>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

NHL - sezon 2013/2014 - Sezon Zasadniczy

Status
Zamknięty.
wojnodrake 5,6K

wojnodrake

Użytkownik
Mózg i właściwie serce tego zespołu to Hank Zetterberg i podejrzewam że wiele osób zauważyło ,ze u boku tego gościa w składzie, nawet gdy grał praktycznie cały czas z kontuzją pleców, cały zespół grał lepiej, znacznie lepiej.
Wystarczy sobie przypomnieć ile to bramek Nyquist zdobył właśnie po podaniach Henia...
Ahhh jak ja tęsknie za Euro Twins ???? :cry:
 
sparki 1,3K

sparki

Użytkownik
wonderkido ja sam jestem w zadumie dlaczego dzieje się jak się dzieje w Devils. Kovalchuk to był gość który ciągnął ten zespół i to wszystko jakoś funkcjonowało. Mysłałem, że Jagr i jego doświadczenie będzie tutaj pomocne po odejściu Kov, ale niestety nie funkcjonuje to dobrze. Lutek napisal, że ma kto Diabłów pociągnąć, a jednak nie wygląda to tak jak się wydaje. Nie ma teraz takiego widocznego lidera. Mam cichą nadzieje, że teraz gdy nie zagrają w PO (co raczej jest pewne podchodząc obiektywnie) będą mieli w Newarku dużo czasu na przemyślenie sezonu i wyciągną jakieś konkretne wnioski.
 
yem-uoniaki 4,1K

yem-uoniaki

Użytkownik
Flames - Sabres
Giordano strzeli gola (60 min)
5,0 Fortuna

⛔
Mark właśnie gra swój sezon życia. Gdyby nie kontuzja, jego osiągnięcia byłyby jeszcze lepsze. Po IO jak dla mnie najlepszy D w lidze. Wystarczy powiedzieć, że Gio ma +5 w drużynie, która łącznie wychodzi na -95 (!!), a drugi statystycznie najlepszy D w drużynie - TJ Brodie ma -3 (głównie dlatego, że tworzy duet z #5), podczas gdy cała reszta oscyluje w graniach -15 do -20. Kiedy Mark leczył kontuzje, obrona Flames była w totalnej rozsypce. Gwarantuję, że na dzień dzisiejszy nie ma innej drużyny, w której brak jednego, kluczowego obrońcy, byłby tak opłakany w skutkach. Blok defensywny Calgary bez tego gościa po prostu nie istnieje, jest iluzją. I pomyśleć, że Mark nigdy nie był draftowany, a do Calgary zawitał jako free agent. Teraz, jako kapitan, samą obecnością na lodzie wpływa nie tylko na tą zbieraninę w obronie, ale i stanowi o sile w ataku. Jego współczynnik point per game to 0,78. Jeśli chodzi o defensorów, lepszy w NHL ma tylko Karlsson. W mocniejszej drużynie #5 byłby dla mnie kandydatem do Norrisa. Prawie 40 pts w 50GP to drugi wynik w drużynie, a przecież opuścił aż 18GP! Mark to prawdziwy dynamit, ale nie jest typem jeźdźca bez głowy jak chociażby Green i nieraz Karlsson. Doskonale zbalansowany, wie, kiedy można sobie pozwolić na śmiały wjazd w tercję przeciwnika, a kiedy nie jest to wskazane. Kiedy nie ma go na lodzie, Flames w PP wyglądają jak sparaliżowani. To jedyny D w drużynie, który ma strzał na poziomie NHL. Smid owszem, ma parę w łapie, ale prędzej podziurawi jakiegoś kibica z górnych sektorów, niż trafi w bramkę, a TJ z kolei uderza okropnie nieczysto, co często jest przyczyną głupich turnovers, za którymi nadążać musi nie kto inny jak Mark, bo jego partner nie zdążył się jeszcze nawet odwrócić. Gio nie jest bardzo fizycznym D, ale nie są mu obce starcia na bandach. Oddaje mnóstwo SOG nie tylko w PP, ale i w ES (w ostatnim aż 9, chyba career high). Gio gra już tylko dla siebie, ma 30 lat, więc zbliża się idealna pora na zmianę otoczenia na takie, które daje mu możliwość gry o najwyższe cele. Do 14/15 ma NTC, po której wygaśnięciu wielu GMGM będzie chciało skorzystać z jego usług. Gio na takim gazie jest w stanie dzisiaj strzelić.

Porównania do Mr.Bean nie wydają się być niedorzeczne.
 
kamillo13 3,4K

kamillo13

Użytkownik
Columbus Blue Jackets- Carolina Hurricanes :hokej: Blue Jackets -1,5 @ 2,86 Pinnacle ⛔ 1:3 ⛔ handi w drugą stronę, za dużo głupich kar u Blue Jackets
Na dzisiejszą noc odstawiamy strzały w ciemny kont i bierzemy co innego. Co najśmieszniejsze, nigdy tym się interesowałem, ale Pinnacle jest jednym z bukmacherów u których w przypadku remisu po dogrywce, handi przechodzi na rzuty karne. Jeśli w nich moja drużyna wygra 2 bramkami, handi (oczywiście 2 drogowe) wchodzi ????
Dziś jedziemy mocno po bandzie z typem na Kurtki. Już tłumaczę dlaczego wybieram handicap na taką drużynę jak Blue Jackets. A więc po pierwsze jest to sytuacja w tabeli, Hurricanes mają już sezon stracony, matematyczne szanse na awans do PO oczywiście jeszcze są ale w Północnej Karolinie już chyba nikt o zdrowych zmysłach już w to nie wierzy. Ostatnie wyniki nie napawają optymizmem, co prawda u siebie jako tako jeszcze ciułają te punkty ale na wyjazdach wygląda to katastrofalnie. Na ostatnie 8 meczów w delegacjach, handi -1,5 był pokrywany przez gospodarzy aż 5 razy. To bardzo dużo.
Po drugiej stronie barykady jest drużyna Blue Jackets. Świetna dyspozycja podopiecznych Richardsa po IO. Na ostatnie 6 spotkań rozgrywanych na Nationwide Arena, Kurtki handi pokrywały aż 5 razy. Co ważne Kurtki są nadal w grze jeśli chodzi o tegoroczną fazę Play Off. Właściwie z tyłu czuć ciśnienie kilku drużyn i takie drużyny jak Hurricanes trzeba odprawiać szybko łatwo i przyjemnie z bagażem kilku bramek.
 
J 7K

juanroman08

Forum VIP
Nie jestem przekonany do końca ale mam skłonność do Diabłów. BB wydaje się zmęczone ostatnimi meczami a Brodeur jest naprawdę, naprawdę niezły. Choć nie lubię i unikam grania przeciwko takiej passie, tutaj muszę.
Wcale nie musisz, tylko chcesz, a to jest różnica ;) Powiem tak, przez większość analizy wychwalasz Bruins po czym kierujesz swoje przemyślenia na całkiem inny tor, którego tak naprawdę racjonalnie nie da się wytłumaczyć, trochę dziwne posunięcie, ale ok, to Twoja bajka.
Jedyny jak dla mnie argument za tym by to właśnie Devils dziś wygrali to B2B gości z Bostonu, jeśli chodzi o inne aspekty czysto hokejowe to w mojej opinii NJD nie mają &quot;podjazdu&quot; do Bruins na ten moment. Ktoś może powiedzieć że hokej, który prezentuje Boston wcale nie jest widowiskowy i często są to tzw. &quot;dirty games&quot; ale oto właśnie chodzi, Julien cały czas pracuje nad tym by Boston był przede wszystkim efektywny, to czy będzie komuś sprawiało przyjemność jak Bruins grają to inna para kaloszy, tu się na tę chwilę liczy tylko i wyłącznie wygrywanie.
Szczerze powiedziawszy myślałem że Niedźwiadki nie podołają wczoraj Wild, ale koniec końców żelazna defensywa połączona z bardzo efektywną ofensywą przyniosła spokojne zwycięstwo 4:1. Fenomen Bruins chyba polega na tym, że w tym zespole nie zależy wszystko od tego jak zagra Bergeron, Krejci czy Chara, tutaj dochodzą tacy gracze jak Carl Sodeberg, Reilly Smith czy Daniel Paille. Przypomina mi to trochę Chicago Blackhawks z poprzedniego sezonu gdzie niemały wpływ na grę Hawks mieli tacy gracze Jak Saad, Shaw czy Smith.
Co do Devils to nie oszukujmy się ale tam jest &quot;dom spokojnej starości&quot; - Jagr, Elias, Zidlicky, Ryder, Brodeur czy Zubrus to gracze grubo po 30 i jeśli ktoś myślał, że na takiej podstawie można budować zespół zdolny do walki o najwyższe cele to jest w dużym błędzie. To jest poniekąd symptom podobny do reprezentacji Czech z tegoocznych IO, tam również praktycznie większość doświadczonych grajków i jak wyszło wszyscy widzieli, na tę chwilę w NJ brakuje świeżej krwi, Henrique fajny chłopak i można powiedzieć że gra na poziomie, ale co z resztą, gdzie jakieś inne nazwiska, które dawałyby nadzieję. Dla mnie największym rozczarowaniem jest Brunner, który dość dobrze się zapowiadał w Detroit, ale tutaj to jest cień gracza z poprzedniego sezonu.
W mojej opinii, jeśli Boston nie będzie odczuwał nadmiernego zmęczenia ostatnim meczem to powinien spokojnie wypunktować gospdoarzy, tym bardziej że Diabły w ostatnich spotkaniach nie pokazywały nic szczególnego. W tym wypadku dobra defensywa Bruins może być nie lada problemem dla gospodarzy, nadal niewiadomo czy Rask czy Chad w bramce, ale wydaje mi się że to i tak większego znaczenia mieć nie będzie.

Boston Bruins ML OT / 1.82 Pinnacle
✅
Zdecydowanie najlepiej zapowiada się dziś mecz Phila vs Chicago, z bukmacherskiego punktu widzenia, spotkanie bardzo trudne do typowania, ale mimo wszystko skłaniałbym się bardziej ku gospodarzom, którzy są w bardzo dobrym rytmie, świetnie wygląda ich PK, do tego spora część graczy jest aktualnie chyba w najlepszej dyspozycji od początku sezonu, no i co najważniejsze Flyers są po dwóch wielkich zwycięstwach nad Pens, także może to mieć niemałe znaczenie dla tej drużyny w walce o PO. Co do Chicago to cieżko mi ich oceniać na tle mizernie wyglądającego Detroit, chociaż trzeba przyznać że po 1 tercji Hawks mogli zarówno prowadzić jak i przegrywać, kilka rażących błędów w wyprowadzaniu krążka oraz dziwne straty stwarzały sytuacje dla Skrzydeł.
Flyers ML 60&#39; / 2.15 Pinnacle ZWROT
Na koniec &quot;ciasteczko&quot; czyli Pittsburg Penguins, game time decision w przypadku Kunitza oraz Neal&#39;a, to raz, dwa że przyjeżdża lekko rozregulowana ekipa Stars, która po IO nie może znaleźć właściwych torów i tak na dobrą sprawę to chyba najlepsza okazja dla Pens by w końcu zdobyć 2 punkty.
Pittsburgh Penguins 60 / 2.00 ✅ DOXXbet
 
Otrzymane punkty reputacji: +28
piscatella 6,2K

piscatella

Użytkownik
Calgary Flames - Buffalo Sabres


Sabres rozpoczynają road trip na zachodzie i na pierwszy ogień zagrają w Calgary z tamtejszymi Flames. Goście nie wygrali od sześciu spotkań i poszukają tutaj przełamania. W bramce wystąpi Nathan Lieuwen, dla którego bedzie to debiut w NHL. U Flames z kolei zobaczymy również żółtodzioba Joniego Ortio. Z punktu widzenia oddsmakerów, zdecydowanym faworytem meczu są gospodarze. W moim przekonaniu jednak Flames nie powinni być aż tak mocnym faworytem, ponieważ nie ma co ukrywać. Są to dwie słabe ekipy i faworyzowanie którejkolwiek z nich jest tutaj według mnie grubym przegięciem. Sabres potrafią zagrać na poziomie mimo odejścia Millera i dzisiejszego wieczoru w Calgary na pewno nie stoją na z góry straconej pozycji. Flames są znani ostatnio z tego iz potrafią zmobilizować sie na mocnego rywala, by następnie ulec ekipie swojego poziomu a takim z pewnością są Sabres. Kurs na Sabres jest bardzo korzystny i nie pozostaje nic innego jak brać go w ciemno. To są dwie równe ekipy i granie tutaj na gospodarzy byłoby sporym ryzykiem.

Sabres OT 2,61 Pinnacle ⛔
 
betowiec 12,7K

betowiec

Użytkownik
Dziś w nocy będziemy mieli przed sobą cztery spotkania w NHL:

St. Louis Blues @ Chicago Blackhawks X @ 3,8 ⛔ bet365
Megahit już dziś w nocy. St. Louis to pod względem statystyk obecnie najlepsza ekipa sezonu zasadniczego i na pewno jeden z głównych faworytów do końcowego triumfu. Chicago Blackhawks chyba, żadnym fanom hokeja też jakoś specjalnie nie trzeba przedstawiać, obrońcy tytułu, którzy złapali lekką zadyszkę w 2 części sezonu, ale daję sobie rękę uciąć, że i w tym sezonie do końca będą starali się obronić trofeum sprzed roku.
Ten mecz na pewno będzie odbywał się już w aurze play-off. U obu ekip ciężko dopatrywać się jakiś wad. Patrząc na dokonania w drugiej połowie sezonu śmiało można stwierdzić, że w lepszej formie są Nutki, a Chicago nie jest tą samą drużyną co jeszcze na starcie sezonu. W takich meczach jednak wszelkie statystyki odchodzą w niepamięć i można się spodziewać, że obie ekipy zagrają na niemal na 100% swoich możliwości. Patrząc na ostatnie potyczki pomiędzy tymi zespołami, widać, że spotkania te są bardzo zacięte. W tym sezonie w 2 z 3 spotkań, które się już odbyły dochodziło do rzutów karnych, a w jednym spotkaniu padł wynik 3-2. Dziś w nocy też nie spodziewam się aby któraś z ekip zdominowała całe spotkanie i wygrała różnicą kilku bramek. Raczej powinny być to zacięte zawody i uważam, ze dogrywka jest jak najbardziej realna.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
wojnodrake 5,6K

wojnodrake

Użytkownik


Spotkanie : Tampa Bay Lightning @ Toronto Maple Leafs ⛔⛔⛔
Godzina : 00:00
Typ : Toronto Maple Leafs OT
Kurs : 1.87 aktualnie już 2.11 Ludzie ostro wchodzą w Tampe dziś ????
Buk : Expekt
Analiza :

Dziś kolejna noc z NHL. Noc która stoi pod znakiem &quot;kto dziś się przełamie?&quot;. Spotyka się dziś wiele drużyn które są ICE COLD ostatnimi czasy, a są to :
-- Maple Leafs przegrali 3z4
-- Chicago przegrali 3z4
-- Jets przegrali 7z8
-- Predators przegrali 6z9
-- Vancouver przegrali 3z4 w domu.

Najlepsza liga świata lubi zaskakiwać i tak chociażby było dziś w nocy gdzie Pantery pokonały Rekiny na wyjeździe(chociaż Ci w końcu musieli przegrać). Ja wybrałem dziś spotkanie Toronto Maple Leafs : Tampa Bay Lightning. Świetni w ostatnich meczach gracze z Tampy skończyli home-stand. Zanotowali pierw 3 porażki, lecz potem wraz z lekkim przebudzeniem się Stammera zanotowali 3 wygrane w regular time. Trzeba jednak przyznać, że rywale nie byli zbyt wymagający Panthers,Devils,Canucks to drużyny które mają tylko matematyczne szanse na PO, lub nie mają ich w ogóle. Niesamowicie wygląda linia Palat,Callahan,Filpulla. Szczególnie ten trzeci jest w wybuchowej formie, w każdym spotkaniu przyczynia się zdobywania bramek przez zespół, do formy powoli wraca Stamkos, jednak problem z ciągle traconymi bramkami nie ulotnił się. Gospodarzem dzisiejszego spotkania są Liście z Toronto, Ontario (S/O to my nigga Drizzy Drake :-D). Mam słabość do tej drużyny a raczej do atomowej pary. Phil &quot;The Thrill&quot; Kessel, James &quot;JVR&quot; Van Riemsdyk. Niesamowici dwaj gracze,którzy świetnie się uzupełniają na lodzie. Uważam, że jest mało takich świetnych dwójek w NHL, takich które mają aż tak duży wpływ na wyniki drużyny. Co ja tu będę opisywać, drużyna z Kanady została przez was przedstawiona wczoraj w postach. Dodam od siebie, że Toronto wygrało 7 z ostatnich 9 spotkań z Lightning i uważam, że wracający na własne śmieci gracze Leafs(po słabych wynikach wyjazdowych) zdobędą dziś 2 punkty.
 
leebo 236

leebo

Użytkownik
Huh, widze panowie, ze zaloba po wczorajszej nocy trwa. W sumie to sie nie dziwie, wiele rezultatow powalilo mnie z nog, gdyby tak trafic np. Pantery po kursie 5.50 z Sharks.. Marzenie, ale niestety pozostalo niespelnione. W sumie to cieszy mnie to, ze hokej jest tak nieprzewidywalny, przez to tak bardzo sie nim interesuje. Ktos z was byc moze zaobserwowal cos ciekawego na dzisiejsza noc? Wiem, ze oferta nie jest zbyt bogata, ale o jakis jeden moznaby sie pokusic. Co wy na to? Napiszcie swoje obserwacje; moze uda sie odnalezc konsensus, albo wszczac jakas ciekawa dyskusje?
Moja propozycja:
Nashville Predators @ Vancouver Canucks 2.25 bet365 0-2

Wczoraj hokeisci z Nashville dostali w leb w Edmonton. Szczerze przyznam, ze spodziewalem sie bardziej wyrownanego spotkania, ale porazka czterema bramkami byla dla mnie poteznym oslabieniem. Licze na to, ze dzisiaj Predatorzy nie otrzasna sie i mowiac bokserskim zargonem &quot;na miekkich nogach dojda do naroznika&quot;. Piesciarz, jezeli zostanie dobrze trafiony nieraz nie jest w stanie kontynuowac walki. Nucks graja ostatnio nieco, ale podkreslam, TYLKO NIECO lepiej, i tutaj upatruje swojej szansy. Mam nadzieje, ze Sedin, czy Burrows przesadza o wyniku tego meczu, tym bardziej, ze ostatnio sa niezle dysponowani. W ekipie z Nashville prozno szukac gwiazdorow tej ligi. Sa to raczej przecietni hokeisci, biorac oczywiscie pod uwage poziom NHL. Wydaje mi sie, ze jezeli Nucks chca polepszyc nieco swoj bilans i sprobowac powalczyc o play-off, choc to wydaje sie malo prawdopodobne, to jest to z pewnoscia najwyzszy czas, zeby sie zabrac do roboty. Stawiam na Nucks, choc nie ukrywam, ze nie mam pewnosci co do tego wyniku.
 
lutek 9,3K

lutek

Użytkownik
Hawks mogą sobie z pewnością pluć w kaszę za dzisiejszy mecz w Filadelfii i zdominowanie przez Lotników. Nie można przytoczyć zbyt wiele na ich usprawiedliwienie ,bo po prostu nie wypada obrońcom tytułu przegrywać dane spotkanie przy przewadze dwóch bramek. Myślę jednak, że można tutaj mimo wszystko wyszukać pewną superlatywę i przypuszczać, że Jastrzębie całe swoje zaangażowanie i myśli przygotowywali na dzisiejszy mecz w Chicago, gdzie gościć będą swojego najgroźniejszego rywala tego sezonu - Blues.

Ponadto zwróciłem dogłębnie uwagę na bilans spotkań rozgrywanych back to back w przypadku Hawks, dzięki któremu mogą się pochwalić
największą skutecznością ze wszystkich zespołów w lidze (10 zwycięstw na 14 spotkań, w tym 7 na 8 w samym Chicago, ale uwaga - ta jedna porażka to własnie z Blues po rzutach karnych z początku sezonu ????).

Zadanie nie będzie dziś łatwe mierząc się tym razem z Millerem w bramce Blues, jednak grają na własnym terenie, gdzie zazwyczaj są bardzo regularni i spinają się na mecze na szczycie konferencji.

St. Louis Blues @ Chicago Blackhawks OT [1,92] PinnacleSports ✅ (0:4)
 
Otrzymane punkty reputacji: +28
kamillo13 3,4K

kamillo13

Użytkownik
Chicago Blackhawks- St Louis Blues :hokej: over 55,5 strzałów @ 1,9 bwin ⛔ 30:23 :hokej: 53 ⛔ szkoda że taki wysoki wynik, co zaowocowało tym że końcowe 4 minuty bez strzału...
Tak naprawdę wybrać prawidłowo zwycięzce tego meczu jest bardzo trudne i ja tego zadanie się nie podejmę. Ja dziś próbuję iść w stronę strzałów i opisać suchą statystykę. A więc Bwin uraczył nam najniższą linią czyli 55,5. Moim zdaniem jest to linia mocno przesadzona, oczywiście na plus dla nas. Chicago u siebie to średnio aż 35,7 strzałów na mecz, Blues na wyjazdach to 28,5. Jak widzimy, dużo ponad linię. Nie wiem skąd taka linia ale pewnym jest że drużyny nie będą szły na wymianę ciosów, co nie oznacza że będzie bardzo mało strzałów. Obydwie drużyny mają o co grać. Blues walczą o pierwsze miejsce na zachodzie a Hawks... ta drużyna walczy nie tylko o jak najlepsze miejsce przed zbliżającymi się PO, ale także o swój honor. Ewentualna porażka z Nutkami, bardzo źle wpłynie na psychikę hokeistów co może się okazać kluczowe w tym sezonie.

Ponadto chcę zaproponować:
Więcej strzałów: Hawks @ 1,6 bwin ✅ 30:23 ✅
Jak widać powyżej statystycznie dużo lepsi gospodarze. Myślę że podrażnieni wczorajszą porażką z Flyers oddadzą ok 35 strzałów.

Liczba obron: Ryan Miller over 26,5 @ 1,85 betsson, betsafe ⛔ 23 strzały obronione i zdjęty z lodu przez Hitchcocka... ⛔
Linia dość niska, jak wejdzie ten bet to wejdzie wszystko, jak nie to polecą minusy.
 
Otrzymane punkty reputacji: +18
wonderkido 17,7K

wonderkido

Użytkownik
:hokej: Toronto Maple Leafs - Tampa Bay Lightning
Więcej strzałów na bramkę - Leafs |4.30| :!: Bwin

✅ 39-30

Patrzę, patrzę i jeszcze raz patrzę! Ten kurs, jest jak najbardziej do brania i grania. Nie rozumiem za bardzo dlaczego tutaj Błyskawice są faworytem pod tym względem, ale ja sobie jednak zaryzykuję i pogram Liście. Wczorajszy mecz, pierwsza tercja mizerna i bardzo ospała w atakach. Mimo tego, mieli kilka poważnych wymian, gdzie mogli by dojść do remisu a nawet i prowadzić, ale przyznam że Howard miał dzień konia. Kessel, musiał aż 7 razy oddać strzał, aby cokolwiek zmienić w meczu, ale i to nie nastąpiło. Mało tego, do drugiej tercji, Liście mieli znacznie mniej strzałów od Skrzydeł. Ci zagrali mecz bez kompleksów, nie przestraszyli się, że mają okrojony skład i się postawili dość solidnie... Dziś po drugiej stronie błyskawice, ze Stamerem na czele. Wracający po kontuzji Steve, jeszcze nie błyszczy, ale jestem pewny, że jego czas jeszcze nadejdzie, mimo iż ostatnio był dość aktywny. Dziś również będzie, ale jednak aspekt strzelecki sobie zaufam gospodarzom. Kessel JVR, duet nie do zdarcia, szkoda tylko że ten drugi obudził się wczoraj pod koniec meczu z DRW. I szczerze dziś spodziewam się bardzo zaciętego meczu, ale.. nawiązka strzelecka dla Liści. Próbujemy...
 
Otrzymane punkty reputacji: +40
yem-uoniaki 4,1K

yem-uoniaki

Użytkownik
Canucks - Predators
Jensen strzeli gola (60 min)
5,70 Fortuna ✅✅✅ proste, nie?

Zazwyczaj to Fortuna wystawiała najbardziej adekwatne kursy, a ogromne skoki kursów były domeną bukmacherów, w których gra znakomita większość z nas. Tym razem role się odwróciły, bo Betsson zachował łeb na karku wystawiając @3,50, podczas gdy Fortuna grubo przesadziła.

Canucks każdym meczem walczą o życie, balansując na krawędzi nieuchronnie oddalających się PO, a potocznym &quot;tankowaniem&quot;. Już za rok Orki przejdą małą rewolucję, ale - czysto teoretycznie - ich przebudowa nie będzie tak mozolna, jak w przypadku drużyn, które musiały wszystko zburzyć, i zacząć stawiać cegiełkę na cegiełce (Jackets, Flames). Baza prospektów jest na tyle imponująca, że zapobiegawczy kibice Nucks układają już w głowach line-up&#39;y bez mała na 2087 rok. Horvat, Gaunce, Jensen, Shinkaruk, Fox - cała ta gromada może już w najbliższym czasie zostać włączona do drużyny, co w połączeniu z Keslerem, Burrowsem doświadczonymi Sedinami, którzy mają przed sobą spokojnie 4-5 lat na najwyższym poziomie, a drugi taki słaby sezon pewnie już im się nie trafi, może złożyć się na mieszankę wybuchową. Niemniej w 13/14 świata nie podbiją, IMHO nawet jeśli awansują do postseason, nie przejdą nawet pierwszej rundy. Liczne kontuzje otworzyły za to szanse dla tych, którzy byli tylko planem awaryjnym (jeszcze raz podkreślam - w tym roku, bo przyszłość należy do nich), między innymi Jensenowi. Chłopak debiutował w NHL już rok temu, ale w dwóch spotkaniach nie wyróżnił się w żaden sposób. Pograł trochę w Szwecji, aż osiadł za Oceanem, gdzie grywa w AHL, skąd został wezwany przez Canucks, którzy w tym roku okropnie cierpią z powodu mocno rozregulowanych i okropnie nieefektywnych skrzydeł. Takie szybkie powołania to zawsze dobra okazja na pozostawienie po sobie korzystnego wrażenia, ale nierzadko ogromny problem dla zawodników. Bo fakty są takie, że jeśli zawodnik dostanie re-call do drużyny, wcale nie musi to oznaczać, że w ogóle zagra. Musi się wykazać na praktice i zdobyć uznanie trenera. Dobrym przykładem jest chociażby Orlov z moich Caps. Chłopak bezustannie kursował na trasie Hershey-Washington, a często nie było go nawet w składzie meczowym! W momencie, kiedy wreszcie dostał szansę na występ, musiał wszystko skoncentrować na tym jednym starcie, bo kiepski występ oznaczał powrót do AHL. Za swoją konsekwencję i nieustępliwość miał możliwość regularnych występów, a wszystko zwieńczył niedawno podpisany kontrakt. Nicklas rozgrywający w AHL dobry sezon, tym razem pokazał się z na tyle dobrej strony, że nie tylko z braku laku, ale całkiem zasłużenie został na salonach i bez pardonu wepchnął się do top 6, gdzie grzeje miejsce obok Burrowsa i Heńka. Lepiej nie mógł trafić. Ostatnie dni należą właśnie do dwójki skrzydłowych top line. Alex, rozgrywający jeden z najgorszych sezonów w życiu, w pełni doszedł do siebie po kontuzji i powoli odnajduje sposób na zdobywanie kolejnych, brzydkich, ale jakże cennych bramek. Jeszcze tylko nich odzyska swoje nieprzeciętne umiejętności aktorskie, dzięki którym pada jak sparaliżowany po każdym bliższym kontakcie i będziemy mieli starego, dobrego, czasem wkur** Burrowsa.
Jensen w starciu z Bolts był difference maker&#39;em. Mecz ukończył z 1A, nieco w cieniu Burrowsa, chociaż zupełnie niesłusznie. Alex co prawda zagrał dobry mecz, ale Duńczyk jeszcze lepszy. 2 razy urwał się na brakeaway i z dużą dynamiką schodził ze skrzydła przed bramkę robiąc sporo zamieszania. Jensen to całkiem szybki RW, mający podstawy do bycia w przyszłości dobrym playmakerem. Dysponuje całkiem solidnym nadgarstkiem, ale BH też bez zarzutu. Potwierdził to chociażby kilka dni temu, kiedy z ostrego konta uderzył naprawdę precyzyjnie i bramka byłaby pewna, gdyby Burrows - całkiem w swoim stylu - nie wepchnął kija w mrowisko i nie przekierował delikatnie strzału (który i tak zmierzał do bramki), dzięki czemu cały splendor spadł na starego wyjadacza. W 6 spotkaniach młody RW uzbierał 4 punkty, za 2G i 2A. Dzisiejsza sytuacja kadrowa Nucks (wypada jeszcze Kassian), pozwala mi bardzo wysoko cenić akcje Nicklasa. Preds są b2b i wbicie im kilku bramek nie jest w tym roku tak skomplikowane, jak bywało w przeszłości. Tam sytuacja jest równie napięta, bo choćbym chciał to nie widzę w Nashville potencjalnych striker&#39;ów na +30 bramek w sezonie. Co roku ta sama sytuacja i co roku brak efektu w postaci podpisania kogoś, kto rozrusza tę marność.
@5,70 jest warte ryzyka i zainwestowania jakiejś stówy z bankrolla.
 
Otrzymane punkty reputacji: +29
betowiec 12,7K

betowiec

Użytkownik
Dallas Stars @ Philapdelphia Flyers
typ: Flyers (OT) 1,65 Bwin ✅
Moim typem kieruje przede wszytskim obecna forma Lotników. Wow, co gra Philadelphia, ostatnio 3 wygrane, w tym dwie back to back z Pingwinami i jedna z Chicago Blackhawks. W świetnej formie jest cały zespół jak i jego lider Giroux. Dziś naprzeciw siebie lotnicy będą mieli Gwiazdy. Stars po przerwie na IO zaliczyli kilka cennych wygranych, jednak ich forma nieco spada. W tej chwili przegrali 3 spotkania z rzędu, a ich gra w meczu z Jets (2-7) czy Pittsburgiem(1-5) pozostawiała wiele do życzenia. Delegacje ogólnie to słaby punkt ekipy z Dallas w tym sezonie. Pod tym względem są jedną ze słabszych ekip w całej lidze. Obie ekipy zaciekle walczą o pozycję w pierwszych 8 swoich konferencji, spodziewam się zaciętego spotkania, które jednak na swoją korzyść powinni rozstrzygnąć gospodarze, którzy w tej chwili są na fali.
 
challenger 11,7K

challenger

Forum VIP
vs.
Montreal Canadiens - Columbus Blue Jackets (2-3)
Typ: Montreal Canadiens incl.OT ML @ 1.71 ⛔
WilliamHill


Dziejszej nocki o godz. 0:30 naszego czasu w Bell Centre w Montrealu dojdzie do starcia miejscowych Canadiens z drużyną Columbus Blue Jackets. Faworytem tej potyczki wydaje się być ekipa gospodarzy.
Zespół miejscowy będzie się dziś starał zafundować ekipie z Ohio sweep w tej 3-meczowej serii, gdyż dwa pierwsze starcia w tym sezonie padły już łupem Habs - najpierw zwycięstwo 5:3 u siebie, następnie win 3:2 po SO w Columbus. Obu tych starciach to Canadiens dyktowali warunki na lodzie i byli zespołem lepszym. Ktoś powie, że te mecze były rozgrywane w październiku i listopadzie ale czy tak wiele się zmieniło od tamtego czasu??? Może tylko to, że Montreal wzmocnił się Vankiem, który już w ostatnim meczu zaczął spłacać swój trejd strzelając 3 gole Colorado a Columbus nie dość, że oddali Gaborika to jeszcze niemiłosiernie eksploatują swojego netmindera Bobrovskiego (zresztą ich coach sam przyznaje, że nie jest pewien czy da mu dziś zagrać po raz 16 z rzędu, czy raczej postawi na backupa Curtisa McElhinney&#39;a).
Forma Canadiens w ostatnich dniach wyborna - 3 zwycięstwa z rzędu w tym 2 bardzo cenne na własnym terenie z Ottawą i Colorado. Blue Jackets z koleji niby wszystko fajnie wygląda i biją się o postseason ale takie starcia jak ich ostatni mecz u siebie z cieniutką Caroliną rozmazują kompletnie obraz zespołu który na poważnie mógłby bić się w play-offs. Niby zdominowali kompletnie graczy Hurricanes a statystyka strzałów na bramkę wyglądała masakrycznie (47-20 w tym 19-0 w 3 tercji) to jednak jak wyglądał wynik końcowy wszyscy wiemy.
Jeśli dodamy do tego fatalną w dyspozycję Columbus w power playu (na 18 ostatnich szans gry w przewadze w 6 meczach nie potrafili wykorzystać żadnej) to idealnie to kontrastuje z penalty killem Canadiens, którzy wybronili 16 sytuacji w których mieli jednego gracza mniej na lodzie. Liczę, że gospodarzy stać na odniesienie zwycięstwa w tej dzisiejszej batalii i zakończenie tej 3 meczowej serii sweepem na &quot;Kurtkami&quot;. Let&#39;s Go Habs!!!
 
Otrzymane punkty reputacji: +20
leebo 236

leebo

Użytkownik
Wczorajsza noc udana, jeden typ i zwyciestwo Nucks. Gratuluje Lutkowi, ktory trafil bardzo fajny kurs na Hawks. Osobiscie sklanialem sie ku Blues, ale cos mnie tknelo i nie gralem tego spotkania. Dzisiaj kolejna porcja typow, tym bardziej, ze jest w czym wybierac. ????

Dallas Stars @ Philadelphia Flyers
Uwazam, ze to bardzo ciekawe spotkanie. Lotnicy, ktorzy u siebie sa bardzo mocni kontra Gwiazdy, ktore nie graja jakos spektakularnie na wyjazdach. Upatruje tutaj spokojnego zwyciestwa gospodarzy, ktorych gra bardzo mnie przekonuje. Szczegolnie podoba mi sie gra w PP, sa bardzo skuteczni zarowno w przewadze jak i w oslabieniu, co niektorych moze nieco dziwic. Gwiazdy ostatnio lapia baaaaardzo duzo kar i jestem przekonany, ze kolejny raz sie na tym przejada i nie bedzie to mila jazda. W ostatnich dwoch meczach, przeciwko Jets i Pens hokeisci Dallas powinni spedzic na lawce kar 44 minuty! Spedzili ich troche mniej, bo przeciwnicy skrzetnie wykorzystywali bledy w defensywie Gwiazd. Warto zauwazyc, ze obydwa mecze byly rozgrywane w delegacji, tak wiec podobnie jak dzis. Waznym czynnikiem jest takze bilans bramkowy tych dwoch spotkan. Z perspektywy Dallas wynosi on 3-12. Lotnicy w moim odczuciu przedluza dobra passe spotkan w Wells Fargo Center, ostatnie 10 spotkan to bilans 7-3. Stawiam tutaj na pewne i przekonujace zwyciestwo Flyers.
Flyers (-1) 2.90 unibet 4-2
Florida Panthers @ Phoenix Coyotes
Pantery ostatnio wygraly w San Jose z Rekinami. Taki sukces moze uskrzydlic, ale watpie, zeby tak sie stalo. Kojoty znaja stawke tego spotkania - za plecami w walce o play-off czai sie Dallas i z pewnoscia mobilizacja na to spotkanie bedzie zdwojona, tym bardziej, ze Pantery nie sa wirtuozami hokeja. &quot;Jedna jaskolka wiosny nie czyni&quot; - to znane polskie przyslowie bedzie adekwatne w tej sytuacji z punktu widzenia Panter. Hokeisci z Florydy nie graja juz w tym sezonie o nic, awans do play-off z pewnoscia im nie grozi. Wydaje mi sie, ze Vermette, Vrbata czy tez Doan parokrotnie wpakuja krazek do siatki niezwykle doswiadczonego Luongo. Kojoty graja bardzo dobrze u siebie, byc moze bilans spotkan u siebie z Panterami nie powala, ale to nie ma w tym przypadku wiekszego znaczenie. Wazne jest tu i teraz. Ostatnie piec domowych spotkan to cztery zwyciestwa i zaledwie jedna porazka - z Nutkami. Gra idealna do podreperowania jeszcze bardzo dobrych statystyk.
Coyotes 60&#39; 1.76 bet365 2-1
EDIT: Co prawda na styku, ale nocka idealna, efekty &quot;widac w kieszeni&quot;. : )
 
chvast 396

chvast

Użytkownik
Tampa Bay Lightning OT @ Ottawa Senators 1.97 PinnacleSports
Zainteresowałem się spotkaniem pomiędzy Bolts a Sens. Senators ostatnio są w słabej dyspozycji i na pytanie czy mogą grać jeszcze słabiej w defensywie odpowiadają twierdząco, w dodatku w ofensywie prezentują się co najwyżej przeciętnie. Dla mocniejszych zespołów są chłopcami do bicia a i słabsi podbudowują sobie morale meczami z Senators. Po drugiej stronie znajdują się Błyskawicie - ostatnio na fali wznoszącej. Po wczorajszym hat-tricku Stamkosa uznaję, że wrócił już do pełnej dyspozycji i będzie w tym spotkaniu motorem napędowym Bolts. Po małym zjeździe formy dzisiejsi goście prezentują się całkiem przywozicie. Nie każdy mecz im wychodzi tak jak gdyby chcieli, ale potrafią wyjść z opresji i ostatnio są zdecydowanie na plus. Lightning nie zawodzą i grają na miarę swoich możliwości, a na pewno ich możliwości pozwalają na pokonanie Senatorów.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
lutek 9,3K

lutek

Użytkownik
W NHL panuje pewna stara zasada, która w wielu przypadkach się sprawdza, mianowicie kiedy dany zespół rozgrywa road trip, to w przypadku powrotu na własną taflę, przegrywa ten pierwszy mecz. Tak było między innymi ostatnio właśnie w San Jose kiedy Rekiny niespodziewanie uległy Panterom. Na pewno ogromny wpływ miał Luongo między słupkami gości ,który obronił 55 strzałów w całym spotkaniu , w tym aż 30 (!) w III tercji i jest to na tyle imponujące, że wiele zespołów nie oddaje takiej ilości w całym spotkaniu, lub często przez wiele spotkań. Rekiny u siebie są co roku standardowo jedną z najskuteczniejszych ekip w lidze; strzelają tutaj sporo, grają bardzo pewny hokej i na prawdę ciężko zdobyć tę halę. Nawet kulejący ostatnio powerplay jest konsekwentnie reperowany właśnie w San Jose. Dziś gościć będą Kaczki, z którymi biją się o pierwszą lokatę na pacyfiku.

Ogólnie pokonanie Kaczek w ostatnich tygodniach nie musi być wcale takie trudne, a na pewno znacznie łatwiejsze niż miało to miejsce jeszcze na przełomie 2013/2014 roku, gdzie byli cholernie pewną siebie paką, która rzadko potykała się w delegacjach , nie mówiąc już że w Anaheim byli nie do zdarcia. Trochę się poluźniło w ekipie Boudreau, ciężko złapać serię zwycięstw i nie widać już tej agresji na tafli, która była przez długi okres poważną wizytówką zespołu. Być może skończyło się paliwo lub brakło po prostu motywacji, bo na dobrą sprawę wciąż są na topie konferencji.

Myślę więc, że porażka Rekinów z Panterami i to niesamowite zaangażowanie w ofensywie odpłaci się z nawiązką właśnie w tym meczu, a dokładnie trzy rozegrane mecze w HP Pavilion tego sezonu pokazują jasno, że Kaczki można w San Jose bez problemu pokonać, tym bardziej teraz, kiedy grają na pół-gwizdka i strasznie pasywnie w defensywie zostawiając sporo przestrzeni na tafli, przede wszystkim z gry w osłabieniu, gdzie niestety nie są fachowcami tego sezonu. Kurs na czyste zwycięstwo nieco spadł, co prawda waha się jeszcze w granicach opłacalności, ale ja tutaj spróbuję sobie pograć z podpórką (-1)

Dla nieobeznanych, by zakład był wygrany Rekiny muszą wygrać co najmniej przewagą dwóch bramek. Jeśli wygrają przewagą jednej bramki, lub po prostu w dogrywce lub rzutach karnych, stawka jest zwracana.

Anaheim Ducks @ San Jose Sharks (-1) [2,15] PinnacleSports Zwrot
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
the-danger 43

the-danger

Użytkownik
Dyscyplina: Hokej, NHL
Godzina: 0:00
Spotkanie: Philadelphia Flyers - Dallas Stars
Typ: Philadelphia Flyers/Over 5.5 4:2 Wygrana/Wygrana
Kurs: 2.10/1.94
Buk: Bet365/PinnacleSports
Analiza:

Flyers są na gazie jak na razie i wyszarpali 2 miejsce w dywizji. Od 1 lutego są 10-2-1. Gwiazdeczki liczą na wygraną na wyjeździe, bo inaczej mogą się pożegnać z Play Offs. Kari Lehtonen powinien wrócić na lód po kontuzji i prawdopodobnie zacznie mecz. Jego dorobek przeciwko Flayers to słabe 0-10-1 z 3.50 GAA.
Ostatnia gra Flayers bardzo mi się podoba i liczę na ich zwycięstwo w reglaminowym. OT jest po słabym kursie, więc jeśli ktoś nie jest pewien wygranej Flayers, może spróbować z overem po 1.94.
Dyscyplina: Hokej, NHL
Godzina: 0:00
Spotkanie: New Jersey Devils - Minnesota Wild
Typ: Minnesota Wild OT 4:3 OT Przegrana
Kurs: 2.15
Buk: PinnacleSports
Analiza:

Może mi ktoś powiedzieć czemu Dziki nie są faworytami w tym starciu? Są znacznie lepszą drużyną i po prostu zmiażdżyli Islanders 6-0. Devils nie są zbytnio w formie, przegrali pod rząd 3 spotkania tracąc 12 a strzelając 5 goli. Schneider spisuje się na bramce fatalnie. Dzisiaj zaczyna co dobrze wróży. Jak dla mnie powtórka z rozrywki z listopada 4-0.
Podoba mi się tutaj kurs na Minnesotę, bo problemy z bronieniem rozwiązały się a ofensywa gra swoje.. Zarówno Kuemper jak i Bryzgalov mogą zacząć mecz a i tak nie zmieni to wyniku. Wild dzisiaj wygra!
Dyscyplina: Hokej, NHL
Godzina: 0:30
Spotkanie: Detroit Red Wings - Pittsburgh Penguins
Typ: Pittsburgh Penguins OT 4:5 OT Przegrana
Kurs: 1.71
Buk: PinnacleSports
Analiza:

Pittsburgh wreszcie przerwali swoją złą passę w pojedynku z Dallas, a teraz udają się do Detroit, aby rozbić zmielony jak kurczak zespół Red Wings. Kluczowy obrońca Jonathan Ericsson wylatuje z kadry przez kontuzję, jest to duża strata i może to być długa i ciężka noc dla Wings.
Red Wings po prostu mają pecha w tym roku. Nadal brakuje im kilku punktów do Play Offów i przy obecnej formie ciężko będzie im coś wykombinować. Wygrany jest jasny, a będzie nim Pittsburgh Penguins.
Ako dla zabawy:
Flyers OT, Wild OT, Penguins OT, Capitals OT oraz Ducks OT
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom