>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

ORLEN Liga 2012/2013 (Liga Siatkówki Kobiet)

Status
Zamknięty.
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Krótkie podsumowanie 4 kolejki !

Wyniki:
Siódemka Legionovia Legionowo 3:0 KS Pałac Bydgoszcz / Statystyki
Budowlani Łódź 3:0 PTPS Piła / Statystyki
AZS Białystok 2:3 Impel Wrocław / Statystyki
Atom Trefl Sopot 3:1 BKS Aluprof Bielsko-Biała / Statystyki
Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna 3:1 Tauron MKS Dąbrowa Górnicza / Statystyki


Budowlani Łódź 3:0 PTPS Piła

Pilanki przegrały swoje pierwsze spotkanie w tym sezonie i przegrały zasłużenie. Przyzwoicie zaprezentowały się środkowe Lis i Martałek. Brakowało jednak skutecznej gry ze skrzydeł. Malesevic nie do końca potrafiła wykorzystać to, że na bloku miała zawodniczkę, która mierzy 170cm. Poza tym Tijana miała naprawdę mały udział w przyjęciu, więc powinna brać ciężar gry w ataku na siebie. Kuligowska w ataku bardzo słabo. Atakująca Wawrzyniak również przeciętnie. Brakowało skuteczności z prawego skrzydła i na dłuższą metę może to być problemem Pilanek. Dziwne, że nawet na chwilę nie pojawiła się Natalia Krawulska. Problemem w tym meczu były masowo psute zagrywki. U kobiet popełnianie tylu błędów jest po prostu karygodne.

Budowlane odniosły pierwsze zwycięstwo i od razu zgarnęły komplet punktów. Dobry mecz zagrała Sylwia Pycia, która dostawała sporo piłek od Thompson. Ogólnie środkowe z Łodzi nieźle w bloku. Jakoś udaje się Budowlanym chować młodą Sikorską, która do poziomu ORLEN Ligi chyba jeszcze nie dorosła. Soraia Dos Santos i Ściurka przeciętnie, ale w zespole była Aleksandra Kruk, która w trudnych sytuacjach spisywała się bardzo dobrze. Nie boi się bloku, a to u kobiet jest spory atut. Może się podobać libero Agata Durajczyk, która już grając w Mielcu była wyróżniającą się zawodniczką na tej pozycji.


Meczu Muszynianka - Tauron nie widziałem, więc może mariok coś napisze ;)
 
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
Meczu Muszynianka - Tauron nie widziałem, więc może mariok coś napisze ;)
Mecz oglądałem, ale nie cały, ominął mnie 1 set i kawałek 3-ciego. Za bardzo nie mam weny by spotkanie opisać, dobry mecz Popovic znów i chyba pierwszy w tym sezonie dobry występ Dziękiewicz na środku. Werblińska powoli łapie skuteczność. Tauron dużo zgubił punktów słabym przyjęciem.

Impel Wrocław - ATOM Trefl Sopot
Mecz kończący 5 kolejkę. Wrocław ciągle pokazuje, że strasznie się męczą, wróciła już Haładyn, ale po kontuzji od razu nie zacznie grać na poziomie. Atom za to powoli wydaje się wybudzać.
Męczarnie ze słabym Białymstokiem to słaby prognostyk przed meczem z mistrzem kraju. Polak gra tragicznie, a Rosner póki co to tylko nazwisko, nie odbudowała formy sprzed lat. Mroczkowska i Konieczna na ataku - teoretycznie, któraś zawsze powinna trzymać fason, ale z tym też bywa różnie. Temat rozegrania wszyscy znają, Kim partoli.
Napisałem, że mecz z Bielskiem, może być dla ATOMu przełomem i być może tak będzie. Ograli Prostejov 3-0. Jakby trochę drgnęła Coimbra. Coraz więcej rozgrywa Wilk. Jeszcze nie wygląda to jak należy, jak powinno, ale widać, że ATOM idzie w dobrym kierunku. No i mają swoją Rourke.
Dla obydwu drużyn początek sezonu był trudny. ATOM oprócz tego, że ma po prostu lepsze zawodniczki, to wydaje się z tego dołka wygrzebywać. Co do Impelu, nie mam do tego przekonania. Myślę, że Sopot wygra w miarę pewnie, strata do czołówki jest i nie ma sensu tracić punktów. 1-3 mi się widzi, ale czysty win wydaje się najrozsądniejszy.
Moje propozycje:
ATOM Sopot wygra --- 1.42 @ Unibet ✅ 1-3
 
wlodek02 5,3K

wlodek02

Użytkownik
Dyscyplina: Siatkówka Kobiet Orlen Liga
Data: 02.11.2012r. godz. 20:00
Spotkanie:pałac Bydgoszcz - Budowlani Łódx
Typ: Budowlani Łódź ✅
Kurs: 1,76
Bukmacher: Pinnacle

Dziś kolejny mecz Orlen Ligi Kobiet spotykają się dwie drużyny z dosć przeciętnymi wynikami. Drużyna z Bydgoszczy do tej pory wygrał ajeden mecz u siebie z Impelem gwardią Wrocław ponieważ gra drużyny z Wrocławia mimo bardzo dobrego składu pozostawia wiele do życzenia. Drużyna z Bydgoszczy ma dość przeciętny skład a odejście największej gwiazdy Patrycji Polak to duże osłabienie. Natomiast druzyna z Łodzi ma kilka ciekawych zawodniczek , których problemem był brak zgrania jednak ostatnio chyba coś drgnęło wygrana 3-0 z Piła to moim zdanie zwiastun lepszej gry Budowlanych. W składzie są naprawdę interesujące zawodniczki: Pycia,Bryda ,Sciurka ,Dos Santos,Golec (Kaczorowska), Kruk, to zawodniczki na środek tabeli. dziś moim zdaniem Budowlani jeżeli tylko zagrają na swoim poziomie powinny zwyciężyć gdyż mają o wiele więcej atutów zarówno w ataku jak i na przyjęciu.
 
marko87 214

marko87

Użytkownik
Pałac Bydgoszcz - Budowlani Łódź @ 2,2 ⛔
Pinnacle

Rozpoczynamy 5 kolejkę Orlen Ligi siatkarek i już w piątek o 18:00 będzie można zobaczyć niezwykle ciekawie zapowiadające się spotkanie Bydgoszczy z Budowlanymi z Łodzi. Wg bukmacherów faworytem jest tutaj zespół Budowlanych...ja jednak mam nieco inne odczucia.

Na początku należy zacząć od gospodyń, a więc podopiecznych trenera Gąsiora. Na pewno jak na razie grają tragicznie i zawodzą na całej linii swoich kibiców. Jedno zwycięstwo na 4 spotkania to nie jest dobry wynik. W dodatku ostatnia porażka w Legionowie ośmiesza nieco te zawodniczki. Niemniej jednak zauważymy, że jak dotąd porażki miały miejsce tylko na wyjazdach. O ile te w Bielsku Białej i Pile można jakoś zrozumieć to na pewno tej ostatniej już nie. Skład Bydgoszczy na pewno nie jest słaby, ale jak dotąd szwankuje przede wszystkim przyjęcie. O ile Martinez i libero Kuehn-Jarek radzą sobie tutaj jeszcze w miarę to Rita Liliom jest ich zupełnym przeciwieństwem. Przyjęcie fatalne, a do tego w ataku także bez szału. Być może w pierwszej 6-stce zobaczymy dziś Annę Grtejan i nie byłaby to zła decyzja. Jeżeli przyjęcie będzie w miarę poprawne to na epwno Mazurek będzie sypała o wiele lepiej. Przede wszystkim mowa tutaj o środku, a środek siatki jest tutaj bardzo dobry. I Dominika Schulz i Rachel Adams zapewniają dobry poziom. W ataku gra leworęczna Czyżnielewska i mimo słabego ostatniego spotkania to na pewno jest to poprawna zawodniczka.

Łódź tak jak przewidywałem w ostatniej kolejce pokonała dobrze prezentujący się na początku sezony zespół z Piły. Przede wszystkim znowu należy podkreślić to, że dobrze zagrały one w bloku. Zdobyły tym elementem 13 punktów. Siła tej drużyny to środek siatki, a więc Sikorska i Sylwia Pycia. Zupełnie inaczej ejst na skrzydłach. Żadna zawodniczka nie prezentuje tutaj jakiejś wielkiej skuteczności. W ostatnim meczu było z tm tragicznie, ale na szczęście dla Łodzianek Piła zagrała jeszcze gorzej. Dla przykładu możemy podać statystyki. Przyjęcie było bardzo dobre, a procent w ataku prezentował się tak: atakująca Dos Santos 23%, a przyjmujące Ściurka i Kruk odpowiednio 18% i 42%. Jak widać poza Kruk reszta zagrała fatalnie w tym elemencie.

Ciekawe jak to będzie wyglądało dzisiaj. Wg mnie kurs na gospodynie jest nieco przeszacowany. Poziom jest podobny z lekkim wskazaniem na Pałac Bydgoszcz. Po ostatniej zawstydzającej porażce na pewno będą chciały zmazać plamę na honorze i podejdą tutaj w miarę skoncentrowane. O wszystkim przekonamy się koło 20...
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
KS Pałac Bydgoszcz - Budowlani Łódź​


5 kolejkę zaczynamy od spotkania w Bydgoszczy. Transmisja od godziny 20 w Polsacie Sport.

Zacznę od Budowlanych, które w poprzedniej kolejce wygrały po raz pierwszy w tym sezonie. Skład przeciętny, jednak w walce o utrzymanie raczej nie powinny uczestniczyć. Jak na razie Soraia Dos Santos jest najlepiej punktującą zawodniczką w ORLEN Lidze, ale jeżeli chodzi o skuteczność czy efektywność w ataku jest u niej słabiutko. Ściurka również wypada blado. Coś tam potrafi Kruk, ale za to słabiej radzi sobie w przyjęciu (od Ściurki i Durajczyk). Mocnym punktem jest libero Agata Durajczyk i według mnie nie ma sensu na nią zagrywać. Pycia doświadczona i swoje na środku robi. Sikorska ma za sobą niezłe występy, ale to jeszcze nie jest poziom ORLEN Ligi. Problemem może być 170 cm rozgrywającej, której strefa w bloku powinna być notorycznie wykorzystywana.

Pałac na wyjazdach radzi sobie słabo, ale ostatnia porażka z Legionowem to po prosty wstyd. Coraz więcej pretensji jest do Rity Liliom i mam nadzieję, że trener Gąsior pójdzie po rozum do głowy i zacznie Ania Grejman, która znacznie lepiej radzi sobie w przyjęciu. Bardzo mocny środek siatki z Dominiką Schulz (Kuczyńska) i z Rachel Adams. Magda Mazurek przy dobrym przyjęciu potrafi rozgrywać i wykorzystywać mankamenty rywalek. Kubanka Martinez wybitna w przyjęciu nie jest, ale jest poprawna w tym elemencie. Do libero Kuehn-Jarek pretensji też mieć nie można. Na pewno Pałac wypada znacznie lepiej w ataku na tle swoich dzisiejszych rywalek.

Sikorska w Łodzi tak jak powiedziałem spisuje się jak na razie nieźle. Mam nadzieję, że dzisiaj na przeciwko będzie miała Rachel Adams i Magda Mazurek będzie ją bardzo często uruchamiać.

Na własnym parkiecie Pałac jest groźny. Nie wiem czemu, ale Łódź zupełnie mnie nie przekonuje. Wszystko rozstrzygnie się w polu serwisowym. Obie drużyny w tym elemencie mają podobny potencjał. W przyjęciu lepsze są Budowlane, ale jeżeli w Pałacu wystąpi Grejman to może się to wyrównać. W bloku lepiej radzą sobie Łodzianki, ale w ataku zdecydowanie lepsza jest Bydgoszcz.

Pałac u siebie będzie chciał się zrehabilitować za porażkę w fatalnym stylu w Legionowie i według mnie wygra to spotkanie.

Typ:
KS Pałac Bydgoszcz @ 2.00 Unibet ⛔
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
PTPS Piła - AZS Białystok
No i tradycyjnie, Unibet szybko wystawił swoje kursiwa. Kontynuujemy więc serię przeciwko AZS&#39;owi.

Piła w końcu przegrała, dziś z Budowlanymi. W mojej opinii zabrakło decyzji trenera, by zmienić Katic, która miała dziś słabszy dzień. Emilia Kajzer to siatkarka, która pokazała już, że warto dawać jej szansę. Brakuje tej atakującej, Wawrzyniak bije częściej na oślep niż obiera jakiś kierunek, a Marina też widać, niezbyt jej ufa.

Białystok ma jeszcze po drodze wyjazd, który w moim mniemaniu niezbyt jest potrzebny. Drużyna bez przyjęcia. Ugrały dwa sety z Impelem, co jest zaskoczeniem, ale to raczej większy wstyd dla Wrocławianek.

PTPS zaczął świetnie, potem troszkę te powietrze uszło. U siebie jednak nie widzę opcji na stratę punktów.

Moje propozycje:
PTPS -1.5 --- 1.50 @ Unibet


Reszta potem, chyba że Redwitz wyłapie wcześniej ;)
Typ marioka &quot;uciekł&quot; na drugą stronę, a warto go przypomnieć. Według mnie jest to najlepsza opcja z ORLEN Ligi w 5 kolejce.

Pilanki ostatnio przegrały 0:3, ale na własnym parkiecie jest to bardzo mocny zespół (w poprzednim sezonie potrafiły u siebie urywać punkty najlepszym).
Białystok w tygodniu przegrał w CEV Cup i zaprezentował się podobno bardzo słabo. Według mnie jest to najsłabszy zespół w ORLEN Lidze i na wyjeździe nie będzie miał zbyt dużo do powiedzenia.
 
czerwonatruskawka 349

czerwonatruskawka

Użytkownik
Pałac Bydgoszcz - Budowlani Łódź
Budowlani Łódź 1.85 2/10
✅

Zespół Budowlanych Łódź z meczu na mecz gra coraz lepiej natomiast gospodynie graja straszna padline. Nie widze innego wyniku jak zwycięstwo gości.

...tak jak przewidziałem łatwa i przyjemna wygrana:)
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
K 116

kopakos

Użytkownik
...tak jak przewidziałem łatwa i przyjemna wygrana:)
Jeżeli łatwą i przyjemną wygraną nazywasz wykaraskanie się w tie breaku ze straty 4 pkt (11-7 chyba) + obronienie piłki meczowej to gratuluje :razz:. Gdyby nie Dos Santos w końcówce, to przegrały by to...
 
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
AZS Białystok - KS Pałac Bydgoszcz
Po raz n-ty zaczynam kolejkę w Orlen Lidze od typu przeciwko najsłabszej drużynie rozgrywek.

U siebie na pewno Białystok gra sporo lepiej niż na wyjazdach. Mimo to, gra dalej niezbyt pasuje do ligowego poziomu. Przyjęcie to najoczywistszy mankament, ale też taka Esdelle mocno rozczarowuje, a ona miała ciągnąć ten zespół. Tracą często seriami punkty, ale czasem i im wyjdzie seria, bo Thompson i Rzenno mają mocne zagrywki, Cabajewska do tego nieprzyjemny flocik.

Bydgoszcz w tym sezonie już sporo punktów stracił. Na pewno zabolały baty w Legionowie. U siebie z Łodzią mecz stał na bardzo wysokim poziomie. Szkoda, że trener uparł się tak na tą Liliom i wystawił ją od początku... na ataku za Czyżnielewską. Oby tym razem reprezentantka Węgier zaczęła na ławce. Grejman co prawda w ataku jest słaba, do piłek sytuacyjnych nie ma warunków, a obijać o blok też na razie nie potrafi, jedynie jakieś szybsze piłki wykończy, ale jednak przyjmuje. Martinez i Zuza to spora siła w ataku i z tego muszą korzystać. Dodatkowo świetnie wygląda środek, pisałem przed 1 kolejką, że Rachel Adams może być małym objawieniem i tak też się dzieje, do tego doświadczona Schulz, a już wróciła obiecująca Sosnowska, która coś tam rok temu pokazała. Mazurek na rozegraniu to też niezła opcja, podoba mi się jej ustawianie w obronie, dużo piłek wyjmuje.

Problemem Pałacu jest na razie brak regularności w grze i słabe występy na obcym terenie. Teraz jednak idealna okazja by troszkę się podbudować i trochę podskoczyć w tabeli. Skład Pałac ma zdecydowanie lepszy, 0-3 nie zrobią raczej, ale 1.50 na wygraną gości to dla mnie bardzo korzystna opcja. Dodatkowy fakt jest taki, że Białystok już dawno w meczu ligowym nie wygrał z Pałacem.

Moje propozycje:
Pałac Bydgoszcz wygra --- 1.50 @ Unibet, Bwin ✅


Jutro jeszcze chyba coś napiszę...
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Krótkie podsumowanie 5 kolejki ;)
Wyniki:
Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 3:1 Siódemka Legionovia Legionowo / Statystyki
BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:0 Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna / Statystyki
Impel Gwardia Wrocław 1:3 Atom Trefl Sopot / Statystyki
PTPS Piła 3:0 AZS Białystok / Statystyki
KS Pałac Bydgoszcz 2:3 Budowlani Łódź / Statystyki

BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:0 Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna
Mecz na szczycie w PlusLidze. Fajna atmosfera na trybunach. Pomimo tego, że spotkanie zakończyło się w 3 setach mogło się podobać.
Aluprof od początku do końca dyktował warunki na boisku i pokazał, że może włączyć się do walki o Mistrzostwo Polski. Dobre spotkanie zagrały przede wszystkim Czeszki: atakująca Helena Horka otrzymywała najwięcej piłek i grała na niezłej skuteczności, środkowa Milada Bergrova zanotowała 78% skuteczność w ataku i sporo dała zespołowi w bloku i w polu serwisowym. Konsekwenta zagrywka na Kasprzak, która w tym spotkaniu nie istniała.
Muszynianka zagrała kiepskie spotkanie. Zagrywka niefunkcjonowała tak jak zwykle, brakowało również bloku. Na poziomie zagrała chyba tylko Anna Werblińska. Atakująca Popovic tym razem nie pokazała się z dobrej strony, sporo błędów w ataku. Podobno gra z jakimś urazem. Może warto dać jej po prostu odpocząć ? Przecież są Sieradzan czy Rousseaux, którą w sumie chciałbym częściej widzieć na parkiecie. Cały czas nie jestem przekonany do środka w Muszynie. Bednarek-Kasza wiadomo, wysoki poziom. Ale Gajgał-Anioł czy Dziękiewicz według mnie nie błyszczą.

KS Pałac Bydgoszcz 2:3 Budowlani Łódź
Wyrównane, ciekawe spotkanie, po którym na pewno zawiedzione mogą być zawodniczki z Bydgoszczy. Sporo niewykorzystanych okazji i kiepskie decyzje w najważniejszych momentach.
Łodzianki wygraly drugi raz z rzędu, ale łatwo nie było. Trener Kosmol zaczął na ataku z Magdą Piątek, ale bohaterką spotkania była jej zmienniczka Soraia Dos Santos. Skończyła sporo ważnych piłek. Po raz kolejny dobrze w ataku zagrała Aleksandra Kruk. Przede wszystkim gra odważnie. Nie boi się mocno uderzyć i to procentuje. Mogła się podobać gra w bloku (22 punkty). Najczęściej tym elementem punktowały środkowe Sikorska i Pycia, po 5 skutecznych bloków
Trener Rafał Gąsior zaczął spotkanie z Grejman i Martinez na przyjęciu (tak jak chciałem), ale zaskoczyła mnie obecność Liliom na pozycji atakującej. Liliom została potem zmieniona przez Czyżnielewską, która zagrała niezłe spotkanie. Mazurek nieźle rozgrywała, sporo piłek do skutecznych środkowych (Rachel Adams prezentuje się naprawdę doskonale). Trochę za dużo piłek było do Grejman (aż 41, najwięcej atakowała ze wszystkich zawodniczek Pałacu), która nieźle gra w przyjęciu, ale mistrzynią ataku nie jest.
 
czort 31

czort

Użytkownik
5 kolejka za nami czas na kolejkę 6.
Rozgrywki zainaugurują moim zdaniem dwa zdecydowanie najsłabsze zespoły Orlen-ligi, a mianowicie Azs Białystok oraz Ks Pałac Bydgoszcz. AZS do tej pory zdobył tylko jeden punkt z Ipelem Wrocław na własnym podwórku a więc jeśli nie zdobędą punktów z Pałacem to z kim innym? Pałac ma na koncie 4pkt. zdobyte również na własnym parkiecie (3 z Impelem oraz 1 z Budowlanymi) a więc mecz zapowiada się bardzo ciekawie, moim zdaniem podział punktów.
Azs Białystok vs Ks Pałac Bydgoszcz 3:2⛔ wynik 2:3
W drugim meczu spotkają się zespoły które przed sezonem były typowane na walkę o mistrzowskie trofeum czyli Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna wraz z Impelem Wrocław, mineralne tylko jedna porażka w Bielsko Białej i niezła gra w lidze mistrzyń natomiast Wrocławianki świetne indywidualności ale nie mogą się zgrać i jako zespół zawodzą zarząd, trenerów oraz kibiców siódma lokata z czterema punktami a w dodatku zdobyte z niezbyt wymagającymi rywalkami to zdecydowanie za mało.
Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna vs Impel Wrocław 3:0✅ wynik 3:0
W sobotę Atom Trefl Sopot na własnym terenie podejmie PTPS Piła, Atomówki w kłopotach finansowych przebudowały mocno skład ale mimo to skompletowały dobry skład na czele z doświadczonym trenerem (Jerzym Matlakiem) i nadal się wzmacniają bliska podpisania kontraktu z Sopociankami była środkowa Gabriela Koewa jednak do transferu nie dojdzie Zespół Jerzego Matlaka obecnie na piątej pozycji z 9 punktami. Jak na razie Liga kłamie dowodem na to są Pilanki które obecnie zajmują czwartą lokatę z 12 punktami podobnie jak trzy poprzedzające je zespoły natomiast te cztery zwycięskie mecze grały z zespołami zajmującymi aktualnie 7, 8, 9 oraz 10 lokatę czyli z czterema ostatnimi zespołami ligi a z szóstymi aktualnie Łodziankami była już porażka.
Atom Trefl Sopot vs PTPS Piła 3:1✅ wynik 3:1
W meczu nr 5 zagrają ze sobą Tauron MKS Dąbrowa Górnicza z BKS Aluprof Bielsko-Biała czyli jak Łatwo zauważyć mecz na szczycie Orlen-ligi tym razem zacznę od gości tego arcy spotkania czyli od lidera BkS-u nie bardzo wiem co napisać ponieważ trzy zwycięstwa ze słabszymi rywalami porażka z mistrzyniami Polski (Atomem Trefl Sopot) i w ostatniej kolejce zwycięstwo z Mineralnymi z którymi natomiast przegrały Dąbrowianki, Dąbrowianki natomiast zwycięstwa również ze słabszymi zespołami i zwycięstwo z Atomówkami z którymi uległy Bielszczanki więc mało prawdopodobne żeby mecz zakończył się w trzech setach, własny parkiet przemawia za Tauronem i tak też obstawiam ale nie tylko dlatego że Dąbrowianki grają u siebie ale także dlatego że mimo dwóch porażek w lidze mistrzyń zaprezentowały się pozytywnie, widziałem oba mecze i świetną walkę w obu.
Tauron MKS Dąbrowa Górnicza vs BKS Bielsko-Biała 3:2⛔ wynik 1:3 (Tie-break, był bardzo blisko)
Szóstą kolejkę zakończą w dzień Niepodległości czyli Polskie Święto Siódemka Legionovia Legionowo oraz Budowlani Łódz, Trener Wojciech Lalek ma do dyspozycji zespół na jaki siódemkę aktualnie stać zupełnie odwrotnie niżeli Atom Trefl Sopot (zespół na który ich nie stać) ale też inne cele ponieważ siódemka walczy o utrzymanie a Atom otwarcie mówi o zdobyciu a raczej obronieniu trofeum mistrza Polski ale dość o Atomie, Zespół Legionovi nie ma gwiazd w zespole ale waleczne równe dziewczyny aktualnie przedostatnia pozycja z trzema punktami nie imponuje z tym że beniaminek Orlen-ligi rywalizował z najmocniejszymi zespołami czyli takimi markami jak: Muszynianka, Atom, Tauron czy PTPS i jedyne zwycięstwo z Pałacem Bydgoszcz teraz przyjdzie im się zmierzyć Budowlanymi Łódź które okupują środkową część tabeli z 6 punktami porażki z takimi zespołami jak: MKS Dąbrowa Górnicza, BKS Bielsko-Biała i Impel Gwardia Wrocław ujmy Łodziankom nie przynoszą ale zwycięstwa z Pałacem Bydgoszcz czy PTPS Piła również nie przynoszą im zaszczytów no może z Pilankami troszkę a więc Łodzianki wychodzą na ligowego średniaka, ja jednak sądzę że Lalki z Legionowa nie miały szansy się wykazać w pierwszych pięciu kolejkach i w święto Niepodległości świętowały będą miejscowe.
Siódemka Legionovia Legionowo vs Budowlani Łódź 3:1✅ wynik 3:1
Jak na początek mojego typowania na forum 60% skuteczności jeśli chodzi o typowanie pełnych wyników to chyba nie źle.
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - BKS Aluprof Bielsko-Biała
Analiza na mecz na który nie mam jeszcze koncepcji, kołatają mi się różne typy, w tym momencie pisania nie wiem jak stawiać.
Wydaje mi się, że na ten moment Dąbrowa ma pełniejszy skład. W ostatnich dwóch meczach grały bez nominalnej libero Strasz, ale na ten mecz Kryśka chyba będzie już w pełni sił, a nawet jakby tak nie było, to Leys spisywała się całkiem całkiem. Niezły środek, dobre skrzydła. Z Siódemką nie grała Nuszel i taki odpoczynek chyba był jej potrzebny po wyjeździe na mecz z Dresdner. Dwie mocne opcje w ataku i ofensywna rozgrywająca.
Aluprof zaskoczył o kolejkę później niż przewidziałem. Horka wreszcie zagrała mecz na poziomie, do tego świetna gra środkowych, a i Wołosz w końcu na reprezentacyjnym poziomie. Nie podoba mi się postawa przyjmujących, Cella i Sieczka na razie nic ciekawego nie pokazują, szczególnie Polka. Łyszkiewicz może pograć na razie ze słabszymi rywalkami.
No i wracam praktycznie do punktu wyjścia, bo dalej nie wiem co postawić. Wydaje mi się, że Horka nie jest w stanie powtórzyć gry z meczu z Muszyniankom, a to jest klucz do zwycięstwa. Nie widzę też nagłego odrodzenia Sieczki. Z drugiej jednak strony do Dąbrowy też nie mam pełnego zaufania, potrafią odstawiać niezłe babole. Atut boiska na pewno nie powinien być bez znaczenia, ale czy 1.40 to kurs warty do gry na MKS? Ja jednak mecz sobie odpuszczę, nie ma sensu pchać się w coś czego się nie czuje. Analizę jednak zostawiam, bo może komuś to cokolwiek pomoże.
Moje propozycje:
Brak
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Krótko, bo już późno, a jutro nie będzie czasu.

Atom Trefl Sopot PTPS Piła​


Mecz z kilkoma &quot;smaczkami&quot;, o których można przeczytać TUTAJ !

Pilanki jak na razie grają nieźle i przede wszystkim wygrywają. Bardzo dobra rozgrywająca Katic, która potrafi rozgrywać. A to u kobiet wcale nie jest takie oczywiste. Sporo gry środkiem z Martałek i Lis. Liderką zespołu jest bez wątpienia Tijana Malesevic. Właśnie takie zawodniczki podnoszą poziom ORLEN Ligi. Problemem jest prawe skrzydło. Wawrzyniak niezłe warunki fizyczne, ale w sumie nic poza tym. Krawulska ma spory talent i według mnie trzeba odważnie na nią postawić. Chociaż nie zawsze gra dobrze.

Prawe skrzydło jest największym atutem w Atomie Trefl Sopot. Australijka Rachel Rourke od początku sezonu gra znakomicie i zdobywa mnóstwo punktów. Pozostałe zawodniczki nie błyszczą. Rozczarowuje mnie trochę Kaczorowska, która powinna razem z Rourke ciągnąć ten zespół. Coimbra jak na razie słabo. Nie podoba mi się rozegranie (można to tak nazwać ?) Izy Bełcik.

Atom w sumie powinien wygrać ten mecz. Rourke gwarantuje sporą ilość punktów. Piła jeżeli zagra zespołowo to ma szansę nawiązać walkę. Potencjal w zespole jest, forma niezła, więc liczę na przynajmniej jeden wygrany set przez PTPS.

Typy:

PTPS Piła (+2.5 seta) @ 2.02 Unibet ✅
Over 130.5 pkt @ 1.50 Bwin ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
Jutro jeszcze chyba coś napiszę...
Siódemka Legionovia Legionowo - Budowlani Łódź
To właśnie ten mecz, który miałem wtedy opisać, małe opóźnienie :razz:.
Legionovia to drużyna własnego boiska. W wyjazdowych meczach nie nawiązywały na razie walki, choć to były trudne wyjazdy. U siebie wygrały 3-0 z Pałacem oraz ugrały po secie z Piłą i ATOMem. Mają niezłą libero. Atak ciągnie głównie Sołodkowicz. Przebłyski czasem na środku ma Skorupa.
Łodzianki po 2 wygranych z rzędu. Kruk zaczęła grać jak należy. Druga przyjmująca jednak dużo słabiej, Ściurka bez formy, Mikołajewska zależy od chwili. Pycia to opoka na środku, Sikorska czuje blok. Trochę zagadkowa postać dla mnie to Dos Santos. Warunki ma, siłę sporą, a zamiast bombardować rywalki szuka bardzo często jakiś półśrodków. Jej centymetry na pewno przydają się w bloku.
Łódź jest lepszą drużyną, z tym że Siódemka na własnym boisku gra sporo lepiej, a znowu Łódź na wyjazdach potrafi gubić w prosty sposób sety. Chciałem grać Budowlane, ale boję się o psychikę i zagram jedynie over po symbolicznej stawce. Jakby nie patrzeć tylko z Muszyną Legionovia nie ugrała seta, a Łódź samym blokiem też jakiegoś seta powinien wygrać. Linia w miarę niska.
Moje propozycje:
Over 179.5 --- 1.85 @ Bet365 ⛔
Bez Kruk Łodzianki... :;/:
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Siódemka Legionovia Legionowo - Budowlani Łódź​


Byłem jakoś sceptycznie nastawiony do Łodzianek, ale dwa ostatnie spotkania całkiem niezłe i przede wszystkim wygrane. Spore możliwości w ataku ma Aleksandra Kruk, która nie boi się odważnych decyzji. Na pozycji atakującej mam nadzieję, że rozpocznie Soraia Dos Santos. Otrzymuje sporo piłek, zdobywa dużo punktów, ale nie do końca potrafi wykorzystać swój potencjał. Narzekałem trochę na Sikorską, która gra na środku siatki, ale bardzo dobrze jak na razie spisuje się w bloku. Libero Durajczyk to według mnie jedna z najlepszych zawodniczek na tej pozycji w ORLEN Lidze i trochę dziwi mnie to, że nie może znaleźć lepszego klubu. Lekka dziura na przyjęciu obok Kruk. Ściurka słaba, Mikołajewska niepewna. Ciekawą opcją byłaby Bryda, ale jest to raczje ofensywna zawodniczka, więc para Bryda-Kruk mogłaby nie dać sobie rady w przyjęciu.

Siódemkę widziałem w tym sezonie tylko raz. Ostatnio coś tam zaczęły grać, ale według mnie wielkiego potencjału to ten zespół nie ma. Liderką zespołu jest przyjmująca Sołodkowicz, która nie gra na jakiejś wybitnej skuteczności. Problemem Siódemki jest według mnie prawe skrzydło (podobny problem jak w Pile). Łukaszewska i Michailenko grają jak na razie słabo. Przyzwoicie spisują się środkowe i do nich większych zastrzeżeń mieć nie można.

Nie spodziewałbym się łatwego spotkania dla Łodzianek, ale na pewno będą podbudowane ostatnimi zwycięstwami. Budowlane świetnie grają blokiem i Siódemka, która ma przeciętne warunki fizyczne może mieć spore problemy w ataku.

Typ:
Budowlani Łódź @ 1.52 Marathonbet ⛔
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Krótkie podsumowanie 6 kolejki !

Wyniki:
Siódemka Legionovia Legionowo 3:1 Budowlani Łódź / Statystyki
AZS Białystok 2:3 KS Pałac Bydgoszcz / Statystyki
Atom Trefl Sopot 3:1 PTPS Piła / Statystyki
Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna 3:0 Impel Wrocław / Statystyki
Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 1:3 BKS Aluprof Bielsko-Biała / Statystyki


Siódemka Legionovia Legionowo 3:1 Budowlani Łódź

Mecz ogólnie na słabym poziomie i Ci co go nie widzieli w sumie nie mają czego żałować.

Siódemka drugi raz wygrała u siebie i drugi raz z zespołem o podobnym potencjale (raczej z dołu tabeli). Bardzo dobrą zmienę Marcie Łukaszewskiej dała Krystyna Michailenko. Białoruska atakująca może nie miała nadzwyczajnej skuteczności, ale kończyła trudne piłki, bardzo dobrze, regularnie zagrywała i po prostu wyróżniała się na tle pozostałych skrzydłowych. Fajnie po raz kolejny zaprezentowała się środkowa Skorupa, sporo punktowych bloków i nieźle w ataku. Bardzo dobry występ libero Marty Siwki, w miarę pewne przyjęcie i świetne obrony.

Przed samym spotkaniem okazało się, że z powodu problemów rodzinnych nie zagra Aleksandra Kruk, która ostatnio napędzała ten zespół. W jej miejsce pojawiła się Katarzyna Bryda, która jest ofensywną zawodniczką, ale ten sezon jak na razie ma strasznie słaby. Przeciętnie zagrała Soraia Dos Santos, ale dostawała zdecydowanie najwięcej piłek, sporo z nich bardzo czytelnych. Miałem trochę wątpliwości co do ostatnich występów środkowej Sikorskiej (1993 rocznik), ale widać, że ma &quot;czucie&quot; w bloku. Podobnie jak w zespole gości fajnie prezentowała się libero Agata Durajczyk. Bardzo pewny punkt zespołu. Słabo prezentowała się rozgrywająca Thompson i trochę mnie dziwiło, że trener Kosmol nie postawił w końcu odważnie na doświadczoną Martę Wójcik.


Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 1:3 BKS Aluprof Bielsko-Biała

Hit trochę rozczarował, chociaż Dąbrowa miała spore szanse na to, żeby wygrać drugą partię i wtedy sytuacja mogła się potoczyć zupełnie inaczej.

Im szybciej do Tauronu wróci Krystyna Strasz tym lepiej. Charlotte Leys na libero prezentuje się przyzwoicie, ale brakuje jej tego czegoś czym charakteryzują się zawodniczki grające na tej pozycji. Dobre spotkanie zagrała Katarzyna Zaroślińska (zmieniła Kaczor), ale popełniła też sporo błędów. Kiepsko coś funkcjonuje środek w ekipie trenera Kawki. Zwłaszcza Maja Tokarska gra bardzo nieskutecznie. Wydawało się, że w zespole są 4 wartościowe przyjmujące (Leys obecnie na libero), ale jak na razie o żadnej nie można powiedzieć, że jest w formie.

BKS nie zagrał jakoś olśniewająco, ale to wystarczyło na Tauron. świetne spotkanie Milady Bergrovej, która była bardzo skuteczna w ataku i dołożyła również punkty w bloku i zagrywce. Skrzydłowe bardzo przeciętnie, Horka nie powtórzyła występu sprzed tygodnia. Mnóstwo punktów BKS zdobywał przy zagrywce Elisy Celli, która zagrywała aż 29 razy. Sieczka od początku sezonu według mnie nie błyszczy (Cella w sumie też nie) i warto dawać szansę Kolecie Łyszkiewicz. Młoda zawodniczka, ale widać już, że sporo potrafi. Przyjmuje w sumie nieźle (chociaż statystyki pokazują co innego) i nie boi się ryzyka w ataku. Bardzo fajnie rozgrywała Asia Wołosz. Nie jestem fanem jej talentu, ale ten sezon rozpoczęła dobrze. Stara się grać szybko, nie boi się gry środkiem, a u kobiet to wcale takie oczywiste nie jest.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
PTPS Piła - Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna​


Pilanki cały czas trzymają się w górnej części tabeli, ale teraz przed nimi seria ciężkich spotkań. Ostatnio wyjazdowa porażka 1:3 z Atomówkami (konkretnie porażka z Rachel Rourke). Ciekawa rozgrywająca Katic, dobre środkowe Lis i Martałek i przyjmująca Tijana Malesevic to najmocniejsze punkty PTPSu. Problemem na pewno jest brak skutecznej atakującej. Krawulska nie błyszczy i ma przeciętne warunki fizyczne, a Wawrzyniak jak na razie niczego szczególnego nie pokazała. Ogólnie zespół w miarę stabilny w przyjęciu, fajnie również funkcjonują w bloku i obronie. Trochę brakuje siły na skrzydłach, bo oprócz wspomnianego problemu z atakującą kiepsko spisuje się przyjmująca Joanna Kuligowska. A rywale najwięcej uwagi skupiają na Malesevic, która też nie zawsze poszaleje.

Muszyna ostatnio przegrała z Lokomotivem Baku i dla tej drużyny priorytetem powinien być rewanż w LM. Muszyna ma przede wszystkim świetną zagrywkę, która w dużej mierze układa całą akcję. Muszynianki wyciągają sporo piłek w obronie. Bednarek-Kasza to jedna z lepszych środkowych w Polsce. Sanja Popovic potrafi uderzyć, dodatkowo jest nieźle wyszkolona technicznie. Mają jednak słabsze punkty. Kinga Kasprzak w ofensywie gra nieźle, ale nie potrafi przyjmować. Nie rozumiem czemu więcej szans nie otrzymuje Rousseaux. Naprawdę ma spory potencjał w ataku. Najczęściej pojawia się jednak na podwójną zmianę.

Muszyna zdecydowany faworyt. W Pile gra się jednak trudno, specyficzna atmosfera, przyzwoity jak na warunki ORLEN Ligi doping. Muszyna w głowie na pewno będzie miała rewanżowe spotkanie w Baku, które jest bardzo ważne. Nie wiem czy Pilanki wygrają, ale na pewno są w stanie urwać seta.

Typy:
Over 135.5 pkt @ 1.50 Unibet ✅
PTPS Piła (+2.5 seta) @ 2.00 Unibet ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +16
wlodek02 5,3K

wlodek02

Użytkownik
Dyscyplina:siatkówka Orlen Liga
Spotkanie: PTPS Piła (+2.5 seta)-BPS Fakro Muszyna
Typ: PPTS Piła ✅
Kurs: 2.0
Bukmacher: Bwin

Spotkanie Orlen Ligi pomiędzy drugą drużyną Muszyną a zajmującą drugie miejsce oraz rewelacją rozgrywek drużyną z Piły , ktora zajmuje czwarte miejsce. Oglądałem mecz Muszyny w czwartek w Lidze Mistrzń i zdziwiła mnie bardzo słaba dyspozycja drużyny punkty tracone seriami bardzo słabe przyjęcie , słaby atak, znudzone snujące się po parkiecie gwiazdy miotający sie trener , który nie potrafi przekazać merytorycznych wskazówek. Muszyna sprzed kilku lat i dzisiejsz to niebo i ziemia mimo bardzo wielu gwiazd takich jak: Werblińska,Popovic, Bednarek Kasza, Serena, Gajgał ,Maj nie widać duch zespołu. Natomiast drużyna Piły to solidna drużyna dwa trafione transfery Katic i Malesevic utalentowana Krawulska solidne Naczk i Kuligowska to bardzo przyzwoity zespół. w dzisiejszym meczu nie widze możliwości aby Muszyna wygrała 3-0 w Pile prezentując taką formę . Dodatkowo swój mecz pucharowy grany w czwartek z Lokomotivem da o sobie znać. Dziś minimum 1 set dla Piły.
 
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
Ja dodam od siebie, że spotkania Piły i Muszyny były w ostatnich latach bardzo ciekawe i wyrównany, szczególnie gdy to Muszynianka przyjeżdżała do Piły, także dziś spodziewać się należy dobrego pojedynku.
// Ależ mecz Piły, dały ładnie zarobić ;) 3-0, dobra gra z dawką szczęścia + dużo błędów Muszyny i pogrom.
Impel Wrocław - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza
Kursy na tą kolejkę są słabe i wypadałoby poszukać jakiegoś value lub po prostu niespodzianki. Spotkanie dwóch drużyn, które potrzebują przełamania.
Wrocławianki na razie jedynie dwa zwycięstwa, oba wymęczone po tie-breakach. Nazwiska niezłe, ale gra się nie klei. Do tego trener Błaszczyk to raczej nie na poziom Orlen Ligi. Impel potrzebuje bodźca, który da im nadzieje na lepszą grę. Konieczna wydaje się mocnym punktem zespołu. Jaszewska ciągle nie tak jak w poprzednim sezonie. Polak gra fatalnie i raczej Rosner powinna zacząć. Wilson i Djurisic to doświadczone środkowe. Problemy z rozegraniem, może Błaszczyk postawi na Haładyn, która grała w tamtym sezonie dla Dąbrowy.
Rywalki w kryzysie. Znów zabraknie libero Strasz, co powoduje potężne kłopoty na przyjęciu. Nuszel w wyraźnym dołku, Skowrońska jakby na lekko zaciągniętym ręcznym, a Szczurek dobre mecze grała jedynie we własnej hali. Największe zagrożenie płynie z ataku, Zaroślińska będzie postrachem, a jak nie to jest Kaczor. Tokarska obniżyła loty.
Typ ryzykowny i stawka lekka. Ostatni mecz u siebie Wrocław grał 2 tygodnie temu z ATOMem i były blisko urwania punktów. Dla odmiany ostatnie 3 mecze wyjazdowe Tauronu to porażki. Teraz myślę, że mają sporą szansę nawet na zwycięstwo, trzeba umiejętnie wykorzystać słabe punkty rywalek.
Moje propozycje:
Impel Wrocław wygra --- 5.30 @ MarathonBet ⛔ 0-3
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
Ważne pytanie odnośnie jutrzejszego meczu Budowlanych z AZS&#39;em - wiecie może czy zagra Ola Kruk? W ostatnim meczu nie zagrała &quot;z powodów osobistych&quot; - nie mam pojęcia o co dokładnie chodzi. Było też napisane, że kolejny mecz stoi pod znakiem zapytania.
Wielki + za pomoc!
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom