>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Nowa ustawa hazardowa/ prawo hazardowe

Status
Zamknięty.
R 0

rozniebywa

Użytkownik
Nie dziwcie się, że ludzie nie mają pojęcia o tym co się dzieje w Polsce skoro głównym żródłem wiedzy są &quot;fakty&quot; to nawet nie są wiadomości tylko szkoła propagandy... Później to wychodzi w świadomości narodu. Tusk i reszta jemu podobnych skur... odwracają uwagę pseudo aferami i problemami którymi zajmuje się rząd bo tek na prawdę nie mają nic do powiedzenia w życiu kraju. Gospodarka kształtuje się sama, stosunki międzynarod. to porażka ( patrz USA ) a więc czymś trzeba mieszać w głowie i na kogoś zrzucać &quot;zło&quot;. Wierzę , że prawo europejskie nie dopuści Polski do cofnięcia się o 100 lat do tyłu.
Ty chyba nie pamietasz co bylo za kaczynskich, a propagandą i stekiem klamstw jest Twoj post.
Wybacz ale jesli nie masz zamiaru pisac na temat to sie nie wypowiadaj.
To forum bukmacherskie, nie proPISowskie, a admin&#39;a prosze o hamowanie takich ludzi, bo zaraz sie awantura polityczna zrobi.
 
nonda 0

nonda

Użytkownik
Ty chyba nie pamietasz co bylo za kaczynskich, a propagandą i stekiem klamstw jest Twoj post.
Wybacz ale jesli nie masz zamiaru pisac na temat to sie nie wypowiadaj.
To forum bukmacherskie, nie proPISowskie, a admin&#39;a prosze o hamowanie takich ludzi, bo zaraz sie awantura polityczna zrobi.

nie przesadzaj kolego. Tusk zrobił zagrywke polityczną,żeby opinia publiczna i ludzie mieli go za obrońce uciśnionych i wielkiego człowieka walczącego z patologiami społecznymi. Typowy ruch pod publiczke. Ten cały hazard to on ma głęboko w nosie, dla niego liczy się poparcie przed zbliżającymi się wyborami prezydenckimi. Głęboko się przeliczył Donaldu, bo jak on tak wyobraża sobie walkę o władzę to ja mówie stanowcze NIE
 
R 0

rozniebywa

Użytkownik
nie przesadzaj kolego. Tusk zrobił zagrywke polityczną,żeby opinia publiczna i ludzie mieli go za obrońce uciśnionych i wielkiego człowieka walczącego z patologiami społecznymi. Typowy ruch pod publiczke. Ten cały hazard to on ma głęboko w nosie, dla niego liczy się poparcie przed zbliżającymi się wyborami prezydenckimi. Głęboko się przeliczył Donaldu, bo jak on tak wyobraża sobie walkę o władzę to ja mówie stanowcze NIE
idealny nie jest, ale wolalbys powrotu kaczynskich? Nawet nie zartuj.
Niestety nasza scena polityczna wyglada tak jak wyglada, a zycie sklada sie nei tylko z zakladow bukmacherskich.
 
nonda 0

nonda

Użytkownik
idealny nie jest, ale wolalbys powrotu kaczynskich? Nawet nie zartuj.
Niestety nasza scena polityczna wyglada tak jak wyglada, a zycie sklada sie nei tylko z zakladow bukmacherskich.

Oni przynajmniej są szczerzy w tym co robią, a po tej kaszubskiej gębie to wszystkiego można się spodziewać
 
1234tm 4

1234tm

Użytkownik
No i pojawił się mój &quot;ulubieniec&quot; rozniebywa ! Robin Hood tego forum broniący Nas biednych graczy przed złym skutkiem tego okropnego nałogu ????
Już ktoś Ci kiedyś napisał ,że jeżeli nie umiesz grać to nie graj ale nie przeszkadzaj innym to widocznie za trudne dla ciebie...
powiedz mi gdzie popieram PiS skoro pisałem o Tusku i reszcie? ty chyba naprawdę wiedzę o życiu czerpiesz z tvn24 współczuję ale trudno w społeczeństwie musi być ciemna większość.
Mój post był w temacie bo teraz możemy tylko dyskutować i czekać co wymyślą mądrzy panowie politycy... z którrych każdy ma na ten temat wiedzę, doświadzenie i przeprowadził konsultacje społeczne.
Nie iwem po co się produkujesz na forum bukmacherskim skoro jesteś przeciwny hazardowi?
Tusk i ekipa kantuje kraj tylko dla własnych interesów może eto zrozumiesz może nie ale uwierz mi, że hazard nie zniknie kraj nic z tego nie zyska a szara strefa i owszem.
Choć może i fajnie by było obstawiać zakłady w nielegalnym klubie razem z dziwkami, alko i prochami?
Sex+drugz+zakłady ;)
 
T 1,7K

tomex11

Użytkownik
no nie ma dobrych kandydatów jesli chodzi o rządzenie w Polsce ja chociaż bardziej skłaniałem się ku Tuskowi , po tym co ostatnio wyprawia i ludzie z jego partji zmieniłem zdanie, nie chodzi tu tylko o ustawe antyhazardową

dopóki nic nie robił było ok , a jak zaczeli coś robić to wszystko na gorsze

nie będzie na kogo głosować jak zwykle......
 
heroes89 547

heroes89

Użytkownik
Ja tylko mam nadzieje ze nie kryje się tu kolejny przekręt. Aby odrodzić Polskie firmy bukmacherskie. Bo ich obroty w ciągu 5 lat spadły moim zdaniem znacząco. Dla mnie nie ważne jest w jakim buku będzie się grało ważne aby kursy były dobre ????
 
doberman 4,8K

doberman

Forum VIP
Heroes nie wiem czy jesteś świadomą że nowa ustawa wprowadza również większy podatek dla bukmacherów naziemnych i to sporo praktycznie o dwa razy tyle co jest dotychczas więc nie wiem kto chce na tym ugrać najwięcej ale jest coraz bardziej śmieszne, tylko kluby sponsorowane przez bukmacherów stracą wpływy ale niech oto martwią się kluby oraz nasz ukochany prezydent
 
heroes89 547

heroes89

Użytkownik
Ja uważam, że my jesteśmy pionkami. Kto inny rozdaje karty.Wcale bym sie nie zdziwil jakby ustawa była jakaś przykrywką(np. media Markt i Saturn niby dwie konkurencje a kasa leci do jednego człowieka) Jesli ustawa wejdzie w zycie jak mówią to szkoda klubów bo stracą sporą kasę. Pozostaje tylko czekać ????
 
K 0

kalodont

Użytkownik
Zadałem sobie trochę trudu i zajrzałem do tej ustawy, która już została uchwalona. Po przeczytaniu propozycji nowelizacji (wklejone w jednym z postów wyżej), która na szczęście nie wejdzie w życie zapewne wcześniej niż za rok, w ogóle włos się jeży na głowie - tym na razie się nie zajmuję. Miejmy nadzieję, że nowelizacja padnie w UE.
Póki co - stan na chwilę obecną (tj. od 1 stycznia 2010 r.)
Ustawa o grach hazardowych
http://www.abc.com.pl/serwis/du/2009/1540.htm
Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (istotny jest artykuł 21.)
http://www.abc.com.pl/serwis/du/2000/0176.htm
Poniżej wypisałem fragmenty, które nas tj. grających najbardziej interesują. I moje komentarze. Od razu zaznaczam, że nie jestem prawnikiem, a na forum piszę pierwszy post, bo zainteresowała mnie dyskusja, dlatego proszę o wyrozumiałość, jeśli coś w mojej wypowiedzi będzie nie tak. Wcześniej wprawdzie pojawiały się jakieś szczątkowe informacje, ale tu postaram się to zanalizować w sposób w miarę kompletny.
Art. 95. W ustawie z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2000 r. Nr 14, poz. 176, z późn. zm.10)) w art. 21 w ust. 1 pkt 6 i 6a otrzymują brzmienie:
[...]
6a) wygrane w grach liczbowych, loteriach pieniężnych, grze telebingo, zakładach wzajemnych, loteriach promocyjnych, loteriach audioteksowych i loteriach fantowych, jeżeli jednorazowa wartość tych wygranych nie przekracza 2.280 zł, urządzanych i prowadzonych przez uprawniony podmiot na podstawie przepisów o grach hazardowych obowiązujących w państwie członkowskim Unii Europejskiej lub w innym państwie należącym do Europejskiego Obszaru Gospodarczego,&quot;.
Czyli wygrane u polskich i zagranicznych buków (z UE lub EOG) będą zwolnione z podatku DOCHODOWEGO, o ile nie przekroczą jednorazowo 2280 zł. Skoro są zwolnione z podatku, to muszą też być legalne. W przypadku dochodów nielegalnych nie ma mowy o podatku (jak i o zwolnieniu z niego). W praktyce kupony trzeba tak rozbijać, żeby ewentualna wygrana nie przekroczyła 2280 zł. Tu jest mowa tylko o podatku DOCHODOWYM, nie mylić z podatkiem OD GIER (o którym mowa poniżej).
Art. 31.
[...]
2. Podmiot posiadający lub ubiegający się o zezwolenie na prowadzenie zakładów wzajemnych lub zmianę jego warunków, dotyczące wyników sportowego współzawodnictwa ludzi lub zwierząt, obowiązany jest uzyskać zgodę krajowych organizatorów takiego współzawodnictwa na wykorzystanie jego wyników.
Czyli buki muszą płacić np. Ekstraklasie i PZPN za możliwość wykorzystania ich wyników w swojej ofercie, z czym był ostatnio problem.
Art. 73. Podstawę opodatkowania podatkiem od gier stanowi:
[...]
4) w zakładach wzajemnych - suma wpłaconych stawek;
[...]
Art. 74. Stawka podatku od gier wynosi dla:
[...]
6) zakładów wzajemnych na sportowe współzawodnictwo zwierząt na podstawie zezwoleń udzielanych wyłącznie na ich urządzanie - 2,5 %;
7) zakładów wzajemnych innych niż wymienione w pkt 6 - 12 %.
Nie wiem, skąd to rozróżnienie. Chyba lobby miłośników wyścigów czworonogów jest sprawniejsze niż lobby miłośników futbolu. I ponieważ podatnikiem podatku od gier są podmioty prowadzące działalność w zakresie m.in. zakładów wzajemnych (a nie ich uczestnicy!), więc podatek od gier NIE może dotyczyć zagranicznych zakładów wzajemnych. Innymi słowy te zakłady (zagraniczne) są opodatkowane tylko w kraju, w którym są przeprowadzane i ewentualnie podatkiem dochodowym w Polsce (ale tylko jeśli jednorazowa wygrana przekroczyła 2280 zł).
&quot;§ 1. Kto wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia urządza lub prowadzi grę losową, grę na automacie lub zakład wzajemny,
podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.&quot;,
Ta kara dotyczy oczywiście tylko URZĄDZAJĄCEGO grę (np. nielegalna kolektura bukmacherska), a nie UCZESTNICZĄCEGO w niej.
&quot;Art. 109. Kto uczestniczy w grze losowej, zakładzie wzajemnym, grze na automacie, urządzonych lub prowadzonych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia, podlega karze grzywny do 120 stawek dziennych.&quot;;
A tu ewentualna kara dla uczestnika.
I jeszcze wyciąg z kodeksu karnego skarbowego:
http://www.abc.com.pl/serwis/du/1999/0930.htm
[...] podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.
[...]
§ 2. Tej samej karze podlega, kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczy w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie wzajemnym.
[...]
§ 4. W wypadku mniejszej wagi, sprawca czynu zabronionego określonego w § 1 lub 2
podlega karze grzywny za wykroczenie skarbowe.
Ten przepis to pole do popisu dla prawników. W praktyce sąd musiałby Ci udowodnić, że w chwili zawarcia wygranego zakładu przebywałeś na terenie RP (zawsze możesz powiedzieć, że byłeś akurat na weekend w Czechach - przydałoby się jednak mieć jakiś dowód takiej wycieczki; dodatkowo sąd musiałby wiedzieć, kiedy dokładnie zawarłeś zakład, za który uzyskałeś wygraną, bo przecież nawet przelew wygranej nie musi być związany w jakikolwiek sposób czasowo z wygraną). Na wszelki wypadek dobrze byłoby nie posługiwać się przy przelewach na konto u bukmachera i z konta u niego rachunkiem w polskim banku.
Czekam na Wasze opinie i komentarze.
 
nonda 0

nonda

Użytkownik
I jeszcze wyciąg z kodeksu karnego skarbowego:
http://www.abc.com.pl/serwis/du/1999/0930.htm



Ten przepis to pole do popisu dla prawników. W praktyce sąd musiałby Ci udowodnić, że w chwili zawarcia wygranego zakładu przebywałeś na terenie RP (zawsze możesz powiedzieć, że byłeś akurat na weekend w Czechach - przydałoby się jednak mieć jakiś dowód takiej wycieczki; dodatkowo sąd musiałby wiedzieć, kiedy dokładnie zawarłeś zakład, za który uzyskałeś wygraną, bo przecież nawet przelew wygranej nie musi być związany w jakikolwiek sposób czasowo z wygraną). Na wszelki wypadek dobrze byłoby nie posługiwać się przy przelewach na konto u bukmachera i z konta u niego rachunkiem w polskim banku.

Czekam na Wasze opinie i komentarze.

No, ale jak oni ci chcą to udowodnić? Nowelizacja ustawy tej drugiej jeszcze nie weszła w życie, więc chyba jesteśmy poki co spokojni
 
K 0

kask88

Użytkownik
I tak większość z nas będzie grała u zagranicznych buków więc nie ma co się przejmować. A ta ustawa wchodzi w życie już w tym roku ??
 
R 0

rozniebywa

Użytkownik
@1234tm

W Polsce licza sie tylko diwe partie PO i PIS, nie ma innej alternatywy. A Twoj tekst byl w tym stylu co wypisuja PISiory na forum onetu.
Polsat zly, tvn zly, wyborcza zla, walesa zly, itp(bez konca)

Juz chyba zapomnieles jak to bylo za kaczynskich, gdy przez kartofli(z fotyga do spolki) sie caly swiat z nas smial.
Co jak co ale jesli uwazasz ze obecna polityka miedzynarodowa jest slaba to sie wogole na polityce nie znasz. LIczymy sie w parlamencie europejskim(kilka waznych stanowisk, niech wymienie tylko Buzka przewodniczacego partamentu), ocieplone stosunki z Rosja(zniesli blokady na polskie miesa oraz produkty roslinne), niemcami(kaczuchy potrafily sie tylko obrazac i wykrecac sei wyimaginowanymi chorobami bo bulwarowa gazeta przyrownala ich do ziemniakow(z reszta bardzo naturalne porownanie)), a co do systemu obrony z USA, to wszyscy znajacy sie na rzeczy przyznaja ze w obecnej postaci bardziej przyda sie Polsce. Co do wiz, to wszystko w swoim czasie.

Jesli gospodarka, finanse ksztaltuja sie same to powiedz mi poco wogole Ci wszyscy ministrowie i dlaczego teki tych ministrow sa najbardzije prestizowe?

Znasz sie na bukmacherce to pisz o bukmacherce. Bo reszta to chyba po rodzicach powtarzasz.
 
martinho19 8,4K

martinho19

Użytkownik
rozniebywa - jezeli chcesz pogadac o polityce to idz do tatusia albo do swojej przedszolanki pokonwersowac. Tutaj jest forum bukmacherskie i gdzies mamy te twoje polityczne posty. Jak jestes zwolennikiem wprowadzenia tej ustawy to polecam ci 2 wyjscia:
1) przestac pojawiac sie na tego typu forach a zapisac sie do fanklubu Tuska lub Kaczaorow
2) zalozyc moher i do kosciolka razem ze swoimi ryczacymi 70latkami ktore podzielaja twoje zdanie na temat ustawy.
Tyle ode mnie i prosba - jak masz cos sapac w temacie to zluzuj bo to nie obora.
 
preston 0

preston

Użytkownik
W tym momencie wasze sympatie polityczne mają niewielkie znaczenie. Rząd będzie chciał zrobić jak najlepsze wrażenie bardzo rygorystyczną ustawą, a ani prezydent, ani opozycja w tej sprawie się nie postawią, bo narażą się na oskarżenia o wspieranie hazardu i lobbystów.
Mimo wszystko nie załamywałbym rąk, bo nie ma takiej opcji, żeby państwo na trwałe zablokowało dostęp do buków i pokera. Jeśli zablokują strony to pół Polski będzie tunelować połączenia, szybko powstaną tutoriale i programy do tego przeznaczone. Kontrola przelewów wydaje się jeszcze mniej realna, bo wystarczy użyć MB, lub innego podobnego serwisu i tam już nie ma władzy fiskusa. Z resztą jakoś mi się nie chce wierzyć, że będą ścigać ludzi obracającymi kwotami do tysiąca złotych, bo to się nie opłaca.
 
1234tm 4

1234tm

Użytkownik
Ostatni tekst w politycznym aspekcie tej dyskusji, nie jestem zwolennikiem PiS , PO czy innych mam zero szacunku dla obecnej polityki! moje poglądy są bardziej lewicowe ale nie głosuję na SLD bo to także banda złodzeji. Żeby nie było to trochę znam łódzką scenę polityczną i ręce opadają patrząc na tych ludzi, chciałbym żyć w kraju w którym politycy starają się pomóc obywatelom a nie tylko walczyć o swoje chore ambicje i chciałbym też żeby rząd nie wpieprzał się w sprawy o których nie ma pojęcia. Robi nam się państwo policyjne! nie mogę obstawiać nie mogę wejśc na stadion bo jestem z innego wojew.(niektóre wyjazdy) itp itd.
Jeszcze na koniec, jest taki jeden kraj w europie do którego powinniśmy dążyć to Norwegia o najwyższym standardzie życia mieszkańców niestety &quot;góra&quot; jest zaślepiona &quot;przyjaciółmi&quot; z USA , wysłać dodatkowych żołnierzy proszę bardzo , wizy ? no przecież już się szykują może za rok może za 15?
Sorry wszystkim za tą polityczną prywatę

W temacie, nie możliwe będzie praktyczne zabronienie hazardu ale nie chciałbym żeby kilka przypadkowych osób miało problemy bo postawiło &quot;dyszkę na barce, real czy coś innego&quot; a tak to się może skończyć niestety
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom