>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<
Fortuna bonus

PlusLiga 2020/2021

yannick_djalo 23,7K

yannick_djalo

Użytkownik
yannick_djalo yannick_djalo jak typujesz dzisiaj Kędzierzyn vs Skra?
Popatrzę jeszcze na ofertę, ale raczej tego meczu nie ruszam. Z jednej strony wydaje się, że to jest najlepszy czas żeby wyrwać w końcu chociaż 1 punkt ZAKSIE, bo Będzin był bardzo blisko, z drugiej jednak Skra ostatnio wypadła blado w dwóch meczach no i mają też jakiś kompleks Kędzierzyna. W ostatnim pojedynku z ZAKSĄ wyglądali na totalnie sparaliżowanych, mimo ugrania seta to zdecydowanie lepiej wyglądał Mistrz Polski i mecz był pod pełną kontrolą.
 
yannick_djalo 23,7K

yannick_djalo

Użytkownik
No dobra, próbujemy ugryźć najpierw dzisiejszy hit.

ZAKSA K-k. vs Skra Bełchatów
Typ: ZAKSA powyżej 5.5 asów serwisowych
Kurs: 1.71, etoto
11 łącznie, poszło szybko, bo po 3. secie mieliśmy over

Tutaj krótko - w poprzednim spotkaniu obu ekip mieliśmy popis gry na zagrywce, zwłaszcza u ówczesnych przyjezdnych. Aż 11 asów serwisowych ustrzelili głównie Semeniuk i Śliwka, być może obu zobaczymy również dzisiaj. Nawet jeśli nie to powinien wystąpić Staszewski, który też ma czym postraszyć. W drużynie Mistrza Polski każdy może postraszyć zagrywką, ostatnio dali kolejny popis i trafili 9 razy w meczu ze Stalą Nysa. Dodatkowy aspekt, który przemawia za pójściem w tę stronę to nie najlepsza dyspozycja Skry w przyjęciu. Co prawda tylko 2 razy w tym sezonie dali rywalom zdobyć przynajmniej 6 punktów zagrywką, ale mierzyli się z najsłabiej serwującymi drużynami - Aluronem, Vervą, Curpum, Stalą Nysa i Będzinem - a gdy grali z nieźle serwującym w sezonie Treflem to ten wyszedł całkowicie drugim garniturem i to starcie jest raczej mało miarodajne.
Jedyna obawa jest taka, że zobaczymy szybki mecz bez okazji do wyserwowania tej linii, ale mimo wszystko wierzę w rozegranie chociaż 4 setów tak jak ostatnio :)

ZAKSA K-k. vs Skra Bełchatów
Typ: Kto więcej punktów (remis = zwrot) Semeniuk vs Ebadipour? Semeniuk
Kurs: 1.65, iforbet
20 vs 17

Ciekawa propozycja od Forbet, spróbujemy to pobrać. Kamil Semeniuk jest lepszy od Irańczyka praktycznie w każdym elemencie, od zagrywki, przez blok, aż po punkty w ataku i pomyłki/ataki w blok. Milad dodatkowo ma tendencje do 'podpalania się' jak nie idzie i szybko potrafi się zdeprymować, a tutaj może nie iść od samego początku. Ryzyko jest takie, że Ebadipour może dostać bardzo dużo piłek w ataku jak nie będzie szło jego kolegom i wtedy samą ilością zagrań jest w stanie wypunktować więcej od Semeniuka, który w swojej drużynie może mieć zupełnie inny rozkład rozegrania, ale ja mimo wszystko wierzę, że jakościowo różnica jest zbyt duża na korzyść gracza ZAKSY i będzie on miał większy dorobek punktowy.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +146
yannick_djalo 23,7K

yannick_djalo

Użytkownik
Dyscyplina: Siatkówka - Plus Liga
Godzina: 20:30
Spotkanie: Stal Nysa vs Verva Warszawa
Typ: Stal Nysa
Kurs: 6.00 masakra, idą na jakiś rekord, 6. przegrany tie-break :) wszystko to co napisałem w punkt, z para środkowych pokroju MBaye i Lemanskiego nie ma czego szukać na tym poziomie. Obaj Panowie skutecznie sabotowali grę, MBaye w 2. secie psuje idealna piłkę przy stanie 17:18, później przy 22:23 równie idealna piłkę w 2-metrowy aut posyła Lemanski, po czym chwile później serwuje w siatkę przy piłce setowej dla Vervy, przez co rozwala całego seta. W 3. Lemanski po długiej akcji psuje piłkę na remis przy stanie 9:10 i od tego momentu cała Nysa siada. No i wreszcie tie-break, wybroniona świetnie piłka przez Komendę i szansa na remis - Lemanski wpada w siatkę. Następnie tradycyjnie psuje zagrywkę (finalnie 5 błędów i 0 asów, najgorszy bilans ze wszystkich zawodników łącznie z Warszawa..) i definitywnie pozbawia Nyse szansy na wygranie meczu
Bukmacher: etoto

Analiza:

Cześć wszystkim!

Będę się powtarzał w typach i analizach, ale dalej próbuję trafić zwycięstwo Nysy, bo nadal uważam, że nie są aż tak słabi jak pokazuje ich bilans. To pokrótce przypomnę - Stal zagrał w tym sezonie 5 tie-breaków i wszystkie przegrała. Tie-break w siatkówce to loteria porównywalna z serią rzutów karnych w piłce nożnej - liczy się to kto zagra lepiej kilka kolejnych akcji. No to skoro jest to loteria to równie dobrze te mecze mogły pójść w drugą stronę i Nysa zamiast przedostatniego miejsca z bilansem 1:10 zajmowałaby pozycję w górnej części tabeli z bilansem 6:6 :)

Zresztą, tabela się jednak trochę wypłaszcza, a już na pewno wyrównuje się poziom. Parafrazując polskich trenerów piłkarskich w Plus Lidze nie dziś słabych drużyn. Są ekipy wyraźnie słabsze od innych, ale nie ma już takiej sytuacji, że lider przyjeżdża do czerwonej latarni i z zamkniętymi oczami kończy w setach do 10 w każdym. Będzin ostatnio pokazał, że nawet taki outsider jest w stanie zagrozić liderowi i byli o krok od zdobycia punktów w starciu z ZAKSĄ. W drugą stronę poszedł Aluron, który wydawało się będzie pewną 2-3 siłą ligi, a tymczasem przegrał kolejne kilka meczów i ze znakomitego bilansu ostało się na ten moment dopiero 8. miejsce. Od jakiegoś czasu każdy może wygrać z każdym i żadna drużyna nie dopisuje sobie punktów przed rozpoczęciem spotkania.

Skoro dzieje się tak jak napisałem to raczej szukam grania przeciwko faworytom, zwłaszcza przy tak atrakcyjnym kursie. Stal Nysa jest naprawdę ciekawą drużyną, główna bolączka to środkowi, których nie trawię i którzy w mojej ocenie nie prezentują poziomu Plus Ligi, ale poza tym skład jest niezły, Komenda, Ben Tara/Filip, Łapszyński, Bućko to zawodnicy, których stać na bardzo wiele, co już potrafili pokazać. Bolączką od początku sezonu niezmiennie jest przyjęcie, ale wystarczyło, że to zagrało jak należy i już udało się rozprawić z Aluronem w Zawierciu. Jak wiadomo Stelmach wybitnym przyjmującym był, widzi jakie są problemy i stara się ten mankament poprawić, m.in. stosując manewr z dwoma libero na przyjęciu. Wychodzi to coraz lepiej, a Verva jest jedną z gorzej serwujących ekip w stawce, więc mam nadzieję na utrzymanie dobrego poziomu przy odbiorze zagrywki.

Warszawa niby wraca do formy, ale nie uwierzę dopóki nie zobaczymy kolejnych bardzo dobrych meczów w ich wykonaniu. Zwycięstwa z Będzinem, Lubinem i Bełchatowem wyglądają bardzo dobrze, ale nie zapomnijmy, że zdarzały się też w międzyczasie upokarzające porażki z Cerradem czy Aluronem, więc tak naprawdę możemy się spodziewać po stołecznej drużynie wszystkiego, a stabilizacja jest jeszcze tematem dość odległym. W Vervie największe problemy stanowią pozycje atakującego i rozgrywającego, lepiej ostatnio prezentują się przyjmujący i libero, ale Kwolek czy Szalpuk mimo wszystko nie są w topowej formie.

Podsumowując, dysproporcja kursów jest ogromna i moim zdaniem zbyt duża biorąc pod uwagę możliwości obu drużyn. Liczę na to, że Stal powalczy dzisiaj nie tylko o ugranie pojedynczych setów, ale również o zwycięstwo w całym meczu.

Powodzenia ;)



Dorzucam:

Stal Nysa vs Verva
Typ: Stal Nysa +2.5 seta
Kurs: 1.60, etoto
No to tyle już mamy, czekamy na więcej ;) Typ na Lemańskiego też optymistycznie, 4 punkty w pierwszej partii!

Dużo bardziej asekuracyjna opcja powyższego typu, jak zobaczymy 0:3 to podaję się do dymisji ;)

Stal Nysa vs Verva
Typ: Bartłomiej Lemański powyżej 8.5 punktu
Kurs: 1.85, sts
10 punktów po 3 setach, ale tak słodko-gorzko..

Dalej typa nie lubię i dalej uważam, że jest słaby, ale 9 punktów może wycisnąć.. Ostatnio lepiej wygląda na zagrywce, a Kwolek i Szalpuk zdecydowanie gorzej radzą sobie z flotami. To raz, a dwa - Nysa poprawiła przyjęcie i dogrania do siatki otwierają Komendzie opcję częstszego grania ze środkowymi, i trzy - Verva kiepsko serwuje co dodatkowo może pozytywnie wpłynąć na przyjęcie u gospodarzy, a w konsekwencji na wykorzystanie Lemańskiego w ataku.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +85
B 195

bartman77

Użytkownik
Warta Zawiercie AZS Olsztyn 2
Przed Nami bardzo ciekawe spotkanie. Dla mnie Zawiercie to już nie ta sama drużyna co rok i 2 lata temu. Nowi zawodnicy dla mnie wielka pomyłka. Orczyk patrząc na tego gościa zastanawiam się co robił w Skrze Bełchatów, albo co taka drużyna widziała w Nim. Kiepskie przyjęcie, 2 bloki i go już nie Ma, owszem fajna ręka ale za słaba technika. Magatutija pierwszy raz widzę go w ogóle w grze, Amerykanin ale chyba z 3 rzędu :) Nie ma szaleństwa, do Ferreira nie ma podjazdu.Depowski fajny chłopak ale dla mnie za słaby na żeby walczyć z Nim o najwyższe cele a taki myślę był zamysł działaczy. Jedynym świetnym przyjmującym Halaba, narazie bez formy, ale dopiero gra od niedawna po kontuzji. Malinowski kozak ale ostatnio bez szału. Początek sezonu świetny. Środek siatki dla mnie gorszy niż Conception i Termojrenko.. Cavana dziura w bloku i De Ceco to napewno nei jest.. Żurek na libero tutaj jest ok..
Po drugiej stronie Olsztyn przyjęcie bardo fajne Zalinski i Shot. Rozegranie Stępień nie ma szaleństwa ale jakoś narazie sypie.. Atak Szulc ten gość mnie nie przekonuje, ale nigdy tego nie robił. Ostatnie spotaknia grał Swoje.. Libero Gruszczyński bardo pozytywny.
Podsumowując Personalnie dla mnie Olsztyn WiN i Warta ostanio w kryzysie (Gdańsk, Nysa Rzeszów) z koleii Olsztyn na fali wznoszącej dlatego typuje AZS
 
Otrzymane punkty reputacji: +28
yannick_djalo 23,7K

yannick_djalo

Użytkownik
Warta Zawiercie AZS Olsztyn 2
Przed Nami bardzo ciekawe spotkanie. Dla mnie Zawiercie to już nie ta sama drużyna co rok i 2 lata temu. Nowi zawodnicy dla mnie wielka pomyłka. Orczyk patrząc na tego gościa zastanawiam się co robił w Skrze Bełchatów, albo co taka drużyna widziała w Nim. Kiepskie przyjęcie, 2 bloki i go już nie Ma, owszem fajna ręka ale za słaba technika. Magatutija pierwszy raz widzę go w ogóle w grze, Amerykanin ale chyba z 3 rzędu :) Nie ma szaleństwa, do Ferreira nie ma podjazdu.Depowski fajny chłopak ale dla mnie za słaby na żeby walczyć z Nim o najwyższe cele a taki myślę był zamysł działaczy. Jedynym świetnym przyjmującym Halaba, narazie bez formy, ale dopiero gra od niedawna po kontuzji. Malinowski kozak ale ostatnio bez szału. Początek sezonu świetny. Środek siatki dla mnie gorszy niż Conception i Termojrenko.. Cavana dziura w bloku i De Ceco to napewno nei jest.. Żurek na libero tutaj jest ok..
Po drugiej stronie Olsztyn przyjęcie bardo fajne Zalinski i Shot. Rozegranie Stępień nie ma szaleństwa ale jakoś narazie sypie.. Atak Szulc ten gość mnie nie przekonuje, ale nigdy tego nie robił. Ostatnie spotaknia grał Swoje.. Libero Gruszczyński bardo pozytywny.
Podsumowując Personalnie dla mnie Olsztyn WiN i Warta ostanio w kryzysie (Gdańsk, Nysa Rzeszów) z koleii Olsztyn na fali wznoszącej dlatego typuje AZS
Oj poleciałeś teraz grubo... Żeby nie było, że czepiam się wyboru, to przecież kwestia subiektywna, ale absolutnie nie zgodzę się co do analizy zawodników. Generalnie cała drużyna Zawiercia jest pod formą, ale poza tym skład na bardzo dobrym poziomie, zwłaszcza przyjmujący, bo takiej zwartej, wyrównanej czwórki na wysokim poziomie próżno szukać w innych ekipach.
Ten nazwany przez Ciebie pomyłką Orczyk pomimo mniej udanych ostatnich spotkań ma nadal lepsze statystyki w ataku i przyjęciu od tak wychwalanego Żalińskiego :) Dla mnie Piotrek jak wróci do swojej dyspozycji to poziom reprezentacyjny z takiej niedalekiej przeszłości (w niczym nie ustępuje Kwolkowi czy Szalpukowi), a Żaliński to solidny wyrobnik i tyle, chociaż te ostatnie mecze imponujące. Przypominam, że od początku sezonu na tej pozycji w Olsztynie był problem i długo Castellani szukał optymalnego rozwiązania w składzie. Concepcion i Teryomienko to mocny środek, zgoda, ale jak Andringa będzie musiał zmienić Żalińskiego to jeden ze środka też schodzi. Z drugiej strony Flavio bardzo mocny, a dopiero Niemiec wraca po kontuzji i sporo mu jeszcze brakuje.
Zestawienie Ferreira vs Muagututia średnio trafione, bo Portugalczyk miał w lidze przecież bardzo słaby start... Depowski solidny, a Halaba bardzo mocny, ale wracamy do punktu wyjścia - każdy pod formą.
Cavanna dziura w bloku, a 7 punktów jakoś ugrał do tej w tym elemencie ;) Wzrost 188 cm rozgrywającemu absolutnie nie przeszkadza, patrz np. Toniutti 183 cm.
W Zawierciu naprawdę ma kto grać, ale nagle wszyscy siedli, nawet Żurek, który na początku sezonu wszystko wyłapywał, a teraz bardzo rzadko daje jakość w obronie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +34
ferguson2 605,9K

ferguson2

Typer
Rzeszów - Katowice over 175.5 @1.84 fortuna / PlusLiga, 14:45
Asseco i GKS 7 oraz 9 miejsce w tabeli. Wrześniowe spotkanie pomiędzy obiema ekipami przyniosło wtedy pięciosetowy pojedynek. Generalnie wg buków Asseco jest dużym faworytem tego spotkania, jak ostatecznie wyjdzie, to sie okaże. GKS jest w solidnej formie, grali niedawno w Nysie, wygrali tam wtedy po tie breaku. Wiadomo, że Rzeszów ma silny atak, gra u siebie, gdzie przegrali do tej pory tylko z Ślepskiem. Nie zmienia to faktu, że GKS jeżeli przegrywa, to zazwyczaj jest w stanie urwać przynajmniej jednego seta. W tym spotkaniu też na to liczę.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +3
P 91

piotras1990

Użytkownik
MKS Będzin - Aluron CMC Zawiercie.
Zespół z Będzina, to jedna z najsłabszych, o ile nie najsłabsza drużyna w PlusLigowej stawce. Zamykają ligową tabele, z dorobkiem 2 zwycięstw i 11 porażek, co złożyło się na 6 punktów w tabeli. Ich kolejnym rywalem będą siatkarze z Zawiercia, który są w zdecydowanie lepszej pozycji, choć ich forma mocno faluje. Po czterech porażkach z rzędu, w ostatniej serii gier, pokonali bez straty seta ekipę z Olsztyna. Aktualnie ich bilans to 6 zwycięstw i 5 porażek. Polecam postawić na dokładny wynik tego spotkania, MKS Będzin - Aluron CMC Zawiercie 1:3. W ostatnich meczach ekipa z Będzina przegrała na swoim obiekcie 1:3 z zespołami z Kędzierzyna-Koźla oraz Czarnymi Radom. Na ten moment nic wskazuje na sukces podopiecznych Bednaruka, ale seta są jak najbardziej w stanie urwać. Obstawiłbym tutaj po dobrym kursie zwycięstwo Zawiercia 3:1

@3.20 BetX Dokładny Wynik Będzin-Zawiercie 1:3
 
Otrzymane punkty reputacji: +34
volman 1,1K

volman

Użytkownik
Bartłomiej Lemański powyżej 9.5 punktu
1.85 STS

Myślę że na dziś to najlepszy typ jaki znalazłem, z prostej przyczyny podczas oglądania spotkań zauważyłem że rozgrywający Nysy czyli Marcin Komenda coraz częściej korzysta z usług środkowego, ostatnie spotkania z Rzeszowem 4 sety 12 punktów w tym 3 bloki skuteczność 9/13, z Warszawa 5 setów 13 punktow, 0 bloków skuteczność 13/21. Jesli jest dobre przyjęcie to wowczas Komenda często gra środkiem z Lemańskim, często widziałem jak Bartłomiej ma pretensje do niego o to że nie gra środkiem tak często jakby mógł. Mysle ze dziś powinniśmy zobaczyć zacięty pojedynek, być może 5 setowe spotkanie.

Jestem spokojny o ten typ, 5/10.
 
C 226,2K

czary-mary

Użytkownik
Gdańsk - MKS BĘDZIN typ: MKS BĘDZIN kurs: @7,40 Fortuna

Będzin póki co już z 7 porażkami z rzędu. Jednak od paru spotkań pojawia się płomyk nadziei. W grze Będzinian widać poprawę. Najpierw w spotkaniu z mistrzami z Kędzierzyna prowadzili 1:0 i 17:13 by ostatecznie przegrać 1:3. Z Radomiem również porażka po walce jak równy z równym przez 3 pierwsze sety w stosunku 1:3. Ostatnio wydawało się, że już mają Zawiercie prowadząc 1:0 w setach i 23:23 w drugim secie. Natomiast siatkarze z Gdańska są na drugim biegunie tabeli. 2 miejsce w tabeli i 6 zwycięstw z rzędu. Jednak już w poprzednim spotkaniu było widać, że powoli ich forma spada, gdy ledwo wymęczyli zwycięstwo z Lubinem. Zespołem o zbliżonym potencjale do Będzina. Lubinianie mieli nawet piłkę meczową w górze. Kłopotem Gdańska jest na pewno wypadnięcie ze składu mistrza świata Mateusza Miki. Niemiecki przyjmujący Reichart to nie ta sama klasa co Mika.

Atakujący : Wlazły vs Faryna
Rozgrywający : Janusz vs Thiago
Przyjmujący : Lipiński, Reichart vs Ademar, Sobański
Środkowi: Crer, Mordyl vs Kalembka, Ratajczak

Personalia mimo wszystko przemawiają ze gospodarzami. Jednak patrząc na zwyżkową formę Będzina i możliwość przełamania dwóch długich pass widzę tutaj zwycięstwo MKS BĘDZIN.
 
yannick_djalo 23,7K

yannick_djalo

Użytkownik
Dyscyplina: Siatkówka - PlusLiga
Godzina: 17:30
Spotkanie: Jastrzębski Węgiel - ZAKSA
Typ: Jastrzębski Węgiel
Kurs: 6.20
Bukmacher: iforbet

Analiza:

Cześć Wszystkim!

Krótko, bo mecz już za chwilę. Zaczynam polowanie na pierwszą porażkę ZAKSY w tym sezonie. Ostatnie mecze myślę, że są już jej zwiastunem - najpierw cudem uratowany komplet punktów z ostatnim w tabeli Będzinem, a następnie wyratowane zwycięstwo w tie-breaku ze Skrą.

Nie znalazłem niestety informacji o potencjalnych absencjach w składzie gospodarzy, ale mimo wszystko zaryzykuję pójście w ich stronę. Jeżeli ktoś jest w stanie postawić się Mistrzom Polski to właśnie Jastrzębski, druga siła Plus Ligi. Jakiś czas temu pobierałem typ na Ślepsk w meczu z drużyną Luke'a Reynoldsa, argumentując to bardzo trudnym terminarzem. To wszystko legło w gruzach, bo praktycznie cały miesiąc Jastrzębski miał wycięty z kalendarza z powodu COVID. Z reguły powrót po tak długiej przerwie jest argumentem przeciwko powracającej drużynie, ale wydaje mi się, że paradoksalnie zadziała to bardziej na korzyść gospodarzy niż ten plan wyjazdów i kilkunastu meczów w różnych rozgrywkach, który w normalnych warunkach by się ziścił. Po pierwsze dlatego, że ławka jest dosyć krótka, a po drugie jak pokazuje przykład Aluronu po długiej przerwie można wrócić ze znacznie większą świeżością.

Przed przymusowym postojem Jastrzębski dosłownie rozgniatała rywala za rywalem, w dwumeczu z silnym Treflem oddali rywalowi tylko 1 set, pozostałych również odprawiali z kwitkiem zgarniając komplet punktów. Aktualna dyspozycja jest oczywiście niewiadomą, ale JW ma mnóstwo atutów, którymi może dzisiaj wygrać mecz, a najważniejszym z nich jest zagrywka, którą na własnym parkiecie zmietli już niejedną drużynę w tym sezonie.

Dla mniej skłonnych do ryzyka proponuję bezpieczniejszą opcję dodatnich handicapów setowych bądź punktowych.
Powodzenia ;)


Dodatkowo:

Jastrzębski vs ZAKSA
Typ: Jastrzębski +12.5 punktu
Kurs: 2.10, sts
95:100, easy

Jastrzębski vs ZAKSA
Typ: Jastrzębski +2.5 seta
Kurs: 1.63, efortuna
1:3

Oba typy w uzupełnieniu tego, o czym pisałem w ramach typów dnia.

Jastrzębski vs ZAKSA
Typ: Jurij Gładyr powyżej 7.5 punktu
Kurs: 1.85, sts
i cyk, 9 punktów :)

Polecam ten typ :) Nie rozumiem trochę tej linii - obaj rozgrywający, czy to Kampa czy Tervaportti bardzo często uruchamiają środek i na pewno nie przestraszy ich Kochanowski czy inny Smith po drugiej stronie siatki. Przyjęcie jest bardzo mocną stroną Jastrzębskiego, więc dogranie piłek powinno być na wysokim poziomie. Sam Gładyr oprócz ataku punktuje blokiem, a co najważniejsze zagrywką, będąc jednym z ligowych liderów w tym elemencie, dokładnie 2. miejsce za Bołądziem (!). Mało tego, ani razu w tym sezonie nie skończył meczu z dorobkiem mniejszym niż 8 punktów, przy czym w zdecydowanej większości kończył z dwucyfrówką (!). Jakby tego było mało, Jurij spędził znaczną część swojej siatkarskiej kariery w Kędzierzynie-Koźlu, więc starcie z ZAKSĄ ma dla niego dodatkowy smaczek i zapewnia jeszcze większą motywację.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +141
volman 1,1K

volman

Użytkownik
Dyscyplina: Siatkówka - PlusLiga
Godzina: 17:30
Spotkanie: Jastrzębski Węgiel - ZAKSA
Typ: Jastrzębski Węgiel
Kurs: 6.20
Bukmacher: iforbet

Analiza:

Cześć Wszystkim!

Krótko, bo mecz już za chwilę. Zaczynam polowanie na pierwszą porażkę ZAKSY w tym sezonie. Ostatnie mecze myślę, że są już jej zwiastunem - najpierw cudem uratowany komplet punktów z ostatnim w tabeli Będzinem, a następnie wyratowane zwycięstwo w tie-breaku ze Skrą.

Nie znalazłem niestety informacji o potencjalnych absencjach w składzie gospodarzy, ale mimo wszystko zaryzykuję pójście w ich stronę. Jeżeli ktoś jest w stanie postawić się Mistrzom Polski to właśnie Jastrzębski, druga siła Plus Ligi. Jakiś czas temu pobierałem typ na Ślepsk w meczu z drużyną Luke'a Reynoldsa, argumentując to bardzo trudnym terminarzem. To wszystko legło w gruzach, bo praktycznie cały miesiąc Jastrzębski miał wycięty z kalendarza z powodu COVID. Z reguły powrót po tak długiej przerwie jest argumentem przeciwko powracającej drużynie, ale wydaje mi się, że paradoksalnie zadziała to bardziej na korzyść gospodarzy niż ten plan wyjazdów i kilkunastu meczów w różnych rozgrywkach, który w normalnych warunkach by się ziścił. Po pierwsze dlatego, że ławka jest dosyć krótka, a po drugie jak pokazuje przykład Aluronu po długiej przerwie można wrócić ze znacznie większą świeżością.

Przed przymusowym postojem Jastrzębski dosłownie rozgniatała rywala za rywalem, w dwumeczu z silnym Treflem oddali rywalowi tylko 1 set, pozostałych również odprawiali z kwitkiem zgarniając komplet punktów. Aktualna dyspozycja jest oczywiście niewiadomą, ale JW ma mnóstwo atutów, którymi może dzisiaj wygrać mecz, a najważniejszym z nich jest zagrywka, którą na własnym parkiecie zmietli już niejedną drużynę w tym sezonie.

Dla mniej skłonnych do ryzyka proponuję bezpieczniejszą opcję dodatnich handicapów setowych bądź punktowych.
Powodzenia ;)


Dodatkowo:

Jastrzębski vs ZAKSA
Typ: Jastrzębski +12.5 punktu
Kurs: 2.10, sts

Jastrzębski vs ZAKSA
Typ: Jastrzębski +2.5 seta
Kurs: 1.63, efortuna


Oba typy w uzupełnieniu tego, o czym pisałem w ramach typów dnia.

Jastrzębski vs ZAKSA
Typ: Jurij Gładyr powyżej 7.5 punktu
Kurs: 1.85, sts


Polecam ten typ :) Nie rozumiem trochę tej linii - obaj rozgrywający, czy to Kampa czy Tervaportti bardzo często uruchamiają środek i na pewno nie przestraszy ich Kochanowski czy inny Smith po drugiej stronie siatki. Przyjęcie jest bardzo mocną stroną Jastrzębskiego, więc dogranie piłek powinno być na wysokim poziomie. Sam Gładyr oprócz ataku punktuje blokiem, a co najważniejsze zagrywką, będąc jednym z ligowych liderów w tym elemencie, dokładnie 2. miejsce za Bołądziem (!). Mało tego, ani razu w tym sezonie nie skończył meczu z dorobkiem mniejszym niż 8 punktów, przy czym w zdecydowanej większości kończył z dwucyfrówką (!). Jakby tego było mało, Jurij spędził znaczną część swojej siatkarskiej kariery w Kędzierzynie-Koźlu, więc starcie z ZAKSĄ ma dla niego dodatkowy smaczek i zapewnia jeszcze większą motywację.
Nie neguje tego typu ale to jak wróżbita Maciej skoro nie wiesz nic o absencjach a co jeśli nie zagrają najlepsi?
 
BanksyGA 146,9K

BanksyGA

Znawca - Siatkówka
Gdańsk - MKS BĘDZIN typ: MKS BĘDZIN kurs: @7,40 Fortuna

Będzin póki co już z 7 porażkami z rzędu. Jednak od paru spotkań pojawia się płomyk nadziei. W grze Będzinian widać poprawę. Najpierw w spotkaniu z mistrzami z Kędzierzyna prowadzili 1:0 i 17:13 by ostatecznie przegrać 1:3. Z Radomiem również porażka po walce jak równy z równym przez 3 pierwsze sety w stosunku 1:3. Ostatnio wydawało się, że już mają Zawiercie prowadząc 1:0 w setach i 23:23 w drugim secie. Natomiast siatkarze z Gdańska są na drugim biegunie tabeli. 2 miejsce w tabeli i 6 zwycięstw z rzędu. Jednak już w poprzednim spotkaniu było widać, że powoli ich forma spada, gdy ledwo wymęczyli zwycięstwo z Lubinem. Zespołem o zbliżonym potencjale do Będzina. Lubinianie mieli nawet piłkę meczową w górze. Kłopotem Gdańska jest na pewno wypadnięcie ze składu mistrza świata Mateusza Miki. Niemiecki przyjmujący Reichart to nie ta sama klasa co Mika.

Atakujący : Wlazły vs Faryna
Rozgrywający : Janusz vs Thiago
Przyjmujący : Lipiński, Reichart vs Ademar, Sobański
Środkowi: Crer, Mordyl vs Kalembka, Ratajczak

Personalia mimo wszystko przemawiają ze gospodarzami. Jednak patrząc na zwyżkową formę Będzina i możliwość przełamania dwóch długich pass widzę tutaj zwycięstwo MKS BĘDZIN.
Absolutnie nie neguję typu, nie zamierzam też go oceniać, ani tego jaki był wynik. Mam tylko jedno "ale". Jeżeli będziesz stawiać Janusza na równi z Thiago, to możesz mieć problem z trafieniem jakiegokolwiek typu. Janusz jest dużo, dużo lepszym rozgrywającym niż Thiago.
 
Otrzymane punkty reputacji: +28
yannick_djalo 23,7K

yannick_djalo

Użytkownik
Zaksa jest nie do zatrzymania dopóki nikt z podstawy nie złapie kontuzji będą każdego ogrywać
Jest do zatrzymania, sa oczywiście najlepsi w Polsce, ale to z drugiej strony nie jest tak, ze w każdym meczu grają jak z mlodzikami i wygrywają do zera mając wszystko pod kontrola. Tutaj potrzeba splotu fortunnych zdarzeń, które jak do tej pory oprócz klasy sportowej zawsze sprzyjają ZAKSie :)
 
yannick_djalo 23,7K

yannick_djalo

Użytkownik
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Najpierw w uzupełnieniu wczorajszych typów. Ja wiem, że znajdą się hejterzy i pójdzie przekaz, że ZAKSA jest nie zatrzymania, że od początku było wiadomo, że wygrają i w ogóle skąd takie wynaturzone typy. Odpowiedzią są chyba te 2 dodatnie handi, które rozliczamy na plus. Mecz ogólnie zacięty, mimo, że Jastrzębski dopiero szuka formy. Pierwszy set 25:23, w drugim secie JW miał piłki setowe i to przy swoim ataku w górze, nie skończyli. Generalnie zadecydowały detale, a gdyby po 2 setach był remis 1:1 to kto wie jak to by się dalej potoczyło. Generalnie uważam, że nadchodzi dzień pierwszej porażki Kędzierzyna, jeżeli ich słabszy mecz zgra się z bardzo dobrym rywala to zdecydowanie możemy zobaczyć ich przegraną.


Dyscyplina: Siatkówka - Plus Liga
Godzina: 17:30
Spotkanie: Ślepsk Suwałki vs Asseco Resovia
Typ: Ślepsk handicap + 1.0 set (zwrot w przypadku przegranej dokładnie różnicą 1-go seta)
Kurs: 2.60 3:1
Bukmacher:
lvbet

Analiza:

Cześć wszystkim!

Kibice Ślepska czekają na pierwsze naprawdę dobre zawody lokalnej drużyny na własnym parkiecie, ja jako neutralny kibic również dołączam się do tego wyczekiwania. To jest trochę dziwne zjawisko, że drużyna z bilansem ogólnym 7-7, u siebie zaliczyła... 1 zwycięstwo i 5 porażek, a to jedno zwycięstwo na dodatek okupione ciężkim 5-setowym bojem z Czarnymi Radom.

Tak więc Ślepsk praktycznie cały swój dobytek ugrał na wyjazdach, ale ta tendencja powinna się kiedyś w końcu odwrócić. Ileż można zagrać niezłych meczów i nie punktować? Dzisiaj okazja wyśmienita, bo przyjeżdża ekipa z Rzeszowa - ta sama, którą Suwałki ograły ostatnio na wyjeździe i ta, która ma jeden z gorszych bilansów wyjazdowych 3-3, a te 3 zwycięstwa odniesione dopiero po tie-breakach.

U gospodarzy raczej bez większych przetasowań w pierwszym składzie na dzisiaj, za to goście mają swoje kłopoty. Z powodu kontuzji wypadli podstawowy przyjmujący Szerszeń, a następnie jego zmiennik Taht. Awaryjnie ściągnięty został doświadczony Parodi, który miał być zmiennikiem dla Buszka, ale już w pierwszym swoim meczu musiał zmienić słabo dysponowanego byłego reprezentanta Polski. Wiele do życzenia pozostawia też forma środkowych i trener nadal zmuszony jest żonglować między Tammemą, Jendrykiem, Hainem i Krulickim, a jak wiadomo takie roszady raczej nie pomagają ustabilizować gry w obronie i ataku.

Gospodarze mieli ostatnio prawie 2 tygodnie wolnego, kiedy to w ostatniej chwili odwołano ich starcie z Zawierciem, natomiast goście po świetnych 2 spotkaniach w Rzeszowie w kolejnym przegrali 3:1 w Lubinie z Cuprum. Dodatkowy odpoczynek zadziała moim zdaniem korzystnie na Ślepsk, a Asseco po słabym meczu na Dolnym Śląsku powinno być w dołku i raczej nie zdobędą kompletu punktów. Zabezpieczam się 1 setem w stronę Suwałk, w razie tie-breaka i ich porażki, ale generalnie typuję zwycięstwo gospodarzy.

Powodzenia ;)

E: wszystko w punkt :) kłopoty Asseco dokładnie w tych miejscach, które wskazałem - w Suwałkach zagrało łącznie 4 przyjmujących i 4 (!) środkowych, każdy z przynajmniej krótkim epizodem, co pokazuje desperację trenera i próbę chaotycznego ratowania sytuacji na boisku. Dalej nie ma podstawowych par na obu pozycjach, które dostałyby czas i szanse na pokazanie się na dłuższym dystansie
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +273
typ_byl_dobry 8,2K

typ_byl_dobry

Użytkownik
Zawiercie - Lubin 3.10 Lubinianie w niczym nie przypominali drużyny z ostatnich meczy. Przepraszam jeśli ktoś się zasugerował moim wpisem.

Obserwuję od dłuższego czasu drużynę Cuprum i bardzo podoba mi się ich gra. W mojej opinii mają jednego z lepszych atakujących w lidze z nieprzeciętną zagrywką i bardzo wysoko skaczącego Ronalda Jimeneza. Solidne przyjęcie z Penchevem i Ferensem, Bułgar grał m. in. w Resovii, Skrze czy właśnie w Zawierciu. Ferens również grał w Zawierciu a poza tym w Jastrzębiu. Obydwaj są przed 30stka i prezentują się nadal dobrze. Imponuje mi również rozgrywający, reprezentant Portugalii Tavares. Umiejętnie prowadzi grę przy stosunkowo słabszych środkowych i zagrywką też swoje dokłada. I co ważne Cuprum jest na fali, na boisku widać wolę walki i to że gra sprawia im radość. Przekonały się o tym ostatnio Resovia, Skra, z Gdańskim Treflem mieli meczbole. O ośmiu porażkach z rzędu na starcie sezonu nikt już nie pamięta. Znakiem zapytania może być ławka rezerwowych, bo Lubin gra zazwyczaj tą samą szóstka, z Resovia na boisku pojawił się Maruszczyk i zaprezentowal się nieźle.

Zawiercie po fantastycznym starcie 15:1 w setach po pięciu meczach, wpadli w dołek i nie mogą się z niego wygrzebać. Personalnie wyglądają trochę lepiej niż przyjezdni, na pewno mają szerszą ławkę rezerwowych. Wybitny trener jakim jest Igor Kolakovic ciągle rotuje składem głównie na przyjęciu. Halaba z Orczykiem to mocna para przyjmujących, ostatnio jednak w nie najważszej formie. Muagututia z ławki delikatnie mówiąc nie pomaga. Depowski nie jest typem zawodnika który mógłby pociągnąć całą drużynę. Takim siatkarzem jest Mateusz Malinowski, ale brakuje mi u niego w ostatnim czasie regularności. Kolejną przyczyną slabszej postawy jurajskich rycerzy mogą być puste trybuny. Kibice w Zawierciu są najbardziej żywiołowo reagująca widownią w naszej lidze. Aluron na pewno stać na walkę o pierwszą czwórkę. Nie wierzę jednak że po słabym meczu w Katowicach będą w stanie się odbudować w trzy dni na Cuprum Lubin który ma swoje 5 minut.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +116
yannick_djalo 23,7K

yannick_djalo

Użytkownik
O wcześniejszym meczu króciutko:

Aluron Warta Zawiercie vs Cuprum Lubin
Typ: powyżej 181.5 punktów
Kurs: 1.95, sts


Liczę na przynajmniej 4 wyrównane sety w Zawierciu, linia jest taka akurat do pogrania. Cuprum nie powinno zostać wyraźnie pokonane, nie raz pokazali, że stać ich na bardzo dobre zawody. Z kolei Aluron nawet przy słabszym spotkaniu nie przegra raczej bez ugrania seta.

Aluron Warta Zawiercie vs Cuprum Lubin
Typ: X2 po 2 setach
Kurs: 1.60, unibet
szkoda tego pierwszego seta, gdzie Cuprum miało przewagę sytuacyjną i przy 23:23 Zawiercie dwa razy zapunktowalo swoją zagrywka

Spora szansa dla przyjezdnych na napoczęcie Aluronu w takiej dyspozycji, ciekawy typ po niezłym kursie, wystarczy nam do zwycięstwa wygrana Cuprum w pierwszym lub drugim secie, realnie na to patrząc są spore szanse.

Aluron Warta Zawiercie vs Cuprum Lubin
Typ: Przemysław Smoliński powyżej 7.5 punktów
Kurs: 1.85, sts
6 punktów

Stawiam na przełamanie środkowego Cuprum, który zazwyczaj tej granicy nie przekraczał, ale zdarzały mu się też fantastyczne mecze jak chociażby ten z GKS-em Katowice, kiedy to ugrał aż 19 punktów. Zakładam, że pogramy dzisiaj dłużej i będzie sporo okazji do punktowania, a Smoliński wygląda bardzo przyzwoicie w ataku. Zawiercie nie ma raczej czym straszyć na zagrywce, Tavares powinien móc częściej uruchamiać swoich środkowych. Do tego zawsze może wpaść jakiś blok punktowy i 8 oczek zdecydowanie do ugrania.
 
Ostatnia edycja:
yannick_djalo 23,7K

yannick_djalo

Użytkownik
Dyscyplina: Siatkówka - PlusLiga
Godzina: 20:30
Spotkanie: Trefl Gdańsk vs Stal Nysa
Typ: Trefl więcej bloków punktowych (zwrot w przypadku remisu)
Kurs: 1.70 6 vs 7
Bukmacher: iforbet

Analiza:

Cześć Wszystkim!

Błyskawicznie, bo mecz już za moment. Dziwny rozkład kursów szczerze mówiąc, ale tym bardziej w takim razie pobieram. Spotyka się 3. najlepiej blokująca drużyna z 4. najgorszą. O środkowych Stali pisałem przy wielu okazjach, generalnie nie uważam ich za najlepszych w lidze. MBaye to poziom niżej, Lemański totalnie nie ogarnia, ostatnio wszedł w trakcie meczu z Vervą Schamlewski i on chyba prezentował się najlepiej, natomiast być może szansę dostanie dzisiaj doświadczony Zajder.

Głównym problemem jest to, że środkowi po prostu nie nadążają za grą - są mało mobilni i nie potrafią antycypować ani czytać gry rywali. A skoro nie mogli rozczytać rozgrywających pokroju Thiago albo Trinidada, to tym bardziej nie będzie w stanie przewidzieć rozegrania Janusza lub Kozuba.

O mizerii w elemencie bloku w Nysie świadczyć może fakt, że najlepiej punktującym jest w tym sezonie... Marcin Komenda, czyli rozgrywający :) W Treflu bryluje Crer, a swoje potrafią dołożyć również inni zawodnicy.

Powodzenia ;)

Trefl Gdańsk vs Stal Nysa
Typ: Maciej Zajder poniżej 6.5 punktu
Kurs: 1.80, sts
nie zagrał

Trefl Gdańsk vs Stal Nysa
Typ: Stal Nysa poniżej 81.5 punktu
Kurs: 1.73


Oba powyższe bez analizy, bo nie ma już czasu :(
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom