>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

NBA w sezonie 2021/2022 Faza Zasadnicza - Typy z analizą, dyskusja, komentarze

Status
Zamknięty.
P 2,6K

paptyd

Użytkownik
Kyle Kuzma Double-Double i wygrana Wizards @3.4 888starz

Wizards wracają do swojej optymalnej dyspozycji po drobnych zawirowaniach z covidem, drobnymi urazami oraz psychika pewnych zawodników.
Jeśli chodzi o pierwszą połowę typu wydaje sie to niemal pewne, Kuzma ma cholerny ciąg na deskę, juz od czasu gry w lakersach pilka po prostu go szuka, a on umie sie ustawic, jest dlugi i skoczny, taki mix pozwoli zebrac kilka piłek dla słabych na desce zawodników z Brooklynu. Moim zdaniem brooklyn traci bardzo dużo tracąc Duranta i wydaje sie, że w Waszyngtonie to czrodzieje będą górą.
 
Otrzymane punkty reputacji: +59
K 3,9K

kruszak

Użytkownik
Ponownie - zadziałały prawa rzeczywistości - wszystko jest średnią, wszystko się powtarza, wszystko przebiega zgodnie z mniej lub bardziej widocznym rytmem, cyklem ( z reguły uznajemy, że coś wydarza się po raz pierwszy ze względu na NIE docieranie do sedna problemu/kwestii/zagadnienia ALBO patrzymy na dane zagadnienie w zbyt krótkiej perspektywie ).


Wczoraj :

Zacznę od podsumowania podanych trendów przedwczoraj bodajże (ale ten czas leci! znowu weekend niedługo).
Sugerowałem, że :

1. inwestorzy ( nie hazardziści ) nie wchodzą w Minnesotę vs New York
- Nowy Jork zagrał cholernie źle spotkanie wcześniej, spodziewane było odreagowanie podobnie jak odreagowania wymagał Bitcoin przy 60tys. USD, szczęśliwy kto sprzedawał i odkupił przy 40tys. USD
- Minnesota z kolei zagrała ponadprzeciętnie dobrze, poniewierając Golden Stejtów mecz wcześniej 119-99 bodajże
- ponadto grali u siebie - Madison Square Garden
- razem z moimi klientami graliśmy na NYK i choć przyszło poczekać trochę - odreagowanie, dobrego początku Minnesoty, nastąpiło, a my zgarnęliśmy przyzwoity profit

WYNIK : Minnesota wygrała - natomiast tylko 2 punktami - NYK w moim wejściu na plus

2. warto przyjrzeć się Goldenom, szczególnie 1 kwarcie - kto podążył za luźnymi przemyśleniami, nie tylko zgarnął profit - Goldeny wygrały bodajże 1Q 31:17 - handi -4,5pkt przy kursie 1,80-1,90 na kwartę mogło co niektórych zadowolić
- taka osoba poza profitem powinna zwiększyć swoją skuteczność operacyjną, jeżeli odpowiednio wytrwale rozkminiła statystyki, o których wspominałem w poście dot. tych tendencji

WYNIK : Goldeny wysoka wygrana z wyszczególnieniem 1Q, na którą stawiałem szczególny nacisk - 31:17 dla Goldenów



Dzisiaj :


1. Niebezpieczne było granie nie tylko :
- przeciwko Philadelphii, Indianie, Hawks czy Bulls
- ale i na Cleveland, Memphis czy Dallas.

Teraz ktoś mógłby powiedzieć :


"CO TEN CHŁOPAK PITOLI?"


Jaka różnica jest pomiędzy "nie warto grać PRZECIWKO Philadelphii", a "nie warto grać NA Orlando" ?

Albowiem w spotkaniu mieliśmy właśnie te zespoły grające przeciwko sobie dla jasności.

Czy jedno nie jest równe drugiemu ?



No i teraz trochę pokiereszuję Ci w mózgu - Twoje mięśnie powinny się niewyczuwalnie spiąć, źrenice rozszerzyć, a wszelki myśli w stylu "muszę kupić bułki na jutro" powinny odlecieć w zapomnienie wyrzucane przez mózg angażujący System 2 Kahnemana.
A więc :

Czy jedno nie jest równe drugiemu ?

stawiamy NA Philadelphię = stawiamy PRZECIWKO Orlando



Jest to równanie prawdziwe czy nie ? Idąc ciągiem logicznym czy też przyczynowo-skutkowym stwierdzić by można, że skoro gramy przeciwko ZESPOŁOWI A no to musimy grać na ZESPÓŁ B.
"Nad czym się tu zastanawiać! Toż to jedno i to samo!"

I faktycznie, w tym pojedynczym przypadku - granie na Philadelphię, a granie przeciwko Orlando prowadzi do tego samego skutku. Idziemy na STSa, FORTUNE, albo inne polskie, monopolistyczne g@wno / albo też do bardziej szanujących się - zagranicznych buków i stawiamy tysiaka na wygraną Philadelphii.


1642669619483.png



Joelowi się podoba. Podoba się też takie rozumowanie naszemu mózgowi i prowadzi do 1 bardzo niebezpiecznego uogólnienia. Jak powiedziałem bowiem : granie na Philadelphię, a granie przeciwko Orlando w meczu Philla VS Orlando prowadzi do tego samego

SKUTKU(!)

nie wychodzi jednak z tej samej

PRZYCZYNY.



Uogólnienie, o którym wspominałem to właśnie to : nasz mózg myśli, że skoro skutek jest ten sam to i przyczyna jest ta sama. Co z kolei może prowadzić do chęci wykorzystania takiego sposobu myślenia w niewłaściwy sposób w przyszłości.
Przykład :

Zespół "bessa" - jest zespołem przeciętnym, ale nie tragicznym, mają niezłych zadaniowców, jedno duże nazwisko - ponadprzeciętnie dobry gracz, grają z "konsolidacją" - zespołem uznawanym za pretendenta do mistrza, bardzo ułożeni.
Zespół "bessa" wygrywa z "konsolidacją" 119:107.

Następnie zespół "bessa" gra z zespołem "hossa". "Hossa" jest zespołem równie przeciętnym, nawet może trochę bardziej, nie mają za bardzo przyszłości w tym sezonie, przegrali aż 9 z ostatnich 10 spotkań, tacy chaotyczni są, ale czasem coś pograją, paru grajków jest w stanie namieszać lekko.

I teraz ?
Jaką decyzję na bazie tych informacji byś podjęła/podjął ?

Wchodzimy w "bessę" czy "hossę" ?

Zastanów się i zapamiętaj odpowiedź.



Przechodząc stricte do NBA z dzisiaj :

1. Dlaczego twierdzę, że nie warto było grać :
---> przeciwko Chicago - sporo porażek jak na nich w ostatnim czasie, nie jest to zespół zły, wrócił Caruso, DeRozan ma świetny sezon
----> przeciwko Hawks - co tu dużo mówić, grali bardzo źle na poziomie fundamentalnym/wykonywania akcji ostatnio, przypominam to jest zespół, który parę miesięcy temu był w finałach konferencji z Milwaukee (!) musieli odreagować, Huerter wrócił, Collins nie najtragiczniejszy, Young potrafi grać jak wiemy
---> przeciwko Philadelphii - solidny fundamentalnie zespół, ostatnio dostali mocno w ciry od Wiz - musieli się odkuć na biednych Magic, Embiid - niesamowity, Korkmaz się rozwija
---> zostawiam Indianę na koniec


teraz lecimy "na" i kończę :
---> na Cleveland - 5 wygranych pod rząd - ponownie Bitcoin bo najlepiej widać ze względu na krótkoterminowość panujących tam cykli, jeśli Bitcoin w tym cyklu wzrósł z 3tys. USD do 60tys. (20x) jak długo będzie dalej wzrastał ? w nieskończoność? wiadomo, że nie - im coś bardziej wzrosło tym ma większy potencjał do spadku

Wziąłem tylko Cleveland i nie przedłużam - jak widzimy zdarzyło się, że spotkały się 2 tendencje :

1. nie warto grać przeciwko Chicago

+

2. nie warto grać na Cleveland

A akurat, o zgrozo, grały ze sobą te zespoły (zespół, na który nie warto stawiać + zespół, przeciwko któremu nie warto stawiać) - 2 tendencję POTWIERDZAJĄCE TEN SAM SKUTEK - spotkały się w jednym meczu - i tu tworzy się prawdziwe piękno - korelacja.
Ta jasno wskazywała, że Bulls mają większe szanse wygranej.
Przestaje dziwić ich wysoki WIN 117-104.




Twój mózg powinien już ledwo zipać - choć czytanie o tym jest o wiele łatwiejsze niż faktyczne rozkminianie tego. Uwierz, warto się nakminić - odpłaca $$$$ :)

Chwila skupienia jeszcze i kończymy :

Postawiłaś/eś na "bessę" czy "hossę" ?
Prawdopodobnie mogłaś/eś wyjść z założenia - że skoro "bessa" (przypomina Ci to coś? - takie trochę Lakers, co nie?) wygrała z
"konsolidacją" (Utah) to weźmie i "hossę" (Indianę).

Jak wspomniałem jednak, nie warto było grać :
---> przeciwko Indianie bo przegrali 90% spotkań (z ostatnich 10) nie da się przegrywać w nieskończoność, Brogdon wrócił, Caris to cholernie niedoceniany gracz, Duarte ( świetny jak na rookie!), Lamb porozciąga grę stojąc na łuku
- wątpliwy wydaje mi się również argument, że nie ma Turnera - 1/3 ostatniego sezonu tak rozegrali i też wpadały im wygrane
- Lakers, niestety, to jest Lebron, THT, i Monk ewentualnie, reszta to starszawi, leciwi panowie - Westbrook, Melo, Howard, Ariza - każdy z nich jest podstarzały, mówiąc nieładnie hehe, z wątpliwym rzutem, Howard to drewno, 2 m od obręczy tylko rzuci, Melo ma za sobą ładny sezon w POR, ale braki swoje ma i o tym wiemy my, on i rywale, Westbrooka nie komentuje no i Ariza musi rzucać na 50% skuteczności zza 3 min 3 trójki, żeby nie wyjść na minus we wskaźniku +/-, tym razem to nie wychodzenie na minus mu chyba nie wyszło


NO! Kuniec w końcu :) 1,5h mi zeszło, co by to jako tako poskładać z przykładami, w prosty sposób, a nie jak ja czytałem w tych setkach książek o psycholigii, inwestowaniu, ekonomii behawioralnej 😂 😂 😂


Było WCZORAJ, DZISIAJ, jest też i JUTRO :

1. Unikałbym Dallas, zagrałbym na Goldeny i Nowy Jork, nie na wygraną - może wygrają, może nie - ja traduje z klientami więc ciężko podać dokładnie w co wchodzimy, jak minuta na wejście czasem.

Co ważne - ukazanym błędom psychologicznym ulegamy wszyscy - sam je często mam i z nimi walczę, tak działa nasz mózg. Grunt, to mieć świadomość, że one mogą wystąpić.

Dobra, giełdy już pootwierane, lecę inwestować w moją Amicę, dywidenda 4,94%, wysoka kapitalizacja, GPW niedowartościowane przez globalnych inwestorów, no i ciekawa rzecz z Analizy Technicznej - cena 106-108 za ich akcje, stoi jak żelazny fundament, nie chce zejść niżej - jedynie podczas COVIDA krachu zeszła. Spółka typu value, lodówki, pralki każdy potrzebuję, co najważniejsze cena dobra - są tanie. No a inwestować w coś niestety musimy inflacja oficjalna 8% - realna już jest wyższa niż 10% jak widzimy po cenach.
Oznacza to, że z każdych zaoszczędzonych przez Ciebie 100 000 zł rocznie kradzione Ci jest 10 000 tys. Miło, nie? :)

Polecam zainteresować się giełdą, kruszcami, jak się miliony (jeszcze niestety nie ja, przede wszystkim Wam jak i sobie życzę :) ) ma w banku to nieruchomości jeszcze, no i krypto na pewno niezależnie ile gotówki na koncie - z prostej przyczyny, nie trzeba mega wiedzy, a każda z tych rzeczy robi na 5-10% rocznie na plus, no i krypto z wiedzą 500% hah

Teraz dajmy na to, że udaje nam się pomnożyć na zakładach nasz kapitał w sezonie o 150-250%
5% na akcjach brzmi nie fajnie, ale jeśli włożymy tam nasze zyski to robimy już z 5% ----> 7,5%-12,5% - dodajmy reinwestowanie dywidendy i dochodzimy do fajnych sum :D

W każdym razie - polecam Amicę
A ponadto uważam, że BTC będzie za MLN dolarów za 10 lat lekutko, a co! Hehe :)
Dobrego i spokojnego dnia braci typerska
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
niewiemnajaki 158K

niewiemnajaki

Znawca - NBA
New York Knicks - New Orleans Pelicans

Mitchell Robinson over 8.5 pkt @ 1.90 betclic

Dzisiaj oferta uboga, ale da się coś znaleźć. Przyznam, że mam mieszane uczucia co do tego beta, to znaczy, widzę tutaj pewne za jak i pewne przeciw.

Od początku, Robinson to zawodnik, u którego raczej nie musimy się martwić o skuteczność dnia, głównie zdobywa proste punkty pod koszem, layupy, wsady, ewentualnie punktuje z rzutów wolnych. Zero rzucania, dla lepszego zobrazowania - w tym sezonie nie oddał ani jednej próby rzutu za trzy punkty, rzutów z półdystansu też w jego wykonaniu nie zobaczymy. Stąd też jego skuteczność z gry na poziomie 69.3%. Jeżeli już chcemy się martwić o skuteczność to na pewno są to rzuty wolne, bo Mitchell w tym sezonie ma skuteczność 55%, co wyraźnie pokazuje, że ten element gry nie jest jego atutem, ale te 2/3 punkty na pewno jest w stanie dorzucić.

Jeżeli chodzi o ostatnie mecze Robinsona to jest rzecz, która najbardziej mnie tu przekonuje, w pięciu ostatnich meczach linię 8.5 przekroczył czterokrotnie, w poprzednim meczu się nie udało, zabrakło jednego punktu, ale warto wziąć pod uwagę, że spędził na parkiecie zaledwie dwadzieścia minut, wpływ na to miał problem z faulami. Średnia punktów w ostatnich pięciu spotkaniach to 12.8 pkt/mecz, a na parkiecie spędza średnio 27 minut.

Teraz przejdźmy do rzeczy, które mnie martwią.

Defensywa Pelsów co prawda wygląda słabo, jednak jeżeli chodzi o obronę pod koszem to wyglądają bardzo dobrze i są jedną z lepszych drużyn w lidze, ciężko się temu dziwić, Valanciunas to uznana marka w lidze i bardzo dobry obrońca. Pozwalają przeciwnikom na najmniej zbiórek ofensywnych na mecz w całej lidze, a jeżeli chodzi punkty tracone w pomalowanym to są top 10 pod względem najmniej traconych tam punktów.

Skłaniałbym się jednak ku Mitchellowi, linia 8.5 nie jest z kosmosu, Robinson co prawda na przestrzeni całego sezonu oddaje 4.4 rzutu z gry, jednak w ostatnim czasie jest to tendencja wzrostowa (ostatnie 10 meczów 5.8, ostatnie 5 meczów 6.6), moim zdaniem warte próby.

Pół żartem pół serio, skoro Poeltl potrafił NOP rzucić 24 punkty to Robinson nie da rady? ;)
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +20
auxi 41,2K

auxi

Auxi
Panie Kruszak...
Przeczytałem to sobie wszystko i tak sobie myślę...
Z postu wynikałoby, że niejaki Kruszak wie to i tamto. Inwestuje tu i tam.
Trejduje.
Zna System 2 Kahnemana i... ma nawet swoich klientów i inwestorów.

Tak sobie to wszystko czytając...
Można zadać takie pytanie:
Po jaką cholerę gość którego czas jest bardzo cenny produkuje się 1,5 godziny pisząc długie wywody niczym wypracowanie i traci swój cenny czas ?
Jesteś zesłany przez Niebiosa na ziemie aby przestrzegać nieszczęśników przed niewłaściwym inwestowaniem w zakładach bukmacherskich, czy nawijasz makaron na uszy. licząc na to że złowisz potencjalnych chętnych, którzy zgłoszą się do ciebie w celu zainwestowania swoich pieniążków? ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +172
auxi 41,2K

auxi

Auxi
Ode mnie na dziś tylko jeden typ.
Dallas gra na 45 procentowej skuteczności i oddaje średnio 86 rzutów oraz zbiera średnio 9 zbiórek ofensywnych. Phoenix to druga drużyna w lidze przeciwko której pozostali mają najgorszą skuteczność 43,6% a sami zbierają średnio 11 piłek w ofensywie, bla bla bla... itd. Itd.
Z tego co sobie tam liczyłem wychodzi mi, że Phoenix będzie w tym meczu miało 50+ zbiórek. Nie ma Aytona wiec McGee będzie miał minimum 10 zbiórek drugie minimum 10 weźmie Biyombo i... tak minimum 8 powinien wziąć Jae Crowder a na to akurat jest fajny kurs.

Dallas Mavericks - Phoenix Suns
Liczba zbiórek zawodnika
Jae Crowder 8+
@ 3,21
betfan
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +61
niewiemnajaki 158K

niewiemnajaki

Znawca - NBA
Golden State Warriors - Indiana Pacers
Kevon Looney double double - TAK @ 15.00 betclic szok łatwo poszło pokryte na początku 3 kwarty

W dalszym ciągu dla GSW nie zagra Green, co ułatwia Kevon'owi zbieranie piłek, w pięciu ostatnich spotkaniach trzy razy przekroczył liczbę dziesięciu lub więcej zbiórek. Dla Indiany (którzy są B2B) nie zagra ani Sabonis ani Turner co znacząco osłabia siłę Indiany w obronie pod koszem, widzę w tym szanse na punkty dla Looneya, czy 10 lub więcej? Ciężko powiedzieć, ale buki też widzą szanse na więcej punktów dla centra GSW skoro linia wzrosła z 5.5 na 6.5. Dodatkowo najwyższy punktowy wynik w tym sezonie Looney zdobył przeciwko... Indianie. Okoliczności tego spotkania powodują, że na pewno jest to bet warty próby, Looney w tym sezonie dwukrotnie zrobił double double, w tym raz sześć dni temu przeciwko Bulls.

Dallas Mavericks - Phoenix Suns
Devin Booker over 4.5 zbiórek @ 1.60 betclic

Typ bardziej, żeby sobie do jakiegoś dubla dołożyć, bo kurs nie powala, ale wydaje mi się dość pewny, Booker w tym sezonie średnia zbiórek 5.3 na mecz, jednak, jak nie gra Ayton (a dziś nie gra) to przekraczał tą linie 12 razy na 13 meczów.

1642710322967.png
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +845
S 18

spinalive

Użytkownik
Co sądzicie o overze 3,5 zbiórki Aleca Burksa w dzisiejszym meczu z NOP po kursie 2.18 (BetFan). Z tego co widzę, pokrywał tę linię w ostatnich pięciu meczach, choć ostatnio zagrał jedynie 17 minut. Póki co, nie znalazłem nigdzie info, że ma jakiś uraz, więc dziwi mnie tak wysoki kurs na ten zakład.

burks.png

We wcześniejszych meczach grał znacznie dłużej, więc chyba jednak coś musiało się wydarzyć w meczu z Wolves.
 
Ostatnia edycja:
niewiemnajaki 158K

niewiemnajaki

Znawca - NBA
Co sądzicie o overze 4,5 zbiórki Aleca Burksa w dzisiejszym meczu z NOP po kursie 2.18 (BetFan). Z tego co widzę, pokrywał tę linię w ostatnich pięciu meczach, choć ostatnio zagrał jedynie 17 minut. Póki co, nie znalazłem nigdzie info, że ma jakiś uraz, więc dziwi mnie tak wysoki kurs na ten zakład.
W pięciu ostatnich meczach przekroczył linie dwa razy, dodatkowo jak przekraczał tę linie to grał powyżej 30 minut. Teraz ciężko się spodziewać takiego grania, bo Knicks grają w miarę optymalnym składem, wrócił Kemba, pewnie Burks dostanie około 20, max 25 minut. Czasu mało, zresztą co ja będę pisać, pokaże jego statystyki jak gra do 25 minut. Wejść oczywiście może, ale moim zdaniem szanse marne.

1642711346754.png
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
S 18

spinalive

Użytkownik
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
W pięciu ostatnich meczach przekroczył linie dwa razy, dodatkowo jak przekraczał tę linie to grał powyżej 30 minut. Teraz ciężko się spodziewać takiego grania, bo Knicks grają w miarę optymalnym składem, wrócił Kemba, pewnie Burks dostanie około 20, max 25 minut. Czasu mało, zresztą co ja będę pisać, pokaże jego statystyki jak gra do 25 minut. Wejść oczywiście może, ale moim zdaniem szanse marne.

Pokaż załącznik 14965
Na BetFanie mają dziwną nomenklaturę, jest napisane 4+ zbiórki, więc chodziło mi o over 3,5, już to poprawiłem.
 
niewiemnajaki 158K

niewiemnajaki

Znawca - NBA
Na BetFanie mają dziwną nomenklaturę, jest napisane 4+ zbiórki, więc chodziło mi o over 3,5, już to poprawiłem.
Ja bym tego i tak nie grał, za dużo losowości zanim w ogóle dojdziemy do zbierania piłek. Kwestia ile minut dostanie, na co wpływ ma przebieg meczu czy gra innych zawodników. Burks też jakimś wybitnym zbierającym nie jest. Oczywiście, szansa, że wejdzie zawsze jest, ale ja widzę więcej minusów niż plusów.
 
A 341,4K

adams235

Znawca - Żużel
Rzadko gram overy w NBA ostatnio ale dziś zrobię wyjątek...linia zaledwie 204.5 Fortuna po kursie 1.56 ?w meczu Knicks z Pelicans ja to biore...można minimalnie pójść wyżej...obie ekipy tytanami w obronie nie są...liczę na w miarę szybki mecz i nabijanie statystyk...w ostatnim meczu tych ekip było coś około 240 pkt...
B.Ingram over 22.5 kurs 1.84 Fortuna
Jeśli ma być over ktoś musi ciągnąć gości a linia nie za wysoka...
Holiday over 16.5 punkty zbiórki asysty sts kurs 1.8
Indiana bez Sabonisa i Turnera raczej więc pod koszem bledziutko więc liczę że dużo gry z dystansu i półdystans więc więcej szans dla Holidaya, mam tylko nadzieję że Golden nie odjedzie za szybko i Holiday zagra te 30 min...
 
Ostatnia edycja:
niewiemnajaki 158K

niewiemnajaki

Znawca - NBA
Phoenix Suns - Dallas Mavericks
Cameron Johnson 10 lub więcej pkt (over 9.5) @ 1.79 betfan Szkoda bo 2/7 z gry

Nie wiem, może to jest jakaś pułapka, ale dla mnie linia zwyczajnie za niska? 19/20 ostatnich spotkań linia przekroczona, średnia w sezonie 11.9 pkt/mecz, grający Crowder problemu nie robi, mimo jego obecności wielokrotnie tą linie przekraczał. W ostatnim meczu 8 punktów, ale też mało zagrał bo zaledwie 20 minut, pierwszy mecz po lekkiej kontuzji wiec jest to w miarę zrozumiałe, dzisiaj spodziewałbym się trochę więcej minut.
 
Ostatnia edycja:
K 3,9K

kruszak

Użytkownik
Panie Kruszak...
Przeczytałem to sobie wszystko i tak sobie myślę...
Z postu wynikałoby, że niejaki Kruszak wie to i tamto. Inwestuje tu i tam.
Trejduje.
Zna System 2 Kahnemana i... ma nawet swoich klientów i inwestorów.

Tak sobie to wszystko czytając...
Można zadać takie pytanie:
Po jaką cholerę gość którego czas jest bardzo cenny produkuje się 1,5 godziny pisząc długie wywody niczym wypracowanie i traci swój cenny czas ?
Jesteś zesłany przez Niebiosa na ziemie aby przestrzegać nieszczęśników przed niewłaściwym inwestowaniem w zakładach bukmacherskich, czy nawijasz makaron na uszy. licząc na to że złowisz potencjalnych chętnych, którzy zgłoszą się do ciebie w celu zainwestowania swoich pieniążków? ;)

I naprawdę w Twojej opinii nikt dzisiaj nie jest w stanie usiąść przed komputerem i zrobić czegoś za darmo?
Wow!

Mój czas nie jest cenniejszy niż czas kogokolwiek innego. Wszyscy i tak lądujemy w tej samej ziemi - bogacz z willą, w której ma lewitujące łoże z baldachimem czy zwykły Kowalski, Lady Gaga czy wokalistka lokalnego Domu Kultury, znani czy nie znani.
Co za różnica czy ktoś ma więcej materialnych rzeczy od drugiego - dlaczego miałyby mnie interesować Twoje pieniądze?

Podobnie - co za różnica kto ma rację w tej różnicy poglądów?
Czy jest w ogóle coś takiego jak "jeden ma rację, drugi nie" ?


Ty masz swoje zdanie i twierdzisz, że jestem naganiaczem, ja mam swoje zdanie i twierdzę, że :

- dzielę się tym, co zadziałało dla mnie i zdaje się działać teraz, bo wk#rwia mnie do nieskończoności to jak jesteśmy w Polsce przez bukmacherów traktowani
- było sporo anegdot i odbięgnięć od tematu - zazwyczaj tak gadam, stąd wspomnienia o klientach, nieco filozoficznych aspektach typowania, no i inflacja szaleje - hapią się ludzie na górze Twoim i moim hajsem, stąd też Amica - cz. osób może uznać giełdę za bezpieczniejsze inwestowanie - następny raz ograniczę się do suchych faktów dot. bukmacherki

Odnosząc się do fragm. z Niebiosami :

1. Popełnianie masy błędów w przeszłości i popełnianie masy błędów w przyszłości na pewno.
2. 3 osoby w rodzinie na wózkach inwalidzkich.
3. Posiadanie samemu choroby, powodującej ból przy poruszaniu się w momencie ataku.
4. Konieczność pomocy rodzinie w kwestiach finansowych w wieku 17stu lat.
5. Tyranie po 16godzin dzień w dzień przez 4 lata, aby poskładać to wszystko - wpierw na magazynie w Biedrze 10h, pomóc w domu + łapać jakąkolwiek książkę, którą można znaleźć, bo nie ma pieniędzy ani czasu na studia, pozostałe 4-5h na NBA/inne ligi.

Nie brzmi mi to za bardzo na opis osoby spadającej z Niebios👆

p.s.
dopóki osoby współpracujące w kwestii betów same nie zaproponowały dzielenia się zyskami, działałem za darmo - niech nikt nie wypisuje do mnie o żaden mentoring, nic nikomu nie sprzedaje tutaj - w d%pie mam hajs za jakiś mentoring czy pakiety - jestem osobą, która nie ma problemu dzieleniem się tym, co sprawdziło się dla mnie za darmo, bo uważam, że Ty możesz po części dzięki temu, po części dzięki swojemu wkładowi/wysiłkowi zacząć żyć na lepszym poziomie i na tym zarobisz - utarcie nosa, wielkim tego świata jak Sts, Fortuny czy na zwykłych rynkach nie danie wyrolować się Wall-Streetowym zagrywkom jest dla mnie wystarczającą zapłatą


Przejdźmy do bardziej interesujących rzeczy niż nasze odmienne spojrzenia, wyraziłeś swoje zdanie i w porządku, mogłeś odnieść takie wrażenie, szanuję to i odniosłem się do tego - jeżeli również będziesz chciał się odnieść do mojej wypowiedzi - zróbmy to może na priv proszę, nie robiąc dodatkowej roboty chłopakom z moderowaniem
Tak jak wymieniliśmy sobie w wiadomościach przed tym wszystkim - powodzenia!💪 I nie ma tu śladu ironii, zieloności wszystkim nam
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
niewiemnajaki 158K

niewiemnajaki

Znawca - NBA
Podrzucam pierwszy typ na dzisiejszą noc, wrzucam go na szybkości i bez szczegółowej analizy bo linia w każdej chwili może podskoczyć na 30.5. :)

Philadelphia 76ers - Los Angeles Clippers

Joel Embiid over 29.5 pkt @ 1.80 sts

Nie wiem co tu zbytnio napisać. Embiid to po prostu maszyna, Embiid pokrył tą linię w 13 na ostatnich 15 meczów, w ostatnim meczu zdobył 50 punktów w 27 minut vs Orlando Magic, matchup nie jest zbyt trudny, Jokić ostatnio nawrzucał 49 punktów vs LAC, jedyny powód dla którego ten bet może się wywrócić to gorszy dzień Joela, innych powodów po prostu brak, spotkanie będzie raczej wyrównane, a Embiid będzie musiał ciągnąć Phile na swoich barkach bo ostatnio forma niektórych/większości zawodników jest co najwyżej średnia.

Gram na sts bo linia jest niższa, przykładowo na betclic już jest linia 30.5, ten punkt czasem może decydować, więc warto skorzystać.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +185
niewiemnajaki 158K

niewiemnajaki

Znawca - NBA
Milwaukee Bucks - Chicago Bulls

Ayo Dosunmu over 19.5 punkty+zbiórki+asysty @ 1.80 betclic

Dla mnie ta linia jest po prostu śmieszna patrząc na ostatnie mecze Ayo. W dalszym ciągu dla Bulls nie zagrają: Lonzo Ball, Zach LaVine, Javonte Green czy Derrick Jones. Dosunmu w związku z tym gra dużo więcej (średnio 39 minut), a co najważniejsze bardzo dobrze się prezentuje i na pewno trener się na nim nie zawiódł. Przejdźmy do statystyk, bo to jest kluczowe, żeby zobrazować jak śmieszna jest ta linia. Ostatnie 3 mecze.

vs Celtics 21 pkt, 4 zbiórki, 10 asyst
vs Memphis 15 pkt, 10 zbiórek, 6 asysty
vs Cleveland 18 pkt, 3 zbiórki, 8 asyst

Te liczby mówią same za siebie. Oczywiście, Milwaukee w tym meczu jest faworytem, ale czy aż tak wyraźnym? Mimo osłabień po stronie Byków pokazali, że są w stanie nawiązać walkę z Celtics, Memphis czy Cavaliers (z nimi akurat nawet wygrali), wątpię, że tu będzie blowout, Dosunmu powinien dostać te 35-40 minut, w ostatnich meczach grał super, do przekroczenia tej linii tak naprawdę wystarczy, żeby asystował i zbierał na podobnym poziomie co w poprzednich meczach i dorzucił parę punktów, dla mnie zdecydowanie za niska linia.

W ogóle

Kurs w betarchitekt forbet na zdarzenie

Giannis Antetokounmpo 20 lub więcej punktów
Ayo Dosunmu double double

AKO @ 19.10 forbet

Dla mnie value przeogromne, niestety nie widziałem nigdzie w ofercie do zagrania samego double double (jak ktoś widział u jakiegoś buka może rzucić info), więc trzeba zastosować rozwiązanie "na około", a 20+ pkt Giannisa no jest raczej pewne, można też dołożyć np 15 pkt+zbiórki Portisa zamiast Greka, co kto lubi
 
Ostatnia edycja:
Semtex 247,7K

Semtex

Użytkownik
Atlanta Hawks - Miami Heat
Jimmy Butler DD @2.50
Jimmy Butler DD + Lakers ML @3.75


Cztery mecze w tym sezonie bez Lowrego w których grał Butler i 3/4 DD wykręcone, nie zrobił tylko przedwczoraj w meczu z Blazers ale tam wyleciał po 15 minutach za pyskówki z pasiastymi więc nie ma co tego liczyć. Na mecz z Hawks wypadł jeszcze Herro więc Butler będzie miał tutaj bardzo dużo piłki w rękach i uważam, że powinien to zrobić asystami, dodatkowo Hawks mają jedną z najgorszych defensyw w lidze, gorzej od nich bronią tylko Rockets, tutaj trochę punktów będzie i koledzy nie powinni pudłować przy tak fatalnej obronie.

Widzę, że LBJ zagra więc wrzucę jeszcze dubla z Lakers, dziady straszne ale z Magic to oni nie przegrają, szanujmy się, jakieś granice kalectwa jednak są.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +77
P 2,6K

paptyd

Użytkownik
Kyle Kuzma Double-Double @2.7 KUZMA OUT @1.0

Mecz z Toronto nie będzie łatwym meczem dla zadnych ze stron. Obydwie drużyny na podobnym poziomie, jednakże spodziewam sie dobrej gry w obronie oraz wielu niecelnych rzutów. Najlepiej zbierająca osobą w druzynie Czarodziejów jest wlasnie Kuzma, który w tym sezonie notuje prawie 9 zbiorek na mecz. Po drugiej stronie(toronto) nie ma wybitnych podkoszowych, więc uwazam, że łupem Kuzmy może paść kilka zbiórek w ataku co dopełni nasz typ, o 10 punktów jestem spokojny, gość w tym sezonie w porównaniu do poprzedniego gra super sezon.
W pozostałych spotkaniach z Toronto w tym sezonie w jednym z 3 meczów wykręcił dd, jednakże nie jest ti żaden wyznacznik, ten sezon jest tak pokręcony przez covid, że traci to jakiekolwiek znaczenie.
Toronto gra bardzo wąska rotacja, maja słaba ławkę i tutaj również kilka zbiórek powinno paść łupem Kuzmy dzieki temu, gdyż nie wiem czy wiecie, przez cały mecz na boisku jest jeden/więcej starterow nawet gdy biegają rezerwowi, a gośćmi którzy są na boisku zawsze są na zmiane Beal lub Kuzma, rzadko nie ma ich obydwu a jeśli tak jest to na bardzo krótkie 2-3 minutowe odcinki lub na końcówkach rozstrzygniętych spotkań.
I ostatnim argumentem przemawiającym za moim typem jest to, że w Washingtonie brakuje wysokich którzy mocno trzymają deskę, Hachimura, Gafford i Harell nie bija sie zbyt mocno o zbiórkę i uważam, ze brakuje im pod tym wzgledem talentu. Jedyny problem który pokrzyżuje nam plany to jego faule lub mega blokada na głowie jak w ostatnim meczu z BK Nets, dał głupie straty i zniknął. Typ po takim kursie raczej do pogrania.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +39
niewiemnajaki 158K

niewiemnajaki

Znawca - NBA
Atlanta Hawks - Miami Heat
Jimmy Butler DD @2.50
Jimmy Butler DD + Lakers ML @3.75


Cztery mecze w tym sezonie bez Lowrego w których grał Butler i 3/4 DD wykręcone, nie zrobił tylko przedwczoraj w meczu z Blazers ale tam wyleciał po 15 minutach za pyskówki z pasiastymi więc nie ma co tego liczyć. Na mecz z Hawks wypadł jeszcze Herro więc Butler będzie miał tutaj bardzo dużo piłki w rękach i uważam, że powinien to zrobić asystami, dodatkowo Hawks mają jedną z najgorszych defensyw w lidze, gorzej od nich bronią tylko Rockets, tutaj trochę punktów będzie i koledzy nie powinni pudłować przy tak fatalnej obronie.

Widzę, że LBJ zagra więc wrzucę jeszcze dubla z Lakers, dziady straszne ale z Magic to oni nie przegrają, szanujmy się, jakieś granice kalectwa jednak są.
Tu kolega ładnie opisał sytuacje meczową więc powtarzać się nie będę :)

Ode mnie innym typem na ten mecz jest

Gabe Vincent over 12.5 pkt @ 1.98 betclic

Gabe na pewno dostanie sporo minut w związku z absencjami w Miami, a przy okazji więcej szans do rzutów. W ostatnim meczu co prawda tylko 12 punktów, ale na fatalnej skuteczności (4/13), dziś liczę na poprawę, tym bardziej, że przeciwnik niewymagający. Lekko ponad tydzień temu vs Hawks w 20 min zdobył 14 punktów.

Ostatnie 10 meczów w których Gabe grał więcej niż 20 minut - linia pokryta 7/10. Biorąc pod uwagę dzisiejszy matchup czyli słabą defensywę Hawks typ na pewno warty gry.

Detroit Pistons - Utah Jazz

Cade Cunningham over 4.5 asysty @ 2.18 betclic

Moim zdaniem linia za niska, szczególnie, że Hayes jest GTD i nie wiadomo czy zagra. Poniżej przedstawiam ile asyst notował Cade gry Hayes nie grał (ostatni mecz z Kings to problem z faulami, generalnie do zapomnienia mecz)

1642804856138.png

Nawet gdy Hayes zagra to linia nie jest wysoka, co prawda Cade ostatnio jej nie przekraczał (1 mecz na 5), ale przez cały sezon notuje średnio 5.1 asysty/mecz. Głównie tu jednak liczę na to, że Hayes nie zagra.


Boston Celtics - Portland Trail Blazers

C.J. McCollum over 18.5 pkt @ 1.73 betclic

Portland dalej bez Lillarda i Powella, więc głównie rzucać będą McCollum i Simons. C.J. wraca po kontuzji, ale to już trzeci mecz, zdążył się "rozegrać" i myślę, że gra będzie wyglądała coraz lepiej, w ostatnim mecz 24 pkt przy 20 rzutach, skuteczność z gry 50% no i też liczba minut wzrosła w porównaniu z pierwszym meczem. Liczę na tendencje wzrostową i to, że PTB nawiążą walkę, linia nie za wysoka biorąc pod uwagę osłabienia Portland.


Przepraszam, że dzisiaj tak krótko i może na odwal, ale brak czasu, jednak do wyboru typów przywiązałem odpowiednią wagę :D. Pozdrawiam i zieloności.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +217
auxi 41,2K

auxi

Auxi
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Ja robię sobie przerwę z analizowaniem. Ostatnia analiza wogóle sie nie sprawdziła - znak, że trzeba odpocząć.
Dzisiaj zagram jedynie stare typy

Atlanta Hawks - Miami Heat
Liczba celnych rzutów za 3
P.J. Tucker 2+
@2,40
betfan
Tucker już to pisałem parę razy najskuteczniejszy w lidze za 3 . To moj stały typ póki bukmacherzy nie zejdą niżej 2,2 a jak nie chcą schodzić to ja sobie to biorę zawsze. Mało rzuca ale kiedy rzuca to trafia. Ostatnie 2 mecze 1-2, 0-3 Na ostatnie 14 meczy tylko 3 razy nie zaliczył 2 trójek. Czyli co ? Kurs 2,40 on nie trafia 3 razy na 14 występów, to ja mogę tak codzienie po tym kursie go brać. Statystycznie powinno dzisiaj siedzieć. No i nie gra dzisiaj T. Herro ( rzucający)

Boston Celtics - Portland Trail Blazers
Liczba celnych rzutów za 3
Al Horford 2+
@2,52
betfan

Horford miał problemy ze skutecznoscią w związku z czym przeciwnicy odpuszczali go na łuku. Chłop się blokował i oddawał piłkę zamiast rzucać. Dostał jasny przekaz ( Boston aby wygrywać musi dokładać trójki, kiedy obrona skupia się na Tatum i Brown) i ma to robić Horford. Ma rzucać. Ostatnie mecze 2-5 i 2-4. Idę za ciosem i w to, że chłop nabrał pewności
a jeśli nabrał pewności to rzuci dzisiaj 3 trójki

Boston Celtics - Portland Trail Blazers
Liczba celnych rzutów za 3
Al Horford 3+
@ 6.40
betfan

Jeszcze jednego chciałem dzisiaj polować - Reggie Jackson z Clippersów ale u moich bukmacherów nie ma, albo nie ma jeszcze na niego kursów. Tego bym postawił na 4-5 trójek. dawno chłop już nie zaliczył kilku trafień - za długo już..... aaaaa umie to zrobić i zawsze sporo rzuca i wychodzi w 5 piątce.

EDIT
Lipa. Czas na odpoczynek.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +71
niewiemnajaki 158K

niewiemnajaki

Znawca - NBA
Ostatnie dni mocno "syte", wysoka skuteczność, mam nadzieje, że uda to się utrzymać jak najdłużej :D. Dzisiaj oferta słaba, ciężko cokolwiek wybrać, ale jeden bet na ten moment zwrócił moją uwagę, może coś się jeszcze pojawi w późniejszym czasie.

Milwaukee Bucks - Sacramento Kings
Marvin Bagley III over 18.5 punkty+zbiórki @ 1.80 betclic

Bagley w ostatnich meczach wygląda po prostu solidnie, więc idziemy za jego formą i próbujemy czegoś takiego. Ostatnie trzy mecze:

vs Pistons 17 punktów i 9 zbiórek
vs Rockets 26 punktów i 13 zbiórek
vs Lakers 16 punktów i 9 zbiórek

Okej, rywale na papierze nie są najmocniejsi, dzisiaj Milwaukee, ale warto zwrócić uwagę na parę faktów. Po pierwsze raczej na pewno dla Bucks nie zagra Giannis, strata dla Milwaukee ogromna, ale dla nas plus. Na pewno brak Greka zmniejszy szanse, że Bagley zmniejszy swój czas gry przez złapanie kilku głupich fauli. Co więcej, skoro nie gra Giannis, to oczywistym jest, że Sacramento ma dużo większe szanse na wygranie tego meczu, więc liczę, że Bagley dostanie solidne minuty, szczególnie patrząc na jego ostatnią grę. Można spodziewać się bardzo ofensywnego meczu, linia wystawiona na 230.5 pkt, Kings lubią szybką grę co bonusuje punktowanie jak i zbieranie. Jeżeli Bagley nie obniży lotów, zagra na solidnej skuteczności to jest w stanie tą linie pokryć praktycznie samymi punktami, co pokazują ostatnie mecze. Wykorzystam też fajny kursik na Double Double Bagleya, w betclic jest po kursie @ 4.95, w tym sezonie już kilkurotnie notował podwójną zdobycz, w ostatnich 3 meczach zanotował jedynie raz, ale dwukrotnie zabrakło mu jednej zbiórki.

Jeżeli ktoś nie ma konta na betclic, to można spróbować zagrać punkty+zbiórki+asysty, Marvin asysty raczej nie zanotuje, ale linie 19.5 też jest w stanie pokryć.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +18
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom