>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Matura 2010

Status
Zamknięty.
jako47 130

jako47

Użytkownik
majkello opisza ta ustna z anglika jak to wygladalo bo sie coraz bardziej boje jak to wszystko wygladalo ??
 
luniu 20

luniu

Użytkownik
raczej na akademie ekonomiczną w krakowie:p,

z wosu bez wypracowania bedzie jakies 24-26/30, wiec sie ciesze

przegladalem poziom podstawowy, to byl strasznie prosty, nie wiem co ludzie wygadują..
Ja mówiłem, że podstawa dzisiaj z WOSU była dosyć prosta. Ciekawi mnie tylko ile za ten artykuł dostane. Liczę tak na 10 -12 pkt.
 
lolek1 0

lolek1

Użytkownik
A tak poza tym moim zdaniem warto powtórzyć:
- skala
- gleby (profile)
- wiatry wszelakie
- ustroje rzeczne
- ośrodki przemysłowe
- procesy urbanizacyjne (aglomeracje, megalopolis itp.)
- z demografii mogą dać jakieś piramidki
- obiekty UNESCO
- organizacje (takie jak. FAO, ASEAN, Mercosur, ONZ, NATO, UE, WTO, WHO, MFW, Rynek Południa, ANZUS, Bank Światowy, UNESCO, UNICEF, OJA, WNP, CEFTA, EFTA)
- może jakieś parki narodowe w Polsce, przyporządkowanie do opisu.
- subdukcja, strefa ryftowa...
- wybrzeża (opis + rysunek)
- działalność rzeczna
- jednostki tektoniczne w Polsce i na świecie
- wulkanizm, plutonizm (intruzje z oznaczeniem na rysunku: batolit, lapolit, lakolit, silla, dajki)
- może budowa wulkanu albo góry (np. zrębowej)
- choroby (malaria, aids, febra, sars)
- religie i co z nim związane ( dlaczego Hindusi hodują tyle bydła, dlaczego wyznawcy protestantyzmu są tacy pracowici)
- konflikty na świecie, wojny domowe, rozpad ZSRR i Jugosławii.
- wietrzenie, intensywność w danym regionie.
- ery z przyporządkowanie wydarzeń, skamieniałości przewodnich
- przekroje geologiczne z opisy co kiedy nastąpiło
- izostazja, ruchy epejrogeniczne, denudacja, orogeneza (przyporządkowanie do pojęć)
Pewnie o czymś zapomniałem. Jak coś można pisać na PW, w celu wymiany informacji
 
matex 0

matex

Użytkownik
majkello opisza ta ustna z anglika jak to wygladalo bo sie coraz bardziej boje jak to wszystko wygladalo ??
wchodzisz losujesz , dostajesz 3 zestawy (uzyskiwanie info, relacjonowanie, negocjowanie) + obrazek do opisania a do tego 2 pytania. masz 5 min na przygotowanie tj. dostajesz te karte z zestawami napisanymi po polsku i sie zastanawiasz co powiedziec, ew. szybciutko sobie zapisujesz

2 zasady:

- podejdz do tego na luzie ( u mnie wklasie nawet niezby ogarnięci jezeli chodzi o j. angielski dostwali po 14 -15 pkt)
- usmiech na twarzy i od progu do komisji &quot;guuuudmorning ! hałer ju tudej ?!&quot; :p

p.s. nie mowiliscie o tym jak to ma wygladac na lekcjach ?
 
C 0

chudzinka

Użytkownik
&quot;guuuudmorning ! hałer ju tudej ?!&quot; =. mogę tak powiedzieć jak zdaję o godzinie 19?? ... hahahaha :jezora: żart

a na &quot;normalnych&quot; lekcjach to nie byłam od dawna :-D
 
novo 203

novo

Użytkownik
i jak stoisz? ja to cienko, z probnej mialem nie całą połowę ale troche sciągalem, chyba trzeba od jutra przysiasc nad zadaniami..
 
lolek1 0

lolek1

Użytkownik
od piątku się biorę do zadań, myślę, że 5 dni ( tak 5-6 h dziennie) wystarczy aby przyzwoicie się przygotować.
w sumie cały rok jakoś pracowałem, w szkole 8 matematyk tygodniowo...
 
radek03 90

radek03

Forum VIP
No tak, ale w jakim sensie z nich mogę korzystać ? Że czytam z kartki odpowiedź czy co ?
W 5 min nie zdążysz przecież napisać całego dialogu, tam piszesz sobie hasłami w skrócie co chcesz mniej więcej mówić i potem możesz sobie zerkać.
 
majkello 0

majkello

Użytkownik
Na co najbardziej patrzą egzaminatorzy? Na gramatykę czy na wymowę ... bo mam czasami problem z wymówieniem słówek
Na to i na to ale bardziej chyba o sens Twoich wypocin.. gadaj z sensem zeby kropki zaliczyc ???? :spokodfhgfh:
 
akarin 0

akarin

Forum VIP
Obcy to sama przyjemnosć. Ja mam rozszerzony i żadnego stresu.

Jeśli chodzi o te notatki to nie możesz perfidnie z nich czytać, bo komisja objedzie Ci po punktach. Przeczytaj je sobie przed odpowiedzią i od czasu do czasu możesz zaglądnąć :wink:

Ja zdaje matme rozszerzoną jako przedmiot dodatkowy. Na razie średnio stoję, ale do środy powinno byc lepiej :wink: mam mnóstwo zadań do zrobienia, zabieram sie za nie od piatku (po gegrze).

lolek1, sporo rzeczy powypisywałeś. ja o niektórych zapomniałem, wiec dzieki :wink: sam obecnie robie zadania z gegry, jutro jeszcze wpadam do szkoły zapytać sie o te zadania nauczycielki i jeszcze jutro powtarzam :wink:
 
majkello 0

majkello

Użytkownik
W 5 min nie zdążysz przecież napisać całego dialogu, tam piszesz sobie hasłami w skrócie co chcesz mniej więcej mówić i potem możesz sobie zerkać.
Oj zdziwiłbys sie :-D:-D:-D 2 rozmowy sterowane napisałem 3 - zmyslalem na żywca, miałem o teatrze i kinie co lepsze wiec tu problemu nie było. Co do obrazka to - od ogółu do szczegółu. Tak żeby to jakoś wyglądało. I powiem wam tyle - NIE MA SIE CZEGO BAĆĆ!!!! i Dzieki tam Panu wyżej że zamnie odpowiedział w spr jak wygląda maturka ustna:-D
 
matex 0

matex

Użytkownik
jeszcze sie upewnie jeżeli chodzi o czasy:

uzyskiwanie info - present simple
relacjonowanie - past simple
negocjowanie - presetn simple
obrazek - presetn continuous

tak ?
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom