>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Matura 2010

Status
Zamknięty.
akarin 0

akarin

Forum VIP
Mylisz się, radek03 :wink: na podstawie też dają punkty za gramatykę. Zawsze za bardzo rażące błędy obcinają.

Jesli chodzi o czasy w jakich masz pisać to najlepiej jak koledzy wyżej powiedzieli: present simple, past simple, future simple i również present continuous może się przydać.

remik47,a czego tu sie bac w rozrzeszonym?
jak umiesz to nie masz problemu. ja w ogóle sie nie boję ani nic. jestem dobrze przygotowany i jeśli w pełni sie skupię na tym co piszę to powinno być z 80-90%.

Patrolinho, jakies zawiłości jak Past perfect czy też mowa zależna czy też pasive daruj sobie, bo na podstawe takie rzeczy Ci nie potrzebne :wink:
 
radek03 90

radek03

Forum VIP
Mylisz się, radek03 :wink: na podstawie też dają punkty za gramatykę. Zawsze za bardzo rażące błędy obcinają.
O ile się nie mylę, to za rażące błędy odejmują jeden pkt za poprawność językową w tekstach, skoro mamy dwa teksty to odejmą ci 2 pkt a wszystko inne zaliczą nawet jakbyś pisał kompletnie niegramatycznie. A w podstawie odrębnej punktacji za gramatykę w pełni tego słowa znaczeniu nie ma. Tak wynika z moich informacji, może się mylę.
 
akarin 0

akarin

Forum VIP
Za moich informacji wynika, ze sa jakieś punkty za gramatykę. I to chyba wiecej niż 2, ale ręki sobie uciac nie dam, bo generalnie podstawa jest dla tych, którym nie chce sie pisać rozszerzonego, albo dla tych, którzy są za słabi na rozszerzony.
Kazdy, kto ma, jakiekolwiek, ale ma, pojecie o tym co mówi, pisze to bierze roz :wink:
 
benek_27 4,5K

benek_27

Forum VIP
Angielski podstawa to pikuś. Mój kolega z klasy, taki z deka mało ogarnięty jeśli chodzi o języki dostał 92% z próbnej :] Rozszerzenie to też nie jest trudna sprawa, bez nauki miałem 70% na próbnej :p Powinno być dobrze Panowie ;)
A taka ciekawostka. U mnie na maturce z polaka była dzisiaj babka po 30tce, pełen szacunek dla niej, że się zmobilizowała do napisania matury ????
 
remik47 0

remik47

Użytkownik
no mysle ze umiem na ten rozszerzony ale roznie moze byc zawsze ;) odsluchy i rozumienie tekstu bedzie OK, w wypracowaniu trzeba kilka wishów, conditionali, moze phrasali uzyc zeby pokazac ze sie potrafi cos wiecej i powinno byc gites .... ????
no i Although, However, Moreover , To sum up sie przydaja zawsze
 
radek03 90

radek03

Forum VIP
Kazdy, kto ma, jakiekolwiek, ale ma, pojecie o tym co mówi, pisze to bierze roz :wink:
Ja tam przyznaje poszedłem na łatwiznę, ale wg mnie logiczne jest, iż skoro wynik angola ma dla moich przyszłych planów wręcz znikome znaczenie to idę najłatwiejszą drogą. Znam kilka osób, co piszą po dwa dodatkowe przedmioty całkowicie niezwiązane z ich planami studenckimi, nielogiczne działanie, takie trochę dla szpanu.
 
matex 0

matex

Użytkownik
list - 4 pkt za przekazanie informacji, 2 pkt za formę, 2 pkt za poprawność językową i 2 pkt za bogactwo językowe
 
akarin 0

akarin

Forum VIP
Nie no, dla mnie to też jest logiczne, że jak Ci to nie potrzebne to aby się nie meczyc zdajesz podstawe. Branie dwóch dodatkowych przedmiotów ponad program to też dla mnie nie jest mądre. Ja mam jeden, ale potrzebny mi.
Sporo osób dziwiło sie po co mi ustny rozszerzony a angola, a ja to robie dla samego siebie no i na UE we Wrocku jest kierunek po angielsku i najprawdopodobniej na niego będę składał papiery.
 
lalo 36

lalo

Forum VIP
Jejku proste :] Umiesz angielski dobrze czytasz i rozmawiasz bez problemu to bierzesz rozszerzenie :] Ja jakbym umiał angielski to bez wahania bym wziął rozszerzenie ???? A prawda jest taka że miałem tak beznadziejną panią z angla w liceum że chyba się cofnąłem w czasie przez te 3 lata i w gim. umiałem więcej niż teraz ... Ale co zrobić ? Trzeba jutro jakoś to zdać i w późniejszym czasie nauczyć sie tego angla w końcu bo chce go umieć sam dla siebie ... ;/ Panowie co proponujecie żeby dać na ściągę ? ???? Bo u Nas jest taka możliwość ścigąnia że to bajka :eek: Mamy bardzo dużą aule i na niej pisze 100 osób więc jak się siedzi w środkowych rzędach to łatwo ściągać tylko nie wiem co tam dać :| Bo podtawowe słówka umiem a jakiś wymyślonych nie będę pisał bo nie wiem co będzie :p
 
novo 203

novo

Użytkownik
z drugiej strony zdając przedmioty dodatkowe nie mamy nic do stracenia, mozemy tylko zyskac, nawet under 30 nie skreśla naszej matury, a może nam się przyfarcić..
 
magiki 42

magiki

Użytkownik
panowie co polecacie powtórzyć z anglika? Chcę coś sobie przypomnieć, utrwalić tylko co? Z gramatyką chyba dam sobie spokój bo podstawowe czasy w miarę znam, a tak i tak najważniejszy jest przekaz informacji więc nawet jak nie będę widział w jakim czasie zapisać czasownik to walne w bezokoliczniku ???? słówka? hmmm tylko jakie... no cholera wie :|
macie jakiś pomysł?
 
radek03 90

radek03

Forum VIP
Nie ma co powtarzać słówek, jak ktoś chce na siłę coś powtórzyć to takie podstawy jak budowa choćby formalnego listu, heh ???? nic innego nie przychodzi mi do głowy. A taka rada to lepiej zobaczyć jakiś dobry film wieczorem, rano wstać i iść zaliczyć maturę i tyle, a siłę na naukę zostawcie sobie na resztę egzaminów.
 
damianczyk 0

damianczyk

Użytkownik
Na angielski grunt to sobie przypomnieć pisanie listów formalnych i nieformalnych..nic po za tym..języka nie nauczysz sięw dzien :p
 
kostek1916 237

kostek1916

Użytkownik
Jejku proste :] Umiesz angielski dobrze czytasz i rozmawiasz bez problemu to bierzesz rozszerzenie :] Ja jakbym umiał angielski to bez wahania bym wziął rozszerzenie ???? A prawda jest taka że miałem tak beznadziejną panią z angla w liceum że chyba się cofnąłem w czasie przez te 3 lata i w gim. umiałem więcej niż teraz ... Ale co zrobić ? Trzeba jutro jakoś to zdać i w późniejszym czasie nauczyć sie tego angla w końcu bo chce go umieć sam dla siebie ... ;/ Panowie co proponujecie żeby dać na ściągę ? ???? Bo u Nas jest taka możliwość ścigąnia że to bajka :eek: Mamy bardzo dużą aule i na niej pisze 100 osób więc jak się siedzi w środkowych rzędach to łatwo ściągać tylko nie wiem co tam dać :| Bo podtawowe słówka umiem a jakiś wymyślonych nie będę pisał bo nie wiem co będzie :p
Nie ma co ryzykować ze sciagą.Tylko udupić można, a maturę i tak zdasz bez problemu :-D
 
C 0

chudzinka

Użytkownik
ja ściągnęłam sobie książke w pdf &quot;Angielski na 100%&quot; są tam zestawy róźne i na poziom podstawowy i rozszerzony...
ale na powtórzenie proponuje jednak jakieś listy formalne itp
 
bmt 0

bmt

Użytkownik
powtarzanie o tej porze raczej mija się z celem... ja chcę jutro powtórzyć wynik z rozszerzonego angielskiego i będzie ok.
 
damianczyk 0

damianczyk

Użytkownik
Mialem głupią pizdje z anglika....nic mnie nie nauczyla tak jak kolega mial styuacje wyzej...

muszę zmazać plamędobrym wynikiem z matury
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom