to jak porównywać Grunwald do kampanii wrześniowej.
Robson // Oszczędze sobie czasu i nerwów i nie odpisze nic, bowiem każdy ma swoje &quot;racje&quot; ;) Ale to dobrze, bynajmniej jeżeli dyskusja toczona na poziomie i przytaczane odpowiednie argumenty, a nie puste słowa a&#39;la Jagr...
Ważne by Polska wygrywała i z tego się cieszmy, a tutaj chyba niektórym to przeszkadza mam wrażenie :-|
Pozdr
Ja również z miłą chęcią przeczytam ci co napisałeś. Napisałeś, że nie mamy lepszej kadry teraz bo nie gra Kurek, a z tym się na pewno nie zgodzę. Rozgrywający daje jakość grze i sam fakt gry Zagumnego z środkowymi w tak wysokiej formie nawet bez Kurka jest lepszy nie kadrowo, ale przede wszystkim jakościowo.
Co do Bartmana to fakt z Kubą się męczył, z Serbią też nie utrzymywał równej formy i tu zgodzę się w 100 %, ale daj się chłopakowi wykazać i nie zapominaj o pierwszym secie w którym fantastycznie obijał blok nawet potrójny, a skuteczność ataku miał 100%. W sumie brakuje mi tylko jego ataków z 6 strefy, bo to jest chyba jego największy atut, ale jest wykorzystywany jako atakujący. Popatrz na grę klubową. Jego siła rażenia w meczach JW np. w Pucharze świata była ogromna i to on był postacią podobną do Kurka która trzymała atak, kończył wtedy niewyobrażalne piłki i umiejętności ataku mu nie odbieraj. Gorszy od Jarosza? No co jak co, ale teraz to cię poniosło. Ja w ogóle nie wiem co Jarosz robi w tej reprezentacji. Absurdalna była decyzja o jego wzięciu zamiast Gruszki. Bartman udowodni ci w najbliższych meczach, że jest niedoceniany... Jeżeli tego nie zrobi to ci bardzo serdecznie pogratuluję.
 
hopkirk 3,2K

hopkirk

Forum VIP
Zdarzenie: Chiny - Egipt⛔(0:3)
Typ: Chiny-1,5seta
Kurs: 2,30
Stawka: 4j /10j
Bukmacher: Sportingbet

Data spotkania: 21.11.2011 godz. 03:00
Chiny to według mnie najsolidniejszy azjatycki zespół w tym momencie. W tym roku pokonali Egipt u siebie w kwalifikacjach do LŚ2012 w stosunku 3:0 i 3:2. Skład Chińczyków solidny z dobrym atakującym: Chen Ping. Zespół nieźle grał na mistrzostwach Azji, walczył mocno z Iranem i Australią. Egipt z nowym trenerem. Trzon drużyny pozostał ten sam, ale doszło kilku młodszych graczy, którzy debiutują na takiej imprezie. Trener narzeka na braki w meczach treningowych przed turniejem. W składzie na turniej brakuje przyjmującego: Youssef Saleh. Egipt przystępuje przy niezbyt sprzyjających okolicznościach, ponieważ jeden z dziennikarzy towarzyszących reprezentacji został deportowany z Japonii wskutek oskarżeń o próbę gwałtu. Według mnie Chiny powinny wygrać ten mecz 3:0 lub 3:1.
 
jajs 67,3K

jajs

Użytkownik
Także dorzucę coś do dyskusji. Jeśli chodzi o porównanie De Cecco do Zagumnego to sam jestem wielkim fanem rozgrywania De Cecco ale sądzę, że jednak brakuje do Zagumnego przede wszystkim trochę doświadczenia, lat gry i chłodnej głowy bo nie rzadko go ponosi. Zagumnego można nie lubić za jego charakter ale patrząc czysto siatkarsko jest on świetnym rozgrywającym, De Cecco jest świetnym rozgrywającym więc nie wiem po co te kłótnie? Zarzućcie lepiej jakieś typy heh ???? I na pewno powiedzenie że De Cecco jest dokładniejszy od Zagumnego to stwierdzenie dosyć ciężkie bo ja grę młodziaka widze jako bardzo szybką i na wielkim ryzyku, wrzuca piłki bardzo efektownie ale jeszcze często brakuje precyzji, nie to żebym powiedział, że Zagumny jest aż tak bardzo precyzyjny ale dobrą precyzją dysponuje. Po prostu obaj są znakomitymi rozgrywającymi.
I co do rozgrywających wspomnianych Rosji i Brazyli to Zagumny i De Cecco biją ich na łeb. Rezende? co to za rozgrywający który bardzo przeciętnie rozgrywa na lewe? bardziej niż synalka coacha cenie sobie Marlona, podoba mi się jego gra. Na turnieju w kadrze Rosji brakuje Grankina który jest czołówką światową ale Butko jakoś bardzo poziomem od niego nie odbiega ;) dodając do tego: ciężko stwierdzić najlepszych rozgrywających bo jest: Grbić, Ball, Ricardo, Esko, Zagumny, De Cecco, Grankine, Depestele, Tichacek, Vermiglio. I w sumie kilka dobrych nazwisk jeszcze by się znalazło ????
 
toudi 715

toudi

Użytkownik
Dzisiejsze mecze były oczywiste do typowania, z faworytów jedynie Argentyna miała problemy, reszta gładko. Jutrzejsza oferta juz tak dobrze nie wygląda chociaz jeden typ juz na pierwszy rzut oka wygląda dobrze.
Rosja - USA
Rosja -1,5 seta 1.60 9/10
Rosja -10,5 pkt 1.85 6/10

Amerykanie z turnieju na turniej coraz słabsi, druzyna powinna być juz z rok/dwa temu przebudowana ale sztab USA najwyrazniej wciąz się łudzi, ze weterani na igrzyskach w Londynie coś ugrają. Ja nie widzę takiej mozliwości, przy korzystnych wiatrach i dobrej drabince moze do 8 wejda, półfinał to byłby juz gigantyczny sukces. Priddy nie ma dynamiki sprzed lat a bez tego jest zwykłym rzemieślnikiem a nie najlepszym siatkarzem świata jak w 2008 roku. Stanley, jak to juz ktoś tu pisał, dawno się skończył, nawet jego body language pokazuje, ze chyba sam nawet nie wierzy w drugą młodość. To co się dzieje na rozegraniu nie przystoi mistrzom olimpijskim, mam wrazenie, ze lepiej byłoby wziąc jakiś talent z uniwersytetu (gość z uniwerystetu, który wystawiał na uniwersjadzie wydawal się lepszy od obu rozgrywających) niz Hansena czy Thorntona. z olimpijskiej ekipy najlepiej wygląda chyba David Lee, który wciąz utrzymuje dynamike i siłe ataku na niezłym poziomie (to właśnie to, nie jakaś bajeczna technika, dała Amerykanom złoto olimpijskie). Millar nigdy nie robił na mnie wielkiego wrazenia więc teraz, kiedy ma najlepsze lata za sobą, tym bardziej nie robi. To samo Lambourne. Krótko mowiąc - USA to wypalona ekipa, którą trzeba jak najszybciej rozgonić i budować nową zostawiając Andersona i ewentualnie Davida Lee.
Co innego Rosja, o sile tej ekipy było wielokrotnie tutaj pisane więc nie będe się rozpisywał. Dodam tylko, ze formuła Pucharu Świata jest idealna dla Rosjan, nie ma tu gry przegrywający odpada, nie ma piłek, które trzeba skończyć, jedna wpadka to nie tragedia itp.
 
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik
Tak apro po ludzie przestańcie pisać te uklapeną i fajną regułkę że teraz mamy superświetny skład zdecydowanie lepszy od LŚ i ME bo warto zauważyć jedną rzecz:

Tam był Kurek który grał kapitalnie, prawie zawsze na co najmneij 50% w ataku z świetną zagrywką i kończącego często niemożliwe piłki sytuacyjne. Teraz kogoś takiego nie mamy, mocnej zagrywki nie mamy, chyba że coś w końcu zacznie Kubiak zagrywać (Bartmana zagrywka jest marna). Ok mamy Gumę który gra genialnie, ale jak da piłkę na dwublok to na skrzydle idą jakieś śmieszne kiwanki i zabawy, nawet młot na podwójnym gra fatalnie, to co my zrobimy przy gorszym przyjęciu bez Kurka to ja wolę nie wiedzieć.
Igła dziś powiedział ważną rzecz , Polacy nie mają lidera , ale mają równy zespół który niesamowicie walczy. Moim zdaniem Polska z tego turnieju bije na łeb Polske z turniejów LŚ i ME , nie mówie już o tym że Zagumnny to nie &quot;wystawiacz&quot; tak jak Żygadło , ale jest jeszcze Winiarski który świetnie trzyma nasze przyjęcie + jego spokój a ataku nawet z trudnych piłek , jest Kubiak który niesamowicie walczy , jest Możdżonek który nie ośmiesza się tak jak na LŚ i wreszcie coś kończy , jest Bartman który mimo że nie gra nic wielkiego to takiego leszcza jak Jarosz wciąga nosem . Nie zapominajmy też że Kurek powinien zacząć grać na tym turnieju i stanie się to prawdopodobnie już za jakieś 2-3 mecze. Wracając jeszcze do meczu Argentyny : ich trzeba zgasić blokiem , ta drużyna ma na tyle słabe warunki fizyczne że jeśli zaczniemy czytać ich gre na siatce to powinniśmy spokojnie to wygrać , oczywiście łatwo się mówi bo odczytać gre De Cecco to nie lada wyzwanie. Osobiście pograłem tutaj Polske , ale bardziej to patriotyczny typ bo zupełnie się nie zdziwie jeśli to Argentyńczycy tutaj wygrają , mam jednak nadzieję że będzie to Argentyna z meczu z Japonią a nie ta z meczu z Serbami , Włochami czy Brazylią.
 
K 0

karmello

Użytkownik
Mi wpadły w oko dwa typy:
Serbia -2.5seta vs Iran @2.40 5/10 bet365

Serbowie już przegrali dwa mecze i ich sytuacja jest bardzo skomplikowana jednak to jest długi turniej i szansę dalej mają. Kuba dzisiaj bez wielkich fajerwerków wygrała 3-0. W grze Serbów widać było progres dzisiaj.

Polska -1.5seta vs Argentyna @1.90 5/10 bet365

Japończycy przez 3 sety grali bardzo dobrze. Moim zdaniem wynikało to z tego ,że bardzo dobrze radzili sobie w przyjęciu a przy ich szybkim rozegraniu Argentyna miała problemy z grą blokiem. Japońce miały głównie albo pojedynczy albo podwójny lotny blok. Nasi dysponują (moim zdaniem) bardzo dobrą zagrywką. Mamy fajny rozkład 3-3(3 mocno, 3 flotem). Atak rozkłada się dosyć równo nie gramy cały czas jednym zawodnikiem. W przyjęciu wyglądamy bardzo dobrze(Ignaczak na chwilę obecną najlepszy przyjmujący) a przy takim przyjęciu Guma bawi się na siatce. Kurek będzie wprowadzany do gry stopniowo, z tymi słabszymi ekipami aby był w pełni gotowy na Ruskich czy Canarinhos. Ale Kubiak i Winiar radzą sobie dobrze. Jedynie widzę dwa małe problemy: czasami złapiemy przestoje i robimy proste błędy a drugi to Bartman który potrafi mieć serie 2-3 ataków w aut czy dostaje czape. Dzisiejsze zwycięstwo na pewno pozwoli chłopakom uwierzyć ,że są w stanie tutaj coś osiągnąć. Jest to długi turniej, każdej ekipie może przytrafić się słabszy dzień jednak patrząc na dwa pierwsze spotkania wierzę w to ,że Polacy jutro wygrają za 3pkt.

Warto tez zwrócić uwagę na to ,że nasi wszystkie mecze grają o równej porze natomiast Argentyna co mecz to inna pora. Wiadomo to są profesjonaliści ale takie ciągłe zmiany godzin spotkań zawsze jakoś tam się odbijają na dyspozycji zawodników.
 
nocnybelt 57

nocnybelt

Użytkownik
Moim zdaniem jutro warto pograć over 180,5pkt po 1,75 w bet365 w meczu Włochy-Brazylia. Widzi mi się tu bardzo zacięty pojedynek i na pewno cztery sety. Kurs obiecujący, a o faworyta w tym meczu też ciężko wskazać. Mimo, iż Brazylia wydaje się tu górą patrząc na kursy oferowane przez bukmacherów. Nie wiem jak wygląda kurs na Włochy +2,5 seta, ale jak najbardziej seta Włosi są w stanie urwać Canarinhos.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom