>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Plus Liga Kobiet 2010/2011

Status
Zamknięty.
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
Impel Gwardia Wrocław - Aluprof Bielsko-Biała
Zdecydowanie mecz o 4 miejsce w lidze przed play-offami. Miejsce w pierwszej czwórce daje pewien plusik na starcie, ponieważ w decydującej rundzie taka drużyna rozgrywa więcej spotkań na własnym parkiecie.
Impel to bardzo nieobliczalna drużyna. W swoim składzie ma bardzo dobre, młode siatkarki, wystarczy wymienić nazwiska Wołosz czy Efimienko. Bardzo dobrą formę prezentuje Katarzyna Jaszewska oraz Katarzyna Mroczkowska. Trzeba wspomnieć też o zawsze bardzo solidnej Ani Witczak oraz Bogusi Barańskiej.
W Bielsku mówi się o przełamaniu. Zespół Mariusza Wiktorowicza ostatnio rozwalił siatkarki z Białegostoku. Możliwe, że zagrają Bamber i Werblińska, ale trzeba pamiętać, że są po kontuzji, także mogą nie prezentować zbyt wysokiej formy. Być może także i w tym meczu na pozycji atakującej ujrzymy Berenikę Okuniewską, która jak na nominalną środkową radzi sobie tam bardzo dobrze. Karolina Ciaszkiewicz ma duże możliwości, jednak gra bardzo nierówno, wszystko zależy od tego czy ma dobry dzień i jej &quot;idzie&quot;. Na pewno duże znaczenie może odgrywać doświadczenie choćby Kasi Skorupy czy Asi Frąckowiak, które grały w meczach o dużą większą stawkę.
Pierwszy mecz wygrały Wrocławianki i to 3-0, a więc na pewno siatkarki z Bielska mają coś do udowodnienia. Oby nie zabrakło zaangażowania i przede wszystkim dobrej siatkówki.
Co do wyniku, intuicja podpowiada mi, że wygra Aluprof i tak też obstawiam, kursy są równe. Według mnie zadecyduje doświadczenie i to, że Wicemistrzynie Polski mają coś do udowodnienia.
Jeśli Impel przegra, zakończy rundę zasadniczą zapewne straci szansę na 4 miejsce, a także może spaść na 6, ponieważ w ostatniej kolejce grają wyjazd z Muszynianką, a tyle samo punktów oprócz Aluprofu i Gwardii mają także siatkarki z Bydgoszczy.
Moje propozycje:
Bielsko-Biała win 1.90 @ 5/10 ✅
WYNIK: 0-3
 
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
Dlaczego wprowadzasz w błąd? Bamber i Barańska prawdopodobnie zagrają.
Skoro tak, to sory, info brałem z paru stron, nie chce mi się teraz szukać dowodów... Cieszy mnie taka informacja i to trochę &#39;wzmacnia&#39; mój typ.
Poprawiłem treść, myślę, że można usunąć zarówno ten jak i post midela usunąć.
 
gystlik 13,2K

gystlik

Użytkownik
Mecz z Aluprofem zapowiada się bardzo ciekawie. W zespole z Bielska zagrają bowiem siatkarki, które jeszcze kilka lat temu decydowały o sile Gwardii - Anna Werblińska i Natalia Bamber. Dodatkowym smaczkiem jest to, że w Impel Gwardii gra siostra Werblińskiej - Bogumiła Barańska. Nie można również wykluczyć, że w przyszłym sezonie Werblińska zagra we Wrocławiu. Klub z Krupniczej na pewno podejmie próbę jej sprowadzenia. Grabowski myśli także o ponownym zatrudnieniu Joanny Kaczor z Muszynianki, ale na razie odmawia komentarzy na ten temat.
From:
http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/2011-03-28-mecz-we-wroclawiu-moze-rozstrzygnac-o-4-miejscu-w-tabeli
Dziękuje i pozdrawiam.
 
wojtas_ 77

wojtas_

Użytkownik
a tak mnie jakos tworczo natknęło na skrobnięcie czegoś :grin:

więc ...


Wciaz zastanawiam sie jak podejsc do tego meczu, gdyz caly czas Bielsko nie odkrylo wszystkich kart i nie wiemy czego chcą. Walczą o to 4 miejsce czy raczej odpuszczają i koncza na 6? Jedno jest pewne, dowiemy się tego dopiero po meczu. Gdyby patrzec przez pryzmat czysto sportowej walki bez kalkulacje ze strony Bielska - bo Wroclaw nie bedzie kalkulowac, tego jestem w 100% pewny, Wroclaw walczy o 4 lokatę, dzis maja mecz o zycie, byc moze najwazniejszy w sezonie, bo za tydzien z Muszynianka chyba nie licza na wiecej niz 1 pkt. Takze jesli patrzec na aspekt czysto sportowy to wcale nie jestem zwolennikiem grania na Wroclaw dzisiaj, blizej mi do Bielska po @ 2,01 pinn niz do Wroclawia. Mecz oceniam jako ten &quot;no bet&quot; z lekkim wskazaniem na Bielsko, czyli jakies 55% szans im daje na wygraną. Dlaczego? Juz argumentuje. Moze i nie graly ostatnio dobrze, pasmo porazek, to nie napawalo optymizmem. Do tego te kontuzje. Lecz ostatnio jakby cos ruszylo, juz w Gdansku ruszyly do przodu ze swoja grą, a ostatnio z Mielcem w koncu przelamaly serie porazek. Sadze, ze to na pewno wplynie dobrze na ich samopoczucie. Kolejna sprawa to to, ze mimo tylu problemow kadrowych trener fajnie sobie poradził. Przestawienie Okniewskiej na 2 to strzal w 10. Z jej zasiegiem i motoryka zdawac sie moze, ze to jej wymarzona pozycja. Radzi sobie swietnie. Dziura na srodku, ktora powstala po &quot;odejsciu&quot; Okuniewskiej jest latana przez Wojtowicz - nadzieje polskiej siatkowki. A wiec brak Bamber (o ile naprawde nie zagra dzis) mamy w bardzo duzej czesci zrekompensowany. Kolejna nieobecna to Ania Baranska. Co do jej nieobecnosci to nie mozemy mowic tylko w kontekscie tego meczu, gdyz Ania od poczatku sezonu zagrala jakies 3 mecze. Bielsko caly czas musi sobie radzic z pozostalymi przyjmujacymi, a wiec jej brak jakos drastycznie nie wplywa na styl gry Bielska w tym sezonie. Dodatkowo na oficjalnej stronce klubu znajduje sie info odnosnie wlasnie braku w dzisiejszym meczu tych dwoch &quot;wielkich&quot; zawodniczek - Bamber i Baranskiej. Jednak na jednym z forum wyczytalem, ze moga jednak juz dzis zagrac, natomiast jeden potral siatkarski potwierdza to tylko po czesci, dodajac, ze dodatkowym smaczkiem bedzie to, ze i Bamber i Baranska graly we Wroclawiu kiedys i ze wroca tam w nastepnym sezonie. Kolejnym smaczkiem jest pojedynek dwoch siostr. Takze trzeba sie z duzym dystansem wypowiadac na temat tych dwóch &quot;nieobecnosci&quot;, bo mozemy sie lekko zdziwic w trakcie meczu.

W tamtym sezonie Bielsko na 5 meczow 5 razy ogralo Wroclaw. W tym sezonie niespodziewanie gladko wroclawianki pokonaly Bielsko na ich terenie. Byla to duza sensacja jakby nie patrzec, Bielsko bylo wtedy troszke w dolku. Teraz niby nie jest lepiej, ale powoli z niego wychodza i teraz zaczęły sie wazne mecze, najwazniejsza czesc sezonu sie rozpoczyna. Bielsko ma doswiadczone babki w skladzie, ktore o tym dobrze wiedza. Nie mowie, ze Wroclaw nie ma doswiadczenia, bo ma w skladzie takie zawodniczki jak Mroczkowska chociazby, ktora rowniez jest bardzo doswiadczona i jest swietna zawodniczka. Ale trzeba przyznac, ze Bielsko tego doswiadczenia ma troszke wiecej. To procentuje wlasnie w takich momentach.

Odnosnie Wroclawia, walcza dzis o zycie, 3 punkty w tym meczu dają im pewne 4 miejsce. Dzisiejszy mecz jest, jak juz wczesniej wspominalem, najwazniejszy dla nich. W nast kolejce maja starcie z Muszyna - przyszlym mistrzem, a wiec nie ma co liczyc na wielkie zdobycze punktowe. Takze dzisiaj walcza o zycie. W tym sezonie graja naprawde fajnią siatkowke i nie jest niespodzianka ich wysokie miejsce.

Jednak Bielsko, jesli nie kalkuluje, rowniez dzis walczy o zycie, musi ugrac chociazby 1 punkt, aby byc w miare pewnym 4 miejsca. Chociaz ten 1 punkt moze okazac sie, ze to zbyt malo. Bielsko za tydzien mecz z Bialymstokiem, wiec powinny byc 3 punkty. Wroclaw wiadomo z kim. Jednak w ostatniej kolejce moze byc troszke kalkulacji. Muszyna nie jest &quot;glupia&quot; pomagajac Wroclawowi pomaga rowniez sobie, gdyz utrudnia drogę Bielsku. Takze trzeba czekac na rozwoj wydarzen. Dzisiejszy mecz odpowie nam na wiele pytan i watpliwosci.

Takze ja jesli mialbym grac ten mecz to Bielsko +1,5 @ 1,50. Inne opcje mnie jakos nie przekonuja. Overa nie polecam, bo takie sety jak 25-10 nie są rzadkoscią na polskich parkietach :razz:

Bielsko +1,5 @ 1,50 ✅

po prostu wierze, ze chca zajac to 4 miejsce i nie beda kalkulować, jak bedzie zobaczymy

pozdro Wojtas :cool:
 
buzero 59

buzero

Użytkownik
nie wiarygodna jest ta siatka kobiet wnie wiarygodna!!! jak to możliwe 0-2 w setach ale 3 to pokaz kontroli nad meczem przez Wrocław caly set prowadza 4-5 pkt nawet gdy goscie dochodzily do 2-3 pkt nastepnie gospodynie znowu odskakiwaly na 5 pkt - i tu nagle 22-18 dla gospodyn i nagle chyba kobitki okresu dostaly - sorry za określenioe ale jest to nie wiarygodne... koncza seta 23-25 hehhe co te kobity maja w reku? ze sa az tak nie stabilne - tam chyba nie ma czegos takiego jak pewna reka, forma zawodniczki...jaja pi prostu jaja
 
christopher48 2K

christopher48

Forum VIP
Co prawda nie jest to spotkanie Plus Ligi Kobiet, ale myślę, że mogę w tym temacie o nim napisać.


Muszynianka - Bielsko-Biała ⛔
Typ: Muszynianka -1,5 seta; @1,60
Milenium


Mecz finałowy PP siatkarek. Jeśli chodzi o półfinały, to tak:

Pierwszy mecz półfinałowy: Bydgoszcz zaczęła z wysokiego „C”. Widać, że siatkarki Centrostalu były mocno nabuzowane na początku meczu. Prowadziły nawet 12:6, ale od tego momentu zaczął się koncert gry Muszyny: 12:6 =&gt; 17:25 (w tym jedenastopunktowy run: 14:9 =&gt; 14:20) – to mówi wszystko. To wszystko zostało w głowach bydgoszczanek podczas drugiego seta, gdzie była duża przewaga Muszyny od samego początku partii. Trzeci set to najbardziej wyrównana odsłona – jednak w końcówce muszynianki zachowały więcej nerwów. Krótko mówiąc – wicemistrzynie Polski po raz kolejny pokazały, że są w tej chwili najlepszą ekipą w naszym kraju. W zwycięskim zespole wyróżniłbym Sadurek oraz Stam-Pilon.

Drugi mecz półfinałowy: nie będę szczegółowo opisywał, napiszę ogólnie: bielszczanki pokonały zespołowością zlepek sopockich indywidualności. Okazało się, że w drużynie Trefla nie ma czegoś co się nazywa TEAM SPIRIT (to jest oczywiście moja obserwacja). Jakoś mnie to nie dziwi – chyba nie da się zbudować zespołu w ciągu jednego sezonu. Pierwszy wielki sprawdzian (bo wiadomo, że ten team jest budowany po to, żeby grać w LM) dla Sopotu i taka klapa. A początek czwartej partii to już w ogóle katastrofa (0:8 na pierwszej przerwie technicznej) – kompletny brak zespołowości. Myślę, że swoje zrobiły też ćwierćfinały – sopocianki po rozgromieniu grającej „bez trenera” Łodzi (te znaczy z pseudo trenerką Niemczyk, ale to tak jakby bez trenera) były chyba zbyt pewne siebie, natomiast bielszczankom powrót z 0:2 na 3:2 w meczu z Dąbrową bardzo wzmocnił psychicznie. W meczu 1/2 finału cały zespół bielski zagrał dobrze, ale szczególnie wyróżniłbym Ciaszkiewicz, Bamber oraz rezerwową Wojtowicz (za którą nie przepadam, ale trzeba obiektywnie przyznać, że ma ona duży potencjał, który rzadko pokazuje, ale akurat wczoraj jak była na boisku to grała dobrze).

Przechodząc do samego finału – tak jak wcześniej napisałem, Muszyna to dla mnie najlepszy team w Polsce, drużyna jak na polskie warunki kompletna. Pozbycie się przed tym sezonem sporej ilości przeciętnych siatkarek pomogło temu zespołowi (można to po 3/4 sezonu spokojnie stwierdzić) – warto by było jeszcze o jakieś wzmocnienia, aby w przyszłości zrobić coś w Europie (jakaś klasowa Serbka, Rosjanka bądź Włoszka, ewentualnie Turczynka - bo siatkarki z tych krajów potrafią grać świetnie w drużynach klubowych). Jeśli chodzi o Bielsko, to drużyna ta wyszła już z dołka, w jakim była jeszcze miesiąc-dwa miesiące temu. Kluczową postacią jest tutaj trener Wiktorowicz, który przejął zespół po przereklamowanym Wagnerze (podobnie jak w zeszłym sezonie po równie przereklamowanym Prielożnym). Widać, ze ten trener świetnie rozumie się z dziewczynami z Bielska. Ważne też, że gra już Werblińska, jest też po krótkiej przerwie Bamber oraz wchodzi na krótkie zmiany Podolec. Potencjał jest bardzo duży. Ale w Muszynie potencjał jest jeszcze większy. Mecze między tymi zespołami to już klasyk naszego żeńskiego volleyballa. Na chwile obecną zespołem kompletnym jest Muszyna i to one są faworytkami dzisiejszego meczu. Zespół Aluprofu powraca na właściwe tory, ale jest jeszcze za wcześnie na pokonanie Muszyny. Muszynianki grają ostatnio bardzo pewnie. Jest jeszcze sprawa zmęczenia fizycznego. W ciągu meczów 1/4 oraz 1/2 finału Muszyna zagrała sześć setów, a Bielsko łącznie aż 9 partii (i jeszcze muszynianki grały swoje mecze o wcześniejszych porach, a Aluprof grał później, czyli na pewno to siatkarki Fakro będą miały dzisiaj większy zasób sił). Sercem jestem za Bielskiem, rozumem za Muszyną. Typuję wygraną faworytek z handicapem -1,5 seta.
 
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna - Organika Budowlani Łódź
Kolejny rewanż za wczorajszy mecz. Muszynianka zmiotła z parkietu zawodniczki z Łodzi. Oglądałem spotkanie i przede wszystkim błędy Łodzianek - a nie dobra gra Muszyny. Przyjezdne zagrały fatalnie, wystarczy przypomnieć, że pojedynek rozpoczął się od 8-0 dla gospodyń. Muszynianka wcale nie grała jak z Bielskiem, problem w tym, że wcale nie musiała. Widać było, że gospodynie jednak trochę się gubią i gdyby trochę spokoju ekipy z Łodzi wynik nie musiałby wyglądać tak tragicznie.
W końcówce 2 i 3 secie trener Mineralnych dał już trochę odpocząć podstawowym zawodniczką. Może nie wystawi na jutro na pierwszego seta od razu rezerwowego składu, ale z biegiem czasu może tak się stać.
Bardzo bardzo niska linia punktowa wystawiona przed Betsafe zachęca mnie do grania overu. Mimo dzisiejszej tak fatalnej postawy Organiki, do overu 125.5 zabrakło jedynie 3 punktów. Wystarczy poprawić nieznacznie niektóre elementy. Liczę na w końcu porządny mecz Kosek, musi w końcu zagrać na swoim poziomie. Dobry poziom na środku prezentuje Wojcieska. Nieźle rozgrywa Echenique. Szkoda, że nie ma Zaroślińskiej, bo na pewno nabiła by parę ładnych punktów. Możliwe, że załączy się gra Brydzie bądź Teixeirze, bo w paru meczach, szczególnie ta pierwsza pokazywały, że potrafią prowadzić drużynę.
Może wygranego seta przez Łódź bym jakoś specjalnie nie oczekiwał, ale zdobycie po 17 punktów w secie - to śmieszne. Myślę, że Organika da radę, oby nie zaczęły jak ostatnio, a jakoś im pójdzie. Trochę rozbawiła mnie sytuacja bodaj w ostatniej partii, gdy to Joanna Mirek musiała motywować i wprost krzyczeć na zawodniczki, a stojąca obok pani trener przez cały mecz bardzo wiedziała co począć. Nie chce się już jej po raz kolejny czepiać, bo na pewno grywała w wielu meczach, w tym reprezentacji i na pewno posiada szeroką wiedzę na temat siatkówki, ale chyba jednak zbyt małą na PlusLigę.
Moje propozycje:
Over 125.5 --- 1.50 @ 6/10 ✅
WYNIK: 3-0 (78-56)

BKS Aluprof Bielsko-Biała - Centrostal Bydgoszcz
Drugie spotkanie ćwierćfinałowe. Sobotni mecz Bielsko wygrało nie tracąc seta, jednak szczególnie w drugiej odsłonie meczu przyjezdne były blisko przedłużenia tego meczu. Do tego wielki pech Ani Werblińskiej - ledwo co zdążyła zagrać parę meczy w drużynie i budowała już optymalną formę, a tu już musiała zejść z boiska z grymasem bólu. Co się stało dokładnie? Informacji oficjalniej nie znalazłem, ale nie wydaje mi się, żeby jednak było to coś poważnego. Być może nie zagra jutro, ale na wyjazd do Bydgoszczy powinna być gotowa. Znakomity mecz zagrała Karolina Ciaszkiewicz. Ta siatkarka ma ogromny potencjał i jakby troszkę opanowała formę, byłoby bardzo dobrze, bo fantastyczne mecze przeplata fatalnymi. Znów dobry mecz Okuniewskiej i Bamber. Rytm powoli zaczyna łapać Podolec, która chyba jest najczęściej kontuzjowaną polską siatkarką. Kuligowska i trener Centrostalu podkreślali po meczu, że drużyna z Bydgoszczy wyszła na ten mecz poddenerwowana, przez co miały kłopoty z przyjęciem, a jak są kłopoty z przyjęciem to i trudniej zgubić blok i skończyć atak.
O drużynach możecie jeszcze przeczytać parę postów wyżej, opisywałem 1 mecz play-offowy :razz:
Czego się spodziewać w niedzielnym pojedynku? No cóż, trudno powiedzieć. W głowie tli mi się myśl o wygranej w przynajmniej jednym z setów ekipy Centrostalu. O wygranej w Bielsku raczej nie ma co mówić, chociaż nie lubię zbytnio grać, gdy te same drużyny grają dzień po dniu.
Moje propozycje:
Over 135.5 --- 1.55 @ 4/10 ✅
WYNIK: 1-3 (88-98)

ATOM Trefl Sopot - Stal Mielec
Trzecia para rozpoczyna walkę o awans do półfinałów fazy playoff. Sobotnie mecze bez niespodzianek, mistrz i wicemistrz wygrywał w stosunku 3-0. Oczywistym faworytem są Sopocianki, mają zdecydowanie lepszy skład, trenera i obiekt.
ATOM w przeciągu jednego sezonu stał się ligową potęgą. Siła pieniądza i mądre prowadzenie klubu robi swoje. Ekipa na pewno jest bardzo silna, ale jeszcze nie jest tak bardzo zgrana. W ATOMie jest dużo zawodniczek, które grały już mnóstwo meczy na najwyższym poziomie. Dwie byłe rozgrywające kadry - Magda Śliwa i Iza Bełcik (ta druga może jeszcze zagra w reprezentacji). Bardzo dobra rosyjska atakująca, która także grała w reprezentacji swojego kraju już nie jeden mecz, a mowa o Fateejevej. Doskonałą libero - Paulina Maj. Klasa sama w sobie - Dorota Świeniewicz. Bardzo obiecująca turecka przyjmująca Neriman Ozsoy. Nie wiem czy zagra Konieczna, bo ostatnio miała problemy. Ogólnie skład megamocny i półfinał jest zaklepany dla tej drużyny.
Mielec dla mnie spora sensacja tego sezonu już teraz. Obok Rumii była to drużyna typowana przeze mnie do grania w playoutach. Gra w dużej mierze opiera się na doświadczonych zawodniczkach: Sadowskiej, Ściurki i Pyci. Warto zwrócić uwagę na siostry Wilk: Dorotę i Agatę.
Co tu dużo mówić, przebieg spotkania będzie zależał głównie od postawy gospodyń. Jeśli będą miały dobry dzień, to Stal zostanie zmieciona z powierzchni ziemi. Mecz odbędzie się w ErgoArenie, zapewne przyjdzie sporo kibiców. Myślę, że set, to maximum co w niedzielnym meczu mogą osiągnąć zawodniczki z Mielca. W rundzie zasadniczej wygrana 3-0 Sopotu u siebie i porażka 2-3 na wyjeździe.
Moje propozycje:
ATOM wygra --- 1.06 @ 9/10 ✅
Under 180.5 --- 1.33 @ 7/10 ✅
WYNIK: 3-1 (99-75)
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
MKS Tauron Dąbrowa Górnicza - Impel Gwardia Wrocław
Ostatnia para drużyn mierzących się w play-offach. Dla mnie zdecydowanie najbardziej wyrównana i najbardziej ciekawa.
Dąbrowa wydaje się, że minimalnie zwolniła tempo po fantastycznych spotkaniach w lidze i Pucharze CEV. Zawodniczki Waldemara Kawki w tym sezonie pokazały się z bardzo dobrej strony i zajęły w rundzie zasadniczej bardzo wysokie 3 miejsce. Dużym plusem jest bardzo wyrównany skład. Na rozegraniu dobrze radzi sobie Muhlsteinova. Mocne środkowe - Plchotova, Lis i Liniarska nawzajem uzupełniają się. Na przyjęciu także wyrównany poziom, jest przyszłość reprezentacji - Szczurek, mocna Chorwatka Ikić oraz solidna Ela Skowrońska. W ataku Iza Żebrowska, która jak złapie swój rytm, jest praktycznie nie do zatrzymania. Na zmianę jest doświadczona Pura. Na libero bardzo dobre mecze notowała Strasz.
Impel to ekipa z ogromnym potencjałem, siatkarki tej drużyny mają bardzo duże możliwości. Na rozegraniu Joanna Wołosz, która była już w kadrze i raczej zostanie w niej już na długo. Mocne środkowe - Efimenko i Tokarska. Na przyjęciu są doświadczone Jaszewska i Witczak oraz solidna Bogumiła Barańska. W rundzie zasadniczej zespół zajął 6 miejsce, jednak myślę, że stać te siatkarki na wyższe lokaty.
Play-off dla tych ekip dopiero się rozpoczyna. W zasadniczej w dwóch meczach wygrywał gospodarz spotkania. Spotkanie powinno być ciekawe i w miarę wyrównane.
Moje propozycje:
Gwardia +2.5 --- 1.70 @ 6/10 ✅
Gwardia +1.5 --- 2.45 @ 3/10 ⛔
WYNIK: 3-1
 
buzero 59

buzero

Użytkownik
dla osób nie mogących zagrać typu Filipa - poniewaz pinnacle wycofalo juz ten zakład...polecam zagranie typu over 160,5 pkt 8/10 w meczu kurs 1,55 betsafe - sam ten typ juz zagralem wczoraj mysle ze dzis Gwardia postawi jeszcze ciezsze warunki nizeli wczoraj a Dabrowa sie troszke rozluzni przewiduje TB
 
buzero 59

buzero

Użytkownik
dla osób nie mogących zagrać typu Filipa - poniewaz pinnacle wycofalo juz ten zakład...polecam zagranie typu over 160,5 pkt 8/10 w meczu kurs 1,55 betsafe ✅✅✅- sam ten typ juz zagralem wczoraj mysle ze dzis Gwardia postawi jeszcze ciezsze warunki nizeli wczoraj a Dabrowa sie troszke rozluzni przewiduje TB
mecz bardzo podobny do poprzedniego....wg statystyk...
wg nich znowu w 1 secie gospodynie zmiazdzyly rywalki trzymajac kontrole nad setem caly czas.... w 2 gdy wydawalo sie ze skonczy sie 1-1 bo Gwardia miala na 2 przerwie tech 5 pkt przewagi ale niestety slaba koncowka - przestój gosci i set dla DABROWY czyli identycznie jak wczoraj...na szczescie kolejne sety wszystkie dla Gwardi ktora wywozi zwyciestwo z ciezkiego terenu....
 
matthias 18

matthias

Użytkownik
Co ciekawe, Dąbrowa przegrała 1. seta w pięciu meczach sezonu zasadniczego, w drugiej (ze Stalą), trzeciej (z Aluprofem), czwartej (z Muszyną), dziewiątej (z AZSem) i siedemnastej (z Atomem) kolejce. Pięć razy (trzykrotnie z faworytami do złota), na osiem porażek.
Gwardia zaś dziesięć razy, na 10 porażek, a więc średnio w każdym przegranym meczu. Były to zwykle sety na under, Gwardia rzadko przekraczała w nich 20 pkt. Daje to do myślenia, Wrocław nie potrafi dobrze wejść mecz. Te 2 mecze playoff tylko potwierdzają te regułę.
Mam świadomość, że Gwardia jest niżej w tabeli i siłą rzeczy ma gorsze statystki, ale to chyba wyróżnia te zespoły.

Takie drobne spostrzeżenie, może komuś pomoże;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
IMPEL Gwardia Wrocław - MKS Tauron Dąbrowa Górnicza
Trzecia odsłona walki o półfinał play-off. Tym razem gospodyniami na to i następne spotkanie zostały zawodniczki Gwardii. Mecze tych drużyn ce****e wielka walka.
Gwardia tak jak już nie raz pisałem - drużyna w wielkim potencjałem, grająca nierówno. Gdy jednak granie &quot;zaskoczy&quot;, są bardzo mocne. Zawodniczki z Wrocławia są bardzo ambitne, podbijają mnóstwo piłek w obronie. Różnie jest natomiast z przyjęciem zagrywki i kończącym atakiem.
Tauron zebrał w tym sezonie sporo doświadczenia w Pucharze CEV i to może procentować. Zawodniczki tej drużyny mają niezłą zagrywkę, do tego bardzo dobry blok. W Dąbrowie ma też kto atakować, gra tam przecież reprezentacyjna przyjmująca Szczurek, jest Iza Żebrowska, która potrafi kończyć bardzo trudne piłki, do tego solidne Ela Skowrońska i Matea Ikić. Na rozegraniu ostatnio bardzo dobre mecze Muhlsteinowej. Warto wspomnieć o bardzo mocnych środkowych - Lis, Pluchotova czy Liniarska grają czasami znakomicie.
Stan rywalizacji to 1-1 - gramy do 3 wygranych, także jest spora szansa, że półfinalistę poznamy już we Wrocławiu. Obie drużyny miały czas na odpoczynek w czasie świat. W pierwszym meczu Dąbrowa zagrała bardzo dobrze zagrywką, odskakiwały rywalką w najważniejszych momentach seta po asach. Niezły poziom na przyjęciu, mogła wykazać się rozgrywająca - dostała zresztą nagrodę zawodniczki meczu. W drugim spotkaniu MKS prowadził już 2-0 i zawodniczki były chyba już zbyt pewne wygranej w tym meczu. Do tego po meczu mówiły o zmęczeniu. Gwardia łapana była cały czas na bloku, wystarczy wspomnieć, że sama Małgorzata Lis zdobyła bodaj 11 punktów tym elementem. Mimo jednak takiej gry na siatce brakowało walki i pazura, mało ważnych piłek skończonych. Gwardia za to pokazała olbrzymią ambicje i to one teraz są w lepszej sytuacji. Barańska zagrała fantastyczny mecz wtedy, zresztą gdyby nie ona - 3 set byłby dla MKS&#39;u i skończyło by się na 3-0 dla gospodyń.
Mimo to wydaje mi się, że wygra tym razem Dąbrowa. Jeśli tylko będzie dobra zagrywka - o wynik raczej jestem spokojny - Gwardia ma często kłopoty z przyjęciem i to trzeba wykorzystać. Patrząc na składy - plus dla przyjezdnych, wydaje się że mają lepsze i bardziej ograne zawodniczki. Powinny także utrzymać dużą przewagę na środku - Dąbrowa ma naprawdę bardzo mocne środkowe. Mam nadzieje, że i tym razem mnie mój siatkarski nos nie zawiedzie - póki co na razie 8/8 w tych play-offach i chciałbym utrzymać tą skuteczność jak najdłużej - tym bardziej, że siatkówka żeńska nie jest łatwa do przewidzenia.
Moje propozycje:
Dąbrowa +1.5 --- 1.45 @ 8/10 ✅
Dąbrowa wygra --- 1.85 @ 6/10 ✅

O obu drużynach można poczytać jeszcze parę postów wyżej.
W przypadku wygranej Gwardii - typ wg mnie można powtórzyć następnego dnia!
WYNIK: 0-3
 
buzero 59

buzero

Użytkownik
GWARDIA-TAURON

nie wiem czy zauważyliście strasznie zróżnicowane kursy na ten mecz - tak jakby nasz ekspert siatkówki FILIP przewidział odwrócenie faworyta...jeszcze pare dni temu kursy wg unibetu i innych buków prezentowały się tak ok. 1,72-2,10 natomiast zaraz po zagraniu typu przez FILIPA bukmacherzy wyrównali kursy na po ok. 1,85 nastepnie z biegiem czasu kursy na Dabrowe leca na łeb na szyje... obecnie kursy są tak 2,3-1,55 natomiast typ co grał FILIP i MARIOK czyli handi +1,5 seta na DABROWE kurs był 1,52 obecnie tylko na betsafe jest jeszcze takie handi z kursem 1,20 natomiast na kontre (czyli -1,5 seta na GWARDIE mozna teraz zlapac kurs 4,00 )

Mocne zróżnicowanie kursów w małym odstępie czasu - czy macie jakieś info odnośnie powodu zmiany kursów? Czy po prostu źle wystawili kursy na poczatku...
 
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
Stal Mielec - ATOM Trefl Sopot
Trzecie spotkanie tych drużyn w fazie play-off. Jak na razie ATOM w 100% wykorzystał atut grania we własnej hali i prowadzi w rywalizacji już 2-0 po wygranych 3-1 i 3-2 nad siatkarkami z Mielca. Szczególnie drugi mecz był emocjonujący i bardzo zacięty, Stal prowadziła 2-0 w setach i miała kilka piłek meczowych - jednak nie udało im się &quot;wykończyć&quot; zawodniczek Chiapinniego.
Stal w rundzie zasadniczej uplasowała się na siódmej lokacie. Najlepiej punktującą zawodniczką jest Anita Kwiatkowska. W drużynie jest kilka bardzo doświadczonych, ogranych zawodniczek w PlusLidze - Sylwia Pycia, Magda Sadowska czy choćby Dorota Ściurka. Są też siostry Wilk: Dorota i Agata - które radzą sobie bardzo przyzwoicie. Drużyna z Mielca jest bardzo waleczna. Mimo iż w tej drużynie nie ma takich gwiazd jak w zespole rywalek - posiadają duży atut - zespołowość. Mecze obu drużyn zawsze są bardzo zacięte (może poza pierwszym spotkaniem w 2010 roku), u siebie Mielec pokonał już raz Sopot w tym sezonie 3-2.
ATOM na pewno jest silniejszą drużyną w tej parze - jednak mecze ze Stalą nie są dla nich łatwe. W Sopocie w ciągu roku stworzono zespół, który wskoczył do czołówki. Sporą przewagę Sopocianki wydaje się mają na ataku: Fateeva, Ozsoy, Świeniewicz kończą mnóstwo piłek. Do tego dwie rozgrywające na dobrym poziomie - obie grały w reprezentacji narodowej (Śliwa, Bełcik). Dobrze prezentuje się także środek - Fernadez i Maculewicz jak mają dobry dzień potrafią seriami punktować rywalki.
Forma Atomówek ostatnio faluje, grają jednak trochę gorzej niż w fazie zasadniczej. Mielec u siebie na pewno będzie chciał zagrać jeszcze jedno spotkanie i odnieść choć te honorowe zwycięstwo w play-off. Tak jak pisałem - mecze obu ekip zwykle zacięte, dużo będzie zależało od zagrywki, bo zarówno Stal jak i Sopot dosyć często gubią przyjęcie i to są seryjne błędy. Czy ATOM awansuje już po tym meczu? Myślę, że jest duża, a nawet bardzo duża szansa iż tak będzie. Jednak nie powinno skończyć się to w 3 setach. Grubo jednak chyba nie ma co wchodzić w to spotkanie - sam mam trochę mieszane uczucia w tym momencie... ;)
Moje propozycje:
Stal Mielec +2.5 --- 1.45 @ 5/10 ✅
WYNIK: 1-3

Później (next day) napiszę o meczu Organika - Muszyna i może jeszcze Gwardia - Dąbrowa albo Rumia - Białystok... ;)
 
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
Impel Gwardia Wrocław - MKS Tauron Dąbrowa Górnicza
Czwarte spotkanie tych drużyn w play-off. Co ciekawe - wszystkie mecze grałem (do dwóch są analizy) i jestem zadowolony. O drużynach co pisałem wczoraj, pisałem tydzień temu - trzeci raz nie ma sensu. Tylko najważniejsze informacje.
Wczorajszy mecz zakończył się wygraną Dąbrowy 3-0, jedynie w 2 secie gospodynie zdołały nawiązać walkę, mimo to przegrały na przewagi. W pierwszej i trzeciej partii pokaz siły zawodniczek z Dąbrowy - szczególnie ostatni set mógł zakończyć się wielkim pogromem, było już przecież 4:18, skończyło się na 14-25. Przyczyny takiego rezultatu? Na pewno słaba zagrywka Gwardii, Dąbrowa nie miała problemów z przyjęciem, przez co Lucie Muhlsteinova, a później Marta Haładyn, mogła grać co tylko jej wpadł do głowy - a i atakujące nie miały problemów z kończącym atakiem. Bardzo dobry mecz Żebrowskiej. Na pewno też trzeba powiedzieć, że wczoraj był dzień MKS&#39;u - wychodziło im praktycznie wszystko. Duże znaczenie w tamtym meczu miał drugi set - Gwardia zaczęła od 2-7, ale po czasie zawodniczki obudziły się i zeszły na pierwszą przerwę techniczną z prowadzeniem 8-7. Później gra punkt za punkt - Gwardia prowadziła 1-2 punktami do końcówki seta. W decydujących momentach jednak zadrżała ręka i przegrany set, zakończony autowym atakiem Mroczkowskiej. Wrocławianki nie miały już wiary, chęci i ambicji na kolejny zryw - wyszły wyraźnie podłamane przegraną 2 partią i dostały lanie.
Dziś spodziewam się całkiem innego scenariusza. Gwardia na bank nie odpuści - zawodniczki wyjdą mocno zmotywowane - wiedzą przecież, że Tauron jest do ogrania. Przede wszystkim wzmocnienie przyjęcia i zagrywki - to jest klucz do postawienia się przyjezdnym. Słaby mecz Jaszewskiej i Barańskiej - a tym zawodniczką dwa słabe spotkania bardzo rzadko się zdarzają. Do tego trzeba wspomnieć o sytuacji z przed tygodnia: po wygranej w pierwszym meczu Dąbrowy, zawodniczką brakło siły na granie następnego dnia - nie wiem czy dziś będzie podobnie, ale jest to prawdopodobne. Oczywiście Dąbrowa nie odpuści meczu, wykonały już plan minimum i w najgorszej sytuacji decydujące spotkanie rozegrają przed własną publicznością.
Kobieca siatkówka jest inna niż męska, trudniejsza do przewidzenia - tu trzeba trochę wejść w psychikę drużyn, przynajmniej tak mi się wydaje. Pierwszą myślą jaka mi przyszła do głowy na to spotkanie - to to, że będzie tie-break, a wtedy może być różnie. Sam chciałbym jeszcze jedną szansę do typowania spotkania tych drużyn. Dziś tak łatwo dla MKS&#39;u nie będzie.
Moje propozycje:
Gwardia +2.5 --- 1.30 @ 7/10 ⛔
Gwardia +1.5 --- 1.85 @ 3/10
⛔

Może być trochę dziwne, że typuje kolejny raz to spotkanie tych drużyn i za każdym razem są to inne typy - ale póki się sprawdza i jest &quot;czucie&quot; meczu - to czemu mam rezygnować... :razz:
WYNIK: 0-3
Nie mieści mi się w głowie co wyczyniały na boisku zawodniczki z Wrocławia. Nie wiem jak to opisać. W pierwszych dwóch setach wyrównana walka - przegrywają przez bardzo proste błędy. W 3 secie prowadzą 12-4 i za chwilę robi się 12-11. Wyrównana &quot;walka&quot;, udało się im ponownie odskoczyć na 4 punkty (20-16) i co? Dwa tak proste, tak banalne (brakuje mi słów by to określić) błędy Jaszewskiej w ataku.
Gra na przewagi nie przynosi efektu, miały kilka setówek, jednak nie potrafiły skończyć (Jaszewska znów błąd w ataku!). Dąbrowa specjalnie nie namęczyła się dziś, Gwardia robiąc szkolne błędy (Efimenko także można wymienić, fatalny występ mimo iż to ona w dużej mierze zbudowała to 7-8 punktowe prowadzenie w 3 partii zagrywką) przegrywa na własne życzenie i pozbawia się szansy na piąte spotkanie. Mogły wygrać każdego z tych setów, ale widocznie nie chciały - niestety. :|​
 
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
Organika Budowlani Łódź - Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna
Trzeci mecz i najprawdopodobniej ostatni tych drużyn w play-offach. W rywalizacji prowadzi Muszynianka po dwóch pewnych wygranych 3-0 na własnym parkiecie. Tym razem rywalizacja przenosi się jednak do Łodzi.
Organika powoli kończy ten sezon - sezon niezbyt udany. W poprzednim zasłużyły sobie na miano sensacji wygrywając Puchar Polski i zapewniając sobie tym samym start w rozgrywkach Ligi Mistrzyń, jednak w tym roku zarówno na krajowym podwórku jak i w Europie nic ciekawego nie pokazały. Cały czas muszą sobie radzić bez Zaroślińskiej, która mimo słabego sezonu, nie raz podrywała zespół i brała ciężar gry na własne barki. Słabo gra inna reprezentantka - Karolina Kosek, która wyraźnie nie może się odnaleźć w tym sezonie. Środkowa Luana de Paula grała już w tym sezonie na pozycji atakującej i w tym spotkaniu także jest to możliwe. Radzi sobie na rozegraniu Echenique. Słabo grają doświadczone Mirek i Texeira. Bardzo przyzwoicie za to na środku gra Sylwia Wojcieska. Pani trener Niemczyk chyba nie potrafi też wyzwolić w drużynie ambicji, dodatkowej energii, mobilizacji. Być może jednak w tym meczu kibice pomogą w tym siatkarkom z Łodzi, może być to przecież pożegnanie z tym sezonem.
Muszynianka nie miała problemów w pierwszych dwóch spotkaniach, poza jednym setem toczonym na przewagi, Organika nie potrafiła wyjść z 20 punktu. Fantastycznie gra Kaczor, poziom trzymają środkowe - Gajgał z Bednarek, Jagieło z Debby także przyzwoicie, aczkolwiek sporo mają jeszcze rezerwy. Do dyspozycji trenera jest jeszcze sporo zawodniczek rezerwowych, które także poziomu nie zaniżają. Jedyne co może zgubić siatkarki z Muszyny w tym meczu to pewność siebie, po łatwych ostatnich meczach mogą trochę zlekceważyć Organikę.
Oczywiście zespół Muszynianki jest zdecydowanie lepszy i nie ma wątpliwości kto awansuje do półfinału. Sporo też wskazuje na to, że już w piątek Bank BPS może dołączyć do drużyny z Dąbrowy Górniczej. Jeśli nawet Łodzianki zdołają ugrać seta, nie wydaje mi się by nabiły zbyt dużo punktów w pozostałych partiach. 0-3 lub 1-3, innego rezultatu tu nie widzę.
Moje propozycje:
Under 180.5 --- 1.30 @ 7/10 ✅
WYNIK: 0-3 (58-75)
 
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
Centrostal Bydgoszcz - BKS Aluprof Bielsko-Biała
Trzecie spotkanie tych ekip w fazie play-off. Na razie jest remis 1-1, zarówno BKS jak i Centrostal odniosły przed świętami po jednym zwycięstwie w Bielsku-Białej. Tym razem rywalizacja przenosi się do Bydgoszczy i być może już w niedziele poznamy ostatniego półfinalistę PlusLigi Kobiet.
Centrostal to bardzo solidna drużyna, która raczej nie ma wielkich indywidualności. Dużo zależy od bardzo doświadczonej Kowalkowskiej, to ona poprowadziła swój klub do wygranej 3-1 w ostatnim meczu. Centrostal ma niezłą rozgrywającą - Amerykanka Mary Spicer wykonuje bardzo dobrze swoją robotę. W kratkę gra Patrycja Polak - jednak jest to bardzo przyszłościowa zawodniczka, z której Bydgoszcz może mieć jeszcze duży pożytek. Charlotte Leys jakby zgubiła formę - młoda belgijka po niezłym początku w naszej lidze teraz nie może się odnaleźć, a ma przecież potężny atak. Kuligowska także nie prezentuje równej formy, duże wahania, zależy od dnia. Dobre zmiany robi Skiba - wchodzi jedynie na zagrywkę, ale sieje postrach w drużynie rywala. Na środku przyzwoity poziom - Mróz, Pelc czy Naczk w miarę dobrze czytają grę. Podopieczne Piotr Makowskiego grają strasznie nierówno, jednego dnia dostają srogie baty, by w następnym dniu odrodzić się jak feniks z popiołów. Dużo zależy od dyspozycji dnia i pani kapitan - Ewy Kowalkowskiej.
Zespół z Bielska w tym sezonie już po kilku kryzysach i plagach kontuzji. Mariusz Wiktorowicz ma wreszcie pełny skład do swojej dyspozycji. Zagra nawet Ania Werblińska, która odpuściła ostatni mecz z powodu kolejnej kontuzji - tym razem nie aż tak groźnej. BKS to obecne Mistrzynie Polski więc pewnego rodzaju presja spoczywa na barkach tych dziewczyn. Aluprof ma jednak sporo atutów, Okuniewska już nie raz w tym sezonie pokazywała charakter, niedawno w finale PP fantastyczny mecz Skorupy. Rośnie forma Natalii Bamber, Ciaszkiewicz też ostatnio bardzo przyzwoicie. Forma Waligóry, Wojtowicz i Frąckowiak jeszcze trochę faluje, ale powolutku łapią rytm meczowy. Bielsko pokazało niedawno w Pucharze Polski, że nie zapomniało jak się gra w siatkówkę i jeszcze może mocno powalczyć o obronę tytułu mistrzowskiego. Dużo może zależeć od zagrywki, a Bielsko może postraszyć serwisem Skorupy, Werblińskiej czy Okuniewskiej.
Mecz zapowiada się ciekawie, obie ekipy są mocno zdeterminowane, walki nie powinno zabraknąć. Wydaje się jednak, że większość atutów jest po stronie przyjezdnych. Nie wydaje mi się też, by Centrostal zagrał drugi mecz z rzędu na tak wysokim poziomie. Transmisja o 14:45 w Polsat Sport i TV4.
Moje propozycje:
Bielsko wygra --- 1.40 @ 6/10 ✅
Bielsko -1.5 --- 1.80 @ 4/10 ⛔
WYNIK: 2-3
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
K 5

killkoss

Użytkownik
Za niedlugo 2 mecz w Muszynie.... kurs 1,08 troche smiesznyc.Uwazam ze pomimo lepszej dyspozycji Muszyny i slabszego przyjecia Bielska gospodynie stracą przynajmniej jednego seta .Dzis widze troche lepszą gre i przynajmniej powtorke wyniku z wczoraj a co za tym idzie Bielsko +2,5 (1,95)✅
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom