>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

PlusLiga 2009/2010

Status
Zamknięty.
T 17K

tadzin

Użytkownik
Nie wydaje mi się, ażeby Częstochowa miała zdominować rywala w dzisiejszym meczu...a stawianie handi -2.5 seta jest raczej nie na miejscu...jak dla mnie- wygrana Wielunia. Można zagrać po kursie 2.10, jaki proponuje Expekt, oczywiście za rozsądne pieniądze bez szaleństw.
No to bardzo źle ci sie wydaje ...
Najbardziej prawdopodobny jest wynik 3-1 dla Czewy aczkolwiek 3-0 tez mnie wcale nie zdziwi.
 
nikkol 277

nikkol

Forum VIP
Baraż o utrzymanie się w pierwszej lidze. Grają do czterech zwycięstw. Obecny stan to 1:1. Pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem Warszawy 2:3 a drugie w Warszawie zakończyło się zwycięstwem 3:1 dla Jadaru. Dzisiaj moim zdaniem znowu wygra Warszawa ponieważ w tym sezonie dysponują lepszym składem to raz, pod koniec rundy zasadniczej byli w lepszej formie to 2 a po trzecie Jadar ma problemy finansowe a to niestety zawsze się przekłada na gorsze wyniki. Dlatego stawiam że po dwóch setach będzie 2:0 dla Warszawian. Już w pierwszym meczu Jadar grał bardzo nie pewnie i popełniał bardzo proste błędy. Warszawa jest lepiej poukładaną drużyną, co w takim meczu jak ten może być bardzo ważne.

Kopiowanie analiz do działów nie jest już konieczne ???? Jakie problemy finansowe? Pod koniec sezonu zasadniczego rzeczywiście byli w dobrej formie :-|

Jadar dzisiaj moim zdaniem odniesie pewne zwycięstwo, do pełnej dyspozycji zdrowotnej wraca Maciej Pawliński, który był ważnym ogniwem w obu spotkaniach (pierwsze przegrane bo okropnej serii punktów w TB przy zagrywce Neroja) - w drugim został wybrany MVP.
 
miodzik 0

miodzik

Użytkownik
No to bardzo źle ci sie wydaje ...
Najbardziej prawdopodobny jest wynik 3-1 dla Czewy aczkolwiek 3-0 tez mnie wcale nie zdziwi.
jest początek 1 seta i Czewa wygrywa kilkoma punktami...Ale, zmierzam do tego skąd do jasnej cholery możesz wiedzieć jak mecz się będzie toczył. Może masz racje i Częstochowa zdominuje Wieluń (sam raczej bym się skłaniał przed meczem do tego, ale stwierdziłem że mecz może być wyrównany; nie widziałem dostatecznie dużego value aby postawić na Czewę po takim kursie na wyjeździe), ale masz tylko 50% szans na to aby mieć rację...Przecież to jest sport = nic pewnego. Ktoś myśli, że będzie inaczej, niż Ty to zakładasz...no i co z tego? Ma do tego prawo, takie samo jak Ty, aby sądzić, iż mecz będzie układał się po Twojej myśli. Sorry za off top, ale chciałbym, aby na tym forum było więcej merytorycznej oceny, aniżeli &quot;bo ja myślę TAK i TAK ma być&quot;. :cool:
 
T 17K

tadzin

Użytkownik
Swe wnioski pisalem kilka postow wczesniej i mimo ze nie byly one jakies za dlugie ( co do Czewy i Wielunia raptem jedno zdanie) to ogladalem mecze Wielunia i Czewy ładnych pare razy i wiem jaki maja potencjal.
Mecz zakonczyl sie wynikiem 3-1 dla Czewy wiec nawet trafilem DW : )
Wielun u siebie stanowi duza sile i jest w stanie zagrozic wielu druzynom co pokazal mecz i zacieta walka w koncowkach jednak na Czewe ktora ma konkretny cel do zrealizowania akurat Wielun nie mogl dac rady.
 
sower 0

sower

Użytkownik
No to teraz ja dla was mam galante typka na spotkanie Skry z Resovia na 14.04 (środa). Unibet już wystawił kursy i co widzę +2,5 set Resovia za 1,65. Skra powinna wygrać to spotkanie, ale sobotni mecz jeszcze będzie im siedział nie tylko w głowach... po prostu nie wierzę w to, że Rzeszowianie nie ugrają seta. Ja to biorę z zamknietymi oczami.

typ: PGE Skra Bełchatów - Asseco Resovia(+2,5seta) @ 1,65 in Unibet
 
alexdamiao 392

alexdamiao

Użytkownik
Ja myśle podobnie, że Resovia to nie są chłopaki do bicia i kurs 4.30 na mecz na nich nawet niezły, ale żeby być pewniejszym to dam jakiś hendikap na nich. Jutro powinni powalczyć. Redwitz, Akrem i Miko muszą przynajmniej tego 1 seta im załatwić
 
T 17K

tadzin

Użytkownik
Szczerze to sadze iz ważniejsza bedzie postawa Skry aniżeli Resovi, gdyz to od poziomu gry Skry bedzie uzaleznione to czy Resovia ugra cos w tym meczu czy nie. Z jednej strony patrzac na to iz tydzien temu mialo sie odbyc FF mozna by sie zasugerowac tym iz Skra powinna byc w najlwyzszej formie. Z drugiej strony Resovia praktycznie nie ma nic do stracenia gdyz zgodnie z zasada &quot;bij mistrza&quot; moze grac smialo na zagrywce i ryzykowac nie majac nic do starcenia. Sadze iz wynik meczu bedzie zalezec glownie od tego czy Skra wyjdzie bardzo zmotywowana i skoncentrowana wiedzac ze po przeciwnej stronie siatki gra druzyna naprawde dobra potrafiaca napsuc krwi. Jednoczesnie zawodnicy Skry beda wiedzieli ze u siebie musza wygrac i to dosc znaczaco by Resovie postawic pod murem w rewanzowym/rewanzowych meczach w Rzeszowie. Patrzac na caly sezon sadze ze wlasnie taki scenariusz jest najbardziej prawdopodobny i Skrze nie zdarzy sie ani chwilu przestoju, z tego powodu za najoptymalniejszy typ uznalbym :
Skra -1,5 - Resovia @ 1,42 unibet ✅
oraz troszke bardziej ryzykowne
under 160,5 pkt @ 2,2 unibet ⛔
 
R 1,6K

radomiak1910

Użytkownik
Azs Olsztyn-Delecta Bydgoszcz
typ: -2,5 seta Delecta
4.50
Betsafe
Analiza:
Jutro w pierwszym spotkaniu o miejsca 5-8 play off plusligi azs olsztyn zagra na wlasnym parkiecie z delecta bydgoszcz . Przed sezonem Delecta byla przymierzana nawet do mistrzostwa polski , a napewno juz do zajecia miejsca w pierwszej czworce . Ekipie Waldemara Wspanialego nie pomoglo jednak przyjscie kilku bardzo wartosciowych zawodnikow , takich jak np. Mistrz Europy i zdobywca statuetki na najlepszego zawodnika mistrzostw Piotr Gruszka , reprezentacyjny rozgrywajacy Pawel Woicki , czy podstawowy libero reprezentacji usa richard lambourne . Na papierze Delecta wyglada imponujaco , lecz poszczegolne gwiazdy tej ekipy nie tworza jeszcze druzyny .
W pierwszej rundzie play off Delecta ulegla Jastrzebskiemu Weglowi 1-3 . Olsztyn przed tym sezonem zostal calkowicie przemeblowany . W Olsztynie aktualnie nie gra zaden reprezentant swojego kraju . Olsztyn przed sezonem mial klopoty ze zdobyciem finansow potrzebnych na gre wtym sezonie , to sie jednak udalo . Dla Olsztynu sezon sie praktycznie juz skonczyl , gdyz ich glownym celem bylo napewno utrzymanie sie w lidze . Cel ten osiagneli , a wiec spotkania o miejsca 5-8 moga troche odpuscic . Delecta natomiast napewno bedzie chciala zajac to 5 miejsce premiowane gra w europejskich pucharach . Rywalizacja toczy sie tu do dwoch zwyciestw , a wiec Delecta nie moze sobie pozwolic w jutrzejszym spotkaniu na porazke .
 
adqs 3,5K

adqs

Forum VIP
Skra - Resovia
Typ: 3:0 ⛔ 3:1
Kurs: 2.30
Buk: Betsafe
W poniedziałek zaległe mecze Play-Off w Pluslidze. W związku z tym postanowiłem podać typ odnośnie meczu półfinałowego Skry z Resovią. Chyba nikogo nie należy przekonywać, kto jest faworytem w tym meczu.
Niedawno Sovia przełamała passę przegranych 0:3 ze Skrą, wygrywając właśnie 3:0 we własnej hali oraz zdobywając jakże cennego seta, który dał im awans do FF w Pucharze Polski, w Bełchatowie. Skra nie ma sobie równych w naszym kraju, w decydującej fazie zawsze włącza dodatkowy bieg, bieg, na którego poziom nie może wspiąć się żaden inny klub. Półfinał to bardzo ważna faza w walce o Mistrzostwo. Skra nie może pozwolić sobie na jakąś wpadkę, musi grać w pełni skoncentrowana od pierwszej do ostatniej piłki.
Na każdej pozycji, może poza rozegraniem, gdzie gra w Resovii niesamowity Rafael Redwitz, bełchatowianie mają dużą przewagę. Na środku były reprezentant Wojciech Grzyb oraz Łukasz Perłowski z Resovii kontra Daniel Pliński i Marcin Możdżonek po stronie Skry. Na przyjęciu Jacek Nawrocki ma w czym wybierać- Michał Winiarski, Stephane Antiga, Bartosz Kurek i Michał Bąkiewicz. Ljubo Travica nie ma takiego komfortu- Wika, Mika, Akhrem i Gierczyński. Na libero również sytuacja wydaje się wyrównana. W ataku Skra ma Wlazłego ( i tym samym ma Mistrza, jak to to ktoś ujął) oraz Jakuba Novotnego, Resovianie mają tutaj Mikko Oivanena oraz byłego kadrowicza Pawła Papke.
Widać więc, że na 3ch pozycjach przewaga Mistrza jest wyraźna, a na dwóch sytuacja jest powiedzmy remis ;)
Typ na 3:0 z tak atrakcyjnym kursem wydaje się więc być opłacalny.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Skra - Resovia
Typ: 3:0
Kurs: 2.30
Buk: Betsafe

W poniedziałek zaległe mecze Play-Off w Pluslidze. W związku z tym postanowiłem podać typ odnośnie meczu półfinałowego Skry z Resovią. Chyba nikogo nie należy przekonywać, kto jest faworytem w tym meczu.
Niedawno Sovia przełamała passę przegranych 0:3 ze Skrą, wygrywając właśnie 3:0 we własnej hali oraz zdobywając jakże cennego seta, który dał im awans do FF w Pucharze Polski, w Bełchatowie. Skra nie ma sobie równych w naszym kraju, w decydującej fazie zawsze włącza dodatkowy bieg, bieg, na którego poziom nie może wspiąć się żaden inny klub. Półfinał to bardzo ważna faza w walce o Mistrzostwo. Skra nie może pozwolić sobie na jakąś wpadkę, musi grać w pełni skoncentrowana od pierwszej do ostatniej piłki.
Na każdej pozycji, może poza rozegraniem, gdzie gra w Resovii niesamowity Rafael Redwitz, bełchatowianie mają dużą przewagę. Na środku były reprezentant Wojciech Grzyb oraz Łukasz Perłowski z Resovii kontra Daniel Pliński i Marcin Możdżonek po stronie Skry. Na przyjęciu Jacek Nawrocki ma w czym wybierać- Michał Winiarski, Stephane Antiga, Bartosz Kurek i Michał Bąkiewicz. Ljubo Travica nie ma takiego komfortu- Wika, Mika, Akhrem i Gierczyński. Na libero również sytuacja wydaje się wyrównana. W ataku Skra ma Wlazłego ( i tym samym ma Mistrza, jak to to ktoś ujął) oraz Jakuba Novotnego, Resovianie mają tutaj Marcina Wikę oraz byłego kadrowicza Pawła Papke.
Widać więc, że na 3ch pozycjach przewaga Mistrza jest wyraźna, a na dwóch sytuacja jest powiedzmy remis ;)
Typ na 3:0 z tak atrakcyjnym kursem wydaje się więc być opłacalny.
Rafa obecnie, prezentuje się lepiej od Hiszpana Falaski, więc na jednej pozycji to Reska ma przewage ????

Na ataku wystepuje Mikko Oivanen ???? Na środku obok Wojtka Grzyba w podstawowym składzie zapewne ujrzymy Grzegorza Kosoka, który od dłuższego czasu rozpoczyna spotkania w wyjściowej szóstce.

Co do Libero to się nie zgodze. Krzysiek według mnie jest obecnie lepiej dysponowany od Piotrka. Gato ostatnimi czasy miał spore problemy z przyjęciem i to w niego powinni celować przede wszystkim flotami podopieczni Travicy. Krzysiek też lepiej broni niż przyjmuje, ale w obecnej dyspozycji to właśnie Igła piowinien być pierwszym Libero w reprezentacji Castellaniego.
 
S 0

sopel1910

Użytkownik
Olsztyn - Bydgoszcz @ 2.00
Siatkarze Delecty to w większości stare wygi, dla których gra o miejsca 5-8 nie ma większego sensu. Akademicy na pewno wyjdą na boisko z większą motywacją, co przełoży się na wynik.
 
P 0

pavlinho

Gość
Rafa obecnie, prezentuje się lepiej od Hiszpana Falaski, więc na jednej pozycji to Reska ma przewage ????
Powiedz mi kiedy ostatnio widziałeś grę Falasci, o ile dobrze pamiętam już od dłuższego czasu mecze Skry nie były pokazywane przez Polsat/Iple. Więc według mnie oceniasz &quot;w ciemno&quot; mając przed oczami grę z połowy sezonu, lub kierując się sympatią do zawodników. No chyba, że masz możliwość oglądania zawodników na treningu lub osobiście jeżdzisz na mecze.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Powiedz mi kiedy ostatnio widziałeś grę Falasci, o ile dobrze pamiętam już od dłuższego czasu mecze Skry nie były pokazywane przez Polsat/Iple. Więc według mnie oceniasz &quot;w ciemno&quot; mając przed oczami grę z połowy sezonu, lub kierując się sympatią do zawodników. No chyba, że masz możliwość oglądania zawodników na treningu lub osobiście jeżdzisz na mecze.
Oceniam w przebiegu całego sezonu. Falasca dobrze prezentuje się na bloku i w zagrywce. Jeżeli chodzi o rozegranie według mnie gra strasznie schematycznie. Bez polotu.

@Sopel1910

5 Miejsce daje awans do Europejskich Pucharów, więc ręcze Ci, ze będa jednak chcieli wygrać ????
 
P 0

pavlinho

Gość
Oceniam w przebiegu całego sezonu. Falasca dobrze prezentuje się na bloku i w zagrywce. Jeżeli chodzi o rozegranie według mnie gra strasznie schematycznie. Bez polotu.
@Sopel1910
5 Miejsce daje awans do Europejskich Pucharów, więc ręcze Ci, ze będa jednak chcieli wygrać ????
Czyli tak jak myślałem, nie widziałeś jego gry od lutego więc nie wiesz jak się prezentuje teraz. Schematycznie to grała Serbia w finale LŚ w 2009 roku, Grbić ---&gt; Miljković. Falasca na pewno nie gra schematycznie, rozprowadza grę równomiernie na każdego z zawodników. Z tego co słyszałem - a słyszałem dużo, rozgrywa o niebo lepiej niż na początku sezonu. Co do Redwitza, według mnie jego gra straciła &quot;polot i finezję&quot; z początku sezonu, z tego co zauważyłem często daje piłkę na przełamanie, tylko jak zepsuje któryś z jego kumpli 2 x pod rząd a trzeci raz wystawi do kogoś innego i też zepsuje to sam głupieje i nie wie jaką decyzję podjąć. Porównując Falasce i Redwitza to widzę to tak, Miguel lepszy blok, zagrywka, agresywniej kiwa. Rafael ma tylko (lub aż) lepsze odbicie palcami. Gra w obronie raczej porównywalna.
Nie oszukujmy się, Skra ma na każdej pozycji lepszego zawodnika, jeżeli jutro nie wygrają 3-0 to mocno się zdziwię. I jak będziesz odpisywał, nie przywołuj meczu z pucharu polski, bo tym zwycięstwem będziecie się podniecać kilka lat i nie mam ochoty tego czytać.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
I jak będziesz odpisywał, nie przywołuj meczu z pucharu polski, bo tym zwycięstwem będziecie się podniecać kilka lat i nie mam ochoty tego czytać.
Nie mam zamiaru ???? Równie dobrze żadnego meczu można by nie przywoływać.

Zgadzam się, że to Skra ma o niebo lepszy skład od Resovii, dłuższą ławke itp. Nikogo nawet nie mam zamiaru przekonywać do Typu na Reske. Lubię tą drużynę, kibicuje jej i postawie jakieś drobniaki na jej zwycięstwo. Zapewne wszyscy wiedzą, że w tym spotkaniu będe się kierował po prostu sympatią do danej drużyny.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
AZS UWM Olsztyn - Delecta Bydgoszcz

Delecta Bydgoszcz (1.72) ✅
Under 205.5 pkt. ( 1.48 ) ⛔

Podopieczni Waldemara Wspaniałego liczyli na coś więcej niż walka o 5 miejsce. Drużyna z Bydgoszczy na pewno ( podopnie jak Olsztyn ) będzie chciała wygrać rywalizacje w tej parze i zawalczyć o awans do Europejskich Pucharów ze zwycięzcą pary Częstochowa - Wieluń. Nie mieliśmy okazji obejrzeć spotkan pomiędzy Olsztynem a Kędzierzynem i o postawie i formie gospodarzy dzisiejszego sptokania nie wiele moge powiedzieć. Natomiast widziałem spotkania ( bodajże trzy ) z udziałem Delecty w meczach ćwierćfinałowych. Gra wyglądała dużo lepiej niż w drugiej części rundy zasadniczej. Z bardzo dobrej strony pokazał się Stanisław Pieczonka, który świetnie spisywał się na przyjęciu, które było mankamentem &quot;Galaretek&quot;. Również w ataku potrafił zachować spokój i umiejętnie punktowac rywala. Drugą wyróżniającą się postacią był Piotrek Lipiński, który wygryzł ze składu Pawła Woickiego. Styl rozegrania Piotrka może nie jest porywający, ale strasznie skuteczny. Nie komplikuje sobie życia tylko gra bardzo dokładne piłki. Atutem Olsztyna może być własna hala, na której panują dosyć dziwne warunki. Nie wiem jak jest teraz, ale bardzo często w Uranii było po prostu chłodno. Olsztyn w ćwierćfinale zdołał wygrać jedno spotkanie w Kędzierzynie. U siebie jednak odniósł dwie porażki 0:3. Olsztyn gra strasznie chimerycznie. Potrafił zagrać genialnie dwa pierwsze sety z Resovią, żeby później przegrać spotkanie 2:3. Te dwa pierwsze sety były chyba najlepszymi w wykonaniu Olsztyna w tym sezonie. Wychodziło im dosłownie wszystko. Podopieczni Mariusza Sordyla są w stanie nawiązać wyrównana walkę z drużyną Delecty. Przewaga doświadczenia i umiejętności będzie jednak po stronie drużyny z Bydgoszczy. Jeżeli nie będą mieli kłopotow z przyjęciem powinno być dobrze i mecz powinien zakończyć się w góra 4 setach. Oczywiście na korzyść Delecty.

Domex Tytan AZS Częstochowa - Pamapol Siatkarz Wieluń

Domex Tytan AZS Częstochowa -1.5 seta ( 1.42 ) ✅

Czestochowa w tej parze jest po prostu drużyną lepszą. Nie brałbym pod uwage meczu z ostatniej kolejki, w której spotkały się obie drużyny. Na każdej pozycji przewage mają zawodnicy Grzegorza Wagnera. Wieluń swój cel już wypełnił. Pozostali w lidze i mogą spokojnie przygotowywać sie powoli do kolejnego sezonu. Częstochowa, która posiada młody, bardzo ciekawy zespół na pewno chce awansować do Europejskich Pucharów i tam zaprezentować się z dobrej strony.

Mecz ZAKSY z Jastrzębskim trudny do wytypowania. Jastrzębski ostatnimi czasy dobrze radził sobie z ZAKSĄ. Historia jednak lubi płatać figle ????
 
maszot 16

maszot

Użytkownik

Po dłuższej przerwie wracamy na ligowe parkiety.


AZS UWM Olsztyn - Delecta Bydgoszcz
Analizę zaczynam od tego meczu, ponieważ jestem kibicem Olsztyna i nie śmiałbym przeciwko nim stawiać. Mimo to kurs na akademików jest zachęcający, ponieważ starcie z Delectą będzie pokazaniem dominacji, jaka istnieje w sporcie między pieniędzmi a zaangażowaniem zawodników. Apetyty Bydgoszczan po przyjściu Mistrzów Europy urosły nagle do walki o czwórkę. Plany spaliły na panewce a kibice dalej wierzą w... sukces.
Drużyna z Olsztyna natomiast jest zdeterminowana, by pokazać dobrą siatkówkę i jak zawsze zadowolić swoich kibiców, którzy nie przychodzą na mecz, by robić piknik.
AZS UWM Olsztyn -1.5 seta⛔(2:3)
@ 3.2
Chętnie zagrałbym również jakiś pojedynek punktowy pomiędzy środkowymi AZS i Delecty na korzyść gospodarzy.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Mecze pomiędzy tymi drużynami zazwyczaj kończą się zwycięstwem Jastrzębskiego. Obie drużyny tym samym stosunkiem(3:1) spotkań pokonali swoich rywali w pierwszej fazie Play-Off. Zespół ZAKSY jest złożony z graczy dynamicznych i grających bardzo efektownie. Głównym argumentem tej drużyny jest zagrywka i jeśli nie będzie funkcjonowała na wysokim poziomie, Jastrzębski będzie miał ułatwione zadanie. W odróżnieniu od Kędzierzynian gracze JSW polegają na swoim zasięgu, a ponadto da się zauważyć w trakcie sezonu, że solidnie pracowali nad indywidualnymi zagraniami, jak choćby Patryk Czarnowski z zagrywką. JSW prezentuje się dojrzalej i sądzę, że zdołają pokonać ZAKSĘ.
JSW -1.5✅(3:1)
@3.20

Domex Tytan AZS Częstochowa - Pamapol Siatkarz Wieluń
Częstochowa powinna wyeliminować Wieluń w maksymalnie czterech setach. Przewaga na każdej pozycji.
Domex AZS Czestochowa -1.5 seta✅(3:0)
@1.35
PGE Skra Bełchatów - Asseco Resovia Rzeszów
Skra przymierzając się do rozgrywek Ligi Mistrzów rozgrywała najróżniejsze warianty gry i swoją formę przygotowała na najlepszą w tym sezonie. Brak meczów spowoduje większą chęć gry i pokazanie swojej dominacji po wyeliminowaniu Skry przez zespół Resovii z Pucharu Polski. Sądzę, że &quot;6&quot; Resovii nie przeciwstawi się sile Skry.
PGE Skra Belchatow Set 3-0
⛔(3:1)
@ 2,1

Neckermann AZS Politechnika Warszawska - Jadar Radom
Robert Prygiel i Maciej Pawliński w poprzednich meczach pokazali, że można na nich liczyć. Na zespół z Warszawy znaleźli patent i sądzę, że ze swoją grą powinni zostać w Plus Lidze, ponieważ grają solidniej i korzystają w pełni ze swojego doświadczenia.
Jadar Radom -1.5⛔(3:0)
@2.9
 
T 17K

tadzin

Użytkownik
Olsztyn - Delecta under 188,5 pkt @ 1,72 unibet ⛔ tie break :?
Sądze ze linia postawiona zdecydowanie za wysoko i nie wejdzie tylko w przypadku pojedynku 5-setowego. Uwazam iz pierwszy mecz pomiedzy tymi druzynami nie bedzie zbyt zaciety i jedna z druzyn (najprawdopodobniej Bydgoszczanie) przelamie druga i wygra w max 4 setach. Sklada sie na to duza poprawa gry zespolu z Bydgoszczy w porownaniu do meczy z drugiej czesci sezonu gdzie, Delecta grajac po prostu slabo ulegla u siebie grajac z Olsztynem 2-3. Na podstaiwe meczy z JW widac bylo ze odnalezli oni swoj rytm, z tychze powodow moj typ jest taki a nie inny.
 
kuba86 2K

kuba86

Użytkownik
Nie rozumiem Twoje komentarza Pavlinho odnośnie dwumeczu PP pomiędzy Skrą a Resovią. Czyli wg Ciebie ten mecz się nie odbył? Każdą porażkę będziesz tak komentował? Resovia wygrała i jest to ich wielki sukces i nie rozumiem czemu mówisz, że wspominanie o tym jest żałosne. Wygrali? Wygrali. Więc jak najbardziej można tu wspomnieć o tych starciach, bo zasłużenie wygrali. Kto wie, czy gdyby nie awans po wygraniu seta w Bełchatowie, rzeszowianie nie graliby o całą pulę. To ja mogę powiedzieć, że wygrana ze Skry z początku sezonu przez bełchatowian jest żałosna i nie nie chce mi się o niej czytać. Niemniej jednak, zgadzam się, iż Skra ma o wiele lepszy skład. Masz zupełną rację, ale czy skończy się to w 3 setach? Powątpiewałbym. Liczę na walkę z obu stron i ciekawe spotkanie. Może Reska pokusi się o jakąś niespodziankę w którymś z meczy? Zobaczymy.
-

AZS UWM Olsztyn - Delecta Chemik Bydgoszcz​

Rusza kolejna runda play off Plus Ligi po krótkiej przerwie. Są półfinał oraz walka o miejsca 5-8. Przypominam, że 5 miejsce daje okazję do gry w pucharach. Każda drużyna będzie walczyć o to wyróżnienie. Być może będziemy świadkami debiutu Delecty w Europie? Kto wie. Najpierw muszą wygrać rywalizację z akademikami z Olsztyna. Rywale, bądź co bądź, do pokonania. Co prawda pokonali oni Chemik w Bydgoszczy 3:2, ale jak wszyscy wiemy Delecta była w tedy w dołku, z którego już wyszła, co pokazała w meczach z Jastrzębskim, gdzie o mały włos nie mielibyśmy 5 meczu na śląsku. Nie ma się co oszukiwać, długa przerwa spowodowała rozluźnienie u zawodników. Do końca nie wiemy w jakiej kto jest formie. Jeżeli jednak brać po uwagę formę sprzed kilku tygodni, to warto wspomnieć, że nastąpiła znacząca zmiana w Deleccie na pozycji przyjmującego. Martin Sopko wyczerpał limit zaufania u Waldemara Wspaniałego co przełożyło się zmianę kadrową. W zamian za Słowaka gra Staszek Pieczonka, który o dziwo imponuje wielką formą. Tak przynajmniej było w meczach z Węglem. W ostatnim czasie na pozycji rozgrywającego występuje Piotrek Lipiński, który równie dobrze co Stasiu, gra na miarę swoich możliwości, jak za czasów reprezentacji. Można zauważyć również progres formy Grześka Szymańskiego, Michała Dębca oraz Piotrka Gruszki, który jednak nie gra tak, jak w Turcji. Być może jest to spowodowane zmianą swojej nominalnej pozycji na parkiecie. Z całą pewnością na wysokie morale Delecty wpływa świetna forma środkowych, a szczególnie Michala Cervena. Słowak w drużynie Delecty w ostatnich trzech meczach zablokował więcej aniżeli w całym sezonie. Te statystyki ostro rzucają się w oczy. Delecta wyszła z dołku już dawno i nie ma co mówić o wahaniu formy na takim etapie ligi. Natomiast Olsztyn w meczach z Kędzierzyn nic specjalnego nie pokazał oprócz jednego wygrane spotkania na wyjeździe 3:2, chociaż była to w połowie zasługa błędów popełnianych przez kędzierzynian. Jak będzie dzisiaj? Typuję zwycięstwo Delecty, bo to oni są wyraźnym faworytem w tej rywalizacji. Kurs wysoki dlaczego? Prawdopodobnie spowodowane jest to kuriozalnym wynikiem z sezonu zasadniczego, gdzie Delecta, jak już wspomniałem, uległa akademikom 2:3 u siebie.
Propozycje:
Delecta @ 1.60 6/10
Delecta -1,5 @ 2.20 3/10
Under 205.5 @ 1.50 5/10
Under 185,5 @ 1.80 2/10
Szkoda 2 seta, bo Delecta od początku do końcówki go kontrolowała (12-6, 19-16).
Sam zagrałem tylko win. ????
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
No to jesteśmy po pierwszych meczach półfinałowych. Oto rezultaty :
VS

Skra Bełchatów - Resovia Rzeszów 3:1 (14:25, 25:19, 25:20. 25:19)
Statystyki -&gt; http://stats.plusliga.pl/MatchStatistics.aspx?MatchID=371
VS

ZAKSA Kędzierzyn Koźle - Jastrzębski Węgiel 1:3 (28:26, 22:25, 20:25, 14:25)
Statystyki -&gt; http://stats.plusliga.pl/MatchStatistics.aspx?MatchID=372 Miałem okazje oglądac oba mecze i musze przyznac że spotkanie w Kędzierzynie stało na baardzo słabym poziomie. Dużo błędów, ogólnie tempo gry było niskie. Na palcach mozna było policzyc ciekawe wymiany. W ogóle brakowało mi atmosfery w tym meczu. ZAKSA tragicznie zagrała to fakt. Jastrzębski ciut lepiej i dlatego wygrali. Szczególnie w bloku dobrze się zaprezentowali, ale skutecznosc w ataku pozostawiała wiele do życzneie. Przeciez Yudin się zaciał w pewnym momencie a Pedro Azenha nie radził sobie także za dobrze. Ogólem poziom meczu mnie bardzo rozczarował. Liczyłem na większe widowisko....
Co do meczu w Bełchatowie to tutaj zupełnie inna atmosfera, przebieg meczu i tempo gry. Poprostu chciało się oglądac. Resovia nieoczekiwanie(?) rozgromiła Skre w 1 secie. Grali z pełnym zaangażowaniem. Widac było ducha walki i ogromną motywacje. Aż kostke skręcił(miejmy nadzieje że podkręcił lekko i szybko się wyleczy) Aleh Akhrem. Byc może to zacięło jakoś gre Resovii bo Wika nie radził sobie kompletnie. Oivananen także chimerycznie. Coś tam jeszcze Gierczyński zdobył ale ogólnie brak było takiego lidera jaki miała Skra. Mowa oczywiście o Wlazłym. No i przede wszystkim świetna dyspozycja i rozegranie Falasci. Dawno go w takiej formie nie widzialem. Skra szybkie wystawy na skryzdła. U nich zdecydowanie więcej graczy na równym poziomie i punktowali systematycznie. W Resovii tego nie było.
Typersko dzisiejsze mecze odpuścilem z powodu przerwy jaką zespoły musiały odbyc. Wolałem zobaczec co zaprezentują po tym okresie. Byc może na jutrzejsze mecze coś ciekawego znajdę to jak tylko czas pozwoli postaram się podac;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom