>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

PlusLiga 2020/2021

yannick_djalo 23,7K

yannick_djalo

Użytkownik
Dyscyplina: Siatkówka - Plus Liga
Godzina: 14:45
Spotkanie: Trefl Gdańsk vs Jastrzębski Węgiel
Typ: Mateusz Mika powyżej 10.5 punktu
12 punktów Mateusza
Kurs: 1.85
Bukmacher: sts

Analiza :


Cześć wszystkim! Dzisiaj na szybko, bo mecz już za chwilę.
Niespodziewanie niska linia wystawiona na przyjmującego Trefla, pobieram typ bez mrugnięcia okiem. Mika w spotkaniach, w których grał na pełnym dystansie za każdym razem zdobył przynajmniej 11 punktów. Bukmacherzy zapewne kierowali się tym, że ostatnie spotkanie obu ekip to 3:0 dla Jastrzębskiego, ale ostatni set długo grany na przewagi jest dla mnie zwiastunem dłużej walki w tym meczu.
Mateusz jest trzecią opcją w ataku, natomiast ostatnio kiepski występ Lipińskiego sprawił, że Mika dostał jeszcze więcej piłek. Nigdy nie był demonem dynamiki i siły, to z wiekiem jeszcze mu ubyło, natomiast nie można mu odmówić niesamowitego zasięgu oraz świetnej techniki - to dzięki tym atutom dobrze punktuje. Przy założeniu, że zagramy min. 4 sety taki pułap jest spokojnie do przekroczenia dla Mateusza.
Powodzenia ;)

Trefl Gdańsk vs Jastrzębski Węgiel
Typ: powyżej 182.5 punktu
Kurs: 1.84, efortuna
Fatalnie dwa ostatnie sety Trefla, bardzo słaby Wlazły zmieniany przez jeszcze gorszego Sasaka.

Trefl Gdańsk vs Jastrzębski Węgiel
Typ: 5 setów w meczu
Kurs: 3.40, sts


Tak jak w analizie na Mikę - liczę na długie i zacięte spotkanie. Trefl słabo spisał się w Jastrzębiu, dobrze wypadł w Warszawie, a dzisiaj nadarza się okazja na rewanż. Goście w jakiejś perspektywie mają jeszcze walkę o Ligę Mistrzów, a dzisiejszego meczu nie da się po prostu odhaczyć jak np. starcia z Będzinem. Trefl powinien powalczyć o punkty, rywal bardzo silny, ale w zasięgu, obie ekipy dawno nie grały pełnego dystansu 5 setów, kiedy więc jak nie dzisiaj? :)
 
Ostatnia edycja:
yannick_djalo 23,7K

yannick_djalo

Użytkownik
MKS Będzin vs Cuprum Lubin
Typ: Ronald Jimenez poniżej 19.5 punktu
Kurs: 1.85, sts


Linia wystawiona chyba na 5 setów, które oczywiście w tak (przynajmniej na papierze) wyrównanym meczu mogą się zdarzyć, ale są gdzieś tam oczywiście opcją najmniej prawdopodobną. Atakujący Cuprum do tej pory ani razu (!) nie przekroczył tego progu, ostatnio dostał aż 43 piłki, a mimo to nadal poniżej 20 oczek. Dzisiaj nie będzie takiego grania jak z ZAKSĄ, nieskończone piłki z jednej i z drugiej strony rzadziej będą wracały, a częściej lądowały w bloku lub na aucie. Nie wiem czy wróci Ferens, natomiast Penchev i Oliveira dosyć mocno siedzą w punktowaniu, a nowy rozgrywający w drugim spotkaniu więcej piłek powinien posłać też do środkowych.

MKS Będzin vs Cuprum Lubin
Typ: Rafał Sobański powyżej 12.5 punktu
Kurs: 1.85, sts


Tutaj krótko - Rafał faluje od początku sezonu, ale stać go na pokaźne zdobycze punktowe. Jeżeli nie zepsuje pierwszych kilku piłek to jest spora szansa, że zaistnieje w ofensywie. Nie mogę patrzeć już na grę tego Ademara i mam nadzieję, że Rafał tym razem dostanie znacznie więcej szans do ataku niż jego kolega z zespołu.
 
Ostatnia edycja:
yannick_djalo 23,7K

yannick_djalo

Użytkownik
Dyscyplina: Siatkówka - Plus Liga
Godzina: 20:30
Spotkanie: Trefl Gdańsk - Verva Warszawa
Typ: Michał Superlak poniżej 15.5 punktu
Kurs: 1.80
Bukmacher: sts

Analiza:

Cześć wszystkim!

Być może przy wyborze tego typu powoduje mną w jakimś stopniu antypatia do atakującego Vervy, ale litości... facet naprawdę gra tragicznie. Po kolei, dorobek punktowy prezentuje się następująco: 19, 3, 0, 1, 0, 2, 4. Oczywiście w niektórych z tych meczów wchodził zadaniowo na zagrywkę lub na podwójną zmianę, były też jednak takie spotkania, które zaczynał, a których nie kończył.
Weźmy na tapetę dwa mecze z największą zdobyczą punktową - pierwszy mecz sezonu z Będzinem i 19 punktów w 4 setach. Ekstra, chociaż gdyby nie dorzucił 5 punktów blokiem to jego występ byłby naprawdę bez większego znaczenia. Drugi 'najlepszy' mecz Michała w tym sezonie to niedawne starcie z Cerradem Czarnymi Radom i całe 4 punkty. Zaczął jednak od wspaniałej skuteczności 1/7 w ataku i został szybciutko zmieniony przez Króla.
Co do statystyk, to mamy ok. 45% w ataku, 6 bloków punktowych (w tym 5 w meczu z Będzinem), a najciekawsze są zagrywki - 30 serwisów, 1 as, 6 (!) czyli 20% (!) zepsutych. Atakujący jak się patrzy, nie ma co. Nawet mimo poważnych osłabień w Vervie Superlak powinien być max. opcją nr 3 w rozegraniu.
W rotacji jest generalnie 3 atakujących, ale nie wiem co z Ziobrowskim, który teoretycznie powinien być pierwszym wyborem. Nawet jak go nie będzie i zostaną Superlak z Królem, to dla mnie jest niemal pewne, że będą się zmieniać w trakcie meczu.
Dodatkowo dzisiaj dotarła informacja o niedostępności Jakuba Kowalczyka w drużynie z Warszawy. Jeżeli nie wróci Nowakowski, to goście zostają z duetem Wrona - Kozłowski. Ten drugi nie rozegrał ani jednego meczu w Plus Lidze, absencje już wcześniej były ogromne, a teraz mogą przytłaczać. Jest wielce prawdopodobne, że zobaczymy zawody przypominające ostatni mecz Vervy z Czarnymi, który stołeczna ekipa przegrała 0:3 i łącznie zdobyła bardzo niewiele punktów.
Powodzenia ;)

Dorzucam over punktowy Crera

Trefl vs Verva
Typ: Pablo Crer powyżej 9.5 punktu
Kurs: 1.86, etoto



Brak Kowalczyka może być mocno odczuwalny. Dzisiaj zapewne zagra totalny nowicjusz i młokos - Michał Kozłowski - a ostatnio na ustawieniach Pablo chyba właśnie z Kowalczykiem toczył pojedynki na siatce w dwóch z trzech swoich przejść. Crer dobrze wygląda punktowo, średnia ponad 9 punktów na mecz, no i on też lepiej odnajduje się w fazie defensywnej, więc jest mniejsze ryzyko, że w trakcie meczu zostanie zmieniony (ostatnio schodził Mordyl w meczu z Jastrzębskim).

Dramat jednym słowem
 
Ostatnia edycja:
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Slepsk Suwałki - Jastrzębski Węgiel 1:3
powyżej 180,5
2,80
Niestety zabrakło 3 punktów mimo to, typ fajny a brakło naprawdę bardzo niewiele...

Szczerze mówiąc mocno się zdziwiłem takim kursem na co by nie powiedzieć niezbyt wysokim overem, 4 sety i over powinien siąść (oczywiście przy dość wyrównanych setach 25:20/21).
Spotkanie to jest w ramach 11 kolejki lecz oczywiście obie drużyny nie mają jeszcze 10 spotkań rozegranych.
Jastrzębski Węgiel zaledwie 6 rozegranych meczy bilans bardzo dobry 5 zwycięstw i 1 porażka natomiast Suwałki mają tych meczy rozegranych 7 a ich bilans jest nieco gorszy bo 4 zwycięstwa i 3 porażki.
Można powiedzieć, że na ten moment drużyna z Suwałk COVID ma już za sobą, mieli dość długą pauzę od 19 września do 11 października, od 11 października do dziś rozegrali już 5 spotkań - 3 zwycięstwa i 2 porażki - 3:0 z Cuprum, 3:0 z Radom i 3:2 z Radom natomiast porażki to 1:3 z Warszawą i 0:3 z ZAKSA lecz nawet w tym przegranym meczu 0:3 z ZAKSA mieli swoje dobre momenty, prawdę mówiąc 2 pierwsze sety były bardzo wyrównane i zaważyły 2 piłki (w pierwszym secie 24:24 a w drugim secie 23:23).
Jeśli chodzi o drużynę gości to Oni swoją przerwę mieli od 30 grudnia do 24 października lecz od tego 24 października rozegrali tylko 2 mecze co prawda oba wygrane 3:0 i 3:1 z Gdańskiem.
Najlepszy przyjmujący Jastrzębskiego Węgla T. Fornal nie jest jeszcze gotowy do gry i jest to na pewno osłabienie, nie wiem czy zagra dziś Waliński u gospodarzy jest to również bardzo ważny siatkarz.
Nie mniej jednak uważam, że taki over obie drużyny mogą dość spokojnie pokryć, oczywiście może tutaj być wynik 3:0 bo w tych czasach na prawdę bardzo trudno przewidzieć wynik i dyspozycję poszczególnych drużyn, można bazować jedynie na wynikach z kilka meczy wstecz.​
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +137
yannick_djalo 23,7K

yannick_djalo

Użytkownik
Kilka dni przemyśleń na spokojnie i możemy wrócić do żywych :)

Dyscyplina: Siatkówka - Plus Liga
Godzina: 14:45
Spotkanie: Indykpol AZS Olsztyn vs Cuprum Lubin
Typ: Cuprum Lubin handicap + 8.5 punktu
Kurs: 1.85 easy
Bukmacher: sts

Analiza:

Cześć wszystkim!
Tak właśnie widzę dzisiejszy mecz. Cuprum po ostatnich spotkaniach oficjalnie jest najgorszą drużyną w lidze, jednak widzę jakieś światełko w tunelu. Właściwie to nawet kilka światełek, dla przejrzystości wypunktuję je poniżej:

- długa przerwa COVID-owa ekipy z Olsztyna, ostatni mecz zagrali 15.10 i ta przerwa nadeszła w bardzo kiepskim momencie, kiedy widać było jakieś zalążki dobrej gry i wysokiej formy. Ciężko powiedzieć jak ta przerwa odbije się na dzisiejszym występie, ale raczej nie pomoże;
- paradoksalnie dobry mecz, mimo porażki 1:3, z ZAKSĄ. Drużyna Cuprum naprawdę postawiła ciężkie warunki Mistrzowi Polski mimo sporych osłabień (brak Ferensa i Tavaresa, chociaż ten drugi mocno dyskusyjny) i pokazała, że drzemie w nich spory potencjał;
- wyrównana walka z Będzinem i Radomiem - mimo, że nie udało się zdobyć ani jednego punktu w tych meczach, to w starciu z Cerradem zabrakło trochę szczęścia, a Będzin wygrał mecz zagrywką;
- prawo serii - każda się kiedyś kończy, Cuprum zagrał już bardzo dużo wyrównanych setów i meczów, które ostatecznie przegrywał, więc w końcu muszą przełamać tę passę.

Widzę tutaj sporą szansę nawet na ugranie punktów przez przyjezdnych, ale jednak te przegrywane końcówki każą obawiać się handicapów setowych w ich stronę. Stawiam tutaj raczej dodatni handi punktowy, różnica nie powinna być dzisiaj spora, a +8.5 punktu przy wyrównanych setach będzie łatwe do pokrycia.
Powodzenia ;)

Olsztyn vs Lubin
Typ: Wojciech Ferens powyżej 14.5 punktu
Kurs: 1.83, iforbet
11 punktów, tak jak się spodziewałem drugi wynik w zespole, ale zabrakło tego jednego seta

Słabo ostatnio wyglądał w ataku Penchev, mało jest gry środkiem, a Jimenez nie będzie atakował przecież każdej piłki. Kto zostaje? Właśnie Ferens. Po przedłużonej przerwie wrócił w meczu z Będzinem i powinien się rozkręcać z każdym spotkaniem. Ostatnio aż 21 punktów w 4 setach przeciwko Cerradowi, zawsze był mocny w ofensywie i liczę na jego dobry występ również dzisiaj.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +242
yannick_djalo 23,7K

yannick_djalo

Użytkownik
Verva Warszawa vs Aluron CMC Warta Zawiercie
Typ: Verva poniżej 5.5 asów serwisowych
Kurs: 1.71, etoto
2 asy!

Tutaj krótko - po prostu nie widzę w drużynie z Warszawy gracza, który miałby seryjnie punktować na zagrywce. Kwolek coś nie może się wstrzelić, Kowalczyka nie ma, Superlak to może raz trafi, poza tym nie ma nikogo punktującego serwisem. Linia w tym sezonie przekroczona tylko raz - w pierwszym meczu z Będzinem. Oprócz tego ani razu nie zdobyli więcej niż 5 punktów zagrywką, a przypomnijmy, że grali przeważnie minimum 4 sety (tylko jeden mecz 3-setowy). Ostatnio 3 asy w 5 setach przeciwko Treflowi, linia myślę o ten jeden punkt za wysoko wystawiona przez bukmachera.

Verva Warszawa vs Aluron CMC Warta Zawiercie
Typ: Verva poniżej 96.5 punktu
61 punktów, ogromny zapas
Kurs: 1.66, fortuna

Trochę bez pomysłu na to spotkanie, bo ciężko jest coś wytypować. Liczę jednak na zamknięcie spotkania w maksymalnie 4 setach, któraś z drużyn powinna mieć na tyle dużo argumentów, żeby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę bez tie-breaka. Taki typ zabezpiecza mnie na wypadek zwycięstwa gości w 3 lub 4 setach (ku takiemu wynikowi się raczej skłaniam), ale też gdyby Verva wygrała w 3 setach, a nawet w 4 - tutaj przy 3 setach wygranych nie na przewagi w tym przegranym musieliby zdobyć nie więcej niż 21 punktów. Jest to do zrobienia, linia pokrywa jak widać szeroki zakres wyników i myślę, że to jest właśnie typ na to spotkanie.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +365
BanksyGA 146,9K

BanksyGA

Znawca - Siatkówka
Czy ktoś mi może powiedzieć kto jest odpowiedzialny za ściągnięcie Trinidada do Warszawy?
Wielu ogórków widziałem na polskich parkietach (chociaż bardziej interesuję się damską siatką), ale to co wyprawia ten człowiek przechodzi ludzkie pojęcie. Dawno nie widziałem tak słabej sypy w drużynie z aspiracjami na podium.
 
yannick_djalo 23,7K

yannick_djalo

Użytkownik
Czy ktoś mi może powiedzieć kto jest odpowiedzialny za ściągnięcie Trinidada do Warszawy?
Wielu ogórków widziałem na polskich parkietach (chociaż bardziej interesuję się damską siatką), ale to co wyprawia ten człowiek przechodzi ludzkie pojęcie. Dawno nie widziałem tak słabej sypy w drużynie z aspiracjami na podium.
Gość jest faktycznie tragiczny, ale to tylko jeden z wielu problemów Vervy - tragiczna postawa atakujących, brak lidera, słaba dyspozycja Kwolka, problemy na środku, gwiazdorzenie Anastasiego. Za dużo tego wszystkiego żeby Warszawka mogła powalczyć w tym sezonie o podium.
 
yannick_djalo 23,7K

yannick_djalo

Użytkownik
Dyscyplina: Siatkówka - Plus Liga
Godzina: 17:30
Spotkanie: Stal Nysa vs MKS Będzin
Typ: MKS Będzin handicap +5.5 punktu
Kurs: 1.90 ooopa, mamy to
Bukmacher: sts

Analiza:

Cześć wszystkim!
Dla mnie to taki case jak wczorajszy trafiony mecz mecz w Olsztynie. Analogicznie, Stal Nysa wraca dopiero do gry po długiej przerwie, nie wiadomo czego się po nich spodziewać, ale forma raczej pod kreską. Drużyna jest raczej dojrzała i potrzebuje trochę więcej czasu na dojście do pełni dyspozycji. Po sobotnim meczu Cuprum teraz to Nysa dzierży zaszczytne miano czerwonej latarni ligi. Czy zasłużenie? Ciężko stwierdzić, dziwny sezon i trochę dziwne wyniki, ale nie zmienia to faktu, że Stal z bilansem 0-6 zamyka stawkę.

Na przeciwko stanie MKS Będzin, drużyna z najsłabszym na papierze składem, ale z jednym z najlepszych specjalistów na ławce trenerskiej - Jakubem Bednarukiem. To właśnie Bednaruk odciska swoje piętno na zawodnikach grających na co dzień w Sosnowcu i dało to efekt w ostatnim meczu z Lubinem, kiedy to udało się zdobyć pełną pulę. Po dłuższej przerwie COVID-owej i wielu problemach wracają, miejmy nadzieję, do regularnej gry i wyglądają coraz lepiej.

Ekipa jest, nazwijmy to, swojska, ale bardzo ciekawa - jest para przyjmujących - Ademar, którego szczerze nie lubię, ale w którym drzemią wielkie możliwości i solidny Sobański, doświadczeni środkowi Gawryszewski i Kalembka, atakujący Faryna, którego stać na bardzo dobre zawody. Będzin potrafił już urwać seta Jastrzębskiemu Węglowi, ugrać punkt z Treflem, wiele przegranych setów było na styku do końca, więc nie sądzę, żebyśmy zobaczyli ich wyraźną porażkę jutro w Nysie. Ba, wierzę w ugranie przynajmniej dwóch setów, ale uznaję handicap punktowy za bardziej bezpieczną opcję.

Powodzenia ;)
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +218
I 24,7K

iti

Użytkownik
Czy ktoś mi może powiedzieć kto jest odpowiedzialny za ściągnięcie Trinidada do Warszawy?
Wielu ogórków widziałem na polskich parkietach (chociaż bardziej interesuję się damską siatką), ale to co wyprawia ten człowiek przechodzi ludzkie pojęcie. Dawno nie widziałem tak słabej sypy w drużynie z aspiracjami na podium.
Ponoc sam Anastasi jest w to zamieszany ;) Co jest troche dziwne, bo to fachowiec.
Rozumiem ograniczone srodki, ale jednak to po prostu slaby zawodnik.
 
psotnick 844,9K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Czy ktoś mi może powiedzieć kto jest odpowiedzialny za ściągnięcie Trinidada do Warszawy?
Wielu ogórków widziałem na polskich parkietach (chociaż bardziej interesuję się damską siatką), ale to co wyprawia ten człowiek przechodzi ludzkie pojęcie. Dawno nie widziałem tak słabej sypy w drużynie z aspiracjami na podium.
Może to był transfer youtubowy, jak często bywało w piłce nożnej. W sensie że menadżer przysłał flimik z najlepszych zagrań zawodnika i tak został zakontraktowany. Ale mam nadzieję, że w siatkówce jednak to inaczej działa.
==========

Stal Nysa VS MKS Będzin (zawodnik musi rozpocząć spotkanie)
Michał Filip - Punkty: Poniżej (20.5) @ 1.85 26 pkt
Lvbet

Cały czas buki wystawiają na Filipa wysokie linie na punkty, i niby logiczne, w końcu atakujący z dobrą zagrywką. Więc po pierwsze powinien dostawać dużo piłek, a do tego dorzucić 2-3 asy z zagrywki. Tylko problem w tym że Nysa nie tylko na atakującym polega. Po pierwsze nietuzinkowy jednak jak na taki klub rozgrywający, który umie i lubi dzielić piłki. Po drugie, na przyjęciu ma Bartmana, czyli przekwalifikowanego atakującego, który też musi swoje piłki dostać, bo inaczej jego obecność na boisku nie ma sensu. No i wreszcie para środkowych Lemański z M'Baye, dwaj zupełnie różni środkowi ale za to bardzo skuteczni i ponadprzeciętnie często wykorzystywani. Śmiem twierdzić że to właśnie środkowi są na ten moment najjaśniejszym jeśli nie jedynym dobrym punktem zespołu, który jednak jest jednym ze słabszych w lidze. W każdym razie Filip nawet jeśli jest pierwszą opcją to nie dominującą jeśli chodzi o rozkład ataku i taka linia może być trudna do przekroczenia, tym bardziej że on sam jakoś wybitnej formy nie pokazuje. Dość powiedzieć że linię 20pkt przekroczył tylko 2 razy na 6 meczów, w obu przypadkach były to długie zacięte 5 setówki. No i na koniec: kwestia kwarantanny spowodowanej covidem, Nysa ostatni mecz zagrała 3 tygodnie temu. Z doświadczenia takich sytuacji w lidze wynika wniosek, że zespoły po przerwach grają dużo gorzej, mniej składnie i wyglądają gorzej fizycznie. Wyjątek był chyba tylko jeden, czyli Zawiercie. A rywale już wdrożeni po przerwie, zdążyli już zaliczyć wygraną z Cuprum. Moim zdaniem to może być bardzo trudny mecz dla gospodarzy, pod wieloma względami.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +24
yannick_djalo 23,7K

yannick_djalo

Użytkownik
Na szybciutko:

Stal Nysa vs MKS Będzin
Typ: Jose Ademar Santana powyżej 13.5 punktu
Kurs: 1.86, etoto
po 3 setach już 14 punktów, a kończy z 22 - najlepszy wynik w zespole :)

Ostatnio próbowałem over Sobańskiego, ale to drugi rozgrywający dostaje zdecydowanie więcej piłek. Generalnie to on i Faryna ciągną atak, tutaj powinno być podobnie. Santana dostaje regularnie powyżej 20 piłek, środkowi Nysy raczej średnio nadążają w bloku, a na pojedynczym gracz Będzina ma bardzo wysoką skuteczność.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +109
yannick_djalo 23,7K

yannick_djalo

Użytkownik
Dyscyplina: Siatkówka - Plus Liga
Godzina: 20:30
Spotkanie: MKS Będzin vs Ślepsk Malow Suwałki
Typ: Ślepsk Malow Suwałki powyżej 8.5 bloków punktowych
Kurs: 2.00 8 punktów w 3 sety...
Bukmacher: etoto

Analiza:

Cześć wszystkim! Wczoraj nieudany romans z koszykówką i do tej pory żałuję, że nie zostałem przy siatkówce, bo mój typ na mecz u kobiet wszedł jak w masło... https://forum.bukmacherskie.com/threads/polska-liga-siatkówki-2020-2021.160281/page-2#post-6971625

Dzisiaj na tapecie jedyny mecz Plus Ligi i nawet nie musiałem za długo szukać, bo ta propozycja od razu przykuła moją uwagę i to będzie podstawowy wybór z tego meczu.
Na wstępie chciałbym pokrótce opowiedzieć o tym meczu. Kursy nam trochę zawirowały, od wyrównanych mniej więcej 1.90 do 1.90 na początku aż aktualnych 3.00 do 1.40 faworyzujących gości. Przyznam, że mi bliżej jednak do tej pierwotnej linii i nie do końca rozumiem czym podyktowane są aż tak drastyczne spadki notowań gospodarzy, ale raczej li wyłącznie masówką na Ślepsk. Moje przewidywania są takie, że zobaczymy przynajmniej 4 sety i to dosyć wyrównane, a tie-break nie zdziwi mnie ani trochę. Kadrowo lepiej prezentuje się drużyna z Podlasia, ale obecnie obie drużyny nie prezentują na tyle dużo jakości, żeby skończyć łatwo w trzech setach.

To skoro zakładam, że trochę dzisiaj pogramy, to szukam raczej wszelakich overów. Wybór był prosty, bloki punktowe po stronie Ślepska. Kto oglądał ostatni mecz Będzina ze Stalą Nysa miał próbkę tego jak wiele ataków może nie wygrać zderzenia ze ścianą po drugiej stronie siatki. Skrzydłowi MKS-u (czyli dwójka przyjmujących i atakujący) są raczej zero-jedynkowi i nie szukają gry z blokiem. Dla laików tłumaczę o co chodzi - niektórzy gracze (zwłaszcza Ci grający mniej fizycznie, a bardziej technicznie) potrafią wykorzystać blok przeciwnika do skończenia ataku, czyli np. opóźnić atak i wybić po rękach, poszukać zewnętrznego zawodnika i obić z boku jego ręce, czy zaatakować mocno pod górę szukając palców blokujących graczy. I teraz umówmy się, ani Sobański, ani Ademar ani tym bardziej Faryna takimi graczami nie są. Oczywiście nie atakują tylko przed siebie, wybierają różne kierunki, ale to na tyle jeżeli chodzi o rozwiązania w ofensywie. Tutaj nie ma kalkulacji - Brazylijczyk bazuje na swoim niesamowitym zasięgu i liczy na ataki nad lub obok bloku, Faryna bije bardzo mocno i stara się rozbijać ręce blokujących, Sobański też raczej nie kalkuluje i liczy na swoją dynamikę w uderzeniach. Zupełnie inaczej wygląda to po stronie Ślepska, gdzie Waliński i Rosseaux bardzo dobrze potrafią uciekać spod szczelnego bloku, ale to taki mały offtop ;)

Na koniec garść statystyk. W ostatnim meczu ze Stalą Nysa, czyli jedną z najsłabiej blokujących drużyn w lidze, zostali zatrzymani aż 11 razy. Będzin zagrał 28 setów i został zablokowany aż 70 razy, co daje bardzo wysoką średnią 2,5 bloku na set (!), drugą w lidze zaraz po Ślepsku (2,52 bloku). Jeżeli zachowamy taką średnią w tym spotkaniu, to już przy 4 setach powinniśmy mieć wynik w okolicach 10 bloków. Idźmy dalej, Suwałki zdecydowanie nie są najlepiej blokującą ekipą w stawce, głównie przez mało mobilnych środkowych oraz niskiego rozgrywającego, który mało daje w tym elemencie przy 3 ustawieniach przy siatce. Średnia meczowa to zaledwie 7,33 bloku na mecz w ich wykonaniu, ale ja zaglądam głębiej i widzę, że zazwyczaj grywali 3 sety. Przyrównuję zatem bloki do setów i dostaję wynik 2,13 bloku na set - przy 4 setach 8,51 bloku. Wszystko zgrywa mi się w jedną całość i będę zaskoczony, jeżeli nagle w tym meczu będziemy mieli jakieś mocne odstępstwo od reguły. Zwłaszcza, że Ślepsk potrafi świetnie serwować i odrzucać rywali od siatki, co może pomóc w stawianiu szczelnych bloków.

Powodzenia ;)


Dorzucę jeszcze:

MKS Będzin vs Ślepsk Malow Suwałki
Typ: Rafał Faryna powyżej 17.5 punktu
Kurs: 1.90, sts
16 punktów 3 sety, najwyżej w zespole

Atakujący MKS-u poza nieudanym początkiem w ostatnich 4 meczach notował 25, 17, 26 i 19 punktów, dzisiaj powinien bez problemu dołożyć w okolicach 20. Większość bukmacherów daje linie właśnie na poziomie ok. 19,5-20,5, a tutaj taki prezent od sts. Ciężar zdobywania punktów spoczywa w praktyce na nim i Santanie, więc jeżeli Będzin zagra niezłe zawody to jest spokojny o przekroczenie tego pułapu.
Do grania też spokojnie over 14.5 Ademara Santany, ale skupiam się dzisiaj na jednym graczu.

MKS Będzin vs Ślepsk Malow Suwałki
Typ: powyżej 181.5 punktu
Kurs: 1.95, sts
sety wyrównane, ale jednego zabraklo

Kursy przechyliły się mocno w stronę Ślepska, a dzięki temu pospadały też linie - przy takim pułapie over jest zdecydowanie do gry. 182 punkty do ugrania, wystarczą 4 sety np. do 20, 20, 20 i 22, więc jak najbardziej możliwe. Jeśli będziemy mieli jakiś set na przewagi to już w ogóle jest spokojny o wynik.

PS. Bardzo pechowo wczoraj, rozgrywający pogrzebali szanse Bedzina w 3. Secie. Było bardzo blisko, w gorze piłka na prowadzenie 14:13, ale od połowy seta przestali rozgrywać do Faryny, a pozostali się mylili. Tak samo z blokami, 7 punktowych po dwóch setach, a potem gracze MKSu zaczęli pudłowac na potęgę próbując ten blok ominąć.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +116
xavi90 176,5K

xavi90

Znawca - Boks
Nie jestem fanem siatkówki ale natrafiłem na zakład w 1xbet (u Polskich bukmacherów tego nie widzę) odnośnie dzisiejszego meczu: Błędy serwisowe i 32.5 próg - czy to jest normalna linia ? wydaje się bardzo duża.
 
yannick_djalo 23,7K

yannick_djalo

Użytkownik
Nie jestem fanem siatkówki ale natrafiłem na zakład w 1xbet (u Polskich bukmacherów tego nie widzę) odnośnie dzisiejszego meczu: Błędy serwisowe i 32.5 próg - czy to jest normalna linia ? wydaje się bardzo duża.
Ostatnio w meczu Nysa vs Będzin łącznie 35 błędów serwisowych, a były długie serie trafionych zagrywek. Linia wcale nie jest jakaś wygórowana
 
yannick_djalo 23,7K

yannick_djalo

Użytkownik
Dyscyplina: Siatkówka - Plus Liga
Godzina: 20:30
Spotkanie: Asseco Resovia vs Indykpol AZS Olsztyn
Typ: Więcej bloków punktowych (zwrot w przypadku remisu) - Asseco Resovia
Kurs: 1.83 bez komentarza, granie pre takich zakładów jednak mija się z celem, bo później wchodzi taki Robert Taht na boisko i wbija się 4 razy w blok...
Bukmacher:
iforbet

Analiza:

Cześć wszystkim!

Bardzo ciekawa propozycja od bukmachera iForbet na dzisiejszy wieczór. Trochę dziwi mnie takie zestawienie kursów, wszak wszyscy typują bardzo pewne zwycięstwo Resovii w tym meczu, ergo - zdobywają więcej punktów, ergo - więcej punktowych bloków.
Tak naprawdę dyspozycji obu drużyn będzie niewiadomą, zwłaszcza jednak gospodarzy, którzy zagrają pierwszy mecz po przerwie. Mimo to Olsztyn na tyle słabo pokazał się w ostatnio w Cuprum, że poszła masówka w drugą stronę. Skupmy się jednak na samym typie, jest kilka argumentów przemawiających za tym wyborem:

- Indykpol Olsztyn w tym sezonie tylko raz miał lepszy wynik bloków od swoich przeciwników, raz był remis, a aż 5 razy bilans był gorszy;
- bardziej wyrównane statystyki ma Asseco, 2/1/2 - lepszy/remis/gorszy;
- świetnie serwują we własnej hali, co może pomóc w odrzuceniu gości od siatki i ustawieniu skutecznego bloku;
- zdecydowanie szerszy wachlarz akcji ofensywnych mają rozgrywający Asseco, czy to Woicki czy Drzyzga, na pewno trudniejsze zadanie z grą przy siatce czeka Olsztynian, bo nie będzie łatwo rozszyfrować grania gospodarzy.

To wszystko składa się na wybór tej propozycji, mam nadzieję, że słusznie.
Powodzenia ;)

Dorzucę też:

Asseco Resovia vs Indykpol AZS Olsztyn
Typ: Mateusz Poręba poniżej 7.5 punktu
Kurs: 1.70, sts
tutaj zwrot, decyzja trenera żeby wzmocnić środek kosztem przyjęcia - od początku Rojas Concepcion zamiast Poręby i tym samym Zalinski na przyjęciu za Andringe

Mateusz tylko raz przekroczył linię i to w 5-setówce z Vervą Warszawa. Słabo w ataku, niewielkie zagrożenie na zagrywce i praktycznie nie istnieje w bloku. Generalnie wygląda nieciekawie i nie byłby pewnie podstawową opcją gdyby nie limit obcokrajowców - jego głównym zadaniem jest odblokowanie miejsca dla dwójki przyjmujących Schott - Andringa. Poza tym nie spodziewam się zbyt dużo grania środkiem, a jeśli już to raczej z Teryomienką.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +19
yannick_djalo 23,7K

yannick_djalo

Użytkownik
Dyscyplina: Siatkówka - Plus Liga
Godzina: 20:30
Spotkanie: Stal Nysa vs Ślepsk Malow Suwałki
Typ: Stal Nysa handicap -1.5 seta
Kurs: 5.00
Bukmacher: iforbet

Analiza:

Cześć wszystkim!

Ciężko coś wytypować w tym sezonie, o czym świadczy mój wczorajszy typ. Bardzo trudna decyzja z graniem pre, na papierze wszystko się zgadza, ale analiza robiona pod zupełnie inne składy - po czym wychodzi na przyjęciu w Rzeszowie Rober Taht (dramat) i dostaje 4 bloki, a zamiast Poręby do składu Olsztyna wskakuje Concepcion i nadrabia wszystko to czego nie potrafił Polak... Szkoda, ale nie ma co się załamywać i poddawać.

Dzisiaj dwa mecze, ja na tapetę biorę spotkanie w Nysie, gdzie Stal będzie walczyła o pierwsze zwycięstwo w tym sezonie i moim zdaniem je wywalczy :) Dla gospodarzy będzie to drugie spotkanie po przerwie i to powinno wyglądać już znacznie lepiej. Nie mówię, że źle wyglądali w starciu z Będzinem, ale porażka to porażka i to kolejny raz w tie-breaku - już brakło sił po prostu. Mogli zamknąć ten mecz znacznie wcześniej i przegrali tylko na własne życzenie. Czy wyciągnęli wnioski? Zobaczymy. W składzie jedyną absencją będzie brak Zbigniewa Bartmana, ale bardzo dobrą zmianę daje Bućko, więc ciężko powiedzieć o jakimś znaczącym osłabieniu. Świetna dyspozycja Łukasza Łapszyńskiego również wlewa we mnie sporo optymizmu przed wieczornym starciem. Poza tym w składzie atakujący Michał Filip (48% w ataku w meczu z Będzinem), rozgrywający Marcin Komenda i środkowi M'Baye i Lemański. Jest kim grać w ataku i Komenda korzysta z tego, ostatnio brakło trochę dokładności w wystawach do Lemańskiego, który jak złapie na swoim zasięgu to ciężko go powstrzymać, kilka gorszych piłek dostał też Filip, ale w gruncie rzeczy wyglądało to nieźle jak na pierwszy mecz po przerwie.

Po drugiej stronie Ślepsk Suwałki, który grywa ostatnio regularnie, ale z różnymi rezultatami. Naprawdę fatalne dwa sety w meczu z Treflem pozostawiają bardzo kiepskie wrażenie, którego nie zmyła nawet wygrana do zera z Będzinem. W Sosnowcu gospodarze bardzo pomogli popełniając masę prostych błędów i złych decyzji. Trener Bednaruk kilka razy wymieniał rozgrywających, przyjmujących i wprowadził każdego z 4 środkowych - na pierwszy rzut oka chaos, dramatyczna próba ratowania wyniku itp., ale jak sprawdzimy wynik to w gruncie rzeczy mieliśmy bardzo wyrównane sety. Muszę przyznać, że Ślepsk nie wyglądał wcale rewelacyjnie, paradoksalnie nawet gorzej niż Nysa w pojedynku z Będzinem. Jeżeli to ma być probierz to mecz może pójść w stronę Stali dzisiaj.
Suwałki ostatnio wygrały w kilku elementach, przede wszystkim na środku i w bloku oraz w ataku, gdzie nie było pomysłu na zatrzymanie Bołądzia. Co dziwne, bo w meczu z Treflem Bartek aż 5 razy wbijał się w blok i ogólnie wyglądał słabo, więc jest do powstrzymania i moim zdaniem nie powtórzy wyczynu z Sosnowca. Co szwankuje w Ślepsku? Słabo wygląda dwójka przyjmujących, Rousseaux i Waliński, a do tego ostatnio przestała działać zagrywka, czyli ich bardzo mocna broń. Jeżeli te dwa elementy nie wrócą to wyczuwam ich porażkę dziś wieczorem, bo Nysa nie zagra tak słabego meczu jak Będzin.

Podsumowując, idę w stronę gospodarzy, a do tego w ich zwycięstwo w 3 lub 4 setach, bo kolejny tie-break w tym sezonie zaprzeczyłby wszelkim regułom prawdopodobieństwa. Powodzenia ;)

Dorzucam:

Stal Nysa vs Ślepsk Malow Suwałki
Typ: M'Baye powyżej 6.5 punktu
Kurs: 1.85, sts


Ostatnio mało szans w ataku, ale mnóstwo piłek zgarnął za to Lemański. Dzisiaj powinno się to wyrównać, środkowi Ślepska to nie jest najwyższa półka, M'Baye ponadto ostatnio miał co prawda 0 bloków, ale aż 6 wybloków, więc piłki łapie i może dzisiaj punktowych bloków również do dorobku dołożyć.

Stal Nysa vs Ślepsk Malow Suwałki
Typ: Bołądź poniżej 20.5 punktu
Kurs: 1.80, sts


Zgodnie z moimi przewidywaniami idę w stronę Nysy, czyli zakładam mniejszą ilość punktów Ślepska. Bartek ostatnio poszalał z Będzinem, ale wystarczy znaleźć na niego sposób i bardzo łatwo można go wyłączyć z gry. Liczę na to, że uda się to graczom Nysy dziś wieczorem. Bartek tylko 2 razy w tym sezonie przekroczył 20 punktów, w tym raz w 5-setówce.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +110
yannick_djalo 23,7K

yannick_djalo

Użytkownik
Cerrad Czarni Radom vs GKS Katowice
Typ: GKS Katowice +11.5 punktu
Kurs: 1.85, sts


Katowicom zdarzały się już fatalne, wysoko przegrywane sety, ale taka linia daje nam jednak spory zapas. Jeśli nie odpuszczą żadnej z partii to nawet przy 3 setach możemy się zmieścić w limicie, a jednak przewiduję tutaj dłuższe granie.

Cerrad Czarni Radom vs GKS Katowice
Typ: Powyżej 178.5 punktu
Kurs: 1.90, etoto


To nie będzie łatwy mecz dla żadnej z ekip. Linia przy 4 setach bez problemu to pokrycia, a nie spodziewam się krótszego grania jeżeli tylko dyspozycja gości będzie na standardowym poziomie. Obu drużynom brakuje trochę jakości żeby szybko zamknąć mecz.

Cerrad Czarni Radom vs GKS Katowice
Typ: Miłosz Zniszczoł powyżej 8.5 punktu
Kurs: 1.85, sts


Miłosz ma kapitalny sezon, do tej pory tylko raz nie przekroczył 8 punktów, poza tym przynajmniej 10 oczek w każdym meczu, bez względu na to czy GKS grał długo i wygrywał czy przegrywał 3:0. Świetnie w bloku, solidnie w ataku, tylko zagrywki brakuje. Niemniej rewelacyjna dyspozycja jak na razie i liczę na to, że przerwa nie wybiła go z rytmu.
Najniższa linia z wystawionych na Miłosza jest właśnie na sts, pozostali dają 9.5 lub 10.5, co jest dla mnie bardziej odpowiednim progiem.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +110
S 108

slawek-80

Użytkownik
Cerrad Czarni Radom vs GKS Katowice
Typ: GKS Katowice +11.5 punktu
Kurs: 1.85, sts


Katowicom zdarzały się już fatalne, wysoko przegrywane sety, ale taka linia daje nam jednak spory zapas. Jeśli nie odpuszczą żadnej z partii to nawet przy 3 setach możemy się zmieścić w limicie, a jednak przewiduję tutaj dłuższe granie.

Cerrad Czarni Radom vs GKS Katowice
Typ: Powyżej 178.5 punktu
Kurs: 1.90, etoto


To nie będzie łatwy mecz dla żadnej z ekip. Linia przy 4 setach bez problemu to pokrycia, a nie spodziewam się krótszego grania jeżeli tylko dyspozycja gości będzie na standardowym poziomie. Obu drużynom brakuje trochę jakości żeby szybko zamknąć mecz.

Cerrad Czarni Radom vs GKS Katowice
Typ: Miłosz Zniszczoł powyżej 8.5 punktu
Kurs: 1.85, sts


Miłosz ma kapitalny sezon, do tej pory tylko raz nie przekroczył 8 punktów, poza tym przynajmniej 10 oczek w każdym meczu, bez względu na to czy GKS grał długo i wygrywał czy przegrywał 3:0. Świetnie w bloku, solidnie w ataku, tylko zagrywki brakuje. Niemniej rewelacyjna dyspozycja jak na razie i liczę na to, że przerwa nie wybiła go z rytmu.
Najniższa linia z wystawionych na Miłosza jest właśnie na sts, pozostali dają 9.5 lub 10.5, co jest dla mnie bardziej odpowiednim progiem.

A Katowice w jakim składzie?
Przy kursie 1,20 na mecz na Radom przeczuwam jakieś rezerwy.
 
Do góry Bottom