>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Fortuna bonus

Mistrzostwa świata w siatkówce mężczyzn - Włochy 2010

Status
Zamknięty.
krzysztof1985 68

krzysztof1985

Użytkownik
Dlatego popieram coś takiego jak 50 letni ban na organizację wielkich imprez w kraju catenaccio???? Przewał a nie sport :!: Jeszcze po Brazylii kto by się spodziewał, nieosiągalni dla nikogo od blisko 5 lat i tak się podłożyć, no dobra teraz zobaczmy sobie kto z kim jest w grupach:

Grupa O:
-FRANCJA (M2)
-USA (L2)
-Włochy (G1)
Grupa P
-Serbia (H1)
-Argentyna (M1)
-Russia (I2)
Grupa R
-Czechy (L1)
-Brazylia (N2)
-Niemcy (G2)
Grupa Q
- Hiszpania (I1)
-Bułgaria (N1)
-Kuba (H2)

Do strefy medalowej awansują tylko zwycięzcy grup. Jeżeli gdzieś się pomyliłem proszę poprawcie.
Bardzo mi się podoba ewentualny mecz Francja/Włochy vs Brazylia, jeżeli Ci wałkarze (włosi) wyjdą z grupy no to od razu mają suprise i potężny wpiernicz od Brazyli ???? i skończy się dzień dziecka i przewałów
 
B 0

baran

Użytkownik
Uważam że wstydzić powinni się przede wszystkim organizatorzy, ludzie którzy opracowali i zatwierdzili ten system. Gdyby nie postawa Brazylijczyków i innych, ten marny system w innych formach mógłby jeszcze kiedyś zepsuć jakąś siatkarską imprezę. Ja jestem dumny z Brazylijczyków, bo uważam że są ostatnią drużyną która chciałaby odpuścić, tymczasem poświecili się aby skompromitować FIVB i tą całą siatkarską włoską mafię. Dzięki takiemu meczu jak ten dzisiejszy, więcej takiej parodii przy ustalaniu systemu rozgrywek nie będziemy oglądać. Brazylijczycy ponieśli ofiarę aby dać w policzek winnym.
Aha i jeszcze jedno...
Gdyby Brazylii zalezało tylko i wyłącznie na słabszych przeciwnikach w następnej rundzie, to przkręciliby ten mecz w zdecydowanie mniej ewidentny sposób, zrobiliby to tak że teraz pialibyśmy z zachwytu nad grą jednych i drugich. Powtórzę jeszcze raz, nie nad Brazylią należy się pastwić, gdyby zagrali fair może inne mniej widoczne przekręty rozeszłyby się po kościach. Po tej jawnej, zdecydowanej manifestacji przeciwko organizatorom, FIVB wyciągnie nauczkę na przyszłość, która wpłynie na jasne, przejrzyste i sprawiedliwe reguły rozgrywania turniejów. Innego wyjscia nie ma bo inaczej mniej kibiców, sponsorów, pieniedzy itd.
chyba sobie żartujesz, naprawdę by zamanifestować to że system jest zły narazili by się na taką hańbę ? kibice zapłacili za bilety by obejrzeć &quot;wielką brazylie&quot; i co ? profesjonalni sportowcy tak postepują ?? co z tego że system jest zły ? przecież oni grają dla kibiców a nie po to by ich wygwizdywali, poza tym zobacz gdyby wygrali ten mecz grali by z Kubańczykami a potem w półfinale z Ruskimi a tak to przegraną zapewnili sobie conajmniej srebrny medal, żałosne, oby Kuba wygrała te mistrzostwa bo oni jako jedyni z czołówki nie kombinują
 
O 0

oktavian

Użytkownik
Nie nie żartuje sobie! W takim razie tylko po to aby uniknąć mocniejszych rywali naraziliby się na taką hańbę? Żywe legendy tego sportu, ludzie którzy nie mają sobie równych na świecie? To że opłacało się w tym meczu przegrać to wiadomo, ale niby czego można się było spodziewać po zawodnikach skoro jest tak skandaliczny system? Zobacz gdzie jest dzisiaj na tych MŚ Serbia, a gdzie Polska. Przecież Brazylia była świadoma jak wiele ma do stracenia poprzez kompletne odpuszczenie meczu, tam siatkówka jest chyba jeszcze bardziej popularna niż w Polsce, zawodnicy brazylijscy to żywe legendy tego sportu. Gdyby chodziło tylko o sam fakt przegrania meczu, to oszukaliby ludzi bardziej perfidnie, jestem tego pewien, przegraliby ale nie tak ostentacyjnie. Myślisz że łatwo było im się tak kompromitować na oczach całego świata? Jak dla mnie totalnie skompromitowani są teraz Włosi, którzy niby wszystko na razie wygrywają. Oczywiście nie chcę całkowicie bronić Brazylijczyków, ale dzięki takim meczom są to pierwsze i ostatnie mistrzostwa w tej debilnej formule. Inaczej wszystko byłoby pięknie, ładnie, zawodnicy graliby dla kibiców a panowie w krawatach mieliby samowolkę przy ustalaniu drabinek i dochodziłoby do absurdalnych wyników takich jak Meksyk, Kamerun Egipt itp na poziomie Polaków na tym turnieju.
 
christopher48 2K

christopher48

Forum VIP
Terminarz w 3. fazie grupowej:
Grupa O:
4. października, godz. 17: Francja-USA
5. października, godz. 17: USA-Włochy
6. października, godz. 17: Włochy-Francja
Grupa P:
4. października, godz. 17: Serbia-Argentyna
5. października, godz. 17: Rosja-Serbia
6. października, godz. 17: Argentyna-Rosja
Grupa Q:
4. października, godz. 21: Hiszpania-Bułgaria
5. października, godz. 21: Kuba-Hiszpania
6. października, godz. 21: Bułgaria-Kuba
Grupa R:
4. października, godz. 21: Czechy-Brazylia
5. października, godz. 21: Niemcy-Czechy
6. października, godz. 21: Brazylia-Niemcy
 
S 378

songo

Użytkownik
Brazylijczycy dzisiaj się zeszmacili, po prostu zwyczajnie sprzedali. Czasem lepiej milczeć niż palnąć głupotę o poważnej grze, szanowny panie trenerze Rezende. Ile znaczą słowa gwiazdora Giby
Formuła jest niewiarygodna, ale nie ma co narzekać, trzeba grać. Jedynym co do nas należy jest wyjść na boisko i walczyć o zwycięstwo, o honor i dla dobra sportu
i jeszcze lepsze
Nie będziemy rozmawiać i analizować czy lepszym rywalem jest Kuba czy Niemcy. Nie mamy żadnych powodów, by wybrać tą czy inną grupę – podkreślił Giba.
Czysta kpina. Pozorant. Zero honoru. Brazylijczycy stracili wiele w oczach kibiców, jeśli dotrą do finału to obojętnie z kim zagrają to będą mieli publiczność przeciwko sobie.
Odnośnie naszego trenera, to powinien odejść. Chyba, że do kadry wróci Kadziewicz to może zostać. To był zawodnik z charakterem, nie typ &quot;płaczka&quot; w stylu Ignaczaka. Bardzo go brakowało.
Mam już swoje typy na dalszą fazę, choć nie ma jeszcze kursów.
Bez wątpienia najbardziej wyrównaną grupą jest grupa O. Tam najtrudniej wytypować faworyta. Gdyby Rouzier nie doznał kontuzji stawiałbym na Francuzów. Tak to minimalnie więcej szans daje Włochom. Ameryki też definitywnie skreślam, bo Jankesi mają charakter i nigdy nie lekceważy się serca mistrza.
W grupie P każdy inny wynik niż awans Rosjan będzie małą niespodzianką. Serbowie z pewnością się postawią, ale sądzę, że są w stanie ugrać jedynie dwa sety w decydującym spotkaniu z Sborną. Rosja to mój faworyt do wygrania mistrzostw, zresztą postawiłem na nich po kursie 6.5 zł.
W grupie R będę kibicował Niemcom, serce za nimi, ale rozum podpowiada, że jednak Brazylia. Poczekamy, zobaczymy.
I ostatnia grupa, najbardziej pewna, każdy inny wynik niż awans Kuby to będzie sensacja. Bułgarom nie daje szans. Mają zbyt dużo luk w swojej grze( schematyczna gra, luki w przyjęciu i niezbyt dobrą psychę.)
Turniej zaczyna się na nowo, ale smród po nim jeszcze długo będzie unosił się w powietrzu. Takie wałki to tylko w Rosji i we Włoszech można robić. Mafia włoska i rosyjska maja się dobrze. Z pewnością zarobili masę brudnych pieniędzy.
 
pawoman 3

pawoman

Użytkownik
brazylia pokazala naszym jak powinni grac na tych MŚ .. nie wiem do kogo wy macie zal .. Kazdy normalnie myslacy zespol wybierze sobie prosta droge do medali ..mozecie miec tylko pretensje do Polakow a nie do Brazylii .to juz nie sa przkrety to jest po prostu wybieranie sobie slabszej grupy ... system jest taki sam dla kazdego i kazdy ma do tego prawo .. najwidocznie brazylia nie jest pewna swoich sil aby rzucac sie na potegi .. co nie zmienia faktu ze sa faworytami i najprawdopodobniej i tak wygraja te MŚ i to jest wlasnie ich cel .. nikt za pare lat nie bedzie pamietal co tu sie dzialo jak spojrzy na wyniki i medalistow ... chociaz ja napewno zapamietam to na dlugo ???? kawal dobrej komedii
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Teraz dopiero zobaczymy co niektóre ekipy są warte. Typuję finał Rosja - Brazylia.
Tylko ja się pytam za co oba zespoły mają zagrac w finale? Za te przekręty? Taki finał to byłby najgorszy z możliwych w obecnym rozkładzie.
Wyżej zgadzam się z większością opinii, bo to co się wczoraj wyrabiało na meczu to czysta KPINA!
Czytam teraz na portalu Globo wypowiedzi &quot;bohaterów&quot; tego wydarzenia.
Bernardinho mówi, że to poprostu była tragedia.
Ale to co powiedział Giba to już jest całkowity szczyt wszystkiego!!!! (tekst z translatora bo nie chce mi się pisał ładniej... )
&quot;To brak szacunku na początku meczu, bez rozgrywający i libero posiadaczy z rezerwacji całego zespołu. Nie wiem dlaczego wszyscy wybierając nas jako Jezus na krzyżu, którzy chcą ukrzyżować Brazylii. Każdy zrobił to. Rosja zadeklarowała to jasne. I wszedł do gry. Więc przyniósł Bruninho wiedząc, że potrzebuje odpoczynku. Na pewno czarny ślad na mojej kariery. Wiem, że wszyscy tutaj również nie jest zadowolony z tego co się dzisiaj. mistrzostwa zaczynają się jednak Poniedziałek&quot; - Giba

brazylia pokazala naszym jak powinni grac na tych MŚ ..
Chyba sobie kpisz ?
Nawet mimo odpadnięcia z turnieju przedwcześnie powinniśmy byc dumni z Naszych, że nie kombinowali. To już byłby szczyt wszystkiego gdyby tak chcieli zrobic. Rzeczywiście Nasi też powinni wystawic Możdzonka na rozegranie, Gacka do ataku i Gruszke na libero ... Chociaż Ty już nie kompromituj siebie...
Dla mnie &quot;mistrzostwa&quot; już się skończyły, nawet nie chce na to patrzec dalej co się wyprawia.
Skandal goni skandal!
Świat się kończy skoro nawet Brazylia robi takie coś!
 
pawoman 3

pawoman

Użytkownik
ale czy to ich wina ze taki jest system ? ze lepiej przegrac niz wygrac ? skoro gospodarze maja taka drabinke to faworycii moga kombinowac i tak tez sie dzieje .. tu najwazniejsze sa medale ???? ja tam nie dziwie sie druzyna ... mam zal tylko do systemu ... i co mamy po tej grze fair play ? wsumie nawet gdybys kombinowali to i tak nie wiadomo jak nasza forma .. wiec moze lepiej wczesniej odpasc niz w walce o medale i czuc niedosyt .. dla mnie nasi zrobili blad nie biorac pod uwage LŚ .. tam odwalali cyrki wiec to teraz sie zemscilo ... sam jestem &quot;troche&quot; zaskoczony postawa Brazylii bo bylem przekonany ze jako faworyt numer jeden tego turnieju nie beda patrzec na innych no ale coz .. to tez sa ludzie .. oni najwidoczniej chca zdobyc medale a nie nagrode fair play
 
marnik 18

marnik

Forum VIP
Nareszcie wkraczamy w czysta fazę rozgrywek i koniec z kombinowaniem, zaczyna się sportowa walka.
Powiem przewrotnie, że cieszę się z tego co zrobili Brazylijczycy. Oddali mecz w sposób oczywisty dla całego świata wg mnie to była forma protestu przeciwko choremu systemowi wymyślonemu przez Włochów. Gdyby zwyczajnie chcieli oddać mecz, zagraliby z Bruno na rozegraniu, walczyliby jak równy z równym, ugrali pewnie z 2 sety, ale w decydujących momentach myliliby się. Nie zrobili tego aby unaocznić wszystkim, że tak zwyczajnie nie może być.
Słyszałem na transmisji meczu, że kilka federacji rozważa składanie protestu przeciwko organizacji turnieju. Włosi zwyczajnie przesadzili. Rozumiem faworyzowanie lekkie gospodarzy, tak zawsze było jest i będzie, ale bezczelne kombinowanie z losowaniem grup, drabinka ułożona tak zeby broń Boże Włosi nie wpadli na nikogo mocnego az do finału, za krótkie łożka w pensjonatach dla konkurencyjnych ekip, niski poziom hoteli w których zakwaterowano druzyny, autokary niskiej jakości, gaszenie świateł żeby poczekać na wyniki innych meczy, nakazanie Czechom nocowania w hotelu i dopiero rano pozwolenie im na wyjazd mimo iż sami chcieli inaczej... itp. Przykłady można mnożyć. Dla mnie to Włosi są największymi przegranymi tych MŚ. Pokazali się z jak najgorszej strony. Czegoś takiego spodziewałbym sie na turnieju w Katarze, ale na imprezie tej rangi! Jakby tego było mało włoska prasa chwali turniej i świetna organizacje... Bezczelność.
Wszyscy są zdenerwowani zastanym systemem i okolicznościami w jakich trzeba grać. Dlatego cieszy mnie cichy - otwarty protest najlepszej ekipy na świecie. Skoro Włosi przygotowali absurdalne zasady wypaczające idee sportu to należy im pokazać do czego doprowadzili. Mam nadzieję, że rozpęta się z tego mała burza i Włosi odpowiedzą za swoje kombinowanie. Myślę ze w najbliższym czasie nie dostaną już żadnej większej imprezy.
Turniej zaczyna się na nowo, ale smród po nim jeszcze długo będzie unosił się w powietrzu. Takie wałki to tylko w Rosji i we Włoszech można robić. Mafia włoska i rosyjska maja się dobrze. Z pewnością zarobili masę brudnych pieniędzy.
Paradoksalnie właśnie dzięki temu, że w tak oczywisty sposób Brazylijczycy oddali mecz można było nieźle zarobić. Ja niestety typowałem -1,5 na Brazylię, liczyłem na czysty mecz (tym bardziej ze czytałem wypowiedzi Brazylijczyków ze zagrają o zwycięstwo ponieważ Hiszpania wygrała), ale po pierwszym secie byłem pewien, ze ten mecz może wygrać tylko Bułgaria i dałem rade na tyle skontrować aby pokryć straty. Mafii bym w to nie wciągał. Podkreślam gdyby Brazylia chciała tylko przegrać ten mecz przegrałaby go w innym stylu. Oni oprócz porażki chcieli jeszcze coś pokazać Włochom i całemu światu.
 
optymista 286

optymista

Użytkownik
Wczorajsza sytuacja, tak jak każdego szukającego w siatkówce piękna, zdenerwowała mnie mocno, natomiast dzisiaj przyszły mi do głowy dwie sprawy.

Najpierw myśl, że &quot;dobrze&quot; się stało że odpadliśmy po naszej porażce, a nie po takim podłożeniu się Brazylijczyków, bo to dopiero było gadania o tym przez co najmniej rok.

Jednak po chwili doszedłem do wniosku (może to znowu ten mój optymizm), że gdyby od wyniku wczorajszego spotkania miał zależeć nasz byt na mistrzostwach (czyli przy założeniu, że wygraliśmy z Bułgarią), to jednak kto jak kto, ale Brazylia nie posunęłaby się do tego co zrobiła.

Spodziewam się reakcji ze strony FIVB, ale na pewno nie wcześniej niż po zakończeniu mistrzostw, to oczywiste. Natomiast chciałbym też poczytać wypowiedzi Giby, po ich powrocie do Brazylii, gdy na spokojnie będą opowiadać o tej sytuacji - a pytani będą z pewnością nie jeden raz.

W chwili obecnej jedyną drużyną, która do tej pory nie przegrała spotkania na tych Mistrzostwach poza gospodarzami jest Kuba.
Robson / Kuba przegrała z Serbią 1:3, Ale można powiedziec, że jako jedyni wśród faworytów nie kalkulowali i to im należy się szacunek i kibicowanie. Ponadto przede wszystkim Czesi,Hiszpanie, Argentyna mają czyste sumienie.
 
pawelqqq1987 12

pawelqqq1987

Użytkownik
Wydaje mi się że te drużyny które wymieniłeś nie kalkulowały bo sytuacja która powstała była dla nich korzystna. Napewno jakby była sytuacji ze trafią na przeciwnika z górnej półki to by odpuścili mecz. O tym wato pamiętać że z takiego regulaminu nie tylko Włosi będą korzystać. Najgorsze w tym wszystkim jest nie układanie pod siebie przeciwników itd, tylko tych kibiców szkoda którzy idą z uśmiechem na ustach żeby zobaczyć np. &quot;Wielką Brazylię&quot;, płacą wysokie bilety a tu taki zawód. TO JEST BARDZO PRZYKRE!! Z jednej str. cieszę się że Polacy odpali.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Powiem przewrotnie, że cieszę się z tego co zrobili Brazylijczycy. Oddali mecz w sposób oczywisty dla całego świata wg mnie to była forma protestu przeciwko choremu systemowi wymyślonemu przez Włochów. Gdyby zwyczajnie chcieli oddać mecz, zagraliby z Bruno na rozegraniu, walczyliby jak równy z równym, ugrali pewnie z 2 sety, ale w decydujących momentach myliliby się. Nie zrobili tego aby unaocznić wszystkim, że tak zwyczajnie nie może być.
Brazylijczycy są uwielbiani na całym świecie. Są przede wszystkim kapitalnymi, ciepłymi ludźmi. Gdyby w taki żenujący sposób podłożyli się Czesi czy Hiszpanie to większość miałaby to w dupie. Zrobiła to Brazylia. Zrobiła to na oczach całego świata. Mam nadzieję, że Panowie w garniturach w końcu przejrzą na oczy.

Zgadzam się z Marnikiem, że był to rodzaj protestu. Brazylia jest piekielnie mocną drużyną. Podopieczni Trenera Rezende nie muszą się martwić na kogo wpadną w następnej Fazie. To inne zespoły powinny się martwić, żeby nie trafić na Brazylię.

Canarinhos mogli podłożyć się w inny sposób. Tak jak napisał Marnik mogli wyjść podstawowym składem i grać jak równy z równym. W decydującym momencie psują dwie piłki i koniec.

W tym wszystkim wystąpił Giba. Najpopularniejszy siatkarz na świecie, ikona Brazylijskiej siatkówki, kapitan tej reprezentacji, wspaniały człowiek i świetny zawodnik. To także wiele mówi.
 
kkslec 459

kkslec

Użytkownik
Ale ze co wy macie do nich pretensje ?? Przede wszystkich winna spada na organizatorów i gości co zatwierdzili ten regulamin, to on miesza. Praktycznie każda drużyna patrzy żeby zagrać z łatwiejszymi drużynami. Brazylia bała się że znowu przegra z Kubą i może zapomnieć o finale dlatego odpuścili. My tylko nie potrafimy wykorzystywać i jedziemy do domu a tak pokonalibyśmy Meksyk i grali dalej. Jak jest okazja to zawsze bierze się słabszą drużynę. Nie bronię tu Brazylii bo nawet za bardzo za nimi nie przepadam ale tu zdecydowana winna leży w regulaminie a nie w grze Brazylii.
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Można przegrać bitwę i wygrać wojnę.
Taki mamy system na tych MŚ jaki mamy, trzeba podejść do tych mistrzostw też ze strategicznego punktu widzenia. Co jest w tym złego jeżeli można przegrać specjalnie i trafić później na słabszego przeciwnika ? Większość zawodników woli zajść dalej niż odpaść wcześniej i trzeba to powiedzieć prawdzie w oczy.
Spójrzcie na grupy, czy jakaś faworyzowana drużyna na razie odpadłą ? Nie. Dalej grają takie ekipy jak Brazylia, Francja, Czechy, Włosi, Kuba czy inni. Odpadli Ci co mieli opaść czyli jakiś Iran, Australia, Meksyk itp. Nad Polską można jedynie by się zastanowić. Ale czy my byliśmy na prawdę faworytami skoro dostaliśmy dwa razy po 3:0 ?
Chociaż nie ma co ukrywać, że Włosi jako jedyni mają spacerek z grupy do grupy. Teraz również jest w ich zasięgu ręki spokojnie wyjść z I miejsca i znaleźć się w najlepszej 4.
Też się przejechałem wczoraj na Brazylii , ale nie uważam ich za jakiś frajerów czy sprzedawczyków. Wybrali dla siebie lepszą drogę do półfinału i tyle. Najnormalniejsze zachowanie na świecie które w pełni rozumiem.
 
niccolo7 1,8K

niccolo7

Użytkownik
Bez przesady, nie róbmy z Brazylijczyków bohaterów i ostatnich sprawiedliwych tych mistrzostw. To co wczoraj pokazali, było bardziej żenujące od pokazówki Serbów czy Rosjan. Bułgarzy również postanowili odpuścić ten mecz i wystawili kompletne rezerwy, tak jak wcześniej zapowiadali, więc większych pretensji mieć do nich nie można. Tymczasem panowie gwiazdorzy, mówiący przed meczem, że zawsze grają na 100% wychodzą z atakującym na rozegraniu! Przecież to jawna kpina z kibiców i moim zdaniem udało im się tym samym przebić pozostałych kombinatorów tego turnieju, więc pod tym względem mają pierwsze miejsce. Forma protestu? Nie bądźmy śmieszni. Kto się orientuje w realiach siatkówki dawno już miał świadomość beznadziejności tego systemu rozgrywek i &quot;Wielka Brazylia&quot; nie musiała nikomu tego uwidaczniać. Zresztą wczoraj kibice wyraźnie dali do zrozumienia co sądzą o takiej &quot;grze&quot; nagradzając kanarki solidną porcją gwizdów. Szczerze mówiąc to nie sądziłem, ze taka drużyna, właściwie główny faworyt do złota, zniży się do tak niskiego poziomu, ale jak widać nawet wielcy mistrzowie jak trzeba, to potrafią kombinować.
Nam pozostaje się cieszyć, ze faza kombinatorstwa jest już za nami i teraz już nikt nie będzie się oglądał na innych. Z 4 grup awansują tylko zwycięzcy, więc w każdym meczu trzeba grać na 200%.
W grupie O tak na prawdę nie widać głównego faworyta, ale jeśli miałbym wybrać to pewnie gospodarzy. Oglądałem Włochów z Portoryko i szczerze mówiąc niczym mnie nie zachwycili. Jednakże w starciach z osłabioną brakiem Rouzier Francją czy przeciwko będącym bez formy Amerykanom, powinni wyjść obronną ręką.
Grupa R padnie niestety łupem Brazylii, bo pomimo wielkiej sympatii dla Czechów, nie widzę dla nich większych szans z &quot;odrodzonymi&quot; po wczorajszej porażce Canarinhos.
Grupa P to będzie stracie tytanów... kombinatorstwa, w którym nie odważę się wskazać faworyta. Pewne jedynie jest trzecie miejsce Argentyńczyków, którzy odstają od dwóch rywali.
W ostatniej grupie najbardziej liczę na młodych Kubańczyków, którzy jako jedni z nielicznych nie kalkulowali, tylko zawsze grali by wygrać. Myślę, że Władek Nikołow i Kaziyski to będzie zdecydowanie za mało na przebojowych Kubanów. Hiszpania powinna spełniać podobną rolę, co Argentyna w poprzedniej grupie.
 
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
Te mistrzostwa to po prostu idiotyzm. Czekałem na ten turniej od Mistrzostw Europy, teraz widzę, że nie było na co. To co wyprawiają organizatorzy, a następnie drużyny nie mieści mi się w głowie. Ja nie wiem jak można będąc sportowcem, reprezentantem swojego kraju w jakikolwiek sposób odpuścić i dać wygrać rywalom bez walki, zaangażowania.
Na pewno można być dumny z Polaków. Forma była słaba, ale walczyli w każdym meczu.
Mam nadzieję, że Brazylia nie wygra tego mundialu, tym bardziej, że to nie jest już Brazylia, która dominowała nad każdym rywalem. Wydaję mi się, że poziom się wyrównał i jest kilka drużyn, które są w stanie wygrać z ekipą Rezende.
Jak Włosi nie wygrają swojej grupy to będę się turlał po dywanie ze śmiechu, bo mają najłatwiejszą grupę (nawet Czechy i Niemcy są mocniejsi od USA i Francji).
Teraz przynajmniej można spokojnie obstawiać, bo wcześniej zapewne sporo osób straciło na tych przekrętach i kalkulacjach.
 
kochan 0

kochan

Użytkownik
Panowie spokojnie etap krętactw i kombinacji już się zakończył. Teraz przyjdzie czas na &quot;piękno&quot; i PRAWDZIWĄ grę w siatkówkę ! Jestem od początku tych MŚ (oczywiście w 1 kolejności to za naszymi wiadomo), za Kubańczykami i to im życzę wygrania tych (tutaj cenzura) MŚ. Swoją drogą mamy szansę zemścić się Włochom już w 2014 gdy to my będziemy organizować mistrzostwa ????
 
5567 719

5567

Użytkownik
Wszystko ładnie, pięknie, Brazylia pokazała wczoraj co myśli o tym systemie. Zastanawia mnie tylko dlaczego trener Brazylijczykow wyrażał swoje niezadowolenie z gry swoich podopiecznych, skoro miał to być manifest?
Zawodnicy to zrobili nie uzgadniając tego z trenerem czy jak? bo nie czaje ;]
 
krzysztof1985 68

krzysztof1985

Użytkownik
Wszystko ładnie, pięknie, Brazylia pokazała wczoraj co myśli o tym systemie. Zastanawia mnie tylko dlaczego trener Brazylijczykow wyrażał swoje niezadowolenie z gry swoich podopiecznych, skoro miał to być manifest?
Zawodnicy to zrobili nie uzgadniając tego z trenerem czy jak? bo nie czaje ;]
Drużyna wystąpiła bez rozgrywającego, jako rozgrywający był GIBA :!:
Akcje były dziwne i czytelne jak cholera, podczas serwisu ze strony Brazil było spojrzenie w kierunku ławki trenerów - lekki gest skinienia głową zawodnika serwującego - aha ok rozumiem trenerze i 2-4metrowy out lub serwis w połowę siatki, podczas ataku nie używali więcej niż 50% mocy, w podwójny blok bardzo nieszczelny (2 zawodnik Bułgarski &quot;dolatywał&quot; do kolegi) to Brazylijczyk uderzał tak by nabić ręce jednego i żeby piłka ewidentnie wpadła w pole Brazylijczyków. Nawet kibice krzyczeli, buczeli i gwizdali a nawet się odwracali. Czy to wystarczy ???? ?

Co do wypowiedzi, przypomina mi to sytuację rodem z naszej polityki, wymyśla się różne tematy zastępcze odwracając uwagę od meritum i spraw istotnych ;)
Co do Włochów i ich bezczelności - to mam nadzieję, że to jak się upokorzyli, ośmieszyli i skompromitowali wystarczy FIVB (której dyrektorem głównym jest Chińczyk, który wymyślił i zaakceptował ten chory system eliminacji) by jej dyrektor podał się do dymisji, Włochy zostały karnie wykluczone na 2 lata z rozgrywek międzynarodowych na poziomie reprezentacyjnym i 50lat banu na wszelkie imprezy sportowe rangi Mistrzostw dla Włochów :!:
Jeżeli teraz wszystko pójdzie zgodnie z &quot;planem&quot; to chcę ujrzeć ryczących jak gówniarze Włochów gdy Brazylia im złoi tyłki.
(Według mnie Brazylia zrobiła to celowo, by utrzeć i utemperować Włochów za ten chory system, teraz &quot;celowo&quot; spotkać się mogą obie drużyny w walce o medale)
Proponuje wziąć sobie na wstrzymanie bo niektórzy już nie wiedza co piszą.
1. Rozgrywał Theo, nie Giba.
2. Żaden Chińczyk nie wymyślił regulaminu MŚ tylko Włoscy działacze.
3. Regulamin rozgrywek został zaakceptowany jeszcze za czasów Rubena Acosty.
4. Spoglądanie przy zagrywce na trenera? Skinanie głową? Już nie twórzmy bajek.
//Marnik
 
T 15,3K

tadzin

Użytkownik
Serbia - Argentyna 1.2✅
Brazylia -1,5 - Czechy 1.35⛔ ;)
Bulgaria -1,5 - Hiszpania 1.55✅
MS wkraczaja w decydujaca faze, koniec z przekretami i kombinowaniem. Kandydaci do medalów muszą wygrać swoje mecze i o ile pomiędzy Serbią a Argentyną nie ma ogromnej przepaści klas, o tyle jesli chodzi o 2 pozostale mecze to kazdy inny wynik jak 3-0 bedzie dla mnie ogromnym zaskoczeniem. Sam puscilem to w triplu, a rozpisywal sie nie bede gdyz szczerze mowiac nie ma nawet za bardzo czym pisac. Serbowie pokazali ze jak graja na powaznie to stac ich na bardzo wiele (3-0 z Niemcacmi, 3-1 z Kuba), natomiast Czechom jak i Hiszpanom brakuje baardzo duzo do swoich przeciwnikow.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom