>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

PLK 2012/2013

Status
Zamknięty.
patysiak24 133

patysiak24

Użytkownik
Jestem z Włocławka i powiem Ci że Czarnym będzie tu cięzko o wygraną, Włocławek to nie Słupsk, hala jest inna, a na dodatek Czarni sa bez formy (patrz np porażka z Polpharma). Dodatkowo nadal kontuzjowany jest Abernethy, który caly czas narzeka na ból w stopie. Anwil u siebie jest zawsze grozny, dodatkowo morale w drużynie po ostatniej wygranej są dobre. Do składu na dobre wpisał się już Adam Łapeta wiec pod koszem na pewno środkowym Czarnych łatwo nie bedzie. W tym sezonie obie ekipy we Włocławku już grały (przy okazji PP) i Anwil wygrał bez najmniejszych problemów. Myślę że tym razem będzie tak samo.

Mimo wszystko życzę powodzenia, choc mój typ jest w strone włocławian ???? :!:
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
K 1,2K

kcz18

Użytkownik
Ooo, to miło mi powitać włocławianina na forum ???? Też jestem z Włocławka, też bym chciał, by Anwil wygrał, a nawet zbił - pokrył tą 18-pktową przewagę. Ale trzeba brać siły na zamiary. Dla mnie są to mimo wszystko zespoły o podobnym potencjale. O rezultacie z PP nie pisałem bo to był ten okres, kiedy Słupsk grał w 6-ke, czy 7-ke. Wydaje mi się, że buki tym się właśnie kierowały, ustawiając tą linię - ostatnimi wynikami. I o ile Anwil naprawdę solidny poziom o tyle na moje Czarni będą tylko silniejsi. Co do Abernethy&#39;ego to tak... Zagrał z Rosą - 16pkt/7as w 29 min (zawodnik meczu), po czym z Polpharmą go (jako jedynego z kadry) zabrakło. Czytałem wyżej przytoczony wywiad z Linartasem, gdzie mówił o pełnej gotowości całej kadry, a w meczu Todd nie zagrał. Nie znalazłem informacji, jakoby nie grał we Włocławku. Może (jeśli tak będzie ?) to być kluczowy aspekt bo Krzysiu w formie. Piszesz o Łapecie, jest w klubie krócej aniżeli Trice w Słupsku, a z całym szacunkiem do nowego nabytku Anwilu (nie porównując pod względem umiejętności - zupełnie inna pozycja), Amerykanin powinien dać Czarnym więcej. Zobaczymy. Mile widziany wynik dla mnie Anwil 1-10.
Dzięki i pozdrawiam.
 
wilq 1,8K

wilq

Użytkownik
Ja bym już pomału Panowie celował w Zastal... 2,00 w tym momencie daje Betgun.Po tym co zobaczyłem w meczu z Sevilla jestem w stanie mocno wbić sie w Zastal na ten weekend.Ten zespół ma wszystko by wygrać lige w tym roku.Coś czuje, że zrobia teraz ladną serie w PLK.
 
xmarcinx 888

xmarcinx

Forum VIP
Głupotą byłoby grać na Trefl po 1,65. Widziałem tylko drugą połowę meczu z Cajasol i w grze Stelmetu wszystko zależy od obrony,jeśli zatrzymają rywala na niskiej zdobyczy to w ataku sobie poradzą bo mają kilku bardzo dobrze punktujących zawodników(Hodge,Borovnjak!,czasem Hosley) i kilku zadaniowców.
Chociaż trzeba przyznać że ostatnie wyniki Sopocian są imponujące.
W lidze problemem może być rotacja zawodników zagranicznych,ale ostatnio Sroka gra bardzo dobrze i nie powinno być z tym takiego kłopotu.

kurs 2,1 w bwin/handi +2,5 do wzięcia jak najbardziej.
 
samin1 524

samin1

Użytkownik
no to ja tylko się obawiam czy oni wytrzymają kondycyjnie. Już nie pierwszy sezon drużyny grające w EC mają czkawkę potem w lidze. Skoro wyższy kurs na gości to fakt warto grać ale nie mocno Wilq-u. To tak samo jak z Valencia (tylko że tam wszystkim się wydaje że będzie izi, a może być close game).
Rotacja z Polakami to też problem Stelmetu i Sroka go chyba nie rozwiązuje bo to zawodnik który nie ma chłodnej głowy aby na dłużej ustabilizować dobrą formę.
 
A 23

alejandr0

Użytkownik
Nie ma co wchodzić w zakład na Zastal. Widzę tu kilku, których niesie hurraoptymizmem po EC i chcą grać w ciemno na Zieloną. Wcześniej też były fajne zwyciestwa czy to z Panioniosem i Unicsem, a w lidze wtopa. Walter i QH w lidze ewidentnie wrzucają często na luz i nie grają jak w EC. Trefl u siebie zawsze mocny. Do tego w lidze trzeba zwracać uwage na paszporty;] i nie ma tej lekkości z rotacja co w EC. No bet.
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
sergiu 123

sergiu

Użytkownik
W niedziele do Bydgoszczy wybiera się Stal Ostrów zagrać kolejny ligowy mecz z tamtejszą Astorią. Goście zmagają się ostatnio z problemami kadrowymi. Od samego początku startu drugiej rundy rozgrywek muszą sobie radzić bez podstawowej jedynki Marka Szumełdy-Krzyckiego, który był dotąd motorem napędowym całego zespołu. Na jego pozycje pod koniec roku został ściągnięty Filip Matczak i to on ma teraz grac na jedynce, ale jak pokazał przegrany mecz u siebie ze Spójnia Stargard Szczeciński Filip potrzebuje czasu żeby poznać styl gry drużyny i ich zagrywki. Jednak to nie jest największy problem Stalówki. Podczas meczu ze Spójnią w pierwszej połowie urazu stawu skokowego nabawił się lider żółto-niebieskich Wojciech Żurawski i również nie zagra w Bydgoszczy.
W dzisiejszych wiadomościach lokalnych trener Stalówki Mikołaj Czaja mówił o tym że Astoria jest ciężkim rywalem szczególnie u siebie i czeka jego zespól szalenie trudna przeprawa. Upatruje tutaj zwycięstwo gospodarzy i polecam już pobierać bo zapewne do niedzieli sporo spadnie.

Astoria Bydgoszcz - Stal Ostrów Wlkp 2.30 ✅✅✅
Tobet
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
roxanne 5,7K

roxanne

Forum VIP
Nie ma co wchodzić w zakład na Zastal. Widzę tu kilku, których niesie hurraoptymizmem po EC i chcą grać w ciemno na Zieloną. Wcześniej też były fajne zwyciestwa czy to z Panioniosem i Unicsem, a w lidze wtopa. Walter i QH w lidze ewidentnie wrzucają często na luz i nie grają jak w EC. Trefl u siebie zawsze mocny. Do tego w lidze trzeba zwracać uwage na paszporty;] i nie ma tej lekkości z rotacja co w EC. No bet.
Dokladnie tak, oni powazniej traktuje teraz Euro niz lige, PO to bedzie inna sprawa, jak bylo mega value z Cajasol to wiele osob nie zagralo bo niby hiszpanie mocni, teraz przy ciezkim typowym no becie nagle kazdy chce Zastal. Odradzam.
 
wilq 1,8K

wilq

Użytkownik
A ja nie odradzam a wręcz polecam, Zastal idąc waszym tokiem myślenia powinien olać mecz z Asseco i na spokojnie przygotowywać sie do meczu z Sevillą.Nie zrobili tego tylko zagrali zajebisty mecz z borowikiem w roli głównej.Zastal wybiera sobie rywali, gdyby grali z Polpharmą nie ruszałbym tego.Ale grają z Treflem i jestem pewien że podejdą do teog spotkania na poważnie.Skoro dla Ciebie rox w meczu z Sevilla value było po stronie ZZ to teraz przy kursie 2.00 nagle robui sie no bet?
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
roxanne 5,7K

roxanne

Forum VIP
Gdyby to bylo takie proste... ja znam osoby z klubu z ZG (przez znajomego kibica i typera) i wiem, ze czasami podejscie graczy bylo inne w lidze a inne w EP. Tu nawet nie chodzi o zalozenie przed meczem olewamy to tak nie dziala bo to jest ambitny i profesjonalny klub ale nie oszukujmy sie sa mecze wazne mega wazne i gowniane, np. z Jeziorem uwalili, wierzysz, ze grajac 40 minut maxa przegrywaja tam? Jak idzie gra uklada sie to jazda dalej i rzucamy, jak sie fatalnie uklada i uwalimy z Jeziorem to nie ma konca swiata, przyjdzie PO bedzie gra na calego, obecnie celem jest puchar. Ograli Asseco w prestizowym meczu domowym, ograli Seville i przy tym waskim skladzie odczuja to. Sa po dwoch trudnych meczach i teraz wyjazd z druzyna, ktora jest nieprzyjemna, ktora na fali moze skosic Zastal i odjechac. Dlatego ja nie biore, dla mnie typowy no bet a kazdy zrobi co zechce, jego kasa jego sprawa ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
K 1,2K

kcz18

Użytkownik
&quot;Czarni mieli w ostatnich tygodniach ogromne kłopoty spowodowane kontuzją stopy Abernethy&#39;ego. Jutro Amerykanin ma zagrać. Jeśli tak się stanie, musimy być gotowi na błyskotliwe podania i niezłe umiejętności strzeleckie.&quot;
Źródło: anwil.wloclawek.pl
&quot;Todd normalnie z nami trenuje, więc nie sądzę, że pojedzie na wycieczkę do Włocławka. Myślę, że będzie do dyspozycji trenera.&quot;
Wypowiedź Marcina Dutkiewicza
Źródło: anwil.wloclawek.pl
Informacje w związku z meczem Anwil-Czarni o którym wyżej.
Do usunięcia potem.
 
A 23

alejandr0

Użytkownik
Nawet bez Todda grałbym Czarnych +10,5. Oded coraz lepsza dyspozycja do tego nowy combo, który dzisiaj już powinien być bardziej zgrany z zespołem. Anwil wcale tego meczu nie musi wygrać. Weeden ostatnio dobre zawody także teraz pora na 5 słabych spotkań. Dzisiaj z pewnością będzie ceglił jak z AZSem i oczekuje podobnego scenariusza.
 
dwill 620

dwill

Użytkownik
Anwil Włocławek - Energa Czarni Słupsk
2(+11)
1.71
Marathonbet
5/10

Mecz powinien być bardzo zacięty. Przegrana Czarnych Słupsk oddali ich od zajęcia bezpiecznego miejsca w pierwszej szóstce.
Drużyna z Włocławka w ostatnich 5 meczach ma bilans 3-2. Zespół ze Słupska 2-3. Goście wzmocnieni Roderickiem Trice i być może Abernethy wróci do gry. Todd rozgrzewał się już w meczu przeciwko Polpharmie, ale nie wystąpił w meczu. Wg. moich informacji choć Todd narzekał jeszcze ostatnio na ból stopy, to o jego występie ma zadecydować trener przed meczem.
Nie widzę, aż takiej przewagi Włocławka, prócz własnego parkietu, by zagrać takie handi na gospodarzy. Czarni mają odpowiedź na Anwil na każdej pozycji. Zależeć wszystko będzie od skuteczności, jeśli uda się powstrzymać Anwil w pomalowanym i skutecznie Czarni zagrają na dystansie, to zwycięzcę meczu możemy poznać w ostatnich sekundach spotkania.
Jezioro Tarnobrzeg - Rosa Radom
2(+8)
1.74
Pinnacle
5/10

Uważam, że ten mecz jest z cyklu 60/40. Głównym atutem może być tutaj przewaga parkietu, gdzie koszykarze Jeziora lubią grać w szybkim tempie.
Jednak ich ostatnia forma niezbyt wskazuje ich aż na takiego mocnego rywala w starciu z Rosą, która w pierwszej rundzie pokonała Jezioro Tarnobrzeg po dogrywce 91:85.
Uważam, że decydującym elementem będzie dyspozycja graczy podkoszowych w obu zespołach.
W Tarnobrzegu, gdy wywierana presja jest na podstawowego rozgrywającego Chrisophera Longa, gubi się w prostych sytuacjach. Nie jest zawodnikiem, który przesądzi o wyniku meczu i do tego selekcja rzutowa oraz styl rzutów jest bardzo slaby - jeden z najgorszych rozgrywajacych w lidze. W ostatnim czasie najwięcej w ataku robi Jakub Dłoniak. Zespołowe akcje odchodzą nieco na drugi plan, bo Dłoniak ma zupełnie wolną rękę u trenera Szczubiała. Jakub fajnie siebie promuje, ale cierpi na tym zespół.
Dlatego wg. mnie Rosa powinna tutaj powalczyć do końca o zwycięstwo, ale warto zabezpieczyć się handicapem.

Polpharma Starogard Gdański - AZS Koszalin
1(-1)
1.93
Pinnacle
5/10

Koszalin ma już na stałe u mnie przypięta metkę, że na wyjazdach nie warto im ufać. W dodatku kontuzjowani nadal są Sek Henry oraz Bartosz Wołoszych - dwóch ważnych zawodników w rotacji. Dodając ostatnio słabszą formę podstawowego rozgrywającego z Koszalina - Roberta Skibniewskiego, niekoniecznie zgadzam się z bukami, że to goście są faworytem.
Zespół na wyjazdach kompletnie nie potrafi pokazać swoich atutów, jeśli przeciwnik ma w którymś elemencie przewagę, to Koszalin ułatwia im rozwinięcie skrzydeł.
Ben McCauley. Najlepszy zawodnik Polpharmy ze średnią 19 punktów i 8 zbiórek. Ostatnia, wyjazdowa wygrana na bardzo ciężkim terenie w Słupsku musiała podnieść morale w zespole ze Starogardu Gdańskiego. Amerykanin przeciwko Enerdze zdobył aż 34 punkty. W pomalowanym AZS nie ma aż tak uzdolnionych obrońców, by zatrzymać najlepszego zawodnika Polpharmy.
Do zespoły Polpharmy dołączył stary-nowy zawodnik Michael Hicks. Jaka forma tego zawodnika? Przekonamy się, ale jest to zawodnik, który ma bardzo dobrze ułożony rzut z dystansu. Dlatego obrona Koszalina będzie musiała skupić się również w tym elemencie. Co ważne, po przejęciu zespołu Polpharmy przez Budzinauskasa, zespół prezentują się o wiele solidniej, niż gdy trenerem był Wojciech Kamiński. Przewaga parkietu, solidne występy, więc AZSowi będzie ciężko dziś o wygraną.

Asseco Prokom Gdynia - PGE Turów Zgorzelec
2(+7)
1.72
Marathon
5/10

Prokom ostatni mecz rozegrał w Zielonej Górze, gdzie nie pokazał niczego specjalnego. Największym problemem jest obrona w pomalowanym. Jeśli Rajkovic ustalił taktykę, by dogrywać do wysokich i częściej penetrowali pod kosz, to mecz powinien być na styku.
Wiele zależeć będzie od dyspozycji duetu Koszarek - Blassingame. Ten drugi w nerwowych momentach za bardzo się spala i traci kontrolę nad swoją głową, zaś Koszarkowi w najtrudniejszych momentach meczu ręka może nie zadrżeć.
Oba zespoły grają w kratkę, ale rotacja wśród zawodników Rajkovica powinna być atutem - który on sam powinien wykorzystać, a w takim starciu i chęci zrewanżowania się za porażkę w Zgorzelcu - po prostu musi tego dokonać.
Dla chcących ruszyć ten mecz podam informację, że Turów pojechał do Gdyni w 100% pełnym składzie. Ale co do występu jednego Polaka - decyzję jego występu w meczu, trener podejmie przed samym meczem.

Powodzenia!
Dziś 3-1 . Mam już coś na oku na jutro, ale to po nocce z NBA, zadecyduje, czy coś postawić, bo ostatnio seria zieleni się rozmnożyła, ale trzeba zachować chłodną głowę.
 
Otrzymane punkty reputacji: +14
suchyy 562

suchyy

Użytkownik
Q.Hosley - poniżej 16,5 1.70 Toto-mix
F.Turner - poniżej 13,5 pkt 1.85 Toto-mix ⛔
S.Mosley (Kotwica) - powyżej 15,5 pkt 1.85 Toto-mix ✅

Witam. Wczoraj typując poszczególnych zawodników w naszej lidze zanotowałem 100% trafien i gdyby nie porażka Islandi z Rosją byłbym bogatszy o sporą sume. (Dłoniak 18,5 +(24) , Wiśniewski -12,5 (10) , J.J Mongomery -15,5 (0) , L.Knutson -13,5 (6) i A.Cel -11,5 (0)). Jeżeli ktoś ma u siebie w mieście pod nosem Toto-mix to warto postawić. Wydaje mi się ,że 2 strzelby Zastalu nie będa dziś dużo strzelać , przynajmniej Hosley. Drużyna Trefla napewno postawi spory opór i dobrą defensywe dlatego nie wydaje mi się żeby Hosley rzucał niewiadomo ile i trafił ponad te 16 oczek. Wydaje mi się ,że W.Hodge jako PG zespołu Zastalu nie pozwoli również Turnerowi na wjazdy pod kosz i ten nie trafi więcej jak 13 pkt. S.Mosley to główny shooter drużyny z Kołobrzegu, w ostatnich meczach ciągle notuje 15+ i wydaje mi sie że dziś przeciwko średniej drużynie startu również rzuci powyżej tych 15 oczek. Nie wydaje mi się aby amerkanin miał większe problemy w przedzieraniu się przez nie najlepszą defensywe Startu.
Jeżeli ktoś ma w pobliżu dostęp do Toto-mixa lub znajdzie podobne typy na innych bukach w necie zachęcam do typowania. Pozdrawiam , Suchy.
 
dwill 620

dwill

Użytkownik
Trefl Sopot - Stelmet ZIelona Góra
2(+4)
1.88
Pinnacle
5/10
Nie rozumiem po części tych kursów. Stelmet zdecydowanie teraz na fali. Mobilizacji nie zabraknie, bo Trefl w pierwszej rundzie wygrał wysoko na hali w Zielonej Górze. Pokonanie zespołu hiszpańskiego w bardzo, bardzo ładnym stylu musi podnieść morale w zespole Mihailo Uvalina.
Nie ma mowy przed tym meczem, by lekceważyć ligę, bo TOP16.
Sroka bardzo ładnie ostatnio się prezentuje.
Trefl po stracie Przemka Zamojskiego odczucie to w rotacji.
Ogromna przewaga pod koszem dla gości, gdzie występuje Stevic, Borovnjak i jest jeszcze Jones.
Zielona Góra powinna spokojnie powalczyć o zwycięstwo. Jest Hodge, który jeśli zagra jak z zepsołem z Hiszpanii, czyli przyłoży się do asystowania, to Trefl będzie jeszcze w większych opałach.
Start Gdynia - Kotwica Kołobrzeg
2
1.98
Pinnacle
5/10
W zespole Kotwicy zadebiutuje Ty Walker. W NCAA w uczeli Wake Forest przez wielu uznawany za bardzo dobrego defensora. W starciu z Rothbartem powinien być solidnym wsparciem. Kotwica z nowym trenerem , a w tej roli Mariusz Karol.
Nie wystąpi jeden z Polaków, ale nie jest wiodącą postacią, więc jego brak da rady zatuszować. Nastroje w zespole lepsze po objęciu zespołu przez Karola.
Uważam, że jeśli Amerykanie zagrają skoncentrowani i dopisze skuteczność w ataku, to właśnie oni powinni zrobić różnicę w tym meczu.
Powodzenia!
 
xmarcinx 888

xmarcinx

Forum VIP
Świetny mecz w Sopocie.Łącznie tylko 21 strat na 45minut gry to bardzo dobry wynik.
Przez całe spotkanie nie było wiadomo kto wygra,i był to zdecydowanie najlepszy mecz sezonu jaki widziałem.
Ciekawe jest to,że Hosley zagrał na 0 a i tak wygrali goście. Mankamentem w obronie Stelmetu było zbyt mocne zagęszczenie pola 3 sekund.Kilka łatwych trójek Trefl rzucił bo obrońca stał za głęboko.
Z kolei Trefl sobie nie radził pod koszem,a Lobby skakał jak pajacyk na zwody :grin:
Z bardzo dobrej strony pokazał się Seweryn,z tego gracza będzie wiele pożytku jeśli będzie dostawał piłkę na czystej pozycji.
Świetnie Stelmet wykorzystywał przewagi pod koszem,trzeba przyznać, że grali bardzo mądrze,a jak coś szło nie tak to punktował Hodge.
Szczerze mówiąc wydaje mi się,że Trefl już na wyższy poziom nie może się wznieść. Liderzy zagrali bardzo dobrze a i tak to nie wystarczyło.
Stelmet może zagrać jeszcze lepiej,bo Chanas Cesnauskis i Hosley zagrali bardzo słabo.Cesnauskisa ratują tylko te osobiste,ale gdyby trafiał z gry to mecz byłby rozstrzygnięty wcześniej.


Komentarz jak zwykle stał na dość niskim poziomie.Czemu nie mogą zatrudnić jakiegoś byłego zawodnika do tego??
 
suchyy 562

suchyy

Użytkownik
Dla wszystkich ,którzy mają w zasięgu ręki punkt toto-mixa polecam świetny typ na dziś:

Aaron Cel - poniżej 10,5 pkt 1,85 Toto-mix ⛔


Cel w ostatnich meczach nie notuje za dużo punktów. Inni zawodnicy są strzelcami w drużynie Turowa. Cel jest bardziej defensorem niż łapaczem punktów, przynajmniej tak mi sie ostatnio wydaje gdy ogladam mecze Turowa. Poza tym zauważyłem obniżke formy u Cela , gra on teraz słabiej i łatwo szybko łapie faule.
Jednakże głownym powodem z którego radze wam zatypowac wasze wszystkie pieniązki na ten typ to to , iż do zespołu wrócił amerykaniec David Jackson który to on właśnie jest głowną maszynka do robienia punktów w ekipie Turowa, do tego m.in Chyliński , Zigeranovic itp. Już w 1 meczu swoim ( tydzien temu) pokazał na co go stać rzucając 24 pkty.
Następnym powodem ,który powoduje iż typuje własnie w ten sposób to dzisiejszy przeciwnik Turowa. Trefl Sopot, solidna marka (mam na myśli polską lige hehe) , jeden z lepszych zespołów w naszej lidze aktualnie. Trefl na pewno nie da rzucać łatwych punktów turowowi, licze wręcz na to , iż to trefl będzie przeważał w meczu i nie pozwoli na oddawanie wielu rzutów przeciwnikowi. Trefl ma dość dobrą defensywe i wydaje mi sie ,że Dylewicz nie pozwoli rzucać Celowi ze skrzydełka i będzie go dobrze tam bronił. Dodam ,że ostatni występ cela zakończył sie z dorobkiem 0 pktów.
Zachęcam wszystkich do typowania przeciwko panu Celowi, postawcie wszystkie pieniążki a myśle że sie nie zawiedziecie ???? Powodzenia , Suchy.
 
dwill 620

dwill

Użytkownik
Zachęcam wszystkich do typowania przeciwko panu Celowi, postawcie wszystkie pieniążki a myśle że sie nie zawiedziecie
A ja proponuje kompletnie nie brać tej uwagi do siebie. Zaraz w swojej analizie wyjaśnię dlaczego autor typu jest w błędzie.
 
dwill 620

dwill

Użytkownik
PGE Turów Zgorzelec - Trefl Sopot
1(-4)
1.76
Pinnacle
5/10

Przed tym spotkaniem nie sugeruję się występem Turowa z ekipą Khimek w ramach VTB.
Odnośnikiem do tego meczu będzie ostatnia ligowa kolejka, gdzie Turów rozgromił Prokom na ich terenie.
Ku zaskoczeniu większości obserwatorów, Turów od początku meczu narzucił szaleńcze tempo spotkania. Presja w obronie i szybko wyprowadzane ataki przez ekipę ze Zgorzelca były w kilku sytuacjach niemalże zabójcze dla Prokomu. Można powiedzieć, że Turów pokonał Prokom ich własną bronią - szybką grą, do której przyzwyczaili nas koszykarze Prokomu po odejściu Kestutisa Kemzury.
Wiele złego pisałem o Djordje Micicu, gdy musiał kreować akcje. Jednak w Gdyni nie zagrał katastrofy , jak w poprzednich meczach. Prezentował się dosyć przyzwoicie. Jeśli nie będzie na niego wywierana presja, to jego głowa nie powinna się zagotować w dzisiejszym meczu. A jeśli się nie zagotuje, to może być bardzo przydatnym graczem na parkiecie, bo swoimi szarżami powinien rozbijać obronę Trefla, czy wymuszać faule obrońców, bo jest szybki na koźle i minięciu z piłką.
Jackson po powrocie wydaje się być w formie, tak sam jak Chyliński, a to już bardzo wiele, bo do dyspozycji Rajkovica pozostaje jeszcze przecież Cel, Kulig i Opacak, który w ataku ostatnio jest bardziej aktywny.
Nie wystąpi dziś Vukasic, ale upatruję w tym pozytywu, bo Vukasin nie potrafił napędzać szybkich akcji. Drużyna pod nim grała bardzo statycznie, a mają u boku Chylińskiego, Cela, Jacksona - trzeba korzystać z ich indywidualnych umiejętności.
Co do Cela... Ostatnio miał słabszą formę spowodowaną żołądkowymi przypadłościami. Czuje się lepiej, więc powinien być bardzo przydatnych zawodnikiem, w obronie przeciwko najlepszemu zawodnikowi Trefla - Dylewiczowi.
Sporym problemem dla gości może być walka na tablicach, bo tutaj jest wspomniany Cel, który potrafi agresywnie włączyć się o zbiórki po obu stronach parkietu, ale jest jeszcze Kulig, Zigeranovic. Dla porównania centrzy Trefla (Spralja, Looby), w ostatnim spotkaniu na własnym parkiecie przeciwko Stelmetowi, zebrali łącznie... UWAGA ! 2 piłki! Najwięcej zbiórek miał kapitan Trefla, Filip Dylewicz - 14.
Zastawianie tablicy będzie kluczem, w tym spotkaniu.
Główna broń Trefla, to przede wszystkim Turner - Dylewicz - Waczyński. Pozostali Polacy, czyli Dąbrowski, Stefański, czy Michalak - to typowi zadaniowcy. Jeśli któryś z nich nie rozegra &quot;życiówki&quot;, to Trefl przez swoją krótką rotację może być w sporych problemach.
Jeśli Turner będzie próbował wywierać presję w obronie na rozgrywających Turowa, to i tak będzie to ze szkodą dla Trefla, bo ten zawodnik lepiej się prezentuje, gdy ma jasny przekaz - kreowanie zespołem, niż skupianie się w defensywie, bo Turów prócz Micica, asekuracyjnie mogą go zmieniać Jackson oraz Chyliński. W obu przypadkach nie jest to prawdziwe rozgrywanie, ale nie przynosi ono również wielkich strat.
Najlepszym rozwiązaniem do gospodarzy powinno być zastosowanie obrony kombinowanej, czyli strefy z indywidualnym naciskiem na Turnera, bo Trefl jest nieobliczalny z dystansu i każdy wolne miejsce na dystansie mogą zamieniać na punkty lub Turów zagęszczanie pomalowanego.
Sporą przewagą Turowa prócz przewagi parkietu, jest znacznie szersza ławka.
W pierwszym meczu Frank Turner rozbijał obronę Turowa, jak chciał, ale od tego meczu, w Turowie zaczął się ich lekki kryzys w stylu gry. Poza tym na początku listopada Vukasic był cieniem zawodnika, co przy szybkości rozgrywającego Trefla Sopot zostało całkowicie obnażone, a filigranowy Amerykanin zanotował 25 punktów i 11 asyst.
Powodzenia!
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
xmarcinx 888

xmarcinx

Forum VIP
Kotwica-Koszalin
Koszalin 1,72
marathon

Kotwica jest słaba,z lepszymi zespołami dostają baty,a ostatnio nawet przegrali ze Startem,ostatnio wprawdzie wzmocnili się Centrem ale sprawdzałem jego staty i nigdy szału nie robił,więc pewnie nie będzie wielkim wzmocnieniem.Kotwica ponadto ma tragiczną ławkę.A w s5 gra słaby Djuric.Ogólnie bilans jak najbardziej zasłużony, a jeszcze ten zespół powalczy o ostatnie miejsce w tabeli.

Koszalin nie razy już udowodnił,że potrafi rywalizować z najlepszymi aby w następnej kolejce przegrać frajersko.Póki co mają 6 miejsce i stoją przed szansą na odskoczenie 7 Enerdze Słupsk.Ten zespół musi wygrywać z outsiderami ligi(!) jeśli chce być traktowany poważnie w walce o mistrzostwo.
Personalnie wygląda to fajnie.Kilku niezłych Polaków+kilku Amerykanów (standardowy zespół TBL). Dużo znanych nazwisk,na każdej pozycji 2 solidnych zawodników. Nie wiem skąd się wzięło aż tyle porażek (7) z takim ciekawym składem.Koszalin musi się zrehabilitować za blamaż z Polpharmą i myślę,że wygrają derbowe spotkanie z tak słabym przeciwnikiem.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom