>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

NBA Grudzień 2013

Status
Zamknięty.
F 263

fidelio

Użytkownik
1) Jeszcze nie tak dawno zachód wygrywał około 70% meczów z drużynami ze wschodu w tym sezonie.
2) H2H nie ma ŻADNEGO znaczenia. W NBA Hawks &#39;13 i Hawks &#39;14 (13/14) nie powinny być zestawianie razem, dotyczy wielu innych (jeśli nie wszystkich) drużyn ligi
3) Spotkanie miało miejsce przed wymianą Raptors - Sacto, znaczenie marginalne.
Ale to jak Kings zagrali wczoraj z Bobcats, a zagrali słabiutko raczej ma znaczenie. Z taką grą nie widzę ich zwycięstwa w meczu z Hawks.
 
vertigo 11,1K

vertigo

Użytkownik
Brooklyn Nets - Washington Wizards
Brooklyn Nets @ 1.50 bet365


Co najmniej przyzwoity kurs na grających u siebie Nets. Po tym jak zaczęli 5-14 zastanawiałem się ile jeszcze potrwa trzymanie Kidda na ławce i udawanie, że ten &#39;eksperyment&#39; ma sens. Na szczęście, w kulminacyjnym dla tego wątku punkcie do ekipy wrócił po kontuzji lider Deron Williams i zaczęli zbierać kolejne zwycięstwa do kolekcji. Pięć ostatnich spotkań to cztery W, w tym 3-0 w Barclays Center za każdym razem rzucając ponad 100 punktów swoim rywalom. Poniedziałkowy mecz z 76ers to popis zakończony na pułapie aż 130 punktów więc widać, że wraz z powrotem Williamsa ofensywa zaczyna działać jak należy. Nets potrzebują go i Brooka Lopeza by wygrywać na dłuższą metę a tu ciekawostka, Brook jest przymierzany do dzisiejszego meczu wg oficjalnej strony, która podaje:
Lopez (ankle) was a full participant is Tuesday&#39;s practice, and is confident he will play Wednesday against the Wizards, the Nets&#39; official site reports. (about 19 hours ago)
Wizards nadal bez swojego talizmana w osobie Brazylijczyka Nene. Z nim w składzie są 9-5, bez niego 1-7, jedyne zwycięstwo 102-101 przyszło po poniedziałkowej parodii w Madison Square Garden. Z nim zdobywają 105.7 punktów na 100 posiadań tracąc jednocześnie 101.3 a bez niego te statystyki spadają do 100.9 w ofensywie i aż 109.4 w defensywie. Wydawało się w pewnym momencie, że ruszyli z miejsca ale ten team nie potrafi być konsekwentny w swoich działaniach.

Po połączeniu z typem na Hawks (typ przedstawił wyżej Wolny Strzelec) daje praaaawie podwojenie (1.94). Biorę.
 
sewerynkg 16,2K

sewerynkg

Użytkownik
Wizards nadal bez swojego talizmana w osobie Brazylijczyka Nene.
Osoba Brazylijczyka Nene prawdopodobnie dzisiaj zagra.
Nene (right Achilles) will play on Wednesday unless he has a setback during the Wizards&#39; shootaround.
&quot;I just been doing everything I could to feel better. I&#39;ve seen progress,&quot; Nene said. &quot;I feel much, much better. It&#39;s a step. A day-by-day step and reduce the pain. I&#39;m ready to go.&quot; /rotoworld

Przytaczanie ostatnich wyników Wash nie ma sensu, bo grali w okrojonym składzie. Już wrócił Beal, Nene też gotowy do gry.
SPRAWDZAĆ ŹRÓDŁA PRZED PODANIEM TYPÓW
Nie ma sensu też sensu przytaczać meczu z 76ers bo oni to o obronie nie mają pojęcia.
The 76ers have set a new NBA record by allowing their opponents to make at least 15 three-pointers in six games.
 
vertigo 11,1K

vertigo

Użytkownik
Przytaczanie ostatnich wyników Wash nie ma sensu, bo grali w okrojonym składzie. Już wrócił Beal, Nene też gotowy do gry.
To w takim razie podawanie większości wyników Nets też mija się z celem, bo co rusz był kontuzjowany a to Williams, a to Loopez, a to Pierce. Nagle się okazuje, że po odjęciu tych spotkań mieliby dodatni bilans.

Absencja Nene faktycznie niesprawdzona przeze mnie należycie. Nikomu nie życzę źle ale jako, że już swoje pieniądze zostawiłem w 365 to liczę, że jego powrót jednak się nie odbędzie (ostrożnie informują o jego powrocie widzę). Tak czy owak, szanse Nets po ostatnich wyczynach oceniam wyżej niż niestabilnych Wizards.

PS Chyba nie doczekam się linii dla Leonarda.
 
maximus88 1K

maximus88

Użytkownik
Luol Deng over 21 pkt 1.85 ✅ 26
Unibet


Deng pojawiał się w dziale wielokrotnie, choć przeważnie z mniejszą linią. Siłą rzeczy mamy już poprzeczkę ustawioną dość wysoko. Deng pauzował 4 spotkania z powodu kontuzji, po powrocie na dzień dobry przeciw przebudowanym Raptors rzucił 17 oczek oddając aż 19 rzutów z gry. Przed urazem Deng wielokrotnie przekraczał taką linię, stał się zdecydowanym liderem Byczków. Trzy porażki z rzędu na własnych śmieciach gdzie nie przekroczyli 80 punktów muszą zadziałać na ambicje zawodników i trenera, tym bardziej, że wcześniej notowali ładną serię u siebie. Orlando co prawda b2b, ale cóż ci chłopcy mają do stracenia ? Będą grali na tyle, na ile pozwolą im siły, a Chicago w tym momencie absolutnie nie jest ekipą po której spodziewam się mocnego odjazdu. Liczę raczej na równy mecz i pełne wykorzystanie Denga oraz pokrycie zakładu na over.

No jeżeli buki będą cały czas wystawiać taką linię na Denga to nie widzę innej możliwości jak kolejne typy w jego stronę, tym bardziej kiedy przeciwnikiem będzie ofensywna ekipa Rockets. Dla mnie na Denga powinna obecnie pojawiać się linia w okolicach 23-25 pkt. Nie ma sensu się rozpisywać bo o Bullsach i Dengu zostało już wszystko napisane.

Luol Deng over 21 pkt 1.85 ⛔
Unibet



Kolejny zakład na zawodnika. Tym razem pkt + zbiórki Aldridge&#39;a. Lider PTB jak cały zespół z resztą spisuje się znakomicie i dziś zapowiada się bardzo dobre spotkanie. Pojedynek Aldridge - Love będzie ciekawym starciem. Na tablicach będą rządzić obydwoje i pewnie zbiorą sporą ilość piłek. Kevin w obronie często gra asekuracyjnie i z pewnością Aldridge to dziś wykorzysta. Drugi z wielkich w PTB czyli Lillard będzie miał na sobie Rubio czyli konkretnego defensora zatem zdobywanie punktów może być w dużej mierze powierzone LeMarcusowi. 35-40 minut gry, ok 40 pkt + zbiórek, tak dziś widzę występ Aldridge&#39;a w starciu z Wilkami.

LeMarcus Aldridge over 35 pkt+zbiórek 1.8 ⛔
Betsafe


słabizna
 
wolny-strzelec 232

wolny-strzelec

Użytkownik
Wpadł mi w oko jeszcze jeden bet a chodzi mi o zbiórki Hibberta. Jak powszechnie wiadomo Heat mają problemy z centrem a co za tym idzie ze zbiórkami dosyć odległe miejsca w zbiórkach ofensywnych OSTATNIE w lidze natomiast defensywnych dopiero 25 pozycja. Pacers są w tej klasyfikacji wyżej od teamu z Florydy a zawdzięczają to na pewno właśnie Hibbertowi który w tym sezonie notuje średnio 8.8 zbiórki na mecz. Linia wystawiona przez bet365 to 9.5 zbiórki, moim zdaniem połknięta zostanie dzisiaj bez problemu dlatego polecam :cool:
Roy Hibbert powyżej 9.5 zbiórek @ 1.85
2 zbiórki - jakiś mało śmieszny żart..
 
dejvo91 169

dejvo91

Użytkownik
Na dziś zagrałem coś takiego.
Atlanta Hawks - Sacramento Kings⛔⛔
Handicap linii faworyta - w tym dogrywka
Sacramento Kings 13.5 | 1.30
Pobieram ten wysoki handicap. Po dealu z Toronto widać, że Królowie grają lepiej. Świadczy o tym chociażby wygrana z tak silną drużyną jak Rockets. Z drugiej strony wciąż widać niestabilność, ale myślę, że im dłużej drużyna się będzie zgrywać z nowymi nabytkami, tym będzie coraz lepiej. Rudy Gay zapewne zagra, natomiast zabraknie Landry&#39;ego. H2H zdecydowanie dla Atlanty, no ale Kingsi byli w tamtym czasie troszkę inną drużyną niż teraz. U siebie Atlanta gra solidnie także nie widzę tu dziś niespodzianki, ale 13.5 punkta handicapu biorę z chęcią - sama dobra gra Gaya i Cousinsa powinna wystarczyć by gospodarze nie uciekli gościom aż na aż takie wysokie prowadzenie by go nie pokryć.
Milwaukee Bucks - New York Knicks✅✅
W tym dogrywka - 2 | 1.58
Dlaczego gram na Knicksów? z prostej przyczyny - Bucksi są jeszcze słabsi, a ponadto u nich aż roi się od kontuzji i niepewnych występów w dzisiejszym spotkaniu. Najważniejszy chyba jest O.J. Mayo, który może dziś nie wystąpić z powodów osobistych. W takiej sytuacji nie widzę absolutnie gospodarzy w tym meczu - na dobrą sprawę granie na Carmelo da zwycięstwo gościom, który w pojedynkę powinien zrobić robotę, a jak ktoś jeszcze odpali to może być nawet dzisiaj blowoucik. Jednak nie gram żadnych handicapów ani nic w tym stylu, Knicksi nie są dla mnie drużyną, od których wymagałbym czegoś więcej niż minimum, które podpowiada mi rozsądek.
Orlando Magic - Utah Jazz⛔⛔
W tym dogrywka 1 | 1.50
Obydwa teamy podchodzą do tego meczu bez kontuzji (?) przynajmniej tak widzę na rotoworld. Kurs na Orlando sporawy, zapewne dlatego, że H2H jest dla nich dość bezwzględny - 5 meczów przegranych z rzędu z Utah to nie powód do zadowolenia. Dzisiaj przewiduje jednak przełamanie tej niechlubnej serii. Magicy grają u siebie, są pokrzepieni stykową wygraną wyjazdową z Bulls. Utah natomiast ma za sobą 2 porażki z mocnymi drużynami - Miami i Spurs. Jak mówiłem, rozumiem wywindowane kursy i przewidywania bukmacherów dotyczące wygranej gości, ja jednak dziś czuję w kościach, że to Orlando będzie zadowolone po tym meczu - Afflalo i spółka gra fajną koszykówkę i powinno to na dziś wystarczyć przeciwko najgorszej drużynie konferencji Zachodniej.
Kurs : 3.08
---
e:
Zawód, Kingsi dostali odjazd w 4 kwarcie mimo wyrównanego spotkania po 3 ćwiartkach, w Magic brakowało Afflalo, a Knicksi, mimo, że typ wszedł, na dobrą sprawę powinni przegrać bo te ich nieprzemyślane zagrania w decydujących momentach meczu to lekka żenada ????
 
gregorczen 1K

gregorczen

Użytkownik
Orlando Magic - Utah Jazz @ 1.55 Bet365 ⛔ (82:86)


Takie kursy na Magic z taką drużyną jak Jazz są jak dla mnie dużym value. Oglądałem trzy ostatnie spotkania Orlando i wypadli naprawdę bardzo dobrze. Pisałem o nich przed meczem z Cavs gdzie grałem przeciwko i mimo porażki spisali się naprawdę solidnie. Postawili się mocno Cavaliers i 4 kwarcie chyba zabrakło im już sił ale mimo wszystkie to nie był to zły mecz z ich strony. Następnie z Thunder gdzie spisywano ich na kompletne straty pięknie powalczyli. W końcówce zrobiło się już nawet trochę nerwowo no ale Oklahoma to jednak wygrała różnicą 3 pkt. No i ostatnio pięknie wykorzystali beznadziejną postawą Bulls zgarniając wyjazdowe zwycięstwo. Tak jak już pisałem o nich - to jest naprawdę fajna paczka i z przeciwikami w swoim zasięgu powinni szczególnie u siebie wygrywać. Ostatnio naprawdę niezła forma i mi się tutaj widzi pewna wygrana Magic. Jazz to nie ta półka.




Phoenix Suns - San Antonio Spurs @ 1.60 Bet365 ✅ (101:108)


Suns rewelacja póki co. Biorąc pod uwagę skład jakim dysponują to należą im się naprawdę ogromne gratulacje za dotychczasowe wyniki. No ale dzisiaj mecz z Spurs i jak zobaczyłem takie kursy to po prostu musiałem zagrać na ekipę z San Antionio. Nie sądzę aby doszło tu do niespodzianki. Po takim kursie Spurs to naprawdę niezła okazja.




Milwaukee Bucks - New York Knicks @ 1.62 Bet365 ✅ (101:107)


Zazwyczaj unikam grania spotkań pomiędzy takimi ekipami bo są one często zupełnie nieprzewidywalne. Tym razem jednak spróbuję. Knicks to jest jednak team z dużo większym potencjałem i takie mecze powinni wygrywać. Zwłaszcza, że ostatnio nie jest najgorzej. Oddali na własne życzenie mecz z Celtami ale później potrafili pokonać u siebie Hawks. Ostatnio ciężki mecz z Wizards i pechowa porażka. Liczę więc tutaj na taką sportową złość. Bucks to jest inna półka i tutaj bardziej NYK mogą sami sobie ten mecz przegrać niż Bucks wygrać. Ja jednak liczę, że z takim rywalem zdołają wygrać.




Atlanta Hawks - Sacramento Kings @ 3.35 Bet365 ⛔ (124:107)


Myślę, że taki kurs na Kings to jest małe value. Moim zdaniem Hawks to nie jest team, który można aż tak faworyzować. Królowie wczoraj z Bobkami się nie popisali ale dzisiaj bym ich wcale nie skreślał. Jak dla mnie może być ciekawie. Dlatego też lekko próbuję po takim kursie Kings.
 
S 382

skokmen

Użytkownik
Arron Afflalo will not play against the Jazz on Wednesday due to an illness.
22 pkt srednio odchodza, ale nadal Orlando chyba faworytem i powinni ograc Jazz.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
lukascash 2,6K

lukascash

Forum VIP
czyli kurs 1.55 jest dużym value, a kurs 3.35 jest małym value ???? no offence - side note
Jazz @ Magic
Kursy poniżej 2.00 to żadne value w mojej ocenie. Kursy 1.90 z perspektywy gracza są mało opłacalne, a kurs 1.55 to już otchłań. Mniejsza z tym...jeśli jest jakaś drużyna, której faworyzować nie można to właśnie Magic, którzy ostatnio jako dog pokonali Bulls. Ale kto ostatnio nie wygrywa z Bullsami? Jazz siedzą na Florydzie po meczu z Heat, MAgic wracają na Flo. Lubię, gdy dog winner wyjazdowy w kolejnym meczu u siebie jest faworytem. Linia też krótka jak na wyczyny Jazz. SKłaniałbym się ku Utah.
Pacers @ Heat
Cały ten shit wokół Lebrona to ładne bicie piany przed meczem ???? Lebrona zagra a Heat przejadą się po Pacers, którzy zagrają bez Vogela na ławce. Cały piękny scenariusz może spieprzyć piękny Eric, który chce grać kontrolowaną koszykówkę. Przeciwko Pacers??!! Jego dwa mistrzostwa to w dalszym ciągu żart i parodia NBA. Heat są najlepsi gdy grają szybko po przechwytach, zbiórkach etc.
Spurs @ Suns
Spurs bez Parkerka, linia krótka, bo dla Spurs to mecz kanapka a oni robią w tym przypadku za kiełbaskę - po meczu z Clippers a przed meczem z Golden State na TNT Doubleheader. Zapomniałbym o defensywie w tym meczu i skłaniałbym się ku Suns i overowi 1h.

Pelicans @ Clippers
Clippers przejadą się po Pelicans. To tyle i aż tyle.

Bulls @ Rockets
Bulls to dupy ostatnio, ale nie ma co o tym myśleć. Było minęło, trzeba patrzeć do przodu. Rockets przed meczem z Indianą w piątek. Harden ma jakieś problemy, ale ma grać, więc pewne będzie oszczędzany. W kierunku Bulls
 
Otrzymane punkty reputacji: +28
karmol2 6,8K

karmol2

Użytkownik
Dobra skrobnę i jak bo zagrałem:

Minnesota Timberwolves - Portland Trail Blazers
Wolves -2 ✅✅
1.9
bet365


Podaję po aktualnym kursie. Ja pograłem czysty win z @1.95 jakoś ok.12
Fakt Portland naprawdę prezentuję się znakomicie w tym sezonie, ale dzisiaj zagrają 4 mecz w przeciągu 5 dni on road i wydaję mi się, że zabraknie im paliwa. Już ostatnie 2 spotkania uratowali dzięki indywidualnym popisom Lillarda. Dzisiaj Minnesota najprawdopodobniej narzuci ostre tempo bo w tym czują się najlepiej, a Blazers będzie musiało dotrzymać kroku. Szykuję się strzelania i czuję, że Wilki po powrocie do własnej hali będą chcieli zmazać plamę po ostatniej porażce w Bostonie. Cały dzień mam przekonanie o słuszności tego typu. Zagrałem również na Spurs (opisałem powyżej) bo pomimo braku Parkera głebią składu kładą Suns na łopatki oraz over Hibberta tysiące razy wałkowany w kontekście tego jakim &quot;centrem&quot; jest Chris (dinozaur) Bosh ;)

Suns - Spurs, Spurs @1.62 ✅
Hibbert over 13.5pkt @1.85 (teraz 15,5 @1,9)⛔ b. ładna nocka;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
dejvo91 169

dejvo91

Użytkownik
Rudy Gay gra, Afflalo wypada ze składu Magic - kurdę w takiej sytuacji zastanowiłbym się dwa razy przed typem na Orlando - no nic pozostaje wierzyć w resztę Magików, bo z kim jak z kim ale z obecnym Utah powinni sobie poradzić mimo tego.
 
miko5454 80

miko5454

Użytkownik
Panowie a ktoś oglądał na żywo mecz Knicks - Bucks ponieważ toczę spór w jaki sposób rozpoczął się ten mecz od rzutu za dwa czy za trzy ?? Bo wg Betsafe i oficjalnej strony Nba od rzutu za trzy a wg livesports od rzutu za dwa oglądał ktoś ??? a najlepiej jakby ktoś miał link do video z początku tego meczu
 
miko5454 80

miko5454

Użytkownik
masz dwa zrodla: nba.com i livesports.pl i ty sie zastanawiasz, ktoremu mozesz zawierzyc?
Nie zastanawiam tylko chciałem to dokładnie sprawdzić jak chodzi o kasę to zawsze lepiej sprawdzić u wielu zródeł tym bardziej że jeszcze z live sports nie mialem takiej sytuacji aby sie pomylili akurat wlasnie w początkach meczy kto za ile rzuca ale widać kiedyś musi być ten pierwszy raz... ok... dzięki
 
vertigo 11,1K

vertigo

Użytkownik
Golden State Warriors - San Antonio Spurs
Golden State Warriors @ 1.62 bet365
Golden Sate Warriors -3 @ 1.83 bet365

Jako fan Ostróg to dla mnie dość niekomfortowa pozycja ale staram się patrzeć z dystansem. Wczoraj uważałem na ich pojedynek ze Spurs, z którym fakt byli faworytem ale jak się okazało w niesamowicie rwanym meczu wywalczyli cenne zwycięstwo. Popovich wobec kontuzji Parkera wyszedł w piątce z Josephem, co akurat było do przewidzenia ale zamienił Greena na jeszcze jednego dobrego kozłującego u boku młodego. Joseph nie podołał, starał się mało ryzykować i był bardzo statyczny. W pierwszej kwarcie stracili 34 punkty, lecz dwie rzeczy zmieniły ten pojedynek. Pierwszą była historia Manu Ginobiliego, jednego z najlepszych zmienników w całej lidze NBA, czującego się jak ryba w wodzie w tym sezonie. Manu nadał rumieńców grze ofensywnej, nadał jej flow i uruchomił drużynową koszykówkę Spurs a w końcówce był liderem z krwi i kości wsadzając nóż w plecy Słońcom, zdobywając ostatnie 11 z 15 końcowych punktów drużyny. Drugą rzeczą jest to jak Suns stracili pomysł na wygranie tego meczu. W decydujących momentach nie grali niczego ustawionego, brakowało im kogoś kto będzie podejmował zdecydowane ruchy. Dzisiaj Spurs jadą do stanu Oakland i może być tylko ciężej. O tym jak niewygodnym rywalem są Wojownicy San Antonio przekonało się na własnej skórze w Playoffach zaczynając już od meczów zasadniczych ubiegłego roku (Spurs są 18-2 w ostatnich 20 meczach regularnego sezonu pomiędzy tymi drużynami, te dwie porażki to dwie ostatnie wizyty w Golden State). W pierwszym meczu w obecnym sezonie byliśmy świadkami wyrównanego (brzydkiego jak noc) meczu, lepsi okazali się Spurs stosunkiem 76-74 ale Warriors zagrali wtedy bez swojego rozgrywającego, Stepha Curry&#39;ego. Dziś rolę się odwracają, Spurs grają bez Parkera (kuruje się na sobotni klasyk z OKC) i mało tego, zagrają bez dnia przerwy, znów na wyjeździe. Ogółem to dla nich będzie siódmy mecz w przeciągu 10 dni (!) co z pewnością ma Popovich w głowie. Jako, że mecz w TNT to już nie narazi się Sternowi niewypuszczając swoich gwiazd ale być może zrobi im szybciej wolne. Trzeba też wspomnieć, że pięć porażek Spurs w sezonie są z samymi potentatami ligowymi, jeszcze nie przywiązują wagi aż takiej wagi do grudniowych meczów zasadniczego sezonu (Pop ma swój terminarz, liga swój). Dla Warriors gorsze czasy wydały się już zakończyć, we wtorek wrócił Andre Igoudala, bezcenny obrońca zwłaszcza na takiego wirtuoza jak Ginobili a GSW wygrali z Pelicans 104-93. Jedyne co martwi to brak zastępstwa dla Boguta (O &#39;Neal jest poza grą, Festuz Ezeli i Ognjen Kuzmic są definitywnie OUT) ale od czego mają Jacksona na ławce i Harrisona Barnesa potrafiącego grać jako czwórka. Mają też lidera, którego wczoraj Suns zabrakło. Po fajnym 1.6 warto uderzyć.
e: nie mam pytań. wypadli Manu i Timmy a Warriors mecz przespali defensywnie trzy kwarty. W czwartej było za późno. Graty dla Warriors i sędziów, że nawet nie podeszli do stolika oglądać tip in Splittera.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom