>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Puchar Świata w siatkówce mężczyzn - Japonia 2011

Status
Zamknięty.
T 16,4K

tadzin

Użytkownik
Argentyna nie ma żadnych szans w meczu z Brazylią , jeden set to maks co są wstanie ugrać. Jeśli Brazylia gra na 100% swoich możliwości to obecnie powalczyć mogą z nią jedynie fenomenalnie grający na tym turnieju Włosi i Rosjanie którzy ostatnio nie mieli jednak swojego dnia. Brazylia podrażniona stratą punktów z Chinami nie pozostawi Argentynie żadnych złudzeń , Brazylijczycy nie mogą sobie już pozwolić na stratę punktów bo może ich to kosztować utrate awansu do IO , dlatego jutro zagrają na maksa i pewnie wygrają. Argentyna ma oczywiście swoje atuty , ale co tu dużo mówić , porażki z takimi drużynami jak Iran czy męki z Japonią pokazują że ta drużyna mimo że ma ogromny potencjał to nie jest jeszcze gotowa do gry z takimi rywalami jak Brazylią , oni mogą szukać swojej szansy z Rosjanami bo ci prezentują styl który może im pasować , mogą ich zabić szybką grą i obijaniem bloków , ale z Brazylią której są słabszą wersją nie mają większych szans.
Jeśli Brazylia gra tak jak pokazała to w meczu z Rosją, to nikt nie ma z nimi szans, jednak ostatnio takie mecze wychodzą im dość rzadko (meczu z Chinami nie będę komentować, dla mnie to największa niespodzianka tego turnieju, która przebija nawet postawę Iranu).
Patrząc na ich mecze w tym Pucharze to przeplatają mecz słaby, z dobrym występem na zmianę, teraz wynika że zagarją to lepsze spotkanie ;) ale czy tak będzie to kto wie.
Chyba lepiej popróbowac ten mecz na live.
 
gystlik 13,2K

gystlik

Użytkownik
USA - Iran:
Szczerze, oprócz spotkania z Polakami - nie przyglądałem się bliżej zawodnikom z Iranu. Jednak analizowałem mecz USA - Włochy. Mocna opcja Amerykanów: Clayton Stanley - trzeba trochę poczekac, aż się rozgrzeje i złapie swój rytm - ale kończył nieskończone ilości ataków, z dosyc dobrą skutecznością. Z dwójki przyjmujących: Anderson i Priddy - lepiej na tym turnieju prezentuje się reprezentujący barwy Casa Modena - Matthiew Anderson. Po opuszczeniu drużyny Zenitu Kazań przez Lloya Balla - William Ried Priddy jest kompletnie zagubiony. Jednak na tle Kubańczyków - powinien się mimo wszystko wyróżniac swoim doświadczeniem, inteligencją oraz wyszkoleniem technicznym. Zagrywkę mocną prezentują wszyscy skrzydłowi - reszta proponuje floty - różnorodna zagrywka - pozwoli wybic dosyc dynamicznie grający zespół Irański. Na środku: Holmes oraz Lee - zawodnicy niezwykle doświadczeni - o lepszych warunkach od swoich przeciwników po drugiej stronie siatki, a w obwodzie zostaje jeszcze Millar. Z Rosją zagrał Hansen, z USA zagrał Thornton - obaj nie są wirtuozami, jednak przy dobrym przyjęciu - nie trzeba miec nadprzyrodzonych umiejętności do skutecznej gry, kiedy na skrzydłach ma się: Stanleya, Andersona oraz Priddiego.
Typ: USA -1,5 seta
Włochy - Kuba:
W spotkaniu Włochów z Kubańczykami - widac wyraźną różnicę w jakości obu zespołów. Może poszczególni gracze Kubańscy nie odstają bardzo od Włochów, jednak po złożeniu jednostek w całośc - różnica klasy po stronie Włochów. Wszystko w zespole prowadzonym przez Mauro Berutto działa sprawnie i bez zarzutów - a najważniejszym celem na to spotkanie - jest wygrana za 3punkty. Myślę, że aby osiągnąc ten cel - Włochom wystarczy tylko i wyłącznie koncentracja przez całe spotkanie - Kubańczycy wystrzelają się sami - wystarczy wyłączyc Vilfredo Leona, a całą resztę zrobi włoski blok oraz bardzo dobra obrona zawodników z Półwyspu Apenińskiego. Świetna forma Michała Łasko, dobrze rozrzuca piłki Dragan - a na przyjęciu mamy trzech równorzędnych zawodników - dwóch fighterów - Savani oraz Zaytsev a także lepiej sprawujący się w przyjęciu Parodi. Mastrangelo, jak zawsze równo. Pozytywnie wyszła opcja z Foxem na środku - trochę mnie to dziwi, bo jest chociażby Birarelli, ale...
Kubańczyk - myślę, że mecz będzie wyglądał podobnie do spotkania z Argentyną. Równa gra i popisy Kubańczyków, dopóki nie natrafi się jakaś seria, głupie błędy - głowy się zagotują i cała ekipa stanie - co niemiłosiernie wykorzystają solidni na tym turnieju Makaroniarze.
Typ: Włochy -1,5 seta

Dubel: USA + Włochy = 1.882 8/10
 
toudi 715

toudi

Użytkownik
Jak dla mnie spore value jest na Japonie, w tej chwili 1.67 na Pinnacle. Uważam, że jest to po prostu lepsza i zdecydowanie równiejsza ekipa niż Egipt. Egipt to wręcz genialny atakujący Salah i masa przeciętniaków. To własnie Salah jest chyba jedyną przewagą Egiptu w tej konfrontacji, Japończycy nie mają zawodnika atakującego na takim zasięgu i tak skutecznie (w to co wyczniał Salah np. z USA nawet Amerykanie nie mogli uwierzyć nie wiedząc momentami jak przeszła piłka). Japończycy górują w przyjęciu i ogólnie w wyszkoleniu technicznym. Na własnym terenie to nie jest już tak słabiutka ekipa jak ta z Ligi Światowej. Dotychczas Japończykom brakowało detali i trochę szczęścia by wygrać jakiś mecz ale dzisiejszy rywal jest jak najbardziej w ich zasięgu.
Do tego warto poczekać na skład Polaków bo 1.79 na 3:0 dla naszych wygląda naprawdę dobrze, gdyby nie sensacyjny punkt Chińczyków z Brazylia byłoby pewnie z 1.40.
Edit: Dorzucam -4,5 pkt na Tobecie na Japonie po 1.85 bo linia wydaje się atrakcyjna, szczególnie na tle linii konkurencji np. Betclic -7,5 po 1.95.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Kuba - Włochy


Kubańczycy jak na razie grają po prostu różnie. Dobre momenty przeplatają znacznie słabszymi. W bardzo dobrej formie są skrzydłowi Leon i Hernandez. Kapitan Kubańczyków przyzwyczaił wszystkich do dobrej gry w ataku, ale skuteczna gra atakującego Fernando Hernandeza jest sporym zaskoczeniem. Leworęczny Hernandez ma naprawdę spore możliwości, ale jego problemem zawsze było utrzymanie równej dyspozycji i popełnianie prostych błędów. Problemem według mnie jest pozycja rozgrywającego. Diaz to solidny zawodnik i nic poza tym. U Hierrezuelo nie widać tego błysku, który był np. w Mistrzostwach Świata w 2010 roku.

Włosi według mnie są na naprawdę dobrej drodze do zajęcia miejsca na podium w Pucharze Świata. Prezentują wysoką, równą formę i w sumie to nie widać poważnych mankamentów. Szkoda tylko, że Włosi jak na razie grali bez swojego podstawowego libero (Nie wiem jak wygląda sytuacja z Barim, ale może w końcowych spotkaniach będzie już do dyspozycji Trenera Berutto ?). W doskonałej formie jest leworęczny atakujący Michał Łasko. Oprócz rozegranych piłek kończy sporo piłek sytuacyjnych. I tego w sumie powinno się wymagać od zawodnika grającego na tej pozycji. Jak na razie pełni swoich możliwości nie pokazał Cristian Savani, a trzeba pamiętać, że możliwości w ataku ma ogromne. Ciekawie na środku siatki wygląda Fei, który skutecznie radzi sobie w ataku.

Atutem obu zespołów jest siłowa siatkówka. Trzeba jednak przyznać, że Włosi oprócz fizycznej gry są doskonale poukładani i zazwyczaj mają doskonale określoną taktykę na konkretne spotkanie. Podopieczni Trenera Berutto według mnie są &quot;w gazie&quot;. Czują się mocni i Kubańczykom będzie bardzo ciężko powalczyć tutaj o zwycięstwo.

Typ:
Włochy (-1.5 seta) @ 1.55 Betsafe ⛔




Klasyk. Zapowiada się naprawdę świetne spotkanie i polecam każdemu sympatykowi siatkówki, żeby je obejrzał.

Brazylijczycy jak zawsze są zaliczani do grona głównych faworytów i trudno temu zaprzeczyć. Tutaj w Japonii ta gra wygląda różnie. Nie wiem jak wygląda sprawa Dante, który miał jakiś problem z drobnym urazem. Para Giba - Murilo w ataku jak na razie nie zachwyca. Nieźle spisuje się Vissotto, ale najsolidniej wyglądają oczywiście środkowi, którzy są bardzo mocnym puntkem tego zespołu.

Argentyńczycy to zespół cały czas młody, ale już ograny. Widać jednak czasami, że brakuje im jeszcze trochę doświadczenia. Ich olbrzymim atutem jest szybkie rozegranie, ale potrzebują do tego bardzo dokładnego przyjęcia. Fajnie prezentują się środkowi Crer i Sole, którzy dosyć szybko wskoczyli na wysoki poziom. Oczywiście muszę wspomnieć o Facundo Conte, który naprawdę róśnie na gwiazdę światowego formatu.

Liczę w tym meczu na niespodziankę. Faworytem będzie Brazylia i na pewno Argentyńczykom ciężko będzie ich pokonać. Przy dobrym przyjęciu jakoś sobie poradzą. Najważniejszą rzeczą będzie jednak cierpliwa gra przy słabszym przyjęciu.

Zapowiada się fascynujące widowisko i myślę, że warto spróbować zagrać za drobną stawkę coś w stronę Argentyny. Kurs na Brazylię, czy Brazylię -1.5 seta według mnie nie warty ryzyka.

Typy:
Argentyna (+2.5 seta) @ 1.60 Betsafe ⛔
Argentyna (+1.5 seta) @ 2.95 Betsafe ⛔
Argentyna @ 5.25 Betsafe ⛔

EDIT: Miało być świetne spotkanie, a było żenujące zagranie Trenera Webera. Brazylia grała dobrze i skutecznie, bo po drugiej stronie siatki miała rezerwy Argentyny. Gdyby Trener Weber wystawił podstawowy skład to mogliby powalczyć, ale chyba po prostu nie ma jaj.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Rosja - Serbia
Typ : Rosja -2,5seta @ 2,500 Pinnacle✅3:0
Serbia jest w rozsypce całkowitej. Ostatnio Kolakovic w meczu z Kubą nie posłał do gry Podrascanina, Nikic grał tylko chwile. Szuka ustawienia, ale i tak wiadomo, że gra sprowadza się w głownej mierze do Ivana Milijkovica. Jemu przeciwko Kubie wyraźnie nie szło. W 4 secie zdjął go trener i ten siedział z taką miną na ławce że dobitnie pokazywała co dzieje się aktualnie w ekipie serbskiej. A realizator po niemal kazdej nieudanej akcji pokazywał go. Co dziwne Petkovic wychodzi na to, że jest póki co drugim rozrgywającym PŚ wg statystyk

Rosja ma swoje atuty w osobach przede wszystkim Mikhaylowa. Tietiuchin też gra dobrze. Ponadto na środku pewnie Stanković dostanie pare czap bo ma on skłonności wbijać gwoździe,a takie numery z Volkovem czy Muserskim nie przejdą. Petkovic będzie musiał grać sporo przesuniętych krótkich by ich ominąć.
Jedynie o co się martwie to wczesna pora rozgrywania meczu i to może trochę mieć znaczeie w podejściu mentalnym do tego starcia po stronie Rosjan, ale jak najbardziej 3:0 możliwe.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
marcinglg 268

marcinglg

Użytkownik
Na szybko po meczu Brazylijczyków i Polaków.
Co do meczu Brazylia - Argentyna to to co zrobił Weber jest żałosne drugi mecz z rzędu przeciwko Brazylii wystawia graczy którzy albo są rezerwą albo w ogóle nie byli w 12 meczowej. Chyba boją się lania i wystawiają głębokie rezerwy. Żenujące zachowanie trenera bo pierwszą drużyną, Argentyna miała szanse na walkę w tym meczu..
Co do Polaków to jutro chyba sen o Londynie pryśnie.. Amerykanie coraz lepiej sobie radzą i z meczu na mecz każdy zawodnik spisuje się coraz lepiej. Nasi za to grają bardzo nie równo i USA będzie chyba potrafiło to wykorzystać. W każdym razie jutro najważniejszy mecz i bardzo ciekawy..
 
buzero 59

buzero

Użytkownik
nie wiem co myslec o tej Serbii ? tak bedzie do końca ? to nic tylko teraz czekac i grac mocno SERBIA - WŁOCHY 2 ...tylko kurs zapewne bedzie 1,1- 1,2 może ;;czeba monitorowac... pytanie czy podobnie bedzie grala ARG jak w 3 secie z BRA rezerwami i młodymi? - czy byly to tylko jednorazowe badanie zasobow lawki przez trenerow i wobec sromotnej porazki z Ruskimi juz tego wiecej nie zrobi...ciezko powiedziec i raczej tego juz sie nigdzie nie sprawdzi....fajnie ze mecz o 10.20...wiec bedzie trzeba monitorowac; co wy o tym sadzicie? jak zachowaja sie szkoleniowcy ARG, SER , ?
widac np USA dalej walczy...
 
toudi 715

toudi

Użytkownik
To co Serbia dziś pokazała było po prostu żenujące. Już nawet nie chodzi o to, że grał drugi skład bo argumenty za jego wystawieniem były, słaba forma pierwszego, chęć ogrania młodych zawodników itp. Chodzi o to, że ten drugi skład wyszedł na egzekucję i nawet nie próbował podjąć walki, zamiast woli walki oglądaliśmy dziwne uśmieszki zarówno grających jak i rezerwowych i to nawet przy seriach punktowych Rosji. Wyglądało to ze strony Serbii trochę jak jakiś mecz w remizie, respekt dla Ruskich, że nie pajacowali jak to się im kiedyś w takich sytuacjach zdarzało. Jakoś nie wyobrażam sobie żeby u nas wszedł np. Ruciak i grał na pół gwizdka. Rozumiem potrzebę zdjęcia presji z zespołu, szczególnie młodych zawodników ale dzisiaj chyba trochę przesadzono. Jeżeli jutro Serbowie wyjdą takim samym składem i przede wszystkim z takim nastawieniem to Włosi też powinni im ostry blowout zrobić.
 
ivvan 2,8K

ivvan

Użytkownik
Włochy- Kuba
Po meczu z Iranem poważnie zacząłem zastanawiać się nad przyszłością Polski w Londynie. Jutro jest kluczowy mecz. Jeżeli wygramy z Usa to będziemy mieli ogromną szansę na awans. Pomogli nam w tym dziś Kubańczycy, którzy w pięknym stylu wygrali z Włochami. Dziwi mnie postawa Hernandeza i Diaza, którzy grali dziś jak wirtuozi siatkówki. Mamy teraz ogromną szansę. Jutrzejszy mecz jest kluczowy. Miejmy nadzieję, że nasi zawodnicy poradzą sobie z Usa. Może to się stać nawet dzieki zmiennikom, którzy bardzo dobrze wchodzą w mecze. Mam na myśli Kubiaka, o dziwo w tym turnieju Żygadłę, a nawet Jarosza, który w ostatnich 2 meczach grał lepiej od Bartmana (tak wiem... Nie miałem racji Bartman męczy się na ataku, a ja dopiero teraz to dostrzegłem)
 
kubuevil 77

kubuevil

Użytkownik
Teraz patrząc z perspektywy czasu szkoda bardzo przegranej z Iranem , bo już byśmy byli troszke w lepszej sytuacji no ale nic gra się dalej. Jak kolega wspomniał jutro ważny mecz ja wierze w naszych i że dopiszą kolejną wygraną.
Ciekawie nam się ułożył terminarz najpierw mecze z łatwymi rywalami a na koniec prawdziwy tor przeszkód ale i z tym trzeba się uporać.
Dziś oglądałęm mecz Kubańczyków i chyba nasze szczęscie , że graliśmy z nimi na początku i jak mogliśmy wygrać 3:0 to już chyba będzie tajemnicą.

Kubańczycy widać, że uwierzyli w siebie i osobiście liczę, że w meczach z Rosją i Brazylią powalczą co lepiej będzie dla nas.

Dla nas kluczowy jutrzejszy mecz jeśli wygrany to będzie piękna &quot;prosta&quot; jeśli przegramy to najlepiej za 1 punkt jak będzie zobaczymy.

Potem mecze z Rosją i Brazylią i Włochami. Turniej ma to do siebie, że każdy może wygrać z każdym i nie ma już drużyny bez porażki ( tym bardziej żal, że nie wygraliśmy z Iranem ???? ). Z Włochami myślę, że możemy śmiało podjąć walkę i wyjść z niej zwycięsko, na Rosję mamy patent co pokazały ME więc myślę, że też są w naszym zasięgu. Brazylia? Na nich sposobu nie mamy i chyba mecze z nimi przegrywamy w głowach. ale czemu teraz nie ma być inaczej skoro Brazylia super nie gra..

Oczywiście jest to wariant opstymistyczny, taki pod kibica Polski.

Ten zły zakłada ze do końca turnieju wygrywamy jeszcze tylko za 3 punkty z Egiptem a reszta to porażki po 0:3..

Oby on się nie sprawdził i cytując klasyka &quot; W góre serca Polska wygra mecz! &quot;
 
midel 189

midel

Użytkownik
Z Włochami myślę, że możemy śmiało podjąć walkę i wyjść z niej zwycięsko, na Rosję mamy patent co pokazały ME więc myślę, że też są w naszym zasięgu. Brazylia? Na nich sposobu nie mamy i chyba mecze z nimi przegrywamy w głowach. ale czemu teraz nie ma być inaczej skoro Brazylia super nie gra..

Oczywiście jest to wariant opstymistyczny, taki pod kibica Polski.

Ten zły zakłada ze do końca turnieju wygrywamy jeszcze tylko za 3 punkty z Egiptem a reszta to porażki po 0:3..

Oby on się nie sprawdził i cytując klasyka &quot; W góre serca Polska wygra mecz! &quot;
Jaja sobie robisz? Jaki patent? Na ME wygraliśmy tylko dlatego, że z Ruskich totalnie zeszło powietrze po półfinale i Jarosz miał mecz życia. Po jednym zwycięstwie pisać, że ma się na kogoś &quot;patent&quot; - zwykła groteska.
 
kubuevil 77

kubuevil

Użytkownik
Tak, tak i dodaj jeszcze, że Rosjanie nam oddali mecz..Ale liczę na to, że jednak jak wygramy teraz z Rosją to przyznasz mi rację jeśli będzie inaczej i Rosja wygra przeprosze.
 
midel 189

midel

Użytkownik
Tak, tak i dodaj jeszcze, że Rosjanie nam oddali mecz..Ale liczę na to, że jednak jak wygramy teraz z Rosją to przyznasz mi rację jeśli będzie inaczej i Rosja wygra przeprosze.
Nie przyznam Ci racji, bo jeden czy dwa wygrane mecze nie oznaczają, że ma się na kogoś patent. Z Rosjanami rzadko wygrywamy sety, a co dopiero mówić o meczach. Osobiście liczę, że ostatni mecz dla Rosjan nie będzie nic znaczył i wyjdą rezerwami.
 
ivvan 2,8K

ivvan

Użytkownik
Patent
[QUOTE/KuBuEvil]Ciekawie nam się ułożył terminarz najpierw mecze z łatwymi rywalami a na koniec prawdziwy tor przeszkód ale i z tym trzeba się uporać.[/quote]
Łatwymi rywalami?! Graliśmy z Kubą, Serbią i Argentyną. Serbia była łatwa tylko dlatego, że w tym turnieju nic nie grają. Z Kubą wygraliśmy pewnie przez dobrą zagrywkę i katastrofalne przyjęcie Kuby, a Argentyna to bardzo dobra drużyna, która w tym turnieju może sprawić niespodziankę i wygrać np z Rosją lub Włochami. Tor przeszkód? Fakt mamy Rosję na którą nie mamy patentu. Jeden wygrany mecz o niczym nie świadczy, ale jestem dobrej myśli. Mamy Brazylię z którą przegrywamy zawsze bo mamy chyba jakąś blokadę w głowach i Włochy z którymi gra nam się trudno. Sądzę jednak, że w co najmniej jednym meczu zapiszemy 2 lub 3 pkt na swoją korzyść. Kluczem do awansu może być jutrzejszy mecz i liczę tutaj na dobrą postawę podopiecznych AA
 
gystlik 13,2K

gystlik

Użytkownik
Dyscyplina: Siatkówka, Puchar Świata - Japonia
Spotkanie: Polska - USA
Typ: Polska
Kurs: 1.877
Bukmacher: Pinnacle
Analiza:
Założenie: Polacy wygrają mecz z USA, jeżeli pokażą na prawdę wielkie serce do walki - czyli to do czego przyzwyczaili nas w tym sezonie zajmując trzecie lokaty w Lidze Światowej oraz Mistrzostwach Europy.
- Dla mnie taktyka na to arcyważne spotkanie jest tylko jedna - grac swoje, ponieważ nie odstajemy od Amerykanów w żadnym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Zadanie mamy bardzo ułatwione, ponieważ mamy ogromną przewagę na pozycji rozgrywającego - Brian Thornton versus Zagumny lub Żygadło - to w tym momencie dwie klasy różnicy. - Jak widac bardzo dobre zgranie z LŚ i ME z zespołem utrzymuje Łukasz Żygadło, który zmienia Gumę, kiedy zespołowi wyraźnie nie idzie. Thornton i gra ze swoimi środkowymi: Lee, Holmesem oraz Millarem to wielki mit - i myślę że ponad 80% piłek kieruje do swoich skrzydłowych Andersona, Priddiego oraz Stanleya. USA ma problem na linii: rozgrywający - środkowi, jednak My możemy troszkę odstawac na pozycji atakującego - Bartman się zagubił, świetnie uzupełnia go ostatnio Rudy, jednak tutaj moje obawy co do skutecznej gry są największe. Bartka Kurka porównałbym do Matthiew Andresona - oboje mają świetne warunki fizyczne i są typowymi fighterami. Priddy oraz Winiarski - myślę, że na tą chwilę lepiej prezentuje się Michał - ale będzie musiał zagrac na prawdę bardzo dobre spotkanie, żeby jego praca przyniosła oczekiwany efekt. Jest bardziej regularny od Rieda, myślę że pozycje przyjmujących mamy o jeden level lepszą od Jankesów. Blok, blok i jeszcze raz blok - trzeba będzie zatrzymac Claytona Stanleya, do którego będzie posyłana zapewne połowa wystaw od Thorntona. W tym mają pomóc Magneto oraz mam nadzieje Piotrek Nowakowski, który w tak ważnym meczu powinien zagrac na dystansie całego spotkania. Czarnowski przesiedzi cały mecz na ławce, dobrze wkomponowany w zespół Wiśniewski może wejśc zadaniowo na zagrywkę, którą posiada bardzo trudną - mowa tu o flocie. Nasi środkowi będą musieli szybko doskakiwac do skrzydeł i szczelnie zamykac kierunek - i myślę, że to będzie recepta na powstrzymanie silnych armat amerykańskich w tym spotkaniu, bo na rewelacyjną grę Thorntona z środkowymi raczej nie ma co liczyc.
Ważny aspekt - Psychika. Nasi muszą pokazac tutaj jaja, najlepiej jakby na parkiet wyszło sześciu takich walczaków jak Bartman czy Kubiak, jednak mamy to co mamy - lecz mam nadzieję, że nie spalimy się już w szatni, przed wyjściem na rozgrzewkę. Boję się w tym momencie o dyspozycję Zbyszka, jak nie wejdzie dobrze w mecz - to zaraz wchodzi Jarski, dla którego może byc to ogromne wyzwanie. Miejmy nadzieję, że podoła wyzwaniu - na pewno nie będzie opcją nr 1 dla naszego settera - i bardzo ważna będzie tutaj postawa Bartka. Zapewne będzie nękany zagrywkami, wszyscy wiemy jakie możliwości ma ten chłopak, więc ogromnym błędem ze strony taktycznej byłoby lokowanie zagrywek w kogokolwiek innego. Libero - tutaj raczej więcej digów będzie miał Igła - symbol waleczności naszej reprezentacji narodowej.
Cóż tu dużo opowiadac, wszyscy wiemy o co gramy - jeżeli wygramy ten mecz za 3pkt to na 90% jesteśmy w Top3 i będziemy mięli dłuższy odpoczynek przed Olimpiadą, która w praktyce będzie grana przy polskiej widowni, która fanatycznie będzie dopingowac naszych Orłów.
Polsat Sport 7:00 - trzymamy kciuki.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Króciutko.

Iran - Egipt​


Irańczycy pokazywali się już w Japonii z bardzo dobrej strony. Widać postępy w ich grze i jest to na pewno zasługa Trenera Julio Velasco. Fajnie prezentują się w obronie i przede wszystkim kolejnymi udanymi akcjami strasznie się napędzają.

Egipt to jedna z najsłabszych drużyn na Pucharze Świata. W dzisiejszym spotkaniu z Japonią, które trwało 4 sety popełnili aż 43 błędy własne. Wszystko zależy od dyspozycji Ahmeda Abdelhaya (Salaha). Otrzymuje mnóstwo piłek i jest w dobrej dyspozycji.

Trener Julio Velasco musi w tym spotkaniu znaleźć patent na zatrzymanie leworęcznego Salaha, który naprawdę skutecznie się tutaj prezentuje. Jeżeli jego podopiecznym uda się to zadanie to powinni spokojnie zgarnąć w tym spotkaniu komplet punktów.

Typ:
Iran @ 1.30 Unibet ✅
Iran (-1.5 seta) @ 1.65 Betsafe ✅
Iran (-9.5 pkt) @ 1.85 Betsafe ✅




Spotkanie z Brazylią Trener Weber potraktował jak sparing i dał pograć zawodnikom, którzy zazwyczaj znajdują się w kwadracie dla rezerwowych. Możliwe, że sztab szkoleniowy zdecydował, że i tak nie znajdą się na podium, więc lepiej pomóc zespołowi ze swojego kontynentu, którego potem nie będzie na turnieju kwalifikacyjnym. Jutro powinni podejść do spotkania poważnie i powinna być widoczna świeżość u podstawowych zawodników.

Rosjanie są w dobrej formie i są absolutnie w gronie faworytów do zwycięstwa w Pucharze Świata. Jak na razie przegrali tylko starcie z Brazylią. Dobrze prezentuje się Maxim Mikhaylov, ale chyba stać go na jeszcze lepszą grę. W ataku różnie radzi sobie Denis Biryukov i może warto postawić na doświadczoną parę Khtey - Tetyukhin.

Wydaje mi się, że Rosjanie mogą mieć problem z takim stylem gry jaki prezentuje Argentyna. Wiadomą rzeczą jest, że siłą z Rosjanami raczej się nie wygra. Trzeba wykorzystywać dobre dogranie, grać szybką siatkówkę i przede wszystkim wykorzystywać technikę w ataku. Tak potrafią grać Albicelestes. Spodziewam się, że zobaczymy co najmniej 4 partie.

Typ:
Over 160.5 pkt @ 1.65 Unibet ⛔




Serbowie już w tym Pucharze Świata nic nie osiągną. Przed spotkaniem z Rosją myślałem o tym, że mogą odpuścić Włochom i właśnie Rosjanom, żeby potem ewentualnie w turniejach kwalifikacyjnych mieć łatwiejszych rywali. Trener Kolakovic w wywiadach mówił, że w zespole jest sporo problemów zdrowotnych. Dodatkowo Ivan Miljkovic w prywatnej rozmowie z Panem Swędrowskim powiedział, że Mistrzostwo Europy to był przypadek i nie tworzą drużyny (Nie wiem czy dokładnie przytoczyłem to co słyszałem w Polsacie Sport.). Także widać, że w zespole nie dzieje się najlepiej.

Włosi dzisiaj troszkę skomplikowali sobie sprawę. Widać było, że starcie z Kubańczykami od początku nie układało się po ich myśli. Przede wszystkim nie podoba mi się rozegranie Dragana Travicy. W LŚ i w ME nie było chyba tak źle, ale teraz widać, że chyba nie wytrzymuje presji. Rzadko wykorzystuje środkowych i gra w większości skrzydłami, co jest strasznie czytelne. Boninfante dzisiaj się nie popisał, ale gorzej od Travicy na przestrzeni całego meczu raczej by nie zagrał. Dragan broni się chyba tylko dobrą postawą w bloku i w polu serwisowym.

Nadal uważam jednak, że Włosi mają spore szanse, żeby znaleźć się na podium. Oczywistą rzeczą było to, że każdy zespół będzie miał słabsze momenty. Trener Berutto na pewno zmotywuje Włochów i po raz kolejny zobaczymy dobrze fukncjonującą maszynę, do której Włosi powoli wszystkich przyzwyczają.

Typ:
Włochy (-1.5 seta) @ 1.50 Unibet ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
hopkirk 3,2K

hopkirk

Forum VIP
Zdarzenie: Iran - Egipt
Typ: Egipt+1,5seta
Kurs: 2,40
Stawka: 4j /10j
Bukmacher: Pinnacle

Data spotkania: 28.11.2011 godz. 03:00
Według mnie dobry mecz na niespodziankę. Spadają powoli kursy na Iran, ale liczę tutaj na bardziej zacięty mecz. Iran sprawił kilka niespodzianek z mocniejszymi rywalami. Dobrze trafił na początku na Japonię. Trzeba przyznać jednak, że rywale pomagali słabą grą Iranowi. Atutem Iranu jest doświadczony trener Velasco. Irańscy zawodnicy grają nieregularnie, różnie potrafi zagrać atakujący Bazargarde. Przyjęcie i zagrywka wydają się dosyć słabe. W każdym meczu przytrafia im się bardzo słaby set. Iran zajmuje wysoką pozycję w rankingu, ale myślę, że końcówka turnieju będzie słabsza.
Egipt dzisiaj słaby mecz przeciwko Japonii. Popełnili w nim mnóstwo błędów, dużo później skończyli grać, ale myślę, że nie powinno mieć to aż takiego znaczenia. Zdecydowanym atutem u Egipcjan jest atakujący Salah, który gra dużo równiej niż Bazargarde. Zagrywka według mnie też na korzyść Egiptu. Według mnie bardzo dobry kurs na Egipt+1,5seta.
 
niccolo7 1,8K

niccolo7

Użytkownik
Przyznam szczerze, że mocno zaskoczyli mnie dzisiaj Kubańczycy, bo koncertowo wypunktowali Włochów. Inna sprawa, że cała ekipa Italii zagrała kompletny piach w ataku. Zawodzili nie tylko przyjmujący, ale nawet ostatnia deska ratunku, czyli Łasko. Trzeba też oddać Kubańczykom to, że akurat w tym meczu wznieśli się na wyżyny swoich możliwości, które są przecież spore. Wreszcie zaczął lepiej funkcjonować środek, który był dotąd piętą achillesową tej drużyny, a swoje dołożyli Leon i Hernandez (notabene ten atakujący musi chyba miażdżyć kolegów grając w pokera, bo ma pokerface&#39;a na poziomie Phila Ivey&#39;a albo durrra :grin ???? . Dziwi mnie trochę fakt, że mimo niezłych wyników Kuba jest takim underdogiem w starciu z Brazylią, która też zalicza wpadki na tym turnieju. Co prawda w znakomitym stylu zniszczyli Rosjan, ale nie dali rady Włochom czy też zlekceważyli Chińczyków, co skończyło się sensacyjną stratą punktu. Nierówno grają i Murilo i Giba, dlatego też nie widzi mi się szybkie odprawienie Kubańczyków w 3 setach. Stąd też mój typ na over 175,5 pkt. Linia ustawiona dość podstępnie, bo teoretycznie powinna spokojnie wejść w 4 setach. Jednak biorąc pod uwagę poprzednie mecze z udziałem tych drużyn, a szczególnie Kuby, to okaże się, że różnie może z tym być. Niestety reprezentanci z gorącej wyspy równie dobrze potrafią wygrać seta do 17-18, jak i zaraz przegrać następnego w podobnym stosunku. Mam jednak nadzieję, że tym razem obejdzie się bez wielkich pogromów. Wątpię, by któraś z drużyn wygrała mecz w 3 setach, a w przypadku rozegrania 4 partii wystarczy, że przynajmniej 3 będą w miarę wyrównane i zakład wejdzie.
Kuba v Brazylia - Powyżej 175,5 pkt # 1,85 GameBookers ✅ (209 pkt)
Długo biłem się z myślami czy postawić na naszą reprezentację. Ostatecznie przekonały mnie do tego nasze możliwości w rezerwie, które w poprzednich meczach pozwalały wychodzić nam z opresji, bo gdy jeden miał problem z dobrą grą, to jego zmiennik potrafił więcej wnieść. Anastasi poza atakiem, na każdej pozycji ma równorzędnych zmienników, co jest ogromnym atutem. Mam tutaj nadzieję, że od pierwszego seta postawi na Jarosza, który mimo wszystko dużo lepiej prezentuje się od Bartmana. W przyjęciu mamy dwóch pewniaków czyli Kurka i Winiara, którzy na razie nie zawodzą. Z kolei USA sprowadziło na ziemię Irańczyków, dość pewnie wygrywając z nimi. Kosmiczny mecz rozegrał Stanley, bo o ile 13/19 skończonych ataków nie robią jeszcze ogromnego wrażenia, to już 7 bloków i 5 asów zdecydowanie tak. Tak na prawdę Clayton wsparcie w ataku ma jedynie w Andersonie, który gra na równym, wysokim poziomie. Priddy na razie nic nie pokazuje, co zbytnio tez nie dziwi, bo już na klubowych MŚ widać było, że jest bez formy. O wiele więcej można by też oczekiwać od środkowych, którzy także nie błyszczą, a przecież kiedyś bywało inaczej. Powodem tego może być osoba rozgrywającego, którym jest rezerwowy w Jastrzębiu, Brian Thornton. Ma on dość specyficzne odbicie palcami, które czasami potrafi zaskoczyć, ale także nie zawsze daje dokładną wystawę. Thornton dość rzadko uruchamia swoich środkowych i dlatego też ich gra pozostawia wiele do życzenia.
Dla nas jest kluczowy mecz, który musimy wygrać, bo chociażby 2 &quot;oczka&quot; bardzo przybliżą nas do zajęcia miejsca na podium PŚ. USA to niewygodny rywal, ale potrafimy z nimi wygrywać. Na łatwe zwycięstwo nie ma co się nastawiać, ale ja mocno wierzę w naszych zawodników.
Polska v USA - Polska # 1,80 GameBookers ✅ (3-0)
 
Otrzymane punkty reputacji: +15
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
:siata:Włochy - Serbia
Typ : Włochy -2,5seta @ 2,750 Pinnacle⛔3:1
Serbia już nie gra o nic i to widać w ich podejściu do poszczególnych meczów. O ile jeszcze dwa dni temu walczyli tzn starali sie walczyć z Kubą o tyle dzisiejszy mecz z Rosją najzwyczajniej w świecie odpuścili i Kolakovic wystawił rezerwowych. Jednak oni wyraźnie odstawali i dostali tęgie lanie do 16, 16 i 15 w godzinę z prysznicem. Nie grał ani Milijkovic, ani Nikola Kovacevic, Nikic, Stankovic, Podrascanin i rozgrywajacy Vlado Petkovic. A więc cała podstawowa szóstka ani przez chwilę nie powąchała parkietu. Nie można jednoznacznie określić czy tak będzie do końca imprezy... Ale można założyć że kilku z nich ponownie postoi w kwadracie dla rezerwowych w meczu z Italią.
Włosi skomplikowali sobie sytuacje dzisiejszą porażką z Kubą 1:3. Kubańczycy za to zrobili przysługę Polakom. Italia jeszcze walczy o awans na IO. Jest w gronie tych 5 zespołów które mają jeszcze na to realne szanse. Serbia już takich nie ma, i teraz taki myk. Serbom korzystniej będzie jeżeli na IO awansują Włosi aniżeli Kubańczycy bo wtedy w kolejnych kwalifikacjach ubędzie im wartościowy rywal.A jeżeli przeszła dalej by Kuba to wtedy mają trudniejszego rywala w Europie..Ale to takie dywagacje. Jednak w ostatnich czasach takie pseudo kombinowanie w siatkówce jest na porządku dziennym niestety. Kurs miodzio, forma Serbów, tzn jej brak wiadomy każdemu. Włosi mobilka po porażce z Kubą i musza wygrać za 3pkt poprostu. Więc czemu nie spróbować? Łasko, Savani, Zaytsev, Travica każdy na zagrywce groźny plus dobrzy w ataku. 3:0 dla Italii bardzo realne ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
A 220

andrzej78

Użytkownik
Argentyna-Włochy 1 3,20(sts)

Jeśli prawdą jest że Argentyńczycy chcą pomóc Brazylii w awansie na olimpiade(by później mieć łatwiej w turnieju kontynentalnym) to właśnie jutro jest taki mecz za zwycięstwo w którym ich sąsiedzi byliby bardzo wdzięczni, oczywiście nas też taki wynik by satysfakcjonował. Włosi dziś zagrali słabo, męczyli się z rezerwami Serbii. Oczywiście nie ma co wyciągać wniosków z tego meczu bo to jest turniej i jednego dnia można grać kosmos a drugiego chałe, ale myśle że jeśli argentyna wyjdzie z chęcią walki o zwycięstwo to są w stanie powalczyć.

Brazylia(-1,5)-Serbia 1 1,35

Tu sprawa prosta, po dzisiejszej porażce jutro Brazylijczycy powinni sięgnąć po 3pkt bo inaczej jeszcze bardziej mogą skomplikować sobie sytuacje. Ale lepiej nie liczyć na innych tylko na siebie
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom