>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<
Fortuna bonus

Matura 2012

ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Dziś angol ustny 27/30
1. Rozmowa z recepcjonistką u lekarza - umawianie wizyty
2. Standard obrazek
3. 3 obrazki (na dwóch góry i na jednym morze), miałem wybrać gdzie zabrałbym kolegę na jesieni
4.
Pytali o wpływ aktywności sportowej na zdrowie człowieka
Jak możemy dbać o środowisko
 
kosa248 456

kosa248

Użytkownik
Ta matura ustna to w moim przypadku (ale chyba w każdym) wiele strachu o nic ???? Gdzieś przez pół godziny przed wejściem puls na poziomie 110-120, a jak przyszło co do czego to powiedziałem wszystko ładnie pięknie, tak jakbym gadał z kumplem, no i 20/20 :grin:
 
vdv 66

vdv

Użytkownik
Jakie pytania dostałeś?
Jakieś z lektur, czy raczej ogólne do tego o czym mówiłeś?
 
kosa248 456

kosa248

Użytkownik
Miałem temat o tekstach piosenek, więc z lektur nie mogli mnie pytać. Pytali o:

- jak wykorzystałem literaturę przedmiotu do opracowania tematu
- jak na przestrzeni lat zmienił się sposób opisywania rzeczywistości w piosenkach (chodziło o zmiany w języku), bo miałem kilka starszych piosenek i kilka nowszych
- z którym tekstem utożsamiam się najbardziej
- w którym tekście występuje język najbliższy dzisiejszemu młodemu pokoleniu
 
dabol1 679

dabol1

Użytkownik
Ja dziś miałem ustną z niemca. Chyba nigdy w życiu się tak nie stresowałem, nawet egzaminatorka w czasie rozmowy powiedziała &quot;keine panik&quot;. 19/30, to cieszy ????
 
lukiaszenko 132

lukiaszenko

Użytkownik
Właśnie, jutro mam ustny z anglika, w piątek z polaka. Czy jak zrobię prezentacje pare minut krótszą niż te 15min to będzie jakiś minus? W zasadzie dopiero zaczałem nad tym myśleć i tworzyć ogólny zarys. I zasadnicze pytanie: co trzeba zrobić żeby nie zdać tych ustnych? ????
 
pan-kracy 116

pan-kracy

Użytkownik
Właśnie, jutro mam ustny z anglika, w piątek z polaka. Czy jak zrobię prezentacje pare minut krótszą niż te 15min to będzie jakiś minus? W zasadzie dopiero zaczałem nad tym myśleć i tworzyć ogólny zarys. I zasadnicze pytanie: co trzeba zrobić żeby nie zdać tych ustnych? ????
Ja mówiłem około 9-10 min i zdobyłem 12/20 pkt.
 
zaglebie13 152

zaglebie13

Użytkownik
Przed chwila sie dowiedziałem ze jutro mam ustna z angielskiego a miałem dopiero o 14 jechać sie dowiedziec kiedy mam. Wiec napisze wszystko co umiem WHY GOD WHY ?!?!?!?
 
nikifor 402

nikifor

Forum VIP
Panowie, powiem Wam jedno - ustnym polskim nie ma się naprawdę co stresować. Ja zdając, nie miałem napisanej żadnej prezentacji czy ogólnego zarysu co mam mówić. Szedłem na żywioł. Temat miałem dość trudny, bo powstania narodowe w literaturze i innych dziedzinach sztuki. Dałem sobie spokojnie radę, a maturę zaliczyłem na 65%. Nie taki diabeł straszny, jak go malują ;).
 
homel 918

homel

Użytkownik
Z tym angielskim ustnym panowie, jest tak, ze egzaminator ma instrukcje czy on ma prowadzic rozmowe? on zadaje zawsze pytania, czy ja musze przejac jezeli ma to w poleceniu egzaminator? W ogole nie mam tego przećwiczone. TO niepunktowane na wstepie, to mieliscie przygotowane wczesniej gadke? Np , jak sie czujesz, zeby nie opowiedziec to co wszyszy i&#39;m fine , tylko cos extra?
Jak mamty wybrac miejsce lub cos tam z 3 obrazkow, to moga byc takie glupie uzasadnienia nie lubie restauracji i nic wiecej?
 
kosa248 456

kosa248

Użytkownik
Jak mamty wybrac miejsce lub cos tam z 3 obrazkow, to moga byc takie glupie uzasadnienia nie lubie restauracji i nic wiecej?
Teoretycznie tak, ale wtedy nie otrzymasz punktów za rozwinięcie wypowiedzi.
 
ogoras 272

ogoras

Użytkownik
Z tym angielskim ustnym panowie, jest tak, ze egzaminator ma instrukcje czy on ma prowadzic rozmowe? on zadaje zawsze pytania, czy ja musze przejac jezeli ma to w poleceniu egzaminator? W ogole nie mam tego przećwiczone. TO niepunktowane na wstepie, to mieliscie przygotowane wczesniej gadke? Np , jak sie czujesz, zeby nie opowiedziec to co wszyszy i&#39;m fine , tylko cos extra?
Jak mamty wybrac miejsce lub cos tam z 3 obrazkow, to moga byc takie glupie uzasadnienia nie lubie restauracji i nic wiecej?
No dobra to od początku. Zaczynamy od rozmowy wstępnej. Kilka bardzo łatwych i różnych pytań, typu jak spędzasz wolny czas. Czy ćwiczysz jakoś fizycznie - nie trzeba budować jakichś super hiper długich wypowiedzi no ale wypada powiedzieć coś więcej niż np. Yes, I do sport. :razz: 1 zadanie - rozmowa w której musisz poruszyć rzeczy napisane w dymkach - ja np. miałem mówić o sklepach online, o ich zaletach, sposobie płatności przez neta i coś tam jeszcze. Właściwie mamy mówić o tym sami z małymi jakimiś wstawkami egzaminatora, ale jak się zatniesz czy coś to naprowadzają na daną rzeczy abyś coś o niej powiedział. I trzeba się też przyjrzeć bo czasem rozmowę rozpoczynasz Ty, albo egzaminator.

Generalnie to ciężko nie zdać angola o ile rozmawiasz z egzaminatorem a nie siedzisz jak ten słup soli + o jakieś coś takiego wujek G dał - http://www.e-angielski.com/egzaminy-z-jezyka-angielskiego/matura-ustna może się przydać
 
krzysiu 3,3K

krzysiu

Użytkownik
a nie wiecie punkty daje i zapisuje ten co siedzi obok czy ten co rozmawia ze zdajacym ?
U mnie było tak, że facetka z mojej szkoły ma jakiś tam tytuł egzaminatora, ale mnie w szkole nie uczyła i to ona zadawała pytania. Jakaś tam druga z innej szkoły nie odzywała się tylko coś tam notowała, i to na tyle :cool:
 
lukiaszenko 132

lukiaszenko

Użytkownik
Jestem po ustnym z anglika, dostałem 23/30 i ogólnie jestem zadowolony. Pierwsze zadanie, czyli najtrudniejsze według mnie polegało na zachęceniu do pójścia na jakąś impreze sportową, więc temat mi siadł, obrazek miałem związany z gotowaniem, więc coś o tym miałem powiedzieć, a trzecie zadanie było o czytaniu książek.
 
szymo58 742

szymo58

Użytkownik
Uff jak czekalem na wyniku to bylem prawie pewny ze nie jezdam bo trafil mi sie dosc trudny zestaw...egzaminatorka z mojego miasta wiec mnie miala wiec 12 pkt wpadlo i gitara ????
 
homel 918

homel

Użytkownik
Ogoras kosa dzieki za odp,a orientujecie sie moze ile tych zestawow jest? Sposrod ilu wy losowaliscie? 3 ? Czy to wybiera egzaminator?
Dotychczas 2 osoby ulali z ustnej u mnie ...
 
Do góry Bottom