>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

PLK 2012/2013

Status
Zamknięty.
patysiak24 133

patysiak24

Użytkownik
Anwil wystąpi w dziesiejszym meczu bez Seida Hajricia. Info prosto z hali gdzie Seid siedzi na ławce w dresie. Rozcięcie ręki z poprzedniego spotkania okazało się za głębokie i rana się nie zagoiła.
 
dwill 620

dwill

Użytkownik
Start Gdynia - Anwil Włocławek
Anwil -7
1.98
Pinnacle
5/10
Przede wszystkim drużyna Anwilu Włocławek po objęciu funkcji pierwszego trenera przez Miję Bogicevica, podczas rywalizacji wygląda zdecydowanie lepiej po obu stronach parkietu.
Najlepiej po tej zmianie wygląda Krzysztof Szubarga, któremu nie brakuje chęci do gry - a jest on kluczowym zawodnikiem w rotacji.
Anwil Włocławek w poprzedniej kolejce pokonał na własnym parkiecie Trefl Sopot, a katem okazał się zawodnik wchodzący z ławki Arvydas Eitutavičius, który skutecznie odbierał chęci do gry swoim rywalom, seryjnie trafiając rzuty z dystansu.
W tym sezonie obie ekipy spotkały się już dwukrotnie w ramach Pucharu.
W pierwszy meczu Anwil wygrał u siebie 89:83, zaś na wyjeździe 76:80.
Przy braku Hajrica, zadanie dla Ryana Wrighta jest ogromnie ciężkie, by powstrzymać najrówniej grającego Roberta Rothberta. Mierzący 217cm, w ośmiu meczach notuje średnio 14 punktów i zbiera 8 piłek.
Wiem, że mecz domowy, a wyjazdowy dla Anwilu stanowi różnicę, jednak z takim zespołem muszą wygrywać, by po fatalnym starcie rozgrywek nadrabiać punkty w tabeli.

Trefl Sopot - Jezioro Tarnobrzeg
Trefl -11 / over 162
1.78 / 1.78
Marathonbet
5/10 / 5/10
Oba zespoły preferują szybką grę, jednak to Trefl ma przewagę parkietu, ale i rotacja wśród zawodników jest zdecydowanie lepsza. Szczególnie jeśli chodzi o Polaków - Dylewicz, Waczyński, Zamojski, Stefański, Michalak oraz Dąbrowski.
Po drugiej stronie wśród Polaków wyróżnia się tylko Jakub Dłoniak, który idealnie pasuje do &#39;taktyki&#39;, która preferowana jest przez Dariusza Szczubiała. Streetball, który nie wymaga wielkiego boiskowego IQ, więc i Dłoniak się odnajduje i do tego zestaw zawodników z USA i zespół wydaje się kompletny, jednak przeciwko tak zorganizowanej ekipie jaką jest Trefl, który w środku tygodnia w ramach EuroCup pokonał Donetsk na własnym parkiecie będzie im niezwykle ciężko o wygraną, bo morale w zespole Mariusza Niedbalskiego poprawiły się ogromnie o wiadomości, która wyszła do treści publicznej, że klub zalega z wypłatą, a Dylewicz miałby rozstać się z Treflem.
Stelmet Zielona Góra - PGE Turów Zgorzelec
PGE +5
1.84
Marathonbet
5/10
Wielki mecz z wielkim podtekstem. W tygodniu z drużyny prowadzonej przez Uvalina odszedł Piotr Stelmach - jeden z największych ojców sukcesu w drużynie Zastalu z poprzedniego sezonu.
Jego nowym klubem został ... PGE Turów Zgorzelec, a dziś wystąpi przeciwko swoim byłym kolegom.
Michał Gabiński (były zawodnik Turowa) wzmocnił I-ligowy Śląsk Wrocław, w którym kontuzji doznał podstawowy center - Hajnsz. W jego miejsce Rajković chciał zawodnika, który byłby groźniejszą bronią w ataku, a że Stelmach nie był zadowolony ze swojej roli w zespole, to schedę w tej sytuacji przejął jego agent - Avlijas, który jest agentem m.in. Rajkovica (trener Turowa), Micica, Aleksica oraz Zigeranovica, więc zgorzelecka rodzinka Beo się rozrosła...
Całej tej sytuacji dodają smaku wypowiedzi właściciela, kilka słów powiedział za dużo, gdzie jego marka nieco podupadła, a wisienką na torcie były słowa trenera Uvalian o swoim byłym zawodniku &quot;dezerter, uciekinier&quot;. Niby porządny trener, ale profesjonaliście nie wypada by dokładać do tego słowa &quot;wiecie co się robi z dezerterem na wojnie&quot;. To zbyt mocne słowa i podchodzi pod pewne klauzule prawne, więc Uvalin ostro przesadził, jednak myślę, że kibice w Zielonej Górze nie zapomną, jaki wkład miał Piotr w ich największy sukces, tak młodego zespołu w PLK i nie wezmę do siebie za bardzo słów trenera, który czasami traci panowanie nad samym sobą.
Niewątpliwie atut gospodarzy, to parkiet i duet Ho-Ho, który może zrobić różnicę, jednak po drugiej stronie Polacy, którzy trzymają równą formę - Chyliński oraz Cel i do tego solidny Damian Kulig. Jest jeszcze przecież Jackson . Nie można zapomnieć o Djojrde Miciciu, który daleko do prawdziwego rozgrywającego, ale gdy jest w formie, to z ławki może wnieść sporo pożytku. Do tego Wichniarz, no i Stelmach. Niezwykle emocjonujący mecz, gdzie tak naprawdę szansę w tym mecz rozkładają się wg. mnie 60/40. Jeśli Uvalin nie obnaży słabości Turowa na pozycji rozgrywającego, to mecz powinien trzymać w napięciu do samego końca. W środku tygodnia Stelmet miał mecz w ramach EuroCup - wygrywając z belgijskim zespołem Oostende, gdy Turów mógł spokojnie przygotowywać się do tego meczu. Czy będzie miało to przełożenie na parkiecie? Odpowiedź poznamy ok. godziny 20.
Powodzenia!
 
xmarcinx 888

xmarcinx

Forum VIP
Koszalin +8,5 ✅
1,666
marathon
Anwil ostatnio zaczął dobrze grać,ale ze znaczących zwycięstw to jedynie z &quot;kryzysowym&quot; Asseco i Treflem,a Trefl wtedy nie grał w ogóle w koszykówkę,i mecz oglądało się tragicznie,ostatnio wygrali też z Czarnymi w PP ale dopiero odjechali w ostatniej kwarcie.Koszalin minimalnie przegrał ze Stelmetem ale wygrał z Turowem i niezłymi ostatnio Czarnymi.
Personalnie na pewno Polskich zawodników lepszych ma AZS i to może być istotny czynnik.Myślę,że Amerykanie w obu zespołach mają podobny potencjał,ale jak zawsze cieżko powiedzieć co zagra Weeden.
Na rozegraniu widzę przewagę Anwilu,bo Szubarga i ten Litwin są lepsi niż Skibniewski.
Myślę,jednak że AZS nie stoi na straconej pozycji i będą w stanie powalczyć o zwycięstwo,a już na pewno o pokrycie handi.


Trefl +6,5✅
1,78
marathon

Co tu dużo mówić,Asseco w rozsypce,męczą się niemiłosiernie.Ledwo wygrali z Polpharmą,i Siarką,przegrali z Anwilem i Czarnymi. To są wyniki fatalne!!! O Eurolidze szkoda nawet mi pisać.
Trefl ostatnio też się skompromitował z Anwilem,przegrali również z Czarnymi i wygrali z Jeziorem.
Myślę,że są w lepszej &quot;kondycji psychicznej&quot; bo niedawno rozegrali 2 zacięte mecze z Donieckiem i zwycięstwo mogło dodać im pewności siebie,że z wyżej notowanymi rywalami tez mogą powalczyć.
Personalnie Polaków lepszych ma Trefl i dzięki temu nie muszą kombinować z nietypowymi ustawieniami.Dodatkowo nie dubluje im się nikt na rozegraniu.
Trefl już w tym sezonie pokazał że wygrana z mistrzem to nie problem dla nich,a takie mecze derbowe są jeszcze bardziej prestiżowe i fajnie będzie jeśli 2 razy ograją Asseco.
Zwycięstwa nie jestem pewien w 100% ale przypuszczam,że skończy się na styku,stąd handi.

Wybrałem większe handicapy,bo do dubla i tak ładny kurs wychodzi.Myślę,że można śmiało dorzucić Stelmet na podbicie kursu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
R 1,6K

radomiak1910

Użytkownik
Koszykowka Tauron Basket Liga, 8.12 19:00
Rosa Radom - Stelmet Zielona Gora
typ: -5,5 pkt Stelmet
1,8
Pinnacle
Analiza
Dzis w spotkaniu Tauron Basket Ligi, beniaminek Rosa Radom podejmie na wlasnym parkiecie rewelacje rozgrywek europejskich - Stelmet Zielona Gora. Czy bedzie to pojedynek Dawida z Goliatem? Tak mi sie wydaje. Rosa w ubieglej kolejce odniosla dopiero trzecie zwyciestwo w tym sezonie. Druzyna trenera Mariusza Karola to zespol zlozony glownie z zawodnikow, ktorzy bronili barw Rosy w pierwszej lidze. Widac, ze radomska ekipa odstaje od czolowki, mimo ze potrafila nawiazac wyrownana walke m.in. z mistrzej kraju, Asseco Prokomem. Zastal natomiast jest w swietnej formie. Zespol potwierdzil to na tygodniu sprawiajac ogromna niespodzianke w KAzaniu, wygrywajac z tamtejszym Uniksem, Stelmet zapewnil sobie awans do dalszej rundy eurocupu. Druzyna z Zielonej Gory zagrala swietne spotkanie. Jesli zagra podobnie w Radomiu, gospodarze nie beda mieli czego szukac w tym meczu i spotkanie zakonczy sie nokautem ze zwyciestwem gosci. Patrzac kadrowo rowniez Stelmet wyraznie goruje nad Rosa, nie widze tutaj innego wyniku niz pewnego zwyciestwa Zastalu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
wilq 1,8K

wilq

Użytkownik
Turów(-4.5) 1.85 Expekt ⛔
Prokom zgruzowany,nie ma juz Kemzury a dzisiaj na wakacje wylcial Acker.Turów to w tym momencie drużyna kompletna.Jestem zszokowany na jakim poziomie ta ekipa gra w VTB.
Turów - Khimki 79:86
Turów - Samara 74:76
Rytas - Turów 78:71
Turów - Donieck 83:81 OT
Turów - Petersburg 59:63
Turów - Unics 64:69

Większość z tych ekip posiada 3 razy większy budżet od Turowa,większość posiada przynajmniej 6 klasowych graczy mogących grać w najsilniejszych klubach.Turów te mecze przegrał na styku,po walce.Jestem pozytywnie zaskoczony tym co ostatnio obserwuje.Świetna drużyna i taki minimalne porażki jeszcze ich budują.Chcialbym aby Turów wygrał blowoutem,to bedzie prezent na gwiazdke jeśli Prokom zostanie rozjechany.Niech kretyn Jeklin zasiądzie do wigilijnego stołu z kwąśną miną na pysku i pomyśli co też odwalił za numer.Turów +14
Zaraz przerwa ale ja już podziękuje,z tak grającym Asseco Turów już tego nie odrobi a co dopiero handi pokryć..Człowiek zagra raz na jakiś czas tą lige to jeszcze Ci turów taki numer odwali.W VTB walczą kwarta po kwarcie z najlepszymi a tu już zostają zdeptani po pierwszej kwarcie,brawo.Nigdy nie pojme tej ligi i pieprzonego amatorstwa.I jeszcze Chyliński wrócił do skladu,masakra poprostu!!!Nie pisze wogóle w tym temacie i raczej już nie napisze,trzymam sie z daleka od tej ligi.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
Nie wiem, czy I Liga to łączy się z PLK, czy z pozostałymi, więc najwyżej niech ktoś przeniesie ;)
Toruń(-6.5) - Lublin @ 1.90✅ BetCity (1.85 Bet365)

Start i wyjazdy to jedno wielkie nieporozumienie i tak będzie cały czas dopóki &quot;trenerem&quot; Czerwono-Czarnych będzie Dominik Derwisz...
Nie wiem, co poza znajomościami trzyma go na stołku...
U siebie Start gra nieźle. Nieźle, ale zawsze ma jedną beznadziejną kwartę i Pan &quot;trener&quot; nie potrafi tego pojąć najwidoczniej. Nieumiejętnie brane czasy (zazwyczaj przy runach gości minimum 12-15 punktowych), ew.brane chgw po co przy prowadzeniu 30punktami w ostatnich kwartach (taa, na bank rozrysowuje zagrywki, jak oni jedyne co robią, to stoją i czekają, żeby piłka trafiła pod kosz do Marcela Wilczka, ew.do ustawionego na obwodzie Tomka Celeja)...
Co do składu to jest Celej, Wilczki dwa, a reszta no cóż...
Wystarczy, że wyeliminuje się z gry Marcela lub Tomka i reszta nie wie, co robić, choć trzeba przyznać, że akurat ci dwaj trzymają wynik zazwyczaj - Wilczek 17.3pkt i 12zb na mecz, Celej 18.1pkt...
Marciniak duży potencjał, ale jest mało wykorzystywany, bo to typ gracza, któremu trzeba dać grać i jak &quot;zatrybi&quot; to &quot;jedzie&quot;...
Na jedynce Wilczek ma problemy, to Sikora Ameryki nie odkryje... Firmowe wjazdy pod kosz były dobre, ale kilka lat wstecz, gdy dynamiką przerastał rywali, a teraz ani nie rzuca, ani nie rozgrywa...
Gospodarze mają walczyć o play offy, mają Kijka na ławce trenerskiej, grają u siebie, więc wyjazdowa seria Startu zostanie przedłużona :
Krosno 71:86 (2q 17:31)
Bydgoszcz 81:83
Ostrów 65:88
Łańcut 72:76
Pruszków 65:73
Kutno 59:89
Toruń -10 to minimum niestety:]
Gospodarzy nie widziałem, więc się nie wypowiem, ale skład na play offy, trener a nie Derwisz na ławce, grają u siebie, a nawet można powiedzieć, że ważniejsze jest to, iż Lublinianie na wyjeździe, więc gram i spodziewam się łatwej kasy:wink:
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
thejet 2K

thejet

Użytkownik
21/12/2012 18:00 CET
Start Gdynia (+7.5) - Trefl Sopot
1.99 (Pinnacle)
5/10

Wczoraj z Trefla odszedl SG/SF Przemyslaw Zamojski (13.5 PPG). Dla mnie to wazna strata, bo Zamojski to jeden z liderow druzyny i najlepszych Polskich zawodnikow. Trefl ma problemy z platnosciami i Zamojski wraca do Asseco Prokomu. Start to dobra druzyna we wlasnej hali, z dobra forma (ostatnio ograli Asseco Prokom). Mysle, ze Trefl potrzebuje czasu, aby odbudowac druzyne/rotacje.
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
thejet 2K

thejet

Użytkownik
21/12/2012 18:00 CET
Start Gdynia (+7.5) - Trefl Sopot
1.99 (Pinnacle) ⛔
5/10
56:95 dla Trefla.

22/12/2012 18:00 CET
Stelmet Zielona Gora (-6.5) - Anwil Wloclawek
1.95 (Pinnacle)
5/10

Stelmet laczy rozgrywki PLK i EuroCup. Ostatnie dwa miesiace bardziej skupiajac sie na europejskich rozgrywkach. Teraz jest pauza w Euro i mozna bardziej sie skupic na PLK. Hodge i Hosley to poziom wyzej od graczy Anwilu. Sadze, ze na swieta Stelmet bedzie zmotywowany i wygra +10 lub wiecej.

22/12/2012 18:30 CET
Asseco Prokom Gdynia (-7) - AZS Koszalin
1.95 (Pinnacle)
5/10

Asseco gra coraz lepiej. Koszalin to dla mnie ekipa wlasnej hali. Nowy/stary trener Prokomu Andrzej Adamek dostosowal lepsza taktyke pod swoich graczy. Prokom potrzebuje wygranej do odbudowania pozycji w tabeli po wczesniejych porazkach. Dla mnie powinni dzis jebnac Koszalin +8.
 
xmarcinx 888

xmarcinx

Forum VIP
Anwil-Turów
Turów +4 ⛔
1,72 marathon

Spotkanie zapowiada się bardzo ciekawie,jednak myślę,że Turów tanio skóry nie sprzeda.Anwil ma nieco mniej dobrych zawodników,zwłaszcza na ławce.Trochę zamieszania na deskach mogą robić Zigeranovic i Cel.Na obwodzie Chyliński w dobrej formie,Micic też coś dorzuci.
W Anwilu z ławki tylko Weeden jest w stanie rzucić ponad 10 punktów.
Spodziewam się zaciętego spotkania bo mimo,że Włocławianie są słabsi personalnie to grają u siebie i potrzebują zwycięstw z zespołami z czołówki.
Handi +4 z tego względu,że jeśli będzie zacięta końcówka,to wynik może być na korzyść dla gospodarzy,ale w tym marginesie powinni się Zgorzelczanie zmiescić.
 
rogerfede93 30,1K

rogerfede93

Użytkownik
Anwil Włocławek vs PGE Turów Zgorzelec ⛔⛔⛔ 67-58
PGE Turów Zgorzelec +2
1,96
Pinnacle

Podobnie jak xmarcinx biorę dodatni handicap na Zgorzelec. Jedyny atut gospodarzy to ich hala,ale z doświadczenia wiem,że w polskiej lidze atut parkietu nie robi takiej różnicy jak w hiszpańskiej ACB czy francuskiej LNB.
Anwil w tym sezonie nie zachwyca,bilans 7-6 i 7 lokata w TBL.U siebie ich bilans jest także jednym z najsłabszych w lidze (3-3). Goście spisują się o wiele lepiej,trzecie miejsce,bilans 10-3 na wyjazdach (4-2). W ostatnim czasie przegrali tylko raz z ASECCO różnicą 6pkt,wcześniej to też tylko 2 minimalne porażki.Jest to bardzo równo grający zespól w przeciwieństwie do Anwilu. O personaliach nie ma sensu pisać,bo przez tyle kolejek zostało już wszystko dokładnie omówione. Nawet się długo nie zastanawiam na tym typem tylko z uśmiechem pobieram.
 
marcelinho12 1,3K

marcelinho12

Użytkownik
Turów Zgorzelec(-2.5) - Jezioro Tarnobrzeg 1Q 1.88 Marathonbet ✅(32-14) :cool:

Zacznijmy od tego że drużyna z Tarnobrzega to typowy zespół swojego parkietu. Na 7 spotkań w tym sezonie na wyjeździe wygrali tylko raz na początku rozgrywek z Koszalinem, ale i tak zeledwie jednym punktem. Nie potrafili wygrać nawet z Radomiem choć było blisko bo doprowadzili do dogrywki gdzie zabrakło zimnej krwi. W pierwszych kwartach też nie radzą sobie za dobrze bo wygrali zaledwie dwa razy. Ostatni mecz z Zastalem u siebie zagrali bardzo dobrze, szczególnie należy zwrócić uwagę na Jakuba Dłoniaka, który po raz kolejny zagrał świetny mecz i rzucił 25 pkt. Chociaż ten mecz również mogli przegrać gdyby tylko Quinton Hosley z ekipy gości nie chciał gwiazdorzyć tylko wykazał się przytomnością. No ale tak jak pisałem wcześniej Tarnobrzeg dobre występy notuje tylko u siebie w hali. Turów obecnie zajmuje drugie miejsce w tabeli. Grają bardzo dobrze i przede wszystkim równo. U siebie w tym sezonie przegrali tylko raz, z Prokomem. Ostatnio zdarzyła im się przegrana na wyjeździe z Anwilem, chociaż po 1Q prowadzili i mecz był na styku do początku 4Q gdzie jeszcze był remis. Jednak w końcówce czegoś zabrakło.
Uważam, że dziś gracze Turowa będą chciali jak najszybciej zapomnieć o tamtym meczu, dobrze rozpocząć i pewnie wygrać we własnej hali z outsiderem ligi, którym niewątpliwie jest ekipa z Tarnobrzega jeśli chodzi o mecze wyjazdowe.

Takego pogromu to sam się nie spodziewałem ???? ale było prawie dokładnie tak jak pisałem, czyli od początku wyraźna przewaga gospodarzy, tylko w 2Q posypali się strasznie, ale w w drugiej połowie i tak ogarnęli. @Krzychu mam nadzieję że Twoja wypowiedź nie zniechęciła nikogo do zagrania tego typu bo byłem go bardzo pewny co można sprawdzić w moim temacie za ile go zagrałem. Ale pomysł z overem jak się okazało też bardzo dobry ????
 
K 23

krzychu...

Użytkownik
Grają bardzo dobrze i przede wszystkim równo. U siebie w tym sezonie przegrali tylko raz, z Prokomem. Ostatnio zdarzyła im się przegrana na wyjeździe z Anwilem, chociaż po 1Q prowadzili i mecz był na styku do początku 4Q gdzie jeszcze był remis. Jednak w końcówce czegoś zabrakło.
/QUOTE]

Jak mamy być obiektywni to Turów grał bardzo dobrze, ale jakiś czas temu teraz ewidentnie notuje zadyszkę. Przegrana z Asseco, wyrwana wygrana z Rosą, męczarnie z Polpharmą u siebie rzut Micicia w ostatnich sekundach, wygrana po drodze z Czarnymi jednak to żaden przeciwnik w tamtym okresie był więcej graczy kontuzjowanych niż zdrowych grali wtedy rotacją bardzo krótką. Mecz z Anwilem jest dalszą konsekwencją zmęczenia oraz krótkiej rotacji brak w ostatnim okresie Jacksona ważny gracz dla Turowa. Anwil nie zagrał jakiegoś dobrego spotkania, ale właśnie ich gra była na większej intensywności przez całe spotkanie, ciągłym ciśnięciem w obronie wygrali właśnie to spotkanie, Turów mimo wolnych pozycji w końcówce nie trafiał. Dla mnie w tym meczu zdecydowanie lepsza opcja to over, Siarka nie potrafi bronić zresztą pokazują to poszczególne mecze plus wydaje mi się że Turów osiągnie przewagę w tym spotkaniu co dodatkowo napędzi spotkanie liczę to na jakieś 90 pkt ze strony gospodarzy, resztę dorzuca goście do overa.
 
dwill 620

dwill

Użytkownik
Kotwica Kołobrzeg - Trefl Sopot
over 154
1.83
Pinnacle
5/10

W ramach pierwszej rundy PLK, Trefl Sopot na własnym parkiecie rozgromił Kotwicę 118:69.
Ten mecz będzie należeć do zupełnie innych. Zdecydowanie bardziej zaciętych.
Kotwica na swoim parkiecie zdobywa średnio 78 punktów, w ostatnich trzech meczach. Tracąc przy tym 73 punkty.
Rywalami byli odpowiednio Jezioro Tarnobrzeg, Rosa Radom oraz Stelmet. Drużyna z Zielonej Góry w Kołobrzegu zanotowała zaledwie 73 punkty, co przyczyniło się do porażki, bo byli po męczącej podróży w ramach EuroCup i niespodziewanej wygranej, a ich styl gry na parkiecie był - krótko mówiąc - żenujący.
Jezioro i Rosa, to nie poziom Trefla, więc brakuje adekwatnych porównań obu zespołów.
Trefl ma Turnera, który jest szybkim zawodnikiem na piłce, więc to będzie ich atut w konstruowaniu szybkich akcji.
Przewaga Polaków w rotacji nad gospodarzami, to już następna przewaga dla gości.
Jedynie nadal sprawa Przemysła Zamojskiego, to największy znak zapytania dla tego zespołu, bo Przemek jest zawieszony przez Trefl, bo podpisał kontrakt z rywalem zza miedzy - Prokom Gdynia.
Sprawa trafiła do władz ligi, która przekazała sprawę do sądu arbitrażowego.
Trefl, w trzech ostatnich meczach notuje średnio 88 punktów, tracąc przy tym 69 punktów.
Spodziewam się, że w tym meczu powinno paść minimalnie 155 punktów, bo przerwa noworoczna mogła zaszkodzić nieco formie amerykanów z Kołobrzegu ;).
Powodzenia!
 
dwill 620

dwill

Użytkownik
Stelmet Zielona Góra - Asseco Prokom Gdynia
Prokom (+3)
1.83
Pinnacle
8/10
Zdecydowany hit kolejki. Dwóch pretendentów do gry w finale.
Jednak goście powinni być bardziej rozluźnieni pod względem psychicznym, a już szczególnie ich nowy-stary zawodnik, który od dziś oficjalnie stał się pełnoprawnym zawodnikiem drużyny z Gdyni.
Zawodnik trenował od ponad tygodnia razem z kolegami z nowego zespołu, więc będzie bardzo ważnym wzmocnieniem.
Prokom od momentu zwolnienia z posady pierwszego trenera - Kestutisa Kemzury gra znacznie lepiej. Przede wszystkim prezentują szybszy basket, co w parze Koszarek - Blassingaem, ponownie stawia im szanse do kolejnej gry w finale, bo uzupełnienie składu Zamojskim jest bardzo dobrym ruchem.
Jutrzejszy mecz oceniam 50/50. Jednak z racji, że Stelmet Zielona Góra jest gospodarzem, to realne szanse, w tym meczu prezentują się 60/40.
Dlatego warto zabezpieczyć się 3-punktowym handi na gości, bo jutro już kursy o wiele bardziej powinny spaść na gości.
Powodzenia!
 
xmarcinx 888

xmarcinx

Forum VIP
Handi +3 nie jest najlepszym zabezpieczeniem. Stelmet dodał podkoszowego,który zaliczył perfekcyjny debiut i ten skład ma świetny potencjał.Asseco wiadomo,że grają lepiej ale jak sięgam pamięcią do spotkania w Gdyni między tymi zespołami to obwodowi gracze byli niemalże wykluczeni ze zdobywania punktów.Nie widziałem nowego nabytku Stelmetu w akcji ale jeśli będzie choć trochę walczyć fizycznie pod koszem to Asseco może mieć związane ręce.Jak do tej pory nie znalazłem informacji że Zamojski zagra a bez niego na pewno nie warto grać handi na gości.
Kurs 1,75 na Stelmet jest ok i warto spróbować.

Zamojski jednak ma zagrać.
 
anzelmo 246,6K

anzelmo

Użytkownik
Koszykowka Tauron Basket Liga, 05.1 2013 18:15
Stelmet Zielona Gora-Asseco Prokom
typ: -2,5 pkt Stelmet
kurs 2,02
Pinnacle
Zapowiada sie bardzo ciekawe spotkanie, które będziemy mogli oglądać na tvp sport. Bardzo liczę na udany rewanż Zastalu za minimalna porażkę w Gdyni 21 Października 73-70.Obie drużyny ze znaczącymi zmianami w składach od tego spotkania, szczegolnie w Prokomie, który jak na razie gra chyba jeden z najgorszych sezonów.Mecz sąsiadów 4,3 pozycja w tabeli, bardzo ważne spotkanie dla całej ligi. Gospodarze po zaskakującej porażce na koniec ubiegłego roku w Tarnobrzegu z tamtejszym beniaminkiem ligi ekipa Jeziora 99-95.Będą chcieli sie zrehabilitować i zrewanżować, mobilizacja po obu stronach duża.Zastal u siebie gra dobrze, bardzo ofensywnie zdobywa sporo pkt, ale tez sporo ich tracić. To największy mankament podopiecznych Mihailo Uvalin -gra w defensywie.Goście ostatnio w niezłej formie, seria 3 zwycięstw na koniec roku w tym bardzo prestiżowe zwycięstwo nad Turowem Zgorzelec na wyjeździe 86-80.Bardzo liczę na gospodarzy tego meczu, nie ukrywam ze to mój typ dnia, może troszkę ryzykowne granie tego hendicapu, ale liczę ze Zastal zdominuje Prokom grając bardzo szybka koszykówkę.Sporo wejść pod kosz, penetracji Walter Hodge powinien być ważna postacią tego meczu- prawdziwym liderem zespołu, myślę ze u siebie na własnych &quot;śmieciach&quot; będzie nie do zatrzymania.Liczę na zespołowość gospodarzy, maja więcej alternatyw od gości w ataku. Bardzo ważnym ogniwem tego meczu może być nowy nabytek Zastalu, środkowy Dejan Borovnjak, który wzmocni gre w defensywie i będzie ciekawa opcja w ataku. Dobre warunki 208 cm, ciekawe kluby w cv Partizan Belgrad, Lietuvos Rytas Wilno, Gran Canaria, ostatnio w KAO Dramas (Grecja) zdobywał średnio 7.7 pkt/mecz. Świetny debiut z Jeziorem 100% skutecznością z gry (11/11) zdobył w sumie 24 pkt sam jestem ciekawy co dzisiaj pokaże.
 
R 1,6K

radomiak1910

Użytkownik
Koszykowka, Tauron Basket Liga, 5.01 16:00
Rosa Radom - Anwil Wloclawek
typ; -4,5 pkt Anwil
1,93
Pinnacle
Analiza
Dzis w spotkaniu kolejnej kolejki Tauron Basket Ligi, w Radomiu, miejscowa Rosa podejmie Anwil Wloclawek. Radomianie w ostatnim czasie zmienili trenera, Mariusza Karola na Wojciecha Kaminskiego, do zespolu doszedl rowniez nowy zawodnik, Ronald Dorsey. Czy te wszystkie zmiany podzialaja na radomska ekipe pozytywnie? Co trener Kaminski mogl zrobic z druzyna w niespelna dwa tygodnie? Moim zdaniem niewiele, a Rosa w ostatnim czasie grala slabo, czego efektem jest ostatnie miejsce druzyny w ligowej stawce. Anwil natomiast po bardzo slabym poczatku ustabilizowal juz swoja forme, nie przegrywa ze slabeuszami. A taka porazka przydarzyla im sie na poczatku sezonu u siebie, z Rosa, po bardzo slabym spotkaniu z obydwu stron. Dzis wiec wloclawianie przyjezdzaja do Radomia zadni rewanzu. Biorac pod uwage slaba forme radomian i mimo wszystko wiekszy potencjal kadrowy po stronie Anwilu, mysle, ze przyjezdni pewnie zwycieza w tym spotkaniu.
 
K 2,4K

kcz18

Użytkownik
Unibet:
Anwil Włocławek - Czarni Słupsk
Czarni +10.5 1.88
Brawo Anwil !!
Jestem, nie ukrywam, kompletnie zaskoczony - pozytywnie - takim usytuowaniem kursów na to spotkanie. Na Boga jest to mecz, który jest niezwykle ważny dla obu ekip w perspektywie walki o górną szóstkę (wymysł PLK, czy TBL, po co?). Anwil na początku sezonu został rozklepany w Słupsku -18. Odrobić to raczej niemożliwe. Jednak do tego meczu wracać nie ma co, inna atmosfera w szatni, nowy trener i lepsza gra we Włocławku. Mecz w Hali Mistrzów, co na pewno jest sporym handicapem dla Włocławian. Polegli tu już Trefl, Turów ale był też close game z AZS-em przegrany już za Bogicevicia. Ostatnie spotkania, też nie sugerują jakiegoś lania w sobotę. Na pogrom w Radomiu też można patrzeć z dwóch stron. Gdyby nie koncert Weedena w 1q mogło być różnie, zwłaszcza że 2 i 3q to przestój i było blisko. Pozyskanie Nikoli Jovanovicia, zmiana Seweryna na Łapetę to ostatnie zmiany kadrowe we Włocławku. O ile efekty gry nowego-starego Nikoli już były widoczne against Turów, o tyle Adam jeszcze znak zapytania. A Czarni? Linartas przed Polpharmą powiedział: Wszyscy nasi zawodnicy są po dobrym odpoczynku, nie tylko fizycznym, ale i psychicznym. Po kilku miesiącach sezonu tego typu regeneracja również była im bardzo potrzebna. Jeszcze nie wszyscy nasi zawodnicy trenują na sto procent, ale na szczęście wszyscy biorą udział w zajęciach. Z Polpharmą nie grał jeszcze Abernethy - 30min/10pkt. Do ostatnich wyników Czarnych też nie ma co przywiązywać większej wagi, bo byli trapieni kontuzjami, chorobami. Jednak to za nimi. W ostatnim spotkaniu tylko bez w/w jedynki. Reszta pograła. Zadebiutował też Roderick Trice, który na pewno ma papiery by być gwiazdą zespołu a nawet ligi. Ten mecz może pokazać w którym miejscu są ob zespoły i taki handicap biorę z przyjemnością. Porażka Słupszczan postawi ich w bardzo trudnej sytuacji. Jeszcze jeden istotny myślę aspekt: nawet osłabieni przeciwko Turowowi (away) i Zastalowi (home) nie dali się zniszczyć (kolejno 10-oma, 9-oma), więc teraz pełny skład plus Trice, pełna motywacja, myślę że będzie jeszcze lepiej.
Pozdrawiam.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom