>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

PLK 2010/2011

Status
Zamknięty.
panczas 117

panczas

Użytkownik
Z tego co wiem to troche sie ta rehabilitacja przedluza...i nic pewnego ??
Na początku rehabilitacja przynosiła dużo lepsze wyniki niż zakładano, potem jednak zaczęło się wszystko wydłużać i póki co niewiele wiadomo. Mam nadzieję, że do końca października się już wszystko wyjaśni.
 
B 0

baftek11

Użytkownik
PBG Basket - Zastal Zielona Gora 1.30 - 3.35 ✅
Zastal w tym sezonie jest bardzo mocno co pokazał już pierwszy mecz z asseco i drugi z siarka (wygrany wysoko). Sadze, że można zaryzykować i postawić na zastal. Tym bardziej zapobiegawczym polecam handicap +8 dla
Zastalu kurs na expekcie 1,85. W tym meczu będzie walka do ostatnich sekund...
 
c1amak 7,2K

c1amak

Użytkownik
baftek11 - hm... nie chcę negować Twojego typu ALE... Zastal wygrała u siebie z krajowym składem Prokomu (czytaj: właściwie bez obcokrajowców a zdecydowanie bez najważniejszych graczy) a potem Zastal zagrała z jedną z najsłabszych drużyn PLK czyli Siarką. Prawdziwy sprawdzian umiejętności, zgrania i mocy drużyny odbędzie się właśnie w Poznaniu ???? dlatego odradzam granie za wysokie stawki na ZG
Natomiast za drobne można spróbować Siarkę @8 w bet365 - Prokom przyjechał wzmocniony tym razem i teoretycznie powinien bez problemów wygrać ALE kurs 8 to już za dużo w mojej opinii, biorąc pod uwagę napięty terminarz Prokomu (27.10 grają w Eurolidze a potem 30.10 w VTB). Kto wie, może jak początek spotkania ułoży się dla Siarki to akcja &quot;bij mistrza&quot; się uda ? ???? zobaczymy
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
Na dziś widzę to tak:

1.
???? Siarka - Asseco --&gt; 2 - 1,15 ✅✅✅
???? Siarka - Asseco HC (14.5 - 0) --&gt; 2 - 1,85 ✅✅✅ +17 Asseco
Nie oszukujmy się, ale Siarka to najsłabsza drużyna TBL tego sezonu. OK, wygrali z Polpharmą, ale to dlatego, że Polpharma przegrała z Siarką :] przegrywając 4 kwartę 30-10...Zresztą w 2 kolejce Polpharma również fatalnie rozegrała końcówkę.Co prawda Tarnobrzeg jest gorącym terenem, ale nie wierzę w porażkę Asseco. Nawet &quot;pół składem&quot; czyli krajowym składem muszą ten mecz wygrać. Porażka z 1 beniaminkiem wystarczy. I uważam, że HC również zostanie pokryty. Asseco powinien wygrać ok 15-20 pkt.
2. ???? Basket Poznań - Zastal Zielona Góra --&gt; 1 - 1,32 ⛔⛔⛔
???? Basket Poznań - Zastal Zielona Góra HC (0 - 6.5) --&gt; 1 - 1,80 ⛔⛔⛔ +5 pkt Zastal po dogrywce
Tak naprawdę jest to 1wszy sprawdzian Zastalu w lidze. 1wszy mecz z krajowym składem Asseco i 2gi mecz z wg mnie najsłabszą w lidze Siarką. Dziś mecz w Poznaniu. Uważam, że Poznań bez problemu odniesie 3 zwycięstwo. I HC jak najbardziej do pokrycia. Powinni wygrac ok. 10 pkt. Trener Bogacevic nie lubi odpuszczać meczy i Basket na pewno będzie walczył do samego końca.
3. ???? Anwil Włocławek - AZS Koszalin --&gt; 1 - 1,07 ✅✅✅
???? Anwil Włocławek - AZS Koszalin HC (0 - 13.5) --&gt; 1 - 1,90 ⛔⛔⛔ +7 Anwil

Anwil póki co nie zachwyca. Widać, że brakuje pracy Griszczuka z tą drużyną w związku z reprezentacją. Przegrana Anwilu nie wchodzi w rachubę, tyle, że kurs jest śmieszny, więc raczej nie warty grania. A znowu czy HC zostanie pokryte...Być może Anwil wreszcie zaskoczy i pojedzie z Koszalinem, który sezon zaczął fatalnie. Do Koszalina przyszedł trener Karol. Czy zdążył zrobić porządek z drużyną w tydzień ?? Być może, ale Anwil powinien wygrać to spotkanie ok. 15 pkt, jednak tego typu nie jestem pewien ????

Czy w bahu są w ogóle HC do grania w PLK ?? Bo patrze teraz - w dniu meczu i brak HC...Troche to wkurzające :;/:
 
panczas 117

panczas

Użytkownik
Na dziś widzę to tak:

1.
???? Siarka - Asseco --&gt; 2 - 1,15
???? Siarka - Asseco HC (14.5 - 0) --&gt; 2 - 1,85
Nie oszukujmy się, ale Siarka to najsłabsza drużyna TBL tego sezonu. OK, wygrali z Polpharmą, ale to dlatego, że Polpharma przegrała z Siarką :] przegrywając 4 kwartę 30-10...Zresztą w 2 kolejce Polpharma również fatalnie rozegrała końcówkę.Co prawda Tarnobrzeg jest gorącym terenem, ale nie wierzę w porażkę Asseco. Nawet &quot;pół składem&quot; czyli krajowym składem muszą ten mecz wygrać. Porażka z 1 beniaminkiem wystarczy. I uważam, że HC również zostanie pokryty. Asseco powinien wygrać ok 15-20 pkt.
Co do tego handicapu to nie byłbym taki pewien. Prokom znów wystąpi w składzie krajowym + Brown i Giddens. Ci dwaj ostatni na pewno robią różnicę, ale już Eldrigde, Witka, Frasunkiewicz na pewno nie. W dodatku do Tarnobrzegu nie pojechał Tomas Pacesas. Prokom powinien wygrać ale czy będzie to wysokie zwycięstwo to mam pewne obawy.
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
Co do tego handicapu to nie byłbym taki pewien. Prokom znów wystąpi w składzie krajowym + Brown i Giddens. Ci dwaj ostatni na pewno robią różnicę, ale już Eldrigde, Witka, Frasunkiewicz na pewno nie. W dodatku do Tarnobrzegu nie pojechał Tomas Pacesas. Prokom powinien wygrać ale czy będzie to wysokie zwycięstwo to mam pewne obawy.
Być może masz rację ???? Ja napisałem jak mi osobiście się wydaje. Ale mam wrażenie po prostu, że Prokom ma tez coś do udowodnienia po wpadce w 1wszej kolejce i będzie chciał walnąć Siarkę. Zresztą no wymieniona przez Ciebie 3ka Witka, Eldrige i Frasunkiewicz jesli chodzi o Siarkę wydaje mi się, że jednak robi różnicę...
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
Na dziś:
1. ???? Trefl - Polpharma --&gt; 1 - 1,30 ✅✅✅
???? Trefl - Polpharma (HC 0-6,5) --&gt; 1 - 1,85 ✅✅✅ +26 Trefl bez Dylewicza !
Trefl póki co rozczarowywuje. Odpadł z pucharów z belgijskim zespołem. Tydzień temu przegrał w Kołobrzegu z Kotwicą...Co prawda trochę zmienił się skład w porównaniu z ubiegłorocznym składem. Ubył między innymi Kitzinger.ale doszedł Dylewicz i Waczyński. Pozostał dobry trener Kuzminauskas. Polpharma też rozczarowywuje. W poprzednim sezonie brązowy medal, póki co 2 mecze 2 porażki w tym z beniaminkiem Zastalem ( choć ten jak się okazuje póki co objawienie sezonu ). Odeszło z Polpharmy spora grupa zawodników, która przyczyniła się do zdobycia brązowego medalu w poprzednim sezonie plus trener Bogacevic. Więc ten sezon w moim przekonaniu będzie dla Polpharmy dużo słabszy. Można więc powiedzieć, że spotkają się dziś dwa największe rozczarowania początku sezonu. Wg mnie górą będzie jednak Trefl, który u siebie jest bardzo silny. Po ubiegłotygodniowej porażce wątpię, żeby Trefl znów przegrał...Wiadomo - Polpharma też nie będzie chciała przegrać 3 meczu z rzędu, ale to jest naprawdę dużo gorszy team niż rok temu. Co do HC nie jestem już taki pewien czy go Trefl pokryje, ale myślę, że jeśli się zepną to są w stanie wygrać różnicą 7-12 pkt.
 
roxanne 5,7K

roxanne

Forum VIP
PGE Turów - Polonia Warszawa 80:87

Trefl Sopot - Polpharma 91:65

Siarka Tarnobrzeg - Asseco Prokom 71:88

PBG Basket - Zastal Zielona Góra 79:84

Anwil - AZS Koszalin 89:82

Energa Czarni Słupsk - Kotwica Kołobrzeg 82:73

Jeden wielki szok jeśli chodzi o 3 kolejkę spotkań w PLK. Liga jest bardz wyrównana i ciężko przewidzieć poszczególne wyniki. Turów przegrał z Polonią a kurs na gospodarzy wynosił 1,06. Polonia udowadnia, że są solidnym zespołem i nie będzie wysoko przegrywać, warto pomyśleć nad dodatnim handi na nich chociaż juz teraz buki moga kursy troche zmienić.

Kolejna porażka Polpharmy, zmiany kadrowe, doszedł Skibniewski i nie wiem w jakim kierunku ten zespół idzie. Na pewno nie jest to dobry kierunek, jak tak dalej pójdzie to zostanie im walka o utrzymanie bo teoretycznie słabsze drużyny wygrywają a oni mają już 0-3. Porażka 65:91 jest mimo wszystko zaskoczeniem. Sopot nie gra dobrze od początku sezonu ale niewiele starczyło aby Polpharme rozgromić. Archibeque i Vaughn to miałby być gwiazdy ligi, nie wiem również co się dzieje z Metelskim. Trefl ciągle przeciętnie a na realną ocene trzeba jeszcze poczekać. Nie wiem po co im Kikowski.

Poznań zaskakuje co kolejke. A to wygrywa końcówke z Polpharmą, mając wcześniej przewagę a potem goniąc rywala, a to przegrywa w marnym stylu z Zastalem. W Poznaniu po pierwszych dwóch mecach była niesamowita atmosfera. Bilety na mecz z Zastalem rozchodziły się jak świeże bułeczki, mimo, że rywal wcale nie wydawał się atrakcyjny. Jak można przegrać mecz prowadząc +6 i do końca meczu chyba niecałe 30 sekund. Już dokładnie nie pamietam jak to wyglądało ale PGB zaliczyło 3 straty pod rząd a dali sobie rzucić dwie trójki i przez głupote doprowadzili do dogrywki. W dogrywce istniał już tylko jeden zespół. Nie ma się co pastwić nad Poznaniem i tak wszyscy od weekendu się z nich śmieją, nie ma się co dziwić. Przegrać u siebie w takim stylu to trzeba mieć niesamowity talent do partaczenia meczów.

Anwil i Energa zagrały podobnie. Najpierw wysoka przewaga a potem stan remisowy. Kompletnie tego nie rozumiem. Obie te drużyny na własnym parkiecie nie powinny z takimi rywalami doprowadzać do sytuacji w których przewaga zostaje szybko zniwelowana. Tym bardziej, że Czarni i Anwil mają zdecydowanie lepsze składy od rywali. Energa po dobrym początku doprowadziła na stanu 66:63, od tego momentu mecz był bardzo nerwowy ale końcówke wygrali gospodarze. Jednak z taką gra cięzko będzie zawiązać walkę z Prokomem i Anwilem. Gracze z Włocławka zagrali podobnie. Wysoka przewaga a następnie minu 5-6 i nerwowa końcówka. Jednak o Anwil ja się nie martwie. Skład Włocławian po ostatniej zmianie kadrowej wygląda imponująco jak na warunki PLK. Przypominam, że odszedł nie zbyt utalentowany Robert Skibniewski a przyszedł znakomityt Chris Thomas. W tej chwili Anwil ma znakomity skład, na każdej pozycji ma kto grać. Kontuzji doznał co prawda Bartek Wołoszyn ale to raczej mało istotne. Czas żeby obudził się Berisha. To świetny gracz w ataku a na razie gra beznadziejnie.

Thomas / Thomson
Pluta / Berisha
Majewski / Wołoszyn
Jovanović /Modrić
Hicks / Miller

i jeszcze Sasa Mucic 3/4. Fajnie, że tak to wygląda bo Anwil będzie nas reprezentował w europejskich pucharach. Nigdy im nie szło w tych rozgrywkach ale z takim składem powinno być ok. Szkoda tylko, że nie mają dobrego trenera, starczyłoby to tylko mądrze poukładać. Jak układa zespol Igorek to widzieliśmy niedawno oglądajac mecze naszej kadry.

Jeszcze słowo o Koszalinie. Po zmianach ten zespoł jeszcze nie wyglada dobrze ale na pewno będzie grać lepiej i nie raz może zaskoczyć. Karol umie to wszystko poukładać, nie wiem co w tym zespole robi Łopatka ale i tak myślę, że oni spokojnie w lidze się utrzymają.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
panczas 117

panczas

Użytkownik
W Słupsku treningi z pierwszym zespołem rozpoczął już Chris Oakes. Raczej ciężko się spodziewać żeby wystąpił w najbliższą niedzielę w Starogardzie Gdańskim, ale już w kolejnym meczu u siebie z Zastalem być może zobaczymy go na parkiecie.
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
Wg mnie jednak mało doświadczony trener w PLK - Turkiewicz - sobie nie radzi...I szczerze wydaje mi się, że Słupsk wygra z Polpharmą i to będzie mecz pożegnalny dla Turkiewicza, ale czas pokaże.
 
panczas 117

panczas

Użytkownik
Zastal Zielona Góra - Trefl Sopot
Zielonogórski zespół póki co bardzo dobrze prezentuje się w tegorocznych rozgrywkach, trzy zwycięstwa, w tym z Asseco Prokomem budzi spory respekt. Tym razem jednak do ZG przyjedzie zespół Trefla Sopot. Sopocianie w poprzedniej kolejce ograli wysoko Polpharmę Starogard Gdański i to bez udziału Filipa Dylewicza. Kapitan Trefla wraca już do gry i na pewno będzie sporym wzmocnieniem. Koszykarze Zastalu mimo bardzo dobrej serii nie posiadają na tyle dobrego zespołu by wygrywać z każdym i w tej kolejce prawdopodobnie przegrają. Na dzisiaj Trefl wydaje się być po prostu lepszy.
Typ: Trefl
Kurs: 1.85

AZS Koszalin - Polonia Warszawa
AZS po zmianie na ławce trenerskiej powinien z każdym meczem grać coraz lepiej. W dodatku tym razem zostanie wzmocniony w osobie George&#39;a Reese&#39;a. Koszykarze ze stolicy w poprzedniej kolejce sensacyjnie pokonali na wyjeździe zespół Turowa Zgorzelec, jednak głównie dzięki bardzo dobrej skuteczności rzutów z dystansu. To jest dobra broń jednak tylko na pojedyncze spotkania. Spodziewam się tutaj pierwszego zwycięstwa koszalinian.
Typ: AZS
Kurs: 1.38
Dodatkowo:
Typ: AZS (-5.5)
Kurs: 1.85

Kotwica Kołobrzeg - Anwil Włocławek
Kotwica na pierwszy rzut oka wydaje się być drużyną dwóch zawodników, jednak w praktyce okazuje się być groźna dla każdego. Anwil póki co słabo prezentuje się w obecnych rozgrywkach. Została wprawdzie wzmocniona Chrisem Thomasem, ale kontuzja Bartosza Wołoszyna osłabiła pole manewru Igora Griszczuka w kwestii rotacji Polakami. W dodatku Kołobrzeg to trudny teren. Spodziewam się tutaj wyrównanego pojedynku, również biorę pod uwagę zwycięstwo gospodarzy.
Typ: Kotwica (+4.5)
Kurs: 1.85
Na razie tyle z mojej strony...
 
roxanne 5,7K

roxanne

Forum VIP
Ja ciut inaczej to widze. Dla mnie mecz Zastalu typowy NO BET. Grają niezle, po za Amerykanami jest Kęsicki, Kukła itd. Trefl z Dylewiczem ale jakoś mnie oni nie przekonują, Kikowski nie wiadomo nigdy co zagra, nowy rozgrywający szału nie robi. Kurs troche spadł na ZG, ja tego nie ruszam. Wszyscy moi znajomi grają Trefla, dziwne to troche, licza, że wreszcie Zielona Góra coś uwali.

Widze szanse dla Siarki w meczu z Poznaniem. Nie da sie opisać postawy Poznania w słowach parlamentarnych więc odsyłam do wcześniejszego mojego wpisu po ostatniej kolejce PLK. Grają fatalnie a skład mają całkiem dobry. Siarka nie jest u siebie na straconej pozycji, kurs 3,0 kusi ale ja się dziś boje cokolwiek mocniej grać.

Inaczej widze mecz Anwilu. Według mnie skład na PLK jest imponujący a kwestia Wołoszyna nie ma większego znaczenia. Igor za nim nie przepada i tak nie dawał mu wielu szans na gre. Kotwica to najgorzej zrobiony zespól w lidze. Dwóch dobrych Amerykanów i długo długo nic. Wiadomo, że u siebie łatwo nie będzie z nimi wygrać, odrazu można policzyć, że Amerykanie zrobią z 45 oczek ale tak nie ma żadnej ławki, rotacji, nic kompletnie. Pluta, Thomas, DJ, Berisha na 1-2 to rewelacja, na trójce najgorzej a potem Hicks, Miller, Jovanović, Modrić. Taka ekipa miałaby baty dostać od Kotwicy? No cóż jest to realne bo na ławce Anwilu manekin a nie trener a Anwil w poprzednich laatch uwielbiał przegrywać z zespołami typu Górnik Wałbrzych, AZS Koszalin, Kager Gdynia itd. Potrafią odskoczyć od rywala a potem zasypiają. Myśle, że po zaciętym meczu wygrają koszykarze z Włocławka 1,47 1/10

Drugi mecz to AZS. Teoretycznie powinni wygrać ale kurs mnie odstrasza. Polonia to nie jest słaby zespół, mają solidnego trenera, potrafili ograć na wyjezdzie Turów Zgorzelec, powalczyć z Anwilem itd. Koszalin odradza się powoli po zmianie trenera. Karol to dobry szkoleniowiec, umie ustrawić zespół, no i pojawiły się wzocnienia. Szkoda, że taki marny kurs max 1/10 1,38

lub dubel Anwil i AZS 2,02 1/10 ✅
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
Na dziś widzę to tak:

1. ???? AZS Koszalin - Polonia Warszawa --&gt; 1 - 1,40 ✅✅✅
???? AZS Koszalin - Polonia Warszaw (-5.5/+5.5) --&gt; 1 - 1,85 ✅✅✅ +11 Koszalin
2gi mecz pod wodzą starego - nowego trenera Mariusza Karola. 1wszy mecz co prawda przegrany, ale w porównaniu do wcześniejszych spotkań różnica w grze kolosalna na plus w wykonaniu Koszalina. Myślę, że czas na 1wsze zwycięstwo. Co prawda Polonia sprawiła wielką niespodziankę wygrywając w poprzedniej kolejce z Turowem, ale wg mnie to raczej przypadek. AZS powinien dziś spokojnie wygrać i myślę, że jest w stanie pokryć HC 5,5.
2. ???? Siarka Tarnobrzeg - PBG Basket Poznań --&gt; 2 - 1,30 ✅✅✅
???? Siarka Tarnobrzeg - PBG Basket Poznań (+5.5/-5.5) --&gt; 2 - 1,85 ⛔⛔⛔ +1 Poznań
Siarka odniosła 1wsze zwycięstwo w 1szej kolejce pokonując słabą Polpharmę co i tak było gigantyczną niespodzianką. No i myślę, że dziś tego bilansu nie poprawią. Swoje mecze przegrywają dość wyraźnie. Zastal rozgromił ich 22 pkt, a Prokom 17 pkt. Siarka jeśli się utrzyma to będzie sukces. Warto zwrócić uwagę na ciekawego zawodnika z Tarnobrzegu - Goffney&#39;a. Prokomowi rzucił 30 pkt. Jeśli tylko powstrzymają go Poznaniacy to nie powinno być żadnego problemu z pokryciem HC. Bo w zwycięstwo Siarki nie wierzę. Poznań spokojnie może wygrać to spotkanie różnicą ok. 10 pkt jeśli tylko zagra dobrze w obronie i wyeliminuje z gry Goffney&#39;a. Poznań poczynił dość dużą ilość transferów włącznie z nowym trenerem Bogacevicem i jeśli chcą walczyć o wysokie lokaty w tym sezonie nie mogą przegrać 2giego spotkania z rzędu z beniaminkiem. Bo przecież tydzień temu przegrali z Zastalem u siebie dość pechowo po dogrywce na 7 sekund do końca wygrywając 3 pkt...
3. ???? Zastal Zielona Gora - Trefl Sopot --&gt; 2 - 2,00 ⛔⛔⛔
???? Zastal Zielona Gora - Trefl Sopot (-2.5/+2.5) --&gt; 2 - 1,85 ✅✅✅ +1 Zastal
Bardzo ciekawe spotkanie w Zielonej Górze. Zastal na chwilę obecną jest rewelacją początku sezonu. Ciekaw jestem czy nadal będą utrzymywać taką dyspozycję. Dzisiejszy mecz niejako to pokaże. Moim zdaniem dziś zakończy się passa Zastalu ???? Co prawda Trefl póki co gra dość w kratkę i można powiedzieć, że rozczarowywuje. Odpadł z pucharów, przegrał z Kotwicą, ale znów 2 mecze, które wygrał to były w zasadzie pogromy. 26 pkt rozbił Polpharmę bez Dylewicza i 31 pkt Koszalin. Także uważam, że dziś Trefl pokona Zastal. Dla mniej odważnych HC + 2,5 pkt dla Trefla.
4. ???? Kotwica Kołobrzeg - Anwil Włocławek --&gt; 2 - 1,50 ✅✅✅
Kotwica Kołobrzeg - Anwil Włocławek (+4.5/-4.5) --&gt; 1 - 1,85 ⛔⛔⛔ +10 Anwil
W Kołobrzegu bardzo ciekawe spotkanie. Anwil póki co męczarnie jeśli chodzi o grę. Zwycięstwa małą różnicą pkt ze słabym AZSem i Polonią. I porażka historyczna bo 1wsza z Turowem na wyjeździe. Ewidentnie gra sie nie klei Anwilowi. Być może przez to, że część sezonu przygotowawczego odbywał się bez trenera Griszczuka, który prowadził kadrę. Ich gra powinna z tygodnia na tydzień wyglądać lepiej, dlatego uważam, że Anwil ten mecz powinien wygrać, ale 3-6 pkt. Także będzie to zacięty mecz. Przykra sprawa z Wołoszynem, który złamał nogę, co stanowi problem dla Anwilu jeśli chodzi o przepisowe rotowanie Polakami w składzie. Podstawowa sprawa w tym spotkaniu to pokrycie Scotta. Co rzadko której drużynie wychodzi :] Czy uda się Anwilowi ? Od tego zależy wynik spotkania. Wg mnie będzie to ciężkie, dlatego +4,5 pkt dla Kotwicy w HC nie zostanie pokryte przez Anwil, który jednak całe spotkanie powinien wygrać.
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
Na jutro:
1. ???? Polpharma Starogard Gdański - Energa Czarni Słupsk --&gt; 2 - 1,55 ✅✅✅
???? Polpharma Starogard Gdański - Energa Czarni Słupsk (+4.5/-4.5) --&gt; 2 - 1,85 ⛔⛔⛔
// Słupsk wygrał 4 pkt ???? A na sam koniec nie chce przesadzić, ale nie trafił chyba z 5 osobistych :]

Wydaje mi się, że jutro będzie pożegnalny mecz trenera Turkiewicza. Polpharma do tej pory 3 mecze - 3 porażki. Energa wprost przeciwnie 3 mecze - 3 pewne zwycięstwa w tym z Turowem i mocną Kotwicą. Co prawda Słupsk to drużyna swojego parkietu, ale wydaje się, że trener Adomaitis (jeszcze nie dawno czynnie grający zawodnik) stworzył ciekawą drużynę zdolną do wygrania każdego spotkania. Polpharma do tej pory gra po prostu bardzo słabo - przegrywając nawet z beniaminkiem Siarką. Jeśli Energa nie wykorzysta fatalnej postawy Polpharmy to będzie też niespodzianka. Co prawda team ze Starogardu może nagle zaskoczyć, ale osobiście w to nie wierzę. Także myślę, że Energa powinna wykorzystać słabą formę Polpharmy i wygrać to spotkanie różnicą ok. 10 pkt, czyli powinni tez pokryć HC 4,5 pkt i razem z Zastalem być na 1 miejscu po 4 kolejkach.
 
roxanne 5,7K

roxanne

Forum VIP
Polpharma - Czarni Słupsk 72:76

AZS Koszalin - Polonia Warszawa 87:76

Kotwica Kołobrzeg - Anwil 74:84

Zastal Zielona Góra - Trefl Sopot 72:71

Siarka Tarnobrzeg - PBG Basket 75:76

PGE Turów - Polonia Warszawa 80:87

Wreszcie w miarę przewidywalna kolejka w PLK. Chyba pierwszy raz realnie można było coś zarobić. Liga jest bardzo wyrównana i tak zapewne zostanie do ostatniej kolejki. Dzięki temu przynamniej wydaję się, że rozgrywki są dużo bardziej atrakcyjne niż przed rokiem. W tej kolejce nie grał Prokom ze względu na mecze w Eurolidze i VTB.

Druga najlepsza drużyna w Polsce poradziła sobie na boisku w Kołobrzegu. Anwil po za słabą drugą kwartą kontrolował mecz i nie dał się rozrzucać Tedowi Scottowi. Błysnał jednak Harris. Znakomita gra do przerwy i 100% skuteczność z gry. Potrwierdza się jednak teze, że gra oparta na 2-3 graczach to za mało. Pomoc Polaków jest malutka, stara się Zabłocki oraz Szarzało, reszta raczej nie istnieje. Być może coraz lepiej będzie się prezentować Fisher, mimo to uważam, że Kotwica - obok Siarki i Zastalu - to najsłabsza drużyna w PLK. Jednak zespolu z Zielonej Góry nie zamierzam krytykować, mam raczej na myśli potencjał ludzki. ZG ma dobrych Amerykanów, kilku ciekawych Polaków i jest dużo mądrzej sklejoną ekipą niż Kotwa. Gorzej wygląda to w przypadku Siarki ale tam brakuje funduszy na wielkie transfery. Ciągle mówi się, że jeszcze dojdą nowi graczy do Tarnobrzega, pożyjemy zobaczymy, rozmowy trwają.

Póki co Zastal nie miał zabardzo jak przegrać. Wiem, że to teoria naciągana mocno ale pierwszy mecz grali z Prokomem II, następnie wygraną podarował im Poznań (mieli wygrany mecz), potem Siarka u siebie i teraz Trefl. Oczywiście nie ma w tym przypadku, Zastal imponuje ambicją, wolą walki i dzięki temu wygrywają. Wielkie brawa dla tego zespołu, ich celem jest ciągle utrzymanie a na razie mają bilans 4-0! Brawo.

Na plus zasługuje ciągle postawa Czarnych. Wygrywają mecz za meczem, mimo, że wcale nie są o wiele silniejsi personalnie od rywali. Taktyka, dobre ustawienie, konsekwencja w ataku i wiele innych czynników powoduje, że drużyna ze Słupska jest liderem ligi. Ciekawe jak podopieczni Adomaitisa zaprezentują się w meczach z Koszalinem, Anwilem, Prokomem itd. Pochwalić trzeba również AZS Koszalin. Po trzech porażkach wreszcie nastąpiło przełamanie. Pojawił się w zespole Reese, przyzwoicie grają Polacy, imponuje Frazier, przy dobrym trenerze AZS jeszcze może namieszać.

Słabo prezentuje się również Turów. Wiadomo, że mając takiego trenera szału nie będzie ale przegrana u siebie z Polonią nieco zaskakuje. Polonia to nie są ofermy ale Koszalin pokazał im jak gra się w kosza, mimo, że AZS ma swoje kłopoty i Reese dopiero dołącza do drużyny. Turów przed sezonem w meczach sparingowych prezentował się dobrze. Oglądałam mecz z Maccabi i grali z nimi na równi. Nie wiem czemu tak słabo gra Brkić i spółka. Częściowo to na pewno &quot;zasługa&quot; Winnickiego ale nie wszystko można zrzucić na trenera. Turów, Polonia, Poznań i Trefl to zapewne będzie środek tabeli.

Nawiązanie do Poznania i Trefla jest jasne. Oba te zespoły grają zle i zawodzą od początku sezonu. Gracze z Wielkopolski, po kompromitacji u siebie z Zieloną Górą, udali się do Tarnobrzega. Przed meczem napisałam, że tu może być niespodzianka i kusi zagrac gospodarzy za 3,0. Niewiele się pomyliłam. Siarka przegrała 75:76 a Poznania to strach się bać. Trefl po porażce z Dexią nie może się pozbierać. 72:71 ładnie wygląda ale tak naprawde to Zastał wygrywał pod koniec chyba 72:62 i powinien wygrać na luzie (mimo, że to przerwy prowadził Trefl). Po serii strat z obu stron doszło do wyniku 72:71 i ostatnią akcje miał Trefl. Sopocianie zanotowali jednak kolejną stratę i wygrał Zastal. Jeśli tylko dwóch graczy potrafi przekroczyć linie 10 oczek a najlepszym graczem w ataku jest defensor Marcin Stefański no to mówi wszystko o obecnej formie i sytuacji Trefla. Dylewicz póki co nie jest liderem a opócz Gustasa i Ceranica nie ma kto w tym zespole grać.

Na deser Polpharma. Krótko bo nie ma się co nad nimi pastwić. Tak jak pisał kolega Dawczan, musi następić przede wszystkim zmiana trenera. Wzieli Skibe bo zawsze się jakiś Polak niski przyda (Cielebąk i Metelski raczej 4/5 chociaż Tomek i na 3 umie grać). Podobno już na wylocie jest słaby Gilmore. Mimo wszystko nie rozumiem czemu jest aż tak zle. Mają kilku solidnych graczy i bilans 0-4 szokuje. Mieli idealny terminarz: Poznań, Siarke, Trefl, Słupsk w domu. Następny mecz grają z Anwilem na Kujawach i można się spodziewać piątej porażki z rzędu. A będzie jeszcze Turów, Polonia, Koszalin, Prokom więc z kim wygrywać?
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
Zastal imponuje ambicją, wolą walki i dzięki temu wygrywają.
Do tego dodałbym przede wszystkim super defensywę. Co prawda nie oglądałem jeszcze ich w akcji, ale piszą i mówią o tej defensywie wszyscy i wszędzie, więc podejrzewam, że coś w tym musi być.
Pochwalić trzeba również AZS Koszalin. Po trzech porażkach wreszcie nastąpiło przełamanie. Pojawił się w zespole Resse, przyzwoicie grają Polacy, imponuje Frazier, przy dobrym trenerze AZS jeszcze może namieszać.
Karol trener strażak :] Jak się źle dzieje w Koszalinie to zawsze Karol na ugaszenie pożaru :] Ale przyznać trzeba, że robi to dobrze...
Słabo prezentuje się również Turów.
Co mnie niezmiernie dziwi...Bo oglądając mecz z Anwilem wygrany przez Turów spodziewałem się innych wyników tej drużyny.
A będzie jeszcze Turów, Polonia, Koszalin, Prokom więc z kim wygrywać?
Muszą powalczyć z Koszalinem i Polonią, ale te drużyny też potrzebują zwycięstw, więc Polpharma ma naprawdę ciężką sytuacje. Coś się dzieje z tą drużyną w 3 kwarcie. W chyba każdym spotkaniu dostają w tej kwarcie baty...Ten mecz teraz powinni byli wygrać, choć jak dla mnie to dobrze się stało, bo postawiłem Czarnych ???? Pewnie Turkiewicz dostanie jeszcze szansę ze względu na to, że mecz z Energą był właściwie wygrany...Polpharma ma po prostu dużo gorszy team niż w zeszłym roku w którym zdobyli brąz.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom