>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

ORLEN Liga 2012/2013 (Liga Siatkówki Kobiet)

Status
Zamknięty.
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
Unibet ciągle w formie, już wczoraj pojawiły się kursy, a 3 kolejka startuje dopiero w sobotę...

Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna - Siódemka Legionowo
Mecz wicemistrza z beniaminkiem, którego buk skazuje na pożarcie, a wcale tak nie musi być.

Pisałem już parę razy, że Muszyna ciągle nie ma optymalnej formy i tego po meczu z ATOMem dalej się trzymam. Serwiński pozwala sobie na duże roszady w składzie. Na otwarcie z AZSem, który ma kryzys wygrały na luzie, ale padło 129 punktów w meczu. Teraz rywal jednak trudniejszy i tak miło nie będzie.

Siódemka oparta na ataku Sołodkowicz, dobra libero Siwka. Ogółem drużyna bazuje na zespołowości, taktyce i czasem fajnie to wychodzi. Jedyna rzecz, która trochę mnie straszy to to, że Legionovia zagra pierwszy mecz na wyjeździe i to w Muszynie i boję się trochę, że stres może zadziałać.

Jak Muszynę się przygniecie, to one się gubią. Na razie mają komplet, ale rywale są dla nich na tyle korzystni, że trudno byłoby ugrać mniejszą liczbę punktów. Czy beniaminek wróci do Legionowa z pierwszymi punktami? Raczej będzie o to trudno, jednak o 19 punktów w każdym secie zdecydowanie je stać, a i set jest do urwania. Muszyna nie jest w takiej formie, żeby gromić, a tak musiałby zagrać, by padło mniej niż 131 punktów.

Moje propozycje:
Over 130.5 --- 2.00 @ Unibet ⛔



BKS Aluprof Bielsko-Biała - AZS Białystok
Białystok to drużyna, która na razie daje fajnie zarobić i mam nadzieję, że i tak będzie tym razem.

Aluprof tak jak już pisałem - wydaje się, że z każdym meczem jest coraz lepiej, a obecna forma na pewno nie jest przeciętna. Czeszki i Cella to już wystarczająca mieszanka na AZS. BKS wygrał 3-0 z Pałacem u siebie i 0-3 z Łodziankami na wyjeździe - dwie drużyny, które są niewątpliwe lepsze od obecnych rywalek - jak one mają stracić seta?

Białystok nie ma obecnie kim grać. Trynidadki zawodzą, a reszta? Kurnikowska, Rzenno, Bulbak, Tomsia? Bez jaj. Do tego ciągle wraca do zdrowia Łozowska i raczej jeszcze na ten mecz się nie załapie. Mecze na wyjeździe nie wróżą niczego dobrego.

Trudno tutaj typować inaczej, kurs piękny do złapania, Aluprof musi się mocno namęczyć by stracić seta na własnej twierdzy z takimi leszczami.

Moje propozycje:
Aluprof Bielsko-Biała -2.5 --- 1.72 @ Unibet ✅


To dwa spotkania, które są dla mnie oczywiste do typowania. Pozostałe zostawię sobie na kolejne dni.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
mariok1992 zrobił krótkie podsumowanie, więc nie będę się powtarzać.

Kilka typów, które wydają mi się ciekawe.


Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Atom Trefl Sopot

Tauron po dwóch kolejkach z kompletem punktów. Jak na razie żadne spotkanie tej drużyny nie było pokazywane w TV. Trener Kawka dysponuje mocnym i przede wszystkim szerokim składem. Za rozegranie odpowiada Frauke Dirickx, jedna z ciekawszych zawodniczek na swojej pozycji w ORLEN Lidze. Sporo szybkiej gry, nie boi się podejmować ryzyka. Po przekątnej z Belgijką może zagrać Zaroślińska albo Kaczor. Na przyjęciu również sporo możliwości (Skowrońska, Staniucha-Szczurek, Leys, Nuszel). Solidny środek siatki (Plchotova, Tokarska, Liniarska) i bardzo dobra libero Krystyna Strasz. Ciężko powiedzieć jakim składem rozpocznie trener Kawka. Wydaje mi się, że cały czas szuka jeszcze optymalnego zestawienia.

Atom na pewno na razie nie prezentuje się najlepiej. Z Muszyną zabrakło Rachel Rourke i wyglądało to średnio. Teraz australijska atakująca wraca do zespołu i na pewno jest to spore wzmocnienie. Erika Coimbra w słabiutkiej formie. Niczego ciekawego jak na razie nie pokazała. Wydawało mi się, że będzie mocnym punktem w przyjęciu, a jak na razie w tym elemencie również zawodzi. Ania Podolec na pewno spory potencjał w ofensywie, ale na przyjęciu jej nie widzę. Środek siatki według mnie słabym punktem nie będzie. Pykosz (ostatnio grała z drobnym urazem) i Shelukina to już doświadczone zawodniczki. Młoda Łukasik kilka razy pokazała się z dobrej strony. Iza Bełcik jakoś kiepsko weszła w ten sezon. Nigdy nie była wirtuozem, ale teraz popełnia mnóstwo głupich błędów. Sporo niedokładności i przede wszystkim złych wyborów.

Faworytem jest ekipa Tauronu, ale nie stawiałbym Atomówek na straconej pozycji. Do składu wraca Rourke, która jest czołową atakującą ORLEN Ligi i na pewno będzie otrzymywać mnóstwo piłek w ataku. Początek sezonu, trener Kawka cały czas rotuje składem, więc może to różnie wyglądać. Kurs na Dąbrowę śmiesznie niski. Nie zdziwiłbym się gdyby zespoły podzieliły się punktami.

Typ:
Atom Trefl Sopot (+1.5 seta) @ 2.65 Unibet ⛔


PTPS Piła - KS Pałac Bydgoszcz​


O Pilankach sporo już w tym sezonie pisałem, więc jeżeli ktoś chce poczytać to niech wróci do poprzedniej strony.

Słówko odnośnie wypowiedzi pana Brandta, która brzmiała tak:
Katic to skok jakościowy. Z całym szacunkiem dla drugiej rozgrywającej, ale lepiej byłoby, gdybyśmy nie musieli zbyt często korzystać z jej usług. Nawet małe przeziębienie Katic może być dla nas problemem
Katic to świetna rozgrywająca, ale brawa dla młodej Emilii Kajzer, która zastąpiła Chorwatkę i zgarnęła statuetkę dla MVP spotkania. A pan Brandt niech następnym razem nie zabiera głosu. Jak dyrektor sportowy klubu może się wypowiadać w taki sposób ?

Pałac dość szybko otrząsnął się po porażce z Aluprofem i w 2 kolejce na własnym parkiecie pokonał Impel Wrocław. Kadrowo ekipa z Bydgoszczy nie wygląda źle. Grę prowadzi bardzo solidna Magda Mazurek. Środek siatki z Dominiką Schulz (Kuczyńska) i Rachael Adams może być jednym z lepszych w ORLEN Lidze (przesadzam ?). Pewnie miejsce na przyjęciu ma doświadczona Martinez. Cały czas spore możliwości w ataku i trochę problemów w przyjęciu. Obok niej pewnie znowu zacznie Rita Liliom, do której w ogóle nie jestem przekonany. Wolałbym oglądać młodą Grejman, która świetnie przyjmuje. Na ataku leworęczna Zuzanna Czyżnielewska. W poprzednim sezonie sporo pograła i teraz widać tego efekty. Gra coraz pewniej i może być liderką tego zespołu.

Pilanki na własnym parkiecie będą groźne. Do składu powinna już wrócić rozgrywająca Katic. Nie sądzę, żeby Pałac wygrał to spotkanie, ale nie sądzę też, żeby zakończyło się dosyć szybko. Bydgoszczanki pokazały w meczu z Wrocławiem kilka ciekawych zagrań i to, że mają kilka atutów po swojej stronie (niezłe rozegranie, bardzo fajny środek). Kurs na Pilanki trochę śmieszny.

Typy:
Over 135.5 pkt @ 1.50 Unibet ✅
KS Pałac Bydgoszcz (+2.5 seta) @ 2.00 Unibet ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
molofek 3

molofek

Użytkownik
BKS Aluprof Bielsko-Biała - AZS Białystok

Bielszczanki dobrze weszły w sezon 2 wygrane po 3:0 mówią same za siebie mimo, że rywalki nie były tymi z najwyższej półki, zespół wydaje się silniejszy niż z początku zakładano, a cele stawiane przed zawodniczkami są na pewno wysokie. Białostocczanki zaś rozpoczęły sezon od dwóch przegranych po 3:0 jednak jest to zespół który jest w stanie wywalczyć co najmniej 1 set w Bielsku-Białej. Dziewczyny z Białegostoku na pewno nie przyjadą do Bielska żeby oddać szybkie 3:0, a jak znam nasz BKS to strata seta jest bardzo prawdopodobna patrząc na zeszłe sezony z zespołami które na papierze również były słabsze.

Typ: AZS Białystok (+2.5 seta) kurs 2.50 BET365 ⛔
 
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
Miałem nie pisać o tym meczu, bo Redwitz już swoje zrobił, a do tego typ jest już mocno szerzony na forum, ale przed południem tak się nudziłem na wykładach, że musiałem zrobić coś konstruktywnego i napisałem to (ostatni akapit teraz). :razz:
Tauron Dąbrowa Górnicza - ATOM Trefl Sopot
Tak jak już kilka osób zauważyło, kurs na Tauron jest śmieszny. Zdecydowanie hit tej kolejki, szkoda że bez transmisji.
Dąbrowa podobała mi się w meczach sparingowym przed sezonem, gdzie forma może jeszcze się wahać, nie wyglądało to najgorzej, a liczyłem że będzie mocna poprawa za 2-3 tygodnie. Patrząc po statystykach i jakiś opiniach to Dąbrowa nie gra na razie nic nadzwyczajnego. Zespół bardzo wyrównany - to prawda, Kawka swobodnie może wymieniać zawodniczki.
Atomówki w końcu prawdopodobnie z Cabrerą. I to już jest jakaś alternatywa, można pozbyć się z parkietu beznadziejnej na razie Coimbry. Zapewne na skrzydłach zagra trójka Podolec, Rourke i Cabrera, tylko jestem bardzo ciekaw jak je Matlak ustawi. Do tego zawsze zostaje w opcji zmiana na Kaczorowską. Sam element przyjęcia może wyglądać słabo, bo Marioli Zenik (libero) brakuje zawodniczki typowo defensywnej, która weźmie na siebie solidny kawał boiska do krycia. Wszystko jednak mogą nadrobić atakiem.
Na Superpucharze było 3-0, ale wtedy już Sopot był blisko choćby tego seta. O wygraną będzie bardzo trudno w Dąbrowie, ale nie jest to niewykonalne i ten mecz może tknąć ducha w ATOMie. Kurs na seta bardzo fajny, na +1.5 także warto ciepnąć.
Moje propozycje:
ATOM Sopot +2.5 --- 1.65 @ Bet365 ⛔
ATOM Sopot +1.5 --- 2.70 @ Bwin ⛔
Zabite zagrywkami

Mecz Wrocławia znów NO BET, Piły nie opłaca się ruszać.
 
wlodek02 5,3K

wlodek02

Użytkownik
Dyscyplina: Siatkówka Orlen Liga
Spotkanie: PPts Piła - Pałac Bydgoszcz (+12.5 punkta) ✅
Typ: 2
Kurs: 1.86
Bukmacher: William Hill

Mecz 3 kolejki Orlen Ligi spotykają się drużyna PPTS Piła która odniosła dwa zwycięstwa z Legionovią na wyjeździe 3-1 po zaciętym spotkaniu oraz również wyjazdowe zwycięstwo z drużyna Gwardii Wrocław , która po wzmocnieniach bardzo rozczarowuje. Również drużyna Pałacu Bydgoszcz pokonała Gwardię 3-1 u siebie. Moim zdaniem dziś czeka nas wyrównany mecz a kursy wystawione przez buków to lekka przesada.Piła przeprowadziła co prawda bardzo trafne transfery Lis na srodku oraz Malesevic na przyjęciu bardzo dużo wnoszą do drużyny. Dochodzą doświadczona Wysocka oraz bardzo dobra młoda przyjmująca Krawulska . Według mnie Pile stać na wiele niespodzianek szczególnie w pierwszej fazie rozgrywek.Natomiast Bydgoszcz ma drużynę bardzo przebudowaną. Odeszła największa gwiazda drużyny Patrycja Polak. Przybyły natomiast między innymi Liliom, Adams oraz doświadczona Kuczyńska. w spotkaniu z gwiazdą świetnie grała Czyżnielewska ,która wyrasta na gwiazdę drużyny dzielnie wspomagała ją Adams. Moim zdanie zespól Bydgoszczy jest stać na pokrycie handicapu +12.5 punkta gdyż Piła jest lepsza drużyna jedna nie tak mocną by wygrywać zdecydowanie z Bydgoszczą.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Krótkie podsumowanie 3 kolejki !

Wyniki:
Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna 3:0 Siódemka Legionovia Legionowo / Statystyki
Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 Atom Trefl Sopot / Statystyki
BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:0 AZS Białystok / Statystyki
Impel Gwardia Wrocław 3:2 Budowlani Łódź / Statystyki
PTPS Piła 3:1 KS Pałac Bydgoszcz / Statystyki

W TV oglądałem tym razem tylko jedno (poniedziałkowe spotkanie).

PTPS Piła 3:1 KS Pałac Bydgoszcz

Mecz stał na bardzo niskim poziomie i momentami aż ciężko było na to patrzeć. Beznadziejna postawa w przyjęciu Liliom i Martinez (Pałac), po drugiej stronie wszystkie zawodniczki grające w odbiorze zagrywki spisywaly się słabo (Wysocka-libero, Malesevic i Kuligowska).

Pilanki zupełnie nie przypominały zespołu z pierwszego spotkania z Impelem (może to Impel jest taki słaby ?). Rozgrywająca Marina Katic miała ostatnio problemy z plecami i może dlatego dzisiaj słabo się spisywała. Bo współpraca ze środkowymi i skrzydłowami we Wrocławiu wyglądała świetnie. Dzisiaj sporo niedokładności i nieporozumień. Najjaśniejszym punktem była reprezentantka Serbii Tijana Malesevic. Zdarzały jej się błędy, przyjmowała średnio, ale w ataku była w miarę pewnym punktem. Widać, że wyróżnia się na tle pozostałych koleżanek z zespołu.

Po stronie Pałacu Bydgoszcz najlepiej prezentowały się środkowe. Dominika Schulz (Kuczyńska) i przede wszystkim Rachael Adams, która według mnie jest jedną z lepszych środkowych w ORLEN Lidze. Dzisiaj razem z Zuzą Czyżnielewską otrzymała najwięcej piłek w ataku. Czyżnielewska zagrał przeciętne spotkanie. Sporo punktów oddała rywalkom i jednak nadal podejmuje nienajlepsze wybory. Trener Rafał Gąsior powinien odważniej postawić na Anię Grejman. Rita Liliom prezentuje się słabiutko i nie widzę w niej nic ciekawego. Grejman potrafi dobrze przyjmować, w ataku może nie jest wybitna, ale nie boi się gry z blokiem. Bardzo dobry mecz rozegrała libero Marta Kuehn-Jarek.
 
tmlmrf 193

tmlmrf

Użytkownik
Rzadko mam &quot;przyjemność&quot; oglądać pojedynki ligowe w wykonaniu pań i to co dzisiaj zobaczyłem było dla mnie lekkim szokiem. Dramat, to słowo chyba najlepiej oddaje postawę obu ekip. Momentami wyglądało to naprawdę śmiesznie, ciężko to co wyrabiały dziewczyny nazwać grą w siatkówkę. Tak naprawdę lepsze wrażenie w tym meczu sprawiała drużyna z Bydgoszczy, z tym że tylko w trzecim secie potrafiły utrzymać równy, przyzwoity poziom. Pozostałe partie przegrywane trochę na własne życzenie ( pierwsze dwa sety i roztrwonione przewagi 5-6 pkt), po seriach banalnych wręcz błędów. Gospodynie grające bardzo prostą siatkówkę, bez prawego ataku, z tragiczną wręcz w przyjęciu libero dały radę jednak wygrać. Obstawianie tej ligi, samo oglądanie i analiza gry poszczególnych zawodniczek i zespołów to naprawdę ciężkie zadanie (szacunek Redwitz).
 
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
Dzięki Redwitz za odznaczenie typów z samej góry, można by troszkę przedłużyć czas na edytowanie postów, tak do tygodnia ;)
A co do meczy w tej kolejce, to w TV niestety trafiły się słabe pojedynki. Dzisiejszy widziałem urywkami i jakoś nie żałuje, że mnie coś ominęło.
Drugi mecz, który był na Polsacie, to Bielsko - Białystok i tutaj przede wszystkim wiało nudą. Aluprof od początku do końca nie był zagrożony, Popik chyba dał pograć wszystkim dostępnym na ten dzień zawodniczkom. Kompletnie bez spiny, tak sobie pykając pewne 3-0. AZS nawet jak łapał kontakt, to potem dostawały serię zagrywkami i wracaliśmy do punktu wyjścia. Na razie nie widać przyszłości dla Akademiczek, Bulbak ma ogromne problemy w przyjęciu jak na libero, a Kurnikowska, Thompson to leszcze w tym elemencie. I trener Tobolski nie ma praktycznie alternatywy, bo czy one stoją w 3 czy w 4 na przyjęciu (razem z atakującą) i tak wpadają potężne babole w parkiet, żeby chociaż podbijały te piłki wysoko nad siebie.
Na pocieszenie - 4 kolejka w TV wygląda lepiej. W niedzielę Polsat daje mecz Muszynianka - Dąbrowa, w poniedziałek Łódź - Piła. A w międzyczasie jest gra na międzynarodowym szczeblu.
Jak ktoś chce zobaczyć fajne spotkania ligowe kobiet, to polecam ligę włoską, początek sezonu wskazuje na to, że będą to mecze dobre dla oka.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Unibet wystawił już kursy na ORLEN Ligę i myślę, że można już co nieco wybierać ;)

AZS Białystok - Impel Wrocław​


Akademiczki z Białegostoku spisują się słabiutko i nie widać w tym zespole zbyt dużego potencjału. Przyzwoicie spisuje się środkowa Sinead Jack. Channon Thompson coś tam potrafi (fajnie prezentowała się w poprzednim sezonie), ale ma spore problemy z przyjęciem. Wydaje mi się, że lepiej spisywała by się grając po przekątnej z rozgrywającą. Natalia Kurnikowska również nie błyszczy w przyjęciu. Podobno spory talent, ale ciężko się wybić grając w tak słabym zespole. Sama jak na razie też niczego ciekawego nie pokazała. Brakuje wartościowych zmienniczek.

Impel ostatnio zdobył swoje pierwsze punkty. Trzeba przyznać, że początek sezonu to jednak spore rozczarowanie. Podopieczne trenera Błaszczyka nie miały rywalek z najwyższej pólki (Piła, Bydgoszcz, Łódź), a na ich koncie tylko 3 oczka. Do zdrowia wraca Marta Haładyn, która będzie alternatywą dla Kim Staelens (Ile razy sędzia w meczu z Bydgoszczą gwizdał jej błąd przzy rozegraniu/wystawie przez plecy ?). O pozycję atakującej bym się nie martwił. Konieczna i Mroczkowska na razie nie imponują, ale to zawodniczki ze sporym potencjałem (zwłaszcza Konieczna). Problem jest na przyjęciu. Jaszewska na razie słabo, a według mnie to właśnie na niej powinna się opierać gra w ataku Impelu. Polak na razie nie może się zupełnie odnaleźć. Rosner najlepsze lata ma już za sobą. Jakąś opcją może być Pyziołek. Środek siatki wygląda bardzo fajnie. Djurisic i Wilson to doświadczone zawodniczki i potrzebują tylko zgrać się z rozgrywającymi. Sporo dają drużynie w bloku.

Jeszcze słówko odnośnie Staelens. Dla mnie jest rozgrywającą przeciętną i naprawdę nie ma się czym zachwycać. W reprezentacji Holandii coś tam grała, ale trzeba pamiętać kogo ona miała na skrzydłach. Flier i Staelens sporo potrafiły w ataku i czasami wystarczyło im tylko zagrać wysoką piłkę. We Wrocławiu takiej zawodniczki brakuje.

Wrocław cały czas nie gra tego co w takim składzie personalnym grać powinien. Białystok według mnie jest kadrowo zespołem najsłabszym. Nie widać tam zbyt wielu ciekawych nazwisk. Atmosfera po porażkach (wszystkie 0:3) też nie jest na pewno najlepsza. Zdecydowanym faworytem jest Impel i w końcu podopieczne trenera Błaszczyka powinny zgarnąć komplet punktów.

Podejrzewam, że kurs może trochę spaść.

Typy:
Impel Wrocław @ 1.32 Unibet ✅
Impel Wrocław (-1.5 seta) @ 1.72 Unibet ⛔
 
filip_r2 769

filip_r2

Użytkownik
Rzadko mam &quot;przyjemność&quot; oglądać pojedynki ligowe w wykonaniu pań i to co dzisiaj zobaczyłem było dla mnie lekkim szokiem. Dramat, to słowo chyba najlepiej oddaje postawę obu ekip. Momentami wyglądało to naprawdę śmiesznie, ciężko to co wyrabiały dziewczyny nazwać grą w siatkówkę. Tak naprawdę lepsze wrażenie w tym meczu sprawiała drużyna z Bydgoszczy, z tym że tylko w trzecim secie potrafiły utrzymać równy, przyzwoity poziom. Pozostałe partie przegrywane trochę na własne życzenie ( pierwsze dwa sety i roztrwonione przewagi 5-6 pkt), po seriach banalnych wręcz błędów. Gospodynie grające bardzo prostą siatkówkę, bez prawego ataku, z tragiczną wręcz w przyjęciu libero dały radę jednak wygrać. Obstawianie tej ligi, samo oglądanie i analiza gry poszczególnych zawodniczek i zespołów to naprawdę ciężkie zadanie (szacunek Redwitz).
Bydgoszcz praktycznie powinna wygrać ten mecz z tym, że trener popełnił błąd trzymając na boisku Lilom może nie trzymał tej zawodniczki jakoś szczególnie długo ale to wystarczyło aby zawalił sporo łatwych piłek w przyjęciu. Ta zawodniczka nadaje się co najwyżej na głęboką rezerwę a nie na pierwszą 6 - szóstkę.
Co do typowania Orlen ligi to absolutnie się z tym nie zgodzę póki co kursy, handicapy jakie dają bukmacherzy to świetne inwestycje, perełki do gry. Np dzisiaj Bydgoszcz +2.5 seta wczoraj Łódź+1.5 seta lub Over, przed tygodniem Bydgoszcz +1.5 seta, Muszynianka, czy też w pierwszej kolejce Piła +2.5 seta.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Budowlani Łódź - PTPS Piła​


Ekipy Budowlanych jeszcze w akcji nie widziałem. Kadrowo nie wyglądają najgorzej, ale rewelacji też nie ma. Na pewno kiepską informacją dla trenera Kosmola jest kontuzja Dominiki Golec, która była podstawową środkową. Teraz obok doświadczonej Sylwi Pyci występuje młoda Aleksandra Sikorska. Na pozycji atakującej występuje Soraia Dos Santos. Grała coś we włoskiej A2 i na początku może być swego rodzaju zagadką dla rywalek. Otrzymuje sporo piłek, różnie u niej ze skutecznością i co najważniejsze popełnia jednak sporo błędów. Nie jestem jakoś przekonany do przyjmujących. Aleksandra Kruk jakoś specjalnie mnie nie przekonuje. Ewelina Mikołajewska coś tam potrafi, ale jeszcze brakuje jej ogrania. Dorota Ściurka najlepsze lata ma za sobą, ale powinna być solidnym punktem Budowlanych. Jest jeszcze Katarzyna Bryda, która ma potencjał w ofensywie (Tylko czy umie go wykorzystać ?), ale nie za bardzo potrafi przyjmować. Mocnym punktem powinna być libero Agata Durajczyk. Na rozegraniu Courtney Thompson (170 cm wzrostu) albo Marta Wójcik.

Pilanki widziałem już dwukrotnie i mam nadzieję, że ich prawdziwym obliczem jest to ze starcia z Impelem, a nie to co zobaczyłem dzisiaj w meczu z Pałacem. Największy problem PTPSu to chyba prawe skrzydło. Krawulska ma spory talent, ale ma przeciętne warunki fizyczne. Magda Wawrzyniak ma warunki fizyczne, ale jakoś niezbyt pewnie się czuje na parkiecie. Katic zagrała słabo z Pałacem, ale uważam, że jest to jedna z lepszych rozgrywających na parkietach ORLEN Ligi. Na pewno mocną stroną Pilanek będą akcje grane ze środkowymi: Lis i Martałek. Libero Wysocka dzisiaj tragicznie, ale w poprzednim sezonie, czy w pierwszych spotkaniach obecnego sezonu grała nieźle. Liderką PTPSu jest Tijana Malesevic. Bardzo dobra zawodniczka jak na warunki ORLEN Ligi. Dynamiczna, nie boi się gry z blokiem, widać, że wie co chce zrobić w ataku.

Nie będzie to łatwy mecz dla Pilanek. Dziewczyny dzisiaj zagrały źle, ale był to ich debiut przed własną publicznością. Budowlane nie wyglądają najgorzej, ale jakoś specjalnie atutów po ich stronie nie widać. Pilanki mają problem z prawym skrzydłem, ale mają też Marine Katic, która potrafi wykorzystywać swoje środkowe i przede wszystkim potrafi rozgrywać.

O komplet punktów może być ciężko, ale podopieczne trenera Zawieracza powinny przedłużyć serię zwycięstw. Mają potencjał, widać chemię w zespole. Styl dzisiejszego zwycięstwa był słaby, ale dziewczyny na pewno czują się mocne.

Typ:
PTPS Piła @ 1.72 Unibet ⛔
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
Redwitz już podał dwa najlepsze typy na tą kolejkę, więc polecam jego typy, sam nie będę nic pisał o tych meczach, bo nie ma co dodawać (AZS jest przesłaby i nawet w takiej formie Impel powinien zgarnąć komplet, a Łódź dopiero &quot;stawia mury&quot;, drużyna się zgrywa i potrzebuje czasu, a PTPS rozumie się dużo lepiej na boisku i powinien zgarnąć kolejne zwycięstwo, choć może się pomęczyć). Postaram się więc coś wygrzebać z pozostałych spotkań.

ATOM Trefl Sopot - BKS Aluprof Bielsko-Biała
Najciekawszy mecz sobotni.
ATOM wraca po przegranym boju z Villą Cortese w Lidze Mistrzyń. Ugrały jednak seta i były nawet blisko zdobyczy punktowej, co może dać jakąś nutkę nadziei na mecz ligowy. Pykosz znowu była zmieniona przez młodą Łukasik i możliwe, że ona w końcu zacznie wychodzić od początku spotkania. Być może Sopot zakontraktuje Bułgarkę Koevą na środek, jeśli dobrze spisze się w tym tygodniu na testach. Matlak mógłby też dać pograć więcej Wilk na rozegraniu. Rourke to najsolidniejszy punkt drużyny. Największy mankament to przyjęcie.
Aluprof też po podróży, z tym że miał sporo kilometrów bliżej, do Brna. Mecz grały rezerwy. W lidze na razie nie straciły seta, ale teraz ta seria się skończy. Oby Popik nie robił nawet krótkiej zmiany na rozegraniu, bo Szymańska gra bardzo słabo. Sieczka na razie nic ciekawego nie pokazuje, Horka trochę lepiej, ale też bez rewelacji. Cella z tego co widziałem, to co najwyżej solidna zawodniczka. Sawicka na libero to świetna opcja, bardzo dobrze też prezentuje się środkowa Bergrova. Miejsce dla drugiej środkowej już nie jest tak okazałe, Wojtowicz dopiero dochodzi do formy, a Pelc nie zachwyca. Łyszkiewicz błysnęła, ale żeby być podstawową zawodniczką to jeszcze dla niej za wcześnie.
Obecnie Bielsko jest drużyną bardziej zgraną. Dla ATOMu może jednak to być przełomowy mecz (przeczucie), dlatego nie szaleje ze stawką i sam typ też ostrożny. Bergrova na pewno narobi szkód serwisem. Dla Aluprofu można powiedzieć, że to otwarcie sezonu, bo rywali na razie mieli słabych lub w słabej dyspozycji. Myślę, że będzie w tym meczu dużo walki i coś wydaje mi się, że wszystko wyjaśni się po tie-breaku. Niemniej, jak gra w ATOMie nagle nie zaskoczy, to Bielsko powinno cieszyć się ze zwycięstwa.
Moje propozycje:
Aluprof Bielsko-Biała +1.5 --- 1.72 @ Unibet ⛔ 3-1 ehh to przeczucie...
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna - MKS Tauron Dąbrowa Górnicza
Kolejny mecz na szczycie, który powinien jednak już stać na właściwym poziomie.
Muszyna wraca po trudnej wyprawie do Moskwy. Wygrać się niestety nie udało, a była na to szansa, bo Dynamo nie było w jakiejś nadzwyczajnej dyspozycji. Przekonuje się do Popovic, myślałem że to będzie kiepska opcja na ataku i nie pomoże w drużynie w najtrudniejszych momentach, jednak Sanja pokazuje, że ma z czego uderzyć i jest silnym punktem drużyny. Kasprzak według mnie wraca do formy sprzed roku, przyjęcie słabszy punkt, ale w ataku się powoli rozwija i ogółem zaangażowanie ogromne teraz (kilka razy się poświęciła w obronie w LM). Na pozycji drugiej przyjmującej brakuje trochę ataku Werblińskiej, nie kończy masy piłek, dużo jej czap wpada - za to trzyma fason w przyjęciu. Na środku Bednarek bezkonkurencyjna, brakuje niestety drugiej środkowej - Gajgał i Dziękiewicz obok formy. Całkiem nieźle radzi sobie Serena Valentina.
Irytujące są trochę na siłę grane podwójne zmiany przez Serwińskiego, wiadomo że to ma poprawić ustawienie, ale nie widzę potrzeby, żeby Popovic zastępować Rousseaux, która gra na razie przeciętnie. Muszyna ma fajną pakę i jak odpowiednią formę złapią takie zawodniczki jak Helen, Jagieło, Werblińska i Gajgał to z rywalek nie będzie co zbierać. Podobają mi się zagrywki Popović i Werblińskiej - z wyskoku, mocno bite, potrafią narobić dużych szkód.
Dąbrowa to przede wszystkim równa drużyna. Zaroślińska zagrała bardzo dobre zawody z gwiazdami Eczacibasi. A przecież na tej pozycji jest do dyspozycji jeszcze Kaczor. Waldek Kawka może spokojnie rotować sobie przyjmującymi, Skowrońska i Szczurek to dwie siatkarki bardzo zbilansowane, Nuszel w tym sezonie pokazuje się z dobrej strony i ma kąśliwą zagrywkę. Frauke Dirickxx to bardzo dobra rozgrywająca, Plchotova to można powiedzieć ikona tej ligi i poniżej pewnego poziomu nie schodzi. Tokarska też potrafi zagrać dobrze, ale do niej mam nieco sceptyczne nastawienie.
W tamtym sezonie Dąbrowa miała patent na Muszynę - 2 mecze z zasadniczym wygrały (3-2 w Muszynie i 3-0 u siebie), a do tego dołożyły wygraną w półfinale Pucharu Polski (3-2). Kurs na gospodynie mnie nie satysfakcjonuje. Muszyna ma wielki potencjał i z każdym tygodniem powinna się napędzać. W tej chwili jednak Dąbrowa jest w stanie nawiązać walkę i ukąsić jakieś punkty. Mecz transmitowany! Stawka mała.
Moje propozycje:
Dąbrowa Górnicza +1.5 --- 2.00 @ Bwin, Unibet ⛔ 3-1
 
jajs 67,3K

jajs

Użytkownik
Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna - MKS Tauron Dąbrowa Górnicza 1 @ 1,45 Milenium ✅ 3-1.
EDIT: śledziłem wynik punkt za punktem bo niestety PS mimo zapowiedzi tego meczu wolał pokazać piłkarską padake...



No właśnie mecz na szczycie gdzie wicemistrz Polski Muszyna zagra z 3-cią ekipą poprzedniego sezonu Tauronem Dąbrową.

Gospodynie narazie w lidze niepokonane co prawda rywalki nie były wymagające bo beniaminek Legionowo i Białystok. Ciężej było w Sopocie ale i tam &quot;Mineralne&quot; zainkasowały 3 punkty. Na razie drużyna Bogdana Serwińskiego pokazuje niezłą formę ale nie oszukując się nie jest to jeszcze to co mają one grać. W środę porażka w Moskwie po dosyć dobrym spotkaniu. Co do składu. Na rozegraniu nowa zawodniczka Włoszka Valentina Serena prezentuje się całkiem dobrze. Po przekątnej z nią na tzw. &quot;młocie&quot; mamy także nową zawodniczkę Chorwatkę Sanje Popović. Jest to niewątpliwie gwiazda ekipy z Muszyny. Przez wiele lat Muszynianka miała problem na tej pozycji gdzie nierówno grała m.in. Joanna Kaczor (zawodniczka Tauronu) ale teraz ten problem rozwiązano. Chorwatka dysponuje dobry atakiem zza drugiej linii i mocny serwis z wyskoku. Przyjęcie to Polki - Anna Werblińska i Kinga Kasprzak. Tej pierwszej chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Niska zawodniczka ale dobry mocny atak (chociaż ostatnio dosyć słabo w tym elemencie) i dobra mocna regularna zagrywka. Kasprzak ma trochę kłopotów z przyjęciem ale w ataku nadrabia często pomagając sobie blokiem. Na razie mamy Ole Jagieło i Helene Rousseaux. Środek to liderka naszej repry i Muszyny Agnieszka Bednarek-Kasza. Agnieszce chyba powraca ten świetny float, którym straszyła przed laty wszystkie przyjmujące w Europie i na Świecie. Do tego dobry atak i blok. Kto zacznie obok niej? Ktoś z dwójki Gajgał / Dziękiewicz. Na libero nowa zawodniczka podstawowa reprezentacyjna libero Paulina Maj.

Tauron także z kompletem punktów w lidze. Ostatnio w LM w środę drużyna prowadzona przez Waldemara Kawkę zanotowały porażkę z naszpikowanym gwiazdami Eczacibasi. Wydawało się, że po pierwszym wygranym secie gospodynie pójdą za ciosem ale niestety przegrały to spotkanie 1:3. Rozegranie w Tauronie to Belgijka Frauke Dirickxx. Warto zwrócić uwagę jak świetnie wykorzystuję ona swoją lewą rękę. Niezła zagrywka i przede wszystkim niesygnalizowany atak z drugiej piłki. Na ataku na pewno duży ubytek w postaci Izy Żebrowskiej ale są za to dwie równe atakujące jak Joanna Kaczor i leworęczna Zaroślińska. Przyjęcie to Nuszel i Skowrońska. W tej parze przyjęcie powinno stać na niezłym poziomie, gorzej z atakiem szczególnie po stronie Nuszel. W obwodzie jest jeszcze powracająca z urlopu macierzyńskiego Joanna Staniucha-Szczurek. Środkowe to tak jak kolega wyżej napisał ikona polskiej ligi Ivana Plchotova. Czeszka przed laty występowała także w Muszynie. Obok niej na środku Maja Tokarska bardzo wysoka siatkarka i nadzieja polskiej kadry. Na libero Krystyna Strasz na pewno dobra w obronie.

Bardzo ciężki mecz ja myśle jednak, że Muszynianka u siebie da rade. Kurs jeszcze w miare normalny jest bo poniżej 1,4 chyba nie byłoby sensu tego stawiać ;)
 
czerwonatruskawka 349

czerwonatruskawka

Użytkownik
Łódz K - Piła K
Łódz K 2.76 1/10
✅

Zawodniczki Budowlanych Łódź przegrały swoje trzy pierwsze mecze ale grały z dobrymi drużynami. Z meczu na mecz graja coraz lepiej. Z druzyną Stal Bielsko-Biała grały bardzo dobrze czego nie pokazuje wynik. Z Wrocławiem potrafiły się podnieśc przegrywając już 0-2 i doprowadziły do tie-breka niestety go przegrywając. Myśle że grając u siebie Łodzianki stać dzisiaj na zwycięstwo.
 
D 103

dolcegibony

Użytkownik
PTPS Piła @ 1,45
NIe jestem jakimś znawcą siatkówki,ale widzę tutaj faworyta w Pilankach. Prezentują bardzo dobrą,równą formę na początku sezonu,natomiast Łódź wręcz przeciwnie. Jeśli utrzymają obecną dyspozycję to nie powinny mieć problemu z pokonaniem łodzianek. Zespół z Piły &quot;poukładał się&quot; od zeszłego sezonu i myślę,że w tym sezonie mogą być czarnym koniem tych rozgrywek,a zespół z Łodzi będzie okupywał dół tabeli.
 
D 238

daw1910

Użytkownik
Więc ciekawą opcją na ten mecz wydaje sie overek punktowy.Też delikatne faworytki widzę w ekipie gości ale minimum jeden set dla Budowlanych biorę w ciemno
 
filip_r2 769

filip_r2

Użytkownik
PTPS Piła @ 1,45
NIe jestem jakimś znawcą siatkówki,ale widzę tutaj faworyta w Pilankach. Prezentują bardzo dobrą,równą formę na początku sezonu,natomiast Łódź wręcz przeciwnie. Jeśli utrzymają obecną dyspozycję to nie powinny mieć problemu z pokonaniem łodzianek. Zespół z Piły &quot;poukładał się&quot; od zeszłego sezonu i myślę,że w tym sezonie mogą być czarnym koniem tych rozgrywek,a zespół z Łodzi będzie okupywał dół tabeli.
Piła na pewno nie prezentuje bardzo dobrej równej formy jak to napisałeś. A ich pozycja w tabeli całkowicie nie odzwierciedla tego co grały w tych meczach może poza pierwszym meczem sezonu. Z Legionową całe mnóstwo przestojów w grze fatalne przyjęcie uratowały je tylko to że rywalki grały jeszcze gorzej. Z Bydgoszczą to samo katastrofalna gra w przyjęciu. Bardzo słaba gra środkiem, nominalne atakujące grające dno dna. Jedynie przyjmujące zagrały w ataku jako tako. Wygrały ten mecz tylko dzięki temu że Bydgoszcz grała jeszcze większe dno niż one 17 błędów w ataku mówią za siebie. Gdyby tych błędów było o połowę mniej to ten mecz mógł by się skończyć wynikiem 0-3 a nie 3-1.
Łódź miała do tej pory bardzo trudny terminarz pierwszy mecz z zesłorocznymi triumfatorkami PP Dąbrową, następnie przegrana z Bielskiem 0-3 na włąsne życzenie bo 2 i 3 seta tego spotkania to Łódź nie powinna przegrać prowadzenie dość bezpieczne do 21 punktów a później przestawały grać. W 3 secie miały nawet 24-22 i przegrały. Przed tygodniem pierwsze punkt zdobyty z Wrocławiem. Tylko punkt bo mogło być więcej gdyby nie frajersko przegrany pierwszy set. Który przegrały na przewagi mimo że prowadził już bodajże 18-12.
1.45 na Piłę w tym meczu to jakiś żart.
 
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
PTPS Piła - AZS Białystok
No i tradycyjnie, Unibet szybko wystawił swoje kursiwa. Kontynuujemy więc serię przeciwko AZS&#39;owi.
Piła w końcu przegrała, dziś z Budowlanymi. W mojej opinii zabrakło decyzji trenera, by zmienić Katic, która miała dziś słabszy dzień. Emilia Kajzer to siatkarka, która pokazała już, że warto dawać jej szansę. Brakuje tej atakującej, Wawrzyniak bije częściej na oślep niż obiera jakiś kierunek, a Marina też widać, niezbyt jej ufa.
Białystok ma jeszcze po drodze wyjazd, który w moim mniemaniu niezbyt jest potrzebny. Drużyna bez przyjęcia. Ugrały dwa sety z Impelem, co jest zaskoczeniem, ale to raczej większy wstyd dla Wrocławianek.
PTPS zaczął świetnie, potem troszkę te powietrze uszło. U siebie jednak nie widzę opcji na stratę punktów.
Moje propozycje:
PTPS -1.5 --- 1.50 @ Unibet ✅ 3-0 Ale się po nich przejechały...

Reszta potem, chyba że Redwitz wyłapie wcześniej ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom