>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Plus Liga 2010/2011

Status
Zamknięty.
P 0

paralelizm

Użytkownik
a propos systemu: oglądając ostatnio mecze plus ligi nie mogę się oprzeć wrażeniu, że my naiwni kibice zostaliśmy wciągnięci w tryby jakiejś centralnie sterowanej machiny biznesowej, anyway nie wierzę w uczciwość tego co dzieje się na parkiecie i że jedynym wytłumaczeniem jest ilość i częstotliwość rozgrywanych spotkań; ktoś chyba chce żebyśmy tak właśnie myśleli - Wielki Brat Polsat? ;)
 
alexdamiao 392

alexdamiao

Użytkownik
Asseco Resovia Rzeszów - Delecta Bydgoszcz​

Faworytem tego spotkania jest drużyna z Rzeszowa. Osobiście innej opcji niż 3 punkty dla podopiecznych Trenera Travicy nie widzę.
Drużyna z Bydgoszczy na razie zaskakuje. Zwycięstwo w Częstochowie (3:2) czy na własnym parkiecie z Jastrzębskim Węglem (3:1) to naprawdę dobre rezultaty. Porażki z Fartem Kielce czy Pamapolem Wieluń chluby na pewno podopiecznym Trenera Wspaniałego nie przynoszą.
Na chwilę obecną bardzo dużo w zespole z Bydgoszczy zależy od przyjmującego ze Słowacji, Martina Sopko. Martin to zawodnik przede wszystkim ofensywny. Potężna zarywka, dobry zasięg i duża siła w ataku. Ma problemy w przyjęciu, słabiej radzi sobie z flotami. Bardzo ważnym zawodnikiem jest rownież drugi przyjmujący Antti Siltala, którego w ostatnich spotkaniach brakowało. Nie chodzi tutaj o jego obecność na parkiecie. Chodzi po prostu o jego bardzo słabą grę. Fin jest bardzo dobrym zawodnikiem, ale ostatnio w jego grze po prostu czegoś brakowało. Świetnie wyszkolony technicznie, potrafi sporo dobrego zdziałać w elementach ofensywnych. W kwadracie dla rezerwowych na tej pozycji mamy jeszcze Stanisława Pieczonkę i Wojtka Serafina. Stanisław potrafi pociągnąć grę w ataku. Wojtek przede wszystkim wchodzi zabezpieczać przyjęcie. Na pozycji atakującego dwóch zawodników, którzy obecnie są w podobnej dyspozycji. Dawid Konarski to utalentowany chłopak. Grzegorz Szymański to olbrzymie doświadczenie. Na rozegraniu Słowak Michal Masny. Bardzo inteligentny zawodnik. Chyba jedyna osoba w zespole, której trudno cokolwiek zarzucić. Podstawowa para środkowych to Wojciech Jurkiewicz i Andrzej Wrona. Wojtek to przede wszystkim specjalista od gry blokiem. Andrzej jest szybki, dynamiczny i skoczny. W ataku radzi sobie całkiem dobrze. Na pozycji Libero Krzysztof Andrzejewski. Nie wyróżnia się w żadnym elemencie, ale prezentuje się przyzwoicie.
Jeżeli chodzi o Resovię to po prostu mam nadzieję, że zagrają na swoim optymalnym poziomie. Przede wszystkim liczę na dobrą grę w polu serwisowym. Wiemy, że Delecta ma problemy z przyjęciem i trzeba to jak najszybciej wykorzystać. Wyeliminowanie Martina Sopko jest bardzo ważne. Stanisła Pieczonka czy Wojtek Serafin to już nie jest ten sam poziom. Drużyna z Rzeszowa co raz częściej trenuje w ustawieniu Ahrem - Cernic - Grozer - Millar. Mam nadzieję, że już niedługo zostanie podjęta decyzja o przyznaniu Akhremowi polskiego obywatelstwa. Na Podpromiu panuje doskonała atmosfera. Trener Travica posiada bardzo energetycznych, żywiołowych zawodników. Widać to było doskonale w starciu z Bełchatowem. Świetny doping może zawodnikom Resovii tylko pomóc.
Propozycja:
Asseco Resovia Rzeszów -12.5 (Match Points Handicap) @ 1.85 Unibet ⛔
Asseco Resovia Rzeszów -1.5 (Sets Handicap) @ 1.35 Unibet ⛔
Asseco Resovia Rzeszów -2.5 (Sets Handicap) @ 2.00 Unibet ⛔
PORAŻKA !
Przesadzasz trochę Redwitz z tymi swoimi analizami. Czasem wystarczy trochę zdrowo pomysleć, niż pisać ładne posty. Resovia narazie gra tragicznie (w Częstochowie już to pokazali), widać, że chłopaki nie mają już sił, niedługo czeka ich rewanż w pucharach i będzie trzeba wygrać. W polskiej lidze będzie to wyglądało coraz gorzej (jeżeli się da), conajmniej 3 rozegrane sety w meczu i Rzeszowianie już nie istnieją na boisku pod względem fizycznym. Tak jak ktoś już wcześniej wspomniał, opłaca się grać na drużyny, które miały więcej czasu na odpoczynek.
Po meczu to każdy jest mądry. Dlaczego nie napisałeś swojego posta przed meczem? Czyżbyś pożyczył typ i teraz wylewał swoje żale? Poza tym w Częstochowie to super zagrał AZS, Resovia wcale nie grała tragicznie. // Marnik
 
P 1,8K

patced

Użytkownik
Marnik skoro uważasz, że Resovia nie grała w Częstochowie tragicznie to chyba widzieliśmy dwa inne spotkania. Już wtedy ich gra wołała o pomstę do nieba. 0 Ataku Grozera zajechali... oprócz Alka nikt nic nie grał kompletna klapa.
 
marnik 18

marnik

Forum VIP
Marnik skoro uważasz, że Resovia nie grała w Częstochowie tragicznie to chyba widzieliśmy dwa inne spotkania. Już wtedy ich gra wołała o pomstę do nieba. 0 Ataku Grozera zajechali... oprócz Alka nikt nic nie grał kompletna klapa.
Jeżeli zespół ogólnie gra na 55% w ataku, ma 60 % w przyjęciu pozytywnym, a 47% perfekcyjnego przyjęcia to smiem twierdzić, że jego gra nie jest tragiczna. Tragedia to 30 % w ataku lub przyjęciu, nie przesadzajmy. Grozer faktycznie zagrał słabiej, ale inni pociągneli gre. Nie można odbierać bardzo dobrej gry Czewie. To oni wygrali ten mecz dzieki swojej grze, a nie oddała go tragicznie grająca Resovia.
 
optymista 286

optymista

Użytkownik
Inaczej planowałem rozpocząć udzielanie się w Dziale &quot;Siatkówka&quot;, jednak słowa AlexDamiao mnie do tego skłoniły.
Przesadzasz trochę Redwitz z tymi swoimi analizami. Czasem wystarczy trochę zdrowo pomysleć, niż pisać ładne posty.
Merytorycznie analizy Redwitza doskonale bronią się same i nie mam powodu bawić się w żadnego &quot;adwokata&quot;. Tylko dziwi mnie, że może komuś przeszkadzać dobrze zredagowana analiza.

Właśnie o takie &quot;czucie&quot; gry chodzi. Bo - zakładając, że czytelnik nie jest totalnym leniem - statystyki można przejrzeć samemu. Wiele osób ogląda transmitowane spotkania, powtórki, a dzięki takim &quot;opisowym&quot; analizom można porównać swoje wnioski z innymi osobami.

Obecna formuła Plus Ligi sprawia, że zmęczenie daje się we znaki zawodnikom mocniej, stąd można oczekiwać większych wahań formy, coraz częściej też siatkarze poruszają tą kwestię w pomeczowych wywiadach - ale o tym nie będę się w tym poście rozpisywał, pewnie niebawem i tak zostanie on usunięty. ;)

Na zakończenie przypomniało mi się, że w zeszłym tygodniu też pewien użytkownik zarzucił mi, że skoro zamiast suchych typów, wolę sobie porozmawiać o siatkówce to są fora sportowe, a nie bukmacherskie - ja jednak nadal uważam, że to można ze sobą połączyć, a efekt tego wspomnianego &quot;czucia&quot; gry będzie przekładał się także na wygrane kupony.

Pozdrawiam.

Ps. Mój post może ktoś uznać za zbędny, traktuję go jednak jako wyraz uznania za czas przeznaczony przez Redwitza na pisanie takich zgrabnych i merytorycznych analiz.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Przesadzasz trochę Redwitz z tymi swoimi analizami. Czasem wystarczy trochę zdrowo pomysleć, niż pisać ładne posty.
Miałem nie odpisywać, ale jednak to zrobię.

Alex nikt nie zabrania Ci pisania analiz czy też podawania typów. Zawsze możesz to zrobić i wtedy będziemy mogli porozmawiać. Po fakcie każdy potrafi wytykać błędy czy narzekać.

Swoje typy czy też analizy podaję tutaj z własnej, nieprzymuszonej woli. Równie dobrze w tym czasie mógłbym robić coś zupełnie innego. Nie wszyscy muszą być znawcami siatkówki. Interesuję się tym, śledzę spotkania i staram się przybliżać tą dyscyplinę innym użytkownikom. Niektórzy potrafią to docenić.

Szkoda, że niektórzy tylko czekają aż drugiej osobie powinie się noga.

Alex jeżeli masz coś jeszcze ciekawego do napisania to zapraszam na PW.
 
phillips 1,5K

phillips

Użytkownik
AZS Politechnika - Skra Bełchatów @ 6.7

Po takim kursie grzechem byłoby nie spróbować. Bełchatów po historycznym zwycięstwie nad Trento przyjedzie do stolicy wyluzowany, mając w głowie jeszcze środowy mecz. Politechnika na Torwarze ograła już Jastrzębie i Resovię, uważam, że nie stoi na straconej pozycji przed meczem ze Skrą.
Do grania także wszelkie handi, jeżeli się pojawią.
 
arzoo 63

arzoo

Użytkownik
W tym dziale chyba jeszcze nie pisałem ;)
Również myślę, że kursy w tym meczu są przesadzone. Pomimo ostatniego gorszego meczu w Kielcach, Politechnika pokazuje, że w tym sezonie mogą powalczyć o naprawdę wysokie miejsce, a u siebie są szczególnie mocni. Nawiązując do posta poprzednika nie sądzę, żeby środowe zwycięstwo z Trentino miało aż taki związek z jutrzejszym meczem, szczególnie, że Skra ma naprawdę silną ławkę i gdy coś pójdzie nie tak, to są zmiennicy. Pomimo tego, Warszawiacy są na tyle dobrą drużyną, żeby móc jutro trochę namieszać. Ja zdecydowałem się zagrać bezpieczniejszą opcję, po całkiem niezłym kursie myślę.
Mój typ: Over 135.5pkt @ 1.50 Unibet (7/10) ⛔
Ewentualnie można spróbować: Politechnika (+2.5s) @ 2.00 Unibet (2/10) ⛔
 
alexdamiao 392

alexdamiao

Użytkownik
Skra zawsze męczyła się z Politechniką, spójrzcie na wyniki ich meczów z poprzednich sezonów. Skra teraz na fali, powinni pokonać Warszawian, ale wydaje mi się że politechnika powinna przynajmniej seta urwać. Także, ten kurs 2.00 o którym pisze Arzoo warty ryzyka.
 
T 15,3K

tadzin

Użytkownik
AZS Politechnika - Skra Bełchatów @ 6.7
Po takim kursie grzechem byłoby nie spróbować. Bełchatów po historycznym zwycięstwie nad Trento przyjedzie do stolicy wyluzowany, mając w głowie jeszcze środowy mecz. Politechnika na Torwarze ograła już Jastrzębie i Resovię, uważam, że nie stoi na straconej pozycji przed meczem ze Skrą.
Do grania także wszelkie handi, jeżeli się pojawią.
Wyluzowana Skra ? Ostatnio Skrę to ja widziałem wyluzowaną w meczu z Olsztynem gdy 1. i 2. set wygrali odpowiednio -13 -12 i w trzecim troszkę spuścili z tonu. Tak doświadczony zespół nie pozwoli sobie na bujanie w obłokach na temat wygranej z Trento, tylko powróci do normalnego cyklu jakby to był zwyczajny wygrany mecz. Ostatnie mecze zaczynając od Czewy a kończąc na Trento, charakteryzowały się bardzo dobrą a czasami wręcz perfekcyjną grą Bełchatowa, a nie padaką jaka miała miejsce na początku sezonu. Bardziej jestem skłonny ku 3-0 dla Skry z racji ich gry oraz tego, że Wawa troszkę się sypie, szczególnie brakuje dobrej gry Kubiaka oraz trzymania końcówek. Warszawa na pewno narzuci bardzo mocną zagrywkę, jednak po tym co pokazała Skra w odbiorze vs Trento jestem pewien że problemów za dużych ta zagrywka nie sprawi. Wydaje się że luka wsrod Skry jest libero Pawel Zatorski ktory miewa slabsze momenty, jednak jest to jego pierwszy sezon w Skrze, wiec potrzebuje on neico wiecej czasu na aklimatyzacje.
Nadmienie ze porazka Skry w ostatnim sezonie byla spowodowana nie kapitralna gra Wawy, tylko tym ze dzien wczesniej Skra grała spotkanie w LM, wiec zmeczenie przelozylo sie na bardzo niska jakosc gry.

Skra -14,5 pkt @ 1.85 3/10j✅
 
L 237

lookash

Użytkownik
Niespodziewany wicelider po 8 kolejkach, Tytan AZS Częstochowa podejmuje dziś we własnej hali beniaminka PlusLigi, Farta Kielce. Przed sezonem oba zespoły miały zbliżone cele, a więc walka o pierwszą szóstkę z tym że dziś sytuacja Akademików znacznie odbiega od pozycji Kielczan. Tytan jest rewelacją tego sezonu jak dotychczas, przegrywając 3 spotkania (Bełchatów,Bydogoszcz, Olsztyn) i odnosząc pięć zwycięstw. Na koncie mają 16 oczek i gdyby nie słabszy początek sezonu gdzie odnieśli niespodziewane porażki z Indykpolem i Delectą to mogliby mieć jeszcze okazalszą zdobycz punktową. Zespół stworzony głównie z młodych zawodników, wspieranych przez Dawida Murka pokazał że potrafi wygrywać z potentatami ligi jak Rzeszów, Kędzierzyn czy JSW. Nie wliczając spotkania ze Skrą można dostrzec że Częstochowianie lepiej radzą sobie w spotkaniach gdzie nie są stawiani w roli faworyta. Co do zespołu z Kielc, to jak na beniaminka przyzwoicie radzą sobie. Co prawda 9 z 10 punktów wywalczyli we własnej hali ale pokazali już że potrafią walczyć na terenie rywali. Set wygrany w Rzeszowie oraz punkcik urwany ZAKSie pokazują że są w stanie nawiązać walkę z najlepszymi. Dziś w Częstochowie spodziewam się zwycięstwa gospodarzy lecz nie upatrywałbym się pogromu w trzech setach. Jedna partia jak najbardziej w zasięgu gości ;)
Częstochowa - Kielce over 135.5 pkt @ 1.5 (8/10) ⛔
Kielce +2.5 seta @ 2.0 (5/10) ⛔
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
AZS Politechnika Warszawska - PGE Skra Bełchatów​


Faworytem tego spotkania jest oczywiście drużyna prowadzona przez Trenera Nawrockiego. Nie przepadam za Skrą Bełchatów, ale w spotkaniu przeciwko Trentino pokazali klasę i trzeba im to przyznać. Wszyscy zagrali po prostu rewelacyjnie. Miło było patrzeć na ich dojrzałą, spokojną grę.

Jak zagrają dzisiaj ? Akademicy mieli więcej czasu na treningi czy odpoczynek. Skra posiada jednak długą ławkę rezerwowych, więc w razie niepowodzeń któregoś zawodnika pojawi się inny, który nie obniży poziomu drużyny. Bardzo podoba mi się w tym sezonie gra Miguela Falasci. W poprzednim sezonie trochę na niego narzekałem. Teraz złapał od samego początku wysoką formę. Paweł Zatorski w spotkaniu z Trentino zagrał dobrze, a właśnie jego słabszej dyspozycji się spodziewałem.

Ekipa z Warszawy dysponuje świetnym serwisem. Większość zawodników zagrywa bardzo mocno z wyskoku. Problemy mogą być w przyjęciu. Michał Kubiak i Zbyszek Bartman są nastawieni przede wszystkim na ofensywę. W bloku całkiem przyzwoicie radzą sobie środkowi: Ardo Kreek i Marcin Nowak. Na rozegraniu możemy zobaczyć Bartłomieja Neroja albo Maikela Salasa. Po przekątnej z rozgrywającym spotkanie rozpocznie Robert Prygiel. Warto zwrócić uwagę na Libero Warszawskiej drużyny Damiana Wojtaszka. Bardzo fajnie radzi sobie w obronie.

Podoba mi się praca i styl Trenera Radosława Panasa. Wydaje mi się, że ma dobre podejście do zawodników, potrafi do nich dotrzeć.

Wypowiedź po wygranym spotkaniu z Delectą Bydgoszcz (3:1), która mi się spodobała.

&quot;Powiedziałem dzisiaj chłopakom w szatni, że koniec z wygrywaniem meczów, które musimy wygrać. Nic nie musimy. Siatkówka ma nam sprawiać radość, mamy się tym bawić i myśleć pozytywnie. Źle gra się z „wypełnionym plecakiem”.&quot;

Propozycja:
AZS Politechnika Warszawska +2.5 (Sets Handicap) @ 1.85 Unibet ⛔
 
L 237

lookash

Użytkownik
AZS UWM Olsztyn-Asseco Resovia Rzeszów
Na zakończenie pierwszej rundy w Olsztynie miejscowy AZS Indykpol podejmie jednego z kandydatów w walce o medale, Asseco Resovię Rzeszów. Oba zespoły spisują się znacznie poniżej oczekiwań, akademicy zamykają tabele z dorobkiem zaledwie pięciu punktów (wszystkie zdobyte u siebie) zaś Resovia z 13 oczkami plasuje się na szóstej pozycji. Rzeszowianie przegrali dwa ostatnie spotkania ligowe w nie najlepszym stylu i zapewne dziś będą chcieli zmazać z plamę z ostatnich występów. Okazja ku temu dobra bo rywale w tym sezonie spisują się co by nie powiedzieć, nadspodziewanie słabo. Na początku tygodnia z posadą szkoleniowca, po ponad 2 latach pożegnał się Mariusz Sordyl. Jego następcą został Rumun Gheorghe Cretu. Postać anonimowa na polskim rynku siatkówki, zobaczymy co w niesie do zespołu. Rzeszowianie w środku tygodnia mieli spotkanie w pucharze CEV gdzie nie bez kłopotów pokonali węgierski Diamant Kaposvar. Ostatnimi czasy grają regularnie co 3-4 dni co widać po niektórych zawodnikach. Najbardziej chyba trudy sezonu odczuwa niemiecki bombardier Gyorgy Grozer który lepsze spotkania przeplata słabszymi jak dwa ostatnie z Częstochową i Bydgoszczą. Jego forma daleka od optymalnej a co za tym idzie, i gra całego zespołu wygląda całkiem inaczej. Dotychczas najrówniej grającym zawodnikiem jest Akhrem który trzyma równy poziom od kilku tygodni. Do zespołu powoli wprowadza się Cernic, lecz jednak i po nim widać braki przygotowawcze do sezonu. Zespół Resovii po ośmiu kolejkach rozegrał najwięcej setów, bo aż 36. Jak łatwo policzyć, wychodzi 4.5 seta średnio na mecz. Mimo że grali prawie z całym dołem tabeli to w żadnym spotkaniu nie zwyciężyli w trzech setach. Tylko dwa razy sięgnęli po 3 punkty, w meczach na Podpromiu z Fartem Kielce oraz... Skrą. Mecz dla nich tym bardziej ważny gdyż walczą o pierwszą czwórkę na koniec pierwszej rundy zasadniczej, która ma gwarantowany awans ćwierćfinału Pucharu Polski. Bukmacherzy w roli zdecydowanego faworyta upatrują zespół Asseco, jednak sądzę że nie będzie to dla nich dziś spacerek. Handicap +2.5 na Olsztyn jak najbardziej do wzięcia ;)

Olsztyn +2.5 seta @ 1.6
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Indykpol AZS UWM Olsztyn - Asseco Resovia Rzeszów​

Akademicy z Olsztyna przed sezonem na pewno liczyli na lepszą grę i większą ilość punktów. Na razie wygląda to po prostu słabo i ciężko stwierdzić o co w tym wszystkim chodzi. Ostatnio rozstano się z Trenerem Mariuszem Sordylem, ale nie wiem czy jest to dobra decyzja. Gheorghe Cretu to Trener przynajmniej dla mnie anonimowy. Nie wiem czy dobrze zna Nasz rynek i Naszą Ligę.

Skład Olsztyna wygląda według mnie dobrze. Kert Toobal odpowiedzialny za rozegranie spisuje się bardzo dobrze. Kiedy ma okazję stara się korzystać ze swoich środkowych: Vladimira Cedica i Dawida Gunii. Ostatnio Cedić złapał kontuzję i zastępował go Piotr Hain. Na pewno więcej oczekiwano po Marcelu Gromadowskim. Ostatnio przeciwko Jastrzębiu zagrał już dobre spotkanie. Marcel gra przede wszystkim siłowo i to nie zawsze wychodzi. Blok po kilku jego próbach wie już o co chodzi i wtedy piłka wraca mu pod nogi. Samuel Tuia to zawodnik bardzo dobry, ale gra strasznie nierówno. Posiada dobrą zagrywkę, jest dynamiczny, ma dobre warunki fizyczne. Często niekończy ataków przy dobrze rozegranych piłkach. Paweł Siezieniewski również faluje. W tym sezonie rozegrał może jedno dobre spotkanie. Marcin Mierzejewski grający na Libero jest solidny, ale to chyba wszystko. Obserwuję go dosyć często, ale nie wywarł na mnie szczególnego wrażenia. Na pewno nie obniża poziomu swojej drużyny.

Podopieczni Trenera Travicy również rozczarowują. Porażka z Delectą Bydgoszcz była bardzo bolesna. Na pewno szkoda 3 straconych punktów, ale bardziej martwił styl gry Resovii. Oczekiwania przed sezonem były na pewno większe. Jeszcze niczego w tym sezonie Resovia nie przegrała, ale z meczu na mecz miało być lepiej, a niestety jest gorzej.

Jeżeli chodzi o personalia to Resovia wypada bardzo dobrze, gorzej jest z obecną dyspozycją poszczególnych siatkarzy. Michał Baranowicz ma talent i potencjał tylko, że na razie go nie wykorzystuje. Może się podobać jego szybka, kombinacyjna, odważna gra, ale trzeba zwrócić uwagę na mnóstwo niedokładności w jego rozegraniu. Piłki bardzo często są rozegrane za nisko, są przeciągnięte za antenkę, są za blisko siatki. Michał mógłby również częściej wykorzystywać środkowych. Chociaż to może być uzależnione od taktyki Trenera Travicy. Gyorgy Grozer ostatnio złapał dołek. W Plus Lidze wyraźnie się męczył i trudno powiedzieć czym jest to spowodowane. Miał problemy z łydką, ale w wywiadach podkreślał, że czuje się dobrze i nie jest przemęczony. W spotkaniu z Węgrami zanotował dobrą skuteczność. Wydaje mi się, że Gyorgy lepiej radziłby sobie przy Ilicu, ale w związku z limitami raczej nie wchodzi to w grę. W zespole z Rzeszowa najrówniej gra Aleh Akhrem. Białorusin całkiem dobrze radzi sobie w przyjęciu i jest bardzo mocnym punktem w ataku. Krzysiek Ignaczak zawsze daje z siebie wszystko na parkiecie i jemu również trudno cokolwiek zarzucić. Świetnie radzi sobie w obronie. Czasami ma problemy w przyjęciu, ale ogólnie bardzo pozytywnie. Środkowi trochę zawodzą. Zagrywka Wojtka Grzyba pozostawia wiele do życzenia. Bardzo, bardzo łatwa. Flot Grześka Kosoka, Ryana Millara i Łukasza Perłowskiego wygląda lepiej, ale również mógłby być trudniejszy. W ataku rzadko mają okazję do pokazania swoich umiejętności. W bloku również powinni grać lepiej. Kto dzisiaj zagra jako drugi przyjmujący ? Jeżeli Resovia rozpocznie z dwoma Polakami na środku to miejsce obok Akhrema zajmie Matej Cernic, który na pewno potrzebuje czasu na powrót do swojej optymalnej formy. Jeżeli rozpocznie Millar to na parkiecie zobaczymy Rafała Buszka.

W Olsztynie gra się zazwyczaj ciężko. Akademicy w tym sezonie punktowali tylko na własnym parkiecie. Podopiecznych Trenera Cretu według mnie stać na urwanie seta. Ale czy ugrają coś więcej ? Dużo będzie zależało od dyspozycji Resoviaków. Podopieczni Trenera Travicy potrzebują punktów. Pierwsza czwórka po 9 kolejce będzie rozstawiona w PP.

Propozycja:
Asseco Resovia Rzeszów -1.5 (Sets Handicap) @ 1.50 Unibet ✅

Delecta Bydgoszcz - ZAKSA Kędzierzyn Koźle​


Króciutko.

Czym Delecta może zaskoczyć ZAKSĘ?

Przede wszystkim dużo będzie zależało od przyjęcia Bydgoszczan. Martin Sopko i Antti Siltala są wrażliwi na zagrywkę rywali. Chociaż przed sezonem Fin wydawał się stabilniejszy w tym elemencie. Przy dobrym przyjęciu Masny sobie poradzi. Rozgrywający ze Słowacji jest strasznie inteligentnym zawodnikiem. Doskonale przewiduje na parkiecie to co się wydarzy. Lubi korzystać ze swoich środkowych, ale w tym wypadku dużo zależy od taktyki obranej przed spotkaniem. Ostatnie spotkanie świetnie zagrali Martin Sopko i Grzegorz Szymański. Świetnie wykorzystywali blok rywali. Wspierał ich Stanisław Pieczonka. W meczu z Resovią znakomicie pracował blok podopiecznych Trenera Wspaniałego. Andrzej Wrona po prostu rewelacyjnie czuł grę i zdobył aż 9 punktowych bloków.

Czym ZAKSA może zaskoczyć Delectę?

Przyjęcie ZAKSY wygląda dobrze. Michał Ruciak, Tine Urnaut i Piotrek Gacek miewają gorsze momenty, ale prezentują się raczej solidnie. Paweł Zagumny rewelacyjnie gra ze środkowymi i możemy zobaczyć w tym spotkaniu sporo ataków Patryka Czarnowskiego i Jurija Gladyra. ZAKSA posiada dobrą zagrywkę. Jarosz, Ruciak, Gladyr, Czarnowski i Urnaut uderzają mocno. Część z nich robi to dosyć regularnie. Ostatnio w słabszej formie jest Jakub Jarosz. Kuba ma dobre warunki fizyczne i łapie piłkę bardzo wysoko. Nie ściąga raczej piłki i to jego ogromny atut. Stać go na znacznie lepsża grę niż w ostatnich spotkaniach. Osobiście chciałbym widzieć Michała Ruciaka znacznie częściej w ataku. Michał jest bardzo solidnym zawodnikiem. Ma słabsze warunki fizyczne, ale sprytem i inteligencją sporo nadrabia.

Mecz powinien być wyrównany. Sporo będzie zależało od dyspozycji w polu serwisowym. Michal Masny i Paweł Zagumny to świetni rozgrywający i przy dobrym przyjęciu spokojnie rozrzucą blok rywali. Delecta powinna powalczyć, ale osobiście liczę na podopiecznych Trenera Stelmacha.

Propozycje:
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle @ 1.50 Unibet ✅
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle -5.5 (Match Points Handicap) @ 1.85 Betsafe ✅
 
A 4

alex123

Użytkownik
jakie typy na jutro?mi wpadło w oko dac na skrę 3-0 po kursie 1,25 do tego ZAKSA w olsztynie po 1,2 choc i handi powinni pokryć.Co do skry to ostatnie mecze pokazuja że sa chyba w najwyższej formie,najpeirw 3-0 w meczu z trento a w weekend na trudnym terenie w warszawie także bez straty seta,kielce przegrały w czewie dość wyraznie a wiec w bełchatowie raczej niebeda miec nic do powiedzenia,dwaj słabej klasy francuzi długo juz niepociagna drużyny farta i zespół powinien stopniowo spadać w dół,co do kędzierzyna to ostatnio bardzo wazne zwyciestwo z dobrą bydgoszcza,dlatego w olsztynie spokojnie wygraja,szóstka bardzo mocna jak na warunki polskiej ligi,a rozegranie to zagumny a wiec maestro na swojej pozycji

Proszę o przestrzeganie zasad pisowni, które każdy z nas poznał/poznaje na lekcjach języka polskiego. Nie chodzi o to aby pisać idealnie, ale tak aby innym użytkownikom dobrze czytało się cudze wypowiedzi. W tym przypadku szczególnie chodzi o interpunkcje i sensowne budowanie zdań, a nie czynienie wypowiedzi jednym zlepkiem myśli podzielonym trochę przecinkami. // Marnik
 
T 15,3K

tadzin

Użytkownik
,dwaj słabej klasy francuzi długo juz niepociagna drużyny farta i zespół powinien stopniowo spadać w dół
Jesli Kapfer jest słaby to ja jestem lepszym atakującym od Wlazłego.
Odnosnie typow najbardziej rzuciło mi się:
Bydgoszcz - Częstochowa @ 2 unibet 5/10j✅ izi &quot;peffa&quot; 0-3, az szkoda ze nie znalazlem ujemnych handi na czewe
Bydgoszcz owszem gra bardzo dobrze ostatnimi czasy, szczególnie Szymański oraz Sopko, choć jego gra już zaczęła mocno falować i musiał parę razy pooglądać mecz z ławki rezerwowych. Dobre zmiany daje również Pieczonka, jednakże w Rzeszowie miał bardziej dzień konia, takiego obijania bloku dawno nie pamiętam, z kolei ostatni mecz przeciwko ZAKSIE zagrał też na niezłym poziomie jednakże nie tak rewelacyjnie jak vs Resovia. Jesli chodzi o druzyne z Częstochowy to po praniu otrzymanym od Skry grają świetną siatkówkę i sadze ze ponizej pewnego poziomu nie zejda, czego o Deletcie powiedziec nie mozna, a mowa tu glownie o porazkach 0-3 z Fartem i Wieluniem. Sądzę że poziom gry obu drużyn spada, jednakże o ile Czewa spadnie to jakiegos rozsadnego poziomu tak Delecta moze poplynac mocno w dol i sadze ze stanie sie to w najblizszym czasie.
 
wojtas_ 77

wojtas_

Użytkownik
AZS Czestochowa &quot;7 in row&quot; !?

Czestochowa wiceliderem, dobrze to brzmi, moze nie tak dobrze jak lider, no ale ze Skra mało kto wygrywa rywalizację. Jako wiceliderzy nie mogą zwalniać tempa. Wygrywaja ostatnio wszystko, tym razem będą mieć szansę na 7 zwycięstwo z rzędu(5 w lidze), to łakomy kąsek, ktróy podbudowałby jeszcza bardziej tą zgraną machinę, jaką jest częstochowski AZS. Skazywani na miejsca 5-6, jak zresztą przed każdym sezonem, znowu pokazują, że nie trzeba mieć wielkich zagranicznych nazwisk ani wielkiego ponad 10cio milionowego budżetu, lecz trzeba mieć koncepcję na zespół. Moze Pakosz troszke &quot;miesza&quot; itp, ale zostaja chociaz zachowane te proporcje, ze stawiamy na młodych. Młodzi odpłacają dobrą grą, a Gierek i Muras kierują tym świetnie na boisku. No ale nie moge caly czas o Czewie, trzeba troszke o Bydgoszczy napisać. Grają również świetnie ostatnio, widać zaskoczyło coś w ich grze, jak mi sie nie podobali w ogole tak teraz z Masnym już to lepiej wygląda. Szymanski łapie drugi oddech, a Andrzejewski o dziwo broni i przyjmuje nie najgorzej. To będzie mecz walki, Czewa ma szanse na rewanz za porazke w Polonii i będą chcieli &quot;odplacic&quot; bydgoszczanom za ta przegraną. Dodatkowo będą chcieli utrzymac pozycje wicelidera, jest o co walczyc, kazdy punkt na wage złota. Przewiduje tradycyjnie 5 setów oraz wygraną Czestochowy.

Czestochowa +1,5 @ 1,518 10/10 uni ✅
Czestochowa @ 2,00 5/10 uni ✅
over 187,5 @ 1,85 7/10 tb ⛔
over 4,5 sets @ 3,12 2/10 uni ⛔
Azs 3-2 @ 5,50 1/10 exp ⛔
Bydgoszcz 3-2 @ 5,40 1/10 exp
⛔
brawo AZS !!! :cool:

Z innych spotkań ...
Skra 3-0✅
Jastrzębie 3-1⛔⛔
Rzeszów 3-0✅
Kedzierzyn 3-0✅⛔

Czewa +1,5 + Węgiel + Mosto + Rzeszów -1,5 + Skra -1,5 @ 2,26 uni 10/10⛔

Pozdro Wojtas :grin:
 
lukaszx 43

lukaszx

Użytkownik
Jastrzębski Węgiel vs AZS Politechnika Warszawska + 2,5 seta
AKO. 1.52 ✅


Obie drużyny spotkały się w pierwszej kolejce w Warszawie. Politechnika wygrała łatwo 3:1. Wtedy kursy były ok. 1.70 - 2.10 na korzyść Jastrzębian, teraz są 1.20 - 3.80, mimo, że to Politechnika była pozytywnym zaskoczeniem pierwszej fazy rozgrywek, a Jastrzębie rozczarowało. Dobra, teraz gramy Jastrzębie będzie gospodarzem, Politechnika w ostatnich meczach trochę spuściła z tonu, ale mimo wszystko według mnie kursy przesadzone, a 1,5 na to, że Politechnika ugra seta uważam, za bardzo ciekawą propozycję. Powinien być wyrównany mecz. Kubiak z Bartmanem lepsi na zagrywce i w ataku od pary Jastrzębskiej, Hardy i Divis lepsze przyjęcie, choć też różnie z tym bywa. W ataku Youdin już zdrowy, ale jeszcze za mało trenował i w 6 raczej nie wyjdzie, Gasparini spisuje się nadzwyczaj dobrze, ale jest nierówny, 3 sety na równym poziomie u niego się raczej nie zdarzają, a po przeciwnej stronie, doświadczony i konsekwentny Prygiel. Na rozegraniu lekka przewaga Łomacza, choć Salas też ciekawie rozgrywa. Gra środkiem będzie zależeć od przyjęcia, ale ogólnie na tej pozycji to remis.

Delecta Bydgoszcz vs Tytan AZS Częstochowa over 185,5
AKO. 1.75 ⛔


Największą siłą Częstochowy jest dobra, równa gra i dzięki temu są na 2 miejscu w tabeli. Delecta ostatnio coraz lepiej gra, ale ich grać dość mocno faluje i tego też się dzisiaj spodziewam. Częstochowa zagra swoje, a Delecta będzie grać z przestojami i w ten sposób dojdziemy do 5 setów ;)

//Delecta w 2 secie miała 23:19, a przegrała 25:27. Smutne.
 
christopher48 2K

christopher48

Forum VIP
Spotkanie: Jastrzębski Węgiel - PGE Skra Bełchatów ✅
Typ: Jastrzębski Węgiel +2,5 setów
Kurs: 1,813
Buk: PinnacleSports

Analiza: Za nami już kilka kolejek Plus Ligi i widać, że Jastrzębie bez Abramowa i trenera Santilliego to już nie ten sam team. Przede wszystkim chyba jednak brak tego drugiego. Na przeciw Jastrzębian staje Skra, która od pewnego czasu tłucze wszystkich jak chce. Jeżeli dobrze policzyłem, to mistrzowie Polski wygrali osiem meczów z rzędu bez straty seta (sześć w Plus Lidze i dwa w LM). Ileż można? :wink: Jastrzębie natomiast praktycznie sięgnęło dna, gorzej już być nie może. Trzeba z tego wyjść. Myślę, że set jest jak najbardziej w zasięgu gospodarzy. Jeśli się przełamywać, to w meczu z najlepszymi. Kurs też niezły, zatem proponuję handi +2,5 setów na gospodarzy.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
lukaszx 43

lukaszx

Użytkownik
Ja jestem jednak zdania, że Skra wygra to 3:0. Już w poniedziałek mają mecz w LM z Friedrishshafen i zaraz wjazd na klubowe MŚ, więc na pewno nie będą chcieli przedłużać tego meczu. Nie ważne jakim składem wyjdą i tak będą mieli ogromną przewagę nad Jastrzębiem. Jedyna słabsze ogniwo w Skrze to Woicki, który za dużo na razie nie gra, a jak gra to dość średnio, ale nie widzę powodów, aby zmieniać fantastycznie grającego Falasce. Jastrzębie w rozsypce, bez trenera i ja nie widzę tu dla nich szans nawet na seta.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom