>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

NBA Grudzień 2013

Status
Zamknięty.
sewerynkg 16,2K

sewerynkg

Użytkownik


Jarrett Jack - powyżej 11.5 @1.75 - maraton


17 pkt.✅

To na początek jego staty ;) Średnio 10 punktów na mecz przy skuteczności 43.4% i 39% za 3 pkt. z wolnych 86.8%. Na pewno wiele osób pamięta go z GSW, gdzie robił dobrą robotę, natomiast tutaj w Cavs został trochę zepchnięty na bok. Są trzy powody dlaczego zagrałem naprawdę grubo jego overek:
1. Dion Waiters (wrist tendinitis) iffy Friday. Dion Waiters (right wrist tendinitis) did not practice on Thursday, leaving him questionable for Friday&#39;s home game.
2. Kyrie Irving (illness) questionable on Friday. This one looks like it will be a true game-time decision as Irving attempts to get over his illness in time for tip-off Friday night. Źródło rotoworld.com

Opcje są dwie, czekamy na info co z Waitersem i Irvingiem następnie gramy lub nie, ale tutaj jest mały problem, bo maraton wycofuje zakłady na zawodników godzinę przed meczem, więc informacji może jeszcze nie być. Opcja numer dwa gramy już teraz i ryzykujemy. Nawet jak wyżej wymienieni panowie zagrają to nic nie jest stracone, bo linia jest spokojnie do pokrycia. Trzeci powód, który przemawia za typem jest obrona Bucks:
Jeżeli Irving i Waiters nie zagrają, a to są główne strzelby Cavs to Jack prawdopodobnie wyjdzie w s5 i dostanie dużo minut - wg mnie grubo ponad 30 i musiałby nieźle ceglić aby nie pokryć tylu punktów. Linia może podskoczyć ale tak do 13.5 grałbym spokojnie. Decyzja należy do was, ja wybrałem opcję numer 2. GL
 
Otrzymane punkty reputacji: +24
karmol2 6,8K

karmol2

Użytkownik
Karmol..napisałem dość wyraźnie, że każdy ma prawo do swojego zdania - dla Ciebie może być to abstrakcja, dla innych sposób za zarobek. Natomiast nie musisz z góry deprecjonować tego, co napisałem.
Nie deprecjonuje Twojego zdania tylko ciężko mi się z nim zgodzić, więc jeśli to zabrzmiało aż tak dosadnie to zabrzmieć tak nie miało.
Ja wolę wierzyć, że po prostu Spurs mają szeroki skład z wieloma opcjami, które nawzajem sie uzupełniają i potrafią ze sobą współpracować jak jeden i ten sam organizm dlatego potrafią wygrywać pomimo znaczących osłabień.

rozumiem, że można kupić 0.5ptk lub 1ptk, ale 2 ptk to już nie jest oznaka mocnego przekonania. Pozdrawiam
Nie no bez jaj. 1pkt można kupić, ale już 2pkt to brak przekonania...?

Ty jesteś w pierwszej grupie, ja w drugiej, co nie znaczy, że nie będzie sytuacji kiedy Twoje myślenie czystosportwoe i moje prostolinijne nazwijmy to będą zbieżne w ocenie.
I oby tak jak naczęściej ;)


Raczej nie gra Rubio. Na Wilki już zagrałem. Barea to zawodnik, który postara się, by brak Hiszpana był mało odczuwalny.
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
Thunder wielki public bet na linii -13 wygrywa 12 ptk, na minutę przed końcem prowadząc 16 czy 17 ptk i mając piłkę.
Ale czy to jest coś bardzo dziwnego w koszykówce ? Thunder generalnie mogli już sie położyć i by to wygrali, więc taki zjazd z 16 na 12 pkt nie jest niczym dziwnym w koszykówce...I to jeszcze w minutę - to tez sporo czasu na odrobienie 4-5 pkt. Twierdzisz, że ułożone - śmiała teza, ale to cały świat musiałby byc ułozony, bo juz tyle tych zjazdów prze różnych było od Europy po NBA, że heja ho.
ed:// O tym co Pasek napisał tez zapomniałem wspomnieć. Przy takim prowadzeniu najczęściej jest po prostu totalna olewka i chronienie najlepszych graczy. Nie wiem czy wtedy na boisku byli Durant i Westbrook, ale jeśliby ich nie było to by było całkowicie normalne przy takim prowadzeniu.
 
pasek 9,9K

pasek

Użytkownik
Ale czy to jest coś bardzo dziwnego w koszykówce ? Thunder generalnie mogli już sie położyć i by to wygrali, więc taki zjazd z 16 na 12 pkt nie jest niczym dziwnym w koszykówce...Twierdzisz, że ułożone - śmiała teza, ale to cały świat musiałby byc ułozony, bo juz tyle tych zjazdów prze różnych było od Europy po NBA, że hej.
Dodam jeszcze, że każdy wyskok może skończyć się poważną kontuzją (tak, każdy!) a los lubi zadrwić i połamać kluczowego zawodnika w ostatnich 2 minutach przy +22 ???? Jakbyś miał do wyboru spuścić z tonu w ostatnich 2 minutach i wygrać &quot;tylko&quot; 12, a nie 16 a ryzykować dalej spadnięciem na stopę przeciwnika swojego topowego gracza to co byś wybrał? ????
Co by nie było offtopa, to myślę, że wybór dwóch niespodzianek: Bucks i 76ers w dwóch singlach powinien przynieść ostatecznie zysk. W obu przypadkach przeciwnicy znacząco kontuzjowani i nie pierwszej jakości ???? kursy 3.90 i 3.15
 
gregorczen 1K

gregorczen

Użytkownik
Brooklyn Nets (-5,5) – Philadelphia 76ers @ 1.81 Pinnacle ⛔ (120:121)


Ja na dzisiaj upatrzyłem sobie tylko ten typ. Moim zdaniem linie są troche przesadzone. Spodziewałem się podobnych do tych wystwionych w Cavs - Bucks no ale mniejsza z tym. Sixers w zasadzie po paru &quot;błyśnięciach&quot; na samym początku wrócili na swoje miejsce i w zasadzie to spisują się tak jak im to prognozowano przed sezonem. Siedem porażek z rządu, żadnych pozytywów w grze moim zdaniem. Podobno ma dzisiaj wrócić Michael Carter-Williams. Na ile jest to pewne to nie wiem. Jakby wrócił to byłoby nawet lepiej bo obecnie to nie da się nawet oglądać Sixers. Na pewno nie będzie to taki mecz jak kilka dni temu pomiędzy tymi drużynami ale nie ma co przesadzać z tym, że Phila tutaj może powalczyć. Nets w zasadzie po tym fatalnym starcie powolutku wracają na właściwe tory. Na chwilę obecną nie jest to jeszcze ekipa, która mogłby bić się o najwyższe cele ale coraz bardziej się rozkręcają i myślę, że kwestią czasu będzie dodatni bilans w ich wykonaniu. Takie mecze jak ten powinni bez najmniejszych problemów wygrywać. Mają co prawda za sobą cięzki mecz z Wizards, którego ostecznie nie udało im się wygrać (cieszy chociaż dobry mecz Pierce) ale to nie będzie raczej miało większego znaczenia.
Widzieliśmy co się działo parę dni temu. Teraz takiego lania nie przewiduję ale pewne zwycięstwo Nets - tak. Tutaj jest za duża różnica pomiędzy tymi zespołami aby można było mówić o jakiejś niespodziance. I powrót MCW też nie odmieni diametralnie gry Sixers. Jak dla mnie po takiej linii warto postawić na ekipę z Brooklyn.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
B 23

blasphem

Użytkownik
Co by nie było offtopa, to myślę, że wybór dwóch niespodzianek: Bucks i 76ers w dwóch singlach powinien przynieść ostatecznie zysk. W obu przypadkach przeciwnicy znacząco kontuzjowani i nie pierwszej jakości ???? kursy 3.90 i 3.15
Poważnie ?
Cavs nie pierwszej jakości ? Kontuzjowani ? Oprócz Irvinga, który pewnie i tak wystąpi (gtd) to o czym ty za przeproszeniem bredzisz?
Bucks w Cleveland zostaną brutalnie zjechani ????
 
lukascash 2,6K

lukascash

Forum VIP
Ale czy to jest coś bardzo dziwnego w koszykówce ? Thunder generalnie mogli już sie położyć i by to wygrali, więc taki zjazd z 16 na 12 pkt nie jest niczym dziwnym w koszykówce...I to jeszcze w minutę - to tez sporo czasu na odrobienie 4-5 pkt. Twierdzisz, że ułożone - śmiała teza, ale to cały świat musiałby byc ułozony, bo juz tyle tych zjazdów prze różnych było od Europy po NBA, że heja ho.
nic dziwnego. Ja napisałem, że to nie jest przypadkowe - jakimś trafem te wyniki w końcówkach układają się w większości against the public.
Kurcze, to musi być nudna robota ta koszykówka, że oni mają jeszcze głowę do pilnowania w trakcie meczu jakichś linii punktowych.
Mistrzu jednozdaniowych wypowiedzi, dzisiaj nie łasisz się do nikogo o przemyślenia na temat jakiegoś typu?
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
nic dziwnego. Ja napisałem, że to nie jest przypadkowe - jakimś trafem te wyniki w końcówkach układają się w większości against the public.
Tak tylko napisałeś, że nic dziwnego pod względem ustawek, a ja napisałem, że nic dziwnego pod względem czystego sportu - taka mała różnica. Nie twierdzę, że NBA jest nieskazitelnie czysta, choć wielkich afer bukmacherskich to nie kojarzę jeśli mam być szczery. Chyba nie ma też co popadać w skrajności w 2ga stronę.
Odnośnie Cavs grających z 76ers to wszystko zależy od tego co z Irvingiem i Waitersem. Oboje są &quot;game decission&quot;.
 
Otrzymane punkty reputacji: +14
dejvo91 169

dejvo91

Użytkownik
Ja na dziś wykombinowałem takie coś
Philadelphia 76ers - Brooklyn Nets⛔⛔
Handicap - w tym dogrywka
Brooklyn Nets -4.5 | 1.70

O meczu zostało już powiedziane wiele. Gospodarze 5 porażek z rzędu, ciężko coś dobrego o nich napisać. Netsi powoli wracają do gry. Na plus do typu oczywiście także niedawny 30 punktowy pocisk w Brooklynie (bez Lopeza, który dziś pohasa). Idealny mecz do wygrania dla Netsów, na który buki oferują ciekawy kurs. Warte grania na gości.
Detroit Pistons - Charlotte Bobcats✅✅
Handicap - w tym dogrywka
Charlotte Bobcats 7.5 | 1.72
Spodziewam się tu dość wyrównanego spotkania. Pistonsi ostatnio seria dobrych wyników - wygrane wyjazdowe z Bostonem, który u siebie jest mocny, a co najważniejsze z Pacers budzą podziw. Ponadto minimalna porażka z PTB. Bobcats podchodzą do meczu po 2 wygranych z Kingsami i Raptorami. Stawiam dziś Handi na Bobków, bo przemawiają ku temu ich ostatnie wyniki - ostatnie 10 meczy, 5 porażek i tylko raz niepokryty dzisiejszy handi. Na plus dla typu także informacja, że nie zagra Rodney Stuckey. Ostatnie 5 H2H to 4 razy pokryty Handi. Moim zdaniem warto wejść w +7.5 - statystycznie typ bardzo prawdopodobny, zobaczymy jak będzie w praktyce, ale powinno być dobrze bo goście to walczaki i łatwo meczów nie odpuszczają.
AKO : 2.92
Mikołaju sypnij coś na świeta ????
----
e: Netsi :/, brawo Bobcats, pokazali pazur w 4q :&gt;
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
bizon91 3,3K

bizon91

Użytkownik
Na szybko, bo mecz za 30 min:
Philadelphia 76ers - Brooklyn Nets
Typ:
-Brook Lopez over 20 pkt@1,85
(unibet) ✅✅✅
Czekałem z typem na info o Johnsonie:
Joe Johnson is not listed in the starting lineup for Friday&#39;s game against the Sixers.

The Nets have Deron Williams, Paul Pierce, Alan Anderson, Miza Teletovic and Brook Lopez listed to start.
Z taką piątką większość akcji będzie grać Deron z Lopezem. Lopez nie ma godnego rywala pod koszem Sixers, jak wiadomo szóstki ogólnie fatalnie bronią. Garnett też out, Lopez dziś spokojnie powinien wykręcić over.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
bizon91 3,3K

bizon91

Użytkownik
Wrócę do dyskusji którą rozpoczął Mati z lukascashem, jak coś to myślę, że można te posty później przenieść do działu &quot;Dyskusje(...)&quot;,
Na początek fundamentalna kwestia. Narzędzie nie może definiować konstruktora, jajko kury itp. A moim zdaniem taką &quot;odwróconą logikę&quot; wyrażasz Łukasz poglądem, wg którego, jak zrozumiałem na podstawie twoich wypowiedzi, decydującym czynnikiem w obstawianiu NBA są linie. Piszesz w ten sposób, jakby to kursy buków były pierwszym wyznacznikiem typowania meczu, a koszykarze &quot;dopasowywali&quot; się do linii bukmacherów. O ile można się sprzeczać, co do przydatności w analizie np. formy czy bezpośrednich meczów, o tyle matchupy nierzadko niejako dyktują przebieg spotkania . Przykład - niedawny mecz Dallas z Sacto. Mavericks na centrze z undersized Blairem, naprzeciwko czołowy center ligi, Cousins. Przez cały mecz ten drugi skakał Blairowi po głowie, 19 zbiórek, 32 pkt, pewna wygrana Kings. I moim zdaniem to jest przykład matchupu determinującego wiele aspektów spotkania, w tym czysto bukmacherskich - linię na over Sacto, linię na handi, już o overze Cousinsa nie wspomnę. Będzie rewanż będzie to samo, jeśli naprzeciwko będzie Blair, ciekawe, czy buki też dadzą zwykłą linię na Cousinsa? Pewnie tak. No ale to są linie na zawodników których ty nie grasz, więc może masz inne zdanie na ten temat, niż w przypadku linii handi/over/under. Ja twierdzę, że skoro buki nie potrafią wystawiać linii na graczy, to i w zwykłych robią błędy.
Generalnie rozumiem do czego pijesz, tak mi się wydaję - masz swego rodzaju system wyboru meczów i kursów, nie oparty stricte na grze czy kadrze, a na ruchach buków, i jeśli daje ci to zysk, to świetnie.
Niemniej, to o czym piszesz ma raczej rację bytu w perspektywie całego sezonu i wielu typów.
Bierzesz swoją kalkę, sitko, i wiesz, że na 10 meczów tym sposobem trafisz np: 7. Ale nie wiesz które to będą, bo jedziesz schematem. A schemat będzie miał dziury. Są 3 opcje łamiące porządek: błąd robisz ty, błąd robi buk, błąd &quot;robią&quot; koszykarze. Te 3 opcje mogą się ze sobą krzyżować, co daje nam wiele różnych wariantów. I przy wielu takich dziurach zobaczysz analizy jak te moje, niby na takie &quot;oklepane&quot; typy, ale czy nieskuteczne? Ja też mówię to z perspektywy kogoś, kto na NBA zarabia, nie krocie, ale jednak (zaniżanie kursów to coś z czymś się będę żegnał, a co prawdopodobnie znacznie obniżyło mój yield w poprzednich sezonach). Podajesz przykład Toronto, które ci pyknęło, ale sam wiesz że było wiele innych typów które niby miały być jakoś &quot;pod prąd&quot; a okazały się zupełną klapą, jak choćby właśnie Lakers z Thunder, co sam z resztą uczciwie przyznałeś. Albo Miami które miało wygrać w Indianie, by później pod nawałnicą betów na nich przegrać u siebie, a jak wiemy było dokładnie odwrotnie. Nie chodzi oczywiście o wyniki i mędrkowanie po fakcie, a o argumentację, w której balansujesz moim zdaniem (i chyba nie tylko) na granicy absurdu ala Macierewicz. O ile typowanie po liniach brzmi jeszcze w miarę sensownie (ale podkreślam, jako kalka na cały sezon, w pojedynczym spotkaniu może nie pasować), o tyle momentami zalatuje jakąś teorią spisku.
Stricte sportowe argumenty może trudniej dopasować do konkretnego meczu, ale kiedy już nam się to uda, jest to imo pewniejsze, niż wytypowanie po liniach. Tzn może łatwiej znaleźć 10 meczów po liniach ale z drugiej strony po &quot;argumentach sportowych&quot; warto wybrać jeden pewniejszy mecz. Poza tym wg mnie nieco przeczysz sobie, kiedy piszesz, że &quot;linia pokazuje, kto wygra&quot; po czym grasz np +3 czy coś podobnego. To albo pokazuje i pakujesz ładnie w win, albo buk strzela jak gracze. Moim zdaniem linie ci nigdy nie dadzą pewnego betu, a np Koszarek na rozegraniu już prędzej. Takie luźne przemyślenia.
Tak więc bez żadnej spiny i zarozumiałości - chyba się szanujemy. Moja konkluzja, być może błędna, jest taka, że masz ciekawy system doboru meczów, który jednak nie zawsze pasuje (dlatego też analizy mi nie grają momentami) dlatego zamiast pisać dziwne teksty, że ci wygrają by tu się położyć, czy wygrają bo public bet, vegas itp, może lepiej napisać - bet systemowy, niekoniecznie uargumentowany konkretnie dziś, ale w perspektywie sezonu hajs będzie się zgadzać.
Ja typuje głównie na podstawie tego co zamieszczam w analizach, czasami jest to jedna góra dwie rzeczy, czasami koktajl statystyk i mojej oceny danego gracza, czasami dochodzą inne ciekawe argumenty, jak np akcja charytatywna Gasola (ale bety na zawodników rządzą się chyba jednak innymi prawami analizy). Jednak kasa się zgadza, a wierzę, że wkrótce będzie się zgadzać dużo bardziej (wspomniane zaniżanie).
Tak więc jak widać nie ma jednej recepty na zielony yield.
e:
Napisał: fidelio -&gt;
Weszło, ale cudem, dzięki dogrywce. Frustrujący gracz z tego Lopeza, wolnych nie chce trafiać, spod kosza też nie bardzo, tyle co z dystansu mu wpadnie. Już nigdy overów pktowych na niego nie biorę.
Głupoty gadasz, Brook to jeden z lepszych graczy do overów, już kilka razy ładnie powchodził, choć dotychczas były to dyskusje na czacie. Osobiste ma normalnie jak na centra dobre, dziś wyjątkowo ceglił, gdyby nie to, to miałby over po 4 q, z resztą i tak po 4 q był już zwrot, więc spiny nie było.
Sixers mają tragiczną obronę przede wszystkim na dystansie, dlatego dziś wyjątkowo dużo rzutów dostali obwodowi Nets, szczególnie Teletovic i Anderson normalnie Brook mógł spokojnie łyknąć taką linię w 3 kwarty, co już mu się zdarzało. Dziś wyjątkowo jak na 44 minuty mało rzucał.
 
Otrzymane punkty reputacji: +20
lukascash 2,6K

lukascash

Forum VIP
Bizon..przeczytałem, szanuje to, co napisałeś, przyjmuje do wiadomości. Mój sposób gry dotyczy ATS a nie ML, dlatego gram +3 lub podobne, dlatego ML mnie nie interesuje. Jak już wyżej napisałem - spora większość pokrywających dogów, wygrywa również mecz, więc granie ML nie jest zupełnie pozbawione sensu. Gdybym grał ML pewnie wyszedłbym na to samo, ale na mniejszej skuteczności. A tak traktuje to jako hobby, ciekawostkę. Dla jednych mogę być Macierewiczem forum jeśli chodzi o argumentację, dla innych mam najbardziej trzeźwe spojrzenie na tą ligę - więc jak widzisz zdania są w tej kwestii podzielone. A teorią spisku bym tego nie nazwał - każdym wielkim biznesem rządzą wielkie pieniądze - jeśli ktoś uważa, że ta wielka kasa pozostawiona jest sama sobie, przypadkowi, to ja nie jestem tutaj od tego, by go przekonywać i wyprowadzać z naiwności. Nikomu nigdy nie gwarantowałem, że mój &quot;system&quot;, który nie jest systemem, jest niepokonany - nikt nie jest niepokonany - jestem człowiekiem i mogę źle odczytać w tym czy innym przypadku, dlatego jeśli jeden scenariusz się nie sprawdził, zawsze mogę go zweryfikować przy kolejnej okazji (Indy-Miami) i tak też zrobiłem. Mój udział na forum polega na pisaniu tego, co myślę - rozumiem, że niektórych bolą moje przemyślenia, bo momentami przeczą logice, zdrowemu rozsądkowi, argumentom sportowym czy prognozie pogody i stąd docinki (bo ktoś kto wychyla się spośród stada zawsze jest be), ale nie ma powodu by z góry deprecjonować to, co piszę, tylko dlatego, że się tego nie rozumie - metodologia może być różna, ważne żeby była skuteczna, zawsze można to wykorzystać jako narzędzie, jedno z wielu, do własnej analizy. Natomiast jeśli ktoś z góry odrzuca, bez próby zrozumienia, to świadomie (a może bardziej nieświadomie..who knows) zamyka swój że tak powiem rozwój bukmacherski, bo nikt nie powiedział, że jest tylko jedna właściwa droga. Ja znalazłem swoją, Ty jak piszesz też ją znalazłeś, więc niejednokrotnie pewnie będzie okazja do konfrontacji czy zbieżności przemyśleń.
 
lukascash 2,6K

lukascash

Forum VIP
Utah Jazz +5 @ 1.83 0.5u✅✅
believe in VVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVV

identyczna linia jak na mecz Jazz @ Magic...Bobki na wyjazdach nieźle, ale u siebie to już inna ekipa. Do tego jak zwykle piękny trend - Bobki po dwóch wyjazdowych wygranych jako dog, ustawieni u siebie jako faworyt - w tym sezonie granie przeciwko takim liniom w takiej sytuacji to $$$$$. Do tego piękny scenariusz - dwie wyjazdowe wygrane Bobków jako dog, w sumie trzy z rzędu i Utah po kompromitacji w Atlancie, gdzie przegrali ponad 30ptk. Bobki już public bet na krótkiej linii jako faworyt...ile razy można robić ten błąd i grać Charlotte jako faworyta ???? jak linia skoczy do 5 albo będzie zaniżany kurs na handicap Utah to dołożę kolejne 0.5u.
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
B 23

blasphem

Użytkownik
biłem się w pierś, ale ktoś wyrzucił posty - niepotrzebne chyba ???? .
Ja pograłem czysty win Cavs i na szczęście weszło. Kemba Walker tak jak mówiłem spokojnie wykręcił over 18 pts.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom