>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Plus Liga 2010/2011

Status
Zamknięty.
remo91 57

remo91

Użytkownik
Już tak nie przekreślajcie tego Wielunia, myślę że chłopaki są w stanie ugrać seta z ZAKSą i ja na pewno nie ryzykowałbym stawiania na wygraną gości do zera. Wieluń bardzo pozytywnie prezentuje się w PlusLidze od zeszłego sezonu.
Wieluń - Zaksa dw: 1-3 @3,2
 
T 15,2K

tadzin

Użytkownik
Warszawa -Resovia
Resovia moze i nie zagrala bardzo dobrego spotkania z Wieluniem, jednak zlozylo sie na to pare czynnikow m.in. to ze zespol dopiero sie zgrywa oraz to ze niektorzy zawodnicy grali w MS i nie sa do konca w optymalnej formie. Z kolei Warszawa wygrała u siebie z Jastrzębiem, lecz bylo to zwycięstwo podarowane przez trenera Prielożnego, który w trzecim secie przy stanie 18-14 dla Jastrzębian podjął fatalną w skutkach decyzję o podwójnej zmianie, która doprowadziła do tego że przy kolejnych serwisach Kubiaka Warszawianie doprowadzili do remisu i następnie weszli w bardzo dobry rytm dzięki czemu wygrali trzeciego i czwartego seta wygrywając całe spotkanie 3-1.
Z bardzo dobrej strony w warszawskiej drużynie pokazał się Michał Kubiak (MVP spotkania), który swoją bardzo dobrą zagrywką oraz kończeniem bardzo ciężkich piłek, w dużej mierze przyczynił się do zwycięstwo Warszawiaków. Kolejnym dobrym punktem był Zbigniew Bartman, który pomimo paru złych przyjęć skonczyl kilka arcytrudnych pilek sytuacjnych, i to w decydujacych momentach. Niezle spisywal sie w ataku Statsenko, choc pare razy dostal siatkarskie czapy. Kapitalnie grał libero Damian Wojtaszek popisując sie kilkoma kapitalnymi obronami. Ogolnie cała druzyna momentami bronila pilki zdawaloby sie nie do obrony. Najwiekszym mankamentem jest wg mnie postac rozgrywajacego Neroja, ktory w niektorych sytuacjach wyraznie tracil glowe, czesto grajac niedokladnie w szczegolnosci pilki krotkie. Gdyby nie on sadze ze Warszawa mogalby sie pokusic nawet na 4 miejsce w Plus Lidze. Z powodu rozgrywajacego gra srodkiem momentami wygladala katastrofalnie, na dodatek srodkowi Jastrzebia doskonale czytali kiedy bedzie zagrana krotka czy tez krotka przesunieta.
O druzynie Resovi mozna pisac rowniez wiele, lecz ja skupilem sie glownie na Warszwiakach, ktorzy posaidaja pare naprawde silnych punktow, lecz mecz z Jastrzebiem mieli praktycznie przegrany, a dzieki prezentowi od trenera Prielożnego ktory skrzetnie wykorzystali, mecz wygrali. Resovia aktualnie jest druzyna zdecydowanie lepsza od Jastrzebia i sadze ze poradzi sobie w stosunku max 3-1 ze stoleczną druzyna.
Resovia -7,5 pkt 1.85 unibet⛔
@edit
dorzucam jeszcze
Resovia -10,5 pkt 3.6⛔ Bwin naprawdę niezłe value i jestem na 60 % pewny ze wejdzie
 
M 0

march100

Gość
Popieram w 100% typ na resovie -7.5pkt. Teraz pewnie zobaczymy juz bardziej zgrana druzyne z Rzeszowa, która przy takim potencjale jaki posiada powinna bez wiekszych problemow poradzic sobie ze stołeczna druzyna. Tadzin, co do rozgrywającego AZSu, to Bartłomiej Neroi jest nominalnie drugim rozgrywający zaś pierwszym jest kubańczyk Maikel Salas Moreno, który nie moze jeszcze grac w polskiej lidze z powodów jakis formalnosci (dodam, że klub dowiedział się o tym dopiero 24 godziny przed meczem z jastrzebskim węglem, więc Neroi nie był gotowy na gre w pierwszym składzie, nawet było to widac po jego grze).
 
T 15,2K

tadzin

Użytkownik
Własnie bylem bardzo zdziwiony widzac Salasa siedzacego na trybunach, w szczegolnosci ze w takim przypadku Warszawa nie mialaby jak zmienic rozgrywajacego, teraz dzieki Twojej wypowiedzi wszytsko sie rozjasnilo ;) . Ogladajac w przeszlosci pare meczy gdy gral w Jadarze wydawal sie calkiem dobrym rozgrywajacym.
 
pawlikn 51

pawlikn

Forum VIP
Fart Kielce - Delecta Bydgoszcz (+2.5) 1 2,0 Unibet ✅ ✅
Bardzo fajny kurs znalazłem w ofercie na 2 kolejkę Plus Ligi i myślę, że warto się zastanowić nad zainwestowaniem w ten zakład. Jak wiemy oba zespoły inauguracyjną kolejkę rozpoczęły całkowicie odmiennie i o ile przegrana beniaminka nie dziwi to akurat zwycięstwo Delecty jest małą niespodzianką, ale kilka słów najpierw o gospodarzach tego spotkania.
Kielczanie na inaugurację jako beniaminek zagrali z Mistrzem Polski jak to już od kilku lat zostało przyjęte i był to dla nich bolesny początek sezonu, ponieważ dostali mocne lanie od Skry jednak ten mecz traktuję z przymrużeniem oka z kilku powodów. Przede wszystkim uważam, że zawodnicy Farta nie wytrzymali presji związanej z inauguracją sezonu w najwyższej klasie rozgrywkowej i to na dodatek z takim hegemonem jak Skra, presja była ogromna i na pewno nie poszło wszystko tak jak sobie oczekiwali w drużynie kieleckiej. Trzeba też dodać, że sami gracze Skry nie pozwolili na zbyt wiele i już w 1 kolejce zaprezentowali całkiem przyzwoitą grę. Z reguły bełchatowianie sezon rozpoczynali trochę ulgowo tym razem podeszli całkowicie poważnie do tego spotkania i każdy widział jak się skończyło.
Delecta Bydgoszcz natomiast zaskoczyła wielu, ponieważ nie byli stawiani w roli faworyta do zwycięstwa a mimo to przywieźli 2 punkty z Częstochowy pokonując tamtejszych akademików, którzy chyba trochę zlekceważyli podopiecznych Waldemara Wspaniałego (przyszłego trenera reprezentacji? &quot;Broń Boże!&quot;). Gra Delecty może nie była znakomita, bo popełnili trochę błędów jednak forma jest przyzwoita, teraz pytanie jak zaprezentują się w jutrzejszym spotkaniu? Dla mnie ta drużyna zawsze prezentowała siatkówkę strasznie nieregularną z dawką licznych błędów. Po jednym meczu ciężko cokolwiek więcej powiedzieć, jednak muszę już przyznać, że pozyskanie Masnego to bardzo dobry ruch ze strony Delecty, który może dać wiele korzyści temu zespołowi.
Fart Kielce posiada w składzie kilku naprawdę wartych uwagi graczy, bo każdy kibic siatkówki zna takich graczy jak Roberta Szczerbaniuka, Macieja Dobrowolskiego czy Piotra Łukę, są to zawodnicy doświadczeni i będą stanowić o sile beniaminka. Na uwagę zasługuję również nowo pozyskany francuski siatkarz - Kapfer, który zaprezentował się bardzo dobrze na tle swoich kolegów w meczu ze Skrą i chyba jako jedyny starał się przeciwstawić skutecznie rywalom. Największym mankamentem w drużynie Farta to zdecydowanie pozycja atakującego i tutaj kielczanie mogą mieć spore problemy w niedalekiej przyszłości.
Reasumując, uważam że Fart jutro zaprezentuje się zdecydowanie lepiej niż w pierwszym spotkaniu i będzie chciał się przeciwstawić Delecie, bo to w końcu nie Skra a rywal z niższej półki. Kibice wyczekują pierwszego zwycięstwa w lidze, czy to będzie już jutro? Łatwo nie będzie na pewno jednak o wygranie seta są w stanie spokojnie powalczyć.
 
maszot 16

maszot

Użytkownik
Fart Kielce - Delecta Bydgoszcz (-2.5) 1 2,0 Unibet✅
Przeglądając ofertę właśnie mi też +2,5 seta na Farta od razu rzuciło się w oczy.
Popieram typ oraz opinię przedmówcy.
Pewność: 4/10j
Pamapol Wielton Wieluń - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (-1.5) 1,45 Betsafe✅
Nie skłaniałbym się tutaj ku analizie, jakimi środkami Wieluń urwał punkty drużynie z Podkarpacia, ponieważ tajemnicą poliszynela jest sytuacja Resovii dotyczaca przygotowania zespołu pod względem organizacyjnym. ZAKSA ma w swoich szeregach graczy doświadczonych, którzy nawet będąc pod formą, potrafią wykorzystać każdy błąd przeciwnika. Z drugiej strony o takiej sytuacji mówić się nie powinno. W meczu z Olsztynem można było zauważyć bardzo dobre przygotowanie fizyczne zawodników, zgranie i atmosferę. Sądzę, że ZAKSA już na starcie odnalazła swój rytm i nie będzie traciła punktów z ekipami [tu wstawcie jakieś określenie, bo szanuję Wieluń, ale sorry...]
Pewność: 6/10j
AZS Politechnika Warszawa - Asseco Resovia Rzeszow (+1.5) 1 4,50 Betsafe⛔
Wczoraj wieczorkiem obejrzałem mecz Warszawy z Jastrzębskim. Wiadomo było, że ta fuzja+Bartman ożywi naszą ligę. Bardzo podoba mi się gra drużyny ze stolicy. Wysoki Neroj, dynamiczne skrzydła+pipe Bartman i Kubiak i w ataku Statsenko wyglądają niczym bardzo poukładane puzzle. Moim zdaniem Warszaffka może trochę namieszać na początku.
Dla Rzeszowa dam jeszcze trochę czasu. Nie sądzę, aby koniecznie teraz szukali zgrania od pierwszego meczu. Na pewno będą główną siłą +L, ale Ljubo nie będzie się sprężał od początku sezonu. Na dobrą grę Resovii musimy jeszcze kilka meczów poczekać.
Pewność: 3,5/10j
Edit: Rozumiem, że Rzeszów jest mało zgrany, ale jestem wściekły, dlaczego Baranowicz grał tak mało środkiem. Obojętnie jaka piłka - czy dobrze dograna, czy źle, wszystko do Grozera. Mam świadomość, że wszyscy to widzieli, ale to świadczy bardzo kiepsko o Baranowiczu.
Po Politechnice spodziewałem się takiego występu, po Resovii spodziewałem się mniej zgrania, dokładności. Jednak pod tym względem było ok. Taktyka? Nie mogę tego przeboleć. Przecież to wszystko było takie czytelne.
 
marnik 18

marnik

Forum VIP
Olsztyn - Częstochowa 1,72 Betclick

Olsztyn w pierwszym meczu przeciwko Zaksie pokazał się z bardzo słabej strony. Prawie wszystkie elementy ich gry zawodziły, przeciętny odbiór, bardzo słaby atak, o dziwo rozegranie było ciekawe, ale nie przekładało się na skuteczność w ataku, słaba zagrywka i przeciętny blok. Częstochowa wręcz przeciwnie, pokazała się z dobrej strony, była o krok od zwycięstwa, czegoś jednak zabrakło w decydującym momencie. Zagrywka, odbiór i atak na dobrym poziomie, troszkę gorzej wypadł Częstochowski blok, generalnie spotkanie powinno się zaliczyć do udanych. Cieszy dobra forma Janeczka, na którego ataku Częstochowa często bazowała w zeszłym sezonie. Ważnym elementem powinna być również zagrywka Częstochowy, w poprzednim meczu kiedy tylko trener kazał im ryzykować to wszystko układało się dla nich korzystnie, kiedy serwowali bezpiecznej Masny już dawał sobie rade z rozegraniem. Podsumowując Olsztyn ma nowy niezgrany zespół, który dodatkowo ma problemy z psychiką, zawodnicy nie ograli sie jeszcze przy naszych pełnych trybunach, presja jest dla nich za duza. Częstochowa ma trzon doświadczonych zawodników, wszyscy są ograni w lidze, większość jest zgrana ze sobą. Kurs 1.72 przedstawia dla mnie value i na pewno z niego skorzystam.

Do tego dokładam dwa pewniaki jak dla mnie Zakse i Skre.
 
wojtas_ 77

wojtas_

Użytkownik
Witam ;)

Kielce - Bydgoszcz 0:3

Fart Kielce zainaugurował ligę tak jak wiekszosc przewidywała, czyli szybka porażka z Bełchatowem. Delecta sprawiła &quot;małą&quot; niespodziankę wygrywając na trudnym terenie w Czewie, to nie jest łatwy wyczyn ograć akademików na ich terenie. Z bardzo dobrej strony pokazali się przyjmujący, gorzej atakujący. Widac, ze Masny ciekawie prowadzi grę. W tej kolejce rywal duzo slabszy niz AZS, do tego kielczanie wciaz sa bez atakujacego, co dodatkowo potęguje ich &quot;słabość&quot;. Przewiduję wygraną Bydgoszczy i to wygraną w trzech setach.

Olsztyn - Częstochowa 1:3
Obie ekipy podraznione po ostatnich porażkach. Jednak to Częstochowa zaprezentowała się dużo lepiej, mieli na widelcu Bydgoszcz, jednak nie dali rady i przegrali. Na pochwałę zasługuje ich zagrywka, potepic trzeba te stracone serie punktowe, tak duze zdarzac się nie mogą. Olsztyn zagrał beznadziejnie, widac było duży stres, u siebie, przed własną publicznością presja nie będzie mniejsza, a wręcz duzo wieksza. Nowi zawodnicy mogą tego nie wytrzymać. Przewiduję wygraną Częstochowy w czterech setach.

Wieluń - Kedzierzyn-Kozle 0:3
Ok Wieluń urwał 2 sety &quot;nieposkładanemu&quot; i &quot;niedostrojonemu&quot; Rzeszowowi. W mojej ocenie powinni wykorzystac szanse i wygrac tamten mecz, jednak nie dali rady i z Kedzierzynem będą miec 2 razy trudniej. W pierwszym meczu byli underdogami, w tym meczu również będą, jednak w ich głowach zapaliła się lampka, ze mogą walczyc z kazdym i teraz presja na nich jest wieksza, bo oni sami jak i wszyscy kibice wielunscy licza na powtorzenie takiego meczu. Mostostal wiadomo, w sobote spacerek, wypoczeci i na spokoju zagraja w Wieluniu. Dodatkowo w ostatnim sparingu miedzy tymi ekipami padł wynik 3-2 dla Wielunia. Kiedy Kedzierzyn gral na drugim biegu konczyło się szybko do 15, kiedy wrzucili wsteczny(czyt. rezerwy) przegrali kolejne 3 sety. Teraz zagrają już cały mecz na 2-3 biegu, więc scenariusz moze być tylko jeden.

Warszawa - Rzeszów 1:3
Rzeszów z kazdym rozegranym meczem, z kazdym setem, z kazda piłką będzie wracał na odpowiednie tory. Grozer juz powoli się zgrywa z Baranowiczem. W Wieluniu w końcowce 3, w 4 i 5 secie juz to wygladało dobrze. Powoli będą wracac Cernic i Millar, moze nie rozegrają w środę jeszcze za dużo, ale &quot;wybija ich godzina&quot; i drżyjcie rywale - to tak w telegraficznym skrócieopisana sytuacja w Rzeszowie. Warszawa swietna inauguracja, ograli wicemistrzów, apetyty rosną, zobaczymy czy wytrzymają presje kolejnego meczu i kolejnego ciezkiego rywala. Zagrywka moze im juz tak nie siedziec, a przyjecie pozostanie na tym samym słabym poziomie. Te kilka szczegółow zadecyduje o wygranej gości w czterech setach.

Bełchatów - Jastrzębski 3:0
Mistrz vs wicemistrz, taki początek powinien skutkować zapowiedzią meczu długiego, wyrównanego, tak zwanego &quot;no bet&quot;. Jednak w tym sezonie takiego meczu nie zobaczymy, przynajmniej na razie. Jastrzębie zagrało &quot;dziwnie&quot;, mogli w Warszawie wygrac, ale cos się stało z nimi, jakies nieporozumienia na linii trener-zawodnicy. To wszystko + dobra gra Warszawy poskutkowały porażką. Bełchatów był na spacerze w Kielcach, nie miał zadnych problemów z beniaminkiem. Tym razem rywal ciezszy, jednak grają u siebie, na takich rywali się zepną jeszcze bardziej. Trzy sety na pełnej koncentracji i the end(chociaz 1 set ugrany przez JSW mnie nie zdziwi, bo przeblyski dobrej gry to oni mogą mieć).

;)
Literówka oczywiście Jastrzębski nie Warszawa ;) Witam na forum, mam nadzieję, że zagościsz u nas na dłużej. // Marnik
Vader// Ja również witam, dodałem avatar bo jako &quot;nowy&quot; ma się pewne ograniczenia ;)
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Kursy słabe, ale wydaje mi się, że powinno się udać. Będę mocno zaskoczony jeżeli któryś z faworytów zawiedzie.

Pamapol Wielton Wieluń - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle​


Siatkarze z Wielunia bardzo pozytywnie zaskoczyli w swoim pierwszym spotkaniu tego sezonu. Na własnym parkiecie udało im się wywalczyć jedno oczko w starciu z drużyną z Rzeszowa. Rywalem podopiecznych Trenera Marszałka będą jutro zawonicy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Drużyna prowadzona przez Trenera Stelmacha w bardzo łatwy sposób poradziła sobie z Akademikami z Olsztyna.

Zacznę od gospodarzy jutrzejszego spotkania. W starciu z ZAKSĄ Trener Dariusz Marszałek powinien postawić na następujących zawodników: Andrzej Stelmach(Rozgrywający) - Mikołaj Sarnecki(Atakujący) - Serhiy Kapelus i Dmytro Babkov(Przyjmujący) - Martin Blanco Costa i Bartosz Buniak(Środkowy) - Robert Milczarek(Libero). W spotkaniu z Resovią ze świetnej strony pokazał się Bartosz Buniak, który był wyróżniającą się postacią w tym meczu. Maciek Zajder w poprzednim sezonie prezentował się lepiej, ale po takim występie Bartosz powinien zagrać. Leworęczny środkowy był bardzo skuteczny w ataku i w bloku. Znakomicie wywiązał się z postawionych mu zadań. Maciej Zajder, który występował u boku Bartosza wypadł znacznie słabiej. Tylko jeden punktowy blok i tylko 27% skuteczność w ataku. Jeżeli Martin Blanco Costa będzie już gotowy do gry to od razu powinien wskoczyć do pierwszego składu. Pozycja rozgrywającego jest z góry obsadzona dla Andrzeja Stelmacha. Po przekątnej ze Stelmachem rozpocznie raczej Mikołaj Sarnecki, który zaliczył przyzwoity występ w poprzednim spotkaniu. Na podwójnej zmianie będziemy widywać Bartłomieja Matejczyka(Rozgrywający) i Marcina Lubiejewskiego(Atakujący). Na przyjęciu pewne miejsce ma Serhiy Kapelus. Ostatni występ nie był najlepszy w jego wykonaniu, ale to zawodnik bardzo solidny. Popełnia małą ilość błędów, dobrze radzi sobie w przyjęciu. Obok Kapelusa wystąpi Dmytro Babkov albo Serhiy Antanovich. Obaj w starciu z Resovią przebywali trochę czasu na parkiecie. Bardzo fajnie radzili sobie w przyjęciu. Troszkę słabiej było w ataku. Na pozycji Libero pewny punkt drużyny, Robert Milczarek.

Drużyna gości w swoim inauguracyjnym spotkaniu pokazała kawałek dobrej siatkówki. Widowisko było raczej nudne, ponieważ Akademicy z Olsztyna zagrali po prostu bardzo słabo. W spotkaniu z AZSem Olsztyn Trener Krzysztof zdecydował się na następujący skład: Paweł Zagumny(Rozgrywający) - Jakub Jarosz(Atakujący) - Sebastian Świderski i Michał Ruciak(Przyjmujący) - Jurij Gladyr i Patryk Czarnowski(Środkowy) - Piotr Gacek(Libero). Skład chyba najsilniejszy z możliwych. Chyba, bo w składzie jest jeszcze Słoweniec, Tine Urnaut, który również posiada spore umiejętności. Kapitan ZAKSY, Sebastian Świderski zagrał bardzo dobre spotkanie z Olsztynem. Świetnie radził sobie w ataku, kończył sporo piłek przechodzących na stronę ZAKSY. W przyjęciu było średnio. Drugi przyjmujący to Michał Ruciak. Nie wiem czym to było spowodowane, ale na parkiecie był po prostu niewidoczny. W ciągu trzech setów otrzymał tylko 4 piłki w ataku (Dla porównania Świderski 22, Jarosz 25, Czarnowski 9, Gladyr 9). W przyjęciu byl najbardziej obciążony, ale grał przyzwoicie. Sporo dobrego zrobił w polu serwisowym. Dobrze radziła sobie para środkowych. Czarnowski i Gladyr byli skuteczni w ataku i trudno było ich ominąć wkiedy znajdowali się w bloku. Na swoim normalnym, bardzo dobrym poziomie grał Paweł Zagumny. Ogromny spokój i opanowanie. Fajnie dzielił piłki, było sporo gry środkiem. Dziwi mnie tylko ta sytuacja z Michałem Ruciakiem. Bez zarzutu spisywał się Piotrek Gacek. Rywale w niego raczej nie celowali.

Przewaga doświadczenia i czysto siatkarskich umiejętności po stronie ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Podopieczni Trenera Stelmacha fajnie radzili sobie w starciu z Olsztynem. Dobrze działał blok i wyblok. Spokój Pawła Zagumnego wnosi dużo dobrego do zespołu. Pamapol powinien nawiązać walkę, ale na dystansie nie ma większych szans z drużyną gości. W Kędzierzynie wszystko wraca na właściwy tor i ta drużyna będzie mocno liczyła się walce o Mistrzostwo Polski (Dopiero jedna kolejka za Nami, ale śmiało można o tym pisać.).

Propozycja:
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle -1.5 (Sets Handicap) @ 1.42 Unibet ✅

Fart Kielce - Delecta Bydgoszcz​


Gospodarze dzisiejszego spotkania swój debiut w PlusLidze mają już za sobą. Traydycyjnie na starcie rozgrywek beniaminek zmierzył się z Mistrzem Polski. Wynik nie był dla nikogo zaskoczeniem. Kielczanie przegrali gładko w trzech partiach.

W pierwszej kolejce Trener Dariusz Daszkiewicz postawił na następujących zawodników: Maciej Dobrowolski (Rozgrywający) - Sławomir Jungiewicz(Atakujący) - Xavier Kapfer i Piotr Łuka(Przyjmujący) - Miłosz Zniszczoł i Robert Szczerbaniuk(Środkowy) - Adam Swaczyna(Libero). Przede wszystkim ze świetnej strony pokazał się Francuz Kapfer. Widać u tego zawodnika spore możliwości. Fajnie wyszkolony technicznie, dynamiczny, skoczny. W spotkaniu ze Skrą zanotował całkiem niezły wynik w ataku. Ostatnio był mocno obciążony w przyjęciu, ale radził sobie dobrze. Pozostałych zawodników bardzo ciężko ocenić po inauguracyjnym spotkaniu. Część z nich widziałem chyba po raz pierwszy (Martin Sopko, Sławomir Jungiewicz, Miłosz Zniszczoł, Adam Swaczyna). Doświadczeni zawodnicy: Maciek Dobrowolski, Piotrek Łuka i Robert Szczerbaniuk nie wyróżniali się na tle swoich kolegów.

Drużyna Delecty nie była faworytem w spotkaniu z AZSem Częstochowa. Byłem lekko zaskoczony ich postawą w tym wyjazdowym spotkaniu. Zagrali dobre spotkanie i zgarnęli 2 punkty z dosyć trudnego terenu. Dzisiaj rozegrają kolejne spotkanie na parkiecie rywala i tym razem są już zdecydowanymi faworytami.

Trener Waldemar Wspaniały w spotkaniu z Akademikami z Częstochowy postawił na następujących siatkarzy: Michal Masny(Rozgrywający) - Dawid Konarski(Atakujący) - Martin Sopko i Antti Siltala(Przyjmujący) - Wojciech Jurkiewicz i Andrzej Wrona(Środkowy) - Krzysztof Andrzejewski(Libero). Nagrodę MVP za spotkanie z Częstochową zgarnął Dawid Konarski. Troszkę dziwne, bo świetne spotkanie rozegrał Antti Siltala. Już teraz widać, że Fin będzie ogromnym wzmocnieniem dla Delecty Bydgoszcz. Miał problemy z barkiem jednak wystąpił od pierwszego gwizdka. Siltala posiada naprawdę spore umiejętnosći. Jest bardzo dobrze wyszkolony technicznie i często obija blok rywali. W przyjęciu również nie ma większych problemów. Posiada bardzo fajną zagrywkę z wyskoku. Potrafi również zagrać skróta. Drugim przyjmującym jest Słowak, Martin Sopko. Martin to przede wszystkim zawodnik ofensywny, bardzo silny fizycznie. Potrafi potężnie huknąć z zagrywki. Ma problemy z przyjęciem, szczególnie flota. Bardzo pożyteczny w ataku. Na pozycji rozgrywającego Michal Masny, który zasilił w tym sezonie skład drużyny z Bydgoszczy. Już teraz Michal wydaje się być świetnym zakupem. Przede wszystkim bardzo szybko rozgrywa. W meczu pierwszej kolejki mogliśmy zobaczyć bardzo fajny rozkład piłek w ataku. Było dużo grania środkiem. Po przekątnej z Masnym występuje Dawid Konarski. Miejsce w kwadracie dla rezerwowych na razie przysługuje Grzegorzowi Szymańskiemu. Dawid już w poprzednim sezonie potrafił zagrać bardzo dobry mecz. Podobnie jak reszta skrzydłowych dysponuje mocną zagrywką z wyskoku. Wydaje mi się, że Dawid nie jest jeszcze regularny w ataku. Cały czas robi jednak postępy. Na środku siatki Wojtek Jurkiewicz i Andrzej Wrona. Wojciech Jurkiewicz to bez wątpienia jeden z najlepszych blokujących w Naszej Lidze. Pokazywał się ze znakomitej strony w tym elemencie w poprzednim sezonie. Spotkanie z Częstochową tylko to potwierdziło. Andrzej Wrona dla mnie jest zawodnikiem dobrym, ale nie wyróżniającym się. W żadnym elemencie nie jest wybitny i chyba nigdy nie będzie. Swoją robotę na parkiecie potrafi jednak bardzo dobrze wykonywać. Na pozycji Libero będziemy oglądać ściągniętego z AZSu Olsztyn Krzysztofa Andrzejewskiego. Krótko mówiąc: przeciętny zawodnik.

Delecta Bydgoszcz jest drużyną lepszą. Dysponują sporą siłą ognia w polu serwisowym. Wydaje się, że Michal Masny dosyć szybko wszystko sobie poukładał. Nie przekonuje mnie juz zupełnie Trener Wspaniały. Siatkówka cały czas idzie do przodu. Trener Wspaniały chyba został troszkę w tyle.

Propozycja:
Delecta Bydgoszcz -1.5 (Sets Handicap) @ 1.20 Unibet ⛔

Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel​


Gospodarzem dzisiejszego spotkania jest Mistrz Polski, Skra Bełchatów. W pierwszej kolejce podopieczni Trenera Nawrockiego bardzo gładko pokonali beniaminka z Kielc. Nie było to żadnym zaskoczeniem. Dzisiaj przyjdzie się zmierzyć z Wicemistrzem Polski, który jednak nie jest już tak mocny jak w poprzednim sezonie.

Skra Bełchatów w swoim inauguracyjnym spotkaniu rozpoczęła w ustawieniu: Miguel Angel Falasca(Rozgrywający) - Mariusz Wlazły(Atakujący) - Bartosz Kurek i Michał Bąkiewicz(Przyjmujący) - Marcin Możdżonek i Karol Kłos(Środkowy) - Paweł Zatorski(Libero). Nie ma sensu oceniać postawy tych zawodników w meczu z Fartem Kielce. Beniaminek po prostu zagrał słabo i nie był w stanie nawiązać walki z ekipą z Bełchatowa. Tych zawodników wszyscy znajdą, więc rozpisywać się nie będę. Miguel Angel Falasca dostał nagrodę MVP w pierwszym spotkaniu. Nagroda jak najbardziej zasłużona. Miguelowi często zarzucane było to, że gra schematycznie, rzadko wykorzystuje środkowych. W meczu z Kielcami zagrał bardzo, bardzo fajnie. Nie wiem czy jest to zmiana stylu gry. Być może było to spowodowane słabą zagrywką zawodników Farta i pewnym prowadzeniem w każdej partii. Zobaczymy jak to będzie wyglądało w kolejnych spotkaniach przy bardziej wyrównanych końcówkach. Mariusz Wlazły w PlusLidze a Mariusz Wlazły w reprezentacji to dwie zupełnie inne postacie. Od jakiegoś czasu popularny &quot;Szampon&quot; zachwyca wszystkich w barwach Skry Bełchatów i rozczarowuje w reprezentacji. W tym sezonie może być podobnie. Bartek Kurek to przede wszystkim ofensywa. Bardzo dobrze zbudowany, skoczny i potrafiący potężnie uderzyć, nawet nad blokiem. W przyjęciu bywa różnie. Michał Bąkiewicz to zawodnik defensywny. Potrafi dobrze bronić i przyjmować serwisy rywali. W ataku raczej się nie wyróżnia. Uwielbia piłki szybkie, płaskie. Potrafi znakomicie obić blok rywali. Marcin Możdżonek czasami irytuje, ale nadal jest to bardzo dobry zawodnik. Podczas Memoriału Huberta Jerzego Wagnera zdobył punkt na stojąco z przechodzącej piłki albo nawet dwa punkty (Spotkanie z Bułgarami jeżeli dobrze pamiętam.). Od tamtego czasu każdą przechodzącą piłkę próbuje skończyć właśnie w ten sposób. Posiada warunki fizyczne, które mu na to pozwalają, ale nie jest to skuteczne zagranie. Brakuje w tym przede wszystkim agresji. Jeżeli chodzi o grę w ataku to chyba obecnie jest wszystko dobrze. Łapie wysoko i większość piłek kończy. Jeszcze jakiś czas temu Marcin korzystał z ataku &quot;A masz Ty niedobra piłko.&quot;, ale on nie jest raczej skuteczny. Teraz jakoś tego nie widać. Karol Kłos to bardzo dynamiczny siatkarz. Jest raczej szczupłym zawodnikiem. Potrafi złapac piłkę na wysokim pułapie. Gra w Skrze może mu tylko pomóc w dalszym rozwijaniu się. Na pozycji Libero Paweł Zatorski. To on zastąpi w niedługim czasie Piotrka Gacka i Krzysztofa Ignaczaka. Paweł posiada spory potencjał. Fajnie radzi sobie w ataku, dobrze przyjmuje. Jedyną rzeczą która w jego grze może wkurzać jest to, że większość piłek stara się przyjmować na palce. Jesto to oczywiście dokładniejsze zagranie, ale często próbuje przyjmować tak piłki, które lecą bardzo nisko. Ciekaw jestem czy dzisiaj pokaże Nam się Michał Winiarski.

Drużyna Jastrzębskiego Węgla swoje pierwsze spotkanie rozgrywała z drużyną z Warszawy. Podopieczni Trenera Igora Prielożnego doznali porażki w stosunku 1:3. Nie ma się co oszukiwać. Rok temu Jastrzębie posiadało najmocniejszą drużynę w swojej historii. Teraz będzie bardzo trudno stworzyć tak fajnie działającą maszynę. Maszynę, w której była kapitalna atmosfera. Olbrzymią stratą jest odejście Trenera Santiliego. Reagował strasznie nerwowo, ale widać było, że zależy mu na sukcesie i zwycięstwach. Poza tym jest fajnym, ciepłym człowiekiem. Kolejną bolesną stratą jest odejście Pavla Abramova. Kapitalny zawodnik. Trudno zastąpić takiego siatkarza. Również Patryk Czarnowski, który odszedł do ZAKSY był bardzo wartościowym zawodnikiem. Świetnie współpracował z Grześkiem Łomaczem i zdobywał sporo punktów dla swojej ekipy.

Trener Prielożny w pierwszym spotkaniu postawił na następujących siatkarzy: Grzegorz Łomacz(Rozgrywający) - Igor Yudin(Atakujący) - Lukas Divis i Benjamin Hardy(Przyjmujący) - Łukasz Polański i Bartosz Gawryszewski(Środkowy) - Paweł Rusek(Libero). Na pozycji rozgrywającego nie ma wielkiego wyboru. Grzesiek Łomacz, który jest reprezentantem Naszego kraju ma pewną pozycję w zespole. Potrafi grać bardzo szybko i kombinacyjnie. W poprzednim sezonie tak jak już wspominałem znakomicie współpracował z Patrykiem Czarnowskim. Na pozycji atakującego możemy oglądać Igora Yudina. Australijczyk w poprzednim sezonie prezentował się ze znakomitej strony. Bardzo dobrze radził sobie w ataku, kończył mnóstwo piłek. Strasznie dynamiczny siatkarz o świetnym zasięgu w ataku. Zmiennikiem Łomacza jest Grzegorz Pająk a zmiennikiem Yudina jest Mitja Gasparini. Na pozycji przyjmującego w spotkaniu z Warszawą zagrali Lukas Divis i Benjamin Hardy. Lukas Divis wszystkiego jak na razie nie pokazał. Przede wszystkim jego atutem jest atak. Benjamin Hardy lepszy już nie będzie. Australijczyk prezentuje jeszcze dobry poziom, ale najlepsze lata ma już za sobą. Na pozycji przyjmującego są jeszcze Maciek Pawliński i Marcin Wika. Chciałbym zobaczyć w akcji przede wszystkim Maćka. W ekipie z Radomia prezentował się bardzo fajnie i zdecydowanie wyróżniał się na tle kolegów. Na środku siatki Bartosz Gawryszewski i Łukasz Polański. Bartek fajnie się zapowiadał. Szybki, dynamiczny, skoczny. Coś z jego talentem poszło nie tak. Mam nadzieję, że w drużynie Jastrzębskiego Węgla odzyska pewność siebie i jeszcze nie raz Nas zaskoczy. Łukasz Polański to dla mnie spore zaskoczenie. Młody zawodnik przebojem wdarł się do pierwszego składu. W kwadracie dla rezerwowych jest Adam Nowik. Na pozycji Libero mamy ikonę Jastrzębia, Pawła Ruska. Dobry, bardzo solidny zawodnik.

Skra to spotkanie powinna wygrać. Po prostu posiada obecnie lepszą drużynę. Jastrzębie miało ogromne klopoty w przyjęciu w spotkaniu z Politechniką.

Propozycja:
Skra Bełchatów -1.5 (Sets Handicap) @ 1.35 Unibet ⛔
 
R 1,6K

radomiak1910

Użytkownik
Warszawa-Resovia Rzeszow
typ; 0-3
4.33
Bwin
Analiza
Dziś w spotkaniu drugiej kolejki meskiej plusligi azs politechnika warszawska spotka sie z resovia rzeszow . Obydwie te druzyny wygraly swoje pierwsze spotkania . Warszawa po niezlym meczu pokonala u siebie 3-1 Jastrzebskiego Wegla , natomiast Rzeszowianie w Wieluniu wygrali po tiebreaku z tamtejszym Pamapolem . W zespole Rzeszowa nadal problemy z noga ma srodkowy Ryan Millar , ktorego najprawdopodobniej zastapi Kosok . Niewystapi rowniez raczej przyjmujacy Matej Cernic . Jednak bardzo dobrze w I spotkaniu na tej pozycji radzil sobie Mika , ktory zostal MVP spotkania . Swietnie spisywal sie rowniez nowy nabytek Sovii - Grozer , ktory zdobyl 29 punktow , ktory napewno z meczu na mecz powinien grac coraz lepiej .Warszawiacy co prawda poradzili sobie w I kolejce z Jastrzebiem jednak Rzeszow to w tym sezonie silniejszy zespol i tu moze juz nie byc tak kolorowo . Druzyna Rzeszowa napewno jest coraz bardziej zgrana i mysle , ze to udowodni w dzisiejszym spotkaniu , wygrywajac pewnie
 
niccolo7 1,8K

niccolo7

Użytkownik
Pod typem na Czewę podpisuję się obiema rękami. To co zaprezentował Olsztyn w meczu z ZAKSĄ, to był obraz nędzy i rozpaczy. Kosmiczna ilość prostych, banalnych błędów w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i nie wierzę, by do dzisiaj miało się tak drastycznie zmienić, by byli w stanie wygrać mecz. Strasznie zawiódł mnie Marcel, który kompletnie nie radził sobie na parkiecie, bo co chwilę był blokowany. W ogóle na niewielki plus zaliczyłbym występ Toobala, bo o reszcie ciężko było powiedzieć cokolwiek dobrego. Jeśli dziś akademicy spod Jasnej Góry nie wygrają, to nie wiem co sądzić o ich przygotowaniu do sezonu. Myślę jednak, że aż tak niemiłej niespodzianki mi nie sprawią, bo przynajmniej teoretycznie są dużo lepszym zespołem niż młodzi i bardzo jeszcze nieogarnięci Olsztynianie.
AZS UWM Olsztyn v AZS Częstochowa - AZS Częstochowa # 1,6 partybets ⛔ (3-2) śmiech na sali...
Ekipa z Kielc nie miała w 1 kolejce farta i w 3 krótkich setach uległa Skrze, co oczywiście wielkim zaskoczeniem nie było. Najwyraźniej chłopaków przerosła waga spotkania i klasa rywali, przez co nie podjęli praktycznie żadnej walki. Mimo to myślę, że z kolejnymi meczami powinno być już lepiej i nie powinni już przegrywać w takich rozmiarach jak miało to miejsce z Bełchatowianami. Dlatego też hc +13,5 pkt w starciu z Delectą, wydaje mi się lekko przesadzony. Wiadomo, Fart jest jak na razie najsłabszą drużyną ligi, na inaugurację zebrali konkretne baty, ale czy tak będzie za każdym razem? Nie sądzę. Bydgoszcz zagrała ostatnio świetny mecz i niespodziewanie wywiozła dwa punkty z Częstochowy. Myślę, że i także dzisiaj będzie górą w pojedynku z beniaminkiem, ale co do rozmiarów tego zwycięstwa to już nie jestem pewien. Liczę tu na dużo więcej walki ze strony gospodarzy i mam nadzieję, że będą chcieli choć trochę zmazać plamę po tej fatalnej inauguracji.
KS Kielce v Delecta Bydgoszcz - KS Kielce +13,5 pkt # 1,85 partybets ✅ (3-1) ???? nawet nie trzeba było handicapu
Nie wiem również skąd ten hurraoptymizm co do ewentualnej szybkiej wygranej ZAKSY. Oczywiście nie dali szans Olsztynowi i bardzo łatwo go ograli, ale kto oglądał mecz ten widział, że to goście sami postanowili oddawać masę punktów, popełniając co rusz jakiś błąd. Stąd też podopieczni Krzysztofa Stelmacha nie byli zmuszeni praktycznie do żadnego wielkiego wysiłku. Wyjątkiem był set nr 2, w którym to zdarzyło się Olsztynowi jakimś cudem popełnić mniej błędów, dzięki czemu doprowadził do ciekawej końcówki. Dlatego też z rezerwą podchodzę do spotkania z Wieluniem, który dzielnie walczył z co prawda jeszcze bardzo niezgraną Resovią. Pokazali ogromną ambicję i wolę walki, dzięki czemu zatrzymali u siebie jedno oczko, z czego na pewno są zadowoleni. Czy dzisiaj będzie podobnie? Zadanie przed nimi na pewno nie łatwiejsze, bo po drugiej stronie siatki znów spotkają zespół naszpikowany gwiazdami, ale uważam, że przynajmniej jednego seta będą w stanie urwać faworytom, dlatego gram over 170,5, który przy co najmniej 4 setach powinien spokojnie wejść.
Pamapol Siatkarz Wieluń v ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Powyżej 170,5 pkt # 1,85 partybets ⛔ (0-3, 122pkt)
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
AZS Politechnika Warszawska - Asseco Resovia Rzeszów​

Gospodarze dzisiejszego spotkania w swoim pierwszym spotkaniu pokonali Jastrzębski Węgiel 3:1. Nie wiem czy można to nazywać niespodzianką. Warszawiacy po fuzji z drużyną Jadaru Radom są mocniejsi niż w poprzednim sezonie i mogą trochę namieszać. Sporym wzmocnieniem jest para przyjmujących Bartman-Kubiak. Ci zawodnicy grali kiedyś ze sobą na plaży i osiągali sukcesy.

Trener Radosław Panas w pierwszej kolejce postawił na nastepujących zawodników: Bartłomiej Neroj(Rozgrywający) - Oleksandr Statsenko(Atakujący) - Michał Kubiak i Zbigniew Bartman(Przyjmujący) - Marcin Nowak i Ardo Kreek(Środkowy) - Damian Wojtaszek(Libero). Najważniejsze ogniwa w tej drużynie to para przyjmujących. Dwaj zawodnicy, którzy cały czas walczą. Bardzo ambitni. Michał Kubiak według mnie powinien w niedługim czasie otrzymać szansę gry w reprezentacji. Ten chłopak ma naprawdę spory potencjał. Widac też, że cały czas poprawia swoje umiejętności. Zbyszek Bartman jakoś nigdy nie przekonywał mnie swoimi umiejętnościami. Teraz będzie okazja oglądać jego występy i bliżej mu się przyjrzeć. Szanuję go za charakter, za wolę walki, ale zawsze czegoś mi brakowało. Może Zbyszek w końcu dojrzał ? Michał i Zbigniew jest to raczej ofensywna para. Ci zawodnicy gwarantują dobry poziom w ataku. Gorzej może być z przyjęciem. Obaj dysponują bardzo mocną zagrywką z wyskoku. Na pozycji atakującego mamy zawodnika, którego trzeba się uczyć. Oleksandr Statsenko fajnie zaprezentował się w spotkaniu z Jastrzębiem. Nie podpalał się, atakował inteligentnie. Warto przyjrzeć się temu siatkarzowi. Po przekątnej z Oleksandrem będzie grał Bartłomiej Neroj. Często wykorzystuje swoją lewą rękę do ataków z drugiej piłki. Potrafi również mocno zagrywać. Teraz jesteśmy dopiero po jednym spotkaniu, ale Bartłomiejowi zdarzało się zagotowywać. To zawodnik, który potrzebuje zaufania. Jak na razie Trener Panas stawia właśnie na niego. Na środku siatki Marcin Nowak i Estończyk Ardo Kreek. Marcin Nowak to już bardzo doświadczony zawodnik. Poniżej pewnego poziomu raczej nie schodzi. W miarę pewny punkt w ataku. Ardo Kreek jest dynamiczniejszy i szybszy od swojego partnera. Częściej piłkę w ataku powinien dostawać jednak Marcin. Krótka z obejścia to jego firmowe zagranie. Na pozycji Libero zawodnik, którego gra bardzo mi się podoba. Damian Wojtaszek bardzo dobrze radzi sobie w przyjęciu, a w obronie podbija niesamowite piłki.

Drużyna Resovii w starciu z Wieluniem nie zachwyciła. Osiągnęła jednak cel, który sobie postawiła. Najważniejsze są zwycięstwa. Trener Travica w pierwszej kolejce postawił na następujących zawodników: Michele Baranowicz(Rozgrywający) - Gyorgy Grozer(Atakujacy) - Aleh Akhrem i Mateusz Mika(Przyjmujący) - Grzegorz Kosok i Wojciech Grzyb(Środkowy) - Krzysztof Ignaczak(Libero).

Nie będę opisywał siatkarzy Resovii, bo to jest nie potrzebne. Siatkarze z Podkarpacia trenują całym składem dopiero od kilku dni. Trudno oczekiwać od razu cudów. Spotkanie z Wieluniem na pewno dużo im dało. Po frajersko przegranym trzecim secie potrafili się podnieść i wygrać spotkanie. Poza tym rozegrali pięć setów. Grając systemem sobota-środa ciężko o spokojne treningi. Taki długi mecz może im tylko pomóc w zgraniu, zrozumieniu swoich zachowań i zrozumienie siebie nawzajem. Cieszy mnie to, że w zespole jest kilku bardzo żywiołowo reagujących zawodników. Michele, Gyorgy, Aleh czy Igła to wulkany energii. Dzisiaj na pewno nie zagra Matej Cernic. Być może wystąpi w weekend w starciu ze Skrą Bełchatów.

Siatkarze Resovii wystąpią dzisiaj z czarnymi opaskami na rękach. Wczoraj zmarł były Prezez Asseco Resovii Rzeszów, Pan Adam Rusinek.

Politechnika pokazała Nam kawałek dobrej siatkówki. Przede wszystkim mogła się podobać świetna dyspozycja w polu serwisowym Warszawskich siatkarzy. Dzisiaj możemy być świadkami ciekawego spotkania. Resovia, żeby wygrać musi przede wszystkim wyłączyć z gry Zbyszka Bartmana. Potrzebna jest trudna, zmienna zagrywka. Zarówno w polu serwisowym jak i w ataku podopieczni Trenera Travicy muszą omijać strefę Damiana Wojtaszka.

Propozycje:
Asseco Resovia Rzeszów @ 1.42 Unibet ⛔
Asseco Resovia Rzeszów -1.5 (Sets Handicap) @ 1.90 Unibet ⛔
 
typer36 456

typer36

Użytkownik
wynik Resovii pokazał mi kolejny raz, że nijak nie umiem obstawiać spotkań siatkówki. O kobietach nie wspominam bo w amatorskiej siatkówce każdy wynik i każde odchylenie od regularności jest możliwe. Ale jeżeli w męskiej siatkówce cały zespół dostaje kilka okresów i kilku orgazmów prezentując przy tym sam z siebie wynikający brak odpowiedniego podejścia do meczu to znaczy, że coś jest nie halo. Oglądając 1 set i widząc przewagę motoryczną i jakościową po stronie Rzeszowian miałem prawo sądzić, że w pozostałych setach zagrają przynajmniej podobnie. Tymczasem jakakolwiek intensyfikacja naporu Politechniki wprowadzała ich w taką apatię, jakby pierwszy raz grali z przeciwnikiem na poziomie. Ja wiem że siatkówka nie jest prosta. To się tylko tak wydaje, że to wystarczy przyjąć, podbić i huknąć w parkiet albo w łeb przeciwnika tak, żeby się wystraszył na drugi raz. Ale to są profesjonaliści (podobno), zawodnicy o uznanej marce, ambitni faceci z jajami, więc chyba mogłem oczekiwać, że cały mecz zagrają na przyzwoitym poziomie, a dobrze grający gospodarz (Kubiak - uznanie i wielkie graty za mecz) tylko wyzwoli sportową motywację, by za wszelką cenę go ograć.... niestety... oni tak nie myśleli. Może nie rozumiem tego sportu, może nie mam szczęścia do niego, a może źle myślę. Niewiem. W każdym razie mimo sympatii do siatkówki, obstawianie tego sportu zostawię tym, którzy to ogarniają
 
wojtas_ 77

wojtas_

Użytkownik
Ostatnia kolejka bardzo duzo ciekawych rozstrzygniec przyniosła, a więc teraz powinno być bardziej przewidywalnie dla typujących. :grin:

W trzeciej kolejce widzę to tak:

Jastrzębie - Kielce 3-0
Po cudzie w Kielcach jeszcze nie milkną komentarze. W Bełchatowie równiez mały cud się wydarzył, Węgiel wybuchnął, pokazał, ze potrafi grac tak jak się od nich oczekuje. Moze nie była to jeszcze równa i konsekwentna gra, ale było bardzo dobrze. Stabilne przyjęcie i dobra gra Grzeska Łomacza sprawiły, ze w ataku byli skuteczni. Jednak mają na swoim koncie już dwie porażki, to hanba dla obecnego wicemistrza Polski, tak zle juz dawno ligii nie zaczęli. Podraznieni tym faktem nie pozostawią zadnych zludzen beniaminkowi i wygraja w trzech setach. Kazdy inny wynik będzie dla mnie duzym zaskoczeniem.


Bydgoszcz - Olsztyn 3-2
Olsztyn jakby odzyl w tym meczu przeciwko Czestochowie, nalezało się tego spodziewać, bo potencjał mają duzy. Bydgoszcz podrazniona niespodziewana porazka w Kielcach. No bo jak mozna nie byc złym, gdy prowadzi się +3 +4 i nagle traci się seriami punkty i przegrywa seta w koncowce, a tak wlasnie przegrała Bydgoszcz. Słabiej zaprezentowali się w ataku niz ostatnio i to był chyba ten szczegół decydujacy o porazce. Teraz pierwszy mecz u siebie i musza sie przelamac, wiemy jak dlugo musieli odczarowywac wlasna hale w tamtym sezonie, teraz niech to zrobią od razu. Jest na tą okolicznosc dobra okazja, mecz z Olsztynem, nie oszukujmy sie, badz co badz sredniakiem - mimo tego potencjalu o ktorym wspominałem. Jest to druzyna skazana na srodek tabeli. Tak samo zreszta jak Bydgoszcz. Dlatego przewiduje wyrównany mecz i pięć setów ze wskazaniem na gospodarzy. Licze tez na lepszą grę w ataku i poprawe gry Sitali, który w Kielcach grał mega słabo.

Częstochowa - Wieluń 3-1
Mecz obecnych outsiderow ligii, dziwnie to brzmi odnosnie mojej ukochanej Częstochowy, no ale co zrobić. Dwie porażki po wyrównanych bojach z Bydgoszczą i Olsztynem. Tym razem muszą się przełamać, grają u siebie, a w Polonii wiemy jak sie gra. Najlepszy doping w Polsce. Wielun po dobrym meczu z niepoukladanym Rzeszowem doznał bolesnej porazki z Mostostalem. Nawet nie nawiazali walki, nie &quot;kwikneli&quot; jak to mowią. Przyjęcie dno, a Częstochowa ma mega zagrywke u siebie - Nowak+Wisnia+Janek no i do tego Gierek+Murek/Gradowski ... jak widac ma kto uderzyc zagrywką. Wielun z Czewą zawsze grał dobrze, dlatego tego jednego seta jako margines błędu sobie zostawiłem. W tamtym roku grałem +2,5 Wielun i sie zawiodłem, bo było szybkie 3-0 Azs. Teraz jednak obie ekipy w lekkim dołku i róznie moze być. Jednak set to maks co Wielun ugra w mojej ocenie.

Kędzierzyn - Warszawa 3-0
Ok Warszawa 2 wygrane z dwoma faworytami ligi, ale to na razie musi im wystarczyc. W starciu z trzecim zespołem z wielkiej czwórki będą musieli uznac wyzszosc kedzierzynian. Nie widze tutaj szans dla Warszawy w tym meczu, nie ma opcji, po prostu będe mega zdziwiony jak nastąpi podział punktów. Fakt, pisałem o wyrównanej lidze w tym roku, ale mieliśmy to w tamtej kolejce, duzo niespodzianek i wyrównanej gry. Od kazdej reguły są wyjatki i jak na razie zawsze te wyjatki padają na Mostostal. Nie inaczej tym razem. Kedzierzyn po spacerku w Wieluniu, wypoczęte i zmobilizowane, chcą wygrać tą lige. Warszawa pojdzie na pewno na calosc, nie maja nic do stracenia, na razie im wychodziło wszystko, musi przyjsc slabszy okres w grze. Przewiduję zwycięstwo gospodarzy w 3 setach (no maks w 4 setach).

Rzeszów - Bełchatów 2-3
Niewątpliwie hit trzeciej kolejki. Skra po bardzo nierównym meczu ograła ostatnio Jastrzębie 3-2, Rzeszów również po bardzo nierównej grze uległ Warszawie 3-2. Z tej nierównej gry obu ekip powinien wyjsc kolejny nierówny mecz. Poczatek sezonu, zawodnicy sie docieraja, byc moze juz ktos z dwójki Cernic &amp; Millar dluzej pogra, kto wie. Skra powoli łapie swój rytm, Wlazły w formie, jak zwykle w lidze,a w reprezentacji wiemy co grał... piach. Ostatnio stawialem na szybkie zwyciestwo Skry 3-0(czułem ze JSW moze wystrzelić, bo ich stac na dobra gre, ale zaryzykowałem i sie nie opłaciło) dlatego teraz stawiam tak jak czuje, czyli na pięcio setowy pojedynek ze wskazaniem na Bełchatów.

Pod te przewidywania złozyłem sobie ładnego combosa :p

Czewa + JSW -1,5 + Mosto -1,5 @ 1,96 10/10 uni

no i single
Jastrzebie 3-0 @ 1,758 4/10 pinn
Kedzierzyn 3-0 @ 2,21 3/10 pinn
Wielun +2,5 1,676 3/10 pinn
Rzeszów - Skra over 185,5 pkt @ 1,85 5/10 uni
Bydgoszcz - Olsztyn over 185,5 pkt 7/10 uni



to tyle, pozdro Wojtas :cool:
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Póki co śledziłem pierwsze spotkania, ale teraz przyszła pora by wkońcu coś wpisac w temat;)
Resovia - Skra
Typ : Skra -1,5seta @ 2,020 Pinnacle ⛔3:1
Na ten mecz czekam od zakończenia poprzedniej serii. Resovia póki co jest kompletnie nie poukładana. Skra może i również nie zachwyciła w starciu z Jastrzębskim bo grała falami, ale potencjał kadrowy na dany moment ma zdecydowanie większy. Głównie bije rywala na głowe na środku i mimo wszystko rozegranie po stronie Bełchatowian. Grzyb z Kosokiem przeciwko Plińskiemu i Możdzonkowi to spora różnica. Baranowicza póki co też nie &quot;kupuje&quot;. Zdecydowanie lepszy był Redwitz. Oglądając mecz Resoviaków w Warszawie odniosłem wrażenie, że gra tylko Grozer. Patrząc w staty widac, że jeszcze Akhrem stara się jakoś ciągnąc ten wózek, ale gdzie jest reszta? Mika czy Buszek obecnie bez formy. O środkowych wspomniałem. Igła jak zwykle świetny.
Skra tak jak pisałem miała wahania w meczu z Jastrzębskim. Jednak u nich akcenty w ataku się rozkładają na cały zespół. Nie muszą chowac nikogo na przyjęcium, jak to jest w przypadku Miki w Rzeszowie. Środkowi o klase lepsi. Dla mnie to w tym pojedynku zwycięsko wyjdzie Skra, a i trzeciego z rzędu tie breaka dla Resovii nie przewiduje stąd zaryzykuje chyba typ na win Skry w handicapie -1,5seta.
ZAKSA - Warszawa
Politechnika gra siatkówke szybką, napędzaną przed Bartmana i Kubiaka. Skład mają ciekawy, wyniki dwóch pierwszych meczów zaskakująco dobre. ZAKSA jak wiemy świetnie weszła w rozgrywki i od początku potwierdza, że jest zespołem mogacym zagrozic Skrze. Faworytem w tym meczu są dla mnie Kędzierzynianie, ale typowanie sobie tego starcia daruje chociaż rozważałem możliwośc grania +2,5seta na Wawe.

Jastrzębski - Fart

Typ : Jastrzębski -14,5pkt @ 1,85 Unibet✅75-52
Przeciwko Skrze Jastrzębianie wyglądali całkiem dobrze. Przede wszystkim Lukas Divis grał skutecznie. Irytowac mogły jedynie zagrywki Nowika, których nawet nie skomentuje... Skład JSW może nie prezentuje się zbyt okazale, ale pewien poziom sportowy gwarantuje. Hardy z Yudinem póki co troszke słabiej. Nie mam wątpliwości, że pora na pierwsze zwycięstwo Jastrzębian w tym sezonie, tyle, że kursy w granicach @1,05 .. O handicapach ciężko się wypowiadac. Fart stac mimo wszystko wg mnie na ugranie seta, ale o jakichkolwiek pkt raczej mogą zapomniec w tmy spotkaniu. 3-0 ewentualnie 3-1 dla Jastrzębskiego widze w tym meczu. Warto pomyślec o jakimś handicapie punktowym. Granica 15pkt troche ryzykowna, ale kto nie ryzykuje ... ;) Póki co Fart grał u siebie, a teraz przyjdzie pora na mecz w specyficznej hali więc może byc trudniej.
 
maszot 16

maszot

Użytkownik
Asseco Resovia Rzeszow (1.5) - Skra Belchatow (0)⛔(3:1)
Resovia nadal osłabiona. Mika jeszcze nie wdrożył się w sezon, Cernic nawet jakby grał w tym spotkaniu to po przerwie nie będzie grał rewelki. Czyli Reska jednak bez 1 dobrego przyjmującego. Reska jeszcze nie jest gotowa. Zwłaszcza ze Skrą przyjęcie zagrywki nie będzie idealne. Chyba, że super-trener Skry powie zawodnikom, żeby zwolnili rękę, ale mam nadzieję, że nie będzie się za dużo &quot;wtrancał&quot;.
http://www.plusliga.pl/news/id/3261
Typ: 2
Kurs: 1,95
ZAKSA Kedzierzyn-Kozle (0) - AZS Politechnika Warszawa (1.5)✅(3:1)Sądzę, że gracze ZAKSY utemperują szczyli z Waffki i swoim doświadczeniem zatrzymają Kubiaka i Bartmana. Wygra taktyka trenera Stelmacha i chłodna głowa Gumy.
Typ: 1
Kurs: 1,45
AKO: 2,83
Betsafe
Przepraszam za styl, ale nie jestem w formie.
Edit:
Pewność:
Skra: 8/10j
ZAKSA: 7/10j
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Dzisiaj naprawdę króciutko, bo nie mam za wiele czasu.
Asseco Resovia Rzeszów - PGE Skra Bełchatów​

Zdecydowanie jest to hit trzeciej kolejki PlusLigi. Jak na razie drużyna z Rzeszowa nie zachwyca, ale tego można się było spodziewać. Podopieczni Trenera Travicy przede wszystkim popełniają mnóstwo prostych błędów. Brakuje gry środkiem, ale to akurat mogło być związane ze słabiutkim przyjęciem Rzeszowian. Dwa pięciosetowe pojedynki naprawdę mogą pomóc Resovii się &quot;dotrzeć&quot;. Przy systemie sobota-środa nie ma wiele czasu na treningi. Michele Baranowicz pokazywał w spotkaniach przed sezonem, że potrafi grać bardzo szybko i kombinacyjnie. Potrzebuje tylko dobrego przyjęcia. Cały czas do optymalnej formy i zdrowia wracają Cernic i Millar. Możliwe jest, że Ryan Millar wyjdzie dzisiaj w wyjściowej siódemce. Bardzo dużo zależeć będzie od Gyorgy Grozera. Niemiec dostaje sporo piłek i to on ciągnie grę w ataku.
Skra jak na razie też nie zachwyca. Dobry mecz z Fartem Kielce, który chyba w pierwszym spotkaniu był trochę przestraszony. W spotkaniu z Jastrzębiem zawodnicy z Bełchatowa strasznie falowali. Świetne fragmenty przeplatali z dłuższymi okresami słabej gry. Atutem Skry jest fakt, że grają w prawie niezmienionym składzie. W dobrej dyspozycji od początku rozgrywek jest Miguel Angel Falasca. Sporo gra środkiem, prowadzi naprawdę urozmaiconą grę. Główne armaty w zespole Trenera Nawrockiego to Bartek Kurek i Mariusz Wlazły. To od nich będzie dużo zależało. Obaj zawodnicy odzyskują swoją dyspozycję w polu serwisowym. Skra w starciach z Resovią ostatnio wygrywa. Dzisiaj przy wypełnionej hali na Podpromiu możemy być świadkami fajnego widowiska.
Od zawodników Resovii oczekuję przede wszystkim zaangażowania i woli walki. Mają zostawić serducho na parkiecie i zapieprzać do ostatniej piłki. Nie uważam, że Resovia jest bez szans. Jeżeli będzie przyjęcie to wtedy może zawiązać się strasznie ciekawa rywalizacja. I na to chyba wszyscy liczymy.
Wiadomo, że kibicuję Resovii, więc na ten Typ możecie patrzeć z przymrużeniem oka.
Propozycja:
Asseco Resovia Rzeszów @ 2.40 Unibet ✅
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - AZS Politechnika Warszawska​

Jak na razie obie drużyny wygrywały swoje spotkania. Drużyna prowadzona przez Trenera Stelmacha wygrywała bardzo pewnie z ciut słabszymi zespołami. Podopieczni Trenera Panasa pokonali Jastrzębski Węgiel 3:1 i Resovię Rzeszów 3:2.
ZAKSA pomimo tego, że pozyskała kilku nowych zawodników i trochę w wyjściowym składzie się pozmieniło gra bardzo fajną siatkówkę. Olbrzymim atutem ZAKSY jest oczywiście Paweł Zagumny. Bardzo spokojnie prowadzi grę i świetnie dzieli piłki w ataku. Często wykorzystuje na środku Gladyra i Czarnowskiego. Ciekawe kogo dzisiaj zobaczymy na pozycji przyjmującego. Według mnie pewniakiem jest Michał Ruciak, który jest uniwersalnym zawodnikiem. Dobrze radzi sobie z przyjęciem zagrywki i jest pożyteczny w ataku. Kto zajmie drugie miejsce ? Tine Urnaut czy Sebastian Świderski ? ZAKSA w tym sezonie będzie bardzo groźna. Już teraz wygląda to całkiem dobrze. A co będzie keidy wszystkie elementy się &quot;dotrą&quot; ?
Politechnika Warszawska na pewno zaskakuje. Przede wszystkim ta drużyna posiada niesamowitą siłę ognia w polu serwisowym. Podstawowa szóstka powinna wyglądać następująco: Neroj - Statsenko - Kubiak- Bartman - Nowak - Kreek. Wszyscy Ci zawodnicy posiadają mocną zagrywkę z wyskoku. Niesamowicie jak na razie prezentuje się Michał Kubiak. Ten chłopak jak najszybciej powinien znaleźć się w reprezentacji. Przede wszystkim ma charakter i olbrzymie serducho do gry. Nie ma nadzwyczajnych warunków fizycznych. Wszystko nadrabia jednak dynamiką i inteligencją. Trudno ustawić dobry, skutecnzy blok przy tym zawodniku.
Politechnika jak na razie rozegrała dwa spotkania na własnej hali. Zobaczymy jak Ci zawodnicy zaprezentują się w spotkaniu wyjazdowym z bardzo mocną drużyną ZAKSY. Jeżeli Warszawiakom będzie wychodziła mocna zagrywka to może być ciekawie. Kędzierzynianie powinni zagrywać w Bartmana. Zbyszek ma problemy w przyjęciu.
Propozycja:
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle -1.5 (Sets Handicap) @ 1.42 Unibet ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
T 15,2K

tadzin

Użytkownik
Fart - AZS Olsztyn 2 7/10

Taki kurs na Olsztyn to dla mnie przeogromne value, szczegolnie po wygranej u siebie Olsztynian z Czewą, oraz tym co pokazali w ostatnim meczu przeciwko Delectcie (pomimo ze przegranym 3-0 to koncowki 2. jak i 3. seta mogly byc wygrane przez Olsztyn zabraklo im troche szczescia). Zdecydowana luką w obozie z Olsztyna jest osoba atakującego, raptem w końcówkach kończyli oni wazne pilki a tak ich skutecznosc byla slaba. Ze swietnej strony caly czas pokazuje sie rozgrywajacy Kert Toobal, idealnie gra on ze swymi środkowymi Gunią i Cedicem co owocuje masą punktow zdobywanych w kazdym meczu. Z dobrej strony pokazał sie rowniez na przyjeciu Francuz Tuia.

Jescli chodzi o druzyne Farta ze Skra i Jastrzebiem dostali mocne lanie, brakuje im bradzo lepszego atakujacego. Z kolei wygrana z Delecta, patrzac po statystykach byla spowodowana w pierwszych dwoch setach dwoma przestojami Bydgoszczan po drugiej przerwie technicznej. Na pewno aktualnie najwazniejszymi ogniwami druzyny z Kielc sa Francuz Kapfer na przyjeciu oraz Szczerbaniuk na srodku.

Zespol z Olsztyna na tle sportowym i jesli chodzi o aktualny poziom formy, pokazuje sie w zdecydowanie lepszym swietle.
 
maszot 16

maszot

Użytkownik
-
Fart Kielce - Indykpol AZS UWM Olsztyn
Przyznam, że drużyny Farta nie miałem okazji zobaczyć, gdyż nie rozgrywał meczów w promieniu 400km od mojej miejscowości o nie oglądałem w TV. Z tej racji, że jestem marnym kibicem siatkówki, ponieważ interesuję się tylko najwyższą klasą rozgrywkową, dlatego też jest mi obca większość zawodników grających w Farcie.
Xavier Kapfer - tego zawodnika kojarzę z występów reprezentacyjnych. Rzadko pojawiał się w pierwszej szóstce, ale gdy wszedł, nie był ujemną siłą zespołu.
Łuka Piotr - doświadczony zawodnik, grający wcześniej w Resovii i Czewie, gracz raczej trzymający przyjęcie niż siłę ataku.
Szczerbaniuk Robert - bardzo doświadczony środkowy, może powalczyć na siatce z Vidicem. Charakteryzuje go również agresywna zagrywka.
Dobrowolski Maciej - przeciętny rozgrywający, ale nie robi znaczących błędów w rozegraniu. Podczas absencji Mariuszka w Skrze szału nie robił.

W Olsztynie natomiast próbuje się odbudować tę wielką siatkówkę sprzed lat, kiedy akademicy walczyli o najwyższe laury. Po sezonie bez znaczącego sponsora, przybył Indykpol, dzięki czemu Sordyl mógł wybrać się na zakupy.
Już teraz widać, że Kert Toobal będzie jednym z bardziej wyróżniających się graczy w +L. Tuia i Cedic potrzebują jeszcze trochę czasu.
Reszta azetesiaków to znajomi z zeszłego sezonu, którzy popełniają cały czas te same błędy.
Gunia nadal nie potrafi trafić prosto w piłkę po zagrywce a Siezieniewski po przyjęciu nie może skończyć piłki.
W tym zespole zmiana libero nie gra tu większej roli.
Szukając współzależności do poprzedniego sezonu sądzę, że Olsztyn będzie szukał punktów we własnej hali, choć oczekuje się, że będzie ogrywał takie drużyny, jak Fart. Co doskonale widać, Olsztynowi brakuje atakującego, choć ściągając Gromadowskiego i mając w składzie Winnika nikt się tego problemu nie spodziewał.
Głównymi argumentami, dla których gram ten typ, są:
-brak komunikacji w zespole Olsztyna
-spadek formy atakujących z Olsztyna
-Fart gra u siebie, a raczej Olszyn na wyjeździe...
Fart Kielce - Indykpol AZS UWM Olsztyn
Fart - 1.5 seta
Kurs: 2.40
Unibet
✅✅????????✅✅
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom