>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<
Fortuna bonus

PlusLiga 2020/2021

zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Screenshot_2020-09-05 PlusLiga.png

Plus Liga 2020/2021

Witam i gorąco zapraszam do typowania ligi Mistrzów Świata!
W tym sezonie wydaje się, że nie ma głównego faworyta jest wielu faworytów i tym ciekawsza będzie liga!


- Aluron CMC Warta Zawiercie
- Asseco Resovia Rzeszów
- Cerrad Enea Czarni Radom
- Cuprum Lubin
- GKS Katowice
- Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
- Indykpol AZS Olsztyn
- Jastrzębski Węgiel
- MKS Będzin
- PGE SKRA Bełchatów
- Stal Nysa
- Ślepsk Malow Suwałki
- Trefl Gdańsk
- VERVA Warszawa ORLEN Paliwa



 

Załączniki

Ostatnia edycja:
#10 19,8K

#10

Użytkownik
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Asseco Resovia Rzeszów @1.75 eWINNER

Jutro mecze półfinałowe Superpucharu Polski z bardzo mocnymi drużynami, które ostatnio biły się o najwyższe cele w Polsce + zagra jeszcze Resovia. Można zauważyć spadki na Asseco i kursy się wyrównały. Ja nie znalazłem informacji dlaczego Kędzierzyn jest tylko delikatnym faworytem. Jak widzę taką parę półfinałową gram na ZAKSĘ. Drużynę mega stabilną, która od kilku lat jest zawsze w topie Polskiej ligi. Można narzekać, że inni się zbroją, robią transfery a tu wiele się nie dzieję, jest tylko uzupełnianie składu. Przyszedł Kochanowski no i warto odnotować przyjście Klutha, odszedł Parodi m.in. co zmniejsza rywalizację wśród przyjmujących. Tak czy inaczej szkielet składu a nawet więcej pozostało z poprzednich sezonów. Choć na papierze fajerwerków nie ma, skład stoi Polakami na skrzydłach i do tego nie z pierwszego szeregu reprezentacji, ale ZAKSA to drużyna, zgranie, ogranie tych graczy w tej grupie sprawia, że znów powinni powalczyć o mistrza. Śliwka, Ben, Zatorski, teraz jeszcze Kochan to sprawdzeni w bojach liderzy.
Asseco to kolejny rok z rzędu niewiadoma, teraz ma to wypalić ale i rok temu też miał być medal. Trzeba przyznać, że wygląda to lepiej niż rok temu, ale to świeży skład, nowy projekt. W tym momencie oni sami nie wiedzą na co ich stać, pierwszy mecz i od razu sprawdzian z Kędzierzynem. W H2H Resovia stoi nawet dobrze jak na to co oni ostatnimi sezonami grali to akurat w meczach z Kędzierzynem grali dobrze. Tak czy inaczej stawiam na Kędzierzyn, na stabilność i solidność, bo Resovia to dla mnie zagadka.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +232
P 984

prolog

Użytkownik
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Asseco Resovia Rzeszów @1.75 eWINNER

Jutro mecze półfinałowe Superpucharu Polski z bardzo mocnymi drużynami, które ostatnio biły się o najwyższe cele w Polsce + zagra jeszcze Resovia. Można zauważyć spadki na Asseco i kursy się wyrównały. Ja nie znalazłem informacji dlaczego Kędzierzyn jest tylko delikatnym faworytem. Jak widzę taką parę półfinałową gram na ZAKSĘ. Drużynę mega stabilną, która od kilku lat jest zawsze w topie Polskiej ligi. Można narzekać, że inni się zbroją, robią transfery a tu wiele się nie dzieję, jest tylko uzupełnianie składu. Przyszedł Kochanowski no i warto odnotować przyjście Klutha, odszedł Parodi m.in. co zmniejsza rywalizację wśród przyjmujących. Tak czy inaczej szkielet składu a nawet więcej pozostało z poprzednich sezonów. Choć na papierze fajerwerków nie ma, skład stoi Polakami na skrzydłach i do tego nie z pierwszego szeregu reprezentacji, ale ZAKSA to drużyna, zgranie, ogranie tych graczy w tej grupie sprawia, że znów powinni powalczyć o mistrza. Śliwka, Ben, Zatorski, teraz jeszcze Kochan to sprawdzeni w bojach liderzy.
Asseco to kolejny rok z rzędu niewiadoma, teraz ma to wypalić ale i rok temu też miał być medal. Trzeba przyznać, że wygląda to lepiej niż rok temu, ale to świeży skład, nowy projekt. W tym momencie oni sami nie wiedzą na co ich stać, pierwszy mecz i od razu sprawdzian z Kędzierzynem. W H2H Resovia stoi nawet dobrze jak na to co oni ostatnimi sezonami grali to akurat w meczach z Kędzierzynem grali dobrze. Tak czy inaczej stawiam na Kędzierzyn, na stabilność i solidność, bo Resovia to dla mnie zagadka.
Jak dla mnie ten mecz to takie 50/50 nie przekonuje mnie ani Semeniuk ani Łukasik w roli drugiego przyjmującego. Rosovia rzeczywiście jest zupełnie nowym projektem ale wydaje mi się że w tym roku to będzie w końcu to. Osobiście nie gram tego spotkania bo jak dla mnie może to wygrać ZAKSA jak i Resovia
 
husarz22 104,1K

husarz22

Forum VIP
Jak dla mnie ten mecz to takie 50/50 nie przekonuje mnie ani Semeniuk ani Łukasik w roli drugiego przyjmującego. Rosovia rzeczywiście jest zupełnie nowym projektem ale wydaje mi się że w tym roku to będzie w końcu to. Osobiście nie gram tego spotkania bo jak dla mnie może to wygrać ZAKSA jak i Resovia
Semen już w poprzednim sezonie pokazał, że jest wartościowym zawodnikiem. Natomiast jest jeszcze Olek Śliwka, który też pokazywał sie z dobrej strony. ZAKSA ma zgraną ekipę i na każdej pozycji jest bardzo stabilna. Myślę, że mimo wszystko sa jednak faworytem w tym meczu. Kurs 1.75 jest chyba wart ryzyka.

Jeżeli chodzi o pierwszy mecz SKRA vs JW to myśle, że to bedzie pewne zwycięstwo drużyny z Bełchatowa. Z Jastrzębskiego Węgla odeszli kluczowi zawodnicy i według mnie jest to duża strata. Spodziewam się wyniku 3:0 / 3:1 dla Skry.

gram: Skra + Zaksa
@2.64 eWinner

 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +334
#10 19,8K

#10

Użytkownik
Skra Bełchatów - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle @1.80 eWINNER

Pierwszym moim pomysłem na ten mecz było granie na ilość punktów, później im dalej w las przekonywałem się co do zwycięstwa Kędzierzyna, ciekawe co mi z tego przyjdzie. Skra bez straty seta pokonała Jastrzębskiego, ale każdy set kończył się przewagą 2 punktów na korzyść Bełchatowa, więc było dość blisko, choć przewaga optyczna według mnie przez cały mecz była na korzyść podopiecznych Mieszko Gogola. Wczoraj MVP pierwszego meczy był Katić, który świetnie grał w ataku, ale omijany był w odbiorze serwisu, choć ostatecznie słabo to przyjęcie w liczbach na koniec wypadło. Nie ma w Arłamowie Sandera, ja nie widzę mi znanego nazwiska które 1:1 może któregokolwiek z przyjmujących w razie słabszej postawy zastąpić. Jest libero Milczarek do przyjęcia ale kosztem jednej strefy w ataku mniej i mniej znani i sprawdzeni zawodnicy. Huber zdaje się być w świetnej dyspozycji, Ebadipour jak zawsze dobry, Petković grał dobrze, na ławce Bieniek czy Filipiak, no jest czym grać i szykuje się bardzo ciekawy mecz.
Żeby Skra mogła pokonać Kędzierzyn musi ruszyć ich zagrywką, wczoraj ZAKSA po pozytywnym przyjęciu kończyła 3/4 piłek - maszyna. Za to po negatywnym przyjęciu to tylko 1/3 to bardzo słabo, a takich sytuacji było aż 27 wczoraj. Skra z negatywnego przyjęcia kończyła aż 71% akcji, więc w trudnych sytuacjach sobie radzą. Kędzierzyn pokazał moc pierwszego składu, przetrzymał Resovie kiedy Ci grali bardzo dobrze, a potem tylko ich punktował w drugiej części meczu. Bardzo dobrze grał Śliwka mocno był obstrzeliwany w przyjęciu, w ataku wielkich licz nie wykręcił, ale kończył nie rzadko bardzo ważne i trudne piłki. Kaczmarek bardzo dobrze, oprócz swojego w ataku dodał 5 bloków. Ogólnie podstawowi zawodnicy wydają się być w dobrej dyspozycji Śliwka, Semeniuk, Kaczmarek, dobrze się wprowadził Kochanowski. Mecz zapowiada się bardzo ciekawie, ja liczę na zwycięstwo ZAKSY, bo mają w moich oczach więcej argumentów po swojej stronie.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +128
Volleyball_Expert 362,3K

Volleyball_Expert

Typer Miesiaca
AZS Stal Nysa - ZAKSA Kędzierzyn Koźle typ powyżej 136.5 punktów forBET

Na inaugurację nowego sezonu Stal Nysa oraz Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle rozegrają spotkanie o pierwsze punkty. Faworytem w tym meczu jest zespół gości, ale mimo to ja widzę kilka pozytywów, które postaram się przedstawić poniżej. W Kędzierzynie jak co roku w ostatnich latach zespół celuje w Mistrzostwo Polski, Puchar Polski oraz także o powalczenie o sukces w Lidze Mistrzów. Jeśli chodzi o zespół Stali Nysa jest beniaminkiem Plus Ligi. Myślę, że celem jak na pierwszy sezon będzie to spokojnie utrzymanie chodź z doświadczenia wiem, że zespół, który awansuje klasę wyżej jeśli chodzi o ligę w pierwszym sezonie zespół jest tzw. „głodny siatkówki”. Do zespołu z Nysy dołączyło kilku bardzo doświadczonych zawodników m.in: Marcin Komenda, Zbigniew Bartman, Bartłomiej Lemański, Wissem Ben Tara, Michał Ruciak oraz Michał Filip. Nie można także zapominać o takich zawodnikach, którzy dali awans do Plus Ligi pozwólcie, że przypomnę kilku zawodników m.in: Maciej Zajder, Łukasz Kaczorowski, Moustapha M'Baye czy Patryk Szczurek. Trenerem Nysy jest doświadczony Krzysztof Stelmach, który trenował m.in: Kędzierzyn, Olsztyn, Bełchatów, Częstochowę i Nysę. Dwóch czołowych zawodników odeszło z Nysy do innego zespołu, a są nimi atakujący Bartosz Krzysiek oraz Libero Mateusz Czunkiewicz. Klub według mnie znakomicie popracować na rynku transferowym, gdzie Bartosza Krzyśka zastąpi Zbigniew Bartman lub Łukasz Kaczorowski, natomiast za Mateusz Czunkiewicza będzie zapewne Michał Ruciak. Ostatnie wyniki Nysy to pięciosetowa porażka z MKS Będzin oraz zwycięstwo w trzech setach z Exact System Norwid Częstochowa. Przed turniejem w Częstochowie Stal Nysa rozegrała mecz sparingowy z Cuprum Lubin. Mecz został rozegrany do czterech setów i to Stal wygrała bez straty seta. Mistrz Polski w siatkówce wygrał już w tym sezonie Superpuchar Polski w Arłamowie, pokonując Resovia tracąc jednego seta i w takim samym wynikiem w finale pokonując Skre Bełchatów. Oglądać Kędzierzyn widać, że jest to zespół, który gra naprawdę znakomita siatkówkę. Myślę, że jest to poważny kandydat na zdobycie także w tym sezonie Mistrzostwa Polski. Z tego co wiem w ograniczonej liczbie publiczność obejrzy to spotkanie to także dodatkowy atut dla Nysy. Czuje, że Nysa w tym meczu chodź rozegra spotkanie z mocniejszym zespołem myślę, że są w stanie powalczyć z Kędzierzynem. Ten handicap grając u siebie jak najbardziej do pokrycia. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +51
Volleyball_Expert 362,3K

Volleyball_Expert

Typer Miesiaca
Ślepsk Suwałki - GKS Katowice typ Ślepsk Suwałki kurs 1.54 forBET

Kolejne spotkanie na ktore zwróciłem uwagę MKS Ślepsk Malow Suwałki i GKS Katowice. Zacznę od Ślepska, ten zespół jeszcze w tą.tym sezonie był beniaminkiem chodź wcale nie było tego widać. Wiadomo, że zespół, który dopiero awansował od razu nie jest uznawany jako zespół który spadnie, ale przeważnie wielu ekspertów oraz sam zarząd uważają zazwyczaj, że sukcesem będzie utrzymanie. Patrząc na skład Ślepska to według mnie zdecydowanie umocnił swój sklad. Na stanowisku mamy nadal trenera Andrzeja Kowala, a jeśli chodzi o zawodników to prawie wszyscy zostali oprócz Szerszenia , Sieka, Stańczaka, Skrzypkowskiego. Nowe nabytki w drużynie to dobrze znany w Zawierciu przyjmujący Waliński, z beniaminka (Nysy) dołączył Libero Czunkiewicz oraz także przyjmujący z Resovii Rousseaux. Patrząc na GKS Katowice także większość zawodników pozostało w klubie, ale odszedł do Jastrzębskiego Węgla – Rafał Szymura czołowa postać tego zespołu oraz Szymon Gregorowicz i Maciej Fijałek. Do zespołu przyszli zawodnicy, którzy według mnie jakiegoś dużego wzmocnienia nie zrobią. Katowiczanie nadal będą dość solidnym zespołem, ale tutaj widzę zwycięstwo gospodarzy.
 
Otrzymane punkty reputacji: +46
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Witam, już zaledwie kilka dni do rozpoczęcia rozgrywek. Mam troszkę czasu więc postanowiłem przybliżyć drużyny startujące w Plus Lidze...Zapraszam do lektury.

Aluron CMC Warta Zawiercie
Screenshot_2020-09-07 Sezon 2020 2021 - Kluby - PlusLiga.png

Poprzedni sezon zakończyli na 10 miejscu co było mocnym rozczarowaniem i widać to po roszadach w kadrze.
W tym zespole chyba prócz Resovii doszło do największych zmian w kadrze, bodajże 9 zmian ale wszystko po kolei.
Na pozycji rozgrywający doszło do całkowitej zmiany. Z klubu pożegnali się P. Lipiński i A. Dosanjh a zastąpili ich G. Gjorgiev i M. Cavanna. I chyba nie ma co ukrywać zmiany powinny być na plus.
Na pozycji libero M. Żurek zastąpił T. Koga. I jeśli mamy patrzeć tylko na ostatni sezon - zmiana dobra i powinno być wzmocnienie natomiast doskonale wiemy, że Koga ostatni sezon miał słaby natomiast 18/19 sezon miał rewelacyjny.
Na pozycji środkowy z klubu odeszli P. Verhees, B. Gawryszewski, Ł. Swodczyk natomiast do klubu przybyli P. Niemiec, M. Kania, G. Flavio. W klubie pozostał tylko P. Czarnowski.
Pozycja przyjmujący również całkowicie została wymieniona a z klubu pożegnali się A. Ferreira, M. Waliński, N. Penczew, W. Ferens natomiast dołączyli D. Depowski, P. Halaba, P. Orczyk, G. Muagututia.
Pozycja atakujący pozostała bez zmian czyli M. Malinowski i G. Bociek.​
Przewidywany skład:
Rozgrywający: M. Cavana
Libero: M. Żurek
Środkowy: G. Flavio, P. Czarnowski
Przyjmujący: G. Muagututia, P. Halaba
Atakujący: G. Bociek

Moje przewidywania na ten sezon?
Myślę, że poprawią miejsce z poprzedniego sezonu ale uważam, że mogą powalczyć max o 6 miejsce.

Asseco Resovia Rzeszów
Screenshot_2020-09-07 Sezon 2020 2021 - Kluby - PlusLiga.png

Poprzedni sezon zakończyli na 13- przedostatnim miejscu co było klubową KATASTROFĄ...
Zespół został kompletnie przebudowany od 0 i wiem, że od kilku sezonów mówi się, że ten sezon będzie zdecydowanie lepszy i nic z tego nie wychodzi ale mam przeczucie, że ten sezon właśnie może być naprawdę udany...
Na pozycji rozgrywający z klubu pożegnali się K. Shoji i M. Komenda natomiast do klubu dołączył mistrz świata F. Drzyzga i P. Woicki. Uważam, że Drzyzga będzie trzymał poziom przez cały sezon i jest to naprawdę bardzo duże wzmocnienie.
Na pozycji libero doszło również do zmiany M. Potera zastąpił L. Perry. Ta pozycja jest moim zdaniem najsłabsza w Resovii.
Na pozycji środkowy odeszli B. Lemański, T. Kalembka natomiast dołączyli T. Tammemaa, J. Jendryk i P. Hain. W klubie pozostali G. Kosok i B. Krulicki.
Jeśli chodzi o pozycję przyjmujący to również doszło do kilku zmian odeszli N. Hoag, N. Marechal, T. Rousseaux a do klubu dołączyli N. Szerszeń, K. Cebulj, R. Taht.
Atak również wymieniony Z. Bartman i D. Schulz pożegnali się natomiast przyszli D. Domagała i K. Butryn.
Przewidywany skład:
Rozgrywający: F. Drzyzga
Libero: M. Potera
Środkowy: T. Tammemaa, J. Jendryk
Przyjmujący: N. Szerszeń, K. Cebulj
Atakujący: K. Butryn

Moje przewidywania na ten sezon?
Oczywiście jestem przekonany, że miejsce z poprzedniego sezonu poprawią ale tak całkiem poważnie uważam, że powalczą o podium.

Cerrad Enea Czarni Radom
Screenshot_2020-09-07 Sezon 2020 2021 - Kluby - PlusLiga.png


Poprzedni sezon zakończyli na 7 miejscu, nic ponad stan drużyny ale również i nie było jakiegoś dużego rozczarowania.
W tej drużynie również doszło do kilku bardzo ciekawych ale również i kluczowych zmian.
Na pozycji rozgrywający klub opuścił D. Vincic i pozostał tylko M. Kędzierski oczywiście jest B. Zrajkowski ale nie ma się co oszukiwać będzie bardzo rzadko grał.
Na pozycji libero z klubu pożegnał się M. Ruciak i tutaj również pozostał tylko M. Masłowski.
Na pozycji środkowy warto napisać, że odszedł jeden z lepszych środkowych w lidze A. Pajenk i D. Boruch natomiast dołączyli D. Dryja i W. Josifow.
Na pozycji przyjmujący odeszli W. Włodarczyk, A. Protopsaltis natomiast zakontraktowali prawdopodobnie gwiazdę w lidze na tej pozycji L. Loh.
Na pozycji atakującej D. Konraski zastąpił K. Butryna.
Przewidywany skład:
Rozgrywający: M. Kędzierski
Libero: M. Masłowski
Środkowy: W. Josifow, D. Dryja
Przyjmujący: L. Loh, B. Sander
Atakujący: D. Konarski

Moje przewidywania na ten sezon?
Uważam, że nie poprawią swojego miejsca z poprzedniego sezonu a nawet uważam, że nie zajmią tego 7 miejsca a tym samym wylądują na niższym miejscu niż poprzedni sezon.

Cuprum Lubin
Screenshot_2020-09-08 Sezon 2020 2021 - Kluby - PlusLiga.png


Poprzedni sezon zakończyli na miejscu 12 i chyba dla nich najważniejsze, że utrzymali się w lidze.
Na pozycji rozgrywający nie doszło do wielkiej zmiany, podstawowy rozgrywający pozostał.
Na pozycji libero odszedł J. Gruszczyński a zastąpił go K. Szymura.
Na pozycji środkowy odszedł M. Sacharewicz i M. Morozau natomiast do klubu przybył D. Gunia.
Na pozycji przyjmujący odeszli F. Biegun, R. Dvoranen natomiast wzmocnieni zostali przez Sz. Jakubiszak D. M. De Oliveira i W. Ferens i fajny transfer "last minute" N. Penchev
Atakujący J. Ziobrowski
został wymieniony przez R. J. Zamora.
Przewidywany skład:
Rozgrywający: M. T. Rodrigues
Libero: K. Szymura
Środkowy: D. Gunia, B. Zawalski
Przyjmujący: W. Ferens, D. Oliveira
Atakujący: R. J. Zamora

Moje przewidywania na ten sezon?
Uważam, że tym składem się utrzymają, fajne wzmocnienia na papierze wyglądają.

GKS Katowice
Screenshot_2020-09-08 Sezon 2020 2021 - Kluby - PlusLiga.png


GKS Katowice w poprzednim sezonie zajęli bardzo dobre jak na nich 6 miejsce, wydawało się po sezonie, że Katowice albo nie zagrają w kolejnym albo wymienią całą kadrę. Po tym jak kilku zawodników dostało informacje o zwolnieniach w mediach albo w inny sposób ale na pewno nie w taki jaki powinni zostać poinformowani zrobiła się mega burza. Ostatecznie wszystko się uspokoiło i zawodnicy pozostali w klubie.
Doszło do zaledwie kilku zmian. Przede wszystkim zmienił się trener G. Słaby zastąpił trenera D. Daszkiewicza.
Z bardzo ważnych ogniw odszedł jedynie przyjmujący R. Szymura, którego zastąpił S. Stolc.​
Przewidywany skład:
Rozgrywający: J. Firlej
Libero: D. Watten
Środkowy: J. Nowakowski, E. Kohut
Przyjmujący: A. Buchowski, K. Kwasowski
Atakujący: J. Jarosz

Moje przewidywania na ten sezon?
Uważam, że bardzo trudno będzie im utrzymać 6 miejsce z poprzedniego sezonu i wydaje mi się realnie, że tego miejsca nie utrzymają. Realnie nie widzę ich nawet w pierwszej 8-9.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
Screenshot_2020-09-08 Sezon 2020 2021 - Kluby - PlusLiga.png


Mistrz Polski, zdobywca ostatniego Superpucharu Polski i główny kandydat do obrony.
W zespole doszło do kilku zmian, zespół moim zdaniem nie wzmocnił się ale czy osłabił? Może 1-2 siatkarzami...
Z klubu odszedł środkowy Ł. Wiśniewski a zastąpił go J. Kochanowski na pewno jest to wzmocnienie.
Na pozycji atakujący z klubu pożegnał się A. Baroti natomiast do klubu dołączył B. Kluth.
Ze znanych nazwisk klub rozstał się z przyjmującym S. Parodi lecz nie ma co mówić, nie było to wzmocnienie jakiego oczekiwał klub.​
Przewidywany skład:
Rozgrywający: B. Toniutti
Libero: P. Zatorski
Środkowy: J. Kochanowski, D. Smith
Przyjmujący: K. Semeniuk, A. Śliwka
Atakujący: Ł. Kaczmarek

Moje przewidywania na ten sezon?
Oczywiście są faworytem do obrony mistrza Polski i mają na to ogromne szanse. Jednak uważam, że...będzie im bardzo ciężko, ciekawe jak wytrzymają trudy sezonu młodzi przyjmujący od tego będzie bardzo dużo zależeć.

Indykpol AZS Olsztyn
Screenshot_2020-09-08 Sezon 2020 2021 - Kluby - PlusLiga.png


Poprzedni sezon Olsztyn zakończył na 8 miejscu. W klubie doszło do sporych zmian, przede wszystkim podstawowy skład praktycznie w całości się pożegnał z klubem - J. Hadrava, M. Mika, Seyed, M. Żurek, P. Woicki, P. Pietraszko.
Do klubu dołączył atakujący D. Schulz, środkowy D. Teriomenko, libero J. Gruszczyński, środkowy J. C. Rojas czy przyjmujący R. Schott, który był jednym z najlepszych przyjmujących w lidze.​
Przewidywany skład:
Rozgrywający: P. Stępień
Libero: J. Gruszczyński
Środkowy: J. C. Rojas, D. Teriomenko
Przyjmujący: R. Schott, W. Żaliński
Atakujący: D. Schulz

Moje przewidywania na ten sezon?
Myślę, że mają spore szanse aby utrzymać pozycje z poprzedniego sezonu, oczywiście jest wiele bardzo wyrównanych klubów i te miejsca 7-11 mogą dzielić naprawdę zaledwie kilka punktów. Jednak widać po składzie, że mogą być groźni.

Jastrzębski Węgiel
Screenshot_2020-09-08 Sezon 2020 2021 - Kluby - PlusLiga.png


Ostatni sezon zakończyli dość pechowo bo na 4 miejscu i na pewno w klubie jest lekkie rozczarowanie, które w tym sezonie nie będą chcieli powtarzać a wydaje się, że konkurencja jest mocniejsza a na pewno mocno się wyrównała i walka o podium będzie bardzo ciekawa.
Klub dokonał kilku roszad z tych bardziej ciekawych są na pewno tacy zawodnicy jak atakujący D. Konarski, przyjmujący J. Lyneel, przyjmujacy Ch. Fromm, środkowy G. Vigrass czy libero P. Rusek, który zakończył karierę. W ich miejsce zakontraktowano m. in. atakujący M. Al Hachdadi, przyjmujący R. Szymura, przyjmujacy Y. Louati czy środkowy Ł. Wiśniewski.
Nie można powiedzieć bo są to bardzo ciekawe transfery ale ja osobiście bardzo ciekaw jestem jak zaprezentują się w plus lidze Marokański atakujący i Francuski przyjmujący od tego będzie naprawdę bardzo dużo zależeć na którym miejscu sezon zakończy Jastrzębski.​
Przewidywany skład:
Rozgrywający: L. Kampa
Libero: J. Popiwczak
Środkowy: J. Gladyr, Ł. Wiśniewski
Przyjmujący: T. Fornal, Y. Louati
Atakujący: M. Al Hachdadi

Moje przewidywania na ten sezon?
Na pewno Jastrzębski Węgiel mierzy w medal i każdy inny wynik będzie po prostu rozczarowaniem i ja również tak uważam. Skład mają naprawdę na papierze bardzo ciekawy, doświadczenie i młodość. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Ja osobiście liczę na medal.

MKS Będzin
Screenshot_2020-09-08 Sezon 2020 2021 - Kluby - PlusLiga.png


Ostatni sezon zakończyli na 11 miejscu po naprawdę bardzo dobrej końcówce. Gdyby tak grali od początku sezonu to w pierwszej 10 na pewno by się znaleźli. Na pewno ich cel to przede wszystkim spokojne utrzymanie. Czy się utrzymają? Ja uważam, że będzie im bardzo trudno na ten moment.
Z ważnych ogniw z zespołu pożegnali się środkowy D. Dryja, przyjmujący D. Sossenheimer, rozgrywający G. Pająk czy libero M. Potera. W klubie zakontraktowali ich zastępców czyli rozgrywający T. V. Veloso, środkowy B. Gawryszewski, przyjmujący J. A. Santana. Nie dawno przeczytałem, że przyjmujący Brazylijczyk, który przeszedł do klubu przed sezonem F. Rodrigues jednak nie zagra i jeszcze przed sezonem pożegnali się z zawodnikiem.​
Przewidywany skład:
Rozgrywający: P. T. Veloso
Libero: Sz. Gregorowicz
Środkowy: B. Gawryszewski, A. Ratajczak
Przyjmujący: J. A. Santana, R. Sobański
Atakujący: R. Faryna

Moje przewidywania na ten sezon?
Bardzo ważne dla Będzina było to, że zatrzymali swojego atakującego R. Faryna w poprzednim sezonie grał fantastycznie. Do tego widać, że przybyło 3 ale koniec końców pozostało 2 Brazylijczyków. Czy to wystarczy na utrzymanie się w lidze? Będzie naprawdę ciężko bo przeciwnicy nie śpią i wzmacniają się również.
Myślę, że nie poprawią swojego 11 miejsca i nawet nie utrzymają go.


PGE Skra Bełchatów
Screenshot_2020-09-08 Sezon 2020 2021 - Kluby - PlusLiga.png


Poprzedni sezon zakończyli na 3 miejscu.
W Bełchatowie jak robili transfery to od razu petardy można tak powiedzieć. Po wielu wielu latach gwiazda i ikona klubu M. Wlazły pożegnał się z klubem a w jego miejsce sprowadzili młodego Polaka B. Filipiak, który miał dobry sezon w Gdańsku. Na pozycji środkowy doszło do zmiany ale chyba na równym poziomie obaj siatkarze J.Kochanowskiego zastąpił M. Bieniek. Natomiast na pozycji przyjmującej największy hit transferowy należał do Bełchatowa, sprowadzili prawdziwą światową gwiazdę T. Sander. Z klubem pożegnał się natomiast A. Szalpuk.
Przewidywany skład:
Rozgrywający: G. Łomacz
Libero: K. Piechocki
Środkowy: M. Bieniek, K. Kłos
Przyjmujący: T. Sander, M. Ebadipour
Atakujący: B. Filipiak

Moje przewidywania na ten sezon?
Wiadomo, że na ten moment M. Bieniek i T. Sander są po kontuzji i oby jak najszybciej wrócili do pełnej dyspozycji. Będzie to dobre dla klubu jak i dla nas kibiców. Jeśli oboje będą w 100% gotowy drużyna będzie bardzo mocna. Zawalczą o złoto.

Stal Nysa

Jedyny beniaminek w PlusLidze, który zaczyna walkę z mistrzem Polski ale tak na dobrą sprawę lepiej zacząć nie mogli - to tak półżartem. I lige rozbili z przewagą aż 14 punktów więc w pełni zasłużenie awansowali, teraz przyjdzie im się zmierzyć z dużo mocniejszymi przeciwnikami. Oczywiście ich cel to utrzymanie się.
Aby się utrzymać w lidze potrzebowali wzmocnień na każda pozycję i właśnie takie wzmocnienia na papierze zrobili.
Na pozycję rozgrywający sprowadzili młodego M. Komenda, na pozycję libero pozyskali bardzo doświadczonego M. Ruciaka, na pozycję środkowy pozyskali B. Lemańskiego, pozycję przyjmujący wzmocnił Z. Bartman a o pozycję atakujacy powalczą M. Filip i W. Ben Tara.
Przewidywany skład:
Rozgrywający: M. Komenda
Libero: M. Ruciak
Środkowy: B. Lemański, M. M'Baye
Przyjmujący: Z. Bartman, B. Bućko
Atakujący: M. Filip

Moje przewidywania na ten sezon?
Na papierze wygląda to naprawdę obiecująco i wydaje się o utrzymanie mogą być spokojni.

Ślepsk Malow Suwałki

Beniaminek z poprzedniego roku zakończył rozgrywki na 9 miejscu i mogą być naprawdę bardzo zadowoleni. Nie mieli żadnych problemów z utrzymaniem się w lidze a to był ich cel nr 1.
Jeden z bardzo ważnych graczy, który odszedł z klubu to na pewno przyjmujący M. Szerszeń ale zastąpić go ma para doświadczonych przyjmujących T. Rousseaux i M. Waliński.
Przewidywany skład:
Rozgrywający: J. Tuaniga
Libero: M. Czunkiewicz
Środkowy: A. Takvam, M. Sacharewicz
Przyjmujący: M. Waliński, T. Rousseaux
Atakujący: B. Bołądź

Moje przewidywania na ten sezon?
Uważam, że ponownie utrzymanie się w lidze jest dość pewne, zgrany zespół i do tego wzmocniony 2oma dobrymi przyjmującymi.
Myślę, że o 9 miejsce będzie bardzo trudno takie jak w poprzednim sezonie ale nie są na straconej pozycji.


Trefl Gdańsk

Poprzedni sezon zakończyli na 5 miejscu i było to miejsce dość niespodziewane przed rozpoczęciem tamtego sezonu. Klub mega zadowolony i jak to mówią apetyt rośnie w miarę jedzenia...
Jednak z trio z poprzedniego sezonu nie został nikt...Mówię tutaj o parze przyjmujących i atakującego, z klubu odeszli B. Filipiak, R. Schott i P. Halaba. Zastąpić ich mają dość niespodziewanie M. Wlazły, M. Mika i M. Reichert. Tego 3ego nie znam kompletnie i ciekaw jestem jak się zaprezentuje. Wlazły oczywiście ma już swoje lata i ciekaw jestem czy będzie trzymał poziom. Natomiast jeśli o M. Mika to juz nie jest ten sam zawodnik co czarował nas grą na Mistrzostwach Swiata w Polsce, niestety kontuzje nie pozwalają mu grać na tak wysokim poziomie, oby ten sezon był bez kontuzji i może wróci do tego poziomu swojego.​
Przewidywany skład:
Rozgrywający: M. Janusz
Libero: M. Olenderek
Środkowy: P. Crer, S. Lipiński
Przyjmujący: M. Mika, M. Reichert
Atakujący: M. Wlazły

Moje przewidywania na ten sezon?
Myślę, że nie powtórzą tak świetnego miejsca jak to było w poprzednim sezonie ale miejsce w środkowej części tabeli jak najbardziej mają szanse. Myślę, że max 7 miejsce.

VERVA Warszawa ORLEN Paliwa

Poprzedni sezon zakończyli na 2gim miejscu, na pewno jest bardzo duży niedosyt bo gdyby nie porażka w ostatnim meczu zajęli by 1 miejsce.
Na pewno strata Francuskiego rozgrywającego A. Brizard jest bardzo duża i nie wiem czy Hiszpan A. Trinidad de Haro zastąpi go 1:1. Kolejny Francuz, który pożegnał się z klubem to przyjmujący K. Tillie a zastąpić go ma A. Szalpuk. Na pewno wzmocnili ciut pozycję atakujący J. Ziobrowski, który miał bardzo dobry sezon w Cuprum.​
Przewidywany skład:
Rozgrywający: A. Trinidad de Haro
Libero: D. Wojtaszek
Środkowy: A. Wrona, P. Nowakowski
Przyjmujący: B. Kwolek, A. Szalpuk
Atakujący: J. Ziobrowski

Moje przewidywania na ten sezon?
Wydaje mi się mimo wszystko, że nie obronią 2 miejsca ani nie powalczą o mistrzostwo Polski. Nawet zajęcia miejsca na podium będzie bardzo ciężkie. Stawiam ich na miejscach 4-5.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jeśli miałbym pobawić się w "tabelę" na koniec sezonu to moim zdaniem może ona wyglądać następująco...

1. PGE Skra Bełchatów
2. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
3. Jastrzębski Węgiel
4. Asseco Resovia Rzeszów
5. VERVA Warszawa ORLEN Paliwa
--------------------------------------------------------

6.Aluron CMC Warta Zawiercie
7. Trefl Gdańsk
8. Indykpol AZS Olsztyn
--------------------------------------------------------

9. Cerrad Enea Czarni Radom
10. Ślepsk Malow Suwałki
11. Stal Nysa
--------------------------------------------------------

12. GKS Katowice
13. Cuprum Lubin
14. MKS Będzin

- oznaczyłem gdzie wydaje mi się, że będą większe różnice punktowe a które drużyny będą walczyły pomiędzy sobą o wyższą lokatę
- Uważam, że Bełchatów ma szanse na mistrza tylko i wyłącznie wtedy kiedy i M. Bieniek i T. Sander będą w swojej dobrej formie - inaczej nie ma szans.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +226
Volleyball_Expert 362,3K

Volleyball_Expert

Typer Miesiaca
Cuprum Lubin - Skra Bełchatów typ Powyżej 140.5 kurs 1.86 forBET

Kolejne spotkanie które chciałbym opisać to mecz Skry i Lubina. Według mnie Skra Bełchatów jedyna pozycja, która według mnie jest raczej na pewno w top 3 w naszej lidze to pozycja środkowych, która składa się z Kłosa, Hubera oraz Bieńka. Do innych klubów z Bełchatowa udali się m.in: Wlazły, Kochanowski, Droszynski, Szalpuk, Orczyk. Do klubu dołączyli Bieniek, Sawicki, Filipiak, Adamczyk, Sander, Kupka, Mitić. Raczej w meczu z Lubinem nie zagra można powiedzieć czołowa postać Bełchatowa Sander oraz Filipiak. Według mnie Skra w tamtym sezonie miała po prostu lepszy skład. Nie tak dawno Mateusz Bieniek przeszedł operacje kolana, gdzie teraz powoli powraca do gry. Zawodnicy Cuprum w tamtym sezonie potrafili w Bełchatowie wygrać spotkanie więc wydaje mi się, że w tym meczu przed własną publicznością co prawda ograniczona liczba miejsc, ale na pewno spory plus dla drużyny gospodarzy także powinni powalczyć z faworytem tego spotkania. Z Lubina kilku zawodników odeszło do innych klubów m.in: Gruszczyński, Dvoranen, Ziobrowski, Sacharewicz, Lipiński, Domagała, Biegun, Marozau, Gorzkiewicz. Szkoda w Lubinie że nie ma Ziobrowskiego jednak ten zawodnik ciągnął grę swojego zespołu. Do zespołu przyszli m.in: Jakubiszak, K.Szymura, Lorenc, Oliveira, Ferens, Zamora, Magnuszewski, Gunia, Pietraszko. W Klubie pozostali trener Fronckowiak, Rodrigues, Smoliński, Maruszczyk, Makoś oraz Zawalski. Ciekawi zawodnicy to na pewno Oliveira, Ferens oraz Zamora. Wiadomość dnia dla zespołu z Cuprum jest na pewno taka że do zespołu dołączy były zawodnik Resovii, Skry, Warszawy i Zawiercia – Nikołaj Penczew. Dla tego zespołu to naprawdę spore wzmocnienie na pozycji przyjmującego. Zawodnicy Cuprum potrafili wygrać w tamtym sezonie z takimi zespołami jak m.in: Resovia, Skra, Suwałki, Bydgoszcz, Katowice, Będzin. W tym roku czuję, że Plus Liga będzie naprawdę wyrównana. Co roku ostatnia drużyna mogła wygrać z topowym zespołem z Plus Ligi świadczy to o tym że nasza liga jest bardzo wyrównana i także jedną z najlepszych lig na świecie na pewno porównywalnie poziomem do Włoskiej czy Rosyjskiej ligi. Przy bardzo wyrównanych setach nawet jeżeli Skra wygra w trzech setach to mimo to typ może okazać się trafiony. Mimo to nie oczekuje, że Lubinianie ten mecz wygrają lecz wystarczy, że zagrają równe spotkanie z Skra, a o to jestem w miarę spokojny.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +231
Volleyball_Expert 362,3K

Volleyball_Expert

Typer Miesiaca
Czarni Radom - AZS Olsztyn typ (Handicap punktowy +5.5 AZS Olsztyn) kurs 1.83 forBET

Kolejnym spotkaniem na, które zwróciłem uwagę jest mecz pomiędzy Indykpol AZS Olsztyn a Cerrad Enea Czarni Radom. Zacznę od gospodarzy tego spotkania, którzy okres przygotowawczy wypadł według mnie słabo. Widać, że w Radomiu nie ma tej płynności, stabilizacji jak co roku. Wiadomo jest to dopiero początek sezonu, pierwszy mecz ligowy zacznie się dopiero za kilka dni, ale patrząc na wyniki i ostatnia grę Radomian to nie napawa optymizmem. Patrząc na transfery dołączyli tacy zawodnicy jak: Loh, Gąsior, Dryja, Nowosiak, Pasiński, Zrajkowski, Konarski, Josifow, Sadkowski. Wyróżniającymi zawodnikami będą na pewno Loh, Konarski, Josifow, Dryja. W zespole pozostali dotyczasowy szkoleniowiec Robert Prygiel, a jeśli chodzi o zawodników to m.in: Kędzierski, Ostrowski, Firszt, Grzechnik, Maslowski, Sander. Zawodnicy, którzy odeszli do inny h klubów, którzy w Radomskiej drużynie robili ogromna różnicę, a byli nimi: Pajenk, Vincić, Butryn, Włodarczyk, Ruciak, Boruch, Protosaltis, Zugaj. W turnieju Lubinie, Radomianie co prawda wygrali z LUK Politechnika, ale dopiero po pięciosetowej batalli. Dwa pierwsze sety to dominacja drużyny LUK. Dodajmy do tego, że przeciwnicy Rodomian nie grali w pełni optymalnym składzie. Teraz czas ma powiedzenie kilku słów odnośnie drużyny AZS Olsztyn. Transfery tego zespołu wyglądają naprawdę bardzo ciekawie, a są nimi zawodnicy tacy jak: Teriomenko, Schulz, Gruszczyński, Stępień, Woch, Rojas, Droszyński, Schott, Ciunajtis, Czerwiński. Ciekawie zapowiadający się zawodnicy to oczywiscie: Teriomenko, Schulz, Schott oraz Rojas. Ostatni wymieniony przezemnie zawodnik (Rojas) oglądając tego młodego zawodnika ostatnie mecze i dotychczasową formę te zawodnik wygląda bardzo obiecująco. Znakomite warunki I do tego ten niesamowity zasięg. Zespół musi na pewno mimo iż w sparingach dobrze zaprezentowali się jeszcze trochę meczy wspólnie rozegrać. Jeżeli chodzi o zawodników, którzy odeszli do innych zespołów to m.in: Mika, Woicki, Żurek, Hadrava, Mousovi, Kowalski, Pietraszko, Sokołowski, Zabłocki. W klubie pozostali na stanowisku trenera Daniel Castellani, natomiast jeśli chodzi o zawodników m.in: Kapica, Poręba, Żaliński, Andringa. Według mnie tutaj AZS Olsztyn powinien powalczyć o zwyciestwo w tym meczu mimo iż kursy wskazuja faworyta na Radom, ale patrząc na formę drużyny gospodarzy, która pozostawia bardzo wiele do życzenia.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +82
psotnick 828,5K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Witam, wie ktos moze czy pojawi sie Skarb Kibica od Przegladu Sportowego na ten sezon Plus Ligi? Jesli tak to kiedy
Czy PS coś będzie publikował to nie wiem, pewnie nie, bo by taki skarb kibica jakoś reklamowali tak jak w poprzednich latach, a przecież start już za parę dni.

Ale widze że wczoraj Gazeta Krakowska opublikowała swoje "Vademecum kibica Plus Ligi", tyle że online.

EDIT: Widze, ze w dzisiejszym Przeglądzie papierowym jest coś na kształt skarbu kibica PlusLigi. Więc pewnie osobnego wydania nie będzie.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +22
#10 19,8K

#10

Użytkownik
Stal Nysa - Grupa Azoty ZAKSA -2.5s @1.70 BETFAN

Już jutro, czyli w piątek pierwszy mecz nowego sezonu. Mistrz kontra beniaminek, nie znam historii awansu Stali, ale skład z tego co piszą koledzy wyżej zmienił się o znane nazwiska, z jednej strony to dobrze bo jakość gry wzrośnie, ale z drugiej nie będzie takiej szalonej walki, niemal heroicznej o każdą piłkę jeśli pierwsze skrzypce mają w tym zespole grać dobrze znane w Polsce nazwiska takie jak Bartman czy Lemański. Jeśli zespół źle zacznie może zjechać im dalej w sezon po równi pochyłej. Znane nazwiska są, ciekawe jak to towarzystwo będzie spisywało się jako zespół. Jestem ciekaw jak Bartman będzie spisywał się na pozycji przyjmującego. To gracz, który w ofensywie lubi rozpędzić się do ataku, a przyjmując zagrywki będzie miał to jak wiadomo utrudnione. Ogólnie ciekaw jestem przyjęcia w tym zespole, bo Filip na ataku powinien robić robotę, tak samo jak Komenda na rozegraniu czy Lemański na środku, bo on tu może się w tym zespole czuć jak gwiazda. Nie jest to moim zdaniem gracz na czołówkę klubów w Polsce, ale w takim słabszym zespole może się odnaleźć.
Ciekawe też z jakiego poziomu dyspozycji zespołu do walki przystąpią gospodarze, bo ZAKSA można zakładać, że rozpocznie z werwą. Podczas ostatniego turnieju i wygranych po dobrych meczach z silnymi zespołami można zakładać, że Kędzierzyn już jest w dobrej dyspozycji. Z pierwszego składu przynajmniej dla mnie tylko środkowy Smith nie grał na tyle ile potrafi, ale niemal reszta składu mogła imponować swoją formą. Zwłaszcza skrzydła, które robiły fantastyczną robotę w ofensywie no i Ben, który to świetnie rozdzielał. Widać lidera Śliwkę, do którego w ważnych momentach można grać i ten powalczy nawet z najtrudniejszych sytuacjach. Ogólnie jak to w Polskiej lidze można szukać niespodzianek i dłuższych meczów tak ja w tym meczu postawie na trzy sety dla ZAKSY. Postawię na prawdziwy zespół i solidność, Stal mnie osobiście nie przekonuje i ich skład dla mnie palcem na wodzie pisany, choć to tylko moje domysły i przypuszczenia bo w akcji ich nie widziałem, tym bardziej w tym składzie.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +40
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Bardzo dobry typ podał kilka dni temu Volleyball_Expert Volleyball_Expert w meczu pomiędzy Czarni Radom - Olsztyn, kursy już na ten moment drastycznie spadły na gości i to Oni są teraz wyraźnymi faworytami. W pełni się podpisuję pod tym co napisał pod tym spotkaniem i od siebie dodam, że drastyczny spadek kursu spowodował m.in brakiem L. Loha w tym meczu ale również pod innym, który właśnie ja też chce opisać mianowicie:

Ślepsk Malow Suwałki - GKS Katowice 0:3
Suwałki
1,80

W poprzednim sezonie wyżej w tabeli uplasowali się gracze z Katowice, 6 - bardzo dobre miejsce jak na kadrę, którą dysponowały Katowice to na pewno było miejsce ponad stan. Natomiast Suwałki czyli wtedy beniaminek zajął 9 miejsce. Obie drużyny miały po tyle samo zwycięstw co i porażek czyli 11:13. Tylko i wyłącznie Katowice wyżej w tabeli byli bo mieli więcej spotkań 5 setowych.
Suwałki bardzo dobrze prezentowali się zwłaszcza grając na własnej hali 7 zwycięstwo i 6 porażek jak na beniaminka myślę, że był to wynik dobry.
We własnej hali pokonali m.in Zawiercie 3:1, Bełchatów 3:1, Resovie 3:1, Gdańsk 3:2 czy Olsztyn 3:1.
W meczu bezpośrednim to Katowice byli lepsi wygrywając 3:2.
Ale wróćmy do teraźniejszości i do składów, które obie drużyny mają na ten sezon.
Suwałki z bardzo ważnych ogniw stracili N. Szerszenia, zdecydowanie główną postać w tym udanym sezonie a w jego miejsce sprowadzili M. Walińskiego z Zawiercia i T. Rousseaux z Resovi, który poprzedni sezon stracił z powodu kontuzji. Więc mają teraz 3 równych przyjmujących bo nie należy zapominać o Belgijskim przyjmującym K. Klinkenberu.
Uważam, że Suwałki nie są słabszym zespołem niż w poprzednim sezonie.
Jeśli chodzi o GKS Katowice to z ważnych graczy odszedł R. Szymura - zdecydowanie najlepszy w poprzednim sezonie przyjmujący w Katowicach. Zastąpił go S. Stolc czyli nie ma się co oszukiwać będzie ciężki aby był na tym samym poziomie co Szymura.
Tym transferem uważam, że Katowice się bardzo mocno osłabiło.
Reasumując uważam, że Suwałki są faworytem w tym spotkaniu i pobieram ten kurs wraz z Olsztynem na wyjeździe.
Ślepsk Malow Suwałki - GKS Katowice Suwałki 1,80
Czarni Radom - AZS Olsztyn Olsztyn 1,45

AKO: 2,61

 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +82
husarz22 104,1K

husarz22

Forum VIP
Stal Nysa - ZAKSA Kędzierzyn Koźle
Stal Nysa po 15 latach wracaja do najwyższej ligi. Na inauguracje zagrają z głównym faworytem do zdobycia Mistrzostwa Polski. Wynik tego meczu nasuwa się sam, mianowicie 3:0 dla ZAKSY. Kędzierzynianie mają stabilny skład i to jest chyba ich największy atut. Dzisiaj nad swoim rywalem na każdej pozycji mają sporą przewagę. Co prawda do Stali przyszli znani zawodnicy, którzy prawdopodobnie zagrają w pierwszej szóstce, mam na myśli Bartmana, Lemańskiego, FIlipa czy Komende ale według mnie to nie powinni sprawić problemu zgranemu zespołowi Nikola Grbića. Spodziewam się zatem jednostronnego meczu, w którym gospodarzom będzie trudno przekroczyć 20 punktów w secie.
typ: ZAKSA wygra z handicapem punktowym (-16,5)
@2.29 fortuna
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +114
psotnick 828,5K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Czarni Radom - AZS Olsztyn (zawodnik musi wyjść w pierwszym składzie)
D. Konarski (RAD) ilość punktów: Powyżej 17.5 @ 1.83 21 pkt ..5. set pomógł..
Betfan

Czarni w tym sezonie mogą mieć ciekawy skład na przyjęciu, Loh plus młody Brenden Sander to zawodnicy o dużym potencjale i umiejętnościach. Problem w tym że w pierwszych kolejkach nie zagra Brazylijczyk, a i ponoć Amerykanin nie jest w pełnej gotowości. Za Loha pewnie zacznie Firszt, ciekawy młody przyjmujący, ale ciągle jeszcze daleki od regularności, więc tu może być dziura. Dlatego najprawdopodobniej atak radomian Kędzierski będzie opierał głównie na Konarskim i Sanderze, plus 3-4 wystawy na set do środkowych, głównie chyba do Josifowa. W takim okolicznościach dużo wystaw do Konara jest prawie pewne, raz że z przyjęciem może być problem i rozgrywający będzie musiał biegać, a wtedy wystawia się głównie do lidera. Dwukrotny mistrz świata rzadko zawodzi i spodziewam się że 50% skuteczności powinien zachować, a to powinno się przełożyć spokojnie na 20+ punktów w meczu. Zwłaszcza że po perypetiach transferowych ma coś do udowodnienia wszystkim, a w tle jeszcze walka o miejsce na igrzyska w Tokio. Jedyne ryzyko widzę w tym że ten mecz może być bardzo jednostronny i krótki, ale nawet w 3 setach te 18pkt jest spokojnie do przekroczenia.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +95
husarz22 104,1K

husarz22

Forum VIP
Ślepsk Suwałki - GKS Katowice
W tym meczu faworytem są gospodarze. Mimo powrotu Szerszenia do Resovii, to w jego miejsce przyszło dwóch przyjmujących - Rousseaux i Waliński. Poza tym jednym zawodnikiem to podstawowa szóstka powinna wyglądać tak jak w ubiegłym sezonie. Myśle, że Andrzej Kowal jeszcze lepiej przygotował swoją drużynę. Natomiast Katowice są po bardzo trudnych przejściach związanych z decyzjami zarządu i zwolnieniami trenera oraz kilku zawodników. Atmosfera była bardzo zła. Skład GKS Katowice absolutnie mnie nie przekonuje, uważam ze Jakub Jarosz nie udźwignie ciężaru jaki na nim spoczywa. Do tego grają na wyjeździe a kibice Ślepska są dla gospodarzy niesamowitym wsparciem. W tej sytuacji wygranie jednego seta przez Katowice to będzie maksimum.
typ: Ślepsk Suwałki wygra z handicapem setowym (1,5)
@2.33 fortuna

 
Ostatnia edycja:
kamasutra10 531,9K

kamasutra10

Typer
ZAWIERCE - JASTRZĘBIE 1. @ 2.41 Fortuna



Niestety dzisiaj do dyspozycji tylko telefon wiec bedzie krótko.
W końcu ruszyła Plus Liga jako pierwsza w Europie co trzeba docenić. Na początek juz ciekawie gdyż Radom nie będąc faworytem pokonał Olsztyn , Podobnie moze byc także w opisywanym spotkaniu. Aluron Virtu Zawiercie to odkrycie ubiegłego niedokonczonego sezonu z oddana i wierna widownia. Dla miejscowych kibiców nie lada gratka gdyż nowym trenerem został sam Igor Kolakovic. Serb to uznane nazwisko w świecie siatkówki . Następna niespodzianka to podpisanie kontraktu z Reprezentantem Brazylii, triumfatorem Pucharu Świata Flavio Gualberto ktory zagra w Aluron Virtu CMC Zawiercie. 27-letni środkowy podpisał roczny kontrakt z polskim klubem. Niewątpliwie to duże wzmocnienie.


Wracając do meczu gospodarze pokazali ze sa w dobrej formie wygrywając turniej o Puchar Prezydenta Miasta Lublina a dwa tygodnie wczesniej pokonali dzisiejszego rywala 3:2 w jubilleuszowym turnieju Skry Bełchatów. Nie widze powodów dla których nie mieliby powtórzyć zwycięstwa przed własna gorąca widownia na inaugurację ligi w Zawierciu. Uważam ze wygraja to starcie.
 
E 308

edziub

Użytkownik
Ślepsk Suwałki - GKS Katowice
W tym meczu faworytem są gospodarze. Mimo powrotu Szerszenia do Resovii, to w jego miejsce przyszło dwóch przyjmujących - Rousseaux i Waliński. Poza tym jednym zawodnikiem to podstawowa szóstka powinna wyglądać tak jak w ubiegłym sezonie. Myśle, że Andrzej Kowal jeszcze lepiej przygotował swoją drużynę. Natomiast Katowice są po bardzo trudnych przejściach związanych z decyzjami zarządu i zwolnieniami trenera oraz kilku zawodników. Atmosfera była bardzo zła. Skład GKS Katowice absolutnie mnie nie przekonuje, uważam ze Jakub Jarosz nie udźwignie ciężaru jaki na nim spoczywa. Do tego grają na wyjeździe a kibice Ślepska są dla gospodarzy niesamowitym wsparciem. W tej sytuacji wygranie jednego seta przez Katowice to będzie maksimum.
typ: Ślepsk Suwałki wygra z handicapem setowym (1,5)
@2.33 fortuna
Niestety posłuchałem cie i dałem Czysty win Suwałki i lipa, ale przed tym zagladaniem tu na forum patrzac na kurs katowic 2.50 bylem pewny ze to mega kurs i siadzie ale zmieniłem zdanie i dalem za tysiaka na suwalki, niema co trzeba swoje grac, mnie nauczylo wiele razy ze rowne druzyny to bierze sie wyzszy kurs. ehhh. tak zawsze jest bo ktos ladna analize napisze to czlowiek sie zastanawia.. Bylem przekonany ze te spadki na Slepsk to podpucha i ze Katowice wezma. Ehh... szkoda słow po co sie ciebie doradziłem://
 
Otrzymane punkty reputacji: +88
Do góry Bottom