>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

ORLEN Liga 2012/2013 (Liga Siatkówki Kobiet)

Status
Zamknięty.
houston4 1,2K

houston4

Użytkownik
Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna - Atom Trefl Sopot
Hit 11 kolejki. Muszynianki podejmują drużynę z Sopotu. Obydwa zespoły grały w ostatni wtorek w LM. Muszynianki przegrały po wyrównanej walce w Muszynie z Moskiewskim Dynamem 2-3, natomiast Atom rozgromił włoskie Villa Cortese do 0. W grze Sopocianek Rourke kończyła wszystko. Natomiast zagadką dla mnie (do dnia dzisiejszego) jest jak Muszynianki prowadząc z Dynamem w drugim secie 21 do 16 przegrały &quot;wygranego&quot; seta 28 do 30 (prowadząc w setach 1 do 0).
Ogólnie ujmując gra Sopocianek była bardziej uporządkowana i co za tym idzie bardziej efektywna. Drużyna z Muszyny rozegrała 5 setów co też pewne bez znaczenia nie będzie. Pierwszy mecz tych dwóch drużyn w Sopocie zakończył się zwycięstwem Muszyny 3 do 1 w setach do 22, -23, 13, 18. Tym wynikiem bym się raczej nie sugerował gdyż to była dopiero 2 kolejka i jak wiadomo niektóre drużyny dość długo wchodzą w sezon i trochę zajmuje im złapanie odpowiedniej formy.
A co się tyczy klasyfikacji punktowej to obie drużyna w podobnej sytuacji, Atom ma 24 punkty (8 wygranych i 2 przegrane: z Muszyną i Dąbrową) natomiast Muszyna 21 punktów (7 wygranych i 2 przegrane: z Bielskiem i Piłą) oraz zaległy mecz z AZS Białystok.
Ja w tym meczu liczę na wygraną Sopocianek, ale jak to wiadomo w siatkówce (szczególnie kobiecej) czasami trudno cokolwiek przewidzieć, więc można lekko spróbować, gdyż kursy dość kuszące:

Atom Trefl Sopot
@ 3.20 Unibet⛔
Atom Trefl Sopot +1.5 @ 2.20 Unibet⛔
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna - Atom Trefl Sopot


Atom Trefl Sopot
@ 3.20 Unibet
Atom Trefl Sopot +1.5 @ 2.20 Unibet
Warto by było wspomnieć o tym, że zabraknie Rachel Rourke, która w rundzie zasadniczej nie może występować przeciwko Muszyniance.

Taki ma zapis w kontrakcie. W pierwszym spotkaniu tych drużyn nie wystąpiła i tak będzie też tym razem.

Ile Australijka znaczy dla zespołu mogliśmy się przekonać właśnie we wspomnianym spotkaniu z Villa Cortese. Zresztą od początku sezonu gra znakomicie. W OrlenLidze jest zdecydowanie najlepiej punktującą zawodniczką 181 punktów (5.84 na set), gdzie kolejna zawodniczka ma 140 punktów. W Lidze Mistrzów również błyszczała i była drugą najlepiej punktującą zawodniczką. Rachel zdobyła aż 129 punktów (6.45 na set !).

Bez Rachel szanse Atomówek są znacznie mniejsze.

Typu jednak nie neguję, bo Atom po odejściu trenera Matlaka (specyficzny człowiek) może zacząć grać jeszcze lepiej. Widać na pierwszy rzut oka, że zawodniczki mają lepszy kontakt z trenerem Grabowskim. Na pewno humory dopisują po awansie w LM (może po wylosowaniu Vakifbanku trochę mniej ;)). W Muszynie sytuacja diametralnie inna, bo podopieczne trenera Serwińskiego wszystko miały w swoich rękach i wszystko zaprzepaściły.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
Jak ktoś chce stawiać na ATOM, to oczywiście lepiej się trochę wstrzymać - kursy będą rosnąć. Sam tak zrobię, ale jak pogram to +1.5 tylko. Rourke to jednak potężna strata, ale myślę, że z Podolec, Kiki i Kaczorowską Sopot wcale nie będzie bez szans. Mówi się o braku środkowych gości, a Muszyna ma 3 byłe/obecne reprezentantki kraju, a mimo wygląda to miałko strasznie, spora w tym zasługa Sereny, nie podoba mi się jej rozdzielanie piłek, za czytelne to jest. Shelukhina na pewno bardzo pewny punkt.
W poprzednim meczu, gdy Sopot był w totalnej rozsypce i również bez Rachel, Muszynianka o mało nie straciła punktów i grała strasznie nerwowo. Teraz co prawda one są gospodyniami, ale powinno być jeszcze ciekawiej.

Impel Wrocław - KS Pałac Bydgoszcz
Pora na pobudkę we Wrocławiu. Mecz za 6 punktów na dole tabeli.
Pierwszy plus dla Impelu, to fakt, że nie grają w Bydgoszczy - tam KS potrafi narobić kłopotu niejednej drużynie. Konieczna i Mroczkowska - to powinny być najważniejsze punkty w ataku. Ponadto bardzo solidna na środku Wilson. Djurisic gra w kratkę. Rosner raczej defensywnie, do dawnego blasku niestety chyba już nigdy nie wróci. Ciekaw jestem postawy rozgrywającej Ognjenovic.
Bolączką Pałacu w tym roku jest to, że te najbardziej punkto-dajne zawodniczki grają kaszanę - mowa o Czyżnielewskiej i Martinez. Grejman oczywiście spora nadzieja, ale za dużo wymagać od niej nie wolno, przynajmniej w tym sezonie. Środek świetny - Schulz ma swoje wahania, ale to bardzo solidna siatkarka, a Rachel Adams rządzi i dzieli na siatce, praktycznie w każdym meczu notuje minimum 60% skuteczności w ataku, co pokazuje jej ogromny potencjał.
Kurs na Wrocław nie jest perełką, ale da się zagrać. Wrzucam to do tych ryzykownych typów. Zapowiada się mecz z emocjami i być może tie-breakiem. Transmisja na Polsacie Sport w poniedziałek.
Moje propozycje:
Impel Wrocław wygra --- 1.50 @ Bwin, Unibet, WilliamHill ✅ 3-2
Trochę zdziwiłem się, jak zobaczyłem przed meczem takie spore spadki na Wrocław, ja poniżej 1.50 bym nie stawiał, mam nadzieję, że nie szukaliście tu handicapów ujemnych. ;)
Środkowe Impelu dziś pograły.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Krótkie podsumowanie 10 kolejki !

Wyniki:
Atom Trefl Sopot 3:0 Siódemka Legionovia Legionowo / Statystyki
Budowlani Łódź 2:3 Tauron MKS Dąbrowa Górnicza / Statystyki
KS Pałac Bydgoszcz 2:3 BKS Aluprof Bielsko-Biała / Statystyki
PTPS Piła 3:0 Impel Wrocław / Statystyki


KS Pałac Bydgoszcz 2:3 BKS Aluprof Bielsko-Biała

Bydgoszcz sprawił sporą niespodziankę urywając punkt liderowi. Ogólnie gospodyniom mało brakowało do zwycięstwa w całym spotkaniu.

Przed spotkaniem, na rozgrzewce kontuzji doznała Rita Liliom. To może brzydko zabrzmi, ale kontuzja Liliom to według mnie spore wzmocnienie dla Pałacu. Wiadomo, że jest krótsza ławka, ale trener Gąsior nie wiem czemu często wystawia tą zawodniczkę w podstawowym składzie, a Rita gra słabo. Martwią na pewno kolejne przeciętne występy Kubanki Martinez. Doświadczona zawodniczka ma coraz więcej problemów z utrzymaniem dobrego poziomu. Kolejne świetne spotkanie rozegrała Rachel Adams, która w tym sezonie jak na razie jest chyba najlepszą środkową w całej OrlenLidze. Najwięcej punktów zdobyła młoda Grejman, ale nie rozumiem grania do tej dziewczyny w końcówce spotkania. Wiadomo, że Ania dobrze przyjmuje, fajnie sobie radzi z szybkiej piłki, ale z wyższej już niekoniecznie. Mazurek w końcówce piątego seta mogła dwukrotnie zagrać do leworęcznej Czyżnielewskiej, ale wybierała Grejman, która nie mogła skończyć.

Aluprof zagrał przeciętne spotkanie. Na wysokości zadania stanęła atakująca Helena Horka, która przez cały mecz grała na dobrym poziomie i dobrej skuteczności. Zdecydowana liderka Aluprofu. Tym razem trochę słabiej we wszystkich elementach wypadła druga Czeszka Milada Bergrova. Dobry występ Asi Wołosz, fajnie zaprezentowała się również libero Agata Sawicka, która zastąpiła średnio grającą na tej pozycji w pierwszej partii Mariolę Wojtowicz. Bielsko opiera swoją grę na dobrym przyjęciu i szybkiej grze. W tym meczu przyjęcia trochę jednak brakowało. Cella i Sieczka idealnie pasują do szybkiej piłki, ale z wyższej już skutecznie nie są. Zwłaszcza Włoszka.

Aluprof utrzymał pozycję lidera, ale Pałac po kilku słabszych meczach pokazał się z dobrej strony. Teraz przed Bydgoszczankami bardzo ważne starcie z Impelem i według mnie mają spore szanse na urwanie punktów.
 
M 21

mefisto666

Użytkownik
Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna - Atom Trefl Sopot
Jedno z kluczowych spotkań górnej części tabeli sezonu zasadniczego OrlenLigi. Jak już wspomniał Redwitz w tym pojedynku nie będzie można obejrzeć najlepiej punktującej zawodniczki całej ligi, Rachel Rourke. Owszem, zapisy kontraktowe pozwalają na jej występ przeciwko Muszynie, jednak jest to obarczone zapłatą sporego ekwiwalentu pieniężnego toteż Australijka pozostaje w domu na treningu indywidualnym. Nominalnie alternatywą dla niej jest Anita Kwiatkowska, jednakże występowała epizodyczne, przeważnie w wyniku podwójnej zmiany w większości dotychczasowych konfrontacji. Wielce prawdopodobne, że na pozycji atakującej zagra Anna Podolec, zmieniająca często Coimbre pod siatką. Na przyjęciu zagrywki zapewne wystąpią wspomniane Brazylijka oraz Klaudia Kaczorowska. Erika często jest głównym celem zagrywki rywalek i obarczona dość mocno w tym elemencie popełnia sporo błędów. Bez wątpienia jej atutem jest natomiast gra w obronie, dobrze się ustawia i podbija piłki do kontry. Zaliczyła całkiem udany występ przeciwko Villa Cortese. Z kolei Klaudia w przyjęciu radzi sobie całkiem dobrze, jej zagrywka często sprawia wiele problemów przeciwniczkom ale w ataku bywa przeciętnie. Szczególnie jeśli jest obarczona przyjęciem tak jak w rywalizacji z Włoszkami, jeśli rywali zagrywają w inne strefy wówczas bywa tak skuteczna jak z Siódemka Legionowo. Warto także zauważyć dobrą współprace rozgrywającej Izabeli Bełcik ze środkowa Shelukhina. Yulia również bardzo dobrze spisuje się na siatce, popisując się niejednokrotnie skutecznym blokiem, choćby w konfrontacji z Prostejov. W miejsce niedysponowanej Pykosz grywa Justyna Łukasik, nie można od niej już teraz wiele wymagać ale zalicza nieraz udany blok czy też as serwisowy, gorzej w grze ofensywnej. W obwodzie jest także przyjmująca Noris Cabrera, ale jak na razie na polskich parkietach nie pokazała niczego szczególnego. Atmosfera w teamie trenera Grabowskiego jest dobra, wyraźnie widać coraz lepszy klimat zespołu na parkiecie i walkę do końca z każdym rywalem. Zgoła odmienne nastroje panują u rywalek. Tutaj, po frajersku odpadło się z rozgrywek Champions League i pozostał pewien niesmak. Jednak poza europejskimi parkietami Muszyna nie urządza na własnym obiekcie takiej &quot;debiliady&quot;. W ataku tej drużyny występuje niezwykle solidna Sanja Popović. Chorwatka gra na dobrym procencie ataku, choć nie zawsze dostaje odpowiednie piłki od Valentiny Sereny. Ktoś już powyżej wspominał, że nie podoba mu się jej rozdzielanie piłek. Owszem, jak najbardziej trafna sugestia. Dodam jeszcze, że zupełnie nie przekonuje mnie jej rozgrywanie piłek ze środkowymi. Oglądając poczynania Muszyny w dłuższej perspektywie mniemam, ze Włoszka swoim rozegraniem obniża potencjał Agnieszki Bednarek-Kaszy. Pozytywnie natomiast wygląda postawa Anny Werblińskiej, jest na pewno bardzo solidna w przyjęciu oraz co ważniejsze regularnie punktuje ataku i zagrywce. Kinga Kasprzak jak wiadomo miewa nieraz sporo problemów w przyjęciu ale potrafi nadrobić ten mankament mocnym, skutecznym atakiem. Wchodząca na zmiany Aleksandra Jagiełło może i trzyma przyjęcie na dobrym poziomie, cóż z tego skoro jej efektywność ofensywna jest niska. Trzeba jeszcze koniecznie przypomnieć o występujących na libero reprezentantkach kraju, Paulinie Maj oraz nieco lepiej się prezentującej Marioli Zenik (Atom), uwzględniając ich znaczny wkład na przyjęciu oraz obronie. Trener Serwiński ma jeszcze do dyspozycji Helene Rousseaux, którą w zależności od potrzeb wykorzystuje na przyjęciu bądź jako wzmocnienie ataku. Pod nieobecność Rachel Rourke szanse Atomu na zwycięstwo zdecydowanie maleją, Bełcik będzie musiała bardziej rozłożyć atak, szczególnie na kontrze gdzie zwykle grano przez Australijkę. Wątpliwe by na dłuższym dystansie Atomówki utrzymały dobrą skuteczność na skrzydłach a przecież gospodynie dysponują większym potencjałem ofensywnym. Jeszcze kwestia agresji na siatce a tym samym gry blokiem, tutaj Atom może szukać swoich szans o ile zagrywka podopiecznych Serwińskiego nie będzie właściwie funkcjonowała. W takim zestawieniu max. jeden wygrany set teamu z Sopotu, na parkietach ligowych we własnej hali Muszyna nie pozostawia rywalom złudzeń i tak powinno być i tym razem.
Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna [-1,5] 1,60
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
Taka ciekawostka co do meczu Muszyna - ATOM.
Podobnież Grabowski powiedział w jakimś wywiadzie, że ma dać szansę występu Anicie Kwiatkowskiej, także sam jest bardzo ciekawy tego rozwiązania. Anita od WGP 2011, gdzie błysnęła na kadrze ewidentnie stoi w miejscu - zmarnowany sezon w Łodzi, gdzie wchodziła rzadko z ławki (a jak grała to słabiutko), a tam rywalizacji dużej nie było, jak dobrze pamiętam to Mirek miała przez jakiś czas duże kłopoty z kończeniem ataków. W tym sezonie jest podobnie, ławka, jedynie czasem wejdzie na podwójną zmianę z Wilk.
Ja mimo wszystko piknikowo stawiam na +1.5 Sopot. Ale jak będzie to się okaże.
 
K 1K

komandos5

Użytkownik
No a kto mialby grac na ataku , nie widze w tym zadnej ciekawostki , innego rozwiazania pan Grabowski poprostu nie ma.
Muszynki jutro zdecydowanie biora mecz i to zapewne w trzech setach.
Muszyna -1.5 po 1,68 w pinku to swoisty prezent 3/10 ✅
Muszyna po 1,3 4/10 ✅
psy szczekaja karawana jedzie dalej
 
cobynie 277

cobynie

Użytkownik
No a kto mialby grac na ataku , nie widze w tym zadnej ciekawostki , innego rozwiazania pan Grabowski poprostu nie ma.
Muszynki jutro zdecydowanie biora mecz i to zapewne w trzech setach.
Muszyna -1.5 po 1,68 w pinku to swoisty prezent 3/10
Muszyna po 1,3 4/10
Śmiać mi się chcę z takich komentarzy ;) Piszesz że prezent -1,5 seta kurs na Muszynę, a nawet na jej normalne zwycięstwo grasz 4/10 :razz: To chyba jednak nie taki pewniak ;)
Ja tam myślę że będzie dość wyrównany mecz bo muszyna to muszyna ;) i over 180,5 po kursie 1,95 można grać
 
T 0

tonnyx

Użytkownik
Dobry kurs był w bet365 +2.5 na Trefl tylko już skasowali zakłady. Szkoda, bo to był według mnie najlepszy typ na to spotkanie. Ale skoro wycofali to postanowiłem pograć Muszyniankę, oby nas nie zawiodła.
 
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
No a kto mialby grac na ataku , nie widze w tym zadnej ciekawostki , innego rozwiazania pan Grabowski poprostu nie ma.
Heh, no jasne, że nie ma, bo Podolec to przecież etatowa środkowa ???? Zresztą to ona grała na tej pozycji w pierwszym spotkaniu i ogółem dużo więcej i lepiej w tym sezonie, także nie podważaj niesłusznie mojej ciekawostki. ;)
Edit: Jeszcze Kaczorowskiej zabrakło... czemu nie grała, bo nie widziałem początku pierwszego seta, a pewnie Polsatowcy mówili?
 
K 1K

komandos5

Użytkownik
a faktycznie zapomnialem o kurczoku ... Jakos ta Anita mi sie naturalna wydawala , co nie zmienia faktu ze bez Richel Atom traci jakies 40% wartosci jak nie wiecej bo dosc ze zdobywa najwiecej punktow przy duzej skutecznosci to jescze siala spustoszenie bedac w polu serwisowym i dlatego dla mnei zdecydowanie dzis Muszyna , ktora ma lepsze zawodniczki na kazdej pozycji i Atom nei powinien nawet nawiazac walki , moim zdaniem
 
filip_r2 769

filip_r2

Użytkownik
Heh, no jasne, że nie ma, bo Podolec to przecież etatowa środkowa ???? Zresztą to ona grała na tej pozycji w pierwszym spotkaniu i ogółem dużo więcej i lepiej w tym sezonie, także nie podważaj niesłusznie mojej ciekawostki. ;)

Edit: Jeszcze Kaczorowskiej zabrakło... czemu nie grała, bo nie widziałem początku pierwszego seta, a pewnie Polsatowcy mówili?
Chyba grypa ją zatakowała
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Impel Wrocław - KS Pałac Bydgoszcz​


Ważne spotkanie dla układu tabeli. Wrocławianki z 6 punktami zajmują 9 miejsce, Pałac na miejscu 8 z 7 punktami.

Impel już z nową rozgrywającą Mają Ognjenovic, która zadebiutowała w przegranym 0:3 spotkaniu z Piłą. Serbka jeżeli szybko zgra się z zespołem powinna być mocnym punktem zespołu. A z rozegraniem jak do tej pory było mnóstwo problemów. Cały czas kontuzjowana jest Katarzyna Jaszewska, która miała być liderką tego zespołu. Na skrzydłach rozpoczną pewnie Mroczkowska (atak), Konieczna i Rosner na przyjęciu. Konieczna ostatnio zagrała dobrze na tej pozycji, ale według mnie można ją spokojnie ustrzelić zagrywką. Rosner w ataku już za wiele nie zrobi, ale w defensywie ciągle dobra. Środek solidny, Wilson pewny punkt, Djurisic trochę mniej.

Pałac ostatnio dobre spotkanie z Aluprofem, ale w końcówce zabrakło trochę chłodnej głowy. Nie widziałem jakiejś konkretnej informacji o kontuzji Rity Liliom, ale w tym sezonie jakoś nie błyszczy (ogólnie nie podoba mi się jej gra), więc wielka strata to nie będzie. Fajnie, że coraz więcej szans otrzymuje Grejman, bo warto na nią stawiać. Bardzo dobra w defensywie (przyjęcie), nieźle radzi sobie z szybkich piłek. Zawodzi trochę Kubanka Martinez. Trochę lat już ma, ale nadal potrafi uderzyć mocno i to na sporym zasięgu. Szkoda, że nie potrafi tego wykorzystać. No i coraz więcej problemów z odbiorem. Bardzo mocny środek z Schulz i Adams. Schulz gra nierówno i na pewno może grać lepiej. Rachel Adams gra doskonale, zwłaszcza w ataku. Jest jeszcze młoda i w sumie nie sądzę, że długo zostanie w Bydgoszczy. Atakująca Czyżnielewska też nie błyszczy, ale wolę oglądać ją niż Liliom. I jeszcze rozgrywająca Mazurek. Bardzo solidna, widać, że świetnie rozumie się z Adams.

Jeżeli chodzi o zmienniczki to po obu stronach zbyt wielu wartościowych nie ma. Po stronie Impelu są przede wszystkim Pyziołek i Polak (słaba w tym sezonie i to bardzo), jest też rozgrywająca Haładyn, ale po jej wyczynie w meczu z Legionowem nie wiem czy ktoś chce ją oglądać na parkiecie. Pałac to przede wszystkim młode dziewczyny. Środkowa Sosnowska, przyjmująca Mucha (fajnie się pokazała w meczu z Aluprofem, bardzo pewne przyjęcie), jest też Krzywicka, która powinna wrócić po kontuzji.

Impel może i jest faworytem, ale ten zespół strasznie zawodzi. Nie jestem zwolennikiem zwalniania trenerów w trakcie sezonu (chyba, że jest to Dariusz Luks), ale trener Błaszczyk sobie zupełnie nie radzi. Pałac na wyjazdach nie błyszczy, ale prawda jest taka, że obie drużyny nie błyszczą i to bez względu na to czy występują przed własną publicznością czy na wyjeździe.

Obecnie kurs na Impel bardzo słaby. Grałem Bydgoszcz +1.5 seta już w piątek i dokładam jeszcze teraz czysty win Bydgoszczy. Pałac to młody zespół, ale te dziewczyny stać tutaj na zwycięstwo. Ostatnie starcie z Aluprofem choć przegrane powinno dać tym zawodniczkom trochę więcej pewności siebie.

Typy:
KS Pałac Bydgoszcz @ 2.95 Unibet ⛔
KS Pałac Bydgoszcz (+1.5 seta) @ 1.72 Unibet (obecnie większy, ale grałem w piątek) ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
ATOM Trefl Sopot - MKS Tauron Dąbrowa Górnicza
Hit kolejki. Podobnie jak w ostatnim meczu Impelu, kurs nie powala na kolana, ale coś czuję, że i tak będzie tendencja spadkowa i po tym 1.50 jestem w stanie zagrać. Krótko, bo o obydwu zespołach pisałem trochę już, można poszukać na forum jak ktoś chce uzupełnić analizę.
Wraca Rourke, zapewne także Kaczorowska. Rachel to alfa i omega tej drużyny. Przy jej grze potrafią podpiąć się koleżanki i wtedy wygląda to całkiem nieźle.
Dąbrowa ma w niezłej formie Kaczor i Zaroślińską, także Kawka może sobie dowolnie wybierać (stawiam, że zacznie Kaczor w tym meczu).
Myślę, że wraz ze zbliżającymi się play-offami tabela będzie przybierać optymalne kształty i ATOM w końcu zamelduje się w pierwszej dwójce, bo po prostu ma na to odpowiednią drużynę. Ponadto Sopocianki mają co udowadniać - przegrały w tym roku z Tauronem w Superpucharze i w pierwszej rundzie.
Choć nie powinno być to łatwe spotkanie dla gospodyń, jestem jakoś dziwnie spokojnie o wynik i myślę, że w najgorszym przypadku po tie-breaku Sopot to wygra. 1.50 do grania, ale masówki bym z tutaj nie robił...
Moje propozycje:
ATOM Sopot wygra --- 1.50 @ Unibet ⛔ 2-3
Ale dziwny mecz, ponad 2 i pół godziny męczarni przed ekranem...

I jeszcze powinienem puścić jedną analizę z tej kolejki, ale spokojnie sobie poczekam na odpowiedni moment (liczę na wzrost kursów ;) ).
 
houston4 1,2K

houston4

Użytkownik
AZS Białystok - BKS Aluprof Bielsko-Biała
Mecz pomiędzy wiceliderem tabeli a najsłabszym zespołem Orlen Ligii. Z 4 ostatnich meczy Aluprofu trzy zakończyły się dopiero w tie break&#39;u. I dość sporym zaskoczeniem była przegrana bielszczanek na własnym terenie z łodziankami. Tym razem siatkarki z podbeskidzia wybierają się do stolicy podlasia na mecz z akademiczkami z Białegostoku. Wszyscy zainteresowani siatkówką kobiecą z pewnością wiedzą z jakimi problemami boryka się AZS.
Czas ucieka, a sytuacja kadrowa w białostockim klubie nie poprawia się. Wciąż nie ma końca negocjacji z &quot;uciekinierkami&quot; Sinead Jack i Channon Thompson. - Ten proces wymaga czasu. Wciąż jesteśmy w trakcie rozmów i wszystko jeszcze jest możliwe - stwierdził Sebastian Humbla, dyrektor do spraw sportowych klubu.
Sprawy organizacyjno-finansowe to jedno, a druga kwestia to kłopoty zdrowotne siatkarek AZS-u. Kontuzjowane są Krystle Esdelle (skręcona noga w stawie skokowym) i Edyta Rzenno (kłopoty z kolanem), a nie w pełni zdrowa jest także Marta Kutikow. - W przypadku Krystle większe obciążenia mogłyby tylko pogłębić uraz - powiedział Czesław Tobolski, trener AZS-u. - Rzenno jeszcze nie przeszła szczegółowych badań. Kutikow także ma kłopoty. W tej sytuacji byłby kłopot z zestawieniem składu na sobotni mecz.

Jak czytamy nie jest pewne czy mecz w Białymstoku się odbędzie, ale w przypadku gdyby okazało się że jednak mecz zostanie rozegrany warto spróbować:
AZS Białystok - BKS Aluprof Bielsko-Biała (-2.5) @ 1.34 Unibet✅ 0-3
lub ewentualnie lekko AZS Białystok - BKS Aluprof Bielsko-Biała under 130.5 @ 2.65 Unibet✅ 122
Dodam tylko że pierwszy mecz w B-B zakończył się w 3 setach do 18, 20 i 16 więc suma punktów to 129.
 
navent 83

navent

Użytkownik
Pałac Bydgoszcz - PTPS Piła
Przeglądając ofertę na 12. kolejkę Orlen Ligi rzucił mi się w oczy typ na Pilanki. Co prawda przyjeżdżają na niełatwy teren do Bydgoszczy jednak moim zdaniem powinny dać sobie radę w tym starciu.
Bydgoszczanki to bardzo ciekawa ekipa. Świetnie dyryguje nią Magda Mazurek. To ona swoim doświadczeniem pomaga swoim młodszym koleżankom na boisku. Podoba mi się również środek bydgoskiego zespołu. Bardzo dobrze spisuje się Rachael Adams, trochę gorzej lecz na przyzwoitym poziomie gra Dominika Schulz, która przy słabszym dniu może zostać zastąpiona młodą Justyną Sosnowską. Atak i przyjęcie należą do młodych zawodniczek. Zuza Czyżnielewska na ataku pokazuje się z dobrej strony od dłuższego czasu. Jej mocne ataki z lewej ręki są fenomenalne, jednak w ostatnim meczu z Wrocławiem zauważyłem, że coraz częściej wstrzymuje trochę rękę w ataku. Przyjęcie czyli Emilia Mucha i Anna Grejman wygląda również dobrze. Jednak gdy coś w ich grze pójdzie nie tak, trener nie bardzo ma pole manewru. Może wpuścić Martinez, lecz ona obniżyła ostatnio loty. Na plus można odnotować również trudną zagrywkę Grejman. Na pozycji libero bardzo dobra Marta Kuehn-Jarek.
Pilanki, czyli piąta drużyna w tabeli przedstawiają się równie a wręcz bardziej okazale. Również rozpocznę od rozegrania, czyli Marina Katic. Chorwatka bardzo dobrze wprowadziła się do Orlen Ligi i w dobry sposób obsługuje swoje partnerki. Środek to doświadczona Małgorzata Lis i młoda Monika Martałek. Jest to moim zdaniem dobre połączenie. Obie zawodniczki może nie wyróżniają się jakąś fenomenalną grą, lecz kończą to co mają, a to jest najważniejsze. Przy słabszym dniu jednej z nich może wejść również Monika Naczk. Przyjęcie to dobrze znana bydgoskiej publiczności Joanna Kuligowska oraz Tijana Malesevic. Pierwsza odpowiada bardziej za przyjęcie, lecz również skończy ważniejsze piłki. Druga to prawdziwa bomba w ataku. Bardzo podoba mi się jej gra, bardzo często stawia wszystko na jedną kartę, co daje dobre rezultaty. Na ataku zagra pewnie Natalia Krawulska, czyli MVP poprzedniego pojedynku z Impelem Wrocław. Ona również gwarantuje dobry poziom, a w przypadku gorszej dyspozycji może zostać zmieniona przez młodą, lecz dobrze grającą Wawrzyniak.
Co do typu skłaniam się ku drużynie przyjezdnej. Spodziewam się wyrównanej gry i zaciętych końcówek i tu da znać wiek Bydgoszczanek. Myślę, że będą one popełniać błędy, które tak doświadczona ekipa jak Piła wykorzysta. Moim zdaniem kurs ok. 1.60 na wygraną Pilanek (Betsafe) można pobrać, gdyż PTPS jest naprawdę ciekawą ekipą.
Oprócz tego pojedynku jutro zostanie rozegrany również hit tej kolejki czyli starcie Atomu Sopot z Tauronem Dąbrowa Górnicza. Tutaj skłaniałbym się ku Sopociankom. Wróci Rachel Rourke, więc będzie miał kto kończyć. Myślę również, że zawodniczki Atomu poszukają zagrywką Leys a wtedy o zwycięstwo będzie już dużo łatwiej. Niemniej jednak będzie to bardzo zacięty mecz i 1.50 na gospodynie (Betsafe) można pobrać jedynie za małą stawkę.
 
A 0

adam_mitra

Użytkownik
w woli ścisłości Pelc nie pojechała, a Cella w siadła do autokaru, ale nie jest pewne czy zagra. Sam zastanawiam się na typem under 135 lub 130,5 ????
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Krótkie podsumowanie 11 kolejki !

Wyniki:
PTPS Piła 3:0 Siódemka Legionovia Legionowo / Statystyki
Impel Gwardia Wrocław 3:2 KS Pałac Bydgoszcz / Statystyki
BKS Aluprof Bielsko-Biała 2:3 Budowlani Łódź / Statystyki
Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 AZS Białystok / Statystyki
Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna 3:1 Atom Trefl Sopot / Statystyki


Impel Gwardia Wrocław 3:2 KS Pałac Bydgoszcz

Może to być przełomowe spotkanie dla Impelu. Teraz już wiadomo, że po zwycięstwie nad Bydgoszczą zespół opuścił trener Błaszczyk. Doskonale w tym meczu radziły sobie środkowe Impelu Makare Wilson i Vesna Djurisic. Według mnie bardzo dobrze również zagrała rozgrywająca Ognjenovic. Wrocław nie ma najmocniejszych skrzydeł, więc gra przez środkowe wydaje się oczywista. I właśnie rozkład ataku zaproponowany przez Maję wylądał po prostu świetnie.

Bydgoszcz po raz kolejny pokazała się z dobrej strony tylko co z tego skoro nie potrafią wygrać spotkania. Świetnie zagrala libero Marta Kuehn-Jarek. W przyjęciu nie była celem Impelu, ale w obronie podbijała mnóstwo piłek. Kolejny bardzo dobry mecz Rachel Adams. Szkoda tylko, że druga ze środkowych Dominika Schulz trochę jednak zawodzi. Ma możliwości, ma warunki fizyczne, ale coś jest nie tak. Grejman, Mucha i Czyżnielewska przyzwoicie, ale widać, że dziewczynom cały czas potrzebna jest duża ilość grania.

Tak jak napisałem na początku. To spotkanie może być przełomowe dla ekipy z Wrocławia.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Zgadzam się z typami naventa (PTPS Piła) i marioka (Atom Trefl Sopot) i nie będę się powtarzał.

Budowlani Łódź - Impel Wrocław​


Rozumiem wszystko. Impel nie gra na miarę swoich możliwości, pozbyto się trenera Błaszczyka (to akurat dobra wiadomość), Budowlane ostatnio wygrały z Aluprofem na wyjeździe. Ale kurs na ekipę z Łodzi jest trochę śmieszny.

Tak jak pisałem wyżej. Impel w końcu się przełamał i widać już pracę Maji Ognjenovic z zespołem. Świetna współpraca przede wszystkim z Djurisic, która jakoś w poprzednich spotkaniach nie błyszczała. Środek jest bardzo mocnym punktem Impela i Ognjenovic jest w stanie to wykorzystać, jeżeli przyjęcie będzie na przyzwoitym poziomie. Nieźle wygląda Konieczna na przyjęciu, chociaż właśnie z odbiorem zagrywki miewa problemy. Tylko co z Rosner ? Ostatni jej mecz był bardzo, bardzo słaby.

Budowlane mają za sobą porażkę 2:3 z Tauronem i wygraną 3:2 z Aluprofem, więc ekipami z czołówki. Przede wszystkim wróciła Dominika Golec, więc teraz środek siatki z Pycią i Golec wygląda bardzo dobrze. Nie wiem co się dzieje z Soraią Dos Santos, którą ostatnio zastępuje Magda Piątek. Ostatnio całkiem nieźle grała Ściurka, a właśnie na przyjęciu jest najwięcej problemów. Z drugiej strony loty obniżyła Kruk, która jest ważną postacią w zespole.

Według mnie będzie to wyrównany pojedynek. W Atlas Arenie niektórym zespołom gra się kiepsko, więc tutaj przewaga po stronie Łodzianek. Impel ostatnio może nie zagrał wybitnego spotkania, ale potrafił wykorzystać swoje atuty. Może być dobre starcie na środku siatki, bo Golec i Pycia są w stanie przeciwstawić się Djurisic i Wilson.

Kurs na Łódź według mnie zaniżony. Impel ma szansę dogonić Łodzianki w tabeli. Potencjał drużyn zbliżony, więc wcale się nie zdziwię jak Impel wywiezie jakieś punkty z Łodzi.

Typ:
Impel Wrocław (+1.5 seta) @ 1.85 Unibet ✅
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom