>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

ORLEN Liga 2012/2013 (Liga Siatkówki Kobiet)

Status
Zamknięty.
filip_r2 769

filip_r2

Użytkownik
Ważne pytanie odnośnie jutrzejszego meczu Budowlanych z AZS&#39;em - wiecie może czy zagra Ola Kruk? W ostatnim meczu nie zagrała &quot;z powodów osobistych&quot; - nie mam pojęcia o co dokładnie chodzi. Było też napisane, że kolejny mecz stoi pod znakiem zapytania.
Wielki + za pomoc!
Z tego co zostało tam powiedziany wychodzi na to że to była nieobecność tylko na jedno spotkanie. A więc jutro powinna już normalnie grać.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Budowlani Łódź - AZS Białystok​


Białystok jak na razie bez zwycięstwa. AZS zdobył po punkcie u siebie w starciach z Pałacem i Impelem, które spisują się jak na razie słabo. Na wyjazdach jak na razie bez wygranego seta. Wyniki jak na razie kiepskie, atmosfera też nie najlepsza. Trzeba jednak przyznać, że niektóre zawodniczki nie grają źle. Channon Thompson i Esdelle Krystle grają na niezłej skuteczności w ataku. Szkoda tylko, że popełniają sporo błędów. Thompson występuje w tym sezonie na przyjęciu, a z tym elementem nie jest u niej najlepiej. Solidna środkowa Sinead Jack, przyzwoita rozgrywająca Cabajewska. Zespół ma niezłą zagrywkę, ale właśnie z przyjęciem zagrywki ma chyba największe kłopoty.

Nie wiadomo czy po stronie Budowlanych wystąpi Aleksandra Kruk, a Ci co oglądali mecz z Legionowem wiedzą jaka to jest obecnie strata dla tego zespołu. Grę ciągnie Soraia Dos Santos. Zdobywa sporo punktów, dostaje dużo piłek w ataku. Ściurka, Mikołajewska czy Bryda w ataku zbyt wiele jak na razie swojej drużynie nie dają. Bryda ma możliwości, ale chyba nie jest w najwyższej formie. Dobry środek siatki z Pycią i fajnie pracującą w bloku Sikorską. Jedna z lepszych libero, Agata Durajczyk.

W Łodzi gra się ciężko. Białystok na razie nie wygrał seta na wyjeździe. Wydaje mi się jednak, że z Łodziankami mogą powalczyć. Dużo według mnie zależy od Aleksandry Kruk. Jeżeli będzie to Łódź powinna wygrać. Jeżeli nie będzie to może być bardzo ciężko, bo sama Dos Santos na skrzydle może nie pociągnąć.

Najlepiej byłoby poczekać do początku spotkania, zobaczyć czy Kruk jest w składzie i wtedy się zdecydować. W trakcie meczu mnie nie będzie, więc ja takiej możliwości nie mam i próbuję leciutko w stronę outsidera.

Typy:
AZS Białystok (+1.5 seta) @ 3.20 Unibet ✅
Over 180.5 pkt @ 2.65 Unibet ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Krótkie podsumowanie 7 kolejki ;)

Wyniki:
BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:0 Siódemka Legionovia Legionowo / Statystyki
Impel Wrocław 0:3 Tauron MKS Dąbrowa Górnicza / Statystyki
PTPS Piła 3:0 Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna / Statystyki
KS Pałac Bydgoszcz 0:3 Atom Trefl Sopot / Statystyki
Budowlani Łódź 3:2 AZS Białystok / Statystyki


Budowlani Łódź 3:2 AZS Białystok

Mecz na bardzo słabym poziomie. Jeżeli ktoś nie widział tego spotkania to powinien się cieszyć ;)

Budowlane rozpoczęły bez Kruk i było widać jej brak na parkiecie. Ola potem pojawiła się na parkiecie, grała nieźle, ale niestety po przypadkowym uderzeniu przez Dos Santos musiała zejść z boiska (złamany nos). Dobry mecz Pyci, zwłaszcza w ataku. Wspomniana atakująca Dos Santos również wypadła nieźle. Fajnie grę w bloku czuje młoda środkowa Sikorska. Trener Kosmol ma problem, bo Ściurka i Mikołajewska w ataku za wiele nie zdziałają. Bryda z formą jest daleko w lesie, a to obok Kruk jedyna, typowo ofensywna przyjmująca. Drugi problem to według mnie rozegranie. Thompson gra strasznie chaotycznie według mnie. Wójcik jest ograną, spokojną i solidną zawodniczką. Według mnie odważniej postawiłbym właśnie na nią.

Białystok zdobył pierwszy punkt na wyjeździe w tym sezonie (były to również pierwsze wygrane sety na wyjeździe). Trzeba przyznać, że ten zespół ma potencjał w ofensywie. Przyjmująca (Nie wiem czy nazywać ją przyjmującą. Występuje na tej pozycji, ale z przyjęciem to ona zbyt wiele wspólnego nie ma.) Thompson ma niezły zasięg i potrafi mocno uderzyć. Atakująca Krystle Esdelle spory potencjał, ale według mnie nie potrafi tego wykorzystać. Dodatkowy atut to lewa ręka. Esdelle i Thompson zdobywają sporo punktów, ale sporo też oddają po własnych błędach. Do tego dochodzi środkowa Jack. Cabajewska przyzwoita rozgrywająca, ale w meczu z Łodzią nie błyszczała. Problemem jest przyjęcie. Gdyby tylko ten zespół lepiej przyjmował to na pewno nie zajmowałby ostatniej lokaty. Spory, nie do końca wykorzystywany potencjał w ataku.


PTPS Piła 3:0 Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna

Muszyna przegrała przede wszystkim brakiem zaangażowania i własnymi błędami. Aż 19 punktów oddanych po błędach w ataku (beznadziejny wynik) i kolejne 10 ataków zablokowanych. Dobrze zagrała Anna Werblińska, która w tym sezonie jest zdecydowanie najrówniej grającą zawodniczką w Muszynie. Popovic dobry początek, ale potem sporo błędów. Słabo funkcjonowała zagrywka, kiepsko rozgrywały Serena i Kaczmar. Nie wiem dlaczego w ogóle nie jest wykorzystywany potencjał w ataku Agnieszki Bednarek-Kaszy. I problem na przyjęciu. Kasprzak nie umie przyjmować, Jagieło słabo w ataku. Odnośnie wspomnianej zagrywki to warto zwrócić uwagę w statystykach na kogo była kierowana zagrywka. Według mnie niezrozumiała decyzja.

Pilanki solidnie i przede wszystkim z ochotą do gry, a to ma bardzo duże znaczenie. Bardzo dobry mecz Malesevic, która jest liderką tego zespołu. Atakuje ze sporą siłą i często nabija na blok. Kuligowska i Krawulska na swoim normalnym poziomie w ataku (czyli słabym). Brawa należą się na pewno Katic, która po prostu rozgrywa (co u kobiet nie jest czymś normalnym). Świetna zagrywka Moniki Martałem i zmienniczek Naczk i Paszek (fajnie trafia ze zmianami trener Zawieracz). Nie pękła libero Wysocka, która przyjęła aż 39 zagrywek (Kuligowska 7, Malesevic 12) ! Wybitna libero to nie jest, ale potrafi przyjmować. Znacznie lepszym wyborem dla Muszyny byłaby Malesevic, która jest po prostu liderką w ataku.

Pilanki cały czas trzymają się w czołówce i według mnie jak najbardziej zasłużenie. Bardzo ciekawy zespół. Gdyby tylko wzmocnić trochę skrzydła ;)
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - PTPS Piła​


Tauron ostatnio przełamał się w Orlen Lidze wygrywając 3:0 z Impelem (nie jest to jakiś wyczyn patrząc na to co gra ekipa z Wrocławia). Tym co odróżnia Dąbrowę od np. Muszynianki jest przede wszystkim determinacja i zaagnażowanie. Właśnie dzięki temu wyszarpały zwycięstwo w meczu LM z Azerrail Baku. W końcu nieźle wyglądała współpraca z Plchotovą. Tokarska według mnie jak na razie gra średnio i w sumie dałbym szansę Liniarskiej. Cały czas bez Krystyny Strasz. Ostatnio więcej na libero gra Stacchiotti i gra nieźle. Na pewno ciągłe przestawianie Leys z przyjęcia na libero i odwrotnie jej nie pomaga. Dwie równorzędne atakujące Zaroślińska i Kaczor.

O Pilankach sporo napisałem wyżej i tutaj, odnośnie meczu z Muszyną:
Pilanki cały czas trzymają się w górnej części tabeli, ale teraz przed nimi seria ciężkich spotkań. Ostatnio wyjazdowa porażka 1:3 z Atomówkami (konkretnie porażka z Rachel Rourke). Ciekawa rozgrywająca Katic, dobre środkowe Lis i Martałek i przyjmująca Tijana Malesevic to najmocniejsze punkty PTPSu. Problemem na pewno jest brak skutecznej atakującej. Krawulska nie błyszczy i ma przeciętne warunki fizyczne, a Wawrzyniak jak na razie niczego szczególnego nie pokazała. Ogólnie zespół w miarę stabilny w przyjęciu, fajnie również funkcjonują w bloku i obronie. Trochę brakuje siły na skrzydłach, bo oprócz wspomnianego problemu z atakującą kiepsko spisuje się przyjmująca Joanna Kuligowska. A rywale najwięcej uwagi skupiają na Malesevic, która też nie zawsze poszaleje.
Tauron u siebie na pewno jest faworytem, ale patrząc na występy obu zespołów i na to jakie probemy w przyjęciu mają Dąbrowianki to kursy wydają się być trochę śmieszne. Piła u siebie na pewno groźniejsza, ale widać, że jest dobra atmosfera w zespole, są dobre wyniki i nie spodziewam się jakiegoś nagłego załamania. Obie drużyny podbudowane ostatnimi zwycięstwami z mocnymi rywalami i w sumie powinniśmy zobaczyć dobre, wyrównane spotkanie. Ważne spotkanie dla układu tabeli, więc jeszcze większa motywacja.

Typ:
PTPS Piła (+1.5 seta) @ 3.20 Unibet ⛔


EDIT: Mała pomyłka. Pograne oczywiście +1.5 seta @ 3.20. Czysty win stoi za 5.50 ;)
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Siódemka Legionovia Legionowo - AZS Białystok​


O ekipie z Białegostoku tak pisałem przed meczem z Łodziankami:
Białystok jak na razie bez zwycięstwa. AZS zdobył po punkcie u siebie w starciach z Pałacem i Impelem, które spisują się jak na razie słabo. Na wyjazdach jak na razie bez wygranego seta. Wyniki jak na razie kiepskie, atmosfera też nie najlepsza. Trzeba jednak przyznać, że niektóre zawodniczki nie grają źle. Channon Thompson i Esdelle Krystle grają na niezłej skuteczności w ataku. Szkoda tylko, że popełniają sporo błędów. Thompson występuje w tym sezonie na przyjęciu, a z tym elementem nie jest u niej najlepiej. Solidna środkowa Sinead Jack, przyzwoita rozgrywająca Cabajewska. Zespół ma niezłą zagrywkę, ale właśnie z przyjęciem zagrywki ma chyba największe kłopoty.
A tak po meczu z Łodziankami:
Białystok zdobył pierwszy punkt na wyjeździe w tym sezonie (były to również pierwsze wygrane sety na wyjeździe). Trzeba przyznać, że ten zespół ma potencjał w ofensywie. Przyjmująca (Nie wiem czy nazywać ją przyjmującą. Występuje na tej pozycji, ale z przyjęciem to ona zbyt wiele wspólnego nie ma.) Thompson ma niezły zasięg i potrafi mocno uderzyć. Atakująca Krystle Esdelle spory potencjał, ale według mnie nie potrafi tego wykorzystać. Dodatkowy atut to lewa ręka. Esdelle i Thompson zdobywają sporo punktów, ale sporo też oddają po własnych błędach. Do tego dochodzi środkowa Jack. Cabajewska przyzwoita rozgrywająca, ale w meczu z Łodzią nie błyszczała. Problemem jest przyjęcie. Gdyby tylko ten zespół lepiej przyjmował to na pewno nie zajmowałby ostatniej lokaty. Spory, nie do końca wykorzystywany potencjał w ataku.
Co można dodać ?
Na pewno problem z drugą przyjmującą obok Thompson. Największym atutem Kurnikowskiej jest na pewno uroda. Jeżeli chodzi o grę w siatkówkę to na razie nie wygląda to najlepiej. Chmiel w sumie w tym sezonie nie widziałem.

Siódemka na własnym parkiecie spisuje się nieźle, ale ten zespół nie ma zbyt dużego potencjału w ofensywie. Coś tam potrafi Sołodkowicz, nieźle gra również środkowa Skorupa. atakująca Michailenko zagrała dobre spotkanie przeciwko Łodziankom i to tyle. Leworęczna Łukaszewska również nie błyszczy. Przy dobrym przyjęciu jeszcze to wygląda dobrze, bo rozgrywająca Bąk stara się grać szybko i przy sobie. Z sytuacyjnych piłek nie ma kto tam uderzać.

Białystok ostatnio zaczął grać lepiej i to widać. Potencjał w ofensywie jest całkiem spory. Jeżeli będzie to poparte przynajmniej niezłym przyjęciem to może być dobrze. Legionowia nie ma jakiejś wybitnej zagrywki, na siatce również nie są najmocniejsze. Jedyny atut to własna hala. Może to być jednak za mało.

Gram czysty win, ale +1.5 oczywiście jak najbardziej do grania.

Typy:
AZS Białystok @ 2.65 Unibet ✅
AZS Białystok (+1.5 seta) @ 1.85 Unibet ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
filip_r2 769

filip_r2

Użytkownik
Siódemka Legionovia Legionowo - AZS Białystok​


O ekipie z Białegostoku tak pisałem przed meczem z Łodziankami:


A tak po meczu z Łodziankami:


Co można dodać ?
Na pewno problem z drugą przyjmującą obok Thompson. Największym atutem Kurnikowskiej jest na pewno uroda. Jeżeli chodzi o grę w siatkówkę to na razie nie wygląda to najlepiej. Chmiel w sumie w tym sezonie nie widziałem.

Siódemka na własnym parkiecie spisuje się nieźle, ale ten zespół nie ma zbyt dużego potencjału w ofensywie. Coś tam potrafi Sołodkowicz, nieźle gra również środkowa Skorupa. atakująca Michailenko zagrała dobre spotkanie przeciwko Łodziankom i to tyle. Leworęczna Łukaszewska również nie błyszczy. Przy dobrym przyjęciu jeszcze to wygląda dobrze, bo rozgrywająca Bąk stara się grać szybko i przy sobie. Z sytuacyjnych piłek nie ma kto tam uderzać.

Białystok ostatnio zaczął grać lepiej i to widać. Potencjał w ofensywie jest całkiem spory. Jeżeli będzie to poparte przynajmniej niezłym przyjęciem to może być dobrze. Legionowia nie ma jakiejś wybitnej zagrywki, na siatce również nie są najmocniejsze. Jedyny atut to własna hala. Może to być jednak za mało.

Gram czysty win, ale +1.5 oczywiście jak najbardziej do grania.

Typy:
AZS Białystok @ 2.65 Unibet
AZS Białystok (+1.5 seta) @ 1.85 Unibet
Z tego co mi się kojarzy to Legionovo we własnej hali potrafi wyrządzić sporo szkody przeciwnikowi swoją zagrywką. Tak był w meczu z Sopotem, Bydgoszczą i Łodzią. A nie oszukujmy się Białystok przyjęcie ma tragiczne nie ma tam moim zdaniem ani jednej solidnej zawodniczki włącznie z libero. Białystok potencjał w ataku ma spory i jest on czarny. Ale te czarnoskóre zawodniczki często popełniają licealne błędy i równie często walą prosto przed siebie.

Dodatkowo ostatnio czytałem o pierwszy zgrzytach w drużynie. Edyta Rzenno bierz pod uwagę możliwość rozwiązania kontraktu bo klub nie wypłacił jej od dłuższego czasu pensji. Do tego znany już od dłuższego czasu rozpie... w klubie problemy z halą itp...

Z Łodzią Białystok wygrał dwa sety ale to moim zdaniem Łodzianki długimi fragmentami grały tragicznie. Legionova u siebie potrafi wykorzystać bezlitośnie słabość przeciwnika. A takich słabości moim zdaniem Białystok ma całe mnóstwo.
 
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
ATOM Trefl Sopot - Budowlani Łódź
Mecz 5 i 6 drużyny Orlen Ligi, ale akurat tutaj jest wyraźna granica między zespołami. Zapowiada się spotkanie bez historii.
Sopot wreszcie powolutku łapie pułap, który powinien być już dawno. Trzeba zakończyć już pisanie o fatalnej Coimbrze, od jakiś 2-3 tygodni można zauważyć postępujący progres w grze, widać że wraca dawna Kiki i już teraz jest w stanie wyrządzić spore szkody. Ponadto Shelukhina na środku się mocno pokazuje, a oczywiście dalej gwiazdą numer jeden zespołu i całej ligi jest Rourke. Wcześniejsze mecze wygrywała w pojedynkę, teraz ma już coraz więcej wsparcia i wszystko w Sopocie idzie w dobrą stronę.
Łodzianki grają jak grają. Santos potrafi, ale nie zawsze wykorzystuje swoje umiejętności. Nie wiem co z Kruk - w meczu z AZSem złamała nos, ale pewnie zagra. Gdyby jej nie było to przyjęcie Łodzi praktycznie nie istnieje. Na środku świetna Pycia. Młoda Sikorska pokazuje potencjał, świetnie czuje blok, w ataku ma sporo do poprawy. Ściurka nie ma prawa grać z taką formą, ale czasem musi. Budowlane w ostatnich meczach robiły masę głupich błędów.
Jak ATOM zagra jak w Lidze Mistrzyń to zmiecie Łódź z powierzchni ziemi. Łódź dawno nie przegrała 0-3, na wyjazdach idzie im jak po grudzie, ATOM nie odda seta to po 1,5 godzinie poznamy ostateczny rezultat.
Kurs podaję na under, ale na -2.5 są podobne, można też wygrzebać takie coś jak under 140.5 w Bet365 po 1.85
Moje propozycje:
Under 160.5 --- 1.76 @ Betsson, Betsafe ✅ 3-0 (149)
Zawał w 3 secie :p 21-19 --&gt; 21-24 --&gt; 25-24 :cool:
 
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
PTPS Piła - BKS Aluprof Bielsko-Biała
Zdecydowanie najlepszy mecz 9 kolejki OrlenLigi, szkoda że nie będzie transmisji w TV.
PTPS to ekipa, która była tu opisywana już dziesiątki razy więc nie będę spamował. Brakuje czasem pary na skrzydle, ale super wygląda współpraca Katic z środkowymi, szczególnie gdy PTPS gra u siebie. Na wyjazdach często zdarzają się im babole, ale gdy grają w Pile to warto na nie stawiać. Z Dąbrową przegrały przez dużą ilość błędów własnych.
Bielsko od 7 meczy niepokonane (4 w lidze). Ostatni mecz z Wrocławiem był już o włos od porażki. Bergrova to dla mnie najjaśniejszy punkt drużyny. Wołosz jak złapie rytm to też rozgrywa na bardzo wysokim poziomie, ale to za często się nie zdarzało. Horka, Cella i Sieczka to siatkarki solidne, ale w mojej opinii mogą grać lepiej.
Aluprof przegrał w tym sezonie jeden mecz. Pora na kolejny, bo to wcale nie jakaś potęga, choć oczywiście drużyna z czołówki. U siebie Piła gra bardzo fajną siatkówkę i jak maszyna &quot;zatrybi&quot; to dopiszą kolejne punkty. Marny to argument, ale Bielsko na razie ma za dużo punktów, a w ciągu najbliższych ich ligowych meczy to Piła jest tym najtrudniejszym rywalem. Kurs przesadzony i trzeba pobierać, szczególnie ten na +1.5. W tamtym sezonie obydwa mecze kończyły się po tie-breakach (wygrywało Bielsko dwa razy).
Moje propozycje:
PTPS Piła +1.5 --- 2.40 @ Unibet ⛔ 1-3
PTPS Piła wygra --- 4.45 @ Expekt
⛔ 1-3


Lis, Malesevic i Katic to transferowe strzały w dziesiątkę PTPSu. Czy dadzą kolejne zwycięstwo swojemu klubowi?

Pozostałe mecze są do przemyślenia na więcej czasu. Podoba mi się manewr trenera Impelu, Błaszczyka (choć to wymuszone było, bo nie było dostępnej Jaszewskiej) z graniem na dwie atakujące - Mroczkowską na młotku (śmiesznie to brzmi w siatkówce kobiet i szukam odpowiednika jakiegoś ???? ) i Konieczną na przyjęciu, choć można było to zrobić już wcześniej, bo Polak gra jak kadetka, Rosner dochodzi do formy już ponad rok, a Pyziołek chyba też miała niedawno kontuzję, a to średnia siatkarka. Poza tym coś czuję, że pozbycie się Staelens z zespołu to będzie punkt zwrotny dla Wrocławianek. 1.42 na wyjeździe na ostatnią drużynę ligi to jednak troszkę mało. A w Legionowie ciężko się gra, właściwie mecz z AZSem był pierwszym słabym meczem u siebie Siódemki, w każdym z pozostałych pokazywały się z bardzo dobrej strony. Duży wpływ ma oczywiście publika, mnóstwo ludzi się tam zbiera i Bąk &amp; spółka dostają dużego kopa od kibiców. Do tego po ostatnim występie Siwki można spodziewać się Saad w składzie, a to na pewno wzmocnienie.

A tak w ogóle to co się stało z Jaszewską, że nie widnieje w składzie w ostatnim meczu?
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Krótkie podsumowanie 8 kolejki !

Wyniki:
Siódemka Legionovia Legionowo 1:3 AZS Białystok / Statystyki
Atom Trefl Sopot 3:0 Budowlani Łódź / Statystyki
Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna 3:0 KS Pałac Bydgoszcz / Statystyki
BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:2 Impel Wrocław / Statystyki
Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 3:1 PTPS Piła / Statystyki



Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 3:1 PTPS Piła

Spotkanie na pewno trochę rozczarowało.

Tauron zagrał nieźle i przede wszystkim konsekwentnie. Sporo piłek było kierowanych do Joanny Kaczor i była atakująca Muszynianki radziła sobie bardzo dobrze. Świetną zmianę dała Magda Śliwa. Doświadczona rozgrywająca potrafiła odmienić styl gry swojego zespołu. Ewidentnie coś szwankuje na linii rozgrywająca-środkowe. Według mnie jak na razie słabo prezentuje się Tokarska. Spory talent, świetne warunki fizyczne i w sumie nie potrafi tego do końca wykorzystać. Leys po tych zmianach pozycji też nie prezentuje się korzystnie. Przyjmowała nieźle (były tam jakieś pomyłki), ale w ataku strasznie niepewna.

Pilanki zagrały słabo i zasłużenie przegrały. Brakowało przede wszystki skuteczności w ataku. Zawiodła zwłaszcza Tijana Malesevic, która powinna ciągnąć ten zespół. Cały czas ciekawie prezentuje się Katic, która przy takich skrzydłowych powinna jednak jeszcze częściej próbować gry ze środkowymi. Sporo błędów w ataku, słaba skuteczność, ogólnie bardzo przeciętny występ.


Siódemka Legionovia Legionowo 1:3 AZS Białystok

Spotkanie zespołów z dolnych rejonów tabeli oczywiście poziomem nie zachwyciło, ale nie było też najgorzej. Warto przeczytać co do powiedzenia na temat tego spotkania miał wiceprezes Legionovii ;) LINK !

Siódemka zagrała źle i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Bardzo słabo prezentowały się w przyjęciu, miały mnóstwo problemów z zagrywką Akademiczek (a to przecież Białystok w tym elemencie nie błyszczy). Rzadko piłka była dogrywana dokładnie do Kingi Bąk stąd mała ilość gry ze Skorupą i Jóźwicką, a to właśnie szybkie akcje grane na małym wycinku siatki są mocną stroną Legionovii. Brakuje trochę siły na skrzydłach. Sołodkowicz potrafi uderzyć, ale według mnie często bije przed siebie, łatwo jest ją zatrzymać. Leworęczna Łukaszewska grała przeciętnie i aż dziwne, że trener nawet na chwilę nie spróbował Michailenko.

Białostoczanki ostatnio grają coraz lepiej i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Tym razem spotkanie w kwadracie dla rezerwowych spędziła Channon Thompson (wchodziła tylko na krótkie zmiany), która zdobywała poprzednio sporo punktów dla zespołu. AZS bardzo dobrze radził sobie w polu serwisowym (albo Legionowia tragicznie przyjmowała). Nieźle rozgrywała Cabajewska, sporo piłek do środkowych. Zwłaszcza postawa środkowej Sinead Jack mogła się podobać, pomyśleć, że to jest 1993 rocznik ;) Przywoite spotkanie Krystle, która naprawdę gra nieźle. Nie wiem gdzie grała wcześniej, ale powoli zbliża się do 30-tki, więc coś tam powinna potrafić. Wydaje się nieporadna, ale tą lewą ręką zdobywa trochę punktów.

Sytuacja Akademiczek z Białegostoku nie jest najlepsza. Finansowo pewnie wygląda to słabiutko, dziewczyny nie mają gdzie trenować (jeżdżą i szukają hali, w której mogą potrenować), ale na pewno nie można im odmówić zaangażowania i determinacji. Brawo !
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Siódemka Legionovia Legionowo - Impel Wrocław​


O Siódemce pisałem wyżej (również przed meczem z Białymstokiem), więc nie będę sie powtarzać.
Dodam tylko to, że dzisiaj pewnie zadebiutuje Magdalena Saad (ostatnio Lokomotiw Baku), która zastapi ostatnio słabo spisującą się Martę Siwkę.

Impel znalazł się na dnie tabeli i to na pewno jest ogromne zaskoczenie. Zespół nie funkcjonuje tak jak powinien, nie jestem również do końca przekonany do trenera Błaszczyka. Dzisiaj jednak starcie z ekipą z Legionowa, która do najsilniejszych nie należy.

Ostatnio dobry występ z Aluprofem (były to pierwsze sety stracone przez Aluprof na własnym parkiecie w tym sezonie) i może to napawać optymizmem. Transfer Maji Ognjenovic powinien być sporym wzmocnieniem, ale w tym spotkaniu chyba jeszcze nie zadebiutuje. Ostatnio na przyjęciu wystapiła Katarzyna Konieczna i na pewno jest to jakiś pomysł. Popełniła sporo błędów na przyjęciu, ale nadrabiała w ofensywie. Brakowało ostatnio Jaszewskiej, ale żadnej informacji nie można znaleźć. Na pewno Impel ma bardzo mocny środek z Djurisic i Wilson. Wystarczy tylko umiejętnie wykorzystać te zawodniczki.

Legionovia to przeciętna ekipa bez większego potencjału. W hali pewnie będzie komplet widowni, ale ostatnio nawet Białystok pokazał, że nawet publiczność nie pomoże jak zespół po prostu gra słabo w siatkówkę. Impel musi się w końcu przełamać. Myślę, że duże znaczenie będą miały środkowe z Wrocławia. Wilson i Djurisic potrafią grać na siatce i mają ogromne doświadczenie.

Jeżeli Wrocław utrzyma przyjęcie (ostatnio nawet Białystok dał radę, więc jestem optymistą) to trener Błaszczyk powinien cieszyć się ze zwycięstwa. Komplet punktów jak najbardziej w zasięgu Impela.

Typy:
Impel Wrocław @ 1.50 Unibet ⛔
Impel Wrocław (-1.5 seta) @ 2.00 Unibet ⛔
 
hopkirk 3,2K

hopkirk

Forum VIP
http://www.sport.pl/sport/1,65025,12950193,Odbic_sie_od_dna__Siatkarski_Impel_Wroclaw_gra_w_Legionowie.html
Jaszewska kontuzjowana.
Tak jak napisał Redwitz największa różnica to środkowe. Legionowo ma słaby atak, szczególnie atakująca Łukaszewska.
Rozgrywająca Ognjenović będzie wzmocnieniem, ale na jej dobrą grę pewnie trzeba będzie jeszcze długo poczekać. Drugi rok z rzędu ta zawodniczka zaczyna sezon w okolicach grudnia. Pewnie była zainteresowana klubami z Rosji, żeby być bliżej Teodosicia, ale można było się decydować wcześniej
Nie spodobała mi się wypowiedź działacza z Legionowa, szczególnie o ingerowaniu w skład. Nie widzę dużego związku między wejściem Chojnackiej a zmianą gry w ostatnim meczu. Zespoły jak Białystok zawsze mają problemy z utrzymaniem poziomu w ciągu całego spotkania i tutaj widzę przyczynę gorszej gry w 3. i 4. secie meczu z Legionowem.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
B 3

biplan

Użytkownik
Sprawa niesamowita jeżeli chodzi o mecz Siódemki Legionovii - Impel Wrocław. Było juz 2:0 w setach i 24:20 i Panie z Impelu wygrały 3 seta 24:26. Coś nieprawdopodobnego.
 
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
ATOM Trefl Sopot - Siódemka Legionowo
Mecz mistrza z beniaminkiem. Na otwarcie było wyrównane starcie w którym Siódemka powinna zdobyć punkty. Nie wykorzystały szansy i w tym roku już z Sopotem nie zapunktują.
ATOM jak pisałem w temacie LM. Ograli 3-0 Prostejov, a to raczej lepsza drużyna od Legionowa.
Tym bardziej, że Siódemka na wyjazdach zwykle dostaje spore baty (choć grały na razie z czubem tabeli). Rourke je zbombarduje atakami i zagrywkami, a pewnie Shelukhina kilka razy postawi ścianę i Legionovia szybko zgaśnie.
ATOM musiałby się mocno postarać by tutaj przegrać seta. Kursy są średnie, ale do jakiegoś dubla można dołożyć.
Moje propozycje:
ATOM Sopot -2.5 --- 1.45 @ Unibet, Bwin ✅ 3-0
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
houston4 1,2K

houston4

Użytkownik
KS Pałac Bydgoszcz - BKS Aluprof Bielsko-Biała
W spotkaniu kończącym 10 kolejkę Orlen Ligii spotkają się lider tabeli Aluprof i drużyna zajmująca drugie miejsce w tabeli... ale od końca Pałac Bydgoszcz. W pierwszym meczu w Bielsku było 3 do 0 dla bielszczanek i tylko w 1 secie była wyrównana gra do 22 i im dłużej trwał mecz tym bielszczanki się rozkręcały i kolejne sety zakończyły się do 17 i do 15.
To nie przypadek, że drużyna Aluprofu jest liderem tabeli, wg mnie mają na ten moment jak najbardziej poukładany zespół. Patrząc na statystyki to najwięcej punktów zdobył Aluprof (572 pkt), asy na set (2,1) zaraz za Muszyną która w tym elemencie ma 2,3, oraz w blokach na set 4,1.
Pałac Bydgosz na razie drugi od konca 6 punktów z dwoma wygranymi meczami z Impelem u siebie 3do 1 i z Białymstokiem na wyjeździe 3 do 2. Ilość zdobytych setów przez Pałac to tylko 9 przy 25 straconych, natomiast Aluprof zdobył 25 setów i stracił tylko 7. Wg mnie atut boiska w tym meczu nie będzie miał większego znaczenia, i każdy inny wynik niż 3 do 0 dla bielszczanek będzie dla mnie sporym zaskoczeniem.
Mój typ:
KS Pałac Bydgoszcz - BKS Aluprof Bielsko-Biała (-2.5) @ 1.73 WilliamHill⛔
KS Pałac Bydgoszcz - BKS Aluprof Bielsko-Biała under 160.5 @ 1.67 WilliamHill⛔
i coś dla lubiących mocne wrażenia trzymające do końca
KS Pałac Bydgoszcz - BKS Aluprof Bielsko-Biała under 135.5 @ 2.40 Unibet⛔
 
assassin84 119

assassin84

Użytkownik
ATOM Trefl Sopot - Siódemka Legionowo
Mecz mistrza z beniaminkiem. Na otwarcie było wyrównane starcie w którym Siódemka powinna zdobyć punkty. Nie wykorzystały szansy i w tym roku już z Sopotem nie zapunktują.
ATOM jak pisałem w temacie LM. Ograli 3-0 Prostejov, a to raczej lepsza drużyna od Legionowa.
Tym bardziej, że Siódemka na wyjazdach zwykle dostaje spore baty (choć grały na razie z czubem tabeli). Rourke je zbombarduje atakami i zagrywkami, a pewnie Shelukhina kilka razy postawi ścianę i Legionovia szybko zgaśnie.
ATOM musiałby się mocno postarać by tutaj przegrać seta. Kursy są średnie, ale do jakiegoś dubla można dołożyć.
Moje propozycje:
ATOM Sopot -2.5 --- 1.45 @ Unibet, Bwin
W temacie Sopotu:
http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/2012-12-07-jerzy-matlak-nie-jest-juz-trenerem-trefla-sopot
Nie wiadomo w jakiej atmosferze są zawodniczki, choć w poprzednim jak i obecnym sezonie pokazały, że wydarzenia okołosportowe nie mają wpływu na ich grę, a czasami nawet im gorzej się działo w klubie to tym lepiej grały (zeszły sezon).
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
wojcirej 2K

wojcirej

Użytkownik
Z całym szacunkiem do Matlaka, bo jednak z naszą reprezentacją siatkarek robił wyniki ponad miarę, ale jego zwolnienie to będzie raczej wzmocnienie. Ogólnie ja o trenerach w Orlen Lidze to mam takie zdanie, że tacy z nich fachowcy, jak z koziej dupy trąby. Na czasach zero konkretów, taktyki, tylko wyzywanie zawodniczek od &quot;debiliady&quot;. Czas na zagraniczną myśl szkoleniową! ;)
 
P 991

parodia

Użytkownik
Impel Wrocław - Pałac Bydgoszcz
Impel ma skład, który powinien spokojnie zapewnić miejsce w środku tabeli, a nawet walczyć o medale i aby sezon nie był kompletną klapą takie mecze jak z Pałacem w rundzie rewanżowej muszą wygrywać. Ognjenovic zapewne zgrywa się aktualnie z zespołem, ale przy tej klasie sypaczki nie powinno to trwać długo.
Pałac to fajny młody zespół jednak osobiście mnie ich gra nie pociąga. Ostatni mecz z Bielskiem to nie one wygrały dwa sety tylko Bielsko przestało grać od stanu 14:7 w drugim secie, także tu od razu chciałbym obalić kontry, że Pałac w formie. Wiadomo młode w meczach, w których nie mają nic do stracenia ryzykują w ataku itd., a tutaj mecz z cyklu &quot;wyrównanych&quot; i tak pewnie już grać nie będą. SO:
Impel Wrocław @1.45 (BAH)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom