>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Plus Liga 2010/2011

Status
Zamknięty.
ste 21

ste

Użytkownik
to co się stało w pierwszym sęcie to po prostu skandal, sędziowie w trakcie trwanie seta podarowali dla JW aż 3 punkty, gdyby nie oni to pewnie wynik wyglądał by inaczej, a najlepszy był błąd gdy zawodnik JW atakował metr od bloku i nawet się nie cieszył tylko spuścił głowe a sędziowie przyznali punkt dla JW to po prostu są jakieś żarty
Owszem,jest tak jak mowisz,ale trzeba powiedziec ,ze ZAKSA gra dzis poprostu slabo.Za to Jastrzebski sprawia dobre wrazenie i narazie prowadzi 2:1
 
djgregor 55

djgregor

Użytkownik
Owszem przegrana w 1 secie Zaksy to bledne decyzje sedziow ale w nastepnych setach Zaksa nie udowodnila ze jest lepsza. Duzo osob bralo z handicapem na Zakse a wynik okazal sie iscie inny od typowanego przez wielu. Drugi set wygrany przez Zakse tez dosyc szczesliwie 28-26 i myslalem ze dzieki temu uwierza w siebie i w pozostalych 2 setach roztrzygna mecz. Owszem mecz roztrzygnal sie ale na korzysc Jastrzebskiego Wegla. A chyba nikt lacznie ze mna nie typowal ze zakonczy sie 1-3 przegrana gospodarzy. Poki co nasza Liga z poczatku sezonu jest malo przewidywalna. Teoretycznie faworyci maja problemy z gladkim wygrywaniem z zespolami ktore mialy nie odegrac znaczacej roli w tym sezonie
 
kasztaneiro 362

kasztaneiro

Użytkownik
Owszem przegrana w 1 secie Zaksy to bledne decyzje sedziow ale w nastepnych setach Zaksa nie udowodnila ze jest lepsza. Duzo osob bralo z handicapem na Zakse a wynik okazal sie iscie inny od typowanego przez wielu. Drugi set wygrany przez Zakse tez dosyc szczesliwie 28-26 i myslalem ze dzieki temu uwierza w siebie i w pozostalych 2 setach roztrzygna mecz. Owszem mecz roztrzygnal sie ale na korzysc Jastrzebskiego Wegla. A chyba nikt lacznie ze mna nie typowal ze zakonczy sie 1-3 przegrana gospodarzy. Poki co nasza Liga z poczatku sezonu jest malo przewidywalna. Teoretycznie faworyci maja problemy z gladkim wygrywaniem z zespolami ktore mialy nie odegrac znaczacej roli w tym sezonie
A ja nie rozumiałem tej fascynacji nad ZAKSĄ, owszem ma dużo lepszy skład od Jastrzębskiego, ale JSW to JSW, TB ze Skrą też coś mówił. Oczywiście nie będę teraz pisał, że ale jesteście głupi, że zagraliście handicapy na ZAKSĘ, ale powiem tyle: kompletnie nie byłem przekonany do zwycięstwa 3-1 ZAKSY, sądziłem, że wygrają 3-2, albo w ostateczności 3-1, ale nie zagrałem, bo się bałem.
JSW grał dzisiaj po prostu lepiej i tyle.
I trzeba się zgodzić. Jak na razie nasza liga to NO BET.
Pozdrawiam.
 
T 15,3K

tadzin

Użytkownik
Mecz ZAKSy i JW widze ze byl obstawiany w dziale raptem przez Redwitza jak i mnie i trafilismy ladnie handicapy na JW wiec nie wiem czemu kilka postow powyzej to uzalanie sie na nasza lige i to ze jest nieprzewidywalna, na dodatek po rozegranym meczu. Zadnej analizy na korzysc ZAKSy na temat tego meczu nie bylo i troszkę bawią mnie teksty
Teoretycznie faworyci maja problemy z gladkim wygrywaniem z zespolami ktore mialy nie odegrac znaczacej roli w tym sezonie
albo uzalanie sie na sedziow jak to oddali 1. seta Jastrzębiu.
Miałbym w sumie prośbę do autorów powyzszych postow aby napisali przed meczem analizę, a nie po meczu napisali krotki komentarz &quot;ze liga jest nieprzewidywalna&quot;, bo to na pewno bedzie lepsze anizeli nic nie wnoszace &quot;darowanei punktow&quot; itp.
ps Ciekawi mnie czy wszytskie posty wlacznie z moim zostana usuniete stawiam ze tak ;)
Nie widzę powodu żeby cokolwiek kasować. Robimy się bardziej liberalni ostatnio ;) // Marnik
 
maszot 16

maszot

Użytkownik
Wobec meczów rozgrywanych jutro nie mogłem przejść obojętnie.
Mimo katastrofalnej postawy Marcinka Oderki i Snajdera
pragnę podzielić się z Wami całkiem fajnym typem.
Może kurs nie należy do najwyższych, ale znając charakterystykę obu drużyn zasługuje na miano co najwyżej 1/10[sic!].​

AZS Politechnika Warszawska - Indykpol AZS UWM Olsztyn
Drużyna ze wschodniej części polski, jak w poprzednim sezonie na początku rundy zasadniczej nie zachwyca. Bacząc na poziom tegorocznej ligi jak kolor to zieleń można zauważyć, że Olsztyn odbiega od czołówki jak buty to stare i mimo widocznych rezerw nie może się pozbierać w kolektyw, jaki chociażby prezentowali w poprzednich latach. Na pewno tej drużynie nie można odmówić potencjału, ale w tej kolejce DJ HAEM dawaj skratch! przeciwnik będzie bardziej wymagający niż dotychczas(wyłączyłbym jedynie ZAKSĘ).
Na przeciwko Olsztynian wystąpią Warszawiacy. Jak można przeczytać we wcześniejszych analizach, jest to fuzja składników, które w poprzednim sezonie nazywaliśmy Radom i Warszawa, do której dołączyli Zbigniew Bartman i Michał Kubiak. Po 5 kolejkach mozna nazwać Warszawę czarnym koniem tegorocznych rozgrywek. Ta drużyna spisuje się bardzo dobrze. Gdyby wyższe miejsce w tabeli(jest 5), można by lepiej słodzić, ale ta drużyna grała od początku z mocarzami, więc teraz nadchodzi czas, by piąć się na wyższe szczeble tabeli ligowej.
Siłę zespołów przedstawię w stosunku do poszczególnych pozycji.​

Atak:
Olsztyn ma problemy na tej pozycji, ponieważ zarówno Marcel Gromadowski, jak i Wojciech Winnik, nie są w tak dobrej dyspozycji, by grać pierwsze skrzypce w Pluslidze.
Warszawa zaczęła sezon z nowym atakującyum Oleksandr Statsenko. Wprowadził się do ligi w pozytywnych ocenach, ale coraz częściej trener Panas wystawia w pierwszym składzie Roberta Prygla, który mimo skuteczności oscylującej w granicach 30% nie zostaje zmieniony.
Warszawa &gt; Olsztyn
Przyjęcie:
W drużynie z Olsztyna wyraźnie wprowadza się Samuel Tuia, który w ostatnim meczu zdobył 13 pkt-ów w ataku ze skutecznością 50%.
Drugim przyjmującym jest Paweł Siezieniewski, który nigdy nie ma takiego meczu, w którym gra fenomenalnie albo chociaż ponad normę. Przyjęcie 54%, atak 41%.
Warszawskie transfery to strzał w dziesiątkę. Bartman i Kubiak przy pomocy w przyjęciu Wojtaszka wojują dzielnie w naszej lidze z bardzo wysoką skutecznością w ataku.
Warszawa &gt; Olsztyn
Rozegranie:
Nie chcę w tym elemencie wiele poświęcać, ale Toobal lepiej rozgrywa od Salasa(w miarę doświadczony Kubańczyk) czy Neroja(Mocna zagrywka, możliwość mocnego ataku z drugiej piłki, dużo błędów), ponieważ przez niekonwencjonalne zagrania często gubi blok a na środku nawet Gunia zdobywa punkty.
Toobal&gt;Salas/Neroj
Libero:
Wojtaszek&gt;Mierzejewski
Środkowi:
Sądzę, że przy rozegraniu Kerta akurat środek jest po stronie Olsztyna, ale z drugiej strony przy zagrywce Warszawiaków tej gry będzie stosunkowo mało.
Wśród środkowych wyróżniają się Vladimir Cedic w Olsztynie i Ardo Kreek w Warszawie. O ile Gunia daje wartość ujemną, o tyle Nowak jest bardzo dobrym środkowym. Ze względu na Kerta, który robi różnicę w tej drużynie daję remis.
Cedic+Gunia = Kreek+Nowak
Zagrywka:
Warszawa&gt;Olsztyn
Ze względu na silny serwis Warszawy i ilość błędów Olsztynian.​

Na dodatek Warszawa gra u siebie czy Olsztyn na wyjeździe.
To wbrew pozorom także ma znaczenie.
Proponowane typy:
Sets Handicap (1.5)
AZS Politechnika Warszawska -1.5 @1.42✅(3:0)
Pewność: 11/10
Match Points Handicap
AZS Politechnika Warszawska -11.5 @1.85⛔(76:68)
Pewność: 8/10j
Sets Handicap (2.5)
AZS Politechnika Warszawska -2.5 @2.00✅(3:0)
Pewność: 3/10j
Inne polecane typy bez analizy:
Fart Kielce-Pamapol Wielton Wieluń ⛔ (1:3)
Typ: 1
Kurs: 1.72
Pewność: 6/10j
Asseco Resovia-ZAKSA Kędzierzyn-Koźle⛔(3:2)
Czy ten mecz zostanie rozstrzygnięty w 5 setach? (Tak – Nie)
Typ: Nie
Kurs: 1.42
Pewność: 4/10j

Dziękować nie trzeba.
No, może Redwitzowi.
 
ste 21

ste

Użytkownik
6 kolejka plus ligi:
Oferta kusrowa unibet.​



Jak dla mnie rowniez Skra pewne 3:0.Widac ze chlopaki zaczynaja lapac rytm,czego nie mozna powiedziec o zawodnikach Delecty,gdzie tylko Siltalla podtrzymuje ,,poziom&#39;&#39; druzyny.Nie widze atutow przemawiajacych za goscmi.
Akademicy ostatni bardzo dobry mecz w Bydgoszczy i wygrana 3:1.Teraz mecz u siebie z ,,przecietnym&#39;&#39; Olsztynem.Coz,transfery byly,ale efektu nie widac.Gromadowski narazie nie prezentuje nic,Tuia cos prubuje grac.Na najwieksza uwage zasluguje Tobal,gra naprawde przyzwoicie.Warszawiacy pod wodza Panasa graja ciekawie i skutecznie.Kubiak i Bartman sa w dyspozycji.Dobrze tez rozgrywa Salas ,no a w ataku Prygiel/Statsenko,ktorzy tez nie graja slabo
Podsumowujac:
Skra-Delecta, Skra -2,5 seta @ 1.72
AZS-Olsztyn, AZS -1,5 seta @ 1.42
Jastrzębski Węgiel - AZS Częstochowa, Jastrzębski Węgiel -1,5 seta @ 1.42
Fart-Wielun 1 @ 1.72


Post nie wnosi nic konkretnego na forum. Samo wklejenie obrazka nie jest potrzebne, ofertę kursową może sobie każdy sam sprawdzić. Wypadałoby napisać pod dołem jeszcze cos sensownego, jakiś komentarz.

Jeżeli post nie zostanie rozbudowany bedzie usunięty. // Marnik
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Mam obecnie chwile więc może wyraże swoje zdanie odnośnie najbliższych meczów które odbędą się jutro. Resovia - ZAKSA
Typ : ZAKSA +1,5seta @ 1,704 Pinnacle
3:2
Bez wątpienia najciekawsze spotkanie w tej kolejce. I nie mówie tego tylko na podstawie miejsc aktualnie zajmowanych przez zespoły. ZAKSA w niedizele doznała porażki z Jastrzębskim Węglem.To była zarazem druga porażka z rzędu, bo wczesniej przegrali w tie breaku ze Skrą. Troche tam zagrał słabiej Kuba Jarosz, ledwo 32% skuteczności. Tzw różnice zrobił Gasparini ktory atakował aż miło po drugiej stronei siatki. I braku Yudina widac nie było.
Resovia od samego początku sezonu bazuje głównie na dobrej dyspozycji Grozera. Przynajmniej ja odnosze takie wrażenie, potwierdzają to staty z każdego z meczów. Ponadto Igła szaleje w defensywie. Nawet jeżeli Jarosz nie wytrzyma tempa narzuconego przez Grozera, to różnice myślę, że zrobi Zagumny i środkowi, którzy lepsi po stronie zespołu gości. Na bloku lepsi jako zespół wydają się Resoviacy, ale z kolei ZAKSA ma Ruciaka i Świderskiego, którzy potrafią z tym blokiem grac i go skutecznie obijac.
Rzut oka na kursy i zaskoczenie. Sądze, że nic nie stoi na przeszkodzie by ZAKSA miała tego meczu nie wygrac. W pewnym sensie się zabezpieczam bo zagram w opcji +1,5seta na ZAKSE. Typując dokładny wynik idąc tropem wojtasa widze 3:1 dla ZAKSY. SKra Bełchatów - Delecta
Typ : Skra -2,5seta @ 1,704 Pinnacle
3:0
Wydaje mi się, że szybki mecz nas czeka. Forma Skry pomału powinna rosnąc. Wygrali 3:0 z Częstochowa. Świetną partie zagrał tam Michał Winiarski, aż 17pkt zdobył przy 61% w ataku. Wlazły też z każdym meczem czuje się pewniej. Patrząc na indywidualne pozycje to nie widze żadnej ze wskazaniem na Delecte. Oby tylko Zatorski wytrzymał na przyjęciu, ale właśnie z Czewą Skra wyszła juz z Antigą i Winiarskim więc zabezpieczenie przyjęcia było, szkoda tylko, że kosztem Kurka. O zespole Delecty pisałem przy potyczce z Warszawą. Oglądając tamto spotkanie nic się nie zmieniło. Ataki Szymańskiego do mnie nie trafiają wcale a wcale. Ja tu widze poprostu 3:0 dla Skry.

Jastrzębski - Częstochowa

Powinni wygrac Jastrzębianie, którzy z każdym meczem prezentują się lepiej. Zespół ciągnie Lukas Divis. Częstochowa to jednak zespół nieobliczalny i nigdy nie wiadomo jak zagra Janeczek, a od tego wiele zależy. Fabian Drzyzga lubi dużo pograc środkiem, a jak wiadomo po odejściu Czarnowskiego w Jastrzębiu nie ma środkowego na wysokim poziomie. Co do Adama Nowika nawet się nie będe wypowiadał bo to co robi na zagrywce to ... ???? Niby faworyt Jastrzębski, ale licze, że jakieś punkty pojadą do Częstochowy. Typersko mecz omijam
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
M 1,8K

mandragon

Użytkownik
Asseco Resovia-ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2 - 2.4
Uważam podobnie jak Robson, gdyż nie rozumiem tak wysokiego faworyzowania zespołu z Rzeszowa, moim zdaniem jutro więcej argumentów w garści ma Zaksa....po pierwsze taktyka Kędzierzynian będzie prosta kierować zagrywkę na Mikę w ten sposób aby jak najbardziej utrudnić rozegranie Resovi. Mimo sympatii do tego zawodnika nad tym elementem musi jeszcze dużo ćwiczyć.( Dodam, że występ Miki nie jest w 100% pewny gdyż podczas treningu podkręcił kostkę i w tej sytuacji w obwodzie pozostaje tylko Buszek gdyż Cernić mimo pełnego obciążenia nie zagra co wydaje się racjonalną decyzją trenera mając w perspektywie cały sezon). Przy gorszym przyjęciu Baranowicz za wiele do wyboru miał nie będzie gdyż Grozer i Akhrem to jedyne ogniwa na tą chwilę, które zdecydowanie nie zawodzą. Pojawia się pytanie na jak długo Niemcowi starczy &quot;pary&quot;, dotychczasowe spotkania pokazują, że taka gra na maksa kosztuje sporo sił i Georgy łapię zadyszkę a na krótkie spotkanie się nie zanosi...a jego zmiennik jest kontuzjowany...kolejno...środek Resovii nie imponuje Grzyb i Perłowski w spotkaniach niewiele atakują jak również ich blok wymaga poprawy, co innego ich vis a vis Gladyr z Czarnowskim, którzy są częściej uruchamiani przez Zagumnego.Podejrzewam że drewniany Grzyb z Perłowskim bedą skutecznie obijani jak to mają w zwyczaju robić Świder z Ruciakiem. Po drugiej stronie barykady mamy podrażnioną dwoma porażkami Zaksę, o ile porażka ze Skrą nie dziwi to klęska z Jastrzębskim u siebie już tak. Węgiel udowodnił, że skazywanie ich na brak powtórzenia wyniku z zeszłego roku jest błędem bo Gasparini z Divisem doskonale wkomponowali się w drużynę. Spotkanie to miało bardzo wyrównany i równie dobrze mogło się skończyć 3:1 dla Zaksy. Podsumowując uważam, że na tą chwilę dopóki Cernić i Millar nie będą w pełni do dypozycji trenera to większym potencjałem gry dysponuje Zaksa.
 
T 15,3K

tadzin

Użytkownik
Skra -2,5 - Delecta @ 1.72 5/10j✅

Wlazły w bardzo dobrej dyspozycji, to samo Winiarski, Kurek jeszcze nie to na co go stać ale wiele zależy od tego jak wejdzie w mecz. Tak czy siak Bełchatów ma bardzo długą ławkę i choćby w ostatnim meczu pojawił się Antiga, a po statystykach widać że zagrał świetne spotkanie. Falasca prezentuje zdecydowanie wyższy poziom niż w końcówce ostatniego sezonu. Cały zespół chyba powoli wchodzi w sezon. Na dodatek za przeciwnika ma kogoś o wiele słabszego. Główną siłą zespołu Delecty jest Siltala, Sopko oraz Konarski/Szymański. Zespół Delecty jak już kiedyś pisałem miewa ogromne przestoje, często szwankuje przyjęcie. Liderem drużyny miał być Siltala, lecz nie idize mu to najlepiej. Ciekaw jestem dyspozycji Szymańskiego, który ostatnio rozegrał całkiem dobre spotkanie i w nim widzę jedyną możliwość ugrania przez Bydgoszczan seta, choć nie daję na to więcej jak 25 %.
PS
środek Resovii nie imponuje Grzyb i Perłowski
Srodek Resovii to przede wszytskim KOSOK + Perłowski/Grzyb a Kosok jest zawodnikiem bardzo dobrym, posiada niezwykłe trudnego flota, atakuje jak i blokuje naprawdę świetnie. Można rzec że w ostatnim sezonie sam wygrał dla Resovii brąz ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
niccolo7 1,8K

niccolo7

Użytkownik
Niesamowicie napięty kalendarz to według mnie główna przyczyna tego, że zespołom naszej Plus Ligi ciężko utrzymać dobrą i równą dyspozycję przez 2-3 mecze z rzędu. Stąd też padają nieprzewidywalne wyniki, bo chyba mało kto spodziewał się choćby zwycięstwa Jastrzębian w Kędzierzynie czy Częstochowy w Warszawie. Właśnie te dwa zespoły spotkają się dzisiaj ze sobą w ramach 6 kolejki i przynajmniej według bukmacherów zdecydowanym faworytem są gospodarze. Trzeba przyznać, że siatkarze Jastrzębskiego Węgla jak na razie pozytywnie zaskakują, bo poza porażką na inaugurację przeciwko Polibudzie, osiągnęli bardzo przyzwoite rezultaty. Pokonanie na wyjeździe ZAKSY z pewnością jest sygnałem, że także i w tym roku zamierzają walczyć o medale, choć większość (w tym także i ja) skreśliła ich przed sezonem. Głównie dlatego, iż wydawało się, że te przedsezonowe transfery bardzo osłabiły ich siłę ognia. A tu jak się okazuje nic z tych rzeczy. Lukasowi Divisowi do klasy Abramova jeszcze trochę brakuje, ale trzeba przyznać, że gra solidnie. Sporym zaskoczeniem jest za to nowy atakujący, Mitja Gasparini, który zagrał kapitalny mecz przeciwko ZAKSIE. Pochwalić należy również rozgrywającego, Grzesia Łomacza, który gra na pewno nie gorzej od Pawła Zagumnego, a nie wiem czy nawet nie lepiej.
Z kolei Częstochowianie niezbyt udanie rozpoczęli sezon, bo od dwóch niespodziewanych porażek z Delectą i Olsztynem. Później było już dużo lepiej, a największe gratulacje należą im się za wygraną 3-1 w Wawie, której mało kto oczekiwał. Widać, że ten zespół coraz lepiej się rozumie i z pewnością nieraz napsuje dużo krwi faworytom. Z Skrą co prawda nic nie ugrali, bo zabrakło im trochę opanowania w końcówkach setów. Jednak dzisiaj myślę, że powinno im lepiej pójść. Jeśli tylko na swoim poziomie zaprezentują się Janeczek i Gierczyński, to akademicy z Czewy mogą powalczyć o jakieś punkty. Liczę na dość wyrównany mecz, który nie zakończy się po trzech setach. Oczywiście faworytem są gospodarze, ale graczy spod Jasnej Góry nigdy nie można lekceważyć. Kurs na wygraną Jastrzębia jet moim zdaniem nieadekwatny do ryzyka, więc najlepszym rozwiązaniem wydaje się over punktowy (160,5), który znalazłem w naziemnym milenium po ładnym kursie 1,8. Internetowi bukmacherzy nie spieszą się jakoś z wystawianiem oferty, ale podobny over widziałem w betsafe, tyle, że po niższym kursie (1,6).
Jastrzębski Węgiel - Tytan AZS Częstochowa - Powyżej 160,5 pkt # 1,8 Milenium, 1,6 betsafe ✅ (198 pkt)
 
F 5

fatamorgana

Użytkownik
W Farcie niepewny występ Maćka Dobrowolskiego.
&quot;Dziś po rozruchu okaże się, czy będzie mógł w nim zagrać kapitan kieleckiej drużyny Maciej Dobrowolski.&quot;
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
AZS Politechnika Warszawska - Indykpol AZS UWM Olsztyn​

Faworytem tego starcia są gospodarze. Siatkarze Politechniki w piątej serii spotkań pokonali na wyjeździe ekipę z Bydgoszczy 3:1. Po raz kolejny z dobrej strony pokazali się przyjmujący: Zbigniew Bartman i Michał Kubiak. Naprawdę spora dynamika i siła w ataku. Z przyjęciem trochę gorzej, ale źle nie jest. Fajnie rozgrywa Maikel Salas, który wygryzł ze składu Bartłomieja Neroja. Stara się grać kombinacyjnie, często uruchamia środkowych. Sezon na pozycji atakującego rozpoczął Oleksandr Statsenko. Po dobrym spotkaniu z Jastrzębskim Węglem spuścił z tonu albo po prostu szybko został rozszyfrowany przez sztaby szkoleniowe pozostałych drużyn Plus Ligi. Obecnie pierwszym atakującym jest Robert Prygiel. Fajnie na środku radzą sobie Kreek i doświadczony Nowak. Ogromny atut podopiecznych Trenera Radosława Panasa to zagrywka.

Drużyna Indykpolu w piątej kolejce zwyciężyła z Pamapolem Wieluń w stosunku 3:1. Wiadomo, że Akademicy znacznie lepiej spisują się na własnej hali. W dzisiejszym starciu są przez Bukmacherów skazywani na pożarcie. Mózgiem drużyny z Olsztyna jest estoński rozgrywający Kert Toobal. Świetny zawodnik. Podnosi poziom nie tylko swojej drużyny, ale całej PlusLigi. Sporo gra środkiem przez co automatycznie na skrzydłach robi się luźniej. Szkoda, że skrzydłowi nie są jeszcze w najwyższej formie. Vladimir Cedić i Dawid Gunia są bardzo skuteczni na środku. Co raz lepiej gra francuski przyjmujący Samuel Tuia. Bardzo fajnie wygląda w ataku. Dynamiczny, skoczny i całkiem dobrze wyszkolony technicznie. Marcel Gromadowski w ostatnim spotkaniu zdobył dla swojej ekipy najwięcej punktów, ale do jego gry w ataku można miec sporo zastrzeżeń. Zarówno Marcel jak i Paweł Siezieniewski mogą grać znacznie lepiej. Marcin Mierzejewski, który gra na pozycji Libero różnicy na parkiecie nie zrobi. Zawodnik według mnie przeciętny.

Znacznie mocniejszą zagrywką dysponują zawodnicy z Warszawy. Podopieczni Trenera Mariusza Sordyla w tym elemencie mogą grać znacznie lepiej niż w poprzednich spotkaniach. Drużyna ze stolicy powinna to spotkanie wygrać. Liczę jednak, że Olsztyn nawiąże walkę i ugra przynajmniej jednego seta. Przy swojej dobrej grze i wyeliminowaniu prostych, głupich błędów sa w stanie to zrobić.

Propozycja:
Indykpol AZS UWM Olsztyn +2.5 (Sets Handicap) @ 1.72 Unibet ⛔

Jastrzębski Węgiel - Tytan AZS Częstochowa​


Drużyna Jastrzębskiego Węgla przed sezonem była troszkę przeze mnie niedoceniana. Odszedł Trener Santili i dwóch czołowych graczy (Abramov i Czarnowski). Obawiałem sie, że te luki będzie ciężko zapełnić. Okazuje się, że jak na razie jest całkiem nieźle. Przede wszystkim świetnym zakupem okazał się przyjmujący ze Słowacji Lukas Divis. Ma dopiero 24 lata, ale już jest bardzo dobrze ułożonym zawodnikiem. Dobrze radzi sobie w przyjęciu i jest bardzo skuteczny w ofensywie. Kapitalnie wygląda pipe w jego wykonaniu. W spotkaniu z ZAKSĄ bardzo pozytywnie zaskoczył Mitja Gasparini. Wcześniej widziałem go chyba tylko raz i wywarł na mnie średnie wrażenie. W niedzielnym spotkaniu grał na świetnej skuteczności i straszył rywali swoją potężną zagrywką. Mitja bije przede wszystkim bardzo, bardzo mocno. Udanie zastąpił Igora Yudina. Grzesiek Łomacz bardzo fajnie prowadzi grę. Cały czas się rozwija. Adam Nowik dobrze radzi sobie w bloku i w ataku. O poziomie jego zagrywki nie ma sensu rozmawiać. Może być problem z drugim środkowym. Bartek Gawryszewski jest troszkę chimeryczny. Łukasz Polański potrzebuje ogrania. Warto zwrócić uwagę na zagrywkę Łukasza. Potrafi zagrać bardzo nieprzyjemnego flota. Na pozycji Libero występuje Paweł Rusek. Ikona obecnego zespołu. Bardzo solidny siatkarz. Szczególnie podoba mi się jego zaangażowanie w obronie. Warto zwrócić uwagę na wchodzących z kwadratu dla rezerwowych zawodników. Grzegorz Pająk(Rozgrywający) i Maciej Pawliński(Przyjmujący) dysponują bardzo dobrym i przede wszystkim trudnym serwisem.

Co dzisiaj zagra drużyna z Częstochowy ? Są nieobliczalni i ciężko w ich spotkaniach cokolwiek wytypować. W przedostatnim spotkaniu na wyjeździe potrafili pokonać zespół z Warszawy. Wcześniej ponosili porażki z Bydgoszczą czy Olsztynem. Najważniejszym zawodnikiem jest atakujący Bartosz Janeczek. Bardzo silny fizycznie siatkarz. Dysponuje bardzo mocnym serwisem. Nie wiem jak wygląda sytuacja z parą przyjmujących. Dawid Murek i Krzysiek Gierczyński to bardzo doświadczeni zawodnicy, ale czy są w stanie pociągnąć grę swojej drużyny i wspomóc w ataku Bartka ? Wątpie. Mocnymi punktami zespołu są na pewno środkowi. Piotrek Nowakowski podczas sezonu reprezentacyjnego nabrał jeszcze doświadczenia. Zrobił naprawdę spore postępy. Trudna zagrywka, bardzo dobra praca w bloku. Łukasz Wiśniewski jest o 2 lata młodszy od Piotrka. W przyszłości może pojawić się w reprezentacji. Bardzo szybki, utalentowany chłopak. W zespole jest jeszcze Fabian Drzyzga. Również niezwykle utalentowany zawodnik. Preferuje szybką, kombinacyjną grę. Często wykorzystuje środkowych.

Wydaje mi się, że na własnej hali siatkarze Jastrzębskiego Węgla uporają się z podopiecznymi Trenera Marka Kardosa. Zwycięstwo za 3 punkty jak najbardziej możliwe.

Propozycje:
Jastrzębski Węgiel -1.5 (Sets Handicap) @ 1.42 Unibet ⛔
Under 185.5 pkt. @ 1.50 Unibet ⛔

Asseco Resovia Rzeszów - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle​


Hit 6 Kolejki !!!​


Zacznę od drużyny gości. ZAKSA jest po dwóch porażkach. Najpierw nie udało im się pokonać Skry Bełchatów (2:3), a w niedzielę polegli na własnej hali w spotkaniu z Jastrzębskim Węglem (1:3). W obu spotkaniach przy odrobinie szczęścia mogli tak naprawdę wygrać. Trener Stelmach nie będzie raczej eksperymentował ze składem. Powinniśmy zobaczyć następujących zawodników: Paweł Zagumny(Rozgrywający) - Jakub Jarosz(Atakujący) - Sebastian Świderski i Michał Ruciak(Przyjmujący) - Jurij Gladyr i Patryk Czarnowski(Środkowy) - Piotr Gacek(Libero). Kibiców z Kędzierzyna może martwić postawa Kuby Jarosza. Zawodnik grający twardo, męsko, ale tylko do pewnego momentu. W końcówkach setów z Jastrzębskim Węglem zawiódł. Nie wiem czym to było spowodowane, ale wyglądało to jakby bał się podjąć ryzyko. Kuba ma spory potencjał, potrafi swobodnie uderzyć nad blokiem w 8-9 metr. Paweł Zagumny to stary wyjadacz. Zawodnik bardzo inteligentny, którego trudno jest rozszyfrować. Świetnie współpracuje ze środkowymi. Sebastian Świderski w ostatnim spotkaniu zagrał kiepsko. W Bełchatowie pokazał kawał dobrej siatkówki w ataku. W spotkani z Jastrzębskim wyraźnie się męczył w tym elemencie. Michał Ruciak to bardzo dobry, solidny zawodnik. Powtarzam to ciągle, ale Michał nie schodzi poniżej pewnego poziomu. Przydatny w przyjęciu i w polu serwisowym. W ataku może odciążyć Jarosza czy Świderskiego. Dobrze wyszkolony technicznie. Jurij Gladyr i Patryk Czarnowski to świetni zawodnicy. Przy Pawle Zagumnym tylko to potwierdzają. Piotrek Gacek fajnie radzi sobie w obronie. W przyjęciu bez rewelacji.

Drużyna Resovii ma troszkę kłopotów. W starciu z Fartem Kielc parkiet musiał opuszczać Michał Baranowicz, który miał problemy z plecami. Drobne problemy ma również Gyorgy Grozer, ale nie jest to poważny uraz. Dwa dni temu kostkę na treningu podkręcił Mateusz Mika i chyba nie ma większych szans na jego występ w dzisiejszym spotkaniu. W jego miejsce do kadry na dzisiejszy mecz być może zostanie włączony ktoś z Młodej Ligi. Jakim składem rozpocznie dzisiaj Resovia ? Według mnie będzie on wyglądał następująco: Michał Baranowicz(Rozgrywający) - Gyorgy Grozer(Atakujacy) - Aleh Akhrem i Rafał Buszek[Matej Cernic](Przyjmujący) - Grzegorz Kosok i Ryan Millar[Łukasz Perłowski](Środkowy). Wątpie, żeby Matej rozpoczął od początku. Pali się do gry, ale odbył dopiero parę treningów. Rafał Buszek jest po bardzo ciężkiej kontuzji kolana, ale powoli wraca do swojej normalnej dyspozycji. Wojtek Grzyb raczej nie powinien rozpoczynać spotkania w wyjściowym składzie. Łukasz i Grzesiek wydają się być w lepszej formie.

Nie będę się rozpisywać, bo to nie ma sensu.

Siatkarze Resovii na Podpromiu jak zwykle będą wspierani przez fantastycznych kibiców. Grając u siebie są podwójnie naładowani. Grozer, Ignaczak, Akhrem czy Baranowicz to wulkany energii. Na taki zespół czekałem. Waleczny, ambitny i zostawiający serce na parkiecie. Zespół, który spotkania ze Skrą nie przegrywa już w szatni.

Podopieczni Trenera Travicy powinni zagrywać w Piotrka Gacka. Ewentualnie w Sebastiana Świderskiego. Fajnie by było gdyby spotkanie rozpoczął Matej Cernic. W ataku nie musi byc szczególnie obciążony. Mógłby z Igłą pokryć większą część parkietu, a Aleh spokojnie koncetrowałby się na grze w ataku. Zobaczymy jak spisze się Michał Baranowicz, który po drugiej stronie będzie miał Pawła Zagumnego, o którego przed sezonem walczyła Resovia.

Starcie zapowiada się bardzo ciekawie. Liczę na świetne widowisko i 3 punkty, które zostaną w Rzeszowie.

Propozycje:
Asseco Resovia Rzeszów @ 1.50 Unibet ✅
Asseco Resovia Rzeszów -1.5 (Sets Handicap) @ 2.00 ⛔
 
lukaszx 43

lukaszx

Użytkownik
Asseco Resovia Rzeszów - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
AKO. 1.72 ✅


Ja od początku zaliczałem się do grupy mówiącej, że Skra zdobędzie mistrza i liczę, że zrobią to dość pewnie. Jedyne małe zagrożenia można upatrywać w Resovii, w ZAKSE nigdy nie wierzyłem i nie daję im żadnych szans na mistrzostwo. Początek sezonu mieli bardzo dobry, ale w sumie można się było tego spodziewać, bo po pierwsze rywali mieli dość łatwych, a po drugie mimo licznych transferów są to zawodnicy, którzy dobrze się znają, więc ze zgraniem nie powinno być problemów. Ale po pierwszych dobrych meczach czar szybko prysł. Po pierwsze przyszło zmierzyć się z trudniejszymi przeciwnikami, i gdy dochodzi do zaciętej walki gra ZAKSY już tak różowo nie wygląda i po drugie już na początku sezonu wydać wąską ławkę, a co za tym idzie zmęczenie. Najsłabszym punktem Kędzierzynian jest Jarosz, który znaczenie odstaje od najlepszych atakujących ligi. Resovia z ogromnym potencjałem, jeszcze nie do końca wykorzystanym, bo nie wszyscy są w pełni sił, ale z meczu na mecz ich gra wygląda coraz lepiej. Baranowicz bardzo dobrze rozgrywa, Grozer jak na razie gra bez zmiennika, ale trzyma dobry poziom. Mika trochę faluje, ale razem z Akhremem trzymają przyjęcie. W obronie świnie gra najlepszy libero ligi Ignaczak. Rzeszowianie są lepsi, grają u siebie i powinni odnieść zwycięstwo.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Są już pierwsze informacje na temat dalszego leczenia kontuzjowanego wczoraj podczas meczu ZAKSY Kędzierzyn-Koźle z Asseco Resovią Rzeszów Sebastiana Świderskiego. Jutro nasz reprezentacyjny przyjmujący przejdzie operację zszycia zerwanego mięśnia czworogłowego uda.
Jak podaje oficjalna strona Sebastiana Świderskiego po wczorajszych badaniach Sebastian razem z kolegami z drużyny wrócił autokarem do domu, do Kędzierzyna - Koźla. Dziś czeka na informacje dotyczące operacji, która przeprowadzona zostanie jutro w Łodzi. Operację zszycia mięśnia czworogłowego uda przeprowadzi, ten sam lekarz, który w zeszłym roku operował zerwane ścięgno Achillesa. Pierwsze prognozy mówią o 4-5 miesięcznej przerwie w treningu, wszystko okaże się jednak po przeprowadzonym zabiegu.
Sebastian bardzo dziękuje wszystkim Kibicom za okazywane wsparcie i słowa otuchy. My zaś życzymy Sebastianowi dużo siły i jak najszybszego powrotu do zdrowia. Trzymamy kciuki!
http://reprezentacja.net/siatkowka/aktualnosci/30576_operacja_swiderskiego_jutro_w_lodzi_
----------------------
Trzeba przyznac, że wyglądało to fatalnie jak pokazali zbliżenie na jego kolano, jakby się przesunęło ... :;/:
Za to postawa kibiców była fenomenalna. Aż ciarki przechodziły po plecach. Brawo brawo i jeszcze raz brawo! Oby szybko wrócił teraz Seba do gry z powrotem, ale o to łatwo nie będzie.
No i sam mecz na kapitalnym poziomie! Było co wczoraj oglądac trzeba przyznac.
Zagrywka z obu stron na niezłym poziomie. Gra środkowych, szczególnie Czarnowskiego z 80% skuteczności, Jarosz dotrzymał kroku Grozerowi, ba nawet troszeczke lepszy był moim zdaniem. Ta jego seria na zagrywce w 3 secie fenomenalna. Teraz w szóstce będizemy więc oglądali Tine Urnauta. Wczoraj miał bardzo słabe wejście. POtem się troszke rozkręcał, ale wraz z Ruciakiem nie należał do mocnych pkt w ataku.
Statystyki Resovia - ZAKSA -&gt;http://stats.plusliga.pl/MatchStatistics.aspx?MatchID=432
--------------------
Wcześniej Częstochowa też tak jak po cichu na to liczyłem i pisalem we wtorek sprawiła psikusa Jastrzębianom wygrywając 3:1. Wejście Wojtka Gradowskiego a&#39;la wejście smoka ????
Statystyki JSW - Czewa -&gt; http://stats.plusliga.pl/MatchStatistics.aspx?MatchID=431
-------------------
Skra zgodnie z planem pewne 3:0. Nawet bez Wlazłego. Potwierdziło się fatalne przyjęcie w zespole Delecty. 37% pozytywnego, 12 punktowych zagrywek Skry. Pogrom!
Statystyki Skra - Delecta -&gt; http://stats.plusliga.pl/MatchStatistics.aspx?MatchID=430
 
T 15,3K

tadzin

Użytkownik
Ja po cichu liczyłem na przełamanie Olsztyna i jakąś niespodziankę z ich strony, lecz skończyło się standardowym scenariuszem, tak jak to oni lubią. Dla mnie ich gra po takich transferach to największe rozczarowanie w calej Plus Lidze. Jedynie rozgrywający i srodek cos graja, a skrzydla często gęsto pomimo swietnego rozegrania Toobala nie koncza akcji na pojedynczym bloku, badz dostaja czape.
 
mastershot 5

mastershot

Użytkownik
A ja jestem zawiedziony postawą Fartu Kielce. Do wczorajszego dnia kielczanie spisywali się na swoim terenie całkiem nieźle jak na beniaminka Plus Ligi. Potrafili wygrać z takimi drużynami jak Delecta Bydgoszcz i Indykpol AZS Olsztyn, natomiast przegrali z najsłabszą ekipą PL. Ale to co zrobili w trzecim secie to jest po prostu żenada. Fart prowadził już 24:15 i przegrał na przewagi. Dwa razy z rzędu pomylił się wyróżniający na parkiecie Sławomir Jungiewicz. Kielczanie nie wytrzymali presji. Jak się przegrywa takie mecze i to w takim stylu to bardzo trudno będzie się utrzymać.
 
T 15,3K

tadzin

Użytkownik
Wielun - Warszawa @ 1.72 6/10✅
Wielun - Warszawa -2,5 pkt @ 1.85 3/10✅
Jak dla mnie kurs &quot;zagadka&quot; skąd on taki, z jakich powodów i dlaczego. W tym sezonie Warszawa spisuję się bardzo dobrze, dobre transfery poskutkowały o wiele lepszą grą. W ostatnich kolejkach pokonali na wyjezdzie Delectę, zas u siebie Olsztyn. Posiadają bardzo silna zagrywkę, co przy słabym przyjęciu Wielunia powinno dokonać ogromnego spustoszenia. Skrzydła grają bardzo dobrze, cała druzyna stanowi świetny kolektyw. Nie wiem w czym prócz atutu własnej hali mieliby szukać zwycięstwa gospodarze. O zadnych kontuzjach w druzynie stolecznej nie ma ani słowa, z kolei w Wieluniu niepewny występ Lubiejewskiego, który nie zagrał w meczu z Fartem z powodu kontuzji pleców. Jesli chodzi o druzyne wielunska to maja na koncie 2 zwyciestwa, jedna u siebie z Delecta oraz drugie na wyjezdzie z Fartem i byl to bardziej prezent ze strony Farta, który łatwo marnotrawił solidne przewagi. Wszystko mowi za tym ze Warszawa jest zdecydowanym faworytem, choc nic mnie nie zdziwi nawet gladkie 3-0 dla Wielunia ; )
Ten typ to raczej bedzie niezła masówka na forum.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Mecz Wielunia z Warszawą sobie odpuszcze tym razem. Jednak rzeczywiście faworytem jest zespół Politechniki.
Delecta - Jastrzębski
Typ : Jastrzębski @ 1,592 Pinnacle ⛔3:1
Można powiedziec, że tradycyjnie przeciwko zespołowi Delecty;) Ale poprostu uważam ich za jeden z tych zespołów, który nie ma szans na awans do top6. Tym razem czeka ich pojedynek z Jastrzębskim Węglem, który ostatnio wg niektórych zawiódł w meczu z Częstochowa, ale ja po cichu przewidywałem trudności w tym meczu. Delecta ciągle te same problemy tj brak przyjęcia na dobrym poziomie. Rywale punktują zagrywką aż miło. Ponadto brak mi w tym zespole dobrego i skutecznego zawodnika w ataku. Jastrzębski nawet mimo iż bez Igora Yudina to Mitja Gasparini udanie go zastępuje. Do tego pewny Divis. Delecta może tylko pozazdrościc dwóch tak dobrych i skutecznych w ataku graczy. Jastrzębski dobrze ustawia blok, patrz początek 1 seta z Częstochową gdzie pięc razy z rzedu zablokowali rywala. A Szymański bije przewidywalnie więć dobry blok będzie ważny. Jak dla mnie to 3:1 lub 3:0 dla Jastrzębian. Pomyślę jeszcze o handicapie -1,5seta.

ZAKSA - Fart
Typ : ZAKSA -2,5seta @ 1,588 Pinnacle⛔3:2
ZAKSA powinna pewnie wygrac 3:0 z Fartem. Na przyjęciu jak wiemy zagra Urnaut w miejsce Świderskiego. Tak widze ten mecz poprostu. Fart nie ma jeszcze na tyle dobrej gry by w Kędzierzynie coś zdziałac.
 
maszot 16

maszot

Użytkownik
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Fart Kielce
http://www.plusliga.pl/news/id/3320
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Fart Kielce⛔(25:22)
Punkty w 1. Secie – Handicap
Typ: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle -6.5
Kurs: 1.90
Stawka: 4/10j
Fart walczy, ale pierwsze sety nie są najbardziej udane z ich strony.
Na 3:0, choć peFFka, za niski kurs.

Zawodnicy ZAKSY zapowiadają lepszą grę ze swojej strony i wygranie meczu dla Sebastiana Świderskiego. Czy wygrają w trzech setach?

Indykpol AZS UWM Olsztyn - PGE Skra Bełchatów

Olsztyńska hala Urania zawsze jest wielkim sprzymierzeńcem gospodarzy. Przy własnej publice potrafią rozgrywać piękne mecze. Kurs przyzwoity.
Wiele zależy od postawy atakujących akademików. Marcel już nieco lepiej, ale to nadal 48%...
Indykpol AZS UWM Olsztyn - PGE Skra Bełchatów⛔(48:75)
Match Points Handicap
Typ: Indykpol AZS UWM Olsztyn +17.5
Kurs: 1.80
Pewność: 7/10j
Indykpol AZS UWM Olsztyn - PGE Skra Bełchatów⛔(13:25)
Punkty w 1. Secie – Handicap
Typ: Indykpol AZS UWM Olsztyn +5.5
Kurs: 1.90
Pewność: 6/10j

W Olsztynie wiara nie gaśnie. Drużynę wspiera byłby zawodnik - Marcelo Hargreaves, który pokrzepia kolegów z byłej drużyny słowami otuchy i ma nadzieję, że zespół odbuduje chemię z poprzedniego sezonu.
Delecta Bydgoszcz - Jastrzębski Węgiel S.A.
Delecta nie potwierdza aspiracji o wejście do strefy Top6 grą na boisku. Jastrzębski zachwyca szerokim składem.
Delecta Bydgoszcz - Jastrzębski Węgiel S.A. ⛔(3:1)
Sets Handicap (1.5)
Jastrzębski Węgiel S.A. -1.5
Kurs: 2.00
Pewność: 8/10j

Czy Antti Siltala poprowadzi Delectę do zwycięstwa?
Pamapol Wielton Wieluń - AZS Politechnika Warszawska
Wieluń gra zespołowo, póki co prezentuje się najlepiej z drużyn, które skazaliśmy przed sezonem na miejsca 7-10, jednak rywale są bardzo wymagający. Politechnika gra bardzo żywą siatkówkę... (to sobie doczytajcie w poprzednich postach).

Pamapol Wielton Wieluń - AZS Politechnika Warszawska ✅(1:3)
Sets Handicap (1.5)
Typ: AZS Politechnika Warszawska -1.5
Kurs: 2.40
Pewność: 11/10j
Pamapol Wielton Wieluń - AZS Politechnika Warszawska⛔(1:3)
Sets Handicap (2.5)
Typ: AZS Politechnika Warszawska -2.5
Kurs: 5.00
Stawka: 3/10j
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom